Жергiлiктi атқарушы органдардың орта мерзiмдi облигацияларын шығару, орналастыру, айналысқа қосу, өтеу және оларға қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 сәуірдегі N 333 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 наурыздағы N 252 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.03.15  N 252  (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) Қаулысымен.
"Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 тамыздағы  Заңына  және "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Жергiлiктi атқарушы органдардың орта мерзiмдi облигацияларын шығару, орналастыру, айналысқа қосу, өтеу және оларға қызмет көрсету ережесi бекiтiлсiн.
2. "Астана қаласы жергiлiктi атқарушы органының орта мерзiмдi индекстелген облигацияларын шығару, орналастыру, айналысқа шығару, өтеу және оған қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 27 қыркүйектегi N 1064  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 32, 348-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 8 сәуірдегі
N 333 қаулысымен
бекiтiлген
Жергiлiктi атқарушы органдардың орта мерзiмдi
облигацияларын шығару, орналастыру, айналысқа қосу,
өтеу және оларға қызмет көрсету
ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының аумағында облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының орта мерзiмдi облигацияларын (бұдан әрi - облигациялар) шығару, орналастыру, айналысқа қосу, өтеу және оларға қызмет көрсету тәртiбiн анықтайды.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) андеррайтер - атаулы ұстаушы ретiнде клиенттердiң шоттарын жүргiзу құқығы бар бiрiншi санаттағы бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар және эмитентпен жасасқан шарт талаптары негiзiнде оның бағалы қағаздарын орналастыруды жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) депозитарий - депозитарийдiң және облигациялар бойынша төлем агентiнiң функциясын орындайтын "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийi" ЖАҚ;
3) депонент - шартты негiзде бағалы қағаздармен жасалатын мәмiлелерге қызмет көрсету жөнiндегi депозитарийдiң қызметтер көрсетуiн пайдаланатын депозитарийдiң клиентi болып табылатын бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушысы;

Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания среднесрочных облигаций местных исполнительных органов
Постановление Правительства Республики Kазахстан от 8 апреля 2003 года N 333. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2008 года N 252.
Сноска. Постановление Правительства Республики Kазахстан от 8 апреля 2003 года N 333 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2008 года   N 252 (порядок введения в действие см.  п.3 ).
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 2 августа 1999 года "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге" и  Законом  Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания среднесрочных облигаций местных исполнительных органов.
2. Признать утратившим силу  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года N 1064 "Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания среднесрочных облигаций местного исполнительного органа города Астаны" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 32, ст. 348).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2003 года N 333
Правила
выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания
среднесрочных облигаций местных исполнительных органов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания среднесрочных облигаций местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы (далее - облигации) на территории Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) андеррайтер - юридическое лицо, обладающее лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг первой категории с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя и осуществляющее размещение ценных бумаг эмитента на условиях заключенного с ним договора;
2) депозитарий - ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг", которое выполняет функции депозитария и платежного агента по облигациям;
3) депонент - профессиональный участник рынка ценных бумаг, являющийся клиентом депозитария, который на договорных основах пользуется услугами депозитария по обслуживанию сделок с ценными бумагами;

4) жете орналастыру - осы шығарылымның мамандандырылған сауда-саттығында (аукционында) қалыптасқан орташа өлшемдi баға бойынша айналыстағы облигациялар эмиссиясының орналаспаған бөлiгiн қосымша орналастыру;
5) инвестор - облигацияларды сатып алуға ниет бiлдiрген немесе сатып алған тұлға;
6) сауда-саттықты ұйымдастырушы - сауда жүйесi облигацияларды орналастыру үшiн пайдаланылатын "Қазақстанның қор биржасы" ЖАҚ;
7) қайта ашу - ең көп бағадан бастап, кесiмдi бағасымен аяқталғанда өтiнiмдерде көрсетiлген бағалар бойынша осы шығарылымның аукционында жылдық сыйақы ставкасымен және өтеу күнiмен эмитент анықтаған уақыт арқылы айналымдағы шығарылымның купондық мемлекеттiк бағалы қағаздарының қосымша көлемiн орналастыру;
8) кесiмдi баға - мамандандырылған сауда-саттық (аукцион) нәтижелерi бойынша тiркелген, эмитент анықтайтын ең аз (не, егер осы жағдай мамандандырылған сауда-саттық (аукцион) өткiзу туралы хабарламада белгiленсе, ең көп) мәмiленiң бағасы;
9) эмитент - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы қағаздар шығаруды жүзеге асыратын және өз атынан бағалы қағаздар иелерiнiң алдында мiндеттемелер алатын Қазақстан Республикасы облыстарының, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органы.
