"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 397 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
1-бап. "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 ж. 1 сәуiрдегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 7, 225-құжат; N 20, 731-құжат; N 21, 783-құжат; N 23, 916, 928, 930-құжат; 2000 ж. N 21, 395-құжат; 2001 ж. N 1, 6-құжат; N 10, 123-құжат; N 23, 310-құжат; 2002 ж., N 18, 160-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
9-баптың 3-тармағында "ұлттық валютаның бөлiнген кезiндегi ресми айырбас бағамы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен валюта айырбасының бөлiнген кезiндегi рыноктық бағамы" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-баптың 1-тармағы б) тармақшасының он төртiншi абзацы алынып тасталсын;
12-бапта:
"тұрғын үй бағдарламасы" 1-тармағының он екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тұрғын үй көмегiн көрсетуді;
мемлекеттiк тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруды;
заң актiлерiне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етудi;
мемлекеттiк мұқтаждар үшiн тұрғын үйлер мен жер учаскелерiн босатуды;";
4-тармақта "ұлттық валютаның бөлiнген кезiндегi ресми айырбас бағамы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен валюта айырбасының бөлiнген кезiндегi рыноктық бағамы" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-баптың 3-тармағының 2) тармақшасы мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Бiрiншi оқылымда республикалық бюджеттiң түсiмдерiнiң, шығыстарының және тапшылығының (профицитiнiң) жалпы көлемдерi бекiтiледi. Екiншi оқылымда республикалық бюджет баптар бойынша бекiтiледi.";
24-1 бапта:
1-1-тармақтың екiншi абзацының бiрiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Олардың бекiтiлген көлемiнен асып түсетiн шикiзат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң бiр бөлiгiн және республикалық меншiктегі кен өндiрушi және өңдеушi салаларға жататын мемлекеттiк меншiктi жекешелендiруден түсетiн қаражатты Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейтiн тәртіппен бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлетті орган республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударады.".

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года N 397
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
О внесении изменений и дополнения
в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 г. "О бюджетной системе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 7, ст. 225; N 20, ст. 731; N 21, ст. 783; N 23, ст. 916, 928, 930; 2000 г., N 21, ст. 395; 2001 г., N 1, ст. 6; N 10, ст. 123; N 23, ст. 310; 2002 г., N 18, ст. 160) следующие изменения и дополнение:
в пункте 3 статьи 9 слова "официальному обменному курсу национальной валюты" заменить словами "рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан";
абзац четырнадцатый подпункта б) пункта 1 статьи 11 исключить;
в статье 12:
абзац двенадцатый "жилищной программы" пункта 1 изложить в следующей редакции:
"оказания жилищной помощи;
организации сохранения государственного жилищного фонда;
обеспечения жильем отдельных категорий граждан в соответствии с законодательными актами;
высвобождения жилища и земельных участков для государственных нужд;";
в пункте 4 слова "официальному обменному курсу национальной валюты" заменить словами "рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан";
пункт 3 статьи 16 дополнить частью второй следующего содержания:
"В первом чтении утверждаются общие объемы поступлений, расходов и дефицита (профицита) республиканского бюджета. Во втором чтении республиканский бюджет утверждается постатейно.";
в статье 24-1:
первое предложение части второй пункта 1-1 изложить в следующей редакции:
"Часть поступлений в республиканский бюджет от организаций сырьевого сектора, превышающая их утвержденный объем, и средства от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, перечисляются в Национальный фонд Республики Казахстан из республиканского бюджета уполномоченным органом по исполнению бюджета в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.".

2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан