"Соколов-Сарыбай" тау-кен байыту өндiрiстiк бiрлестiгі" ашық акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетін жекешелендіру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 26 желтоқсан N 1371
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекешелендiру туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 Жарлығына сәйкес, "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңын iске асыру отан ұйымдасқан бағалы қағаздар рыногын жандандыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кен-металлургия саласын одан әрі дамыту және "Соколов-Сарыбай" тау-кен байыту өндiрiстiк бiрлестiгi" ашық акционерлiк қоғамының тұрақты жұмыс iстеуi үшiн жағдайлар жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) "Соколов-Сарыбай" тау-кен байыту өндiрiстiк бiрлестiгi" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) жарғылық капиталының 39,5 (отыз тоғыз бүтiн оннан бес) пайызы мөлшерiнде акцияларының мемлекеттiк пакетiн мынадай тәртiппен сатуды жүзеге асырсын:
Қоғамның акциялары Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн қор биржасының "А" санатындағы ресми тiзiмге енгiзiлгеннен кейiн Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн қор биржасы арқылы 4 (төрт) пайызын сатсын;
Ресей Федерациясының аумағында Қоғам өндiретiн жылына кемiнде 7 (жетi) миллион тонна темiр рудасы концентратын және жентектердi кепiлдіктi өткiзудi қамтамасыз ете отырып, 35,5 (отыз бес бүтiн оннан бес) пайызын темiр рудасы шикiзатын өндiру мен шығapy саласында жұмыс тәжiрибесi және ұйымдар акцияларының бақылау пакетiне меншiк құқығы немесе жылына кемiнде 10 (он) миллион тонна темiр рудасы өнiмін өндіретін ұйымдарды басқару құқығы бар заңды тұлғалар арасындағы тендерде бiртұтас лотпен сатсын;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
2. "Жекешелендiрудiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2000 жылғы 18 қазандағы N 1556 қаулысына мынадай өзгерiс енгiзілсін:
1-тармақ 1-тармақшасы алынып тасталсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің орынбасары К.Қ.Мәсiмовке жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О приватизации государственного пакета акций открытого акционерного общества "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1371
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 года N 2721 "О приватизации", в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", активизации отечественного организованного рынка ценных бумаг, а также дальнейшего развития горно-металлургической отрасли Республики Казахстан и создания условий для стабильной работы открытого акционерного общества "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное
производственное объединение" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) осуществить продажу государственного пакета акций открытого акционерного общества "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение" (далее -
Общество) в размере 39,5 (тридцать девять целых пять десятых) процента от уставного капитала в следующем порядке:
4 (четыре) процента реализовать через фондовую биржу, функционирующую на территории Республики Казахстан после включения акций Общества в официальный список категории "А" фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан;
35,5 (тридцать пять целых пять десятых) процента реализовать на тендере единым лотом среди юридических лиц, имеющих опыт работы в сфере добычи и производства железорудного сырья и право собственности на контрольный пакет акций организаций или право управления организациями, производящими не менее 10 (десять) миллионов тонн железорудной продукции в год с обеспечением гарантированного сбыта на территории Российской Федерации не менее
7 (семь) миллионов тонн в год железорудного концентрата и окатышей, производимых Обществом;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2000 года N 1556 "Некоторые вопросы приватизации" следующее изменение:
подпункт 1 пункта 1 исключить.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан