"Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлігін сақтау (1 фаза)" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық үйлестiру комиссиясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 24 шілдедегі N 742 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 мамырдағы № 453 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.05.20 № 453 Қаулысымен.
2001 жылғы 22 қазандағы Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы Заем туралы келiсiмге сәйкес ("Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау (1 фаза)" жобасы) Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда "Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау (1 фаза)" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық үйлестiру комиссиясы құрылсын.
2. Қоса берiліп отырған "Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау (1 фаза)" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық үйлестiру комиссиясы туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 24 шілдедегі
N 742 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006.06.30 N 605 қаулысымен.
"Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал теңiзiнiң
солтүстiк бөлiгiн сақтау (1 фаза)" жобасын iске асыруды
қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық
үйлестiру комиссиясының құрамы
Есiмов                    - Қазақстан Республикасының Ауыл
Ахметжан Смағұлұлы          шаруашылығы министрi, төраға
Рябцев                    - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Анатолий Дмитриевич         министрлiгi Су ресурстары комитетiнiң
төрағасы, төрағаның орынбасары
Кеншiмов                  - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Әмiрхан Қадырбекұлы         министрлiгiнiң Су ресурстары комитетi
төрағасының орынбасары, хатшы
Қараманов                 - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Ұзақбай Қараманұлы          Мәжiлiсi Экология және табиғатты
пайдалану мәселелерi комитетiнiң мүшесi
Қараманов                 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Асқар Ұзақбайұлы            сауда министрлiгiнiң Құрылыс және
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық iстерi
комитетi төрағасының орынбасары
Темiрханов                - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Кеңес Қайыргелдiұлы         қорғау министрлiгiнiң Табиғатты
қорғауды бақылау комитетi төрағасының
орынбасары
Байнақов                  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Рахмет Ғазизұлы             Yкiметтiк қарыздарды тарту
департаментiнiң директоры
Бертiсбаев                - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Несiпқұл Бертiсбайұлы       минералдық ресурстар министрлiгi Электр
энергетикасы және көмiр өнеркәсiбi
департаментiнiң директоры
Ермекова                  - Қазақстан Республикасы Экономика және
Несiпбала Әбсағитқызы       бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Салалық
органдардың шығыстарын жоспарлау
департаментiнiң директоры
Әбiшев                    - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң
Ислам Алмаханұлы            бiрiншi орынбасары
Еламанов                  - Қызылорда облысы әкiмiнiң орынбасары
Бекмырза Қайыпұлы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 24 шілдедегі
N 742 қаулысымен
бекітілген
"Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал
теңiзiнiң солтүстiк бөлiгін сақтау (1 фаза)"
жобасын iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi
жөнiндегi ведомствоаралық үйлестiру комиссиясы
туралы ереже

Об образовании Межведомственной координационной комиссии по вопросам обеспечения реализации проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2003 года N 742. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2010 года N 453
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.05.2010 № 453.
В соответствии с  Соглашением  о займе (проект "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)") между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 22 октября 2001 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную координационную комиссию по вопросам обеспечения реализации проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)" в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной координационной комиссии по вопросам обеспечения реализации проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 2003 года N 742
Состав
Межведомственной координационной комиссии по вопросам
обеспечения реализации проекта "Регулирование русла
реки Сырдарьи и сохранение северной части
Аральского моря (фаза 1)"  <*>
Сноска. Состав Комиссии в редакции - постановлением Правительства РК от 30 июня 2006 года N  605 .
Есимов               -  Министр сельского хозяйства Республики
Ахметжан Смагулович     Казахстан, председатель
Рябцев               -  председатель Комитета по водным ресурсам
Анатолий Дмитриевич     Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан, заместитель председателя
Кеншимов             -  заместитель председателя Комитета по водным
Амирхан Кадирбекович    ресурсам Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, секретарь
Караманов            -  член Комитета по вопросам экологии и
Узакбай Караманович     природопользования Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
Караманов            -  заместитель председателя Комитета по делам
Аскар Узакбаевич        строительства и жилищно-коммунального
хозяйства Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
Темирханов           -  заместитель председателя Комитета
Кенес Каиргалиевич      природоохранного контроля Министерства
охраны окружающей среды Республики
Казахстан
Байнаков             -  директор Департамента привлечения
Рахмет Газизович        правительственных займов Министерства
финансов Республики Казахстан
Бертисбаев           -  директор Департамента электроэнергетики и
Несипкул Бертисбаевич   угольной промышленности Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Ермекова             -  директор Департамента планирования
Несипбала Абсагитовна   расходов отраслевых органов Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Абишев               -  первый заместитель акима Южно-
Ислам Алмаханович       Казахстанской области
Еламанов             -  заместитель акима Кызылординской области
Бекмырза Кайыпулы
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 2003 года N 742
Положение
О межведомственной координационной комиссии
по вопросам обеспечения реализации проекта
"Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение
северной части Аральского моря (фаза 1)"

1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже Ведомствоаралық үйлестiру комиссиясының (бұдан әрi - Комиссия) "Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау (1 фаза)" жобасын (бұдан әрi - Жоба) iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi бойынша қызметiн реттейдi. Комиссия 2001 жылғы 22 қазандағы Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкi арасындағы Заем туралы  келiсiм шеңберiнде Жобаны iске асыруды қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстар әзiрлеу мақсатында құрылған.
2. Комиссия Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультациялық-кеңесшi орган болып табылады.
Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының Заңдарын және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мен функциялары
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мен функциялары:
1) Жоба шеңберiнде Сырдария өзенi арнасының су режимiн реттеу және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау арқылы аймақтың экологиялық және әлеуметтiк-экономикалық жағдайын жақсарту;
2) Қазақстан Республикасының Yкiметiне Халықаралық Қайта құру және Даму Банкi беретiн заем қаражатын тиiмдi пайдалану;
3) Жобаны iске асыру жөнiндегi мәселелердi үйлестiру;
4) жаңадан гидротехникалық құрылыстарды жобалауға және салуға, сондай-ақ жұмыс iстеп тұрған өзен бойындағы құрылыстарды жөндеу жұмыстарын жүргiзуге жергiлiктi еңбек және материалдық ресурстарын барынша пайдалануды қамтамасыз ету жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
4. Комиссия өзiнiң мiндеттерiне сәйкес:
1) Комиссия өз құзыретiне қатысты мәселелер бойынша орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардан қажеттi ақпаратты алуға;
2) Жобаны iске асыру мәселелерi бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар дайындауға;
3) белгiленген тәртiппен Комиссияның құрамына өзгерiстер және/немесе толықтырулар бойынша ұсыныстар енгiзуге құқығы бар.
4. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
5. Комиссияны оның қызметiне басшылық жасайтын, Комиссияның отырыстарына төрағалық ететiн, оның жұмысын жоспарлайтын төраға басқарады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары атқарады.
6. Жұмыстарды ұйымдастыруды және тиiстi материалдарды дайындауды Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
7. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Су ресурстары жөнiндегi комитетi болып табылады.
8. Комиссия мәжiлiсi қажеттiгiне қарай, бiрақ жарты жылдық сайын кем дегенде бiр рет өткiзіліп тұрады.
9. Мәжiлiстiң күн тәртiбiн, сондай-ақ олардың өткiзiлетiн орны мен уақытын Комиссия мүшелерiнiң келiсiмi бойынша Комиссияның төрағасы анықтайды және нақтылайды.

1. Общие положения
1. Настоящее Положение регулирует деятельность Межведомственной координационной комиссии (далее - Комиссия) по вопросам обеспечения реализации проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)" (далее - Проект). Комиссия образована в целях выработки предложений по обеспечению реализации Проекта в рамках  Соглашения  о займе между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 22 октября 2001 года.
2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией  Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи и функции Комиссии
3. Основными задачами и функциями Комиссии является выработка предложений по:
1) улучшению экологической и социально-экономической ситуации в регионе путем регулирования водного режима русла реки Сырдарьи и сохранения северной части Аральского моря в рамках Проекта;
2) эффективному использованию средств займа Международного Банка Реконструкции и Развития, предоставляемого Правительству Республики Казахстан;
3) координации вопросов по реализации Проекта;
4) обеспечению максимального использования местных трудовых и материальных ресурсов на проектирование и возведение новых гидротехнических сооружений, а также выполнение ремонтных работ на существующих речных сооружениях.
3. Права Комиссии
4. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) получать от центральных и местных государственных органов необходимую информацию по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
2) вырабатывать предложения и рекомендации по вопросам реализации Проекта;
3) в установленном порядке вносить предложения по изменениям и/или дополнениям в состав Комиссии.
4. Организация деятельности Комиссии
5. Комиссию возглавляет председатель, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Организацию работ и подготовку соответствующих материалов осуществляет секретарь Комиссии.
7. Рабочим органом Комиссии является Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
8. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодии.
9. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.

10. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыс беру жолымен қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерi жалпы санының көпшiлiгi дауыс бергенде қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
Комиссия шешiмдерi хаттамамен ресiмделедi және олардың ұсынымдық сипаты бар.
5. Комиссияның қызметiн тоқтату
11. Жобаны iске асыру аяқталғаннан кейiн Комиссия өз қызметiн тоқтатады.

10. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Решения Комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
5. Прекращение деятельности Комиссии
11. Комиссия прекращает свою деятельность по завершению реализации Проекта.