2. Облигацияларды шығару және орналастыру
3. Облигацияларды құжатсыз нысанда ұлттық валютамен (теңгемен) эмитент шығарады және олар атаулы, купондық болып табылады.
Шығарылатын облигациялардың түрлерi:
1) орта мерзiмдi индекстелмеген облигациялар - сыйақы төлеу және оларды өтеу кезiнде атаулы құны мен сыйақы ставкасы индекстелмейтiн облигациялар;
2) орта мерзiмдi индекстелген облигациялар - сыйақы төлеу және оларды өтеу кезiнде атаулы құны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ресми бағамы бойынша айналыстың тиiстi кезеңi үшiн АҚШ долларына шаққандағы ұлттық валютаның (теңгенiң) девальвациясы (ревальвациясы) қарқынына индекстелетiн облигациялар.
4. Облигациялармен жасалатын мәмiлелердi тiркеудi және олар бойынша құқықтарды растауды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен мемлекеттiк бағалы қағаздармен жасалатын мәмiлелердi тiркеудi жүзеге асыруға және олар бойынша құқықтарды растауға құқығы бар депозитарий және депозитарийдiң депоненттерi жүзеге асырады.
5. Әрбiр шығарылым облигацияларының эмитент бекiткен шығарылым өлшемдерiне сай, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан мемлекеттiк реттеу мен қатынастарды бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi орган беретiн ұлттық сәйкестендiру нөмiрi болады.

4) доразмещение - дополнительное размещение неразмещенной части эмиссии облигаций, находящихся в обращении, по средневзвешенной цене, сложившейся на специализированных торгах (аукционе) данного выпуска;
5) инвестор - лицо, намеренное купить или купившее облигации;
6) организатор торгов - ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", чья торговая система используется для размещения облигаций;
7) повторное открытие - размещение дополнительного объема купонных государственных ценных бумаг выпуска, находящегося в обращении, через определенное эмитентом время с годовой ставкой вознаграждения и датой погашения, установленной на аукционе данного выпуска, по ценам, указанным в заявках, начиная с наибольшей цены и заканчивая на цене отсечения;
8) цена отсечения - определяемая эмитентом наименьшая (либо наибольшая, если данное условие установлено в извещении о проведении специализированных торгов (аукциона) цена сделки, зафиксированная по результатам специализированных торгов (аукциона);
9) эмитент - местный исполнительный орган области Республики Казахстан, городов Астаны и Алматы, осуществляющий выпуск ценных бумаг в соответствии с законодательством Республики Казахстан и несущий от своего имени обязательства перед владельцами ценных бумаг.
2. Выпуск и размещение облигаций
3. Облигации выпускаются эмитентом в национальной валюте (тенге) в бездокументарной форме и являются именными, купонными.
Виды выпускаемых облигаций:
1) среднесрочные неиндексированные облигации - облигации, при выплате вознаграждения и погашении которых номинальная стоимость и ставка вознаграждения не индексируются;
2) среднесрочные индексированные облигации - облигации, при выплате вознаграждения и погашении которых номинальная стоимость индексируется на темп девальвации (ревальвации) национальной валюты (тенге) по отношению к доллару США за соответствующий период обращения по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан.
4. Регистрацию сделок с облигациями и подтверждение прав по ним осуществляют депозитарий и депоненты депозитария, имеющие право осуществлять регистрацию сделок с государственными ценными бумагами и подтверждать права по ним в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Облигации каждого выпуска имеют национальный идентификационный номер, присваиваемый уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование и контроль отношений, складывающихся на рынке ценных бумаг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан согласно утвержденным эмитентом параметрам выпуска.

6. Кез келген тұлға, Қазақстан Республикасының резидентi де, резидент eмeci де облигацияларды сатып алушы және ұстаушы бола алады.
7. Бiр облигацияның атаулы құны 100 теңгеге еселенген болуы тиiс.
8. Девальвация (ревальвация) қарқынына индекстелген облигациялардың атаулы құны облигацияның атаулы құнын теңгенiң девальвация (ревальвация) қарқынының коэффициентiне көбейтiндiсi ретiнде есептеледi. Девальвация (ревальвация) қарқынының коэффициентi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген АҚШ долларының ағымдағы бағамының облигацияларды айналысқа қосу басталған күнгi ұқсас бағамға қатынасы ретiнде есептеледi.
9. Инвесторлардың арасында бастапқы рынокта облигацияларды орналастыру сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесi арқылы мамандандырылған сауда-саттық (аукцион) өткiзу жолымен жүргiзiледi. Мамандандырылған сауда-саттықта (аукционда) сатып алынған облигацияларға ақы төлеу және сатып алынған облигацияларды инвесторлардың депо-шоттарына есептеу мамандандырылған сауда-саттық жүргiзiлгеннен кейiнгi келесi күнi жүзеге асырылады. Облигацияларды сатып алуға арналған өтiнiмдердi қанағаттандыру эмитент үшiн қолайлы ставка және көлем мәндерi бойынша бағаның өсуiне қарай ретке келтiрiлген өтiнiмдер ведомосы негiзiнде кесiмдi бағасы бойынша (барлық инвесторлар үшiн бiрдей) немесе эмитент белгiлеген мәлiмделген баға бойынша жүргiзiледi.
10. Эмитенттiң облигациялардың тiркелген эмиссиясын мамандандырылған сауда-саттық (аукцион) өткiзу жолымен жете орналастыруға және қайта ашуға құқығы бар.
11. Облигацияларды орналастыруды андеррайтер жүзеге асырады, оны таңдау Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес эмитент жүргiзетiн конкурстың нәтижелерi бойынша жүзеге асырылады.
12. Мамандандырылған сауда-саттықты (аукционды) өткiзу тәртiбi сауда-саттықты ұйымдастырушының iшкi ережелерiмен реттеледi.
13. Сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесi арқылы облигацияларды орналастыру кезiнде ақша есептеу тәртiбi Қазақстан Республикасының заңнамасымен, сауда-саттықты ұйымдастырушының iшкi ережелерiмен және депозитарийдiң ережелер жиынтығымен анықталады.
14. Эмитенттiң депозитариймен, сауда-саттықты ұйымдастырушымен және андеррайтермен өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен, осы Ережемен және олардың арасында жасалатын келiсiмдермен (шарттармен) реттеледi.
15. Облигациялар эмиссиясының көлемiн, оның iшiнде қайта ашуды жүргiзу үшiн облигациялар эмиссиясының қосымша көлемiн Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген жергiлiктi атқарушы органдардың қарыз алуын шектеу шегiнде эмитент белгiлейдi.

6. Приобретателем и держателем облигаций может быть любое лицо как резидент, так и нерезидент Республики Казахстан.
7. Номинальная стоимость одной облигации должна быть кратна 100 тенге.
8. Индексированная на темп девальвации (ревальвации) номинальная стоимость облигации рассчитывается как произведение номинальной стоимости облигации на коэффициент темпа девальвации (ревальвации) тенге. Коэффициент темпа девальвации (ревальвации) рассчитывается как отношение текущего курса доллара США, установленного Национальным Банком Республики Казахстан, к аналогичному курсу на дату начала обращения облигаций.
9. Размещение облигаций производится на первичном рынке среди инвесторов путем проведения специализированных торгов (аукциона) посредством торговой системы организатора торгов. Оплата приобретенных на специализированных торгах (аукционе) облигаций и зачисление приобретенных облигаций на счета-депо инвесторов осуществляются на следующий день после проведения специализированных торгов. Удовлетворение заявок на приобретение облигаций производится по цене отсечения (единой для всех инвесторов) или по заявленной цене, установленной эмитентом на основании ведомости заявок, упорядоченных по возрастанию (убыванию) цены по приемлемым для эмитента значениям ставки и объема.
10. Эмитент имеет право на проведение доразмещения и повторного открытия зарегистрированной эмиссии облигаций путем проведения специализированных торгов (аукциона).
11. Размещение облигаций осуществляет андеррайтер, выбор которого осуществляется по результатам конкурса, проводимого эмитентом в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Порядок проведения специализированных торгов (аукциона) регулируется внутренними правилами организатора торгов.
13. Порядок денежных расчетов при размещении облигаций через торговую систему организатора торгов определяется законодательством Республики Казахстан, внутренними правилами организатора торгов и сводом правил депозитария.
14. Взаимоотношения эмитента с депозитарием, организатором торгов и андеррайтером регулируются законодательством Республики Казахстан, настоящими Правилами и соглашениями (договорами), заключаемыми между ними.
15. Объем эмиссии облигаций, а также дополнительный объем эмиссии облигаций для проведения повторного открытия, устанавливается эмитентом в пределах ограничений заимствования местным исполнительным органам, установленных законодательством Республики Казахстан.

16. Эмитент мамандандырылған сауда-саттықты өткiзу күнiне дейiн кемiнде 10 күннен кешiктiрмей мамандандырылған сауда-саттықты өткiзу күнi, алдағы эмиссия көлемдерi және облигацияларды бастапқы орналастыруға байланысты шығыстар туралы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiн хабардар етедi. Облигациялар бойынша сыйақы ставкасы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiледi.
3. Облигацияларды айналысқа қосу
17. Облигацияларды айналысқа қосу мерзiмi - бiр жылдан он жылға дейiн. Облигацияларды айналысқа қосу мерзiмiн тиiстi эмиссияны жариялаған кезде эмитент белгiлейдi.
18. Эмиссияның барлық облигацияларын айналысқа қосу мамандандырылған сауда-саттық қорытындысы бойынша инвесторлар сатып алған облигациялар үшiн эмитенттiң шотына ақша түскен күннен кейiнгi күннен, "депо" шоттары бойынша жазбалар жасалған сәттен басталады, сыйақыны төлеу күнiне дейiн екi жұмыс күнi қалғанда тоқтатылады, сыйақыны төлегеннен кейiнгi келесi жұмыс күнi жаңартылады және облигацияларды өтеу күнiне дейiн үш жұмыс күнi қалғанда аяқталады.
19. Бағалы қағаздардың қайталама рыногында облигациялармен жасалатын барлық операциялар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Облигациялар бойынша төлемдер
20. Сыйақыны есептеу сауда-саттықты ұйымдастырушы бастапқы орналастыру кезiнде инвесторлар сатып алған облигациялар үшiн эмитенттiң шотына ақшаны аударған күннен кейiнгi күннен басталады және осы Ережеге сәйкес анықталатын сыйақы ставкасы бойынша өтеу күнiн қоса алғанда, айналысқа қосу кезеңi iшiнде жүргiзiледi.
21. Орта мерзiмдi индекстелмеген облигациялар бойынша сыйақы сомасы облигацияның атаулы құнын сыйақы ставкасына және сыйақы есептеу кезеңiндегi 365 күнге бөлiнген күндер санына көбейтiндiсi ретiнде есептеледi.
Орта мерзiмдi индекстелген облигациялар бойынша сыйақы сомасы сыйақы төлеу күнiнде индекстелген облигациялардың атаулы құнының, сыйақы ставкасының және сыйақы есептеу кезеңiндегi 365 күнге бөлiнген күндер санының көбейтiндiсi ретiнде есептеледi.
22. Облигациялар бойынша сыйақы төлеудi облигациялар айналысы тиiстi жылының бiр жүз сексен екiншi және үш жүз алпыс бесiншi күндерi эмитент жүргiзедi. Бұл ретте есептiк база бiр жылда 365 күндi құрайды. Сыйақыны соңғы төлеу күнi облигацияларды өтеу күнiмен сәйкес келедi.
23. Орта мерзiмдi индекстелмеген облигацияларды өтеудi тиiстi эмиссия үшiн белгiленген өтеу күнi атаулы құны бойынша эмитент жүргiзедi.
Орта мерзiмдi индекстелген облигацияларды өтеудi тиiстi эмиссия үшiн белгiленген өтеу күнi индекстелген атаулы құн бойынша эмитент жүргiзедi.

16. Эмитент в срок не позднее, чем за 10 дней до даты проведения специализированных торгов информирует Министерство финансов Республики Казахстан о дате проведения специализированных торгов, объемах предстоящей эмиссии и расходах, связанных с первичным размещением облигаций. Ставка вознаграждения по облигациям согласовывается с Министерством финансов Республики Казахстан.
3. Обращение облигаций
17. Срок обращения облигаций - от одного года до десяти лет. Срок обращения облигаций устанавливается эмитентом при объявлении соответствующей эмиссии.
18. Обращение всех облигаций эмиссии начинается со дня, следующего за днем поступления на счет эмитента денег за приобретенные инвесторами облигации по итогам специализированных торгов, с момента совершения записей по счетам "депо", приостанавливается за два рабочих дня до даты выплаты вознаграждения, возобновляется на следующий рабочий день после выплаты вознаграждения и заканчивается за три рабочих дня до даты погашения облигаций.
19. Все операции с облигациями на вторичном рынке ценных бумаг осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.
4. Выплаты по облигациям
20. Начисление вознаграждения начинается со дня, следующего за днем перечисления организатором торгов денег на счет эмитента за приобретенные инвесторами облигации при первичном размещении, и производится в течение периода обращения, включая день погашения, по ставке вознаграждения, определяемой в соответствии с настоящими Правилами.
21. Сумма вознаграждения по среднесрочным неиндексированным облигациям рассчитывается как произведение номинальной стоимости облигаций на ставку вознаграждения и количества дней в периоде начисления вознаграждения, деленное на 365 дней.
Сумма вознаграждения по среднесрочным индексированным облигациям рассчитывается как произведение индексированной на дату выплаты вознаграждения номинальной стоимости облигаций на ставку вознаграждения и количества дней в периоде начисления вознаграждения, деленное на 365 дней.
22. Выплата вознаграждения по облигациям производится эмитентом на сто восемьдесят второй и триста шестьдесят пятый дни соответствующего года обращения облигаций. При этом расчетная база составляет 365 дней в году. Последняя выплата вознаграждения совпадает с днем погашения облигаций.
23. Погашение среднесрочных неиндексированных облигаций производится эмитентом по номинальной стоимости в установленную для соответствующей эмиссии дату погашения.
Погашение среднесрочных индексированных облигаций производится эмитентом по индексированной номинальной стоимости в установленную для соответствующей эмиссии дату погашения.

24. Егер облигацияларды өтеу немесе сыйақыны төлеу демалыс күнге түскен жағдайда, олар келесi жұмыс күнi жүргiзiледi. Облигация ұстаушының төлемдегi осындай кiдiрiс үшiн сыйақы немесе қандай да болмасын өзге де өтемақы талап етуге құқығы жоқ.
25. Депозитарий сыйақыны төлеу күнiне дейiнгi екi жұмыс күнiнен және облигацияларды өтеу күнiне дейiнгi үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей эмитентке депозитарий деректерiнiң негiзiнде қалыптасатын және олар бойынша сыйақы төлеу мен өтеу жүргiзiлуi тиiс облигациялардың саны туралы мәлiметтердi қамтитын облигациялар ұстаушылардың жиынтық ведомосын бередi.
