Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1384 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 мамырдағы N 478 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 553 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2007 N 553 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды, ақпараттандыру процестерiн қалыптастыру мен дамыту жөнiндегі жұмыстарды үйлестiру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1384  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 50, 473-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақта:
Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру жөнiндегi комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Тiлеубердин              - Қазақстан Республикасының Премьер-
Алтай Абылайұлы            Министрi Кеңсесiнiң Басшысы, төраға
Сәрсембаев               - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмiрзақ Нұрғалиұлы         Министрiнiң Кеңсесi Өндiрiстiк сала және
инфрақұрылым бөлiмiнiң бас сарапшысы,
хатшы
Жуат                     - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Мұратхан Жуатұлы           Әкiмшiлігі Мемлекеттiк құпияларды қорғау
және ақпараттандыру бөлiмiнiң меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)
Дауылбаев                - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының
Асхат Қайзоллаұлы          орынбасары (келiсiм бойынша)
Баймағанбетов            - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Серiк Нұртайұлы            қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттігi (қаржы полициясы)
төрағасының орынбасары (келiсiм бойынша)
Көмекбаев                - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
Әли Амантайұлы             қызмет iстерi aгeнттiгi төрағасының
орынбасары (келiсiм бойынша)
Сақалов                  - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
Болат Зиядаұлы             аппараты басшысының орынбасары (келiсiм
бойынша)
Жоламан                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Рүстем Қабидоллаұлы        ақпарат және спорт бiрiншi вице-министрi
Iзмұхамбетов             - Қазақстан Республикасының Энергетика
Бақтықожа Салахатдинұлы    және минералдық ресурстар бiрiншi вице-
министрi
Кесiкбаев                - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Сұлтанғали Қабденұлы       ортаны қорғау бiрiншi вице-министрi
Әбдiқалықова             - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлшара Наушақызы          халықты әлеуметтiк қорғау вице-министрi
Амангелдиев              - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Ардақ Амангелдiұлы         сақтау вице-министрi
Әмiрин                   - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-
Асқар Кемеңгерұлы          министрi
Асанов                   - Қазақстан Республикасының Әдiлет вице-
Жақып Қажманұлы            министрi
Әбдiмомынов              - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Азамат Құрманбекұлы        ғылым вице-министрi
Сұлтанов                 - Қазақстан Республикасының Экономика
Бақыт Тұрлыханұлы          және бюджеттік жоспарлау вице-министрi
Зверьков                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Вадим Павлович             министрiнiң орынбасары
Төртаев                  - Қазақстан Республикасы Статистика
Бауыржан Қадырұлы          агенттiгі төрағасының орынбасары
Нефедов                  - Қазақстан Республикасы Табиғи
Алексей Петрович           монополияларды реттеу агенттiгi
төрағасының орынбасары
Бөкенов                  - Алматы қаласы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
Қайрат Ахмадиұлы
Долженков                - Алматы облысы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
Виктор Анатольевич
Савченко                 - Жамбыл облысы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
Александр Георгиевич
Әбдiбеков                - Ақтөбе облысы әкiмiнiң орынбасары
Нұрмұхамбет Қанапияұлы
Бочин                    - Павлодар облысы әкiмiнiң орынбасары
Виктор Захарович
Бортник                  - Маңғыстау облысы әкiмiнiң орынбасары
Михаил Михаилович
Ыдырысов                 - Қызылорда облысы әкiмiнiң орынбасары
Құттықожа Ыдырысұлы
Качало                   - Батыс Қазақстан облысы әкiмiнiң
Станислав Павлович         орынбасары
Төлебаев                 - Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары
Марат Еркiнұлы
Тоғжанов                 - Қарағанды облысы әкiмiнiң орынбасары
Ералы Лұқпанұлы
