Әскери қызметшілердi, iшкі істер органдарының, қаржы полициясының, прокуратураның қызметкерлерiн Қазақстан Республикасының жекелеген мемлекеттiк органдарына іссапарға жiберу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 тамыздағы N 826 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 1192 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.10.20 № 1192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Әскери қызметшiлердi, iшкi iстер органдарының, қаржы полициясының, прокуратураның қызметкерлерiн (бұдан әрi - iссапарға жiберiлген тұлғалар) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, Қазақстан Республикасының Парламентi палаталарының аппараттарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне iссапарға жiберу Қазақстан Республикасы Үкiметінiң кесiмi негізiнде Қазақстан Республикасының тиiстi заңдарында айқындалған мiндеттердi орындау мақсатында жүзеге асырылады.
2. Іссапарға жiберiлген тұлғаларға Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлігі, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң аппараттары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi қызметкерлерiнiң тиiстi санаттары үшiн белгіленген лауазымдық жалақылар, сондай-ақ әскери (арнайы) атағы бойынша қолданыстағы заңдарда белгiленген жалақы (қосымша төлем) төленедi.
3. Іссапарға жiберiлген тұлғаларға сыйлықақы беру Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң палаталары аппараттарының, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң қызметкерлерi үшiн белгiленген тәртiппен лауазымдық жалақыға негiзделе отырып жүзеге асырылады.
4. Iссапарға жiберiлген тұлғаларға лауазымдық жалақы, сауықтыруға арналған жәрдемақы мен сыйлықақы төлеу Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшілігiн, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң палаталары аппараттарын, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiн ұстауға көзделген қаражат есебiнен жүргізiледi. Өзге де төлемдердi, сондай-ақ заттай мүлiкпен қамтамасыз етудi тиiсiнше Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi, Қазақстан Республикасы "Сырбар" сыртқы барлау қызметі, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi, Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасының Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiгі (қаржы полициясы) және Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жүргізедi.

О порядке прикомандирования военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, финансовой полиции, прокуратуры к отдельным государственным органам Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года № 826. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 1192
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.10.2011 № 1192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Прикомандирование военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, финансовой полиции, прокуратуры (далее - прикомандированные лица) к Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратам палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан осуществляется с целью выполнения задач, определенных соответствующими законами Республики Казахстан, на основании акта Правительства Республики Казахстан.
2. Прикомандированным лицам выплачиваются должностные оклады, установленные для соответствующих категорий работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, а также оклады (доплаты) по воинскому (специальному) званию, установленные действующим законодательством .
3. Премирование прикомандированных лиц осуществляется исходя из должностных окладов в порядке, определенном для работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
4. Выплата должностных окладов, пособий на оздоровление и премий прикомандированным лицам производится за счет средств, предусмотренных на содержание Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан. Иные выплаты, а также обеспечение вещевым имуществом производятся соответственно Министерством обороны Республики Казахстан, Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан, Службой внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар", Службой охраны Президента Республики Казахстан, Министерством внутренних дел Республики Казахстан, Агентством Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) и Генеральной прокуратурой Республики Казахстан.

Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.07.03 N 694 Қаулысымен.
5. Іссапарға жiберiлген тұлғаларға кезекте әскери және арнайы   атақтар   беру қолданыстағы заңдарға сәйкес жүзеге асырылады.
Iссапарға жiберілген тұлғаларды аттестаттау Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң палаталары аппараттарының, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң қызметкерлерi үшін белгiленген тәртiппен жүргізiледi.
6. Іссапарға жiберiлген тұлғалардың тиiсiнше әскери қызметшiлер, iшкi iстер органдарының, қаржы полициясының, прокуратураның қызметкерлерi мәртебесi сақталады.
Iссапарға жiберiлген тұлғаларды, зейнетақылық қамсыздандыру зейнетақы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Бұл ретте, олардың Қазақстан Республикасы Президентiнің Әкiмшiлiгiнде, Қазақстан Республикасының Парламентi палаталарының аппараттарында, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiнде атқаратын лауазымдары бойынша лауазымдық жалақысы есепке алынады.
Бiр жолғы сипаттағы қалған төлемдер бойынша iссапарға жiберiлгенге дейiн атқарған соңғы лауазымы бойынша лауазымдық жалақылары есепке алынады.
7. "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерiне, iшкi iстер, қаржы полициясы, Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет, Әдiлет министрлiгінiң қылмыстық-атқару жүйесi органдарының қызметкерлерiне еңбек сiңiрген жылдарын есептеудiң, бiр жолғы жәрдемақылар тағайындау мен оны төлеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 26 тамыздағы N 803 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 29, 255-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерiне, iшкi iстер, қаржы полициясы, Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет, Әдiлет министрлігінiң қылмыстық-атқару жүйесi органдарының қызметкерлерiне еңбек сiңiрген жылдарын есептеудiң, бір жолғы жәрдемақылар тағайындау мен оны төлеудiң ережесiнде:
12-тармақта "ал Қазақстан Республикасының өкiлдi және атқарушы органдарында, ведомстволарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс iстеуге iссапарға жiберiлгендерге және қызметтен босар алдында жалақыны сол органдардың қызметкерлерi үшін белгіленген тәртiпте және көлемiнде алғандарға - олардың қызметтен босаған күнгі атқарған лауазымына бара бар белгіленген лауазымдық жалақысынан" деген сөздер алынып тасталсын.
8. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Әскери қызметтегі офицерлер мен iшкi iстер органдарының басшы құрамдағы адамдарын Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң, Президентiнiң және Министрлер Кабинетi Iс Басқармасының Аппараттарына iссапарға жiберу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 14 шiлдедегі N 604 қаулысы ;

Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.07.2010 № 694.
5. Присвоение прикомандированным лицам очередных воинских и специальных званий осуществляется в соответствии с действующим законодательством.
Аттестация прикомандированных лиц производится в порядке, установленном для работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
6. За прикомандированными лицами сохраняется соответственно статус военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, финансовой полиции, прокуратуры.
Пенсионное обеспечение прикомандированных лиц осуществляется в соответствии с пенсионным законодательством. При этом в расчет принимаются должностные оклады по занимаемым ими должностям в Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратах палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
По остальным выплатам единовременного характера в расчет принимаются должностные оклады по последней должности, занимаемой до прикомандирования.
7. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1998 года N 803 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел, финансовой полиции, Государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, назначения и выплаты единовременных пособий" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 29, ст. 255) следующее изменение:
в Правилах исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел, финансовой полиции, Государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, назначения и выплаты единовременных пособий, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 12 слова ", а прикомандированным для работы в представительных и исполнительных органах Республики Казахстан, ведомствах, учреждениях и организациях и получившим перед увольнением со службы заработную плату в порядке и размерах, установленных для работников этих органов, - их должностного оклада, установленного по аналогичной на день увольнения со службы должности" исключить.
8. Признать утратившими силу:
1) постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 июля 1993 года N 604 "О порядке прикомандирования военнослужащих офицеров и лиц начальствующего состава органов внутренних дел к аппаратам Верховного Совета, Президента и Управления Делами Кабинета Министров Республики Казахстан";

2) "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 14 шiлдедегі N 604 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 29 қыркүйектегi N 1077 қаулысы .
9. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы

2) постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 сентября 1994 года N 1077 "О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 июля 1993 г. N 604".
9. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан