Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегі 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 сәуірдегі N 356 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 ақпандағы N 1019 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар:
Жоспардың iс-шараларын iске асыруды қамтамасыз етсiн және Алматы қаласының әкiмiне жарты жылдық қорытындылары бойынша жылына екi рет 20 қаңтарда және 20 шiлдеде Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсiн.
3. Алматы қаласының әкiмi Қазақстан Республикасының Үкiметiне жарты жылдықтың қорытындылары бойынша 1 ақпанға және 1 тамызға дейiн жылына екi рет Жоспар iс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсiн.
4. Алматы қаласының әкiмi 2004 жылға арналған республикалық және жергiлiктi бюджеттер қабылданғаннан кейiн Жоспарға өзгерiстер енгiзу жөнiндегi Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасын дайындасын және белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
5. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Алматы қаласын аймақтық қаржы орталығы ретiнде дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 шiлдедегi N 1014 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 28, 355-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 шiлдедегi N 1014 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 29 маусымдағы N 706 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 20, 217-құжат);
3) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне жинақтаушы зейнетақы қорлары қызметiнің мәселелері бойынша толықтыру мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 қарашадағы N 1258 қаулысы 1-тармағының 3) тармақшасының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 42, 472-құжат).
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 14 сәуірдегі
N 356 қаулысына
қосымша
Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
Р/с|       Іс-шара        |Аяқталу|Орындауға |Орындау|Болжамды|Қар.
N |                      |нысаны |жауаптылар|мерзімі|шығыстар|жы.
|                      |       |          |       |(млн.   |лан.
|                      |       |          |       |теңге)  |дыру
|                      |       |          |       |        |көзі
____________________________________________________________________
1           2               3         4         5       6       7
____________________________________________________________________

Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Государственной программы развития города Алматы на 2003-2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2003 года N 356
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 1019 "О Государственной программе развития города Алматы на 2003-2010 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Государственной программы развития города Алматы на 2003-2010 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам:
обеспечить реализацию мероприятий Плана и представлять акиму города Алматы информацию о ходе выполнения Плана два раза в год, к 20 января и 20 июля по итогам полугодия.
3. Акиму города Алматы два раза в год, до 1 февраля и до 1 августа по итогам полугодия представлять Правительству Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
4. Акиму города Алматы после принятия республиканского и местного бюджетов на 2004 год подготовить и внести в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан проект постановления Правительства Республики Казахстан по внесению изменений в План.
5. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2001 года N 1014 "О развитии города Алматы как регионального финансового центра" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 28, ст. 355);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2002 года N 706 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2001 года N 1014" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 20, ст. 217);
3) подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года N 1258 "О внесении дополнения и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам деятельности накопительных пенсионных фондов" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 42, ст. 472).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2003 года N 356
План мероприятий на 2003-2005 годы по реализации
Государственной программы развития города Алматы
на 2003-2010 годы
-------------------------------------------------------------------
N     !   Мероприятие  !Форма за-!Ответст- ! Срок !Предпо-!Источник
п/п   !                !вершения !венные за!испол-!лагае- !финанси-
!                !         !исполне- !нения !мые    !рования
!                !         !ние      !      !расходы!
!                !         !         !      !(млн.  !
!                !         !         !      !тенге) !
-------------------------------------------------------------------
1   !       2        !    3    !    4    !   5  !   6   !   7
-------------------------------------------------------------------

1. Әлеуметтік сала
____________________________________________________________________
1.1. Демографиялық даму
____________________________________________________________________
1.1.1  Байбесік оралмандар Қазақстан Алматы   2005   2003 ж. Құрылыс
кентінің құрылысын  Республи. қала.    жылғы  - 100   салушы
аяқтау              касының   сының     І     2004 ж. орал.
Үкіметіне әкімі   тоқсан  - 100   мандар.
есеп                              дың
меншік.
ті
қаража.
ты
1.1.2. Әлеуметтік қамта.   Қазақстан Алматы  ІV      2003 ж. Алматы
масыз ету объекті.  Республи. қала.  тоқсан,  - 98    қала.
леріне күрделі      касының   сының  2003-    2004 ж. сының
жөндеу жүргізуді    Үкіметіне әкімі  2005     - 98*   бюджеті
қамтамасыз ету      есеп             жылдар   2005 ж.
- 98*
____________________________________________________________________
1.2. Тұрмыс деңгейі
____________________________________________________________________
1.2.1. Шаруашылық жүргі.   Алматы    Алматы  2004    Талап
зуші субъектілер.   қаласы    қала.   жылғы   етіл.
дің тапсырысы       әкімді.   сының    ІV     мейді
бойынша жұмыссыз    гінің     әкімі   тоқсан
азаматтарды         қаулысы
оқытуға кәсіпорын.
дармен бірлесіп
ақы төлеу тетігін
әзірлеу
1.2.2. Тұрмысы төмен       Алматы    Алматы  2005    Талап
азаматтарға         қаласы    қала.   жылғы   етіл.
гранттар және       әкімді.   сының    ІV     мейді
шағын кредиттер     гінің     әкімі   тоқсан
беру тетігін        қаулысы
әзірлеу
1.2.3. Тұрмысы төмен       Қазақстан Алматы  ІІ, ІV  Талап
азаматтарға әлеу.   Республи. қала.   тоқсан. етіл.
меттік көмек        касының   сының    дар,   мейді
көрсету монито.     Үкіметіне әкімі    жыл
рингін жүргізу      ақпарат           сайын
1.2.4. Мүгедектерге және   Қазақстан Алматы   2005   2005 ж. Алматы
психикалық ауру     Республи. қала.    жылғы  300*    қала.
азаматтарға         касының   сының     ІV            сының
арналған интернат-  Үкіметіне әкімі,   тоқсан         бюджеті
үйлер салуды        ақпарат   ДСМ
қамтамасыз ету
____________________________________________________________________
1.3. Денсаулық сақтау
____________________________________________________________________
1.3.1. Халықтың денсаулық  Қазақстан Алматы   ІІІ    Талап
жағдайына және      Республи. қала.   тоқсан, етіл.
медициналық және    касының   сының    жыл    мейді
фармацевтикалық     Үкіметіне әкімі,  сайын
ұйымдардың қызметi. есеп      ДСМ
не мониторинг
жүргiзудiң бiрыңғай
ақпараттық жүйесін
жасау және оның
тұрақты жүргiзілуiн
қамтамасыз ету
1.3.2. Мыналарды:          Қазақстан Алматы    ІV    2003 ж. Алматы
психиатриялық       Республи. қала.   тоқсан, - 234   қаласы.
аурухананы;         касының   сының   2003-   2004 ж. ның
Үкіметіне әкімі   2005    - 323*  бюджеті
есеп              жылдар  2005 ж.
Таугүл-3, думан                               - 323*
шағын аудандарында,
Заря Востока,
Бұталы, Каменское
плато кенттерiнде
денсаулық сақтау
пункттерiн;
крематорийлi                                  Бюджетте
қалалық                                       бекітіл.
мәйiтхананы;                                  ген сома
шегінде
халыққа жедел және                            жергі.
шұғыл көмек көрсету                           лікті
жөнiндегi көп                                 бюджет.
бейiндi клиниканы                             ке енгі.
іске қосуды                                   зілген
қамтамасыз ету                                жағдайда

1. Социальная сфера
1.1. Демографическое развитие
-------------------------------------------------------------------
1.1.1. Завершить заст-  Отчет     Аким       I     2003 г. Собст-
ройку поселка    Прави-    г. Алматы квар-  -100    венные
оралманов        тельству            тал    2004 г. средства
Байбесик         Республи-           2005   -100    застрой-
ки Казах-           года   2005 г. щиков -
стан                       -100    оралма-
нов
1.1.2. Обеспечить капи- Отчет     Аким       IY    2003 г. Бюджет
тальный ремонт   Прави-    г. Алматы квар-  - 98    г. Алма-
объектов         тельству            тал,   2004 г. ты
социального      Респуб-             2003-  - 98*
обеспечения      лики                2005   2005 г.
Казахстан           годы   - 98*
-------------------------------------------------------------------
1.2. Уровень жизни
-------------------------------------------------------------------
1.2.1. Разработать      Постанов- Аким       IY    Не тре-
механизм сов-    ление     г. Алматы квар-  буется
местной с пред-  акимата             тал
приятиями оплаты г. Алматы           2004
обучения безра-                      года
ботных граждан
по заказу хозяй-
ствующих
субъектов
1.2.2. Разработать      Постанов- Аким       IY    Не тре-
механизм предос- ление     г. Алматы квар-  буется
тавления грантов акимата             тал
и микрокредитов  г. Алматы           2005
малообеспеченным                     года
гражданам
1.2.3. Проводить мони-  Информа-  Аким      II, IY Не тре-
торинг оказания  ция       г. Алматы квар-  буется
социальной       Прави-              талы,
помощи мало-     тельству            еже-
обеспеченным     Респуб-             годно
гражданам        лики
Казахстан
1.2.4. Обеспечить       Информа-  Аким       IY    2005 г. Бюджет
строительство    ция       г. Алматы квар-  - 300*  г. Алма-
дома-интерната   Прави-              тал            ты
для инвалидов и  тельству            2005
психически боль- Респуб-             года
ных граждан      лики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
1.3. Здравоохранение
-------------------------------------------------------------------
1.3.1. Создать единую   Отчет     Аким      III    Не тре-
информационную   Прави-    г. Алма-  квар-  буется
систему монито-  тельству  ты, МЗ    тал,
ринга состояния  Респуб-             еже-
здоровья населе- лики                годно
ния и деятель-   Казахстан
ности медицин-
ских и фарма-
цевтических
организаций и
обеспечить его
постоянное
проведение
1.3.2. Обеспечить ввод  Отчет     Аким       IY    2003 г. Бюджет
в действие:      Прави-    г. Алматы квар-  - 234   г. Алма-
тельству            тал,   2004 г. ты
психиатрической  Респуб-             2003-  - 323*
больницы         лики                2005   2005 г.
Казахстан           годы   - 323*
здравпунктов в                              В слу-
микрорайонах                                чае
Таугуль-3,                                  включе-
Думан, поселках                             ния в
Заря Востока,                               местный
Бутаковка,                                  бюджет
Каменское Плато                             в пре-
делах
городского морга                            утверж-
с крематорием                               денной
суммы в
многопрофильной                             бюджете
клиники по ока-
занию населению
экстренной и
неотложной
помощи

1.3.3. Денсаулық сақтау    Қазақстан Алматы  2003    2003 ж. Алматы
объектiлерiне       Республи. қала.   жылғы   - 840   қаласы.
күрделi жөндеу      касының   сының    ІV     2004 ж. ның
жүргiзудi және      Үкіметіне әкімі   тоқсан  - 840*  бюджеті
медициналық жабдық  есеп                      2005 ж.
сатып алуды                                   840*
қамтамасыз ету
____________________________________________________________________
1.4. Білім беру
____________________________________________________________________
1.4.1. Еңбекке баулу       Қазақстан  БҒМ,    І      Бюджет.
стандарттарын       Республи. Алматы  тоқсан, те
енгiзу, "мектеп-    касының   қала.    жыл    бекі.
кәсiби мектеп       Үкіметіне сының   сайын   тілген
(лицей)" үлгісінде  есеп      әкімі           сома
кешендер құру                                 шегінде
жергі.
лікті
бюджет.
ке енгі.
зілген
жағдайда
1.4.2. Кәсіптік бiлiм      Қазақстан Алматы    І     Бюджетте
беру оқу орындарын  Республи. қала.   тоқсан, бекітіл.
жаңа буынды         касының   сының    2004-  ген сома
компьютерлермен     Үкіметіне әкімі    2005   шегінде
толықтай жарақтан.  есеп              жылдар  жергі.
дыруды қамтамасыз                             лікті
ету                                           бюджетке
енгізіл.
ген
жағдайда
1.4.3. Бiлiм мекемелерi    Қазақстан Алматы    І     Бюджетте
базасында тәжiри.   Республи. қала.   тоқсан, бекі.
белi алаңдар және   касының   сының   2004-   тілген
оқу-тәрбие орталық. Үкіметіне әкімі   2005    сома
тарын құру арқылы   есеп              жылдар  шегінде
білiм мазмұнын                                жергі.
жаңартуды                                     лікті
қамтамасыз ету                                бюджетке
енгізіл.
ген
жағдайда
1.4.4. Бiлiм беру объекті. Қазақстан Алматы   ІІІ     2003   Респу.
лерiн салуды        Республи. қала.   тоқсан, жыл-250 блика.
қамтамасыз ету:     касының   сының   2003-    2004   лық
Өжет кентiнде       Үкіметіне әкімі   2005    жыл-280 бюджет
мектеп;             есеп              жылдар
тірек-қимыл                                   2003 ж. Респу.
аппараты бұзылған                             - 274   блика.
балаларға арналған                                    лық
мектеп-интернат;                                      бюджет
Алматы
Ақсай-1 шағын                                 2005 ж. қала.
ауданында 1000                                - 463*  сының
орынға арналған                                       бюджеті
мектеп;
Мамыр-3 шағын                                 2004 ж. Алматы
ауданында 1000                                - 460*  қала.
орынға арналған                                       сының
мектеп;                                               бюджеті
Таугул шағын                                  2004 ж. Алматы
ауданында мектеп                              - 460*  қаласы.
ның
бюджеті
N 44 мектепке                                 2005 ж. Алматы
қосымша құрылыстар                            - 320*  қаласы.
ның
бюджеті