26. Сыйақы төлеудi және облигациялардың атаулы құнын өтеудi жиынтық ведомостқа сәйкес депоненттер туралы деректердi ескере отырып, олардың арасындағы түскен соманы өздiгiнен бөлетiн депозитарийдiң шотына ақша аудару жолымен Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жергiлiктi бюджеттiң қаражаты есебiнен эмитент жүзеге асырады.
27. Эмитент облигацияларды өтегеннен кейiн бес жұмыс күнiнiң iшiнде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне депозитарийдiң облигацияларды өтеуi туралы мәлiметтердiң көшiрмесiн және жүргiзiлген өтеудi растайтын құжаттардың көшiрмелерiн ұсынады.
28. Эмитент сыйақы есептеудiң кезектi кезеңiнде облигациялардың iс жүзiнде айналымда болған уақытында сыйақы төлей отырып, оларды мерзiмiнен бұрын өтеудi жүзеге асыруға құқылы.
29. Эмитенттiң мерзiмiнен бұрын өтеу туралы шешiмi осындай өтеу күнiне дейiн он жұмыс күнi қалғанда депозитарийге жеткiзiледi, бұл өз кезегiнде, бес жұмыс күнiнен кешiктiрмей ол туралы депоненттерге хабарлайды.
30. Эмитент осы Ережеге сәйкес облигацияларды өтеген немесе қызмет көрсеткен кезде кез келген соманы төлеу жөнiндегi өз мiндеттемелерiн белгiленген мерзiмдерде орындамаған жағдайда, мерзiмi өткен әрбiр күн үшiн ол төлеуге жататын соманың 0,1%-ы мөлшерiнде айыппұл төлейдi.
31. Эмитент облигацияларды шығару, орналастыру, айналысқа қосу, өтеу және оларға қызмет көрсету шарттарын бұзған жағдайда, ол Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне сәйкес жауап бередi.
32. Облигациялармен жасалатын операциялар бойынша салық салу тәртiбi Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес анықталады.

24. В случае, если погашение облигаций или выплата вознаграждения выпадают на нерабочий день, они производятся на следующий рабочий день. Держатель облигаций не имеет права требовать вознаграждения или какой-либо иной компенсации за такую задержку в платеже.
25. Депозитарий не позднее двух рабочих дней до даты выплаты вознаграждения и трех рабочих дней до даты погашения облигаций направляет эмитенту сводную ведомость держателей облигаций, формируемую на основании данных депозитария и включающую сведения о количестве облигаций, по которым должны производиться выплаты вознаграждения и погашение.
26. Выплата вознаграждения и погашение номинальной стоимости облигаций осуществляются эмитентом за счет средств местного бюджета в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, путем перевода денег на счет депозитария, который самостоятельно распределяет поступившую сумму между депонентами, исходя из данных о них, в соответствии со сводной ведомостью.
27. После погашения облигаций эмитент в течение пяти рабочих дней представляет в Министерство финансов Республики Казахстан копию сведений депозитария о погашении облигаций и копии документов, подтверждающих произведенное погашение.
28. Эмитент вправе осуществлять досрочное погашение облигаций с выплатой вознаграждения за время их фактического нахождения в обращении в очередном периоде начисления вознаграждения.
29. Решение эмитента о досрочном погашении доводится до депозитария за десять рабочих дней до даты такого погашения, который в свою очередь, не позднее, чем за пять рабочих дней сообщает об этом депонентам.
30. В случае неисполнения эмитентом в установленные сроки своих обязательств по выплате любой суммы при погашении или обслуживании облигаций в соответствии с настоящими Правилами, за каждый день просрочки он выплачивает штраф в размере 0,1% от суммы, подлежащей оплате.
31. При нарушении эмитентом условий выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания облигаций он несет ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
32. Порядок налогообложения по операциям с облигациями определяется в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.