Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1464 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақсатн Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 қаңтардағы N 30 қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 2 шiлдедегi N 713 қаулысымен  бекiтiлген Микропроцессорлық карточкалар негiзінде төлем карточкаларының ұлттық банкаралық жүйесiн дамыту бағдарламасын icкe асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулы етеді:
1. "Мемлекеттiк бюджеттiң қаражаты есебiнен жалақы, стипендия, зейнетақы, жәрдемақы және бacқa да ақшалай төлемдердi төлеудiң тәртібiн жетiлдiру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1464 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 48, 447-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджет қаражаты есебiнен жалақы, стипендия, зейнетақы, жәрдемақы және басқа да ақшалай төлемдердi төлеудiң тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттік кәсiпорындарға және акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі акционерлiк қоғамдарға жалақы және басқа да ақшалай төлемдердi төлеудің тәртiбiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы";
кiрiспедегi "Мемлекеттiк бюджеттiң қаражаты есебiнен" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақта:
"банктiк операциялардың тиiсті түрлерiне арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымдар" деген сөздер "банктiк операцияларды жүзеге асыруға тиiстi лицензиясы бар ұйымдар (бұдан әрi - ұйымдар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Астана мен Алматы және облыстық маңызы бар қалалардағы мемлекеттiк мекемелер 2004 жылғы 1 мамырдан бастап қызметкерлерге жалақыны және басқа да ақшалай төлемдердi алушының таңдауы бойынша ұйымдарда ашылған карт-шоттарға аудару жолымен төлеудi жүзеге асырсын.
Кәсiпорындарды мемлекеттiк басқару органдары мен акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттiк органдар 2004 жылғы 1 мамырдан бастап Астана мен Алматы және облыстық маңызы бар қалалардағы мемлекеттiк кәсiпорындардың және акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi акционерлiк қоғамдардың қызметкерлерiне жалақыны және басқа да ақшалай төлемдердi алушының таңдауы бойынша ұйымдарда ашылған карт-шоттарға аудару жолымен төлеуге көшу жөнiнде жұмыс жүргiзсiн.";
2-тармақтағы "банктiк операциялардың тиiстi түрлерiне арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бap" және "банктiк операциялардың тиiстi түрлерiне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақта:
"Республикалық және жергiлiктi бюджеттерден" деген сөздер "Бюджет қаражаты есебiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"шоттарына" деген сөзден кейiн "немесе банктiк шоттарына" деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1464
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 января 2004 года N 30
В целях реализации Программы развития Национальной межбанковской системы платежных карточек на основе микропроцессорных карточек, утвержденной постановлением  Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2002 года N 713, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1464 "О мерах по совершенствованию порядка выплаты заработной платы, стипендий, пенсий, пособий и других денежных выплат за счет средств государственного бюджета" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 48, ст. 447) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О мерах по совершенствованию порядка выплаты заработной платы, стипендии, пенсий, пособий и других денежных выплат за счет бюджетных средств, а также порядка выплаты заработной платы и других денежных выплат государственным предприятиям и акционерным обществам, контрольный пакет акций которых принадлежит государству";
в преамбуле слова "за счет средств государственного бюджета" исключить;
в пункте 1:
слова "организации, имеющие лицензии Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций" заменить словами "организации, имеющие соответствующую лицензию на осуществление банковских операций (далее - организации)";
дополнить абзацами следующего содержания:
"Государственным учреждениям, находящимся в городах Астане и Алматы и областного значения, с 1 мая 2004 года осуществлять выплату заработной платы и других денежных выплат работникам путем их перечисления на карт-счета, открытые в организациях, по выбору получателя.
Органам государственного управления предприятиями и государственным органам, осуществляющим права владения и пользования государственным пакетом акций, провести работу по переходу с 1 мая 2004 года на выплату заработной платы и других денежных выплат работникам государственных предприятий и акционерных обществ, контрольный пакет акций которых принадлежит государству, находящимся в городах Астане и Алматы и областного значения, путем их перечисления на карт-счета, открытые в организациях, по выбору получателя.";
в пункте 2 слова "имеющих лицензии Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций" и "имеющие лицензии Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций" исключить;
в пункте 5:
слова "из республиканского и местных бюджетов" заменить словами "за счет бюджетных средств";
после слова "счета" дополнить словами "или банковские счета".

2. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан