Қаржы лизингі шарттары бойынша қаржы лизингiне беру мақсатында лизинг беруші әкелген, импорты қосылған құн салығынан босатылатын мүлiк тiзбесiн және оны қалыптастыру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1313 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1313 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.03.02.
N 193 қаулысымен (қолданысқа енгiзу тәртібін 2 тармақтан қараңыз).
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнiң (Салық кодексi) 234-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қаржы лизингі шарттары бойынша қаржы лизингіне беру мақсатында лизинг беруші әкелген, импорты қосылған құн салығынан босатылатын мүлiк тiзбесi;
Қаржы лизингі шарттары бойынша қаржы лизингіне беру мақсатында лизинг берушi әкелген, импорты қосылған құн салығынан босатылатын мүлiк тiзбесiн қалыптастыру ережесi (осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес) бекiтілсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.03.02.
N 193 қаулысымен (қолданысқа енгiзу тәртібін 2 тармақтан қараңыз).
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 28 сәуiрдегi
N 475 қаулысымен
бекiтiлген
Қаржы лизингi шарттары бойынша қаржы лизингiне беру мақсатында лизинг берушi әкелген, импорты қосылған құн салығынан босатылатын мүлiк тізбесi
Ескерту. Тізбе 38-1,38-2,38-3-жолдармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.25. N 707 , 40-1-жолмен толықтырылды - 2004.07.30. N 809 , Тақырып жаңа редакцияда - 2005.03.02. N 193 ,  2006.06.23. N 575 , 2006.12.25. N 1281 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2007.07.04. N 571 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2007.08.06. N 675 , 2007.10.12. N 940 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2008.03.05.
N 221 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа
енгізіледі), 2008.03.15 N 251 (қолданысқа енгізілу тәртібін
2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
____________________________________________________________________
Р/с |                                                  |  СЭҚ ТН
N  |                 Атауы                            |   коды
____________________________________________________________________

Об утверждении Перечня имущества, ввезенного лизингодателем в целях передачи в финансовый лизинг по договорам финансового лизинга, импорт которого освобождается от налога на добавленную стоимость, и правил его формирования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 475. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1313.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1313 (вводится в действие с 01.01.2009).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 2 марта 2005 г. N 193 .
В соответствии со статьей 234 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
Перечень имущества, ввезенного лизингодателем в целях передачи в финансовый лизинг по договорам финансового лизинга, импорт которого освобождается от налога на добавленную стоимость;
Правила формирования Перечня имущества, ввезенного лизингодателем в целях передачи в финансовый лизинг по договорам финансового лизинга, импорт которого освобождается от налога на добавленную стоимость. <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 2 марта 2005 г. N 193 .
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2004 года N 475
Перечень имущества, ввезенного лизингодателем в целях
передачи в финансовый лизинг по договорам финансового лизинга,
импорт которого освобождается от налога на добавленную стоимость
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25 июня 2004 года N 707 ; от 30 июля 2004 г. N 809 ; от 2 марта 2005 г. N 193 ; от 23 июня 2006 года N 575 ; от 25 декабря 2006 года N 1281 ; от 4 июля 2007 года N 571 ; от 6 августа 2007 года N 675 ; от 12 октября 2007 года N 940 ; от 5 марта 2008 года N 221 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 15.03.2008 N 251 (порядок введения в действие см. п.2 ).
____________________________________________________________________
N |                     Наименование                 | Код ТН ВЭД
п/п|                                                  |   ЕврАзЭс
___|__________________________________________________|_____________

1  |                   2                              |     3
____________________________________________________________________
1.    Қара металдардан жасалған санитарлық-
техникалық жабдық (оның бөлшектерiн
қоспағанда), азаматтық авиация үшiн          7324 90 000 0-ден
өзгелерi
2.    Тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар
мен жабдықтарды қоспағанда, ысыту, пiсiру,
қуыру, тазарту, ректификациялау,
зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру,
кептiру, булап тазарту, конденсациялау немесе
салқындату сияқты температураның өзгеруі
процесiнде материалдарды өңдеуге арналған
электрмен қыздырылатын немесе электрмен
қыздырылмайтын машиналар, өнеркәсiптiк
немесе зертханалық жабдық (8514 тауар          8419 11 000 0,
позициясындағы пештердi, камераларды және      8419 19 000 0,
басқа да жабдықты қоспағанда); инерттiк        8419 31 000 0-
емес су қыздырғыштар немесе жылу беретiн су    8419 60 000 0,
аккумуляторлары, электрлі емес                 8419 81 200 1
8419 89
3.    Каландрлар немесе басқа бiлiктi машиналар             8420 10
4.    Өлшенетiн жүктiң ауырлық күшiмен iске
қосылатын, ең жоғарғы өлшеу салмағы
30 кг-дан астам, бiрақ 5000 кг-дан аспайтын
есептеу немесе бақылау машиналарын қоса
алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар
(сезiмталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары
таразылардан басқа, өзгелерi                     8423 82 900 0
4-1.  Тозаңдату және ұнтақпен бояу,                8424 30 900 0-ден
гальваника әдісімен бұйымдардың
бетіне жабын түсіруге
арналған машиналар*
5.    Ашалы қысқышы бар автотиеуiштер; көтергiш
немесе тиеу-түсiру жабдығымен жарақтандырыл.
ған өзге тиегiштер                                       8427
6.    Көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе
түсiруге арналған өзге де машиналар мен                  8428
құрылғылар (мысалы, лифтiлер, эскалаторлар, (8428 33 000 0-ден
конвейерлер, аспалы жолдар), өзгелерi                   басқа)
7.    Бұрылмайтын және бұрылатын қайырмасы бар
өздігінен жүретiн бульдозерлер, грейдерлер,
тегiстегiштер, скреперлер, механикалық
күректер, экскаваторлар, бiр шөмiштi
тиеуiштер, тегiстейтiн машиналар мен жол
тегiстейтiн тығыздағыштар                                8429
8.    Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кенді
тасымалдауға, жоспарлауға, профильдеуге,
игеруге, таптауға, нығыздауға, ойып алуға
немесе бұрғылауға арналған машиналар мен
өзге дe тетiктер; қазықтар қағуға және
оларды суырып алуға арналған жабдықтар;
соқалы және роторлы қар тазартқыштар                      8430
9.    Топырақты дайындауға және өңдеуге арналған
ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман                  8432

1 |                           2                      |      3
___|__________________________________________________|_____________
1.  Оборудование санитарно-техническое из черных
металлов (исключая его части), прочее для
гражданской авиации                                из 7324 90 000 0
2.  Машины, оборудование промышленное или лабораторное
с электрическим или неэлектрическим нагревом
(исключая печи, камеры и другое оборудование
товарной позиции 8514) для обработки материалов в
процессе с изменением температуры, таком как
нагрев, варка, жарение, дистилляция,
ректификация, стерилизация, пастеризация,
пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование 8419 11 000 0,
или охлаждение, за исключением машин и            8419 19 000 0,
оборудования, используемых в бытовых целях;       8419 31 000 0-
водонагреватели безынерционные или тепловые       8419 60 000 0,
водяные аккумуляторы, неэлектрические             8419 81 200 1
8419 89
3.  Каландры или другие валковые машины               8420 10
4.  Оборудование для взвешивания (кроме весов
чувствительностью 0,05 г или выше), включая
счетные или контрольные машины, приводимые в
действие силой тяжести взвешиваемого груза, с
максимальной массой взвешивания более 30 кг,
но не более 5000 кг, прочее                       8423 82 900 0
4-1. Машины для нанесения покрытий на                 из 8424 30 900 0
поверхность методом распыления и
порошковой окраски, гальваники*
5.  Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие
погрузчики, оснащенные подъемным или
погрузочно-разгрузочным оборудованием             8427
6.  Машины и устройства для подъема, перемещения,
погрузки или разгрузки (например, лифты,          8428 (кроме
эскалаторы, конвейеры, канатные дороги), прочие   8428 33 000 0)
7.  Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом,
грейдеры, планировщики, скреперы, механические
лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики,
трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные   8429
8.  Машины и механизмы прочие для перемещения,
планировки, профилирования, разработки,
трамбования, уплотнения, выемки или бурения
грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование
для забивки и извлечения свай; снегоочистители
плужные и роторные                                 8430
9.  Машины сельскохозяйственные, садовые или
лесохозяйственные для подготовки и обработки       8432 (кроме

шаруашылығы машиналары; көгалдарға немесе   (8432 90 000 0-ден
спорт алаңдарына арналған аунақтар                      басқа)
10.   Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл
шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе
бастыруға арналған машиналар мен тетiктер,
сабанды немесе пiшендi дестелерге
буып-түюге арналған тайлағыш престер;
пiшен шалғылары немесе көгал шалғылары;
8437 тауар позициясындағы машиналардан                   8433
басқа, жұмыртқаларды, жемiстердi немесе        (8433 20 590 0,
басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн             8433 30 100 0,
тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға       8433 90 000 0-ден
арналған машиналар                                      басқа)
11.   Сауын қондырғылары мен аппараттары,                       8434
сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған     (8434 90 000 0-ден
жабдық                                                  басқа)
12.   Шарап жасауға, сидр, жемiс шырындарын
немесе оларға ұқсас сусындар өндiруге
арналған жабдықтар                               8435 10 000 0
13.   Ауыл шаруашылығына, бау-бақшаға, орман
шаруашылығына, құс шаруашылығына немесе
омарташылыққа арналған жабдық, механикалық
немесе қыздырғыш құрылғылары бар тұқым                    8436
өcipугe арналған өзге де жабдықты қоса          (8436 90 000 0
алғанда; құс шаруашылығына арналған          8436 99 000 0-ден
инкубаторлар мен брудерлер                              басқа)
14.   Тұқымдарды, астықты және құрғақ бұршақ
дақылдарын тазартуға, сорттауға немесе
iрiктеуге арналған машиналар; ауыл
шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын
жабдықтан басқа, ұн тарту өнеркәсiбiне
арналған немесе дәндi немесе құрғақ                       8437
бұршақ дақылдарын өңдеуге арналған          (8437 90 000 0-ден
жабдық                                                  басқа)
15.   Мал немесе ұшпайтын өсiмдiк тоң майларын
немесе майларын айырып алуға немесе
дайындауға арналған жабдықтан басқа,
азық-түлiк өнiмдерiн немесе сусындарды
өнеркәсiптiк дайындауға немесе өндiруге                   8438
арналған, осы топтың басқа жерiнде          (8438 90 000 0-ден
аталмаған немесе енгiзiлмеген жабдық                    басқа)
16.   Талшықты целлюлоза материалдарынан
қоспа шығаруға немесе қағаз немесе                        8439
картон дайындауға және өңдеуге              (8439 91, 8439 99-
арналған жабдық                                     дан басқа)
17.   Кiтап блоктарын тiгуге арналған                           8440
машиналарды қоса алғанда, түптеу            (8440 90 000 0-ден
жабдығы                                                 басқа)

почвы; катки для газонов или спортплощадок         8432 90 000 0)
10. Машины или механизмы для уборки или обмолота
сельскохозяйственных культур, включая
пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы
соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки;    8433 (кроме
машины для очистки, сортировки или калибровки      8433 20 590 0,
яиц, плодов или других сельскохозяйственных        8433 30 100 0,
продуктов, кроме машин товарной позиции 8437       8433 90 000 0)
11. Установки и аппараты доильные, оборудование        8434 (кроме
для обработки и переработки молока                 8434 90 000 0)
12. Оборудование для виноделия, производства сидра,
фруктовых соков или аналогичных напитков           8435 10 000 0
13. Оборудование для сельского хозяйства,
садоводства, лесного хозяйства, птицеводства
или пчеловодства, включая оборудование для
проращивания семян с механическими или             8436 (кроме
нагревательными устройствами, прочее;              8436 91 000 0,
инкубаторы для птицеводства и брудеры              8436 99 000 0)
14. Машины для очистки, сортировки или калибровки
семян, зерна или сухих бобовых культур;
оборудование для мукомольной промышленности
или для обработки зерновых или сухих бобовых
культур, кроме оборудования, используемого на      8437 (кроме
сельскохозяйственных фермах                        8437 90 000 0)
15. Оборудование для промышленного приготовления
или производства пищевых продуктов или
напитков, в другом месте данной группы не
поименованное или не включенное, кроме
оборудования для экстрагирования или
приготовления животных или нелетучих               8438 (кроме
растительных жиров или масел                       8438 90 000 0)
16. Оборудование для производства массы из             8439 (кроме
волокнистых целлюлозных материалов или для         8439 91,
изготовления или отделки бумаги или картона        8439 99)
17. Оборудование переплетное, включая машины для       8440 (кроме
сшивания книжных блоков                            8440 90 000 0)

18.   Барлық үлгiдегi кесетiн өзге де
машиналарды қоса алғанда, қағаз
қоспасынан, қағаздан немесе
картоннан бұйымдар жасауға                           8441-ден
арналған жабдық                            (8441 90-нан басқа)
19.   Пластиналарды, цилиндрлерді немесе
басқа да баспа нысандарын дайындауға
немесе жасауға арналған машиналар,
аппаратура және жабдық (8456 - 8465
тауар позицияларының станоктарынан
басқа); пластиналар, цилиндрлер және
басқа да баспа нысандары; баспа
мақсаттары үшін дайындалған, пластиналар,
цилиндрлер және литографиялық тастар                     8442
(мысалы, жонылған, сүргіленген немесе      (8442 40 000 0-ден
жылтыратылған)                                         басқа)
20.   Пластиналардың, цилиндрлердің және
8442 тауар позициясының басқа да баспа
нысандары арқылы басу үшін пайдаланылатын
баспа машиналары; өзге де принтерлер,
көшіру аппараттары мен біріктірілген
немесе біріктірілмеген факсимильді
аппараттар; олардың бөлшектері мен                       8443
керек-жарақтары                                  (8443 91-нан
басқа)
21.   Химиялық тоқыма материалдарын
экструдациялауға, созуға, тоқуға, бояуға
немесе қиюға арналған машиналар                        8444 00
22.   Тоқыма талшықтарды дайындауға арналған
машиналар; тоқыма жiптi дайындауға
арналған иiру, созу немесе орау машиналары
және басқа да жабдық; ірі орайтын немесе
орайтын (жiңiшке орауды қоса алғанда)
тоқыма машиналар және оны 8446 және 8447
тауар позициясының машиналарында
пайдалануға арналған тоқыма жіптi
дайындайтын машиналар                                     8445
23.   Тоқыма станоктары                                         8446
24.   Позументтiк жiп, перде, шiлтер, кесте
жiптердiң жиегiн алуға, таспа немесе тор                  8447
тоқуға арналған тiгiн, тоқыма-тiгін         (8447 90 000 1-ден
машиналары және тафтингтiк машиналар                    басқа)
25.   Фетр қалпақ жасауға арналған жабдықты
қоса алғанда киiз және фетр немесе
тоқыма емес материалдарды бөлшекте немесе
пiшiнде жасауға немесе өңдеуге арналған
жабдықтар; қалпақтар дайындауға арналған
қалыптар                                         8449 00 000 0
26.   Жiптepдi, маталарды немесе дайын тоқыма
бұйымдарын жууға, тазалауға, сығуға, құрғатуға
үтiктеуге, престеуге (материалдарды
ыстықтай қалыптау үшiн престеудi қоса
алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге,
әрлеуге, маталарға немесе тоқыма
бұйымдарына жабынды жабуға арналған
жабдық (8450 тауар позициясының
машиналарынан басқа) және линолеум
сияқты еден төсенiштерiн өндіруде
пайдаланылатын мата немесе басқа да
негізге паста жағуға арналған машиналар;                  8451

18. Оборудование для производства изделий из
бумажной массы, бумаги или картона, включая        8441 (кроме
резательные машины всех типов, прочее              8441 90)
19. Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков       8442 (кроме
товарных позиций 8456-8465) для подготовки или     8442 40 000 0)
изготовления пластин, цилиндров или других
печатных форм; пластины, цилиндры и другие
печатные формы; пластины, цилиндры и
литографские камни, подготовленные для
печатных целей (например, обточенные,
шлифованные или полированные)
20. Машины печатные, используемые для печати           8443 (кроме
посредством пластин, цилиндров и других печатных   8443 91)
форм товарной позиции 8442; прочие принтеры,
копировальные аппараты и факсимильные аппараты,
объединенные или необъединенные; их части
и принадлежности
21. Машины для экструдирования, вытягивания,
текстурирования или резания химических             8444 00
текстильных материалов
22. Машины для подготовки текстильных волокон;
прядильные, тростильные или крутильные машины и
другое оборудование для изготовления текстильной
пряжи; кокономотальные или мотальные (включая
уточномотальные) текстильные машины и машины,
подготавливающие текстильную пряжу для
использования ее на машинах товарной позиции
8446 или 8447                                      8445
23. Станки ткацкие                                     8446
24. Машины трикотажные, вязально-прошивные, для
получения позументной нити, тюля, кружев,
вышивания, плетения тесьмы или сетей и             8447 (кроме
тафтинговые машины                                 8447 90 000 1)
25. Оборудование для производства или отделки
войлока или фетра или нетканых материалов в
куске или в крое, включая оборудование для
производства фетровых шляп; болваны для
изготовления шляп                                  8449 00 000 0
26. Оборудование (кроме машин товарной позиции
8450) для промывки, чистки, отжима, cушки,
глажения, прессования (включая прессы для
термофиксации материалов), беления, крашения,
аппретирования, отделки, нанесения покрытия или
пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных
изделий и машины для нанесения пасты на тканую
или другую основу, используемые в производстве
напольных покрытий, таких как линолеум;
машины для наматывания,                            8451 (кроме

тоқыма маталарды орауға, тарқатуға,                  (8451 21,
жинауға, кесуге немесе тесуге арналған       8451 90 000 0-ден
машиналар                                               басқа)
27.   Өзгe де тiгiн машиналары                        8452 21 000 0-
8452 29 000 0
28.   Тігін машиналарынан басқа, терiнi
немесе былғарыны дайындауға, илеуге
немесе өңдеуге арналған немесе теріден
немесе былғарыдан аяқ киiм немесе басқа                   8453
бұйымдар дайындауға немесе жөндеуге         (8453 90 000 0-ден
арналған жабдық                                         басқа)
29.   Металл прокаттау орнақтары                      8455 10 000 0-
8455 22 000
30.   Лазерлi немесе басқа да жарық немесе
фотонды сәуленiң, ультрадыбыстық,
электроразрядтық, электрохимиялық,
электронды-сәулелiк, ионды сәулелiк
немесе плазмалық-доғалық процестердiң
көмегiмен материалды кетiру жолымен
кез келген мaтeриалдарды өңдеуге
арналған станоктар                                        8456
31.   Өңдеу орталықтары, металл өңдеуге
арналған бір тұғырлы және көп тұғырлы
агрегат станоктары
32.   Сыдыра-тегiстеу, қайрау, тегiстеу,
хонингтеу, ысқылау, жылтырату және 8461
тауар позициясының тiстi кесу, тiстi
тегiстеу немесе тiсті өңдеу станоктарынан
басқа, металдар мен қышметалдарды
тегiстеушi тастардың, қажақтардың және
жылтыратушы құралдарды көмегiмен басқа да
тазалап өңдеу операцияларын орындауға
арналған станоктар                                        8460
33.   Бойлап сүргiлеу, көлденең сүргiлеу, уату,
созу, тiсті кесу, тiстi тегiстеу немесе
тiстi өңдеу, аралау, кесу станоктары және
материалды кетiру арқылы металды немесе
қышметалды өңдеуге арналған басқа
жерлерде аталмаған немесе енгiзiлмеген
басқа да станоктар                                        8461
34.   Металдарды көлемдi қалыптап, соғып немесе
қалыптап өңдеуге арналған станоктар
(престерді қоса алғанда); металл өңдеуге
арналған ию, шеттерiн ию, түзу, кесу, тесу
немесе шабу станоктары (престердi қоса
алғанда); жоғарыда аталмаған металдарды
немесе металл карбидтерiн өңдеуге
арналған престер                                          8462
35.   Материалды кетiрмей металдарды немесе
қышметалды өңдеугe арналған өзге де
станоктар                                                 8463
36.   Тac, қыш, бетон, асбесцемент немесе соған
ұқсас минералды материалдар өңдеуге немесе
шыныны суықтай өңдеуге арналған станоктар                 8464
37.   Ағаш, тығын, сүйек, эбонит, қатты
пластмассалар немесе соған ұқсас қатты
мaтeриалдар өңдеуге арналған станоктар
(шегенiң, қапсырманың, желiмнiң көмегiмен
немесе басқа тәсiлдермен жинауға арналған
машиналарды қоса алғанда)                                 8465

разматывания, складывания, резки или               8451 21,
прокалывания текстильных тканей                    8451 90 000 0)
27. Машины швейные, прочие                             8452 21 000 0-
8452 29 000 0
28. Оборудование для подготовки, дубления или
обработки шкур или кож или для изготовления или
ремонта обуви или прочих изделий из шкур или       8453 (кроме
кож, кроме швейных машин                           8453 90 000 0)
29. Станы металлопрокатные                             8455 10 000 0-
8455 22 000
30. Станки для обработки любых материалов путем
удаления материала с помощью лазерного или
другого светового или фотонного луча,
ультразвуковых, электроразрядных,
электрохимических, электронно-лучевых,
ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов      8456
31. Центры обрабатывающие, станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные, для
обработки металла                                  8457
32. Станки обдирочно-шлифовальные, заточные,
шлифовальные, хонинговальные, притирочные,
полировальные и для выполнения других операций
чистовой обработки металлов или металлокерамики
при помощи шлифовальных камней, абразивов или
полирующих средств, кроме зуборезных,
зубошлифовальных или зубоотделочных станков
товарной позиции 8461                              8460
33. Станки продольнострогальные, поперечнострогальные,
долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные
или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие
станки для обработки металлов или металлокерамики
посредством удаления материала, в других местах не
поименованные или не включенные                    8461
34. Станки (включая прессы) для обработки металлов
объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки
для обработки металлов (включая прессы) гибочные,
кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или
вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов
металлов, не поименованные выше                    8462
35. Станки для обработки металлов или металлокерамики
без удаления материала прочие                      8463
36. Станки для обработки камня, керамики, бетона,
асбоцемента или аналогичных минеральных материалов
или для холодной обработки стекла                  8464
37. Станки (включая машины для сборки с помощью
гвоздей, скоб, клея или другими способами) для
обработки дерева, пробки, кости, эбонита, твердых
пластмасс или аналогичных твердых материалов       8465

38.   8515 тауар позициясының машиналары мен
аппараттарынан басқа, кесуге жарамды
немесе жарамсыз, төменгi температурада
дәнекерлеуге, жоғарғы температурада
дәнекерлеуге немесе пiсiруге арналған
жабдық пен аппараттар; газбен жұмыс                       8468
iстейтiн беткi жағын термоөңдеуге           (8468 90 000 0-ден
арналған машиналар мен аппараттар                       басқа)
38-1. Карточкаларды оқитын құрылғылары (карт-
ридерлерi) бар төлем карточкаларын
пайдалана отырып, төлемдердi жүзеге
асыру үшiн пайдаланылатын
микрокомпьютерлер*                          8471 30 000 0-ден
38-2  Импринтерлер; төлем карточкаларын
дербестендіруге арналған құрылғылар;
эмбоссерлер; электронды депозитарлық
машиналар; кэш-диспенсерлер*                8472 90 900 0-ден
38-2.1. Банкоматтар                                   8472 90 300 0
38-3.  Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.03.05. N 221
Қаулысымен.
39.   Топырақты, тасты, кендi немесе қатты
қалыптағы басқа да минералды қазбаларды
(оның iшiнде ұнтақ түрiндегi және паста
түрiндегi) сорттауға, жууға, ұсақтауға,
тартуға, қосуға немесе араластыруға
арналған жабдық; қатты минералды отынды,
қыш құрамды, қатайып кетпеген цементтi,
гипс материалдарын немесе басқа да
минералды заттарды ұнтақ күйiндегi немесе
паста күйiндегі жағдайда агломерациялауға
қалыптауға немесе құюға арналған жабдық;    8474 10 000 0-ден;
құмнан құю пiшiндерi жасауға арналған                 8474 20-
қалыптау машиналары*                                   8474 80
40.   Электр немесе электронды шамдарды,
түтiкшелерді немесе электронды-сәулелiк
түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы
газды-разрядты шамдарды құрастыруға
арналған машиналар; шыныны немесе                         8475
шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстықтай     (8475 90 000 0-ден
өңдеуге арналған машиналар                              басқа)
40-1. Жеке функциялары бар, осы топтың басқа
жерінде аталмаған немесе енгізілмеген
машиналар және механикалық құрылғылар:
өзге де машиналар мен механикалық тетіктер:
өзгелері                                        8479 89 970 9
40-2. Электр катушкаларға сым                     8479 81 000 0-ден
орауға арналған машиналар,
күш трансформаторларының
орамдарын және орам сымдарын
орауға арналған орау станоктары*
41.   Электр трансформаторлары, статтық электр                 8504
өзгерткiштерi (мысалы, түзеткiштер),            (8504 31 800,
индуктивті және дросселдi катушкалар           8504 32 800 0,
8504 33 000 0,
8504 34 000 0,
8504 90-нан басқа)
42.   Олардың кесу операцияларын орындай
алатындығына немесе орындай алмайтын.
дығына қарамастан, электрлi (соның
iшiнде газды электрмен қыздыру) лазерлiк
немесе басқа да жарық немесе фотонды,
ультрадыбысты, электронды-сәулелi,
магниттi-импульстi немесе плазмалы-
доғалы төменгi температурада
дәнекерлеуге, жоғары температурада
дәнекерлеуге немесе пiсiруге арналған                     8515
машиналар мен аппараттар; металдарды              (8515 11 000

38. Оборудование и аппараты для низкотемпературной
пайки, высокотемпературной пайки или сварки,
пригодные или не пригодные для резки, кроме машин
и аппаратов товарной позиции 8515; машины и
аппараты для поверхностной термообработки,         8468 (кроме
работающие на газе                                 8468 90 000 0)
38-1 Микрокомпьютеры, используемые для
осуществления платежей с использованием
платежных карточек с устройствами
считывания карточек (карт-ридерами)*              из 8471300000
38-2 Импринтеры; устройства для персонализации
платежных карточек; эмбоссеры; электронные
депозитарные машины; кэш-диспенсеры*           из 8472 90 900 0
38-2.1 Банкоматы                                       8472 90 300 0
38-3 Исключена - от 5 марта 2008 года N 221
39. Оборудование для сортировки, промывки,
измельчения, размалывания, смешивания или
перемешивания грунта, камня, руд или других
минеральных ископаемых в твердом (в том числе
порошкообразном или пастообразном) состоянии;
оборудование для агломерации, формовки или
отливки твердого минерального топлива,
керамических составов, незатвердевшего
цемента, гипсовых материалов или других
минеральных продуктов в порошкообразном или     из 8474 10 000 0;
пастообразном состоянии; машины формовочные        8474 20-
для изготовления литейных форм из песка*           8474 80
40. Машины для сборки электрических или
электронных ламп, трубок или
электроннолучевых трубок или газоразрядных
ламп в стеклянных колбах; машины для
изготовления или горячей обработки стекла          8475 (кроме
или изделий из стекла                              8475 90 000 0)
40-1 Машины и механические устройства, имеющие
индивидуальные функции, в другом месте данной
группы не поименованные или не включенные:
машины и механические приспособления прочие:
прочие                                            8479 89 970 9
40-2. Машины для намотки проволоки на катушки          из 8479 81 000 0
электрические, намоточные станки для
намотки обмоток и обмоточного провода
силовых трансформаторов*
41. Трансформаторы электрические, статические          8504 (кроме
электрические преобразователи (например,           8504 31 800,
выпрямители), катушки индуктивности и              8504 32 800 0,
дроссели                                           8504 33 000 0,
8504 34 000 0,
8504 90)
42. Машины и аппараты для электрической (в том
числе с электрическим нагревом газа),
лазерной или другой световой или фотонной,
ультразвуковой, электроннолучевой,
магнитно-импульсной или плазменно-дуговой
низкотемпературной пайки,
высокотемпературной пайки или сварки
независимо от того, могут ли они выполнять         8515 (кроме
операции резания или нет; машины и                 8515 11 000 0,

немесе қышметалды ыстық күйiнде                  8515 19 000 0
тозаңдатуға арналған электрлi машиналар      8515 90 000 0-ден
мен аппараттар                                          басқа)
42-1. Электр энергиясының сыртқы көзінен           8603 10 000 0-ден
қоректенетін, 8604 тауар позициясына
енгізілгендерден басқа,
жолаушы, тауар немесе багаждық моторлы темір
жол вагондары, ашық платформалар
42-2. Өздігінен жүретін немесе өздігінен жүрмейтін,    8604 00 000 0
темір жол немесе трамвай жолдарын жөндеуге
немесе оларға техникалық қызмет көрсетуге
арналған техникалық құралдар (мысалы,
шеберхана вагондары, крандар, шпалұрғыш
машиналар, жол түзеткіш машиналар, бақылау-
өлшеу вагондары және жолдарды тексеруге
арналған көлік құралдары)
42-3. Барлық түрдегі цистерна-вагондар                 8606 10 000 0
42-4. 8606 10 субпозициясына енгізілгендерден            8606 91-ден
басқа, термооқшаулаушы, рефрижиратор
вагондар; жүк таситын өздігінен
жүрмейтін жабық және жабылатын темір
жол вагондары
42-5. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.03.05. N 221
Қаулысымен.
42-6. Биіктігі 60 см астам алынбайтын борттары     8606 92 000 0-ден
бар жүк таситын өздігінен жүрмейтін ашық
темір жол вагондары
42-7. Электр энергиясының сыртқы көзінен               8601 10 000 0
қоректенетін темір жол локомотивтері
немесе электр энергиясының сыртқы
көзінен қоректенетін аккумуляторлық
темір жол локомотивтері
42-8. Дизель-электрлік локомотивтер -
магистральдық тепловоздар; маневрлік             8602 10 000 0
тепловоздар
42-9. Өздігінен жүрмейтін темір жол немесе
трамвай жолаушылар вагондары;
өздігінен жүрмейтін багаж, почта
таситын және өзге де арнайы темір
жол немесе трамвай вагондары
(8604 тауар позициясына енгізілгендерден
басқа)* - темір жол жолаушылар вагондары,
мейрамхана вагондар, электр станция
вагондары, багаж вагондары                       8605 00 000 0
43.   Тракторлар (8709 тауар позициясының                       8701
тракторларынан басқа)                       (8701 30 900 0-ден
басқа)
44.   Өзге де шынжыр табанды тракторлар
(3 т. к. шынжыр табанды тракторлардан
басқа)*                                      8701 30 900 0-ден
44-1. Жалпы көлемі 2500 см 3 -тен астам,            8702 10 119 0*-ден
ұзындығы 11,5 м-ден астам дизель
қозғалтқышы бар қалалық
жолаушылар тасымалдары үшін
жаңа автобустар
44-2. Ұзындығы 11,5 м-ден астам, дизель           8702 90 909 0*-ден
электржетегі бар жаңа автобустар
45.   Көлiк құралының толық массасы 5 тоннадан
астам жүк тасымалдауға арналған моторлы
көлiк құралдары                                           8704

аппараты электрические для горячего                8515 19 000 0,
напыления металлов или металлокерамики             8515 90 000 0)
42-1. Моторные железнодорожные вагоны                из 8603 10 000 0
пассажирские, товарные или багажные,
открытые платформы, кроме входящих в
товарную позицию 8604 с питанием от
внешнего источника электроэнергии
42-2.  Транспортные средства самоходные                 8604 00 000 0
или несамоходные, предназначенные
для ремонта или технического обслуживания
железнодорожных или трамвайных путей
(например, вагоны - мастерские, краны,
шпалоподбивочные машины, путерихтовочные
машины, контрольно-измерительные вагоны и
транспортные средства для осмотра пути)
42-3.  Вагоны-цистерны всех типов                       8606 10 000 0
42-4.  Вагоны термоизолированные,                       8606 91
рефрижераторные, кроме входящих
в субпозицию 8606 10; вагоны железнодорожные,
грузовые несамоходные крытые и закрывающиеся
42-5.  Исключена - от 5 марта 2008 года N 221
42-6.  Вагоны железнодорожные, грузовые               из 8606 92 000 0
несамоходные открытые, с несъемными
бортами высотой более 60 см
42-7  Железнодорожные локомотивы с питанием от
внешнего источника электроэнергии, или
аккумуляторные - железнодорожные
локомотивы, с питанием от внешнего
источника электроэнергии                       8601 10 000 0
42-8   Локомотивы дизель-электрические -
магистральные тепловозы; маневровые
тепловозы                                      8602 10 000 0
42-9   Вагоны железнодорожные или трамвайные,
пассажирские несамоходные; вагоны
багажные, почтовые и прочие специальные
железнодорожные или трамвайные,
несамоходные (кроме входящих в товарную
позицию 8604)* - железнодорожные
вагоны пассажирские, вагоны-рестораны,
вагоны-электростанции, багажные вагоны         8605 00 000 0
43. Тракторы (кроме тракторов товарной позиции           8701 (кроме
8709)                                                8701 30 900 0)
44. Тракторы гусеничные прочие (кроме тракторов
гусеничных 3 т.с)*                              из 8701 30 900 0
44-1. Новые автобусы для городских                  из 8702 10 119 0*
пассажирских перевозок с дизельным
двигателем, общим объемом более 2500 см 3 ,
длиной более 11,5 м
44-2. Новые автобусы с дизель электроприводом,      из 8702 90 909 0*
длиной более 11,5 м
45. Моторные транспортные средства для
перевозки грузов с полной массой
транспортного средства более 5 тонн                8704 32