1.3.3. Обеспечить       Отчет     Аким       IY    2003 г. Бюджет
капитальный      Прави-    г. Алматы квар-  - 840   г. Алма-
ремонт и         тельству            тал    2004 г. ты
приобретение     Респуб-             2003   - 840*
медицинского     лики                года   2005 г.
оборудования     Казахстан                  - 840*
объектов здраво-
охранения
-------------------------------------------------------------------
1.4. Образование
-------------------------------------------------------------------
1.4.1. Обеспечить       Отчет     МОН, Аким  I     В слу-
внедрение стан-  Прави-    г. Алматы квар-  чае
дартов трудового тельству            тал,   включе-
обучения, созда- Респуб-             еже-   ния в
ние комплексов   лики                годно  местный
типа "школа -    Казахстан                  бюджет
профессиональная                            в пре-
школа (лицей)"                              делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
1.4.2. Обеспечить       Отчет     Аким       I     В слу-
полное оснащение Прави-    г. Алматы квар-  чае
учебных заведе-  тельству            тал,   включе-
ний профессио-   Респуб-             2004-  ния в
нального образо- лики                2005   местный
вания компьюте-  Казахстан           годы   бюджет
рами нового                                 в пре-
поколения                                   делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
1.4.3. Обеспечить       Отчет     Аким       I     В слу-
обновление       Прави-    г. Алматы квар-  чае
содержания       тельству            тал,   включе-
образования      Респуб-             2004-  ния в
через создание   лики                2005   местный
эксперименталь-  Казахстан           годы   бюджет
ных площадок и                              в пре-
учебно-воспи-                               делах
тательных цент-                             утверж-
ров на базе                                 денной
учреждений                                  суммы в
образования                                 бюджете
1.4.4. Обеспечить       Отчет     Аким       III
строительство    Прави-    г. Алматы квар-
объектов образо- тельству            тал,
вания:           Респуб-             2003-
лики                2005
Казахстан           годы
школы в поселке                             2003    Респуб-
Ужет;                                       год     ликан-
- 250   ский
2004    бюджет
год
- 280*
школы-интернат                              2003 г. Респуб-
для детей с на-                             - 274   ликан-
рушением опорно-                                    ский
двигательного                                       бюджет
аппарата;
школы в микро-                              2005 г. Бюджет
районе Аксай-1                              - 463*  г. Алма-
на 1000 мест;                                       ты
школы в микро-                              2004 г. Бюджет
районе Мамыр-3                              - 460*  г. Алма-
на 1000 мест;                                       ты
школы в микро-                              2004 г. Бюджет
районе Таугуль;                             - 460*  г. Алма-
ты
пристройки к                                2005 г. Бюджет
школе N 44                                  - 320*  г. Алма-
ты

1.4.5. Бiлiм беру объектi. Қазақстан Алматы    ІV    2003 ж. Алматы
лерiне күрделi      Республи. қаласы. тоқсан, -350    қаласы.
жөндеу жүргізудi    касының   ның     2003-   2004 ж. ның
қамтамасыз ету      Үкіметіне әкімі   2005    -350*   бюджеті
есеп              жылдар  2005 ж.
-350*
1.4.6. Алматы сәндiк-      Қазақстан  БҒМ    2003    2003 ж. Респуб.
қолданбалы өнер     Республи.         жылғы   - 12    ликалық
колледжiнiң оқу-    касының            ІV             бюджет
өндiрістiк базасын  Үкіметіне         тоқсан
қайта жаңартуды     есеп
жүргiзу
____________________________________________________________________
1.5. Мәдениет және спорт
____________________________________________________________________
1.5.1. Құрманғазы          Қазақстан  БҒМ    2003    2003 ж. Респуб.
атындағы Қазақ      Республи.         жылғы   - 122   ликалық
ұлттық консервато.  касының            ІV             бюджет
риясының оқу        Үкіметіне         тоқсан
ғимаратына күрделi  есеп
жөндеудi аяқтауды
қамтамасыз ету
1.5.2. "Мультиплекс"       Қазақстан Алматы    І     2004 ж. Шаруа.
үлгісіндегi қазiргi Республи. қала.   тоқсан, -2500   шылық
заманғы кинотеатрлар касының   сының   2004-   2005 ж. жүргі.
және электрондық    Үкіметіне әкімі   2005    -2800   зуші
кино кинотеатрлары  есеп              жылдар          субъек.
желісін құру                                          тілер.
дің
қаража.
ты
1.5.3. Алматы қаласында    Республи. Алматы  2004    Талап
"Еуразия" халықара. калық     қала.   жылғы   етіл.
лық кино фестивалiн бюджет    сының    ІІ     мейді
өткiзу мүмкiндігін  комиссия. әкімі   тоқсан
қарастыру           сына
ұсыныс
1.5.4. Алматы хайуанаттар  Қазақстан Алматы  2005    2005 ж. Шаруа.
паркiнде сафари-    Республи. қала.   жылғы   - 790   шылық
парк салуды         касының   сының     І             жүргі.
қамтамасыз ету      Үкіметіне әкімі   тоқсан          зуші
есеп                              субъек.
тілер.
дің
қаража.
ты
1.5.5. Алматы қаласында    Қазақстан ТурСА,  2003    2003 ж. Респуб.
республикалық спорт Республи. Алматы  жылғы   - 150   ликалық
мектеп-интернатын   касының   қала.    ІV             бюджет
салуды қамтамасыз   Үкіметіне сының   тоқсан
ету                 есеп      әкімі
1.5.6. Алматы қаласында    Қазақстан ТурСА,  2003    2003 ж. Респуб.
олимпиадалық дайын. Республи. Алматы  жылғы   - 42    ликалық
дық базасы құрылы.  касының   қала.    ІV             бюджет
сының жобасы        Үкіметіне сының   тоқсан
бойынша техника.    есеп      әкімі
лық-экономикалық
негiздеме әзiрлеу

1.4.5. Обеспечить       Отчет     Аким       IY    2003 г. Бюджет
капитальный      Прави-    г. Алматы квар-  - 350   г. Алма-
ремонт объектов  тельству            тал,   2004 г. ты
образования      Респуб-             2003-  - 350*
лики                2005   2005 г.
Казахстан           годы   - 350*
1.4.6. Провести         Отчет     МОН        IY    2003 г. Респуб-
реконструкцию    Прави-              квар-  - 12    ликан-
учебно-производ- тельству            тал            ский
ственной базы    Респуб-             2003           бюджет
Алматинского     лики                года
колледжа         Казахстан
декоративно-
прикладного
искусства
-------------------------------------------------------------------
1.5. Культура и спорт
-------------------------------------------------------------------
1.5.1. Обеспечить       Отчет     МОН        IY    2003 г. Респуб-
завершение       Прави-              квар-  - 122   ликан-
капитального     тельству            тал            ский
ремонта учебных  Респуб-             2003           бюджет
зданий Казахской лики                года
национальной     Казахстан
консерватории
имени Курмангазы
1.5.2. Создать сеть     Отчет     Аким       I     2004 г. Средства
современных      Прави-    г. Алматы квар-  - 2500  хозяйст-
кинотеатров типа тельству            тал,   2005 г. вующих
"Мультиплекс" и  Респуб-             2004-  - 2800  субъек-
кинотеатров      лики                2005           тов
электронного     Казахстан           годы
кино
1.5.3. Рассмотреть      Предложе- Аким       II    Не тре-
возможность      ния на    г. Алматы квар-  буется
проведения       Республи-           тал
Международного   канскую             2004
кинофестиваля    бюджетную           года
"Евразия" в      комиссию
г. Алматы
1.5.4. Обеспечить       Отчет     Аким       I     2005 г. Средства
строительство    Прави-    г. Алматы квар-  - 790   хозяйст-
сафари-парка     тельству            тал            вующих
в Алматинском    Респуб-             2005           субъек-
зоопарке         лики                года           тов
Казахстан
1.5.5. Обеспечить       Отчет     АТурС,     IY    2003 г. Респуб-
строительство    Прави-    Аким      квар-  - 150   ликан-
республиканской  тельству  г. Алматы тал            ский
спортивной школы Респуб-             2003           бюджет
-интернат в      лики                года
г. Алматы        Казахстан
1.5.6. Разработка       Отчет     АТурС,     IY    2003 г. Респуб-
технико-экономи- Прави-    Аким      квар-  - 42    ликан-
ческого обосно-  тельству  г. Алматы тал            ский
вания по проекту Респуб-             2003           бюджет
строительства    лики                года
базы олимпийской Казахстан
подготовки в
городе Алматы

1.5.7. Әмбебап спорт-      Қазақстан Алматы    І     2004 ж. Шаруа.
ойын-сауық          Республи. қала.   тоқсан, -2000   шылық
кешенiнiң           касының   сының   2004-   2005 ж. жүргі.
құрылысын қамта.    Үкіметіне әкімі   2005    -2160   зуші
масыз ету           есеп              жылдар          субъек.
тілер.
дің
қаража.
ты
____________________________________________________________________
2. Өнеркәсіптік және энергетикалық кешен
____________________________________________________________________
2.1. Өнеркәсіп
____________________________________________________________________
2.1.1. Машина жасау        Қазақстан Алматы   ІV     Талап
кәсіпорындарында    Республи. қала.   тоқсан, етіл.
жабдықтың жекелеген касының   сының    жыл    мейді
түрлерiн шығаруға   Үкіметіне әкімі,  сайын
тапсырыстар         есеп      ИСМ,
орналастыруға ықпал           ұлттық
ету                           компа.
ниялар
2.1.2. "Алматы қаласының   Мәслихат. Алматы  2004    Талап
агроөнеркәсіптiк    тар       қала.   жылғы   етіл.
сақинасы" бағдарла. шешімде.  сының    ІV     мейді
масын әзiрлеу       рі,       және    тоқсан
Алматы    Алматы
қаласы    облысы.
және      ның
Алматы    әкімде.
облысы    рі, БҒМ,
әкімдері  ДСМ,
қаулы.    АШМ
ларының
жобалары
2.1.3. Өнiмдi сертификат.  Қазақстан ИСМ,    2004    Талап
тау мен стандарт.   Республи. Алматы  жылғы   етіл.
таудың халықаралық  касының   қала.    ІІІ    мейді
жүйелерiн енгiзудi  Үкіметіне сының   тоқсан
қамтамасыз ету      ақпарат   әкімі
2.1.4. Қорғау, демпингке   Қазақстан ИСМ     Қажет.  Талап
қарсы және орнын    Республи.         тілігі. етіл.
толтыру шараларын,  касының           не      мейді
сондай-ақ тарифтiк  Үкіметі           қарай
реттеу шараларын    қаулыла.
қолдану жолымен     рының
жеңiл және тамақ    жобалары
өнеркәсібi кәсiп.
орындарына қолдау
көрсету мүмкiндiгін
қарастыру
___________________________________________________________________
2.2. Энергетикалық кешен
___________________________________________________________________
2.2.1. 2030 жылға дейiн    Алматы    Алматы  2004    Бюджетте
Алматы қаласын      қаласы    қала.   жылғы   бекітіл.
жылумен және        әкімді.   сының    ІV     ген сома
электрмен жабдықтау гінің     әкімі   тоқсан  шегінде
схемасын әзiрлеу    қаулысы                   жергі.
лікті
бюджет.
ке енгі.
зілген
жағдайда
2.2.2. Энергия үнемдейтiн  Қазақстан Алматы  І, ІІІ          "АӨК"
технологияларды     Республи. қала.   тоқсан, 2004 ж. ЖАҚ-тың
енгiзудi            касының   сының   2004-   -80     қаража.
қамтамасыз ету:     Үкіметіне әкімі,  2005    2005 ж. ты
аспалы оқшауланған  есеп      ЭМРМ,   жылдар  -100
сымдарды пайдалану            ТМРА
арқылы тарату                                 2004 ж.
желілерiн жобалау,                            -150
қайта жаңарту және
кеңейту;
жел станциясы                 Алматы          Бюджет. Шаруа.
құрылысының техни.            қала.           те      шылық
калық-экономикалық            сының           бекі.   жүргі.
негiздемесін                  әкімі           тілген  зуші
әзірлеу                       ЭМРМ            сома    субъек.
шегінде тілер.
жалпы бiлiм беретін           Алматы          жергі.  дің
мекемелерде жылу              қала.           лікті   қаража.
тұтынылуын                    сының           бюджет. ты
автоматтандыру                әкімі           ке
ЭМРМ            енгі.
зілген
жағдайда

1.5.7. Обеспечить       Отчет     Аким       I     2004 г. Средства
строительство    Прави-    г. Алматы квар-  - 2000  хозяйст-
универсального   тельству            тал,   2005 г. вующих
спортивно-       Респуб-             2004-  2160    субъек-
зрелищного       лики                2005           тов
комплекса        Казахстан           годы
-------------------------------------------------------------------
2. Промышленность и энергетический комплекс
2.1. Промышленность
-------------------------------------------------------------------
2.1.1. Оказать содейст- Отчет     Аким       IY    Не тре-
вие в размещении Прави-    г. Алма-  квар-  буется
заказов на изго- тельству  ты, МИТ,  тал,
товление отдель- Респуб-   нацио-    еже-
ных видов обору- лики      нальные   годно
дования на пред- Казахстан компании
приятиях машино-
строения
2.1.2. Разработать      Решения   Акимы      IY    Не тре-
программу "Агро- маслиха-  г. Алматы квар-  буется
промышленное     тов и     и Алма-   тал
кольцо города    проекты   тинской   2004
Алматы"          постанов- области,  года
лений     МОН, МЗ,
акимов    МСХ
Алматы и
Алматин-
ской
области
2.1.3. Обеспечить       Информа-  МИТ, Аким  III   Не тре-
внедрение между- ция       г. Алматы квар-  буется
народных систем  Прави-              тал
сертификации и   тельству            2004
стандартизации   Респуб-             года
продукции        лики
Казахстан
2.1.4. Рассмотреть      Проекты   МИТ       По     Не тре-
возможность под- постанов-           мере   буется
держки предприя- лений               необ-
тий легкой и     Прави-              ходи-
пищевой промыш-  тельства            мости
ленности путем   Респуб-
применения       лики
защитных, анти-  Казахстан
демпинговых и
компенсационных
мер, а также мер
тарифного регу-
лирования
-------------------------------------------------------------------
2.2. Энергетический комплекс
-------------------------------------------------------------------
2.2.1. Разработать      Постанов- Аким       IY    В слу-
схему тепло-     ление     г. Алматы квар-  чае
электроснабжения акимата             тал    включе-
г. Алматы до     г. Алматы           2004   ния в
2030 года                            года   местный
бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
2.2.2. Обеспечить внед- Отчет     Аким      I, III
рение энерго-    Прави-    г. Алма-  квар-  2004 г. Средства
сберегающих      тельству  ты, МЭМР, тал,   - 80    ЗАО
технологий:      Респуб-   АРЕМЗК    2004-  2005 г. "АПК"
проектирование,  лики                2005   - 100
реконструкция и  Казахстан           годы
расширение
распределитель-
ных сетей с ис-
пользованием
самонесущих
изолированных
проводов
разработка                 Аким             2004 г. Средства
технико-                   г. Алма-         - 150   хозяйст-
экономического             ты, МЭМР                 вующих
обоснования                                         субъек-
строительства                                       тов
ветровой станции
автоматизация              Аким             В слу-
теплопотребления           г. Алма-         чае
в общеобразова-            ты, МЭМР         включе-
тельных учрежде-                            ния в
ниях                                        местный
бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете

2.2.3. Алматы қаласының    Қазақстан Алматы  І, ІІІ  2003 ж. Шаруа.
энергия теңгерiмiне Республи. қаласы  тоқсан, -15477  шылық
экологиялық таза    касының   мен       жыл   2004 ж. жүргі.
ресурстарды енгiзу. Үкіметіне Алматы  сайын   -15477  зуші
дi, энергияның      есеп      облы.           2005 ж. субъек.
қалпына келтiрiле.            сының           -15477  тілер.
тiн көздерiн                  әкім.           Бюджет. дің
дамытуды ескере               дері,           те      қаража.
отырып, электр                ЭМРМ            бекі.   ты
энергиясы рыногын                             тілген
дамытуды қамтама.                             сома
сыз ету:                                      шегінде
Көксу өзенiнде ГЭС                            жергі.
каскадын, Шелек                               лікті
ЖЭС-1 және 2,                                 бюджет.
Iле ГЭС-iн салу                               ке
Медеу - Просвещенец                           енгі.
ГЭС-iн салу;                                  зілген
Есік, Талғар, Ақсай                           жағдайда
өзендерiнде шағын                             2003 ж. Шаруа.
ГЭС-тер салу                                  -268    шылық
орталықтандырылған                            2004 ж. жүргі.
ыстық сумен                                   -268    зуші
жабдықтау жүйесін                             2005 ж. субъек.
күн жылуы коллек.                             -268    тілер.
торын пайдалануға                                     дің
ауыстыру                                              қаража.
ты
2.2.4. Мыналарды қайта     Қазақстан Алматы  І, ІІІ
құруды және кеңей.  Республи. қала.   тоқсан,
тудi жүзеге асыру:  касының   сының     жыл   2003 ж. "АӨК"
бастапқы қуаттылы.  Үкіметіне әкімі,   сайын  -62     ЖАҚ
ғын қалпына         есеп      ТМРА            2004 ж.
келтiрiп және оны                             -62
Шұбаркөл көмiрiне                             2005 ж. "АӨК"
жұмысқа ауыстыру                              -62     ЖАҚ
арқылы ЖЭО-1                                  2004 ж.
-390
ЖЭО-2, ЖЭО-3 және                             2005 ж. "АТКЭ"
батыс жылу кешенi.                            -390    АҚ
нiң қазандықтары                              2004 ж.
-150
Оңтүстiк Шығыс                                2005 ж. "АТКЭ"
аудандық қазандығы                            -150    АҚ
2004 ж.
Солтүстiк Шығыс                               -150
жылу кешенi                                   2005 ж.
-150
2.2.5. Мыналарды жүзеге    Қазақстан Алматы  І, ІІІ  2004 ж. "АӨК"
асыру:              Республи. қала.   тоқсан, -100    ЖАҚ
магистральды және   касының   сының   2004-   2005 ж.
тарату жылу желі.   Үкіметіне әкімі,  2005    -125
лерiн салу          есеп      ТМРА    жылдар  2004 ж. "АӨК"
-300    ЖАҚ
АРЭК және ГЭРС                                2005 ж.
электр желілi                                 -356
объектiлердi салу                             Бюджет.
және қайта                                    те
жаңғырту                                      бекі.
тілген
Қарғалы кентiнде                              сома
кабель желiсiн салу                           шегінде
жергі.
лікті
бюджет.
ке
енгі.
зілген
жағдайда

2.2.3. Обепечить        Отчет     Акимы     I, III
развитие рынка   Прави-    г. Алматы квар-
электроэнергии с тельству  и Алма-   тал,   2003 г. Средства
учетом введения  Респуб-   тинской   еже-   - 15477 хозяйст-
в энергобаланс   лики      области,  годно  2004 г. вующих
г. Алматы эколо- Казахстан МЭМР             - 15477 субъек-
гически чистых                              2005 г. тов
ресурсов, разви-                            - 15477
тия возобновляе-                            В слу-
мых источников                              чае
энергии:                                    включе-
строительство                               ния в
каскада ГЭС на                              местный
реке Коксу,                                 бюджет
Шелекской ВЭС-1                             в пре-
и 2, Илийской                               делах
ГЭС;                                        утверж-
денной
строительство                               суммы в
ГЭС Медеу                                   бюджете
Просвещенец;
строительство
малых ГЭС на
реках Иссык,
Талгар, Аксай;
перевод системы                             2003 г. Средства
центрального                                - 268   хозяйст-
горячего водо-                              2004 г. вующих
снабжения на                                - 268   субъек-
использование                               2005 г. тов
солнечных тепло-                            - 268
вых коллекторов
2.2.4. Осуществить      Отчет     Аким      I, III
реконструкцию и  Прави-    г. Алма-  квар-  2003 г. ЗАО
расширение:      тельству  ты,       тал,   - 62    "АПК"
ТЭЦ-1 с восста-  Респуб-   АРЕМЗК    еже-   2004 г.
новлением уста-  лики                годно  - 62
новленной        Казахстан                  2005 г.
мощности и                                  - 62
переводом ее на
работу на
Шубаркольском
угле
ТЭЦ-2, ТЭЦ-3 и                              2004 г. ЗАО
котельных                                   - 390   "АПК"
западного                                   2005 г.
теплового комп-                             - 390
лекса
Юго-                                        2004 г. АО
Восточной район-                            - 150   "АТКЭ"
ной котельной                               2005 г.
- 150
Северо-Восточ-                              2004 г. АО
ного теплового                              - 150   "АТКЭ"
комплекса                                   2005 г.
- 150
2.2.5. Осуществить:     Отчет     Аким      I, III 2004 г. ЗАО
строительство    Прави-    г. Алматы,квар-  - 100   "АПК"
магистральных и  тельству  АРЕМЗК    тал,   2005 г.
распределитель-  Респуб-             2004-  - 125
ных тепловых     лики                2005
сетей            Казахстан           годы
строительство и                             2004 г. ЗАО
реконструкцию                               - 300   "АПК"
электросетевых                              2005 г.
объектов на АРЭК                            - 356
и ГЭРС
строительство                               В слу-
кабельной линии                             чае
в поселке                                   включе-
Каргалы                                     ния в
местный
бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете

2.2.6. Алматы қаласының    Қазақстан Алматы   ІІІ    Талап
жылу электр         Республи. қала.   тоқсан, етіл.
станцияларын қатты  касының   сының   2003-   мейді
және сұйық отынмен  Үкіметіне әкімі,  2005
жұмыс iстеуден      есеп      ЭМРМ    жылдар
Жамбыл облысы газ
кен орындарының
әлеуетiн пайдалану
есебiнен табиғи
газбен жұмыс
істеуге көшiрудi
ынталандыру
2.2.7. Авариялық магис.    Қазақстан Алматы   ІV     2004 ж. Алматы
тральды және        Республи. қала.   тоқсан, -100*   қаласы.
таратушы жылу       касының   сының   2004-   2005 ж. ның
желілерiн қайта     Үкіметіне әкімі   2005    -100*   бюджеті
жаңартуды жүзеге    есеп              жылдар
асыру
___________________________________________________________________
2.3. Ғылым және инновациялық қызмет
___________________________________________________________________
2.3.1. Ақпараттық техно.   Норматив. ЭМРМ,   2003    Талап
логиялар паркiн     тік       БҒМ,    жылғы   етіл.
жасау жөнiндегi     құқықтық  ИСМ,     ІV     мейді
нормативтік құқық.  кесімдер  Алматы  тоқсан
тық базаны әзiрлеу  жобасы    қала.
сының
әкімі
2.3.2. Алматы қаласының    Қазақстан БҒМ,    2003    Талап
әлеуметтік-экономи. Республи. ИСМ,    жылғы   етіл.
калық дамуын        касының   Алматы   ІV     мейді
ғылыми-техникалық   Үкіметі   қаласы. тоқсан
қамтамасыз ету      қаулысы.  ның
бағдарламасын       ның       әкімі
әзiрлеу             жобасы
2.3.3. Ақпараттық техноло. Қазақстан ЭМРМ,   2003    2003 ж. Респуб.
гиялар паркiн құру  Республи. ИСМ,    жылғы   -90     ликалық
жөнiндегі техника.  касының   Алматы   ІІІ            бюджет
лық-экономикалық    Үкіметіне қала.   тоқсан
негiздеме мен       есеп      сының
жобалық-сметалық              әкімі
құжаттаманы әзiрлеу
2.3.4. Ақпараттық техноло. Қазақстан ЭМРМ,    ІV     2004 ж. Респуб.
гиялар паркiн құру  Республи. ИСМ,    тоқсан, -100    ликалық
жөнiндегі инвести.  касының   Алматы  2004-   2005 ж. бюджет
циялық жобаны іске  Үкіметіне қаласы. 2005    -100
асыруды қамтамасыз  есеп      ның     жылдар
ету                           әкімі
___________________________________________________________________
3. Шағын және орта бизнес
___________________________________________________________________
3.1.   Консалтингтік       Қазақстан Алматы    І     2004 ж. Шаруа.
қызмет көрсету,     Республи. қала.   тоқсан, -100    шылық
инновациялық        касының   сының   2004-   2005 ж. жүргі.
технологияларды     Үкіметіне әкімі   2005    -150    зуші
енгiзу, технология. есеп              жылдар          субъек.
ларды трансферттер.                                   тілер.
мен қамтамасыз ету                                    дің
және басқалары                                        қаража.
арқылы шағын кәсіп.                                   ты
керлiк инфрақұрылы.
мын қолдау және
одан әрi дамыту
бойынша жұмыстар
жүргiзу

2.2.6. Стимулировать    Отчет     Аким       III   Не тре-
переход тепловых Прави-    г. Алма-  квар-  буется
электростанций   тельству  ты, МЭМР  тал,
г. Алматы с      Респуб-             2003-
работы на твер-  лики                2005
дом и жидком     Казахстан           годы
топливе к работе
на природном
газе за счет
использования
потенциала
месторождений
газа Жамбылской
области
2.2.7. Осуществить      Отчет     Аким      IY     2004 г. Бюджет
реконструкцию    Прави-    г. Алматы квар-  - 100*  г. Алма-
аварийных        тельству            тал,   2005 г. ты
магистральных и  Респуб-             2004-  - 100*
распределитель-  лики                2005
ных тепловых     Казахстан           годы
сетей
-------------------------------------------------------------------
2.3. Наука и инновационная деятельность
-------------------------------------------------------------------
2.3.1. Разработать      Проекты   МЭМР,      IY    Не тре-
нормативную      норматив- МОН, МИТ, квар-  буется
правовую базу по ных пра-  Аким      тал
созданию парка   вовых     г. Алматы 2003
информационных   актов               года
технологий
2.3.2. Разработать      Проект    МОН, МИТ,  IY    Не тре-
программу        постанов- Аким      квар-  буется
научно-техничес- ления     г. Алматы тал
кого обеспечения Прави-              2003
социально-       тельства            года
экономического   Респуб-
развития         лики
г. Алматы        Казахстан
2.3.3. Разработать      Отчет     МЭМР, МИТ, III   2003 г. Респуб-
технико-экономи- Прави-    Аким      квар-  - 90    ликан-
ческое обоснова- тельству  г. Алматы тал            ский
ние и проектно-  Респуб-             2003           бюджет
сметную докумен- лики                года
тацию по созда-  Казахстан
нию парка
информационных
технологий
2.3.4. Обеспечить       Отчет     МЭМР, МИТ, IY    2004 г. Респуб-
реализацию       Прави-    Аким      квар-  - 100*  ликан-
инвестиционного  тельству  г. Алматы тал,   2005 г. ский
проекта по соз-  Респуб-             2004-  - 100*  бюджет
данию парка      лики                2005
информационных   Казахстан           годы
технологий
-------------------------------------------------------------------
3. Малый и средний бизнес
-------------------------------------------------------------------
3.1.   Проводить работу Отчет     Аким       I     2004 г. Средства
по поддержанию и Прави-    г. Алматы квар-  - 100   хозяйст-
дальнейшему раз- тельству            тал,   2005 г. вующих
витию инфраст-   Респуб-             2004-  - 150   субъек-
руктуры малого   лики                2005           тов
предприниматель- Казахстан           годы
ства путем
предоставления
консалтинговых
услуг, внедрения
инновационных
технологий,
обеспечение
трансфертами
технологий и др.

3.2.   "Филипп Морис" АҚ   Қазақстан Алматы  2003    2003 ж. Шаруа.
Алматы темекi       Республи. қала.   жылғы   -59     шылық
комбинаты базасында касының   сының    ІІІ            жүргі.
шағын және opтa     Үкіметіне әкімі   тоқсан          зуші
бизнестiң өнер.     есеп                              субъ.
кәсіптiк паркiн                                       екті.
құру                                                 лердің
қара.
жаты
___________________________________________________________________
4. Бөлім. Туризм
___________________________________________________________________
4.1.   Туризмдi дамытудың  Алматы    Алматы  2004    Талап
аймақтық бағдарла.  қаласы    қаласы  жылғы   етіл.
масын әзiрлеу       мәсли.    мен      ІІІ    мейді
хатының   Алматы  тоқсан
шешімі    облысы.
ның
әкім.
дері,
ҚОҚМ,
БҒМ-ның
География
институты
___________________________________________________________________
5. Қала құрылысы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
___________________________________________________________________
5.1. Қала құрылысы және қаланы көркейту
___________________________________________________________________
5.1.1. Алматы қаласын      Қазақстан Алматы  2003    Талап
дамытудың 2020      Республи. қала.   жылғы   етіл.
жылға дейiнгi       касының   сының    ІV     мейді
кезеңге арналған    Үкіметі   әкімі   тоқсан
Бас жоспарына       қаулы.
қала шекарасының    сының
кеңеюiн, қаланың    жобасы
және оған iргелес
аумақтардың әлеу.
меттiк-экономика.
лық даму мәселеле.
рiн есепке ала
отырып өзгерістер
енгiзу.
5.1.2. Мынадай көлiк       Қазақстан Алматы   ІV     2003 ж. Респуб.
түйiндерiнiң        Республи. қала.   тоқсан, -1000   ликалық
құрылысын           касының   сының   2003-   2004 ж. бюджет
қамтамасыз eту:     Үкіметіне әкімі   2004    -1000*
есеп              жылдар  2005 ж.
Райымбек даңғылы -                            -800*
Саин көшесі
Рысқұлов данғылы -
Сейфуллин даңғылы
5.1.3. Желтоқсан көшесін   Қазақстан Алматы  2005    Бюджет.
(батыс жағы)        Республи. қала.   жылғы   те
Әл-Фараби даңғылына касының   сының     І     бекі.
дейiн ұзартуды      Үкіметіне әкімі   тоқсан  тілген
жүзеге асыру        есеп                      сома
шегінде
жергі.
лікті
бюджет.
ке
енгі.
зілген
жағдайда
5.1.4. Әуезов көшесін      Қазақстан Алматы  2005    Бюджетте
Райымбек даңғылына  Республи. қала.   жылғы   бекі.
дейiн ұзартуды      касының   сының     ІV    тілген
жүзеге асыру        Үкіметіне әкімі   тоқсан  сома
есеп                      шегінде
жергі.
лікті
бюджет.
ке
енгізіл.
ген
жағдайда
5.1.5. Меңдiқұлов бульва.  Қазақстан Алматы  2005    Бюджетте
рын Жолдасбеков     Республи. қала.   жылғы   бекі.
көшесiнен Сәтпаев   касының   сының    ІV     тілген
көшесiне дейiн      Үкіметіне әкімі   тоқсан  сома
ұзартуды жүзеге     есеп                      шегінде
асыру                                         жергі.
лікті
бюджет.
ке
енгізіл.
ген
жағдайда

3.2.   Создать промыш-  Отчет     Аким       III   2003 г. Средства
ленный парк      Прави-    г. Алматы квар-  - 59    хозяйст-
малого и средне- тельству            тал            вующих
го бизнеса на    Респуб-             2003           субъек-
базе Алматин-    лики                года           тов
ского табачного  Казахстан
комбината АО
"Филипп Морис"
-------------------------------------------------------------------
Раздел 4. Туризм
-------------------------------------------------------------------
4.1.   Разработать      Решение   Акимы      III   Не тре-
региональную     Маслихата г. Алматы квар-  буется
программу        г. Алматы и Алма-   тал
развития туризма           тинской   2004
области,  года
МООС,
Институт
географии
МОН
-------------------------------------------------------------------
5. Градостроительство и жилищно-коммунальное хозяйство
5.1. Градостроительство и благоустройство города
-------------------------------------------------------------------
5.1.1. Внести изменения Проект    Аким       IY    Не тре-
в Генеральный    постанов- г. Астаны квар-  буется
план развития    ления               тал
г. Алматы на     Прави-              2003
период до 2020   тельства            года
года с учетом    Респуб-
расширения гра-  лики
ниц города       Казахстан
вопросов
социально-
экономического
развития города
и прилегающих к
нему территорий
5.1.2. Обеспечить       Отчет     Аким       IY    2003 г. Респуб-
строительство    Прави-    г. Алматы квар-  - 1000  ликан-
транспортных     тельству            тал,   2004 г. ский
развязок:        Респуб-             2003-  - 1000* бюджет
лики                2004   2005 г.
проспект         Казахстан           годы   - 800*
Райымбека -
улица Саина
проспект
Рыскулова -
проспект
Сейфуллина
5.1.3. Осуществить      Отчет     Аким       I     В слу-
пробивку улицы   Прави-    г. Алматы квар-  чае
Желтоксан        тельству            тал    включе-
(западная) до    Респуб-             2005   ния в
проспекта        лики                года   местный
Аль-Фараби       Казахстан                  бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
5.1.4. Осуществить      Отчет     Аким       IY    В случае
пробивку улицы   Прави-    г. Алматы квар-  включе-
Ауэзова до       тельству            тал    ния в
проспекта        Респуб-             2005   местный
Райымбека        лики                года   бюджет
Казахстан                  в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
5.1.5. Осуществить      Отчет     Аким       IY    В слу-
пробивку буль-   Прави-    г. Алматы квар-  чае
вара Мендикулова тельству            тал    включе-
от улицы         Респуб-             2005   ния в
Жолдасбекова     лики                года   местный
до улицы         Казахстан                  бюджет
Сатпаева                                    в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете

5.1.6. Қаланың қажеттiлiк. Қазақстан Алматы  І, ІІІ  2003 ж. Респуб.
терiне сәйкес, оның Республи. қаласы. тоқсан, -1226   ликалық
iшiнде жаппай жеке  касының   ның     2003-   (р.б.), бюджет,
құрылыстар салынған Үкіметіне әкімі   2005    407     Алматы
аудандарда жолдар   есеп              жылдар  (ж.б.)  қала.
салуды және күрделi                           2004 ж. сының
жөндеуден өткiзудi                            -811*   бюджеті
қамтамасыз ету                                (р.б.),
300*
(ж.б.);
2005 ж.
-700*
(р.б.),
300*
(ж.б.)
5.1.7. Мына көшелерде:     Қазақстан Алматы  І, ІІІ  2003 ж. Шаруа.
- Мақатаев көшесі - Республи. қала.   тоқсан, -2900   шылық
Зенков көшесі;    касының   сының   2003-   2004 ж. жүргі.
- Фрунзе көшесі -   Үкіметіне әкімі   2005    -2900   зуші
Әлiмжанов көшесі  есеп              жылдар  2005 ж. субъек.
қиылыстарында                               -2900   тілер.
екi және үш                                         дің
қабатты екi                                         қаража.
паркинг салу                                        ты
5.1.8. Жаңа көлiк магис.   Қазақстан Алматы   ІV     Бюджет.
тральдарын ашу      Республи. қала.   тоқсан, те
мақсатында тұрғын   касының   сының   2004-   бекі.
үйлердi бұзуды      Үкіметіне әкімі   2005    тілген
қамтамасыз ету      есеп              жылдар  сома
шегінде
жергі.
лікті
бюджет.
ке
енгі.
зілген
жағдайда
5.1.9. Көлiк проблемаларын Алматы    Алматы  2003    2003 ж. Шаруа.
шешу қажеттiлiгiн   қаласы    қала.   жылғы   -500    шылық
ecкepe отырып,      әкімінің  сының    ІV     2004 ж. жүргі.
қаланың iрi базар.  шешімі    әкімі   тоқсан  -500    зуші
ларын қайта жаңарту                           2005 ж. субъек.
жөнiнде іс-шаралар                            -1000   тілер.
әзiрлеу                                               дің
қаражаты
___________________________________________________________________
5.2. Тіршілік ету ортасы
___________________________________________________________________
5.2.1. Сейсмикалық қауiпті Қазақстан Алматы  2005    Бюджет.
тұрғын үй қорын     Республи. қала.   жылғы   те
қайта жаңартуды     касының   сының    ІV     бекі.
қамтамасыз ету      Үкіметіне әкімі   тоқсан  тілген
есеп                      сома
шегінде
жергі.
лікті
бюджет.
ке
енгі.
зілген
жағдайда
5.2.2. Әлеуметтiк сала     Қазақстан Алматы   ІV     2003 ж. Алматы
объектiлерiнiң      Республи. қала.   тоқсан, -250    қаласы.
сейсмотұрақтылығын  касының   сының   2003-   2004 ж. ның
күшейтудi қамтама.  Үкіметіне әкімі   2005    -250*   бюджеті
сыз ету             есеп              жылдар  2005 ж.
-250*

5.1.6. Обеспечить       Отчет     Аким      I, III 2003 г. Респуб-
строительство и  Прави-    г. Алматы квар-  - 1226  ликан-
капитальный      тельству            тал,   (р.б.), ский
ремонт дорог в   Респуб-             2003-  407     бюджет,
соответствии с   лики                2005   (м.б.); бюджет
потребностями    Казахстан           годы   2004 г. г. Алма-
города, в том                               - 811*  ты
числе в районах                             (р.б.),
массовой инди-                              300*
видуальной                                  (м.б.);
застройки                                   2005 г.
- 700*
(р.б.),
300*
(м.б.)
5.1.7. Построить два    Отчет     Аким      I, III 2003 г. Средства
двух- и трехярус Прави-    г. Алматы квар-  - 2900  хозяйст-
ных паркинга:    тельству            тал,   2004 г. вующих
Респуб-             2003-  - 2900  субъек-
улица Макатаева  лики                2005   2005 г. тов
- улица Зенкова  Казахстан           годы   - 2900
улица Фрунзе -
улица Алимжанова
5.1.8. Обеспечить снос  Отчет     Аким       IY    В слу-
жилья в целях    Прави-    г. Алматы квар-  чае
пробивки новых   тельству            тал,   включе-
транспортных     Респуб-             2004-  ния в
магистралей      лики                2005   местный
Казахстан           годы   бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
5.1.9. Разработать      Решение   Аким       IY    2003 г. Средства
мероприятия по   Акима     г. Алматы квар-  - 500   хозяйст-
реконструкции    г. Алматы           тал    2004 г. вующих
крупнейших                           2003   - 500   субъек-
рынков города с                      года   2005 г. тов
учетом необходи-                            - 1000
мости решения
транспортных
проблем
-------------------------------------------------------------------
5.2. Среда обитания
-------------------------------------------------------------------
5.2.1. Обеспечить       Отчет     Аким       IY    В слу-
реконструкцию    Прави-    г. Алматы квар-  чае
сейсмоопасного   тельству            тал    включе-
жилого фонда     Респуб-             2005   ния в
лики                года   местный
Казахстан                  бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
5.2.2. Обеспечить       Отчет     Аким       IY    2003 г. Бюджет
сейсмоусиление   Прави-    г. Алматы квар-  - 250   г. Алма-
объектов         тельству            тал,   2004 г. ты
социальной сферы Респуб-             2003-  - 250*
лики                2005   2005 г.
Казахстан           годы   - 250*

5.2.3. Беделбай және       Қазақстан Алматы    І     2004 ж. Алматы
Батарейка өзенде.   Республи. қала.   тоқсан, -135*   қаласы.
рiнде қорғаныс      касының   сының   2004-   2005 ж. ның
құрылысының каскад. Үкіметіне әкімі,  2005    -135*   бюджеті
тарын салуды        есеп      ТЖА     жылдар
жүзеге асыру
5.2.4. Медеу мұз айдыны,   Қазақстан Алматы    ІV    Бюджетте
Көктөбе, Каменка    Республи. қала.   тоқсан, бекі.
үстірті ауданында   касының   сының   2004-   тілген
тау көшкiнiне қарсы Үкіметіне әкімі,  2005    сома
іс-шаралар жүргiзу  есеп      ТЖА     жылдар  шегінде
жергілік.
ті бюд.
жетке
енгі.
зілген
жағдайда
5.2.5. Есентай, Кiшi       Қазақстан Алматы   ІV     Бюджетте
Алматы, Кiмасар,    Республи. қала.   тоқсан, бекі.
Бұталы, Қарғалы     касының   сының   2004-   тілген
өзендерiнiң арнала. Үкіметіне әкімі,  2005    сома
рын тұрақтандыру    есеп      ТЖА     жылдар  шегінде
жөнiнде жұмыстар                              жергі.
жүргiзу                                       лікті
бюд.
жетке
енгі.
зілген
жағдайда
5.2.6. Кiшi Алматы өзенi.  Қазақстан Алматы   ІV     2004 ж. Алматы
нiң шатқалында қар  Республи. қала.   тоқсан, -70*    қала.
көшкiнiне қарсы     касының   сының   2004-   2005 ж. сының
бөгет салу          Үкіметіне әкімі,  2005    -70*    бюджеті
есеп      ТЖА     жылдар
___________________________________________________________________
5.3. Тұрғын үй қорының жай-күйі
___________________________________________________________________
5.3.1. Алматы қаласында    Алматы    Алматы  2003    Талап
тұрғын үйлер салу   қаласы    қала.   жылғы   етіл.
және оны дамыту     мәсли.    сының    ІІІ    мейді
жөнiндегi бағдар.   хатының   әкімі   тоқсан
ламаны әзірлеу      шешімі
5.3.2. Халықтың әлеумет.   Қазақстан Алматы   ІІІ    2003 ж. Алматы
тiк осал топтары    Республи. қала.   тоқсан, - 800    қала.
үшiн тұрғын үй      касының   сының   2003-   2004 ж. сының
салу мен сатып      Үкіметіне әкімі   2005    - 800*  бюджеті
алуды қамтамасыз    есеп              жылдар  2005 ж.
ету                                           - 678*
5.3.3. Авариялық-ескi      Қазақстан Алматы   ІV     Бюджетте
тұрғын үй қорын     Республи. қала.   тоқсан, бекі.
бұзудың 2010 жылға  касының   сының   2004-   тілген
дейiнгi кезеңге     Үкіметіне әкімі   2005    сома
арналған қалалық    есеп              жылдар  шегінде
бағдарламасын                                 жергі.
іске асыру                                    лікті
бюд.
жетке
енгі.
зілген
жағдайда
5.3.4. Муниципалдық        Алматы    Алматы  2005    Бюджетте
тұрғын үй қорын     қаласы    қала.   жылғы   бекі.
күрделі жөндеудi    мәсли.    сының    ІV     тілген
қамтамасыз ету      хатының   әкімі,  тоқсан  сома
шешімі    ИСМ             шегінде
жергі.
лікті
бюд.
жетке
енгі.
зілген
жағдайда
___________________________________________________________________

5.2.3. Осуществить      Отчет     Аким       I     2004 г. Бюджет
строительство    Прави-    г. Алма-  квар-  - 135*  г. Алма-
каскадов защит-  тельству  ты, АЧС   тал,   2005 г. ты
ных сооружений   Респуб-             2004-  - 135*
на реках Бедель- лики                2005
бай и Батарейка  Казахстан           годы
5.2.4. Провести         Отчет     Аким       IY    В слу-
противооползне-  Прави-    г. Алма-  квар-  чае
вые мероприятия  тельству  ты, АЧС   тал,   включе-
в районе катка   Респуб-             2004-  ния в
Медеу, Кок-Тобе, лики                2005   местный
Каменского Плато Казахстан           годы   бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
5.2.5. Провести работы  Отчет     Аким       IY    В слу-
по стабилизации  Прави-    г. Алма-  квар-  чае
русел рек Есен-  тельству  ты, АЧС   тал,   включе-
тай, Малая       Респуб-             2004-  ния в
Алматинка,       лики                2005   местный
Кимасар,         Казахстан           годы   бюджет
Бутаковка,                                  в пре-
Каргалинка                                  делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
5.2.6. Построить        Отчет     Аким       IY    2004 г. Бюджет
противолавинные  Прави-    г. Алма-  квар-  - 70*   г. Алма-
ограждения в     тельству  ты, АЧС   тал,   2005 г. ты
урочище реки     Респуб-             2004-  - 70*
Малая Алматинка  лики                2005
Казахстан           годы
-------------------------------------------------------------------
5.3. Состояние жилого фонда
-------------------------------------------------------------------
5.3.1. Разработать      Решение   Аким       III   Не тре-
программу по     Маслихата г. Алматы квар-  буется
строительству и  г. Алматы           тал
развитию жилья                       2003
в г. Алматы                          года
5.3.2. Обеспечить       Отчет     Аким       III   2003 г. Бюджет
строительство и  Прави-    г. Алматы квар-  - 800   г. Алма-
покупку жилья    тельству            тал,   2004 г. ты
для социально-   Респуб-             2003-  - 800*
уязвимых групп   лики                2005   2005 г.
населения        Казахстан           годы   - 678*
5.3.3. Реализовать      Отчет     Аким       IY    В слу-
городскую        Прави-    г. Алматы квар-  чае
программу сноса  тельству            тал,   включе-
аварийно-ветхого Респуб-             2004-  ния в
жилого фонда на  лики                2005   местный
период до 2010   Казахстан           годы   бюджет
года                                        в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
5.3.4. Обеспечить       Решение   Аким       IY    В слу-
капитальный      Маслихата г. Алма-  квар-  чае
ремонт муници-   г. Алматы ты, МИТ   тал    включе-
пального жилого                      2005   ния в
фонда                                года   местный
бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
-------------------------------------------------------------------

5.4. Газбен жабдықтау
___________________________________________________________________
5.4.1. Мыналарды:          Қазақстан Алматы   ІV     Бюджетте
жаппай жеке тұрғын Республи. қала.   тоқсан, бекі.
үй салынған аудан.  касының   сының   2004-   тілген
дарды (Шаңырақ-1,   Үкіметіне әкімі   2005    сома
2, 3, 4, 6,         есеп              жылдар  шегінде
Қалқаман-2, 3,                                жергі.
Дархан, Ұлжан,                                лікті
Ақбұлақ Думан,                                бюджет.
Таугүл-3 шағын                                ке
аудандарын);                                  енгі.
қаланың бұрын                                зілген
салынған жеке                                 жағдайда
меншiк секторын
газбен жабдықтау
үшiн газ құбырла.
рын жүргiзудi
қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
5.5. Сумен жабдықтау және су қашыртқы
___________________________________________________________________
5.5.1. Жаппай жеке тұр.    Қазақстан Алматы   ІV     2003 ж. Респуб.
ғын үйлер салын.    Республи. қала.   тоқсан, -250    ликалық
ған аудандарда      касының   сының   2004-   (р.б.), бюджет,
су құбыры, кәрiз    Үкіметіне әкімі   2005    50      Алматы
желілерi мен        есеп              жылдар  (ж.б.), қала.
құрылыстарын салуды                           2004 ж. сының
және қайта жаңарту.                           -200    бюджеті
ды қамтамасыз ету                             (р.б.),
2005 ж.
-200
(р.б.)
5.5.2. Мыналарды:          Қазақстан Алматы   ІV     Бюджетте
"Meдеу" cу сүзгі    Республи. қала.   тоқсан, бекі.
станциясын, бас     касының   сының   2004-   тілген
тазарту құрылыста.  Үкіметіне әкімі   2005    сома
рын қайта жаңартуды есеп              жылдар  шегінде
жүзеге асыру                                  жергі.
лікті
бюджет.
ке енгі.
зілген
жағдайда
5.5.3. Алматы қаласын      Қазақстан Алматы    І     2003 ж. Үкімет.
сумен жабдықтау     Республи. қала.   тоқсан, -1228,8 тік
және су қашыртқы    касының   сының   2003-   2004 ж. қарыз
жүйесін қайта       Үкіметіне әкімі,  2004    -1000*
жаңарту мен         есеп      ТМРА    жылдар  2005 ж.
жаңғырту жобасын                              -1550*
іске асыруды
қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
6. Көлік-коммуникациялық кешен
___________________________________________________________________
6.1.1. Алматы - Астана     Қазақстан ККМ,    2004    2003 ж. Қазақ.
аса шапшаң темiр    Республи. Астана  жылғы   -1000   стан
жол магистралiн     касының   және      І             Респуб.
іске қосуды жүзеге  Үкіметіне Алматы  тоқсан          ликасы.
асыру               есеп      қалала.                 ның
рының                   Үкіметі
әкімдері                мемле.
кет
кепіл.
дік
берген
инвес.
тиция.
лар

5.4. Газоснабжение
-------------------------------------------------------------------
5.4.1. Обеспечить       Отчет     Аким       IY    В слу-
строительство    Прави-    г. Алматы квар-  чае
газопроводов для тельству            тал,   включе-
газоснабжения:   Респуб-             2004-  ния в
лики                2005   местный
районов массовой Казахстан           годы   бюджет
индивидуальной                              в пре-
застройки                                   делах
(микрорайоны                                утверж-
Шанырак -                                   денной
1,2,3,4,6,                                  суммы в
Калкаман - 2,3,                             бюджете
Дархан, Улжан,
Акбулак, Думан,
Таугуль-3)
частного сектора
ранней застройки
города
-------------------------------------------------------------------
5.5. Водоснабжение и водоотведение
-------------------------------------------------------------------
5.5.1. Обеспечить       Отчет     Аким       IY    2003 г. Респуб-
строительство и  Прави-    г. Алма-  квар-  - 250   ликан-
реконструкцию    тельству  ты,       тал,   (р.б.), ский
водопроводных,   Респуб-   АРЕМЗК    2004-  50      бюджет,
канализационных  лики                2005   (м.б.)  бюджет
сетей и сооруже- Казахстан           годы   2004 г. г. Алма-
ний в районах                               - 200*  ты
массовой инди-                              (р.б.)
видуальной                                  2005 г.
застройки                                   - 200*
(р.б.)
5.5.2. Осуществить      Отчет     Аким       IY    В слу-
реконструкцию:   Прави-    г. Алматы квар-  чае
фильтровальной   тельству            тал,   включе-
станции "Медео"  Респуб-             2004-  ния в
головных очист-  лики                2005   местный
ных сооружений   Казахстан           годы   бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
5.5.3. Обеспечить       Отчет     Аким       I     2003 г. Прави-
реализацию       Прави-    г. Алма-  квар-  -1288,8 тельст-
проекта реконст- тельству  ты,       тал,   2004 г. венный
рукции и модер-  Респуб-   АРЕМЗК    2003-  - 1000* заем
низации системы  лики                2004   2005 г.
водоснабжения и  Казахстан           годы   - 1550*
водоотведения
г. Алматы
-------------------------------------------------------------------
6. Транспортно-коммуникационный комплекс
6.1. Транспорт
-------------------------------------------------------------------
6.1.1. Осуществить за-  Отчет     МТК,       I     2003 г. Инвести-
пуск высокоско-  Прави-    акимы     квар-  - 1000  ции под
ростной железно- тельству  г. Астаны тал            государ-
дорожной магист- Респуб-   и г. Ал-  2004           ственные
рали Алматы -    лики      маты      год            гарантии
Астана           Казахстан                          Прави-
тельства
Респуб-
лики Ка-
захстан

6.1.2. Жолаушылар автомо.  Қазақстан Алматы    І     2004 ж. Алматы
биль көлiгiн        Республи. қала.   тоқсан, -54*    қала.
кезең-кезеңiмен     касының   сының   2004-   2005 ж. сының
табиғи газға        Үкіметіне әкімі   2005    -54*    бюджеті
көшiрудi            есеп              жылдар
қамтамасыз ету
6.1.3. Автобустар мен      Қазақстан Алматы    І     2003 ж. Шаруа.
троллейбустарды     Республи. қала.   тоқсан, -600    шылық
өзiмiзде құрастыру. касының   сының   2003-   2004 ж. жүргі.
ды ұйымдастыру      Үкіметіне әкімі,  2005    -1000   зуші
есеп      "Авто.  жылдар  2005 ж. субъек.
бусжи.          -1000   тілер.
нау                     дің
зауыты"                 қаража.
ЖШС,                    ты
"Элек.
тромаш"
БК
6.1.4. Троллейбус және     Қазақстан Алматы    І     2004 ж. Алматы
трамвай желілерiн,  Республи. қала.   тоқсан, -100*   қала.
жолдарын, кiшi      касының   сының   2004-   2005 ж. сының
станцияларын салу   Үкіметіне әкімі   2005    -100*   бюджеті
мен қайта жаңартуды есеп              жылдар
және көлiк құралда.
рын сатып алуды
қамтамасыз ету
6.1.5. Жол қозғалысын      Қазақстан Алматы    І     2003 ж. Алматы
басқарудың          Республи. қала.   тоқсан, -96     қала.
автоматтандырылған  касының   сының   2003-   2004 ж. сының
жүйесін дамытуды    Үкіметіне әкімі,  2005    -100*   бюджеті
қамтамасыз ету      есеп      ІІМ,    жылдар  2005 ж.
ККМ,            -100*
"Көлік
ҒЗИ"
ЖАҚ
6.1.6. Метрополитеннiң     Қазақстан Алматы    ІV    2003 ж. Алматы
бiрiншi кезеңiнiң   Республи. қала.   тоқсан, -600    қала.
құрылысын           касының   сының   2003-   2004 ж. сының
қамтамасыз ету      Үкіметіне әкімі,  2005    -600*   бюджеті
есеп              жылдар  2005 ж.
-600*
____________________________________________________________________
6.2. Байланыс
____________________________________________________________________
6.2.1. Ұқсас станцияларды  Қазақстан ККМ,     ІV     Көлемі  "Қазте.
қазiргi заманғы     Республи. "Қаз.   тоқсан, инвес.  леком"
электрондық стан.   касының   телеком" 2003-  тиция.  ААҚ
цияларға толық      Үкіметіне ААҚ     2005    лық
ауыстыруды, сондай- есеп              жылдар  бағдар.
ақ сенiмдiлiгi                                лама
жоғары станцияара.                            бекі.
лық цифрлық                                   тілген.
байланыс жүйесiне                             нен
көшудi жүзеге асыру                           кейін
анық.
талады
6.2.2. Қаланың шеткерi     Қазақстан  ККМ,    ІV     Көлемі  Байла.
аудандарын:         Республи. Алматы  тоқсан, инвес.  ныс
Құрылысшы, Шаңырақ, касының   қала.   2003-   тиция.  опера.
Қалқаман, Киров     Үкіметіне сының   2005    лық     торлары
атындағы, Таулы     есеп      әкімі   жылдар  бағдар.
Қырат, Көктөбе,                               лама
Ақбұлақ, Қарғалы,                              бекі.
Көкқайнар, Еңбекші,                           тілген.
Ерменсай кенттерiн,                           нен
Қазақфильм, Ұлжан,                            кейін
Думан, Атырау,                                анық.
Дархан, Хан Тәңiрi                            талады
шағын аудандарын,
Түрксіб санаторийiн
тендерлiк негiзде
телефон байланысы.
мен қамтамасыз ету
___________________________________________________________________

6.1.2. Обеспечить       Отчет     Аким       I     2004 г. Бюджет
поэтапный пере-  Прави-    г. Алматы квар-  - 54*   г. Алма-
вод пассажир-    тельству            тал,   2005 г. ты
ского автомо-    Респуб-             2004-  - 54*
бильного транс-  лики                2005
порта на природ- Казахстан           годы
ный газ
6.1.3. Организовать     Отчет     Аким       I     2003 г. Средства
собственную      Прави-    г. Алма-  квар-  - 600   хозяйст-
сборку автобусов тельству  ты, ТОО   тал,   2004 г. вующих
и троллейбусов   Респуб-   "Авто-    2003-  - 1000  субъек-
лики      бусосбо-  2005   2005 г. тов
Казахстан рочный    годы   - 1000
завод",СП
"Электро-
маш"
6.1.4. Обеспечить       Отчет     Аким       I     2004 г. Бюджет
строительство и  Прави-    г. Алматы квар-  - 100*  г. Алма-
реконструкцию    тельству            тал,   2005 г. ты
троллейбусных и  Респуб-             2004-  - 100*
трамвайных ли-   лики                2005
ний, путей,      Казахстан           годы
подстанций и
приобретение
транспортных
средств
6.1.5. Обеспечить       Отчет     Аким       I     2003 г. Бюджет
развитие автома- Прави-    г. Алма-  квар-  - 96    г. Ал-
тизированной     тельству  ты, МВД,  тал,   2004 г. маты
системы управ-   Респуб-   МТК, ЗАО  2003-  - 100*
ления дорожным   лики      "НИИ      2005   2005 г.
движением        Казахстан транс-    годы   - 100*
порта"
6.1.6. Обеспечить       Отчет     Аким       IY    2003 г. Бюджет
строительство    Прави-    г. Алма-  квар-  - 600   г. Алма-
первой очереди   тельству  ты        тал,   2004 г. ты
метрополитена    Респуб-             2003-  - 600*
лики                2005   2005 г.
Казахстан           годы   - 600*
-------------------------------------------------------------------
6.2. Связь
-------------------------------------------------------------------
6.2.1. Осуществить      Отчет     МТК, ОАО   IY    Объемы  ОАО
полную замену    Прави-    "Казах-   квар-  будут   "Казах-
аналоговых стан- тельству  телеком"  тал,   опреде- телеком"
ций на современ- Респуб-             2003-  лены
ные электронные  лики                2005   после
станции, а также Казахстан           годы   утверж-
переход на                                  дения
цифровые высоко-                            инвес-
надежные системы                            тицион-
межстанционной                              ной
связи                                       прог-
раммы
6.2.2. Обеспечить       Отчет     МТК,       IY    Объемы  Опера-
телефонной свя-  Прави-    Аким      квар-  будут   торы
зью на тендерной тельству  г. Алматы тал,   опреде- связи
основе районы    Респуб-             2003-  лены
периферии        лики                2005   после
города: поселки  Казахстан           годы   утверж-
Курылысши, Шаны-                            дения
рак, Калкаман,                              инвес-
им. Кирова, Гор-                            тицион-
ный Гигант, Кок                             ной
Тюбе, Акбулак,                              прог-
Каргалы, Кок-                               раммы
Кайнар, Трудовик,
Ерменсай, микро-
районы Казах-
фильм, Улжан,
Думан, Атырау,
Дархан, Хан-
Тенгри, санаторий
Турксиб
-------------------------------------------------------------------

7. Инвестициялық ахуал
___________________________________________________________________
7.1. Инвестициялық қызмет
___________________________________________________________________
7.1.1. Жыл сайынғы аймақ.  Қазақстан Алматы    І     Талап
тық инвестициялық   Республи. қала.   тоқсан, етіл.
жобаларды іске      касының   сының   2003-   мейді
асыру шеңберiнде    Үкіметіне әкімі   2005
қаланы әлеуметтік-  есеп              жылдар
экономикалық дамы.
тудың басымдық
жобаларын іске
асыруға тiкелей
инвестициялар
тартуды қамтамасыз
ету
7.1.2. Ақпараттық бизнес   Қазақстан Алматы    І     Талап
орталықтары желiле. Республи. қала.   тоқсан, етіл.
рiн дамытуды        касының   сының   2003-   мейді
қамтамасыз ету      Үкіметіне әкімі   2005
есеп              жылдар
___________________________________________________________________
7.2. Қаржы құралдары мен технологиялары
___________________________________________________________________
7.2.1  Алматы қаласында    Қазақстан Алматы    І     Талап
қазiргі институцио. Республи. қала.   тоқсан, етіл.
налдық инвесторлар. касының   сының   2003-   мейді
дың бас офисін      Үкіметіне әкімі   2005
орналастыруға және  есеп              жылдар
инвестициялық
қорларды дамытуға
ықпал ету
7.2.2. Алматы қаласында    Қазақстан "Бағалы   І     Талап
Бағалы қағаздардың  Республи. қағаз.  тоқсан, етіл.
орталық депозита.   касының   дардың  2003-   мейді
рийiнiң және        Үкіметіне орталық 2005
Қазақстан банкара.  есеп      депози. жылдар
лық есеп айырысу              тарийі"
орталығының iркi.             ЖАҚ
ліссіз жұмыс
істеуiн
қамтамасыз ету
7.2.3. Ипотекалық кредит.  Қазақстан Алматы  2004-   Талап
теу тетiктерiн      Республи. қала.   2005    етіл.
пайдалану арқылы    касының   сының   жылдар  мейді
тұрғын үй құрылысын Үкіметіне әкімі     І
өрістету            есеп              тоқсан
7.2.4. Қаржы және жедел    Қазақстан Алматы  2005    Талап
лизинг тетiктерiн   Республи. қала.   жылғы   етіл.
пайдалану арқылы    касының   сының    І      мейді
тұрғын үйге         Үкіметіне әкімі,  тоқсан
жатпайтын қордың    есеп      СІМ,
коммерциялық                  "Қаз.
құрылысын және                инвест"
объектiлердi                  ҚИЫО,
пайдалануға берудi            кәсіп.
қамтамасыз ету                орындар
мен
ұйымдар
7.2.5. Қаржы лизингі       Пилоттық  Алматы  2004    Талап
тетiктерiн          жоба      қала.   жылғы   етіл.
пайдалану арқылы              сының    ІІІ    мейді
кәсіпорындардың               әкімі,  тоқсан
негiзгi өндiрістiк            "Қаз.
қорларын жаңарту              инвест"
бағдарламасын                 ҚИЫО
әзiрлеу
___________________________________________________________________

7. Инвестиционный климат
7.1. Инвестиционная деятельность
-------------------------------------------------------------------
7.1.1. Обеспечить прив- Отчет     Аким       I     Не тре-
лечение прямых   Прави-    г. Алматы квар-  буется
инвестиций в     тельству            тал,
реализацию прио- Респуб-             2003-
ритетных проек-  лики                2005
тов социально-   Казахстан           годы
экономического
развития города
в рамках реали-
зации ежегодных
региональных
инвестиционных
проектов
7.1.2. Обеспечить       Отчет     Аким       I     Не тре-
развитие сети    Прави-    г. Алматы квар-  буется
информационных   тельству            тал,
бизнес-центров   Респуб-             2003-
лики                2005
Казахстан           годы
-------------------------------------------------------------------
7.2. Финансовые инструменты и технологии
-------------------------------------------------------------------
7.2.1  Способствовать   Отчет     Аким       I     Не тре-
размещению       Прави-    г. Алматы квар-  буется
головных офисов  тельству            тал,
существующих     Респуб-             2003-
институциональ-  лики                2005
ных инвесторов и Казахстан           годы
развитию инвес-
тиционных фондов
в г. Алматы
7.2.2. Обеспечивать     Отчет     ЗАО        I     Не тре-
бесперебойное    Нацио-    "Цент-    квар-  буется
функционирование нальному  ральный   тал,
Центрального     Банку     депозита- 2003-
депозитария цен- Респуб-   рий цен-  2005
ных бумаг и      лики      ных бу-   годы
Казахстанского   Казахстан маг"
центра межбан-
ковских расчетов
в г. Алматы
7.2.3. Развернуть       Отчет     Аким       I     Не тре-
жилищное строи-  Прави-    г. Алматы квар-  буется
тельство с       тельству            тал,
использованием   Респуб-             2004-
механизмов ипо-  лики                2005
течного кредито- Казахстан           годы
вания
7.2.4. Обеспечить       Отчет     Аким       I     Не тре-
коммерческое     Прави-    г. Алма-  квар-  буется
строительство    тельству  ты, МИД,  тал
нежилого фонда с Респуб-   КЦСИ      2005
использованием   лики      "Казин-   года
механизмов       Казахстан вест",
финансового и              предприя-
оперативного               тия и
лизинга и пере-            организа-
дачу объектов в            ции
эксплуатацию
7.2.5. Разработать      Пилотный  Аким       III   Не тре-
программу обнов- проект    г. Алма-  квар-  буется
ления основных             ты, КЦСИ  тал
производственных           "Казин-   2004
фондов предприя-           вест"     года
тий с использо-
ванием механиз-
мов финансового
лизинга
-------------------------------------------------------------------

8. Сауда
___________________________________________________________________
8.1.   Халыққа көрсетiле.  Қазақстан Алматы   ІV     2003 ж. Шаруа.
тiн сауда қызметi.  Республи. қала.   тоқсан, -500    шылық
нiң сапасын арттыру касының   сының   2003-   2004 ж. жүргі.
мақсатында супер.   Үкіметіне әкімі   2005    -1000   зуші
маркеттер желiсiн   есеп              жылдар  2005 ж. субъек.
дамытуды қамтамасыз                           -1000   тілер.
ету                                                   дің
қаража.
ты
8.2.   Тиiстi техникалық,  Қазақстан Алматы    І     2004 ж. Шаруа.
ақпараттық және     Республи. қала.   тоқсан, -2800   шылық
кадрлық қамтамасыз  касының   сының   2004-   2005 ж. жүргі.
етілетiн интернет-  Үкіметіне әкімі   2005    -2800   зуші
сауданы енгiзудi    ұсыныс            жылдар          субъек.
қамтамасыз ету                                        тілер.
дің
қаража.
ты
8.3.   Қала кәсіпорындары. Қазақстан Алматы  2004    Талап
ның өнiмдерiн,      Республи. қала.   жылғы   етіл.
орнатылмаған және   касының   сының    ІІ     мейді
босатылатын жабдық. Үкіметіне әкімі   тоқсан
тарды сату үшiн     ұсыныс
Кабул қаласында
"Алматы" сауда
үйін құру мәселесін
қарау
8.4.   Экспорттаушы қала   Қазақстан Алматы  2004    Талап
кәсіпорындарын      Республи. қала.   жылғы   етіл.
сақтандыру және     касының   сының    ІV     мейді
кредиттеу жүйесін   Үкіметіне әкімі   тоқсан
құруды көздеу       ұсыныс
___________________________________________________________________
9. Салықтар және бюджет
___________________________________________________________________
9.1.   Салық салынатын     Қазақстан Алматы    І     Талап
базаны кезең-       Республи. қала.   тоқсан, етіл.
кезеңiмен кеңейту   касының   сының   2003-   мейді
және салықтар мен   Үкіметіне әкімі   2005
төлемдердiң бюджет. есеп              жылдар
ке түсуiн бақылауды
күшейту есебiнен
Алматы қаласы
бойынша салық алым.
дарын 20%-ға нақты
көбейтудi қамтамасыз
ету
9.2.   Автомобильдерге     Қазақстан Алматы  2004    Талап
жанармай құю        Республи. қала.   жылғы   етіл.
станцияларының,     касының   сының    ІV     мейді
көтерме сауда       Үкіметіне әкімі   тоқсан
базаларының,        есеп
қоймалардың,
жанар-жағармай
материалдарын
сақтау жөнiнде
тұйық темiр
жолдардың шоғырла.
нуы туралы мәлiмет.
терi бар экономика.
лық карталар жасау
9.3.   Қаржы ресурстарының Қазақстан Алматы   ІV     Талап
қозғалысы туралы    Республи. қала.   тоқсан, етіл.
қаржы есептepi мен  касының   сының   2004-   мейді
ақпаратты БАҚ-та    Үкіметіне әкімі   2005
жариялау, атқарушы  есеп              жылдар
органдар бюджет
қызметiнiң тиiмдi.
лiгіне тәуелсiз
бағалау жүргiзу
арқылы бюджеттік
қаржыландырудың
ашықтығы мен анық.
тығын қамтамасыз
ету

8. Торговля
-------------------------------------------------------------------
8.1.   Обеспечить       Отчет     Аким       IY    2003 г. Средства
развитие сети    Прави-    г. Алматы квар-  - 500   хозяйст-
супермаркетов с  тельству            тал,   2004 г. вующих
целью повышения  Респуб-             2003-  - 1000  субъек-
качества торго-  лики                2005   2005 г. тов
вого обслужива-  Казахстан           годы   - 1000
ния населения
8.2.   Обеспечить внед- Отчет     Аким       I     2004-   Средства
рение Интернет-  Прави-    г. Алматы квар-  - 2800  хозяйст-
торговли с       тельству            тал,   2005 г. вующих
соответствующим  Респуб-             2004-  - 2800  субъек-
техническим,     лики                2005           тов
информационным и Казахстан           годы
кадровым обеспе-
чением
8.3.   Рассмотреть      Предложе- Аким       II    Не тре-
вопрос создания  ния       г. Алматы квар-  буется
торгового дома   Прави-              тал
"Алматы" в       тельству            2004
г. Кабуле для    Респуб-             года
реализации про-  лики
дукции городских Казахстан
предприятий, не
установленного и
высвобождающегося
оборудования
8.4.   Предусмотреть    Предло-   Аким       IY    Не тре-
создание системы жения     г. Алматы квар-  буется
страхования и    Прави-              тал
кредитования     тельству            2004
городских пред-  Респуб-             года
приятий-         лики
экспортеров      Казахстан
-------------------------------------------------------------------
9. Налоги и бюджет
-------------------------------------------------------------------
9.1.   Обеспечить       Отчет     Аким       I     Не тре-
реальное увели-  Прави-    г. Алматы квар-  буется
чение налоговых  тельству            тал,
сборов по городу Респуб-             2003-
Алматы на 20%    лики                2005
за счет поэтап-  Казахстан           годы
ного расширения
налогооблагаемой
базы и усиления
контроля за
поступлением
налогов и плате-
жей в бюджет
9.2.   Создать экономи- Отчет     Аким       IY    Не тре-
ческие карты,    Прави-    г. Алматы квар-  буется
содержащие       тельству            тал
сведения о       Респуб-             2004
дислокации авто- лики                года
заправочных      Казахстан
станций, оптовых
баз, складов,
железнодорожных
тупиков по
хранению горюче-
смазочных
материалов
9.3.   Обеспечить       Информа-  Аким       IY    Не тре-
открытость и     ция       г. Алматы квар-  буется
прозрачность     Прави-              тал,
бюджетного       тельству            2004-
финансирования   Респуб-             2005
через опублико-  лики                годы
вание в СМИ      Казахстан
финансовых
отчетов и инфор-
мации о движении
финансовых
ресурсов, прове-
дения независи-
мой оценки
эффективности
бюджетной
деятельности
исполнительных
органов

9.4.   Салықтық есеп беру  Қазақстан ҚарМ    2003    Талап
нысандарын қабыл.   Республи.         жылғы   етіл.
дау және өңдеу      касының            ІV     мейді
жөнiнде салықтық    Үкіметіне         тоқсан
әкiмшілiк етудiң    ақпарат
орталықтандырылған
ақпараттық жүйеле.
рiн пилоттық
пайдалануға енгiзу.
дi және салық
төлеушiлердiң
тiркеу есебiн және
олардың жеке
шоттарын жүргізудi
қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
10. Мемлекеттік активтерді басқару
___________________________________________________________________
10.1.  Аймақтар әкiмдерi.  Қазақстан Алматы  2004    Талап
нiң құқыктарын      Республи. қала.   жылғы   етіл.
кеңейту бөлігінде   касының   сының    ІІ     мейді
коммуналдық меншiк. Үкіметіне әкімі   тоқсан
тi жекешелендiрудi  ұсыныс
басқаруды одан әрi
жетiлдiру жөнiнде
ұсыныстар әзiрлeу
10.2.  Бұрын жекешелендi.  Қазақстан Алматы  2004    Талап
руге жатқызылмаған  Республи. қала.   жылғы   етіл.
не өткен кезеңдер.  касының   сының     І     мейді
де жекешелендiрiл.  Үкіметіне әкімі   тоқсан
меген мемлекеттiк   есеп
кәсіпорындар мен
ұйымдардың (акция.
ларының пакетi
коммуналдық меншiк.
тегi акционерлік
қоғамдарды қоса
алғанда) бiр бөлi.
гiн жекешелендiру
процесіне кезең-
кезеңiмен енгізу
тәртібiн әзiрлеу
10.3.  Коммуналдық         Қазақстан Алматы  2004    Талап
меншіктегi үй-жай.  Республи. қала.   жылғы   етіл.
ларды мүлiктiк      касының   сының     І     мейді
жалға беру мәселе.  Үкіметіне әкімі   тоқсан
лерiнде тарифтік    есеп
саясатты жетiлдіру
10.4.  Қаланың әлеуметтiк- Қазақстан Алматы  2005    Талап
экономикалық дамуы. Республи. қала.   жылғы   етіл.
ның тұрақты ұдайы   касының   сының     І     мейді
өндiрiсiнiң негiзi  Үкіметіне әкімі   тоқсан
ретінде мемлекет.   есеп
тiк меншiк рөлiнiң
артуы мақсатында
олардың ағымдағы
және перспективалы
қаржылық мүмкiндiк.
терiн ескере
отырып, коммунал.
дық меншiк объектi.
лерiн жіктеудi
енгiзу
10.5   Мақсатына қарай     Қазақстан Алматы    І     Талап
пайдаланылмаған     Республи. қала.   тоқсан  етіл.
мемлекеттiк мүлiктi касының   сының   2004-   мейді
алу және шағын      Үкіметіне әкімі   2005
кәсіпкерлік         есеп              жылдар
субъектілерiне беру
мақсатында мемле.
кеттiк көсiпорын.
дардың және акция.
ларының пакеті
коммуналдық меншiк.
тегi акционерлік
қоғамдардың әкiм.
шiлік шығыстарын
оңтайландыруды
жүргізу
10.6   Экономикалық        Қазақстан Алматы    І     Талап
қауiпсiздiктi       Республи. қала.   тоқсан  етіл.
қамтамасыз ету      касының   сының   2004-   мейді
және қала Экономи.  Үкіметіне әкімі   2005
касының тұрақты     есеп              жылдар
дамуы мақсатында
стратегиялық сала.
ларда жекешелендi.
рiлген көсiпорын.
дар мен ұйымдарды
басқару мониторингiн
ұйымдастыру
___________________________________________________________________

9.4.   Обеспечить ввод  Отчет     МФ         IY    Не тре-
в пилотную       Прави-              квар-  буется
эксплуатацию     тельству            тал
централизованных Респуб-             2003
информационных   лики                года
систем налогово- Казахстан
го администриро-
вания по приему
и обработке форм
налоговой отчет-
ности, ведения
регистрационного
учета налогопла-
тельщиков и их
лицевых счетов
-------------------------------------------------------------------
10. Управление государственными автивами
-------------------------------------------------------------------
10.1.  Подготовить      Предло-   Аким       II    Не тре-
предложения по   жения     г. Алматы квар-  буется
дальнейшему      Прави-              тал
совершенствова-  тельству            2004
нию управления   Респуб-             года
приватизацией    лики
коммунальной     Казахстан
собственности в
части расширения
прав акимов
регионов
10.2.  Разработать      Отчет     Аким       I     Не тре-
порядок поэтап-  Прави-    г. Алматы квар-  буется
ного включения в тельству            тал
процесс привати- Респуб-             2004
зации части      лики                года
коммунальных     Казахстан
государственных
предприятий и
организаций
(включая акцио-
нерные общества,
пакеты акций
которых находят-
ся в коммуналь-
ной собственнос-
ти), ранее не
подлежащих
приватизации
либо не привати-
зированных на
предыдущих
этапах
10.3.  Усовершенство-   Отчет     Аким       I     Не тре-
вать тарифную    Прави-    г. Алматы квар-  буется
политику в       тельству            тал
вопросах иму-    Респуб-             2004
щественного      лики                года
найма помещений, Казахстан
находящихся в
коммунальной
собственности
10.4.  Провести         Отчет     Аким       I     Не тре-
классификацию    Прави-    г. Алматы квар-  буется
объектов комму-  тельству            тал
нальной собст-   Респуб-             2005
венности с уче-  лики                года
том их текущих   Казахстан
и перспективных
финансовых
возможностей с
целью возраста-
ния роли госу-
дарственной
собственности
как стабильной
воспроизводст-
венной основы
социально-
экономического
развития города
10.5.  Проводить        Отчет     Аким       I     Не тре-
оптимизацию      Прави-    г. Алматы квар-  буется
административных тельству            тал,
расходов комму-  Респуб-             2004-
нальных государ- лики                2005
ственных пред-   Казахстан           годы
приятий и
акционерных
обществ, пакеты
акций которых
находятся в
коммунальной
собственности,
в целях изъятия
и передачи
субъектам малого
предприниматель-
ства используе-
мого не по
назначению
государственного
имущества
10.6.  Организовать     Отчет     Аким       I     Не тре-
мониторинг       Прави-    г. Алматы квар-  буется
управления       тельству            тал,
приватизирован-  Респуб-             2004-
ными предприя-   лики                2005
тиями и органи-  Казахстан           годы
зациями в стра-
тегических
отраслях в целях
обеспечения эко-
номической безо-
пасности и
устойчивого
развития эконо-
мики города
-------------------------------------------------------------------

11. Қоршаған ортаны қорғау
___________________________________________________________________
11.1.  Автокөлiк құралда.  Қазақстан Алматы  2004    Талап
рын диагностикалау, Республи. қала.   жылғы   етіл.
оларға техникалық   касының   сының    І      мейді
қызмет көрсету      Үкіметіне әкімі,  тоқсан
және жөндеу         есеп      "Көлік
жөнiндегi қызмет.             ҒЗИ"
тердi сертификат.             ЖАҚ
тау тетiгін әзiрлеу
11.2.  Үлкен Алматы        Қазақстан Алматы   ІІ     Бюджетте
каналының бүлiнген  Республи. қала.   тоқсан, бекі.
учаскелерiн қалпы.  касының   сының   2004-   тілген
на келтiру жөнiнде  Үкіметіне әкімі   2005    сома
жұмыстар жүргiзу    есеп              жылдар  шегінде
жергі.
лікті
бюджет.
ке
енгі.
зілген
жағдайда
11.3.  Кәсіпорындарда      Норматив. ТЖА,    2004    Талап
қауiптi заттарды    тік       ҚОҚМ,   жылғы   етіл.
қауiпсiз            құқықтық  Алматы   ІІ     мейді
пайдалану жөнiнде   кесімнің  қала.   тоқсан
іс-шаралар әзiрлеу  жобасы    сының
әкімі
11.4.  Дендропарк          Қазақстан Алматы    ІV    2003 ж. Алматы
құрылысын қамтама.  Республи. қала.   тоқсан, -200    қаласы.
сыз ету             касының   сының   2003-   2004 ж. ның
Үкіметіне әкімі   2005    -200*   бюджеті
есеп              жылдар  2005 ж.
-200*
11.5.  "Тұрмыстық қатты    Қазақстан Алматы    І
қалдықтарды         Республи. қала.   тоқсан,
басқару" жобасын    касының   сының   2004-
іске асыру:         Үкіметіне әкімі   2005
есеп              жылдар
тиеу-түсіру                                   2004 ж. Шаруа.
станциясының                                  -200    шылық
құрылысы;                                     2005 ж. жүргі.
-345    зуші
Қарасай тұрмыстық                             2003 ж. субъек.
қатты қалдықтарды                             -500    тілер.
көму полигонын                                2004 ж. дің
қайта жаңарту;                                -500    қаража.
2005 ж. ты
тұрмыстық қатты                               -590    Шаруа.
қалдықтарды көму                             Бюджетте шылық
үшiн жаңа полигон                             бекі.   жүргі.
салу                                          тілген  зуші
шегінде субъек.
жергі.  тілер.
лікті   дің
бюджет. қаража.
ке      ты
енгі.
зілген
жағдайда
11.6.  Халыққа экология.   Алматы    Алматы  2004    Талап
лық білім және      қаласы    қала.   жылғы   етіл.
тәрбие беру бағдар. мәсли.    сының    ІІІ    мейді
ламасын әзiрлеу     хатының   әкімі   тоқсан
шешімі
___________________________________________________________________

11. Охрана окружающей среды
-------------------------------------------------------------------
11.1.  Разработать      Отчет     Аким       I     Не тре-
механизм серти-  Прави-    г. Алма-  квар-  буется
фикации услуг по тельству  ты, ЗАО   тал
диагностике,     Респуб-   "НИИ      2004
техническому     лики      транс-    года
обслуживанию и   Казахстан порта"
ремонту авто-
транспортных
средств
11.2.  Провести работы  Отчет     Аким       II    В слу-
по восстановле-  Прави-    г. Алматы квар-  чае
нию разрушенных  тельству            тал,   включе-
участков Большо- Респуб-             2004-  ния в
го Алматинского  лики                2005   местный
Канала           Казахстан           годы   бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
11.3.  Разработать      Проект    АЧС,       II    Не тре-
мероприятия по   норматив- МООС,     квар-  буется
безопасному      ного пра- Аким      тал
использованию    вового    г. Алматы 2004
опасных          акта                года
веществ на
предприятиях
11.4.  Обеспечить       Отчет     Аким       IY    2003 г. Бюджет
строительство    Прави-    г. Алматы квар-  - 200   г. Алма-
дендропарка      тельству            тал,   2004 г. ты
Респуб-             2003-  - 200*
лики                2005   2005 г.
Казахстан           годы   - 200*
11.5.  Реализовать      Отчет     Аким       I
проект "Управле- Прави-    г. Алматы квар-
ние твердыми     тельству            тал,
бытовыми         Респуб-             2004-
отходами":       лики                2005
Казахстан           годы
строительство                               2004 г. Средства
перегрузочной                               - 200   хозяйст-
станции                                     2005 г. вующих
- 345   субъек-
тов
реконструкция                               2003 г. Средства
Карасайского                                - 500   хозяйст-
полигона                                    2004 г. вующих
захоронения                                 - 500   субъек-
твердых бытовых                             2005 г. тов
отходов                                     - 590
строительство                               В слу-
нового полигона                             чае
для захоронения                             включе-
твердых бытовых                             ния в
отходов                                     местный
бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
11.6.  Разработать      Решение   Аким       III   Не тре-
программу        Маслихата г. Алматы квар-  буется
экологического   г. Алматы           тал
образования и                        2004
воспитания                           года
населения
-------------------------------------------------------------------

12. Қаланы дамытудың бейнелік көрінісін алып жүру
___________________________________________________________________
12.1.  Республикалық және  Қазақстан Алматы   ІІІ    Талап
шетелдiк ақпараттық Республи. қала.   тоқсан, етіл.
басылымдарда,       касының   сының   2003-   мейді
"Интернет" желісін. Үкіметіне әкімі   2005
де Алматы қаласының есеп              жылдар
даму басымдықтары,
мегаполиске халық.
аралық маңызы бар
қаржы, іскерлік,
сауда, мәдени және
инновациялық
орталық мәртебесін
беру туралы мақала.
лар және ақпараттар
сериясын жариялауды
ұйымдастыру
12.2.  Ғалымдардың және    Қазақстан Алматы  2004    2004 ж. Шаруа.
халықаралық іскер   Республи. қала.   жыл     -16     шылық
топтар өкілдерiнiң  касының   сының                   жүргі.
қатысуымен "Алматы- Үкіметіне әкімі                   зуші
2010: мегаполистер. есеп                              субъек.
дiң жұмыс істеуi                                      тілер.
мен дамуының                                          дің
әлемдiк тәжiрибесін                                   қаража.
пайдалану" атты                                       ты
ғылыми-практикалық
симпозиум өткiзу
12.3.  Алматы қаласының    Қазақстан Алматы  2004    2004 ж. Шаруа.
экономикасына және  Республи. қала.   жыл     -8      шылық
инфрақұрылымына     касының   сының                   жүргі.
"қоржынды" инвести. Үкіметіне әкімі                   зуші
циялар тарту        есеп                              субъек.
мақсатында Бүкіл                                      тілер.
дүниежүзілік                                          дің
жинақтаушы зейнет.                                    қаража.
ақы қорлары                                           ты
қауымдастығы өкіл.
дерiнiң қатысуымен
"Жинақтаушы
зейнетақы қорлары.
ның қаржы-экономи.
калық жүйесінiң
инвестициялық
әлеуетi" атты
семинар өткiзудi
ұйымдастыру
12.4.  Өзара тиiмдi        Қазақстан Алматы    І     2004 ж. Шаруа.
экономикалық        Республи. қала.   тоқсан  -125    шылық
байланыстар орнату  касының   сының   2004-   2005 ж. жүргі.
үшiн мүдделi        Үкіметіне әкімі   2005    -125    зуші
шетелдік ұйымдарды  есеп              жылдар          субъек.
тарта отырып,                                         тілер.
Алматы қаласының                                      дің
кәсіпорындарына                                       қаража.
экспедициялық                                         ты
экономикалық және
техникалық тексеру
серияларын
("ашық есік"
күндерiн) жүргізудi
ұйымдастыру
12.5.  Түркi тiлдi елдер   Қазақстан Алматы  2005    Талап
театрларының халық. Республи. қала.   жылғы   етіл.
аралық фестивалiн   касының   сының     І     мейді
өткiзудi ұйымдас.   Үкіметіне әкімі   тоқсан
тыру                есеп

12. Имиджевое сопровождение развития города
-------------------------------------------------------------------
12.1.  Организовать     Отчет     Аким       III   Не тре-
публикацию серии Прави-    г. Алматы квар-  буется
статей и инфор-  тельству            тал,
мации в респуб-  Респуб-             2003-
ликанских и      лики                2005
зарубежных       Казахстан           годы
информационных
изданиях, сети
"Интернет" о
приоритетах раз-
вития г. Алматы,
придании мега-
полису функций
финансового,
делового, торго-
вого, культур-
ного и иннова-
ционного центра
международного
значения
12.2.  Провести научно- Отчет     Аким      2004   2004 г. Средства
практический     Прави-    г. Алматы год    - 16    хозяйст-
симпозиум        тельству                           вующих
"Алматы - 2010:  Респуб-                            субъек-
использование    лики                               тов
мирового опыта   Казахстан
функционирования
и развития мега-
полисов" с учас-
тием ученых и
представителей
международных
деловых кругов
12.3.  Организовать     Отчет     Аким      2004   2004 г. Средства
проведение семи- Прави-    г. Алматы год    - 8     хозяйст-
нара "Инвести-   тельству                           вующих
ционный потен-   Респуб-                            субъек-
циал финансово-  лики                               тов
экономической    Казахстан
системы накопи-
тельных пен-
сионных фондов"
с участием
представителей
Всемирной
ассоциации
накопительных
пенсионных
фондов в целях
привлечения
"портфельных"
инвестиций в
экономику и
инфраструктуру
г. Алматы
12.4.  Организовать     Отчет     Аким       I     2004 г. Средства
проведение серии Прави-    г. Алматы квар-  - 125   хозяйст-
экспедиционных   тельству            тал,   2005 г. вующих
экономических и  Респуб-             2004-  - 125   субъек-
технических      лики                2005           тов
обследований     Казахстан           годы
(дни "открытых
дверей") пред-
приятий г. Алматы
с привлечением
заинтересованных
зарубежных
организаций для
налаживания
взаимовыгодных
экономических
связей
12.5.  Организовать     Отчет     Аким       I     Не тре-
проведение       Прави-    г. Алматы квар-  буется
международного   тельству            тал
фестиваля теат-  Респуб-             2005
ров тюркоязыч-   лики                года
ных стран        Казахстан

12.6.  Алматы қаласын      Қазақстан Алматы   ІV     Талап
дамытудың проблема. Республи. қала.   тоқсан, етіл.
лары мен перспекти. касының   сының   2004-   мейді
валық бағыттары     Үкіметіне мәсли.  2005
бойынша қоғамдық    есеп      хаты    жылдар
пiкiрсайыстар өткі.           және
зудi ұйымдастыру              әкімі
12.7.  "Дiн терроризмге    Қазақстан Алматы  2004    Талап
қарсы" атты         Республи. қала.   жылғы   етіл.
бүкіләлемдік        касының   сының    ІІІ    мейді
теологиялық         Үкіметіне әкімі,  тоқсан
конгрестi өткiзудi  есеп      "Еуразия"
ұйымдастыру                   халық.
аралық
эконо.
микалық
академиясы
12.8.  Алматы қаласының    Қазақстан Алматы   ІІІ    Бюджетте
бiрыңғай ақпараттық Республи. қала.   тоқсан, бекі.
кеңiстiгi жүйесін   касының   сының   2003-   тілген
құруды қамтамасыз   Үкіметіне әкімі   2005    сома
ету                 есеп              жылдар  шегінде
жергі.
лікті
бюджетке
енгі.
зілген
жағдайда
___________________________________________________________________
Ескерту:*  - Республикалық және жергiлiктi бюджеттер шығыстарының құрамына оларды қалыптастыру кезінде ғана тиісті жылға арнаған бюджеттік комиссиялардың шешімі бойынша енгiзiлетiн қаржыландыру көлемі

12.6.  Организовать     Отчет     Маслихат   IY    Не тре-
проведение       Прави-    и Аким    квар-  буется
общественных     тельству  г. Алматы тал,
дебатов по       Респуб-             2004-
проблемам и      лики                2005
перспективным    Казахстан           годы
направлениям
развития
г. Алматы
12.7.  Организовать     Отчет     Аким       III   Не тре-
проведение       Прави-    г. Алма-  квар-  буется
всемирного       тельству  ты, Меж-  тал
теологического   Респуб-   дународ-  2004
конгресса        лики      ная эко-  года
"Религия против  Казахстан номичес-
терроризма"                кая ака-
демия
"Евра-
зия"
12.8.  Обеспечить       Отчет     Аким       III   В слу-
создание системы Прави-    г. Алматы квар-  чае
единого информа- тельству            тал,   включе-
ционного прост-  Респуб-             2003-  ния в
ранства          лики                2005   местный
г. Алматы        Казахстан           годы   бюджет
в пре-
делах
утверж-
денной
суммы в
бюджете
-------------------------------------------------------------------
Примечание: * - объемы финансирования, которые будут включаться в состав расходов республиканского и местного бюджетов только при их формировании на соответствующий год и по решению соответствующих бюджетных комиссий.