Тұрғымбеков              - Оңтүстік Қазақстан облысының әкiмi
Әуелхан Елтайұлы           аппаратының басшысы
Политкин                 - Ақмола облысының әкiмi аппаратының
Николай Афанасьевич        басшысы
Нақпаев                  - Атырау облысының әкiмi аппаратының
Сәлiмжан Жұмашұлы          басшысы
Мұрзалин                 - Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмi
Мәлiк Кеңесбайұлы          аппаратының басшысы
Ко                       - Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң аппараты
Константин Валентинович    басшысының орынбасары
Бишiғаев                 - "Қазақтелеком" акционерлiк қоғамының
Асқар Дарушұлы             бизнестi дамыту жөнiндегi вице-президентi
(келiсiм бойынша)
Молдағалиев              - "Қазпочта" акционерлiк қоғамының
Дәурен Тұманбайұлы         басқармасы төрағасының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Баишева                  - "Цеснабанк" акционерлiк қоғамының
Вера Ивановна              басқармасы төрағасының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Өскенбаева               - "Каспий банкi" акционерлiк қоғамының
Анар Максимқызы            басқарушы директоры (келiсiм бойынша)
Шамұратов                - "Қазкоммерцбанк" акционерлiк қоғамының
Ермек Насырединұлы         басқарушы директоры (келiсiм бойынша);
мына:
"Бектасов                - "Қазақтелеком" ашық акционерлік
Әбен Ағыбайұлы             қоғамының президентi"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Бектасов                - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Әбен Ағыбайұлы             және байланыс агенттiгiнiң төрағасы,
төрағаның орынбасары";
мына:
"Жақыпов                 - Қазақстан Республикасының Президентi
Мирболат Хабиұлы           Әкiмшiлiгi Кеңсесiнiң Жалпы бөлiмiнiң
меңгерушiсi (келiсiм бойынша)
деген жолда "Кеңсесiнiң" деген сөз алынып тасталсын;
мына:
"Исин                    - "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық
Нұрлан Құрманғалиұлы       акционерлiк қоғамы басқармасының
төрағасы (келісiм бойынша)"
деген жолда "жабық" деген сөз алынып тасталсын;
мына:
"Щелконогов              - Қазақстан Республикасының Президентi Iс
Игорь Рудольфович          басқармасының Жалпы бөлiмi ақпараттандыру
секторының меңгерушiсi (келiсiм бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Щелконогов              - Қазақстан Республикасының Президентi Iс
Игорь Рудольфович          басқармасының бюджеттiк жоспарлау және
қаржылық бақылау бөлiмі ақпараттандыру,
компьютерлендiру секторының меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)";
көрсетiлген құрамнан Мыңбаев Сауат Мұхаметбайұлы, Канешев Бiржан Бисекенұлы, Жандосов Ораз Әлиұлы, Келiмбетов Қайрат Нематұлы, Маханбетәжиев Батыр Әпенұлы, Шалахметов Ғадiлбек Минажұлы, Кәрентаев Ермек Амангелдіұлы, Нәлібаев Әбдiқалық Зәкiрұлы, Рябченко Олег Григорьевич, Ержанов Бақыт Ахметұлы, Молчанов Сергей Николаевич, Могильный Валерий Валентинович, Жақыпбеков Сембек Сәбетұлы, Кан Людмила Михайловна, Степанова Валентина Алексеевна, Құрманов Алмас Мұхаметкәрiмұлы, Дунаев Асқар Ғалиасқарұлы шығарылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2005 года N 478. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 553
Cноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2005 года N 478 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 553
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384 "О координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры, процессов информатизации" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 50, ст. 473) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
ввести в состав Комиссии по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан
Тлеубердина Алтая Аблаевича        -  Руководителя Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан,
председателем
Сарсембаева Омирзака Нургалиевича  -  главного эксперта Отдела
производственной сферы и
инфраструктуры Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан, секретарем
Жуата Муратхана Жуатовича          -  заведующего Отделом по защите
государственных секретов и
информатизации Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Даулбаева Асхата Кайзуллаевича     -  заместителя Генерального прокурора
Республики Казахстан
(по согласованию)
Баймаганбетова Серика Нуртаевича   -  заместителя Председателя Агентства
Республики Казахстан по борьбе
с экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция)
(по согласованию)
Комекбаева Али Амантаевича         -  заместителя Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
(по согласованию)
Сакалова Болата Зиядаевича         -  заместителя руководителя аппарата
Верховного Суда Республики Казахстан
(по согласованию)
Жоламана Рустема Кабидоллаулы      -  первого вице-министра культуры,
информации и спорта
Республики Казахстан
Измухамбетова                      -  первого вице-министра энергетики
Бактыкожу Салахатдиновича             и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Кесикбаева Султангали Кабденовича  -  первого вице-министра охраны
окружающей среды Республики
Казахстан
Абдыкаликову Гульшару Наушаевну    -  вице-министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Амангельдиева                      -  вице-министра здравоохранения
Ардака Амангельдиевича                Республики Казахстан
Амрина Аскара Кеменгеровича        -  вице-министра финансов
Республики Казахстан
Асанова Жакипа Кажмановича         -  вице-министра юстиции
Республики Казахстан
Абдымомунова                       -  вице-министра образования и науки
Азамата Курманбековича                Республики Казахстан
Султанова Бахыта Турлыхановича     -  вице-министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Зверькова Вадима Павловича         -  заместителя Министра иностранных
дел Республики Казахстан
Тортаева Бауржана Кадыровича       -  заместителя Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
Нефедова Алексея Петровича         -  заместителя Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
Букенова Кайрата Ахмадиевича       -  первого заместителя акима
города Алматы
Долженкова Виктора Анатольевича    -  первого заместителя акима
Алматинской области
Савченко Александра Георгиевича    -  первого заместителя акима
Жамбылской области
Абдибекова                         -  заместителя акима
Нурмухамбета Канапиевича              Актюбинской области
Бочина Виктора Захаровича          -  заместителя акима Павлодарской
области
Бортника Михаила Михайловича       -  заместителя акима
Мангистауской области
Идрисова Куттыкожу Идрисовича      -  заместителя акима
Кызылординской области
Качало Станислава Павловича        -  заместителя акима
Западно-Казахстанской области
Толибаева Марата Еркиновича        -  заместителя акима города Астаны
Тугжанова Ералы Лукпановича        -  заместителя акима
Карагандинской области
Тургумбекова Ауельхана Ельтаевича  -  руководителя аппарата акима
Южно-Казахстанской области
Политкина Николая Афанасьевича     -  руководителя аппарата акима
Акмолинской области
Накпаева Салимжана Жумашевича      -  руководителя аппарата акима
Атырауской области
Мурзалина Малика Кенесбаевича      -  руководителя аппарата акима
Северо-Казахстанской области
Ко Константина Валентиновича       -  заместителя руководителя аппарата
акима Восточно-Казахстанской области
Бишигаева Аскара Дарушевича        -  вице-президента по развитию
бизнеса акционерного общества
"Казахтелеком" (по согласованию)
Молдагалиева Даурена Туманбаевича  -  заместителя председателя правления
акционерного общества "Казпочта"
(по согласованию)
Баишеву Веру Ивановну              -  заместителя председателя правления
акционерного общества "Цеснабанк"
(по согласованию)
Ускенбаеву Анару Максимовну        -  управляющего директора акционерного
общества "Банк Каспийский"
(по согласованию)
Шамуратова Ермека Насрединовича    -  управляющего директора акционерного
общества "Казкоммерцбанк"
(по согласованию);
строку:
"Бектасов Абен Агыбаевич           -  президент открытого акционерного
общества "Казахтелеком"
изложить в следующей редакции:
"Бектасов Абен Агыбаевич           -  Председатель Агентства Республики
Казахстан по информатизации и связи,
заместитель председателя"
в строке:
"Жакыпов Мирболат Хабиулы          -  заведующий Общим отделом Канцелярии
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)"
слово "Канцелярии" исключить;
в строке:
"Исин Нурлан Курмангалиевич        -  председатель правления закрытого
акционерного общества "Национальные
информационные технологии"
(по согласованию)"
слово "закрытого" исключить;
строку:
"Щелконогов Игорь Рудольфович      -  заведующий сектором информатизации
Общего отдела Управления делами
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Щелконогов Игорь Рудольфович      -  заведующий сектором информатизации,
компьютеризации отдела бюджетного
планирования и финансового контроля
Управления делами Президента
Республики Казахстан (по согласованию)"
вывести из указанного состава: Мынбаева Сауата Мухаметбаевича, Канешева Биржана Бисекеновича, Жандосова Ораза Алиевича, Келимбетова Кайрата Нематовича, Маханбетажиева Батыра Апеновича, Шалахметова Гадильбека Минажевича, Карентаева Ермека Амангельдиевича, Налибаева Абдукалыка Закировича, Рябченко Олега Григорьевича, Ержанова Бахыта Ахметовича, Молчанова Сергея Николаевича, Могильного Валерия Валентиновича, Жакипбекова Сембека Сабетовича, Кан Людмилу Михайловну, Степанову Валентину Алексеевну, Курманова Алмаза Мухаметкаримовича, Дунаева Армана Галиаскаровича;

2) көрсетілген қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөнiндегі жұмыстарды үйлестiру жөнiндегi комиссия туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру жөнiндегi комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығын іске асыру мақсатында құрылады";
2-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақта:
екiншi абзацтағы "Бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi қалыптастыру жөнiндегі жұмыс пен" деген сөздер "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" инфрақұрылымын қалыптастыру мен" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацтағы "жоспарлары мен бағдарламаларын қарау және келiстiру" деген сөздер "жоспарлары мен бағдарламалары жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекетке, азаматтар мен ұйымдарға "ақпараттық қоғам" жағдайында жұмыс iстеуге мүмкiндiк беретiн нормативтiк құқықтық және әдiснамалық база жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу";
мынадай мазмұндағы бесiншi абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттiк органдардың электрондық қызметтерiн қалыптастыру және дамыту жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу";
бесiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"деректердi электрондық беру мен алмасудың қазақстандық стандарттарын, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық индустрияның дамуын ынталандыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу";
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"электрондық үкiмет" қызметтерiне қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету, "ақпараттық теңсiздiктi" жою жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында бiлiм деңгейiн арттыру жөнiнде iс-шаралар әзiрлеу";
алтыншы абзацтағы "бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi" деген сөздер "ақпараттық қоғамды" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"электрондық үкiмет" инфрақұрылымының базалық құрамдас бөлiктерiн қалыптастыру және мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын оңтайландыру жөнiндегi жұмысты үйлестiру";
жетiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкiметi үшiн "электрондық үкiмет" қалыптастырудың және "ақпараттық қоғамды" дамытудың проблемалары жөнiнде материалдар мен ұсынымдар дайындау";
оныншы абзацтағы "Бiртұтас ақпараттық кеңiстiк құрудың тұжырымдамасын iске асыру жөнiнде" деген сөздер "электрондық үкiмет" қалыптастыру, мемлекеттiк мекемелердi ақпараттандыру мен "ақпараттық қоғам" дамыту жөнiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бiрiншi абзацтағы "мекемелермен келiсiм бойынша" деген сөздерден кейiн "ақпараттық қоғамды" қалыптастыру мен" деген сөздермен толықтырылсын, "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру жөнiндегi жұмыс пен" деген сөздер алынып тасталсын;
он екiншi абзацтағы "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды" деген сөздер "электрондық үкiмет" деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшiншi абзацтағы "мемлекеттiк мекемелерде" деген сөздерден кейiн "электрондық үкiметтiң" базалық құрамдас бөлiктерiн, сондай-ақ" деген сөздермен толықтырылсын;
он бесiншi және он алтыншы абзацтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттiк органдар мен Комиссияға енгiзiлген өзге де ұйымдардан өзiне жүктелген мiндеттердi орындау үшiн қажеттi ақпаратты сұратады және алады;
Қазақстан Республикасының Үкiметiне өзiнiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша нормативтiк құқықтық кесiмдер шығару, оларды өзгерту немесе олардың күшiн жою жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
министрлiктерден, ведомстволардан, кәсiпорындар мен ұйымдардан, ғылыми және зерттеу мекемелерiнен сараптамалар жүргiзу мен консультациялар үшiн келiсiм бойынша тиiстi бейiндегi мамандарды тартады және қажет болған кезде жұмыс топтарын ұйымдастырады;
"электрондық үкiмет" қалыптастыру мен мемлекеттiк мекемелердi ақпараттандыру жөнiнде жұмыстар жүргiзу үшiн бюджет қаражатын, директивалық кредиттердi және басқа да мемлекеттiк қаржыландыру көздерiн (оның iшiнде қарыздар) пайдалану жөнiнде ұсыныстар енгізедi";
"Комиссияның құқығы" деген бөлiмше алынып тасталсын;
5-тармақтағы "үш" деген сөз "екi" деген сөзбен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "мәжiлiстерiн" деген сөзден кейiн "мәжiлiстiң бекiтiлген жоспарына сәйкес және" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) в Положении о Комиссии по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Комиссия по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан (далее - Комиссия) создается в целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";
пункт 2 исключить;
в пункте 4:
в абзаце втором после слова "инфраструктуры" дополнить словами "электронного правительства" в Республике Казахстан";
в абзаце третьем слова "рассмотрение и согласование планов и программ" заменить словами "выработка предложений по планам и программам";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"выработка предложений по нормативной правовой и методологической базе, позволяющей государству, гражданам и организациям функционировать в условиях "информационного общества";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"выработка предложений по формированию и развитию электронных услуг государственных органов";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"выработка предложений по казахстанским стандартам электронного представления и обмена данными, а также стимулированию развития информационно-коммуникационной индустрии";
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"выработка мероприятий по обеспечению доступа к услугам "электронного правительства", организации работ по ликвидации "информационного неравенства" и повышению уровня образования в сфере информационно-коммуникационных технологий";
в абзаце шестом слова "единого информационного пространства" заменить словами "информационного общества";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"координация работы по формированию базовых компонентов инфраструктуры "электронного правительства" и оптимизации информационной инфраструктуры государственных органов";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"подготовка материалов и рекомендаций для Правительства Республики Казахстан по проблемам формирования "электронного правительства" и развития "информационного общества";
в абзаце десятом слова "по реализации Концепции создания единого информационного пространства" заменить словами "по формированию "электронного правительства, информатизации государственных учреждений и развития "информационного общества";
в абзаце одиннадцатом слова "единого информационного пространства" заменить словами "информационного общества";
в абзаце двенадцатом слова "единого информационного пространства" заменить словами "электронного правительства";
в абзаце тринадцатом после слова "эксплуатации" дополнить словами "базовых компонентов "электронного правительства, а также";
абзацы пятнадцатый и шестнадцатый исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"запрашивает и получает от центральных и местных исполнительных органов, а также государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, и иных организаций, включенных в Комиссию, информацию, необходимую для выполнения возложенных на нее задач;
вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по изданию, изменению или отмене нормативных правовых актов по вопросам, отнесенным к ее компетенции;
привлекает по согласованию для проведения экспертиз и консультаций специалистов соответствующего профиля из министерств, ведомств, предприятий и организаций, научных и исследовательских учреждений и, при необходимости, организовывает рабочие группы;
вносит предложения по использованию бюджетных средств, директивных кредитов и других государственных источников финансирования (в том числе заемных) для проведения работ по формированию "электронного правительства" и информатизации государственных учреждений";
подраздел "Права Комиссии" исключить;
в пункте 5 слово "три" заменить словом "два";
в пункте 9 после слова "заседания" дополнить словами "в соответствии с утвержденным планом заседаний и";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Комиссияның жұмыс органының функциялары Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiне жүктелсiн".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

"12. Функции рабочего органа Комиссии возложить на Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан