Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 11 қаңтар N 42
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Z990357_ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-3-қосымшаларға сәйкес қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы қаржы министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2002 жылғы 3 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2002 жылғы
11 қаңтардағы N 42 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Үкіметтік борышқа қызмет көрсету"
042 республикалық бюджеттік бағдарламасының
2002 жылға арналған
Паспорты
1. Құны: 43 877 407 000 (қырық үш миллиард сегіз жүз жетпіс жеті
миллион төрт жүз жеті мың) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Мемлекеттік
және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борыш туралы" Қазақстан
Республикасының 1999 жылғы 2 тамыздағы Заңның
Z990464_
11-бабы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының
үкіметтік борышына қызмет көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
1) үкіметтік заемдар бойынша сыйақы төлеу;
2) үкіметтік заемдарды тартқаны үшін комиссиялық сыйақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші !Бағдарламалардың!Бағдарламаны (кiшi бағдар.  !Іске  !Жауапты
!дар.!бағд.!(кiшi бағдар.   !ламаны) iске асыру жөнiндегi!асыру !орындау.
!лама!коды !ламалардың)     !iс-шаралар                  !мерзі.!шылар
!коды!     !атауы           !                            !мі    !
---------------------------------------------------------------------------
1   2    3          4                    5                    6      7
---------------------------------------------------------------------------
1  042       Үкіметтік борыш.
қа қызмет көр.
сету
011  Заемдар бойынша    Үкіметтік заемдар          2002  Қазақстан
сыйақыларды      бойынша сыйақы             жыл   Республи.
(мүдделерді)       төлеу                     ішін. касының
төлеу                                     де    Қаржы
министр.
лігі
030    Заемдарды        Үкіметтік заемдарды        2002  Қазақстан
орналастырғаны    тартқаны үшін              жыл   Республи.
үшін комиссия.    комиссиялық                ішін. касының
лық төлемдер      сыйақы төлеу               де    Қаржы
министр.
лігі
--------------------------------------------------------------------------

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2002 год Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 42
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые паспорта республиканских бюджетных программ Министерства финансов Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-3.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 3 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 42
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 042
"Обслуживание правительственного долга" на 2002 год
1. Стоимость: 43 877 407 000 (сорок три миллиарда восемьсот семьдесят семь миллионов четыреста семь тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 11 Закона Республики Казахстан от 2 августа 1999 года Z990464_ "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский
бюджет.
4. Цель бюджетной программы: обслуживание правительственного долга
Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:
1) выплата вознаграждения по правительственным займам;
2) оплата комиссионного вознаграждения за привлечение
правительственных займов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N! Код !Код под-! Наименование про- ! Мероприятие по ! Сроки !Ответственные
!про- !програм-!грамм (подпрограмм)!реализации прог-!реали- ! исполнители
!грам-!мы      !                   !раммы (подпрог- !зации  !
!мы   !        !                   !раммы)          !       !
-!-----!--------!-------------------!----------------!-------!-------------
1!  2  !    3   !         4         !        5       !   6   !      7
-!-----!--------!-------------------!----------------!-------!-------------
1  042           Обслуживание
правительственного
долга
011    Выплата вознаграж-  Выплата возна-   В течение Министерс-
дений (интересов)   граждения по     2002 года тво
по займам           правительственным          финансов
займам                     Республики
Казахстан
030    Выплаты комиссион-  Оплата комис-    В течение Министерс-
ных за размещение   сионного         2002 года тво
займов              вознаграждения             финансов
за привлечение             Республики
правительственных          Казахстан
займов
---------------------------------------------------------------------------

7. Бюджетті бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: үкіметтік
борышқа қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2002 жылғы
11 қаңтардағы N 42 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
"Қазақстан Даму банкінің жарғылық капиталына қатысу"
республикалық бюджеттік бағдарламасының
2002 жылға арналған
Паспорты
1. Құны: 2 500 000 000 (екі миллиард бес жүз миллион) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның Даму банкі туралы" 2000 жылғы 28 желтоқсандағы U000531_ Жарлығы, "Қазақстанның Даму банкі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуірдегі Заңының Z010178_ 16-бабы, "Қазақстанның Даму банкі" жабық акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 18 мамырдағы N 659 P010659_ қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттік кепілдіктер бермей
заем қаражатын "Қазақстанның Даму банкі" жабық акционерлік қоғамының
(бұдан әрі - ЖАҚ) тарту мүмкіндігін қамтамасыз ету, сондай-ақ орта және
ұзақ мерзімді несиелерді жыл сайын бөлу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеті: ЖАҚ-тың жарғылық капиталын
қалыптастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
р/!Бюдж.!Кіші !Бағдарламалардың!Бағдарламаны (кiшi бағдар.  !Іске  !Жауапты
с !бағ. !бағд.!(кiшi бағдар.   !ламаны) iске асыру жөнiндегi!асыру !орын.
N !дар  !коды !ламалардың)     !iс-шаралар                  !мерзі.!дау.
!лама !     !атауы           !                            !мі    !шылар
!коды !
---------------------------------------------------------------------------
1   2    3          4                    5                    6      7
---------------------------------------------------------------------------
1  050         Қазақстан Даму    1. Республикалық бюджеттің  2002   Қазақ.
банкінің жарғылық қаражатын ЖАҚ-тың жарғылық  жылғы  стан
капиталына        капиталын қалыптастыруға    сәуір. Респуб.
қатысу            жіберу                      ге     ликасы
дейін  Қаржы
министр.
лігі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджетті бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: "Қазақстанның Даму банкі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуірдегі Z010178_ Заңына сәйкес ЖАҚ-тың алдына қойылған:
1) орта мерзімді (бес жыл және одан көп мерзімге) және ұзақ мерзімді (он жыл және одан көп - жиырма жылға дейінгі мерзімге) инвестициялық жобаларды несиелендіру;

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение
обязательств по обслуживанию правительственного долга.
Приложение N 2 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 42
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
"Участие в уставном капитале Банка Развития Казахстана"
на 2002 год
1. Стоимость: 2 500 000 000 (два миллиарда пятьсот миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года U000531_ "О Банке развития Казахстана", статья 16 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года Z010178_ "О Банке Развития Казахстана", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 659 P010659_ "О создании закрытого акционерного общества "Банк Развития Казахстана".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечить возможность привлечения
закрытым акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" (далее - ЗАО)
заемных средств без предоставления государственных гарантий, а также
ежегодное выделение средне- и долгосрочных кредитов.
5. Задача бюджетной программы: формирование уставного капитала ЗАО.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N!Код бюд- !Код ! Наименование про- ! Мероприятия по ! Сроки !Ответственные
!жетной   !под-!граммы (подпрог-   !реализации прог-!реали- ! исполнители
!программы!про-!    раммы)         !раммы (подпрог- !зации  !
!         !гра-!                   !раммы)          !       !
!         !ммы !                   !                !       !
-!---------!----!-------------------!----------------!-------!-------------
1   050         "Участие в уставном  1. Направление   До апреля Министер-
капитале Банка       средств респуб-  2002 года ство
Развития Казахстана" ликанского бюд-            финансов
жета на форми-             Республики
рование устав-             Казахстан
ного капитала
ЗАО
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Обеспечение выполнения задач ЗАО, поставленных перед ним согласно Закону Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года Z010178_ "О Банке Развития Казахстана":
1) среднесрочное (на срок пять лет и более) и долгосрочное (на срок десять лет и более - до двадцати лет) кредитование инвестиционных проектов;

2) Қазақстан Республикасының аумағында шығарылатын өнімдер экспортын ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасы резиденттерінің экспорттық операцияларын несиелендіру;
3) басқа несие институттары берген заемдар мен несиелер бойынша кепілдікті міндеттемелерді беру жолымен Қазақстан Республикасы экономикасының өндіріс секторын несиелендіруді, сондай-ақ бірлесіп қаржыландыруды ынталандыру;
4) Қазақстан Республикасының Үкіметі іске асыратын инвестициялық жобаларды қаржыландыру тетіктерін жетілдіру міндеттерін орындауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2002 жылғы
11 қаңтардағы N 42 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
081 "Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді
орындау" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
Паспорты
1. Құны: 13 553 571 000 (он үш миллиард бес жүз елу үш миллион бес жүз жетпіс бір мың) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борыш туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 тамыздағы N 464-І Z990464_ Заңының 17, 25-баптары, "Мемлекет кепілдік берген заемдардың кейбір мәселелері және жекелеген заңды тұлғалардың мониторингі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 26 шілдедегі N 1119 P001119_ қаулысы, "Мемлекеттік кепілдіктер берудің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 1652 P011652_ қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: заемшы заем туралы шартқа (келісімге) сәйкес одан тиесілі төлемдерді төлемеген жағдайда, Қазақстан Республикасының несие берушілер алдындағы міндеттемелерін орындау, Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік емес заемдары бойынша дефолт фактісіне жол бермеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: мемлекеттік кепілдігі бар
мемлекеттік емес заемдар бойынша заемшылардың тізбесін Қазақстан
Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекіту; егер кепілдікпен қамтамасыз
етілген заемды заемшы төлем мерзімінің басталған күні толық және жартылай
және 2002 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражаттың
шегінде өтелмеген жағдайда, негізгі борышты, сыйақыны, мемлекеттік
кепілдігі бар өзге де төлемдерді төлеу;
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
р/!Бағ. !Кіші !Бағдарламалардың!Бағдарламаны (кiшi бағдар.  !Іске  !Жауапты
с !дар  !бағд.!(кiшi бағдар.   !ламаны) iске асыру жөнiндегi!асыру !орын.
N !лама !коды !ламалардың)     !iс-шаралар                  !мерзі.!дау.
!коды !     !атауы           !                            !мі    !шылар
!     !
---------------------------------------------------------------------------
1   2    3          4                    5                    6      7
---------------------------------------------------------------------------
1  081         Мемлекеттік       Ықтимал төлеуге қабілетсіз  2002   Қазақ.
кепілдіктер       заемшы анықталған жағдайда, жыл    стан
бойынша           Қаржы министрлігі бұл       ішін.  Респуб.
міндеттеме.       туралы Қазақстан Респуб.    де     ликасы
лерді             ликасының Үкіметін                 ның
орындау           хабардар етеді және қайтару        Қаржы
сызбасын ұсына отырып              минис.
(заемды қайта құрылымдау,          трлігі
заемшыны банкроттау, кепіл.
дік мүлкін қабылдау),
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
21 маусымдағы N 813
P990813_
қаулысымен құрылған Ведо.
мствоаралық комиссияның
қарауына оқшауландырылған
қаражатты республикалық
бюджетке қайтару мәселесін
ұсынады. Ұсынылып отырған
қайтару нұсқасын комиссия
мақұлдаған жағдайда,
Қазақстан Республикасының
Үкіметі шешімінің тиісті
жобасы әзірленеді.
--------------------------------------------------------------------------

2) кредитование экспортных операций резидентов Республики Казахстан с целью стимулирования экспорта продукции, выпускаемой на территории Республики Казахстан;
3) стимулирование кредитования производственного сектора экономики Республики Казахстан путем выдачи гарантийных обязательств по займам и кредитам, предоставляемым другими кредитными институтами, а также софинансирования;
4) совершенствование механизмов финансирования инвестиционных проектов, реализуемых Правительством Республики Казахстан.
Приложение 3 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 42
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 081 "Выполнение
обязательств по государственным гарантиям" на 2002 год
1. Стоимость: 13 553 571 000 (тринадцать миллиардов пятьсот пятьдесят три миллиона пятьсот семьдесят одна тысяча) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 17, 25 Закона Республики Казахстан от 2 августа 1999 года Z990464_ "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2000 года N 1119 P001119_ "О некоторых вопросах гарантированных государством займов и мониторинге отдельных юридических лиц", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 1652 P011652_ "Некоторые вопросы предоставления государственных гарантий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств Республики Казахстан перед кредиторами в случае неуплаты заемщиком причитающихся с него согласно договору (соглашению) о займе платежей, недопущение факта дефолта по негосударственным займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: утверждение постановлением Правительства Республики Казахстан перечня заемщиков по негосударственным займам, имеющим государственные гарантии, погашение и обслуживание которых предусмотрено в республиканском бюджете на 2002 год; выплата основного долга, вознаграждения, прочих платежей по негосударственным займам,
имеющим государственные гарантии, в случае если обеспеченный гарантией
заем не будет погашен заемщиком полностью или частично на день наступления
срока платежа, и в пределах средств, предусмотренных республиканским
бюджетом на 2002 год.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N! Код !Код под-! Наименование про- ! Мероприятие по ! Сроки !Ответственные
!про- !програм-!грамм (подпрограмм)!реализации прог-!реали- ! исполнители
!грам-!мы      !                   !раммы (подпрог- !зации  !
!мы   !        !                   !раммы)          !       !
-!-----!--------!-------------------!----------------!-------!-------------
1!  2  !    3   !         4         !        5       !   6   !      7
-!-----!--------!-------------------!----------------!-------!-------------
1  081           Выполнение обяза-  В случае определе-  В те-  Министерство
тельств по госу-   ния потенциально    чение  финансов
дарственным га-    неплатежеспособного 2002   Республики
рантиям            заемщика Министер-  года   Казахстан
ство финансов уве-
домляет об этом
Правительство Рес-
публики Казахстан и
выносит вопрос возврата
отвлеченных средств в
республиканский бюджет
на рассмотрение
Межведомственной комиссии,
созданной постановлением
Правительства Республики
Казахстан от 21 июня 1999
года N 813
P990813_
, с пред-
ложением схем возврата (рест-
руктуризация займа, банкрот-
ство заемщика, принятие
залогового имущества).
В случае одобрения
комиссией предлагаемого
варианта возврата разраба-
тывается соответствующий
проект решения Правительства
Республики Казахстан.
---------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: мемлекеттік
кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қобдалиева Н.М.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение
обязательств по государственным гарантиям.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)