"2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 352 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінiң "2005 - 2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамытудың" 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513  Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту" мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - іс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Орталық атқарушы органдар:
1) іс-шаралар жоспарын iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) жарты жылдықтың қорытындылары бойынша 10 шiлдеге және 10 қаңтарға Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiне Iс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасының Үкiметiне Iс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты жыл сайын 25 шілдеге және 25 қаңтарға берудi қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С. Есiмовке жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 14 сәуiрдегi
N 352 қаулысымен
бекiтiлген
2005-2007 ЖЫЛДАРҒА АРНАЛҒАН ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫНДА ҒAPЫШ ҚЫЗМЕТIН ДАМЫТУДЫҢ
МЕМЛЕКЕТТIК БАҒДАРЛАМАСЫН ІСКЕ АСЫРУ ЖӨНIНДЕГI
IС-ШАРАЛАР ЖОСПАРЫ
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің
2005.10.03. N  989 , 2008.02.15.  N 144 Қаулыларымен.
P/c
N
Ic-шаралар
Аяқталу
нысаны
Жауапты
орындау-
шылар
Орын-
далу
мерзiмi
Болжамды
шығыстар
(млн.
теңге)
Қаржы-
ландыру
көзi
1
2
3
4
5
6
7
1. Әр түрлi мақсаттағы отандық ғарыш аппараттарын
құруға және ұшыруға арналған негiздердi әзiрлеу
1.
"Kazsat" алғашқы
қазақстандық
геостационарлық
байланыс және
хабар тарату
спутнигiн жасау-
ды және ұшыруды
іске асыру
БҒМ-ға
ақпарат
АБА
(шақыру)ИСМ
2005
жылғы 10 шілде
2006 жылғы 10 қаңтар
2005
жылға -
5016.8
Респуб-
ликалық
бюджет
(бұдан
әрi -
РБ)
2.
Ғарыш техникасы-
ның арнайы
конструкторлық-
технологиялық
бюросын құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ
2007
жылғы
IV
тоқсан
290.9,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
130.9;
2006 -
80.0;
2007 -

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 352. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам:
1) принять меры по реализации Плана мероприятий;
2) по итогам полугодия к 10 июля и 10 января представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе выполнения Плана мероприятий ежегодно к 25 июля и 25 января.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Есимова А.С.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2005 года N№352
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ ПО РЕАЛИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОЙ
ПРОГРАММЫ "РАЗВИТИЕ КОСМИЧЕСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
В РЕСПУБЛИКЕ КАЗАХСТАН НА 2005-2007 ГОДЫ"  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 октября 2005 г.  N 989 ; от 15 февраля 2008 года  N 144 .
N
п\п
Мероприятия
Форма
завер-
шения
Ответ-
ствен-
ные за
испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
(млн.
тенге)
Источники
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1. Разработка основ для создания и запуска отечественных
космических аппаратов различного назначения
1.
Осуществить создание и запуск первого казахстанского
геостационарного
спутника связи и
вещания "KazSat"
Инфор-
мация
в МОН
АИС (созыв)
МИТ
10 июля
2005
года,
10 января2006 года
5016.8 - на
2005 год
Респуб-
ликанский
бюджет
(далее - РБ)
2.
Создать специальное
конструкторско-тех-
нологическое бюро
космической техники
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МОН
IV квар-
тал 2007 года
290.9,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
130.9;
2006 -
80.0;
2007 -

80.0
РБ
3.
Төменгі жер
маңындағы және
геостационарлық
орбитада ҒА-ның
жұмыс iстеуiн
қамтамасыз ету
үшiн әмбебап
ғарыш платформа-
сын құрудың
техникалық-
экономикалық
негiздемесiн
әзiрлеу
Бұйрық
БҒМ
2007
жылғы
20 қыр-
күйек
66.6,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
31.6;
2006 -
20.0;
2007 -
15.0
РБ
4.
Тiкелей
телехабарларды
таратудың және
мультмедианың
интерактивтi
қызметiн ұсыну-
дың ұлттық
геостационарлық
байланыс
спутнигiн құру
және ұшыру
жөнінде ұсыныс-
тар дайындау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ (шақыру)АБА
МАСМ
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
25
қаңтар
55.4,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
23.4;
2006 -
32.0
РБ
5.
Ұлттық ғарыш
жүйесiнiң жердi
қашықтықтан
барламайтын
ҒА-ның эскиздiк
жобасын әзiрлеу
Бiрлескен
бұйрық
БҒМ
Қорға-
нысминi
ТЖМ
AШM
Қоршаған
-орта-
минi
ЭМРМ
2007
жылғы
20 жел-
тоқсан
420.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 - 60,0; 2006 - 304,0; 2007 - 56,0
РБ
6.
Ғылыми мақсатта-
ғы FA-ны құру
жөнiнде жобалық
материалдар
әзiрлеу
Бұйрық
БҒМ
2006
жылғы
20 жел-
тоқсан
73.4,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
23.4;
2006 -
25.0;
2007 -
25.0
РБ
7.
"Гонец-M" дербес
байланыс спутнигiнің
көп функциялы жүйесiн құру жөнiндегi пилоттық жобаны орындау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ
(шақыру)
ЭМРМ
ККМ
ТЖМ
Қорға-
нысминi
2007
жылғы
25 қаңтар
504.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
157.0;
2006 -
347.0
РБ
8.
Ғарыш кеңiстiгi
радиациялық
мониторингiнiң
халықаралық
жүйесiн құруға
қатысу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ
(шақыру)
ЭMPM
2007 жылғы 25 шілде
150.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
50.0;
2006 -
50.0;
2007 -
50.0
РБ
9.
Дағдарысты
элементтердiң
жергiлiктi
экрандары
(қорғаныш
корпустар)
есебiнен
аппаратураның
арнайы төзiмдi-
лiгiн және
ғарыш сәулесiнiң
әсерiне қорға-
ныш экрандарының
ресурстық сынақ-
тарын жүргiзудi
қамтамасыз ету
Бiрлескен
бұйрық
БҒМ
ЭМРМ
2007
жылғы
20 жел-
тоқсан
42.0,
оның
ішiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
15.0;
2006 -
15.0;
2007 -
12.0
РБ
10.
Арнайы төзiмдi
және экстратем-
ператураға
төзiмдi элек-
тронды құрамдас
бөлiгiнiң
базасын әзiрлеу
және енгiзу әрi
ғарыш сәулесiнiң
әсерiне ресурс-
тық сынақтар
жүргiзу
Бiрлескен
бұйрық
БҒМ
ЭMPM
2007
жылғы
20 жел-
тоқсан
42.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
12.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
11.
Геостационарлық
орбитада
қазақстандық FA
үшін тұру нүкте-
лерін бөлу және
оны Қазақстан
Республикасына
бекiту жөніндегi
жұмыстарды
жүзеге асыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
АБА
БҒМ
2008
жылғы
25
қаңтар
Қаржы-
ландыру көлемі жұмыстар-
ды жүргізу барысында айқында-
латын болады
РБ
2. Әр түрлi мақсаттағы ғарыш аппараттарын ұшыруға және
басқаруға арналған жер үстi инфрақұрылымын дамыту
12.
"Бәйтерек" ҒЗК-
тiң жобалық және
конструкторлық
құжаттамасын
әзiрлеу, оны салу және техникалық
жарақтандыру
жөнiндегi жұмыс-
тарды жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2008
жылғы
25 қаңтар

80.0
РБ
3.
Разработать технико-
экономическое обо-
снование создания
универсальной кос-
мической платформы
для обеспечения
функционирования
КА на низкой около-
земной и геостацио-
нарной орбите
Приказ
МОН
20 сен-
тября
2007
года
66.6,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
31.6;
2006 -
20.0;
2007 -
15.0
РБ
4.
Подготовить предло-
жения по созданию и
запуску национально-
го геостационарного спутника связи,
непосредственного
телевещания и пре-
доставления интер-
активных услуг
мультимедиа
Инфор-
мация
в Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)
АИС
МКИС
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
25 января
2007
года
55.4,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
23.4;
2006 -
32
РБ
5.
Разработать эскизный
проект КА
национальной
космической системы дистанционного зондирования Земли
Совмес-
тный
приказ
МОН
МО
МЧС
МСХ
МООС
МЭМР
20 декаб-
ря
2007
года
420.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
60.0;
2006 -
304.0;
2007 -
56.0
РБ
6.
Разработать проект-
ные материалы по
созданию КА научного
назначения
Приказ
МОН
20 декаб-
ря
2006
года
73.4,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
23.4;
2006 -
25.0;
2007 -
25.0
РБ
7.
Выполнить пилотный
проект по созданию
многофункциональной
системы персональной
спутниковой связи
"Гонец-М"
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МЭМР
МТК
МЧС
МО
25 января
2007
года
504.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
157.0;
2006 -
347.0
РБ
8.
Принять участие в
создании международ-
ной системы радиа-
ционного мониторинга
космического
пространства
Инфор-
мация
в
Прави-
тель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МОН
(созыв)
МЭМР
25
июля
2007 года
150.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
50.0;
2006 -
50.0;
2007 -
50.0
РБ
9.
Обеспечить спецстой-
кость аппаратуры
за счет локальных
экранов (защитных
корпусов) критичес-
ких элементов и
проведения ресурсных
испытаний защитных экранов к действию космического
излучения
Совмес-
тный
приказ
МОН
МЭМР
20 декаб-
ря
2007
года
42.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
15.0;
2006 -
15.0;
2007 -
12.0
РБ
10.
Разработать и внед-
рить спецстойкую и
экстратемпературо-
стойкую электронную
компонентную базу и
провести ресурсные
испытания к действию
космического
излучения
Совмес-
тный
приказ
МОН
МЭМР
20 декаб-
ря
2007
года
42.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
12.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
11.
Осуществить работы
по выделению и за-
креплению за Респуб-
ликой Казахстан
точек стояния для
казахстанских КА
на геостационарной
орбите
Отчет в
Прави-
тельст-
во Респуб-
лики Казах-
стан
АИС
МОН
25 января
2008
года
Объемы финан-
сирова-
ния будут опреде-
лены на этапе проведе-
ния работ
РБ
2. Развитие наземной инфраструктуры для запуска и
управления космическими аппаратами различного назначения
12.
Разработать проект-
ную и конструкторс-
кую документацию,
провести работы
по строительству и техническому оснащению КРК
"Байтерек"
Отчет в
Прави-
тельст-
во Респуб-
лики Казах-
стан
МОН (созыв)КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
25 января 2008
года

28796.5,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
6585.0;
2006 -
11105.8;
2007 -
11105.7
РБ (041
"Байқо-
ңыр"
ғарыш
айлағын-
да
"Бәйте-
рек"
ҒЗК-ны
құруға
кредит
беру")
13.
"Сары Шаған"
полигонының
оптикалық және
радиотехникалық
құралдары база-
сында Қазақстан
Республикасының
командалық-өлшеу
кешенiн құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2008
жылғы
25 қаңтар
1260.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
500.044;
2006 -
504.548;
2007 -
255.408
РБ
14.
Алматы қаласын-
дағы "Орбита"
радиополигонының
техникалық
құралдарын
жаңғырту
Бiрлескен
бұйрық
БҒМ
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2006
жылғы
20 жел-
тоқсан
60.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
40.0;

28796.5,
т.ч. по
годам:
2005 -
6585.0;
2006 -
11105.8;
2007 -
11105.7
РБ
(041
"Креди-
тование
создания
КРК
"Байте-
рек" на космодро-
ме "Бай-
коныр")
13.
Создать командно-
измерительный ком-
плекс Республики
Казахстан на базе
оптических и радио-
технических средств
полигона "Сары-Шаган"
Отчет в
Прави-
тельст-
во Респуб-
лики Казах-
стан
МОН (созыв)
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
25 января 2008
года
1260.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
500.044;
2006 -
504.548;
2007 -
255.408
РБ
14.
Модернизовать тех-
нические средства
радиополигона
"Орбита" в городе
Алматы
Совме-
стный
приказ
МОН
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
20 декаб-
ря
2006
года
60.0,
в т. ч.
по
годам:
2005 -
40.0;

2006 -
20.0
РБ
15.
Алматы қаласын-
дағы "Ғарыш
станциясы"
эксперименталдық
базасын жаңғырту
Бiрлескен
бұйрық
БҒМ
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
20 жел-
тоқсан
21.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
7.0;
2006 -
7.0;
2007 -
7.0
РБ
16.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.02.15.  N 144 Қаулыcымен.
17.
"Kazsat" алғашқы
қазақстандық
геостационарлық
байланыс және
хабар тарату
спутнигiн жасау
және ұшыру жоба-
сы шеңберiнде
Ақмола облысының
Ақкөл қаласында
жер үстi басқару
кешенiн және
байланыс
мониторингi
жүйесiн салуды
және техникалық
жарақтандыруды
жүзеге асыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ (шақыру)АБА
Қорға-
нысминi
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2006
жылғы
25
қаңтар
2005
жылға -
533.126
РБ
(004
"Байла-
ныс және
хабар
тарату-
дың
ұлттық
спутник-
тiк
жүйесін
дамыту")
3. Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру
үшін Қазақстан Республикасының ғылыми зерттеулері мен
эксперименттері бағдарламасы бойынша жұмыстар жүргізу
18.
Халықаралық
ғарыш станциясы-
ның бортында
Қазақстан
Республикасының
ғылыми зерттеу-
лерi мен
эксперименттерiн
жүргiзудiң
кешендi бағдар-
ламасын жүргiзу
Министр-
дің бұйрығы-
мен бекітіл-
ген бағ-
дарлама
БҒМ
2005
жылғы
20 қыр-
күйек
2005
жылға -

2006 -
20.0
РБ
15.
Модернизировать
экспериментальную
базу "Космостанция"
в городе Алматы
Совме-
стный
приказ
МОН
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
20 декаб-
ря
2007
года
21.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
7.0;
2006 -
7.0;
2007 -
7.0
РБ
16.
Исключена -   от 15 февраля 2008 года  N 144.
17.
Осуществить строи-
тельство и техни-
ческое оснащение
наземного комплекса
управления и системы
мониторинга связи в городе Акколь
Акмолинской области
в рамках проекта создания и запуска первого казахстанского гео-
стационарного спут-
ника связи и веща-
ния "KazSat"
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Респуб-
лики Казах-
стан
МОН (созыв)
АИС
МО
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
25 января
2006
года
533.126
на 2005
год
РБ
(004
"Развитие
нацио-
нальной
спутни-
ковой
системы
связи и вещания")
3. Проведение работ по программе научных исследований и экспериментов Республики Казахстан для их реализации на борту Международной космической станции
18.
Разработать комплек-
сную программу
проведения научных
исследований и экс-
периментов Респу-
блики Казахстан на
борту Международной
космической станции
Прог-
рамма, утверж-
денная прика-
зом ми-
нистра
МОН
20 сен-
тября
2005
года
На 2005
год -

2008
жылғы
25 қаңтар
60.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
15.0;
2006 -
25.0;
2007 -
20.0
РБ
28.
Спутниктiк
байланыстың
қазақстандық
телепорттарын
құру жөнiнде
техникалық-
экономикалық
негiздеме,
технологиялық
және техникалық
шешiмдер әзiрлеу
Бiрлескен
бұйрық
БҒМ
АБА
2006
жылғы
20 жел-
тоқсан
30.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
15.0;
2006 -
15.0
РБ
29.
Ұлттық орбиталық
-жиiлiк ресурсты
тиiмдi пайдалану
жөнiнде ғылыми
негiзделген ұсы-
нымдар әзiрлеу
Бiрлескен
бұйрық
БҒМ
АБА
Қорға-
нысминi
2005
жылғы
20 жел-
тоқсан
2005
жылға -
5.0
РБ
30.
Старт алатын
зымыран-тасығыш-
тар туралы ұшу
ақпаратын көрсе-
ту орталығын
құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ
2007
жылғы
25
шiлде
140.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
46.6;
2006 -
46.6;
2007 -
46.6
РБ
31.
Спутниктiк
навигациялық
жүйелердi
құрудың және
қолданудың
технологиялық
негiздерiн
әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)Қорға-
нысминi
ТЖМ
2007
жылғы
25 қаңтар
280.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
93.33;
2006 -
93.33;
2007 -
93.34
РБ
5. Қазақстан Республикасы аумағының ғарыштық
мониторингiнiң, оның iшiнде қоршаған орта жай-күйiнiң
ұлттық жүйесiн дамыту
32.
Астана қаласын-
дағы ғарыш
мониторингi
орталығын
жаңғырту және
көрсету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)ЭМРМ
АШМ
Қоршаған
-орта-
минi
Қорға-
нысминi
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
25 қаңтар
94.04,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
34.1;
2006 -
32.0;
2007 -
30.3
РБ
33.
Цифрлы бейнелер-
дiң ұлттық
мұрағатын құру
Машиналық
тасымал-
даушылар-
дағы
мұрағат
БҒМ (шақыру)
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
20 жел-
тоқсан
21.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
11.0;
2006 -
5.0;
2007 -
5.0
РБ
34.
Астана, Алматы,
Атырау қалала-
рында деректер
қабылдайтын
орталықтардың
тiрек желiсiн
ұйымдастыру
Сынаулар-
дың хат-
тамасы.
БҒМ-ға
ғылыми-
техника-
лық есеп
БҒМ (шақыру)ЭМРМ
2007
жылғы
20 жел-
тоқсан
10.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
2.0;
2006 -
4.0;
2007 -
4.0
РБ
35.
Қашықтықтан
зондтау және
цифрлық карто-
графия әдiстерiн
пайдалана отырып
салааралық ГАЖ
құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)АШМ
Қоршаған
-орта-
минi
ЭМРМ
ТЖМ
Қорға-
нысминi
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
25
қаңтар

2008
года
60.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
15.0;
2006 -
25.0;
2007 -
20.0
РБ
28.
Разработать технико-
экономическое
обоснование, техно-
логические и тех-
нические решения по
созданию казахстан-
ских телепортов
спутниковой связи
Совмес-
тный
приказ
МОН
АИС
20 декаб-
ря
2006
года
30.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
15.0;
2006 -
15.0
РБ
29.
Разработать научно-
обоснованные реко-
мендации по эффек-
тивному использова-
нию национального
орбитально-частот-
ного ресурса
Совме-
стный
приказ
МОН
АИС
МО
20 декаб-
ря
2005
года
на 2005
год -
5.0
РБ
30.
Создать Центр ото-
бражения полетной
информации о стар-
тующих ракетах-
носителях.
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МОН
25
июля
2007
года
140.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
46.6;
2006 -
46.6;
2007 -
46.8
РБ
31.
Разработать техно-
логические основы
создания и примене-
ния спутниковых на-
вигационных систем
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МО
МЧС
25 января
2007
года
280.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
93.33;
2006 -
93.33;
2007 -
93.34
РБ
5. Развитие Национальной системы космического
мониторинга территории Республики Казахстан,
в том числе состояния окружающей среды
32.
Модернизировать
центр космического
мониторинга и ото-
бражения в городе
Астане
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МЭМР
МСХ
МООС
МО
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
25 января
2007
года
96.4,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
34.1;
2006 -
32.0;
2007 -
30.3
РБ
33.
Создать национальныйархив цифровых
изображений
Архив
на ма-
шинных
носи-
телях
МОН (созыв)
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
20 декаб-
ря
2007
года
21.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
11.0;
2006 -
5.0;
2007 -
5.0
РБ
34.
Организовать опорную
сеть центров приема данных в городах Астане, Алматы, Атырау
Прото-
кол
испы-
таний.
Научно-
техни-
ческий
отчет
в МОН
МОН (созыв)МЭМР
20 декаб-
ря
2007
года
10.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
2.0;
2006 -
4.0;
2007 -
4.0
РБ
35.
Создать межотрасле-
вую ГИС с использо-
ванием методов дис-
танционного зонди-
рования и цифровой
картографии
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МСХ
МООС
МЭМР
МЧС
МО
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
25 января
2007
года

240.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
100.0;
2006 -
100.0;
2007 -
40.0
300.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
150.0;
2006 -
150.0
РБ
Инвести-
циялар
36.
Спутниктерге
арналған
полигондар
желiсiн құру
Ғылыми- техника-
лық
құжаттама
БҒМ (шақыру)АШМ
Қоршаған
-орта-
минi
ЭMPM
2006
жылғы
20 жел-
тоқсан
80.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
50.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
37.
Қазақстан
Республикасының
әлеуеттi тұтыну-
шылары үшiн
ғарыш мониторин-
гi нәтижелерiнiң
корпоративтiк
желiсiн әзiрлеу
Ғылыми-
техника-
лық құжаттама
БҒМ (шақыру)ИСМ
ЭMPM
ТЖМ
Қоршаған
-орта-
минi
АШМ
Қорға-
нысминi
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
20 жел-
тоқсан
25.5,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
10.0;
2006 -
10.5;
2007 -
5.0
РБ
6. Зымыран-ғарыш кешендерiн пайдаланған кезде
Қазақстан Республикасы аумағының экологиялық
қауiпсiздiгi жүйесiн құру
38.
Қазiргi заманғы
ГАЖ-технология-
лары базасында
зымыран-ғарыштық
қызметтiң әсерi-
не Қазақстан
Республикасы
аумағының
орнықтылығы
жай-күйiнiң
және болжаудың
көп деңгейлi
мониторингi
жүйесiн құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)ТЖМ
Қоршаған
-орта-
минi
2008
жылғы
25 қаңтар
45.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
25.0;
2006 -
10.0;
2007 -
10.0
РБ
39.
Қоршаған орта
объектiлерiнде
зымыран отынының
құрамдас бөлiк-
терi мен олардың
айналу өнiмдерi
құрамының
физикалық-химия-
лық диагностика-
лау жүйесін құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)Қоршаған
-орта-
минi
ИСМ
2008
жылғы
25 қаңтар
58.0,
оның
ішiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
28.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
40.
Қоршаған ортаның
әр түрлi объек-
тілерiнде сұйық
зымыран отыны
құрамдас бөлiк-
терiнiң, олардың
өзгеру және таралу процес-
терiн моделден-
дiру арқылы физикалық-химия-
лық өзгеруі негiздерін
зерделеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)Қоршаған
-орта-
минi
2008
жылғы
25 қаңтар
25.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
10.0;
2006 -
8.0;
2007 -
7.0
РБ
41.
"Байқоңыр" ғарыш
айлағының аумағы
экожүйесiнiң,
зымыран-
тасығыштардан
бөлiнетiн
бөлшектердiң
құлау аудандары-
ның және онымен
iргелес аумақ-
тардың жай-
күйiн кешендi
бағалауды жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)Қоршаған
-орта-
минi
2008
жылғы
25 қаңтар
30.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
10.0;
2006 -
10.0;
2007 -
10.0
РБ
42.
Зымыран-ғарыш
кешенiмен шектес
аумақтарда тұра-
тын халықтың
денсаулығына
ғарыш-зымыран
техникасын
пайдалану
салдарларының
қатерiн және
дәлелденген
зиян дәрежесiн
анықтау үшiн
санитарлық-
гигиеналық
мониторинг
жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)ДСМ
2008
жылғы
25 қаңтар
30.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
10.0;
2006 -
10.0;
2007 -
10.0
РБ
43.
ҚР аумағының
экологиялық
орнықтылығы, экологиялық-
гигиеналық нормативтер мен
қоршаған орта
объектiлерiне
зымыран-ғарыш
техникаларын
пайдалану әсерінің рұқсат ету стандарттары
өлшемдерi
жүйесiн әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)Қоршаған
-орта-
минi
АШМ
2008
жылғы
25 қаңтар
10.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
3.0;
2006 -
3.0;
2007 -
4.0
РБ
44.
Зымыран-тасығыш-
тарды ұшырған
кезде шығатын
инфрадыбыстық
сәулелену және
оның халық
денсаулығына
әсерiнiң
деңгейлерiне
талдау жасау
және баға беру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)ИСМ
ДСМ
2008
жылғы
25 қаңтар

240.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
100.0;
2006 -
100.0;
2007 -
40.0
РБ
300.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
150.0;
2006 -
150.0
Инвес-
тиции
36.
Создать сеть
подспутниковых
полигонов
Научно-
техни-
ческая
доку-
мента-
ция
МОН (созыв)МСХ
МООС
МЭМР
20 декаб-
ря
2006
года
80.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
50.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
37.
Разработать корпо-
ративную сеть ре-
зультатов космичес-
кого мониторинга
для потенциальных
потребителей Рес-
публики Казахстан
Научно-
техни-
ческая
доку-
мента-
ция
МОН (созыв)МИТ
МЭМР
МЧС
МООС
МСХ
МО
КНБ
(по
согла-
сова-
нию)
20 декаб-
ря
2007
года
25.5,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
10.0;
2006 -
10.5;
2007 -
5.0
РБ
6. Создание системы экологической безопасности территории
Республики Казахстан при эксплуатации ракетно-космических
комплексов
38.
Создать многоуровне-
вую систему мониторинга состояния и прогнозирования
устойчивости терри-
тории Республики
Казахстан к воздей-
ствию ракетно-
космической дея-
тельности на базе
современных
ГИС-технологий
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МЧС
МООС
25 января
2008
года
45.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
25.0;
2006 -
10.0;
2007 -
10.0
РБ
39.
Создать систему
физико-химической
диагностики содер-
жания компонентов
ракетного топлива
и продуктов их пре-
вращения в объектах
окружающей среды
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МООС
МИТ
25 января
2008
года
58.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
28.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
40.
Изучить физико-
химические основы
поведения компонен-
тов жидкого ракет-
ного топлива в
различных объектах
окружающей среды с
моделированием про-
цессов их трансфор-
мации и распростра-
нения
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МООС
25 января
2008
года
25.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
10.0;
2006 -
8.0;
2007 -
7.0
РБ
41.
Провести комплекс-
ную оценку состоя-
ния экосистем тер-
ритории космодрома
"Байконур", районов
падения отделяющих-
ся частей ракет-
носителей и приле-
гающих территорий
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МООС
25 января
2008
года
30.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
10.0;
2006 -
10.0;
2007 -
10.0
РБ
42.
Провести санитарно-
гигиенический мони-
торинг последствий
эксплуатации раке-
тно-космической
техники для опреде-
ления риска и сте-
пени доказанного
вреда на здоровье
населения, проживающего
на сопредельных, ракетно-космическим комплексом территориях
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МЗ
25 января
2008
года
30.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
10.0;
2006 -
10.0;
2007 -
10.0
РБ
43.
Разработать систему
критериев экологи-
ческой устойчивости
территории РК, эко-
лого-гигиенических
нормативов и стан-
дартов по допусти-
мому воздействию
эксплуатации ракет-
но-космической
техники на объекты
окружающей среды
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МООС
МСХ
25 января
2008
года
10.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
3.0;
2006 -
3.0;
2007 -
4.0
РБ
44.
Провести анализ и
дать оценку уровней
инфразвукового из-
лучения при запус-
ках ракет-носителей
и их влияния на
здоровье населения
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МИТ
МЗ
25 января
2008
года

23.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
10.0;
2006 -
7.0; 2007 -
6.0
РБ
45.
Зымыран отынының
улы құрамдас
бөлiктерiмен
ластанған
топырақтың және
өсімдiктiң
үстiңгi қабатын
токсиндерден
тазартудың және
оңалтудың
экологиялық
қауiпсiз әдiсте-
рi мен техноло-
гияларын әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)АШМ
Қоршаған
-орта-
минi
ЖРА
2008
жылғы
25 қаңтар
56.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
26.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
46.
"Байқоңыр"
кешенiнiң
қоршаған орта
мен адам
денсаулығына
терiс әсерiн
азайту жөнiндегi
iс-шаралар
кешенiн әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)Қоршаған
-орта-
минi
ДСМ
2008
жылғы
25 қаңтар
30.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
15.0;
2006 -
8.0;
2007 -
7.0
РБ
7. Ғарыш қызметiн кадрлық қамтамасыз ету
47.
Қазақстан
Республикасы
жоғары оқу
орындарының оқу
жоспарларына
ғарыш байланысы,
телекоммуника-
циялар, навига-
ция, борт
техникасы,
зымыран отыны
мен қозғалтқыш,
ақпаратты қорғау
жөнiнде арнайы
пәндер енгiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Yкiметiне
ақпарат
БҒМ
Жыл
сайын
25
қаңтар
Талап
етілмейдi
48.
ЖҚЗ деректерiн
өңдеу, ғарыш
байланысы
технологиялары,
ғарыш-зымыран-
кешендерiн
пайдаланған
кезде экология-
лық қауiпсiздiк
жөнiндегi ғарыш
қызметi үшiн
маманданумен
бiрге "Ақпарат-
тық жүйелер",
"Радиотехника,
электроника және
телекоммуника-
ция", "Экология"
мамандықтары
бойынша магистр-
лар даярлауды
ұйымдастыру
және жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ (шақыру)АБА
Қорға-
нысминi

23.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
10.0;
2006 -
7.0;
2007 -
6.0
РБ
45.
Разработать эколо-
гически безопасные
методы и технологии
детоксикации и реа-
билитации почвенно-
го и растительного
покрова, загрязнен-
ных токсичными ком-
понентами ракетного
топлива
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МСХ
МООС
АЗР
25 января
2008
года
56.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
26.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
46.
Разработать комплекс
мероприятий по
снижению негативного
воздействия
комплекса "Байконур"
на окружающую среду
и здоровье человека
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МООС
МЗ
25 января
2008
года
30.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
15.0;
2006 -
8.0;
2007 -
7.0
РБ
7. Кадровое обеспеченность космической деятельности
47.
Внести в учебные
планы высших учеб-
ных заведений Рес-
публики Казахстан
специальных дисци-
плин по космичес-
кой связи, телеком-
муникациям, навига-
ции, бортовой тех-
нике, ракетным топ-
ливу и двигателю,
защите информации
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МОН
Еже-
годно
25
января
Не
требу-
ются
48.
Организовать и
провести подготовку
магистров по спе-
циальностям«"Инфор-
мационные системы",
"Радиотехника,
электроника и те-
лекоммуникации",
"Экология"»со спе-
циальностями для
космической дея-
тельности по обра-
ботке данных ДЗЗ,
технологиям косми-
ческой связи, эко-
логической безопас-
ности при эксплуа-
тации космических
ракетных комплексов
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)АИС
МО
25 января

2008
жылғы
25 қаңтар
40.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
16.0;
2006 -
12.0;
2007 -
12.0
РБ,
(ҚР-да
Бiлiм
берудi
дамыту-
дың
2005-
2010
жылдарға
арналған
мемле-
кеттiк
бағдар-
ламасы,
020
"Маман-
дар
даяр-
лау")
49.
"Kazsat" ғарыш
жүйесiнiң ЖБК-
сiн және ЭСҚ-сын
пайдалану үшiн
РФ-да 40 маманды
қайта даярлауды
ұйымдастыру
және жүргiзу
БҒМ-ға
ақпарат
АБА
Қорға-
нысминi
2006
жылғы
10 қаңтар
2005
жылға -
84.5
РБ,
(АБА 006
"Радио-
жиiлiк
өрiсiнiң
және
радио-
элек-
трондық
құрал-
дардың
монито-
ринг
жүйесiн
техни-
калық
сүйемел-
деу"
бюджет-
тiк
бағдар-
ламасы)
50.
Мамандарды аэро-
ғарыш бағыты
бойынша қашық-
тықтан оқыту
технологиясын
әзiрлеу және
енгiзу
Қабылдау
актiлерi
БҒМ
2005-
2007
жылдар
150.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
50.0;
2006 -
50.0;
2007 -
50.0
РБ
51.
Ресей Федерация-
сының жоғары
оқу орындарында
ғарыш байланысы,
телекоммуника-
циялар, навига-
ция, борт
техникасы,
зымыран отыны
және қозғалтқыш,
ақпаратты қорғау
бойынша мамандар
даярлау (жылына
15, оның iшiнде
MГТУ-5, К.
Циолковский
атындағы МАТИ-РГТУ-2,
MAИ-5, МГУГК-3
маман даярлау)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ (шақыру)АБА
СIМ
Қорға-
нысминi
2005-
2007
жылдар
45.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
15.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ
(Қазақс-
тан Респуб-
ликасын-
да Бiлiм
берудi
дамыту-
дың
2005-
2010
жылдарға
дейiнгi
мемле-
кеттiк
бағдар-
ламасы,
020
"Маман-
дар
даяр-
лау")
52.
Ғарыш байланысы
саласында жыл
сайын 30 маманды
қайта даярлауды
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ (шақыру)АБА
Қорға-
нысминi
2005-
2007
жылдар
36.9,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
11.7;
2006 -
12.3;
2007 -
12.9
РБ (023
"Мемле-
кеттiк
бiлiм
беру
ұйымда-
рындағы
кадрлар-
дың
бiлiк-
тiлiгiн
арттыру
және
қайта
даяр-
лау")
53.
Ғарыш қызметi
саласында жыл
сайын 140 маман
үшiн бiлiктiлi-
гiн арттыру
курстарын
ұйымдастыру
және жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ (шақыру)АБА
Қорға-
нысминi
2005-
2007
жылдар
50.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
20.0;
2006 -
15.0;
2007 -
15.0
РБ (023
"Мемле-
кеттiк
бiлiм
беру
ұйымда-
ры
кадрла-
рының
бiлiк-
тiлiгiн
арттыру
және
қайта
даяр-
лау")
54.
Ғарыш қызметi
саласында 30
маман үшiн
шетелде
бiлiктiлiгiн
арттыруды және
тағылымдамадан
өтудi
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ (шақыру)АБА
СIМ
Қорға-
нысминi
2005-
2007
жылдар
36.9,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
11.7;
2006 -
12.3;
2007 -
12.9
РБ (023
"Мемле-
кеттiк
бiлiм
беру
ұйымда-
ры
кадрла-
рының
бiлiк-
тiлiгiн
арттыру
және
қайта
даяр-
лау")
55.
Аэроғарыштық
бағыт бойынша
кадрлар даярлау-
ды, қайта
даярлауды және
бiлiктiлiгiн
арттыруды
қамтамасыз
етуге арналған
10 әдiстемелiк
және оқу құрал-
дарын әзiрлеудi
әрi шығаруды
ұйымдастыру
Әдiстеме-
лiк және
оқу
құралдары
БҒМ
2005-
2007
жылдар
12.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
3.0;
2006 -
4.0;
2007 -
5.0
РБ (025
"Бiлiм
беру
жүйесiн
әдiсте-
мелiк
қамтама-
сыз ету
және
бiлiм
беру
қызмет-
терiнiң
сапасын
талдау")

2008
года
40.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
16.0;
2006 -
12.0;
2007 -
12.0
РБ
(Госу-
дарст-
венная
прог-
рамма
разви-
тия
обра-
зования
в РК на
2005-
2010
годы,
020
"Подго-
товка
спе-
циали-
стов")
49.
Организовать и
провести переподго-
товку 40 специалис-
тов в РФ для эксплуатации НКУ и CMC космической системы "Kazsat"
Инфор-
мация
в МОН
АИС
МО
10 января
2006
год
84.5 на
2005 год
РБ
(Бюд-
жетная
прог-
рамма
006
"Техни-
ческое
сопро-
вожде-
ние
системы
мони-
торинга
радио-
часто-
тного
спектра
и радио-
элект-
ронных
сред-
ств" АИС)
50.
Разработать и внед-
рить технологии
дистанционного обу-
чения специалистов
по аэрокосмическому
направлению
Акты
приемки
МОН
2005-
2007
годы
150.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
50.0;
2006 -
50.0;
2007 -
50.0
РБ
51.
Подготовить специ-
алистов в вузах
Российской Федера-
ции по космической
связи, телекоммуни-
кациям, навигации,
бортовой технике,
ракетным топливу и
двигателям, защите
информации (подго-
товка ежегодно: 15
специалистов, в том
числе в МГТУ - 5,
РГТУ имени К.
Циолковского - 2,
МАИ - 5, МГУГК - 3)
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)АИС
МИД
МО
2005-
2007
годы
45.0, в
т.ч.
по
годам:
2005 г.
- 15
2006 г.
- 15
2007 г.
- 15
РБ
(Государ-
ственная
программа
развития
образова-
ния в
Республи-
ке
Казахстан на
2005-2010
годы,
020
"Подго-
товка
специали-
стов")
52
Провести переподго-
товку ежегодно 30
специалистов в об-
ласти космической
связи
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)АИС
МО
2005-
2007
годы
36.9,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
11.7;
2006 -
12.3;
2007 -
12.9
РБ
(023
Повыше-
ние ква-
лификации
и пере-
подготов-
ка
кадров
государс-
твенных
органи-
заций
образо-
вания)
53.
Организовать и про-
вести курсы повыше-
ния квалификации
ежегодно для 140
специалистов в
сфере космической
деятельности
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)АИС
МО
2005-
2007
годы
50.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
20.0;
2006 -
15 .0;
2007 -
15.0
РБ
(023 По-
вышение
квалифи-
кации и перепод-
готовка
кадров
государс-
твенных
организа-
ций обра-
зования)
54.
Организовать повыше-
ние квалификации и провести стажировку для 30 специалистов в области космической деятель-
ности за рубежом
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)АИС
МИД
МО
2005-
2007
годы
36.9,
в т.ч.
по
годам:
2005-
11.7;
2006 -
12.3;
2007 -
12.9
РБ
(023 "По-
вышение
квалифи-
кации и перепод-
готовка
кадров
государ-
ственных
организа-
ций
образо-
вания")
55.
Организовать разра-
ботку и выпуск
10 методических и
учебных пособий для
обеспечения подго-
товки, переподго-
товки и повышения
квалификации кадров
по аэрокосмическому
направлению
Методи-
ческие и
учебные
пособия
МОН
2005-
2007
годы
12.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
3.0;
2006 -
4.0;
2007 -
5.0
РБ
(025 "Ме-
тодичес-
кое
обеспе-
чение
системы
образо-
вания и
анализ
качества
образова-
тельных
услуг")

8. Ғарыш қызметiнiң нормативтiк құқықтық базасын жетiлдiру
және экономикалық дамуын қамтамасыз ету
56.
"Ғарыш қызметi
туралы"
Қазақстан
Республикасы
Заңының жобасын
әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касы
Заңының
жобасы
БҒМ
Әдiлет-
минi
2006
жылғы
20 жел-
тоқсан
Талап
етiлмейдi
57.
Қазақстан
Республикасының
Халықаралық
зымыран техноло-
гияларын бақылау
режимiне қосылуы
үшiн қажеттi
iс-шаралар
жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ (шақыру)СIМ
2006
жылғы
25 қаңтар
Талап
етiлмейдi
58.
"Ғарыш жөнiндегi
кеңес" -
Қазақстан
Республикасының
Үкiметi жанынан
консультативтiк
кеңесшi орган
құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметi
қаулысы-
ның
жобасы
БҒМ
2005
жылғы
20 қыр-
күйек
Талап
етiлмейдi
59.
Iске асырылатын
жобалардың
коммерцияланды-
рылуына және
экономикалық
тиiмдiлiгiне
бағдарланған
Қазақстан
Республикасын-
дағы аэроғарыш
саласын
кезең-кезеңiмен
қалыптастыру
әрi басқару
стратегиясын
және оның даму
басымдықтарын
негiздеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)Қорға-
нысминi
2006
жылғы
25 қаңтар
2005
жылға -
10.0
РБ
60.
Мемлекеттiк
тапсырыс, салық,
кредит, кедендiк
реттеу негiзiнде
ғарыш қызметiн
дамытуды
мемлекеттiк
ынталандырудың
тiкелей және
жанама шаралары
мен тетiктерiн
әзiрлеу; ғарыш
технологиялары
мен қызметтер
рыногының
мониторингi,
талдау және
маркетингi
бағыттарын және
ақпараттық
жүйесiн
қалыптастыру
әдiстерiн
негiздеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)ЭБЖМ
2007
жылғы
25 қаңтар
15.9,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
8.2;
2006 -
7.7
РБ
61.
Көп арналы
қаржыландыру,
тәуекелдердi
және венчурлық
инвестициялауды
басқару жүйесiн
құру; ғарыш
қызметiн
дамытуда жеке
капитал мен
инвестициялар
тарту жөнiндегi
шаралар мен
тетiктердi
әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
есеп
БҒМ (шақыру)Қаржы-
минi
2007
жылғы
25 қаңтар
15.0,
оның
iшiнде
жылдар
бойынша:
2005 -
7.0;
2006 -
8.0
РБ
62.
Ғарыш техноло-
гияларын дамыту
мен олардың
ғылымның,
техника мен
экономиканың
басқа да
салаларында
пайдаланылуын
қамтамасыз ете-
тiн инновациялық
инфрақұрылым
қалыптастыру
жөнiндегi
ұсыныстарды
негiздеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
БҒМ (шақыру)ЭБЖМ
2007
жылғы
25 қаңтар
2006
жылға -
10.0
РБ
Бағдарламаны icкe асыруға байланысты қаржылық шығындар барлығы 44364,75 млн. теңгені құрайды.
Республикалық бюджет барлығы 44064,75 млн. теңге, оның ішінде 2005 жылы - 14861,2 млн. теңге.
Инвестициялар барлығы - 300.0 млн. теңге, оның ішiнде 2005
жылы - 150.0 млн. теңге; 2006 жылы - 150.0 млн. теңге.
"Kazsat" FA ұшыруға және "Бәйтерек" ЗҒК құруға байланысты
қаржылық шығындар 38346.39 млн. теңгенi құрайды, оның iшiнде 2004
жылы "Kazsat" ҒА құруға және ұшыруға 4000,0 млн. теңге бөлiнген
(ic-шаралар жоспарының 1-тармағы).

8. Совершенствование нормативной правовой
базы и экономическое обеспечение развития
космической деятельности
56.
Разработать проект
Закона Республики
Казахстан«"О косми-
ческой деятельности"
Проект
Закона
Респу-
блики
Казах-
стан
МОН
МЮ
20 декаб-ря
2006
года
Не
требу-
ются
57.
Провести необходи-
мые мероприятия для
присоединения
Республики Казах-
стан к международ-
ному Режиму контроля ракетной технологии
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МИД
25 января
2006
года
Не
требу-
ются
58.
Создать консульта-
тивно-совещательный
орган при Прави-
тельстве Республики
Казахстан - "Совет
по космосу"
Проект
поста-
новле-
ния
Прави-
тель-
ства
Респу-
блики
Казах-
стан
МОН
20 сен-
тября
2005
года
Не
требу-
ются
59.
Обосновать страте-
гию поэтапного фор-
мирования и управ-
ления аэрокосмичес-
кой отраслью в Рес-
публике Казахстан и
приоритетов ее раз-
вития, ориентиро-
ванных на коммерци-
ализацию и экономи-
ческую эффективность
реализуемых проектов
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МО
25 января
2006
года
10.0 на
2005
год
РБ
60.
Разработать меры и
механизмы прямого и
косвенного государ-
ственного стимули-
рования развития
космической дея-
тельности на основе
государственного
заказа, налогового,
кредитного, тамо-
женного регулирова-
ния; обосновать на-
правления и методы
формирования инфор-
мационной системы
мониторинга, ана-
лиза и маркетинга
рынка космических
технологий и услуг
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МЭБП
25 января
2007
года
15.9,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
8.2;
2006 -
7.7
РБ
61.
Создать систему
многоканального
финансирования,
управления рисками
и венчурного инвес-
тирования; разрабо-
тать меры и механизмы по привлечению частного капитала и инвестиций в развитие космической
деятельности
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МФ
25 января
2007
года
15.0,
в т.ч.
по
годам:
2005 -
7.0;
2006 -
8.0
РБ
62.
Обосновать предложе-
ния по формированию
инновационной инф-
раструктуры, обеспе-
чивающей развитие
космических техноло-
гий и их использо-
вание в других
сферах науки, техники и экономики
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МОН (созыв)МЭБП
25 января
2007
года
10.0,
на
2006
год
РБ
Финансовые затраты, связанные с реализацией Программы, составляют всего 44364,75 млн. тенге.
Республиканский бюджет всего 44064,75 млн. тенге, в том числе в 2005 году - 14861,2 млн. тенге.
Инвестиции всего - 300.0 млн. тенге, в том числе, 2005 год - 150.0 млн. тенге; 2006 год - 150.0 млн. тенге.
Финансовые затраты, связанные с созданием и запуском КА "Kazsat" и КРК "Байтерек", составляют 38346.39 млн. тенге, в т.ч. 4000,0 млн. тенге выделено на создание и запуск КА "Kazsat" в 2004 году (пункт 1 плана мероприятий).
Финансовые затраты из республиканского бюджета на обеспечение научно-

Республикалық бюджеттен ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қамтамасыз етуге арналған қаржылық шығындар 5582,1 млн. теңгенi құрайды, оның ішінде 2005 жылы - 2179,9 млн. теңге, 2006 жылы - 2232,6 млн. теңге, 2007 жылы - 1169,6 млн. теңге. Жұмыстардың көрсетілген түрлеріне 300 млн. теңге мөлшерiнде инвестициялар тарту жоспарланып отыр, оның iшiнде 2005 жылы - 150 млн. теңге, 2006 жылы - 150 млн. теңге.
Мамандар даярлауға, қайта даярлауға және бiлiктiлiгiн
арттыруға және басқа да бiлiм беру жөнiндегi іс-шараларға арналған
қаржы қаражаты барлығы 455,3 млн. теңгенi, оның iшiнде - 258,8 млн.
теңгенi осы бағдарламаның шеңберiнде бюджеттiк бағдарламалар
бойынша:
002 "Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер" (101
"Қолданбалы ғылыми зерттеулер" кiшi бағдарламасы) 150 млн. теңгенi,
оның iшiнде 2005 жылы - 50 млн. теңгені, 2006 жылы - 50 млн.
теңгенi, 2007 жылы - 50 млн. теңгенi құрайды;
023 "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдары кадрларының бiлiктiлiгiн
арттыру және қайта даярлау" барлығы 123,8 млн. теңгенi, оның iшiнде
2005 жылы - 43,4 млн. теңгенi, 2006 жылы - 39,6 млн. теңгенi, 2007 жылы - 40,8 млн. теңгенi құрайды.
025 "Бiлiм беру жүйесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету және бiлiм
беру қызметтерiнiң сапасын талдау" барлығы 12,0 млн. теңгенi, оның
iшiнде 2005 жылы - 3,0 млн. теңгенi, 2006 жылы - 4,0 млн. теңгенi,
2007 жылы - 5,0 млн. теңгенi құрайды.
Бұдан басқа, осы мақсаттарға 85,0 млн. теңге және 84,5 млн.
теңге көлемiнде қаржы қаражаты көзделген тиiсiнше бюджеттiк
бағдарламалар бойынша:
020 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi
мамандар даярлауға" (112 "Ресей Федерациясы және Шығыс Еуропа
жоғары оқу орындарында кадрларды даярлау" кiшi бағдарламасы)
барлығы 85,0 млн. теңгенi, оның iшiнде 2005 жылы - 31,0 млн.
теңгенi; 2006 жылы - 27,0 млн. теңгенi; 2007 жылы - 27,0 млн. теңгенi құрайды;
006 "Радиожиiлiк өрiсiнiң және радиоэлектрондық құралдардың
мониторинг жүйесiн техникалық сүйемелдеу" 2005 жылы 84,5 млн.
теңгенi құрайды.
2006-2007 жылдарға арналған республикалық бюджет қаражаты
есебiнен қаржыландырылатын iс-шаралар бойынша шығыстар көлемi
"Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының тиiстi
қаржылық жылына арналған Заңына сәйкес нақтыланады.
Ескерту:
әрiптiк аббревиатураларды толық жазу:
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпарат және байланыс агенттiгi
БҒМ - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
МАСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт
министрлiгi
Қорғанысминi - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгі
Қоршағанортаминi - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлiгі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгі
ККM - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгі
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгi
СIМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгі
ЭХO - Электр байланысының халықаралық одағы
Әдiлетминi - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Қаржыминi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
ҒА - Ғарыш аппараты
ТҒ - Техникалық ғимарат
TЭH - Техникалық-экономикалық негiздеу
ФЖБ - Функционалды жүк блогы
ГАЖ - Геоақпараттық жүйе
ЖБК және ЭСҚ - Жер үстi басқару кешенi және электромагниттiк
сыйымдылық құралы
ЗҒК - Зымыран-ғарыш кешенi
ЗҒТ - Зымыран-ғарыш техникасы
РФ - Ресей Федерациясы
ММТУ - Мәскеу мемлекеттiк техникалық университетi
РМТУ - Ресей мемлекеттiк техникалық университетi
MMAУ - Мәскеу мемлекеттiк авиация университетi
МГКУ - Мәскеу мемлекеттiк геодезия және картография
университетi
РБ - Республикалық бюджет.

исследовательских и опытно-конструкторских работ составляют 5582,1 млн. тенге, в том числе в 2005 году - 2179,9 млн. тенге, 2006 году - 2232,6 млн. тенге, 2007 году - 1169,6 млн. тенге. На указанные виды работ планируется привлечение инвестиций в размере 300 млн. тенге, в том числе в 2005 году - 150 млн. тенге, 2006 году - 150 млн. тенге.
Финансовые средства на подготовку, переподготовку, повышение квалификации специалистов и другие образовательные мероприятия составляют всего 455,3 млн. тенге, в том числе - 285,8 млн. тенге в рамках данной Программы по бюджетным программам:
002 "Фундаментальные и прикладные научные исследования" (подпрограмма 101 "Прикладные научные исследования") составляют всего 150,0 млн. тенге, в том числе 2005 год - 50 млн. тенге; 2006 год - 50,0 млн. тенге; 2007 год - 50,0 млн.тенге;
023 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования" составляют всего 123,8 млн. тенге, в том числе 2005 год - 43,4 млн. тенге; 2006 год - 39,6 млн. тенге; 2007 год - 40,8 млн. тенге;
025 "Методическое обеспечение системы образования и анализ качества образовательных услуг" составляют всего 12,0 млн. тенге, в том числе 2005 год - 3,0 млн. тенге; 2006 год - 4,0 млн. тенге; 2007 год - 5,0 млн. тенге.
Кроме того, на эти цели предусмотрены финансовые средства в объеме 85,0 млн. тенге и 84,5 млн. тенге соответственно по бюджетным программам:
020 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием" (подпрограмма 112 "Подготовка кадров в высших учебных заведениях Российской Федерации и Восточной Европы") составляют всего 85,0 млн. тенге, в том числе 2005 год - 31,0 млн. тенге; 2006 год - 27,0 млн. тенге; 2007 год - 27.0 млн. тенге;
006 "Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств" составляют в 2005 году 84,5 млн. тенге.
Объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского бюджета на 2006-2007 годы, будут уточняться в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий финансовый год.
Сноска. В тексте, после Плана мероприятий, внесены изменения постановлением Правительства РК от 15 февраля 2008 года  N 144 .
Примечание:
расшифровка буквенных аббревиатур:
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МКИС - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МСЭ - Международный союз электросвязи
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
КА - космический аппарат
ТЗ - техническое задание
ТЭО - технико-экономическое обоснование
ФГБ - функциональный грузовой блок
ГИС - геоинформационная система
НКУ и CMC - наземный комплекс управления и средства электромагнитной совместимости
КРК - космический ракетный комплекс
РКТ - ракетно-космическая техника
РБ - Республиканский бюджет
РФ - Российская Федерация
МГТУ - Московский государственный технический университет
РГТУ - Российский государственный технический университет
МГАУ - Московский государственный авиационный университет
МГУГК - Московский государственный университет геодезии и картографии.
Сноска. В Примечание внесены изменения постановлением Правительства РК от 15 февраля 2008 года  N 144 .