Мемлекеттiк орман қоры учаскелеріндегi орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру жөнiнде тендерлер өткiзу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 32 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 ақпандағы № 105 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2016 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 қазандағы № 18-02/896 бұйрығын қараңыз.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шiлдедегi Орман кодексiнiң 35-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру жөнiнде тендерлер өткiзу ережесi бекiтiлсiн.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметінiң
2004 жылғы 13 қаңтардағы
N 32 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру жөнiнде тендерлер өткiзу
ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының Орман кодексiне сәйкес әзiрлендi және мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру жөнiнде тендерлер (бұдан әрi - тендерлер) ұйымдастыру және өткiзу тәртiбiн айқындайды.
Осы Ереже ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың орман ресурстарына қолданылмайды.
2. Осы Ережеде Қазақстан Республикасының Орман кодексiнде көзделген ұғымдар және мынадай негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) лот – мемлекеттiк орман иеленушiнiң тендерге қойылатын орман ресурстары бойынша белгiленген тәртiппен құжаттамалық ресiмделген ұсынысы;
2) өтiнiм-лот – қалыптасу процесiндегi тендерге қойылатын орман ресурстары бойынша мемлекеттiк орман иеленушiнiң ұсынысы;
3) тендердi ұйымдастырушы – тендерге қойылатын мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстары функционалдық қарауында болатын облыстардың жергілікті атқарушы органдары немесе орман шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi орган және оның аумақтық бөлімшелері;

Об утверждении Правил проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2004 года № 32. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 105
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2016 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра сельского хозяйства РК от 7 октября 2015 года № 18-02/896.
В соответствии со статьей 35 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 января 2004 года N 32
Правила
проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов
на участках государственного лесного фонда
в долгосрочное лесопользование
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан и определяют порядок организации и проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование (далее - тендеры).
Настоящие Правила не распространяются на лесные ресурсы особо охраняемых природных территорий.
2. В настоящих Правилах используются понятия, предусмотренные Лесным кодексом Республики Казахстан, и следующие основные понятия:
1) лот – документально оформленное в установленном порядке предложение государственного лесовладельца по лесным ресурсам, выставляемым на тендер;
2) лот-заявка – предложение государственного лесовладельца по лесным ресурсам, выставляемым на тендер, находящееся в процессе формирования;
3) организатор тендера – местные исполнительные органы областей или уполномоченный орган в области лесного хозяйства и его территориальные подразделения, в функциональном ведении которых находятся лесные ресурсы на участках государственного лесного фонда, выставляемые на тендер;

4) уәкiлеттi орган - мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру тәртiбiнiң сақталуын үйлестiру мен бақылауды жүзеге асыратын орман шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк орган және оның аумақтық бөлімшелері;
5) тендерге қатысушы - осы Ережеге сәйкес ұзақ мерзiмдi орман пайдалану құқығын алу үшiн өзiнiң тендерге қатысатынын мәлiмдеген жеке және заңды тұлғалар;
6) тендер құжаттамасы - лоттың сипаттамасын, ұзақ мерзiмдi орман пайдалану шартының жобасын (бұдан әрi - шарт жобасы) қамтитын құжаттар жиынтығы және теңдер өткiзу рәсiмiн айқындайтын құжаттар;
7) тендер өтiнiмi - тендерге қатысушы тендер комиссиясына тапсырған және тендер ұйымдастырушы мен осы Ереженiң талаптарына сәйкес ресiмделген құжаттар жиынтығы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1510 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Тендерге орман ресурстарын пайдалануды бiр орман пайдаланушыға берiп, бiр учаскеде орман пайдаланудың бiр немесе бiрнеше түрiн көздейтiн лоттар қойылуы мүмкiн.
2. Өтінiм-лоттарды қалыптастыру тәртiбi
4. Өтінiм-лоттарды мемлекеттiк орман иеленушi орман өсiру материалдарына сәйкес және орман ресурстары нарығының қажеттiлiктерi туралы ақпараттың негiзiнде әзiрлейдi.
5. Орман пайдаланудың жекелеген түрлерiне өтiнiм-лоттарды қалыптастыру мына ерекшелiктердi ескере отырып жүзеге асырылады:
1) сүрек дайындау үшiн орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру туралы ұсыныстар әзiрленген жағдайда мемлекеттiк орман қорының учаскесi сүрек қоры басты және аралық мақсатта пайдалануға кесудi жүргiзу кезiнде сүрек ресурстарын толассыз және  таусылмайтындай дәрежеде пайдалануды қамтамасыз ететiндей жолмен iрiктеп алынады.
Лоттар арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер құру үшiн орман пайдаланушыға мемлекеттiк орман қорының аумағында қосымша учаске беру мүмкіндігін көздеуі мүмкін;
2) аң шаруашылығының мұқтажы үшiн мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру туралы ұсыныс әзiрленген жағдайда учаскелер шаруашылықаралық аңшылықты жайластыру және аңшылық-экономикалық зерттеулер материалдарының негiзiнде және оңтайлы күзет режимi қамтамасыз етiлетiндей, молықтыру iс-шараларының кешенiн жүзеге асыру үшiн жағдайлар жасалатындай және аңшылық шаруашылығын жүргiзудiң экономикалық қажеттiлiгi қамтамасыз етiлетiндей жолмен iрiктеп алынады.
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшiн ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру туралы сондай-ақ мемлекеттiк орман қорының құрамына енбейтiн, бiрақ жануарлар дүниесiн қорғау, молықтыру және пайдалану жөнiндегi iс-шаралар кешенiн жүзеге асыру үшiн қажет болып табылатын жер учаскелерiн енгiзудi көздейтiн ұсыныс әзiрлеу кезiнде көрсетiлген учаскелердегi аң ауланатын жерлердi бекiту «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады;

4) уполномоченный орган – государственный орган в области лесного хозяйства и его территориальные подразделения, осуществляющие координацию и контроль за соблюдением порядка передачи лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование на участках государственного лесного фонда;
5) участник тендера - физические и юридические лица, которые заявили о своем участии в тендере для получения права на долгосрочное лесопользование в соответствии с настоящими Правилами;
6) тендерная документация - комплект документов, включающий описание лота, проект договора на долгосрочное лесопользование (далее - проект договора) и документы, определяющие процедуру проведения тендера;
7) тендерная заявка - комплект документов, представленных участником тендера в тендерную комиссию и оформленных в соответствии с требованиями организатора тендера и настоящих Правил.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. На тендер могут выставляться лоты, предусматривающие на одном участке один или несколько видов лесопользования, с предоставлением в пользование лесных ресурсов одному лесопользователю.
2. Порядок формирования лот-заявок
4. Лот-заявки подготавливаются государственным лесовладельцем в соответствии с материалами лесоустройства и на основании информации о потребностях рынка лесных ресурсов.
5. Формирование лот-заявок на отдельные виды лесопользования осуществляется с учетом следующих особенностей:
1) в случае подготовки предложения о предоставлении в долгосрочное лесопользование лесных ресурсов для заготовки древесины участок государственного лесного фонда подбирается таким образом, чтобы запас древесины обеспечивал непрерывное и неистощительное пользование древесными ресурсами при проведении рубок главного и промежуточного пользования.
Лоты могут предусматривать возможность предоставления лесопользователю дополнительного участка на территории государственного лесного фонда для создания плантационных насаждений специального назначения;
2) в случае подготовки предложения о предоставлении в долгосрочное лесопользование участков государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства участки подбираются на основании материалов межхозяйственного охотоустройства и охотоэкономического обследования и таким образом, чтобы обеспечивался оптимальный режим охраны, создавались условия для осуществления комплекса воспроизводственных мероприятий и обеспечивалась экономическая целесообразность ведения охотничьего хозяйства.
При подготовке предложения о предоставлении в долгосрочное лесопользование участков государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, предусматривающего также включение земельных участков, не входящих в состав государственного лесного фонда, но являющихся необходимыми для осуществления комплекса мероприятий по охране, воспроизводству и использованию животного мира, закрепление охотничьих угодий на указанных участках осуществляется в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";

3) орман пайдалану мерзiмдерi бойынша:
сүрек дайындау - 10 жылдан 49 жылға дейiн;
шайыр мен сүрек шырындарын дайындау - 10 жылдан 15 жылға дейiн;
мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшiн пайдалану - 10 жылдан 49 жылға дейiн;
мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристiк және спорттық мақсаттар үшiн 10 жылдан 49 жылға дейiн пайдалану;
мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдарының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін пайдалану 10 жылдан 49 жылға дейiн.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.17 № 604; 18.10.2013 N 1102 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.06.2014 № 734 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Өтiнiм-лот мемлекеттiк орман иеленушi куәландырған мына материалдарды қамтуға тиiс:
1) ықтимал орман пайдаланушы үшiн орман телiмдерi мен орамдары желiсiн, соқпақтар мен жол желiсiн, аралас жер пайдалану белгiсiн және басқа да қажеттi картографиялық ақпаратты қамтитын орман карталарының материалдары бойынша орындалған ұзақ мерзiмдi орман пайдалану учаскесiнiң абрисi;
2) орман телiмдерi мен орамдарының тiзбесi қосылған, апандар мен қажетті бағалау деректерi көрсетiлген учаскенiң сипаттамасы;
3) өтiнiм-лотқа енгiзілген орман пайдаланудың әрбiр түрi бойынша ресурстық деректер;
4) өтiнiм-лотқа енгiзілген орман пайдаланудың әрбiр түрi бойынша жыл сайынғы орман пайдаланудың қолданыстағы тексеру кезеңi шегiндегi рұқсат етiлген көлемдерi;
5) өтiнiм-лотқа енгiзілген орман пайдаланудың әрбiр түрi бойынша салық заңнамасына сәйкес белгiленген ақы төлеу мөлшерлерi;
6) ұзақ мерзiмдi орман пайдалану учаскелерiне тiкелей жақын маңда елдi мекендердiң бар-жоғы, оларда тұратын халықтың саны туралы мәлiметтер, сондай-ақ жергiлiктi халықтың жұмыспен қамтылуы, орман пайдаланудың дәстүрлi түрлерi, әлеуметтiк iс-шараларды iске асыруға және елдi мекендердiң инфрақұрылымын қолдауға қажеттiлiктер туралы деректер;
7) орман пайдаланушыларға қойылатын орман заңнамасында белгіленген жалпы талаптар.
7. Тендердi ұйымдастырушы өтiнiм-лоттар келiп түскен сәттен бастап екi апта мерзiмде оларды қарастырады, олар бойынша шарттардың жобаларын әзiрлейдi және тендерлік құжаттама топтамасын бекітеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1510 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

3) по срокам лесопользования:
заготовка древесины - от 10 до 49 лет;
заготовка живицы и древесных соков - от 10 до 15 лет;
пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства - от 10 до 49 лет;
пользование участками государственного лесного фонда для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей – от 10 до 49 лет;
пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения – от 10 до 49 лет.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 17.06.2010 № 604; от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 30.06.2014 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Лот-заявка должна включать следующие материалы, заверенные государственным лесовладельцем:
1) абрис участка долгосрочного лесопользования, выполненный по материалам лесных карт, включающий сеть лесных выделов и кварталов, просеки и дорожную сеть, обозначение смежных землепользований и другую необходимую картографическую информацию для потенциального лесопользователя;
2) описание участка с перечнем лесных выделов и кварталов с указанием площади и необходимых таксационных данных;
3) ресурсные данные по каждому виду лесопользования, включенному в лот-заявку;
4) разрешенные объемы ежегодного лесопользования по каждому виду лесопользования, включенному в лот-заявку, в пределах действующего ревизионного периода;
5) размеры плат по каждому виду лесопользования, включенному в лот-заявку, установленные в соответствии с налоговым законодательством;
6) сведения о наличии населенных пунктов в непосредственной близости от участков долгосрочного лесопользования, численности проживающего в них населения, а также данные о занятости местного населения, традиционных видах лесопользования, потребностях в реализации социальных мероприятий и в поддержке инфраструктуры населенных пунктов;
7) общие требования к лесопользователям, установленные лесным законодательством.
7. Организатор тендера в двухнедельный срок с момента поступления лотов-заявок рассматривает их, разрабатывает по ним проекты договоров и утверждает пакет тендерной документации.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1510 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1510 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Тендерлердi ұйымдастыру
10. Тендердi ұйымдастырушы құрамына тендердi ұйымдастырушының, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері аумақтық органдарының аумақтық бөлімшелері, орталық атқарушы органның басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың, облыстық өкiлдi органның, мүдделi мемлекеттiк орман иеленушiнiң, қоғамдық ұйымдардың өкілдерi енетiн тендер комиссиясын құрады. Тендер комиссиясының төрағасы болып тендердi ұйымдастырушы басшыларының бiрi, хатшысы болып тендердi ұйымдастырушының лауазымды тұлғасы тағайындалады. Тендер комиссиясының хатшысы оның құрамына кірмейді.
Тендер комиссиясы мүшелерiнiң саны кемiнде жетi адам болуға тиiс.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1510 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Тендердi ұйымдастырушы тендер комиссиясымен бiрлесiп:
1) тендердi өткiзу уақыты мен орнын;
2) тендер комиссиясы орналасатын жердi;
3) теңдер құжаттамасын алу орны мен тәсілдерiн;
4) тендер өтінiмдерiн беру мерзiмдерiн;
5) тендер комиссиясы отырыстарының регламентiн айқындайды.
12. Тендердi ұйымдастырушы кемiнде бiр ай бұрын Қазақстан Республикасының бүкiл аумағына таралатын мерзiмдi баспасөз басылымында алдағы тендер туралы хабарландыру жариялайды. Тендердi өткiзу туралы хабарландыру тендерге қойылатын лоттардың атауын, сондай-ақ осы Ереженiң 11-тармағының 1) - 4) тармақшаларында көрсетілген мәлiметтердi, тендердi ұйымдастырушы айқындайтын басқа да қажеттi ақпаратты қамтуға тиiс.
13. Тендерге қатысуға ниет білдiрген тұлға лоттың (лоттардың) атауын көрсетiп, тендер құжаттамасын алуға жазбаша нысанда өтiнiш бередi, тендер құжаттамасында белгiленген талаптарға сәйкес тендер өтiнiмiн әзiрлейдi және оны тендердi ұйымдастырушыға конвертке салынған күйiнде белгiленген мерзiмде тiркеуге тапсырады.
Тендер өтiнiмi тiркелген сәттен бастап тендер өтiнiмiн берген тұлға тендерге қатысушы мәртебесiне ие болады.
14. Тендерге қатысушы тапсыратын тендер өтiнiмi:
1) үмiткердiң тендерге қатысуға келiсiмiн қамтитын тендерге қатысуға берiлген өтiнiмдi және оның тендер талаптарын орындау және тиiстi шарт жасасу жөнiндегi мiндеттемелерiн;

8. Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Организация тендеров
10. Организатор тендера создает тендерную комиссию, в состав которой входят представители организатора тендера, территориальных подразделений уполномоченного органа, территориальных подразделений уполномоченного органа в области охраны окружающей среды, других заинтересованных государственных органов, областного представительного органа, заинтересованного государственного лесовладельца, общественных организаций. Председателем тендерной комиссии назначается один из руководителей организатора тендера, секретарем – должностное лицо организатора тендера. Секретарь тендерной комиссии не входит в ее состав.
Число членов тендерной комиссии должно быть не менее семи человек.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Организатор тендера совместно с тендерной комиссией определяет:
1) время и место проведения тендера;
2) место нахождение тендерной комиссии;
3) место и способы получения тендерной документации;
4) сроки представления тендерных заявок;
5) регламент заседаний тендерной комиссии.
12. Организатор тендера не менее чем за один месяц размещает объявление о предстоящем тендере в периодическом печатном издании, распространяемом на всей территории Республики Казахстан. Объявление о проведении тендера должно содержать наименование лотов, выставляемых на тендер, а также сведения, указанные в подпунктах 1) - 4) пункта 11 настоящих Правил, другую необходимую информацию, определяемую организатором тендера.
13. Лицо, изъявившее желание участвовать в тендере, подает в письменной форме запрос на получение тендерной документации с указанием наименования лота (лотов), подготавливает тендерную заявку в соответствии с требованиями, установленными тендерной документацией, и представляет ее организатору тендера в запечатанном конверте на регистрацию в установленный срок.
С момента регистрации тендерной заявки лицо, представившее тендерную заявку, приобретает статус участника тендера.
14. Тендерная заявка, представляемая участником тендера должна содержать:
1) заявку на участие в тендере, содержащую согласие претендента на участие в тендере и его обязательства по выполнению условий тендера и заключению соответствующего договора;

2) тендерге қатысушыға қойылатын талаптарға сай келетiнiн растайтын құжаттар тiзбесiн:
заңды тұлғалар үшін – жарғының, өтініш берушіні заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың, салық төлеуші куәлігінің көшірмелері (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылмаған жағдайда нотариатта расталған);
жеке тұлғалар үшін - салық төлеуші кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың көшірмесі, сондай-ақ жеке куәлігінің немесе паспортының, салық төлеуші куәлігінің (салыстыру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшірмелері;
бухгалтерлiк теңгерiмдi; тендер өтiнiмдерi салынған конверттер ашылатын күннiң қарсаңында үш айдан астам iшiнде банк (банктер) алдында теңдерге қатысушының мерзiмi өткен берешегi жоқ екенi туралы банктiң (банктердiң) анықтамасын;
салықтық берешегi жоқ екенi туралы салық органының анықтамасын;
тендерге қатысушыда орман пайдалануды жүзеге асыру, ормандарды күзету, қорғау және молықтыру жөнiндегi iс-шараларды өткiзу үшiн қажет қаражат пен өндiрiстiк қуаттардың бар екенi туралы құжаттарды (оның iшiнде қызметкерлердiң бiлiктiлiгi көрсетiлiп олардың бар екенi және саны, мамандықтары бойынша жұмыс стажы туралы құжаттарды);
3) ормандарды күзетуге және молықтыруға, жаңа жұмыс орындарын құруға, жергiлiктi халыққа қызметтер көрсетуге бағытталған ұсынылатын қосымша қызметтер мен жұмыстарды;
4) үш жыл ішінде іске асырылатын, осы жоспарды қаржыландыру көздері мен көлемдері көрсетілген сүректі толық өңдеуді және плантацияда өсіру үшін тұқымбақ ұйымдастыру бойынша кешенді даму жоспарын қамтиды.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.17 № 604, 2011.09.01 № 1002 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.11.21 N 1471 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.10.2013 N 1102 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
15. Мемлекеттiк орман иеленушi тендер өткiзiлгенге дейiн тендерге қатысушыларды тендерге қойылатын орман пайдалану учаскелерiмен таныстырады.
16. Тендерге қатысушы тендер нәтижелерiне қарамастан, өзiнiң тендер өтiнiмiн дайындау және тапсыру жөніндегі шығыстарды көтереді.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.17 № 604 Қаулысымен.
17. Тендердi ұйымдастырушы ұсынылған тендер құжаттамасы үшiн тендер құжаттамасын көшiрiп басуға жұмсалатын нақты шығындардан аспайтын ақы алады.

2) перечень документов, подтверждающих соответствие требованиям, предъявляемым к участнику тендера:
копии устава, свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, свидетельства налогоплательщика (нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридических лиц;
копии документа, подтверждающего право на осуществление предпринимательской деятельности, а также копию удостоверения личности или паспорта, свидетельства налогоплательщика (нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки) - для физических лиц;
бухгалтерский баланс; справку банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности участника тендера более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, перед банком (банками);
справку налогового органа об отсутствии налоговой задолженности;
документы о наличии у участника тендера необходимых средств и производственных мощностей для осуществления лесопользования, проведения мероприятий по охране, защите и воспроизводству лесов (в том числе документы о наличии и количестве работников с указанием их квалификации, стажа работы по специальности);
3) предлагаемые дополнительные услуги и работы, направленные на охрану и воспроизводство лесов, создание новых рабочих мест, предоставление услуг местному населению;
4) план комплексного развития по организации глубокой переработки древесины и питомника для плантационного выращивания со сроком реализации данного плана в течение трех лет с указанием источников и объемов финансирования.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлениями  Правительства РК от 17.06.2010 № 604; от 01.09.2011 № 1002 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
15. Государственный лесовладелец до проведения тендера знакомит участников тендера с участками лесопользования, выставляемыми на тендер.
16. Участник тендера несет расходы по подготовке и подаче своей тендерной заявки независимо от результатов тендера.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.06.2010 № 604.
17. Организатор тендера взимает плату за предоставленную тендерную документацию, не превышающую фактические затраты на копирование тендерной документации.

Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.17 № 604 Қаулысымен.
Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Ескерту. 3-бөлім ескертпемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 N 1102 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Тендерлердi өткiзу
18. Тендер комиссиясы тендер өтінiмдерi салынған конверттердi белгiленген мерзiмде ашады. Тендерге қатысушының тендер өтiнiмдерi салынған конверттердi ашу кезiнде қатысып тұруына болады.
19. Тендер өтiнiмдерi салынған конверттердi ашу кезiнде тендер комиссиясының хатшысы қатысып отырған адамдарға тендерге қатысушылардың атаулары мен орналасқан жерлерiн хабарлайды, олар қатысып отырған лоттың (лоттардың) атауын, тендер өтiнiмiне енгiзілген құжаттардың тiзбесiн оқиды.
Тендер өтiнiмдерi салынған конверттердi ашу нәтижелерi бойынша конверттердi ашу хаттамасы жасалады, оның куәландырылған көшiрмелерi ашу рәсiмi кезiнде қатысып отырған тендерге қатысушыларға берiледi.
5. Тендер өтiнiмдерiн қарау және тендерлер
жеңiмпаздарын анықтау
20. Тендер өтiнiмдерiн бағалауды тендер комиссиясы конверттер ашылған күннен бастап жетi жұмыс күнi iшiнде жүргiзедi.
Тендерге қатысушылар тендер өтiнiмдерiн бағалауға қатыспайды.
21. Тендер өтiнiмдерiн қарау барысы туралы ақпарат және оларды бағалау материалдары құпия сипатта болады және бағалау рәсiмiне ресми қатысы жоқ тұлғаларға берiлмейдi.
22. Тендер комиссиясының шешiмi бойынша ұсыныстары тендер құжаттамасында айтылған барлық талаптарға сай келетiн және тендер шарттарын орындау бөлiгiнде таңдаулы болып табылатын қатысушы тендер жеңiмпазы болып танылады. Назарға сондай-ақ ұсынылған тендер өтiнiмдерiнiң қосымша техникалық, бiлiктiлiк, ұйымдық және өзге де артықшылықтары алынуы мүмкiн.
23. Басқа үмiткерлер болмаған жағдайда, егер лот бойынша тендердiң бiрден-бiр қатысушысы тендер өтiнiмiне қойылатын негiзгi талаптарды сақтаған және орман пайдалануды ұйымдастыру мен жүзеге асыру жөнiнде ол жасаған ұсыныстар тендер шарттарына сай келетiн болса, сол қатысушы тендер жеңiмпазы болып танылады.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.17 № 604 Қаулысымен.

Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.06.2010 № 604.
Примечание: *Свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Сноска. Раздел 3 дополнен примечанием в соответствии с постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Проведение тендеров
18. Тендерная комиссия вскрывает конверты с тендерными заявками в установленное время. Участник тендера может присутствовать при вскрытии конвертов с тендерными заявками.
19. При вскрытии конвертов с тендерными заявками секретарь тендерной комиссии объявляет присутствующим лицам наименования и местонахождение участников тендера, оглашает наименование лота (лотов), в которых они участвуют, перечень документов, включенных в тендерную заявку.
По результатам вскрытия конвертов с тендерными заявками составляется протокол вскрытия конвертов, заверенные копии которого выдаются участникам тендера, присутствующим при процедуре вскрытия.
5. Рассмотрение тендерных заявок и
определение победителей тендеров
20. Оценка тендерных заявок проводится тендерной комиссией в течение семи рабочих дней со дня вскрытия конвертов.
Участники тендера не присутствуют при оценке тендерных заявок.
21. Информация о ходе рассмотрения и материалы оценки тендерных заявок имеют конфиденциальный характер и не могут быть переданы лицам, официально не имеющим отношения к процедуре оценки.
22. Победителем тендера признается участник, предложения которого по решению тендерной комиссии отвечают всем требованиям, содержащимся в тендерной документации, и являются лучшими в части выполнения условий тендера. Во внимание также могут приниматься дополнительные технические, квалификационные, организационные и иные преимущества представленных тендерных заявок.
23. Победителем тендера, при отсутствии других претендентов,  признается единственный участник тендера по лоту, если им соблюдены основные требования к тендерной заявке и представленные им предложения по организации и осуществлении лесопользования отвечают условиям тендера.
Сноска. Пункт 23 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.06.2010 № 604.

24. Тендердi ұйымдастырушы, егер теңдерге қатысушылардың ұсыныстарын тендер комиссиясы тендер шарттарын қанағаттандырмайтын ұсыныстар деп таныса, оны өтпедi деп таниды.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.17 № 604 Қаулысымен.
25. Тендерге қатысушылар қатарынан оның жеңімпазын таңдау тендер комиссиясы мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда, тендер комиссиясының отырысында жүргізіледі. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөніндегі тендер комиссиясының хаттамасында (бұдан әрі - тендер комиссиясының хаттамасы) тендер комиссиясының қандай да бір мүшесі болмаған жағдайда осы фактіні растайтын құжатты (бар болған жағдайда) қоса оның болмау себебін көрсетеді.
Тендер комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған тендер комиссиясына қатысушы мүшелердің жалпы санының көпшілік даусы берілген болса, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, тендер комиссиясының төрағасы немесе ол болмаған жағдайда, төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Тендер комиссиясының шешімімен келіспеген жағдайда, осы тендер комиссиясының кез келген мүшесі ерекше пікір білдіре алады, ол жазбаша түрде айтылуы және тендер комиссиясының хаттамасына қоса берілуге тиіс.
Тендер комиссиясының хаттамасы осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.17 № 604 Қаулысымен.
26. Тендер комиссиясының әрбiр лот бойынша хаттамасына тендер комиссиясының қатысқан барлық мүшелерi, сондай-ақ оның хатшысы қол қояды.
27. Тендерді ұйымдастырушы тендерлік комиссияның хаттамасына қол қойылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік орман иеленушіге және тендер жеңімпазына (жеңімпаздарына) хабарлама жібереді. Мемлекеттік орман иеленуші хаттамаға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде орман пайдаланушымен осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын (бұдан әрі – шарт) жасасады.
Тендер нәтижелерi туралы хабар тендер өткiзу туралы хабарландыру жарияланған баспа басылымында жарияланады.
Ескерту. 27-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.09.01 № 1002 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.11.21 N 1471 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
28. Тендер нәтижелері туралы есепті тендерді ұйымдастырушы тендер комиссиясының хаттамасына қол қойылғаннан кейін күнтізбелік жеті күн ішінде уәкілетті органға ұсынады.

24. Тендер признается его организатором несостоявшимся, если предложения участников тендера будут признаны тендерной комиссией не удовлетворяющими условиям тендера.
Сноска. Пункт 24 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.06.2010 № 604.
25. Выбор победителя тендера из числа его участников производится на заседании тендерной комиссии при условии присутствия не менее двух третей от общего числа членов тендерной комиссии. В случае отсутствия какого-либо члена тендерной комиссии в протоколе тендерной комиссии по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование (далее - протокол тендерной комиссии) указывается причина его отсутствия с приложением документа (при его наличии), подтверждающий данный факт.
Решение тендерной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов тендерной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель тендерной комиссии, или в случае его отсутствия - заместитель председателя.
В случае несогласия с решением тендерной комиссии любой член данной тендерной комиссии может выразить особое мнение, которое должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу тендерной комиссии.
Протокол тендерной комиссии оформляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 25 в редакции постановления Правительства РК от 17.06.2010 № 604.
26. Протокол тендерной комиссии по каждому лоту подписывается всеми присутствующими членами тендерной комиссии, а также ее секретарем.
27. Организатор тендера в течение трех рабочих дней после подписания протокола тендерной комиссии направляет уведомление государственному лесовладельцу и победителю (победителям) тендера. В течение десяти календарных дней со дня подписания протокола государственный лесовладелец заключает с лесопользователем договор долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда (далее – договор) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сообщение о результатах тендера публикуется в том же печатном издании, что и объявление о проведении тендера.
Сноска. Пункт 27 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.09.2011 № 1002 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
28. Отчет о результатах тендера представляется в течение семи календарных дней после подписания протокола тендерной комиссии организатором тендера уполномоченному органу.

Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.21 N 1471 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
29. Тендер өткiзудiң белгiленген тәртiбi бұзылған жағдайда оның нәтижелерiн уәкiлеттi орган жарамсыз деп тануы мүмкiн.
30. Тендер комиссиясының шешiмiмен келiспеген жағдайда тендер нәтижелерiне Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексінде белгiленген тәртiппен шағым жасалуы мүмкiн.
Ескерту. 30-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.17 № 604 Қаулысымен.
Мемлекеттiк орман қоры
учаскелерiндегi орман ресурстарын
ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру
жөнiнде тендерлер өткiзу ережесiне
1-қосымша
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстарын ұзақ
мерзiмдi орман пайдалануға беру жөнiндегi тендер комиссиясы
хаттамасының үлгілiк нысаны
N___
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.21 N 1471 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
_____________                      20__ ж. "___" _____________
(елдi мекен)
Тендердiң басталу күнi және уақыты ________________
Тендердiң аяқталу күнi және уақыты ________________
1. Тендер комиссиясы мына құрамда (Т.А.Ә. лауазымы
көрсетiлсiн):
______________________________________- комиссия төрағасы
комиссия мүшелерi:
_________________________________________________;
_________________________________________________;
_________________________________________________;
_________________________________________________;
құрылып,_________________________________________________________
(тендер комиссиясын құрған органның кесiмi, құжаттың күнi
мен нөмiрi көрсетiледi)
мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру жөнiнде тендер өткiздi.
2. Тендерге мынадай лот қойылды:
___________________________________
|Лот    |        Лоттың сипаттамасы |
|_______|___________________________|
|_______|___________________________|
3. Тендер құжаттамасын алғандар:
_________________________________________________________________
|    Жеке немесе заңды тұлғаның     |     Мекен-жайы
|           атауы                   |
_____|___________________________________|_______________________
1
_________________________________________________________________
2
_________________________________________________________________
3
_________________________________________________________________
4. Тендерге қатысуға тендер өнiмiн тендердiң мына қатысушылары тапсырды:
_________________________________________________________________
| Тендерге қатысушылардың  |   Мекен-жайы |        Теңдер
|      атауы               |              |       өтiнiмдерiн
|                          |              |     берген күнi мен
|                          |              |         уақыты
____|__________________________|______________|____________________
1
___________________________________________________________________
2
___________________________________________________________________
3
___________________________________________________________________

Сноска. Пункт 28 в редакции постановления правительства РК от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
29. В случае нарушения установленного порядка проведения тендера, его результаты могут быть признаны уполномоченным органом недействительными.
30. В случае несогласия с решением тендерной комиссии результаты тендера могут быть обжалованы в порядке, установленном Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 17.06.2010 № 604; от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам проведения тендеров
по предоставлению лесных ресурсов
на участках государственного
лесного фонда в долгосрочное
лесопользование
Типовая форма протокола тендерной комиссии
по предоставлению лесных ресурсов на участках
государственного лесного фонда в долгосрочное
лесопользование
N___
___________________                                 "__" _____ 20_ г.
(населенный пункт)
Дата и время начала тендера __________
Дата и время окончания тендера _______
1. Тендерная комиссия в составе (указать Ф.И.О. и должность):
________________________________ - председатель комиссии;
членов комиссии:
________________________________________________________;
________________________________________________________;
________________________________________________________;
________________________________________________________;
созданная ________________________________________________________,
(указать акт органа, которым была создана тендерная
__________________________________________________________________
комиссия, число и номер документа)
провела тендер по предоставлению лесных ресурсов на участках
государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование.
2. На тендер выставлен следующий лот:
-------------------------------------------------------------------
Лот    !                     Описание лота
-------------------------------------------------------------------
3. Тендерную документацию получили:
-------------------------------------------------------------------
!           Наименование            !          Адрес
! физического или юридического лица !
-------------------------------------------------------------------
1
2
3
-------------------------------------------------------------------
4. Тендерную заявку на участие в тендере представили
следующие участники тендера:
-------------------------------------------------------------------
!   Наименование   !       Адрес       !      Дата и время
!участников тендера!                   !      представления
!                  !                   !     тендерных заявок
-------------------------------------------------------------------
1
2
3
-------------------------------------------------------------------

5. (Конверттердi ашу кезiнде тендер өтінiмдерiнiң қабылданған-қабылданбағаны және олардың қабылданбау себептерi көрсетiлсiн).
6. Тендерге қатысушы мынадай құжаттар тiзбесiн тапсырды:
___________________________________________________________________
Құжаттардың атауы         |        Тендерге қатысушылардың атауы
|________________________________________
__________________________|________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Тендерге қатысушылар тендер құжаттамасының шарттарына мынадай қосымша ұсыныстар тапсырды:
___________________________________________________________________
Тендерге қатысушының     |           Ұсыныстар
атауы                 |
_________________________|_________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Тендер комиссиясы тендер өтінiмдерiн бағалау және салыстыру нәтижелерi бойынша шешім шығарды:
1. Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға берудiң мынадай шарттарына:
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________________________________________сәйкес
___________________________тендер өтiнiмi тендердi ұтты деп танылсын.
(лот бойынша тендер жеңiмпазының атауы)
2. Мемлекеттік орман иеленуші күнтізбелік он күн ішінде мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру туралы ___________________________ шарт жасассын.
Комиссия төрағасы __________________________
Комиссия мүшелерi __________________________
__________________________
__________________________
Комиссия хатшысы  __________________________»;
Тендерді ұйымдастырушы
М.О
Мемлекеттiк орман қоры
учаскелерiндегi орман ресурстарын
ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру
жөнiнде тендерлер өткiзу ережесiне
2-қосымша
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде ұзақ мерзiмдi
орман пайдалануға беру шартының үлгiлiк нысаны
N______
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.21 N 1471 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.10.2013 N 1102 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
_____________                      20__ ж."___" _____________
(елдi мекен)
Бiрлесiп «Тараптар», деп аталатын___________________________________
(қарауында мемлекеттiк орман қорының
____________________________________________________________________
берiлетiн учаскелерi бар мемлекеттік орман иеленушінің атауы)
____________________________ атынан негiзiнде әрекет жасайтын, бұдан әрi «Мемлекеттік орман иеленуші» деп аталатын және___________________
(заңды тұлғаның атауы немесе Т.А.Ә.)
негiзiнде iс-әрекет жасайтын бұдан әрi «Орман пайдаланушы» деп аталатын төмендегілер туралы осы Шартты жасасты.

5. (Указать отклонялись ли при вскрытии конвертов тендерные
заявки и причины их отклонения).
6. Участники тендера представили следующий перечень
документов:
-------------------------------------------------------------------
Наименование документов  !   Наименование участников тендера
!---------------------------------------
!         !          !         !
-------------------------------------------------------------------
7. Участники тендера представили следующие дополнительные
предложения к условиям тендерной документации:
-------------------------------------------------------------------
Наименование    !                 Предложения
участника тендера  !
-------------------------------------------------------------------
8. Тендерная комиссия по результатам оценки и сопоставления
тендерных заявок РЕШИЛА:
1. Признать выигравшей тендер тендерную заявку
__________________________________________________________________,
(наименование победителя тендера по лоту)
согласно следующим условиям предоставления лесных ресурсов на
участках государственного лесного фонда в долгосрочное
лесопользование:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________.
2. Государственному лесовладельцу в течение десяти календарных
дней заключить договор о предоставлении лесных ресурсов на участках
государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование с
________________.
Председатель комиссии ____________________
Члены комиссии ___________________________
Секретарь комиссии _______________________
М.П.
организатора тендера
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления правительства РК от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам проведения тендеров
по предоставлению лесных ресурсов
на участках государственного
лесного фонда в долгосрочное
лесопользование
Типовая форма договора долгосрочного лесопользования
на участках государственного лесного фонда
N____
___________________                               "__"_____ 20_ г.
(населенный пункт)
____________________________________________________________________
(наименование государственного лесовладельца
____________________________________________________________________
в ведении которого находятся предоставляемые участки
____________________________________________________________________
государственного лесного фонда)
в лице _________________, действующего на основании _______________,
именуемый в дальнейшем "Государственный лесовладелец" и
___________________________________________, в лице _______________,
(наименование юридического лица или Ф.И.О.)
действующего на основании _____________, именуемый в дальнейшем
"Лесопользователь", совместно именуемые "Стороны", заключили
настоящий Договор о нижеследующем.
Сноска. Часть первая в редакции постановления Правительства РК от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

1. Шарттың мәнi
1. Мемлекеттік орман иеленуші орман пайдаланушыға мемлекеттiк орман қоры учаскелерiндегi орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға беру жөнiндегi 20_ жылғы «___»________________ №___ тендер хаттамасының негiзiнде орман ресурстарын______________________
(орман пайдалану түрлерi көрсетiлсiн)
жүзеге асыру үшiн осы Шартқа қоса берiлiп отырған мемлекеттiк орман қоры учаскесi жоспарының (1-қосымша) шегiнде ___ жыл мерзiмге ұзақ мерзiмдi орман пайдалануға бередi.
2. Орман пайдалану жүзеге асырылатын мемлекеттiк орман қоры учаскесiнiң алаңы мен бағалау көрсеткiштерi осы Шартқа 2-қосымшада көрсетiлген.
3. Орман пайдалану осы Шартқа 3-қосымшада көрсетiлген көлем (мөлшер) шегiнде жүзеге асырылады.
4. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.11.21 N 1471 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Орман пайдаланудың жыл сайынғы төлемақысы мемлекеттiк орман пайдаланушы салық заңнамасына сәйкес есептеген орман пайдаланудың рұқсат етiлген көлемдерi негiзiнде айқындалады және оны Орман пайдаланушы бюджетке аудару арқылы төлеп тұрады.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттерi
(орман пайдаланушы мен мемлекеттік орман иеленушінің құқықтары мен мiндеттерi орман заңнамасының талаптарына сәйкес әзiрленедi)
3. Тараптардың жауапкершiлiгi
10. Орман пайдаланушы орман пайдаланудың төлемақысын белгiленген мерзiмде уақтылы енгiзбеген жағдайда Орман пайдаланушы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылықта болады.
11. Шарттың және орман заңнамасының талаптарын бұзғаны үшiн тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылықта болады.
4. Дауларды қарау тәртiбi
12. Осы Шартты орындаумен байланысты туындайтын барлық даулар келіссөз жүргiзу және қосымша келiсiмдер жасасу арқылы шешiледi. Тараптар келiспеген жағдайда даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес соттың қарауына жатады.
5. Өзге шарттар
13. Осы Шартта көрсетiлген барлық қосымшалар оның ажырамас бөлiгi болып табылады.

1. Предмет договора
1. Государственный лесовладелец предоставляет лесопользователю на основании протокола тендера по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование от "__" ________200_ года № ___ в долгосрочное лесопользование лесные ресурсы на срок до ___ лет в границах прилагаемого к настоящему договору плана участка государственного лесного фонда (приложение 1) для осуществления
_____________________________________
(указать виды лесопользования)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Площадь и таксационные показатели участка государственного лесного фонда, на котором осуществляется лесопользование, указаны в приложении 2 к настоящему Договору.
3. Лесопользование осуществляется в пределах объемов (размеров), указанных в приложении 3 к настоящему договору.
4. Исключен постановлением Правительства РК от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
5. Ежегодная плата за лесные пользования определяется на основании разрешенных объемов лесопользования, рассчитанная государственным лесовладельцем в соответствии с налоговым законодательством, и подлежит уплате Лесопользователем путем перечисления в бюджет.
2. Права и обязанности сторон
Сноска. Раздел 2 в редакции постановления Правительства РК от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
(Права и обязанности лесопользователя и государственного лесовладельца органа разрабатываются в соответствии с требованиями лесного законодательства).
3. Ответственность сторон
10. В случае несвоевременного внесения Лесопользователем платы за лесные пользования в установленный срок лесопользователь несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. За нарушение условий договора и лесного законодательства стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Порядок рассмотрения споров
12. Все споры, возникающие в связи с исполнением настоящего договора, разрешаются путем переговоров и заключения дополнительных соглашений. При несогласии сторон споры подлежат рассмотрению судом в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Прочие условия
13. Все приложения, указанные в настоящем Договоре, являются его неотъемлемой частью.

14. Осы шартқа енгiзілетiн барлық өзгерiстер мен толықтырулар осы Шарттың мәтiнiне қайшы келмеуге тиiс, жазбаша нысанда жасалып, оған тараптар қол қоюға тиiс.
15. Осы Шарт қайта жасалуға жатады немесе оған кезектi немесе кезектен тыс орман өсiрудi (аңшылықты) жайластыру жүргiзiлiп, ықтимал орман пайдалану көлемдерi мен шарттары нақтыланғаннан кейiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi тиiс.
16. Осы Шартқа енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулар тiркеушi органда мемлекеттiк тiркеуге жатады.
17. Осы шарт орман пайдаланушы мен мемлекеттік орман иеленуші үшiн бiр-бiр данадан, бiр данасы тiркеушi органда сақтау үшiн 3 данада жасалды. Барлық 3 дананың бiрдей заңдық күшi бар.
6. Шарттың қолданылуы
18. Шарт ______ жылға жасалды және ол мемлекеттік тіркеуден өткен сәттен бастап күшіне енеді.
7. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Мемлекеттік орман иеленуші        Орман пайдаланушы
____________________________      _____________________________
(Т.А.Ә.)                             (Т.А.Ә.)
____________________________      _____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)      (заңды тұлғаның толық атауы)
Орналасқан жері_____________      Орналасқан жері______________
БСН ________________________      ЖСН немесе БСН_______________
Е/шот ______________________      Е/шот________________________
(қолы)                              (қолы)
М.О                               М.О
_______________________
____________ № _______ тіркелді
Тіркелген күні 20__ жылғы «___» ________.
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 13 қаңтардағы
N 32 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасында ағаш саудаласуын (аукциондар) өткізу тәртібі туралы уақытша ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 18 ақпандағы N 199 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1994 ж., N 11, 105-құжат).
2. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті аппаратының құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 20 ақпандағы N 241 қаулысы.

14. Все изменения и дополнения к настоящему Договору не должны противоречить тексту настоящего Договора, должны быть составлены в письменной форме и подписаны сторонами.
15. Настоящий договор подлежит перезаключению или в него должны быть внесены изменения и дополнения после проведения очередного или внеочередного лесоустройства (охотоустройства) и уточнения объемов и условий возможного лесопользования.
16. Внесенные изменения и дополнения в настоящий договор подлежат государственной регистрации в регистрирующем органе.
17. Настоящий договор составлен в 3 экземплярах – по одному экземпляру для лесопользователя и государственного лесовладельца, один экземпляр для хранения в регистрирующем органе. Все 3 экземпляра имеют одинаковую юридическую силу.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 21.11.2012 № 1471 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Действие договора
18. Договор заключен на ___ лет и вступает в силу с момента его государственной регистрации.
7. Юридические адреса и реквизиты сторон
Сноска. Раздел 7 в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Государственный лесовладелец
___________________________
(Ф.И.О.
___________________________
полное наименование
___________________________
юридического лица)
Месторасположение _________
___________________________
БИН _______________________
Р/счет _____________________
___________________________
(подпись)
М.П.
Лесопользователь
______________________________
(Ф.И.О.
______________________________
полное наименование
______________________________
физического или юридического лица)
Месторасположение ____________
______________________________
ИИН или БИН __________________
Р/счет _______________________
______________________________
(подпись)
М.П.
Зарегистрирован
_________________________________
_________________ № _____________
Дата регистрации «__» ______20 __ год
М.П.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 января 2004 года N 32
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 февраля 1994 года N 199 "Об утверждении Временного положения о порядке проведения лесных торгов (аукционов) в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 11, ст. 105).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 1997 года N 241 "О структуре аппарата Комитета лесного и охотничьего хозяйства в Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан".

3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 7 маусымдағы N 708 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесінің 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 26, 243-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 18 ақпандағы N 199 және 29 мамырдағы N 752 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 сәуірдегі N 358 қаулысының 1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 17, 170-құжат).

3. Пункт 1 перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 708 "О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 26, ст. 243).
4. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2003 года N 358 "О внесении изменений и дополнений в постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 февраля 1994 года N 199 и от 29 мая 1995 года N 752" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 17, ст. 170).