Активтердi басқарудың тиiмділігiне талдау жүргiзу, жекешелендiру объектілерiнiң құнын және олардың қаржылық жай-күйiн бағалау жөнiндегі қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу, инвестициялық мiндеттемелердi орындау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 13 маусымдағы N 593 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 қарашадағы № 1177 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.09 № 1177 Қаулысымен.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының 24-1-бабын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берілiп отырған Активтердi басқарудың тиiмдiлiгiне талдау жүргiзу, жекешелендiру объектілерінің құнын және олардың қаржылық жай-күйін бағалау жөнiндегі қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу, инвестициялық мiндеттемелердi орындау ережесi бекiтілсiн.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 13 маусымдағы
N 593 қаулысымен
бекiтiлген
Активтердi басқарудың тиiмділігіне талдау
жүргiзу, жекешелендiру объектiлерiнiң құнын және
олардың қаржылық жай-күйін бағалау жөнiндегi
қызметтердi мемлекеттік сатып алуды жүргiзу,
инвестициялық мiндеттемелердi орындау ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Активтердi басқарудың тиiмдiлiгiне талдау жүргiзу, жекешелендiру объектілерiнiң құнын және олардың қаржылық жай-күйiн бағалау жөнiндегi қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу, инвестициялық мiндеттемелердi орындау ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңына (бұдан әрi - Заң) сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасының Үкiметi республикалық мемлекеттік меншiкке иелiк етуге (бұдан әрi - Конкурсты ұйымдастырушы) уәкiлеттік берген органның активтердi басқарудың тиiмділiгiне талдау жүргiзу, жекешелендiру объектілерiнiң құнын және олардың қаржылық жай-күйiн бағалау жөнiндегi қызметтерге мемлекеттiк сатып алуды, инвестициялық мiндеттемелердi орындауды ұйымдастыру мен жүргізу тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Ережеде Заңда және Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002 жылғы 31 қазандағы N 1158 қаулысымен бекiтiлген Тауарларды, жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыру мен жүргiзудiң ережесiнде белгіленген түсiнiктер мен терминдер пайдаланылады. P071301
3. Осы Ереженi қолдану аясы активтердi басқарудың тиiмдiлігіне талдау жүргiзу, жекешелендiру объектiлерінiң құнын және олардың қаржылық жай-күйiн бағалау, инвестициялық міндеттемелердi орындау саласындағы қызметтердi мемлекеттiк сатып алу болып табылады.

Об утверждении Правил проведения государственных закупок услуг по проведению анализа эффективности управления активами, оценке стоимости объектов приватизации и их финансового состояния, выполнения инвестиционных обязательств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2005 года N 593. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2010 года N 1177
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.11.2010 N 1177
В целях реализации  статьи 24-1  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения государственных закупок услуг по проведению анализа эффективности управления активами, оценке стоимости объектов приватизации и их финансового состояния, выполнения инвестиционных обязательств.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2005 года N 593
Правила
проведения государственных закупок услуг по проведению анализа
эффективности управления активами, оценке стоимости объектов
приватизации и их финансового состояния, выполнения инвестиционных обязательств
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения государственных закупок услуг по проведению анализа эффективности управления активами, оценке стоимости объектов приватизации и их финансового состояния, выполнения инвестиционных обязательств (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" (далее - Закон) и определяют порядок организации и проведения органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на распоряжение республиканской государственной собственностью (далее - Организатор конкурса), государственных закупок услуг по проведению анализа эффективности управления активами, оценке стоимости объектов приватизации и их финансового состояния, выполнения инвестиционных обязательств.
2. В настоящих Правилах используются понятия и термины, определенные Законом и Правилами организации и проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, утвержденными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2002 года N 1158. P071301
3. Сферой применения настоящих Правил являются государственные закупки услуг в области проведения анализа эффективности управления активами, оценки стоимости объектов приватизации и их финансового состояния, выполнения инвестиционных обязательств.

4. Активтердi басқарудың тиiмділiгіне талдау жүргізу, жекешелендiру объектiлерiнiң құнын және олардың қаржылық жай-күйiн бағалау, инвестициялық мiндеттемелердi орындау саласындағы қызметтердi мемлекеттiк сатып алу екi кезеңдi рәсiмдердi пайдалана отырып, ашық конкурс өткiзу тәсiлiмен жүзеге асырылады.
2. Екi кезеңдiк рәсiмдердi пайдалана отырып,
ашық конкурс өткiзу тәсiлiмен мемлекеттік сатып алу
5. Активтердi басқарудың тиiмдiлігіне талдау жүргізу, жекешелендiру объектілерiнiң құнын және олардың қаржылық жай-күйiн бағалау жөнiндегі қызметтердi мемлекеттік сатып алу, инвестициялық мiндеттемелердi орындау екi кезеңдiк рәсiмдердi пайдалана отырып, ашық конкурс тәсiлiмен жүргiзiледi және мынадай кезеңдердiң жиынтығын бiлдiредi:
1) конкурстық құжаттаманың негiзiнде ықтимал берушiлерден сатып алынатын қызметтердiң техникалық, сапалық немесе өзге де сипаттамаларына, оларды жеткiзудiң шарттық талаптарына (орындау, көмек көрсету) қатысты ұсыныстарды сұрау; конкурстық құжаттамаға сәйкес бағаларын көрсетпей ықтимал берушілер ұсынған бастапқы конкурстық өтінiмдердi қарау; ықтимал берушілердiң бiлiктiлiк деректерiн қарау; қажет болған кезде білiктiлiк талаптарына сәйкес келетiн ықтимал берушiлермен қызметтердiң техникалық, сапалық немесе өзге де сипаттамаларына, оларды көрсетудiң шарттық талаптарына қатысты мәселелердi талқылау, конкурстық құжаттамада белгiленген өлшемдердiң негiзiнде конкурстық өтінiмдердi салыстыру және бағалау;
2) конкурстық құжаттамаға Конкурсты ұйымдастырушының ықтимал берушілер ұсынған қызметтердiң техникалық, сапалық немесе өзге де сипаттамаларының негiзiнде өзгерiстер енгiзу; конкурстың алғашқы кезеңiнен өткен ықтимал берушілердiң түпкiлiктi конкурстық өтінімдердi ұсынуы; бағалық ұсыныстар және бағалау өлшемдерiн ескере отырып оларды бағалау және салыстыру; конкурс қорытындысын шығару.
6. Сатып алынатын қызметтердiң ерекшелiктерiн ескере отырып, оларды лоттар бойынша бөлшектеп (лотты егжей-тегжейлi нақтылаудың мүмкiн еместiгі, объектiлердiң көптiгi және бiртектi еместігі, объектiлердiң аздығы, бiр мезгiлде бiрнеше объектiлер бойынша жұмыстарды жүргiзудiң қажеттiлiгі) әрбiр лот бойынша бiреуден астам жеңiмпазды анықтауға рұқсат етiледi.
7. Конкурсты ұйымдастырушы конкурсты ұйымдастырады және өткiзедi.
8. Конкурсты ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға өтінімдi қабылдау аяқталатын күнге дейiн отыз күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей конкурстың өткiзiлетiні туралы мерзiмдi баспасөзде мемлекеттік және орыс тiлдерiнде хабарландыру (хабарлама) жариялайды.
9. Конкурсқа консалтингілiк қызметтер көрсетумен айналысатын, консалтингілiк қызметтер көрсетуге кепiлдiк беретiн және Заңның 8-бабының 1-тармағында айтылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келетiн ықтимал берушілер жiберiледi. Z070303

4. Государственные закупки услуг в области проведения анализа эффективности управления активами, оценки стоимости объектов приватизации и их финансового состояния, выполнения инвестиционных обязательств осуществляются способом проведения открытого конкурса с использованием двухэтапных процедур.
2. Государственные закупки
способом проведения открытого конкурса с использованием
двухэтапных процедур
5. Государственные закупки услуг по проведению анализа эффективности управления активами, оценке стоимости объектов приватизации и их финансового состояния, выполнения инвестиционных обязательств проводятся способом открытого конкурса с использованием двухэтапных процедур и представляет собой совокупность следующих этапов:
1) запрос на основе конкурсной документации у потенциальных поставщиков предложений, касающихся технических, качественных или иных характеристик закупаемых услуг, договорных условий их поставки (выполнения, оказания); рассмотрение первоначальных конкурсных заявок, представленных потенциальными поставщиками без указания цены, в соответствии с конкурсной документацией; рассмотрение квалификационных данных потенциальных поставщиков; обсуждение при необходимости с потенциальными поставщиками, соответствующим квалификационным требованиям, вопросов, касающихся технических, качественных или иных характеристик услуг, договорных условий их оказания, сопоставление и оценка конкурсных заявок на основе критериев, определенных в конкурсной документации;
2) внесение Организатором конкурса изменений в конкурсную документацию на основе представленных потенциальными поставщиками технических, качественных или иных характеристик услуг; представление потенциальными поставщиками, прошедшими первый этап конкурса, окончательных конкурсных заявок; их оценка и сопоставление с учетом ценовых предложений и критериев оценки; подведение итогов конкурса.
6. С учетом специфики закупаемых услуг с дроблением их по лотам (невозможность детальной конкретизации лота, многочисленность и неоднородность объектов, незначительность объектов, необходимость проведения работ одновременно по нескольким объектам) допускается определение более одного победителя по каждому лоту.
7. Конкурс организует и проводит Организатор конкурса.
8. Организатором конкурса публикуется объявление (уведомление) о проведении конкурса на государственном и русском языках в периодической печати не позднее, чем за тридцать календарных дней до дня окончания, приема заявок на участие в конкурсе.
9. К конкурсу допускаются потенциальные поставщики, занимающиеся оказанием консалтинговых услуг, гарантирующие оказание консалтинговых услуг, и соответствующие квалификационным требованиям, оговоренным в пункте 1  статьи 8  Закона. Z070303

10. Ықтимал берушi мен оның аффилиирленген тұлғасының бiр конкурсқа (лотқа) қатысуға құқығы жоқ.
11. Сатып алынатын қызметтердің рыногында жұмыс тәжiрибесiне ие болу қажеттiлiгi туралы талаптар, оларды қолдау Заңның 27-бабына сәйкес жүзеге асырылатын шағын кәсiпкерлiк субъектілерiне қолданылмайды.
12. Ықтимал беруші біліктілiк талаптары бойынша оларға дәйексiз ақпарат ұсынған жағдайда осы фактi анықталған сәттен бастап бір жылдың iшiнде мемлекеттік сатып алу процесіне қатысуға жiберiлмейдi.
13. Конкурстық өтінiмдердi ашқан кезде конкурс комиссиясының отырыстарына ықтимал берушiнің ресми өкiлi қатыса алады. Ықтимал беруші өкiлiнiң өкілеттілiгi сенiмхат түрінде жазбаша расталуы тиiс, ол конкурстық өтінімге қоса берiледi немесе осы өкіл конкурстық өтінiмдерi бар конверттердi ашар алдында бередi.
14. Ықтимал берушi өзiнің конкурстық өтінімін дайындауға және беруге байланысты барлық шығыстарды көтередi, ал Конкурсты ұйымдастырушы және конкурстық комиссия конкурс нәтижелерiне қарамастан осы шығыстарды өтеу бойынша мiндеттеме алмайды.
15. Конкурстың ұйымдастырушысы барлық ықтимал берушiлерге мынадай ақпаратты қамтитын конкурстық құжаттаманы бередi:
1) оның ұсынылатын білiктілiк талаптарына сәйкестігін растауға ықтимал беруші беруi тиiс құжаттарға қойылатын талаптар;
2) көрсетiлетiн қызметтердiң мөлшерi және/немесе көлемi;
3) қызметтер көрсету орны;
4) қызметтер көрсетудiң талап етілетiн мерзiмдерi;
5) мемлекеттiк сатып алу туралы төлем шарты және үлгi шарты ;
6) конкурстық өтінімнiң бағасы көрсетiлуге тиiстi валютаны немесе валюталарды және оларды салыстыру мен бағалау мақсатында конкурстық өтiнiмнiң бағаларын бiрыңғай валютаға келтiру үшiн қолданылатын бағам;
7) Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасына сәйкес конкурстық өтiнiмдердi жасау мен табыс етудiң тiлiне қойылатын талаптар;
8) конкурстық өтiнiмдi енгiзу шарты, мазмұны мен қамтамасыз ету нысаны;
9) ықтимал берушiнiң конкурстық өтінiмдердi берудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн өзiнiң конкурстық өтiнiмiн өзгерту немесе керi қайтарып алу құқығына тиiстi нұсқау;
10) конкурстық өтінiмдер беру тәсілi, орны мен соңғы мерзiмi (бiрақ жұмыс күнiнiң жергілiктi уақытының он бес сағатынан кешiктірмей) және олардың әрекет ету мерзiмi;
11) конкурстық құжаттаманың мазмұны бойынша ықтимал берушілердің солардың көмегiмен түсiндiрме сұрата алатын тәсілдерi және ашық нысанда хаттама жасала отырып Конкурсты ұйымдастырушының сол кезеңде ықтимал берушiлермен хаттама жасала отырып ашық нысанда өткiзілетiн кездесу өткiзу ниетi туралы хабарламасы;

10. Потенциальный поставщик и его аффилиированное лицо не имеют права участвовать в одном конкурсе (лоте).
11. Требования о необходимости обладания опытом работы на рынке закупаемых услуг не распространяются на субъектов малого предпринимательства, поддержка которых осуществляется в соответствии со  статьей 27  Закона.
12. Потенциальный поставщик в случае представления им недостоверной информации по квалификационным требованиям не допускается к участию в процессе государственных закупок в течение одного года с момента установления такого факта.
13. В заседаниях конкурсной комиссии при вскрытии конкурсных заявок может участвовать официальный представитель потенциального поставщика. Полномочия представителя потенциального поставщика должны быть подтверждены письменно в виде доверенности, которая прикладывается к конкурсной заявке или представляется данным представителем перед вскрытием конвертов с конкурсными заявками.
14. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с подготовкой и подачей своей конкурсной заявки, а Организатор конкурса и конкурсная комиссия не несут обязательств по возмещению этих расходов независимо от результатов конкурса.
15. Организатор конкурса предоставляет всем потенциальным поставщикам конкурсную документацию, содержащую следующую информацию:
1) требования к документам, которые должны быть представлены потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия предъявляемым квалификационным требованиям;
2) количество и/или объем оказываемых услуг;
3) место оказания услуг;
4) требуемые сроки оказания услуг;
5) условия платежа и типовой договор о государственных закупках;
6) валюту или валюты, в которых должна быть выражена цена конкурсной заявки, и курс, который будет применен для приведения цен конкурсных заявок к единой валюте в целях их сопоставления и оценки;
7) требования к языку составления и представления конкурсных заявок в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках;
8) условия внесения, содержание и форму обеспечения конкурсной заявки;
9) соответствующее указание на право потенциального поставщика изменять или отзывать свою конкурсную заявку до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
10) способ, место и окончательный срок представления конкурсных заявок (но не позднее пятнадцати часов местного времени рабочего дня) и срок их действия;
11) способы, с помощью которых потенциальные поставщики могут запрашивать разъяснения по содержанию конкурсной документации, и сообщение о намерении Организатора конкурса на этом этапе провести встречу с потенциальными поставщиками, которая проводится в открытой форме с ведением протокола;

12) конкурстық өтiнiмдер салынған конверттер ашылатын орын, күн және уақыт (бiрақ конкурстық өтінiмдердi берудiң соңғы мерзiмi өткен сәттен бастап екi сағаттан кешiктірмей);
13) конкурстық өтінiмдер салынған конверттерді ашу және конкурстық өтiнiмдердi қарау үшiн пайдаланылатын рәсімдер;
14) конкурсты өткiзу кезiнде оны бiлдiруге уәкілеттi Конкурс ұйымдастырушының лауазымды адамдары туралы мәлiметтер;
15) бағадан басқа олардың негiзiнде жеңiп шыққан конкурстық өтiнiм анықталатын барлық өлшемдердi, оның iшiнде осындай әрбiр өлшемдердiң салыстырмалы мәнiн сипаттау, бағалау тәсiлiн сипаттау және конкурстық өтінiмдердi салыстыру;
16) тиiсті бағалау тәсiлiн көрсету және сипаттау, егер қызметтердiң баламалы сипаттамаларына рұқсат етілсе, баламалы конкурстық өтiнiмдердi салыстыру, шарттың талаптары немесе конкурстық құжаттамада жазылған басқа да талаптар;
17) конкурстық өтiнiмнiң шартты бағасын есептеу әдiстемесi;
18) конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашу сәтiнде тiкелей сатып алынатын тауарлардың, орындалатын жұмыстардың және көрсетiлетiн қызметтердiң бағасы көрсетiлетiн ықтимал берушiнiң конкурстық өтiнiмнiң бөлiгiн беру құқығына тиiстi нұсқауы.
16. Конкурстық құжаттама тегін беріледi.
17. Бастапқы бекiтiлген конкурстық құжаттама, сондай-ақ конкурстың екiншi кезеңiнде оған енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулар бiрыңғай конкурстық құжаттаманы құрайды.
18. Егер:
1) олар шағын кәсiпкерлiктің субъектілерi болып табылса және егер тұтастай алғанда конкурс бойынша олар ұсынған қызметтердiң көлемi құндық түрде тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген айлық есептiк көрсеткiштiң алты мың еселенген мөлшерiнен аспаған жағдайда ғана;
2) олар Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң қоғамдық бiрлестiгі құрған қызмет көрсететiн ұйымдар болып табылса және егер тұтастай алғанда конкурс бойынша олар ұсынған қызметтердiң көлемi құндық түрде айлық есептік көрсеткiштiң он сегiз мың еселенген мөлшерiнен аспаған жағдайда ғана ықтимал берушілер конкурстық өтінiмдi қамтамасыз етудi енгiзбейдi.
19. Тиiстi қызметтердiң мемлекеттік сатып алуын жүзеге асыру үшін тапсырысшы конкурстық комиссияны (бұдан әрi - Комиссия) құрады. Конкурстық комиссияның құрамына төраға, төрағаның орынбасары және конкурстық комиссияның мүшелерi кiредi. Конкурстық комиссия мүшелерiнiң жалпы саны тақ санды құрауы және кемiнде бес адам болуы тиiс. Комиссияның хатшысы комиссияның мүшесi болып табылмайды және комиссия шешiмдер қабылдаған кезде дауысқа ие болуға құқығы жоқ.

12) место, дату и время вскрытия конвертов с конкурсными заявками (но не позднее двух часов с момента истечения окончательного срока представления конкурсных заявок);
13) процедуры, используемые для вскрытия конвертов с конкурсными заявками и рассмотрения конкурсных заявок;
14) сведения о должностных лицах Организатора конкурса, уполномоченных его представлять при проведении конкурса;
15) описание всех критериев, кроме цены, на основе которых будет
определяться выигравшая конкурсная заявка, в том числе относительное значение каждого из таких критериев, описание способа оценки и сопоставления конкурсных заявок;
16) соответствующее указание и описание способа оценки и сопоставления альтернативных конкурсных заявок, если допускаются альтернативные характеристики услуг, условия договора или другие требования, изложенные в конкурсной документации;
17) методику расчета условной цены конкурсной заявки;
18) соответствующее указание на право потенциального поставщика представлять часть конкурсной заявки, в которой указывается цена закупаемых товаров, выполняемых работ и оказываемых услуг, непосредственно в момент вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
16. Конкурсная документация предоставляется бесплатно.
17. Первоначально утвержденная конкурсная документация, а также изменения и дополнения к ней, внесенные на втором этапе конкурса, составляют единую конкурсную документацию.
18. Потенциальные поставщики не вносят обеспечения конкурсной заявки, если:
1) они являются субъектами малого предпринимательства и только в том случае, если в целом по конкурсу объем предлагаемых ими услуг в стоимостном выражении не превышает шеститысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
2) они являются организациями, оказывающими услуги, создаваемыми общественными объединениями инвалидов Республики Казахстан, и только в том случае, если в целом по конкурсу объем предлагаемых ими услуг в стоимостном выражении не превышает восемнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя.
19. Для осуществления государственных закупок соответствующих услуг заказчик образовывает конкурсную комиссию (далее - Комиссия). В состав конкурсной комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены конкурсной комиссии. Общее количество членов конкурсной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее пяти человек. Секретарь Комиссии не является членом Комиссии и не имеет права голоса при принятии Комиссией решений.

20. Комиссияның дербес құрамы тапсырысшының бiрiншi басшысының немесе оның орнындағы тұлғаның шешiмiмен бекiтiледi.
21. Комиссияның отырысы Комиссия мүшелерi жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысқан кезде өткiзіледi. Шешiм, егер оған қатысқан Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшілiгi дауыс бepce, ашық дауыспен қабылданады және қабылданды деп есептеледi. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссияның төрағасы дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
Комиссияның отырысында қабылданған шешiм тиiстi хаттамамен ресiмделедi және оған отырысқа қатысқан Комиссияның төрағасы мен мүшелерi қол қояды.
Комиссияның төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын Комиссия төрағасының орынбасары орындайды.
22. Өз штатында тиiстi бейiндегi мамандар болмаған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы басқа мемлекеттік органдардың мемлекеттiк қызметшiлерiн өтеусiз негiзде, ал бейiнi сатып алынатын қызметтерге сәйкес келетiн өзге де мамандарды тараптардың уағдаластықтары бойынша ақылы да, өтеусiз де негізде техникалық сарапшылар ретiнде жұмысқа тарта алады.
Қажет болған кезде Конкурсты ұйымдастырушы техникалық сарапшылардан тұратын сараптама комиссиясын құра алады.
Техникалық сарапшылар ретiнде ақылы негiзде тартылатын тұлғаларды таңдау Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
23. Техникалық сарапшылар (сараптама комиссиясы) ықтимал берушілер ұсынған қызметтердiң конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкестігi жөнiнде сараптамалық қорытынды бередi және олардың комиссия шешiм қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ. Техникалық сарапшылардың (сарапшылар комиссиясының) қорытындысы, тек егер ол конкурстық құжаттамада көзделген талаптар шегiнде жасалған жағдайда, конкурсқа конкурстық бiрiншi кезеңiнде ұсынылған конкурстық өтiнiмдердi бағалау мен салыстыру және конкурстың бiрiншi кезеңiнiң жеңiмпазын анықтаған кезде ескеріледi. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресiмделедi, оған техникалық сарапшылар (сараптама комиссиясының мүшелерi) қол қояды және Комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледi.
24. Ықтимал берушілердiң бастапқы конкурстық өтінімдерiнiң қолданылу мерзiмi конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашқан күнiнен бастап кемiнде 45 күнтiзбелiк күн, ал түпкілiкті конкурстық өтiнiмдердiң қолданылу мерзiмi - түпкілiктi конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашқан күнiнен бастап кемiнде 45 күнтiзбелiк күн деп белгiленуге тиiс.
Қолданылу мерзiмi неғұрлым қысқа конкурстық өтiнiм қабылданбайды.

20. Персональный состав Комиссии утверждается решением первого руководителя заказчика или лица, его замещающего.
21. Заседания Комиссии проводятся при условии присутствия не менее двух третей от общего числа членов Комиссии. Решение принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
Решение, принятое на заседании Комиссии, оформляется соответствующим протоколом и подписывается присутствовавшими на заседании председателем и членами Комиссии.
Во время отсутствия председателя Комиссии его функции выполняет заместитель председателя Комиссии.
22. Организатор конкурса может в случае отсутствия в его штате специалистов соответствующего профиля привлекать государственных служащих других государственных органов на безвозмездной основе, а иных специалистов как на платной, так и на безвозмездной основе по договоренности сторон, профиль которых соответствует закупаемым услугам, для работы в качестве технических экспертов.
При необходимости Организатор конкурса может образовать экспертную комиссию, состоящую из технических экспертов.
Выбор лиц, привлекаемых в качестве технических экспертов на платной основе, осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках .
23. Технические эксперты (экспертная комиссия) дают экспертное заключение по соответствию предлагаемых потенциальными поставщиками услуг требованиям конкурсной документации и не имеют права голоса при принятии комиссией решения. Заключение технических экспертов (экспертной комиссии) учитывается при оценке и сопоставлении представленных на конкурс конкурсных заявок на первом этапе конкурса и определении победителя первого этапа конкурса только в том случае, если оно составлено в пределах требований, предусмотренных конкурсной документацией. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается техническими экспертами (членами экспертной комиссии) и прилагается к протоколу заседания Комиссии.
24. Срок действия первоначальных конкурсных заявок потенциальных поставщиков должен быть установлен не менее 45 календарных дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками, а срок действия окончательных конкурсных заявок - не менее 45 календарных дней со дня вскрытия конвертов с окончательными конкурсными заявками.
Конкурсная заявка, имеющая более короткий срок действия, отклоняется.

25. Конкурсқа қатысуға арналған конкурстық өтінiмдi ықтимал берушi конкурстық құжаттамаға сәйкес ресiмдейдi және Комиссия бағалауды жүргізу үшін қажеттi және жеткiлiктi ақпарат пен құжаттарды қамтуға тиiс.
26. Конкурсқа қатысуға тілек бiлдiрген, заңды тұлға болып табылатын ықтимал берушi дайындайтын және ұсынатын бастапқы конкурстық өтінiм мынадай құжаттарды қамтуы тиiс:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасында белгіленген нысан бойынша толтырылған конкурсқа қатысуға арналған өтiнiм;
2) ықтимал берушiге қойылатын білiктілiк талаптарына сәйкестiгiн растайтын құжаттардың тiзбесi:
ықтимал берушiнiң қызметтер ұсынуға арналған құқығын растайтын лицензияларының және/немесе патенттерiнiң, куәліктерiнiң, сертификаттарының, дипломдарының, басқа да құжаттарының нотариалды куәландырылған көшiрмелерi;
егер сатып алынатын қызметтер лицензияланбайтын болған жағдайда, онда ықтимал берушi орындайтын қызмет түрлерiнiң тiзбесiмен бiрге заңды тұлға жарғысы үзiндiсiнiң нотариалды куәландырылған көшiрмесi немесе мемлекеттік және/немесе орыс тiлдерiне аудармасымен, нотариалды куәландырылған сауда тiзiлiмiнен алынған заңдастырылған үзiндiнi (Қазақстан Республикасының резидентi еместер үшiн). Егер заңды тұлға қызметiн заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген Үлгі жарғының негiзiнде жүзеге асырған жағдайда, онда мемлекеттiк тiркеу туралы өтiнiштiң нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
ықтимал берушiнiң конкурстық өтінiмдер салынған конверттердi ашу күнiнiң алдындағы үш айдан астам уақыт iшiнде банктiң (банктердiң) алдында мерзiмi өткен берешегiнiң болмауы туралы бiрiншi басшының немесе оның орнындағы тұлғаның қолы қойылып, банктің (банктердiң) мөрi басылған банк (банктер) анықтамасының түпнұсқасы (eгep ықтимал берушi екiншi деңгейдегі бiрнеше банктердiң немесе филиалдардың, сондай-ақ шетел банкiнiң клиентi болып табылған жағдайда, бұл анықтама осындай банктердiң әрбiрiнен ұсынылады);
бiрiншi басшы немесе оны алмастыратын тұлға, сондай-ақ бас бухгалтер (бухгалтер) қол қойған соңғы қаржы жылы iшiндегi бухгалтерлiк теңгерiмнiң түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi. Егер конверттердi ашу ағымдағы жылғы 30 сәуiрге дейiнгі мерзiмде өткiзілген жағдайда, онда соңғы қаржы жылы алдындағы қаржы жылы үшiн бухгалтерлiк теңгерiмнiң түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi ұсынылады;
бухгалтерлік теңгерiмнiң түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi, егер:
заңды тұлға ағымдағы қаржы жылында құрылған;
заңды тұлға өткен қаржы жылы құрылған және конверттердi ашу ағымдағы жылғы 30 сәуiрге дейiнгi мерзiмде өткiзiлген жағдайларда ұсынылмауы мүмкiн;
Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiмен мiндетті түрде аудит жүргiзу белгіленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есебiнiң түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi. Егер конверттердi ашу ағымдағы жылғы 1 маусымға дейiнгi мерзiмде өткiзілген жағдайда, онда соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылы үшiн аудиторлық есебiнiң түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi ұсынылады;
аудиторлық есептiң түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi, егер:
заңды тұлға ағымдағы қаржы жылы құрылған;
заңды тұлға өткен қаржы жылы құрылған және конверттердi ашу ағымдағы жылғы 1 маусымға дейiнгi мерзiмде өткiзiлген жағдайларда ұсынылмауы мүмкiн;
уәкілетті орган бекiткен үлгi нысан бойынша қызметтер көрсету үшін біліктiлiгі, мамандығы бойынша жұмыс стажы көрсетiле отырып, қызметкерлердiң болуы мен саны туралы құжаттың түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi, сондай-ақ ықтимал берушi қызметкерлерiнiң біліктілігін растайтын құжаттардың көшiрмесi;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгенi (қайта тіркелгенi) туралы куәлiктiң нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәлiметтi қамтитын жарғыдан немесе құрылтай құжаттарынан алынған нотариалды куәландырылған үзiндi не конверттердi ашу күнiнiң алдында 30 күнтiзбелiк күннен кешіктірмей берiлген акция ұстаушылардың тiзiлiмiнен алынған нотариалды куәландырылған үзiндi;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзiмi кейiнге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашу күнiнiң алдында үш айдан астам уақыт бұрын салық берешегiнiң және жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндетті зейнетақы жарналары бойынша берешектiң жоқтығы немесе болуы туралы бiрiншi басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрi басылған тиісті салық органының белгiленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы.
Егер ықтимал берушi Қазақстан Республикасының резидентi болып табылмаған және Қазақстан Республикасының салық төлеушiсi ретiнде тiркелмеген жағдайда, онда осы резидент еместiң салық есебінде тұрмайтындығы туралы Қазақстан Республикасы салық органы анықтамасының түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен үлгi нысан бойынша мемлекеттік сатып алу процесiне қатысу үшiн бiлiктiлiгi туралы мәлiметтер;

25. Конкурсная заявка на участие в конкурсе оформляется потенциальным поставщиком в соответствии с конкурсной документацией и должна содержать информацию и документы, необходимые и достаточные для проведения оценки Комиссией.
26. Первоначальная конкурсная заявка, подготовленная и представляемая потенциальным поставщиком, являющимся юридическим лицом, изъявившим желание участвовать в конкурсе, должна содержать следующие документы:
1) заявку на участие в конкурсе, заполненную по форме, установленной законодательством Республики Казахстан о государственных закупках ;
2) перечень документов, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику:
нотариально засвидетельствованные копии лицензий и/или патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на предоставление услуг;
в случае, если закупаемые услуги не лицензируемые, то нотариально засвидетельствованную копию выписки устава юридического лица с перечнем видов деятельности, выполняемых потенциальным поставщиком или нотариально засвидетельствованную с переводом на государственный и/или русский языки легализованную выписку из торгового реестра (для нерезидентов Республики Казахстан). В случае, если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава , утвержденного в установленном законодательством порядке , то нотариально засвидетельствованную копию заявления о государственной регистрации;
оригинал справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, перед банком (банками) (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя или лица, его замещающего с печатью банка (банков);
оригинал или нотариально засвидетельствованную копию бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанного первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером). В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года, то представляются оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса могут не представляться в случаях, если:
юридическое лицо образовано в текущем финансовом году;
юридическое лицо образовано в прошедшем финансовом году, и вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета за последний финансовый год юридических лиц, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита. В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 1 июня текущего года, то представляются оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета могут не представляться в случаях, если:
юридическое лицо образовано в текущем финансовом году;
юридическое лицо образовано в прошедшем финансовом году, и вскрытие конвертов происходит в срок до 1 июня текущего года;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия документа о наличии и количестве работников с указанием их квалификации, стажа работы по специальности для оказания услуг по типовой форме , утверждаемой уполномоченным органом, а также копии документов, подтверждающие квалификации сотрудников потенциального поставщика;
нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации  (перерегистрации) юридического лица;
нотариально засвидетельствованную выписку из устава или учредительных документов, содержащую сведения об учредителе или составе учредителей, либо нотариально засвидетельствованную выписку из реестра держателей акций, выданную не позднее 30 календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов;
оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан , за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа.
В случае, если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан и не зарегистрирован в качестве налогоплательщика Республики Казахстан, то оригинал или нотариально засвидетельствованная копия справки налогового органа Республики Казахстан о том, что данный нерезидент не состоит на налоговом учете;
сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок по типовой форме , утверждаемой уполномоченным органом;

3) техникалық ерекшелiктер (ерекшелiктердi, жоспарларды, сызбаларды, нобайларды және халықаралық немесе қазақстандық стандарттарға арналған сiлтемелердi, бiрыңғай нормалар мен ережелердi қоса алғанда, ұсынылатын қызметтерге техникалық сипаттама);
4) ұсынылатын iлеспе қызметтер;
5) конкурстық құжаттамаға сәйкес ұсынылуы үшiн қажеттi басқа да құжаттар.
Ескерту. 26-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.18 № 613 Қаулысымен.
27. Кәсіпкерлiк қызметпен айналысатын және конкурсқа қатысуға тiлек білдiрген ықтимал берушi - жеке тұлғаның бастапқы конкурстық өтiнiмi мыналарды қамтуы тиiс:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасында белгiленген нысан бойынша толтырылған конкурсқа қатысуға арналған өтiнiм және жеке куәлiктiң немесе паспорттың көшiрмесi немесе жеке басын куәландыратын құжаттарды ауыстыруға қабылдау туралы iшкi iстер органдарының анықтамалары;
2) iс-әрекетке қабiлетті болып табылатын ықтимал берушi - жеке тұлғаға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгін растайтын құжаттардың тiзбесi:
нотариалды куәландырылған лицензиялар және/немесе патенттер, куәлiктер, дипломдар, сертификаттар, ықтимал берушiнiң қызметтердi ұсынуға арналған құқығын растайтын басқа да құжаттар (кәсiби бiлiктiлiгiнiң бар екендігін растау үшiн);
заңды тұлға құрмастан кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыруға құқық беретiн, тиiстi мемлекеттiк орган берген құжаттың нотариалды куәландырылған көшiрмесi (мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу үшiн азаматтық құқықтық қабілеттіліктің болуын растау үшiн);
уәкілеттi орган бекiткен үлгi нысан бойынша қызметтер көрсету үшiн біліктiлiгі, мамандығы бойынша жұмыс стажы көрсетiле отырып, қызметкерлердiң болуы мен саны туралы құжаттың түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
3) техникалық ерекшелiктер (ерекшелiктердi, жоспарларды, сызбаларды, нобайларды және халықаралық немесе қазақстандық стандарттарға сiлтемелердi, бiрыңғай нормалар мен ережелердi қоса алғанда, ұсынылатын қызметтерге техникалық сипаттама);
4) ұсынылатын iлеспе қызметтер.
28. Конкурстық өтiнiмдер конкурстық құжаттамада көрсетiлген тілде жасалуы және ұсынылуы тиiс.
29. Конкурстың бiрiншi кезеңiнде ықтимал берушiнiң Заңның 8-бабының 1-тармағында санамаланған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі және олардың конкурстық өтiнімдерiнің конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестігі қаралады. Z070303
Комиссия бағалау және салыстыру кезiнде конкурстық құжаттамада келiсiлген және барлық конкурстық өтiнiмдер бойынша конкурстық құжаттамада белгiленген баллдық жүйе бойынша бағалау өлшемдерi жиынтық кестесiнiң негiзiнде қолданылатын мынадай өлшемдердi ескередi:

3) технические спецификации (описание технических характеристик предлагаемых услуг,
включая спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или казахстанские стандарты, единые нормы и правила);
4) предлагаемые сопутствующие услуги;
5) другие документы, необходимые для представления в соответствии с конкурсной документацией.
Сноска. Пункт 26 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.06.2010 № 613.
27. Первоначальная конкурсная заявка потенциального поставщика - физического лица, занимающегося предпринимательской деятельностью и изъявившего желание участвовать в конкурсе, должна содержать:
1) заявку на участие в конкурсе, заполненную по форме, установленной законодательством Республики Казахстан о государственных закупках , и копию удостоверения личности или паспорта, или справки органов внутренних дел о принятии на замену документов, удостоверяющих личность;
2) перечень документов, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику - физическому лицу, являющемуся дееспособным:
нотариально засвидетельствованные лицензии и/или патенты, свидетельства, дипломы, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на предоставление услуг (для подтверждения наличия профессиональной квалификации);
нотариально засвидетельствованную копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для подтверждения наличия гражданской правоспособности для заключения договора о государственных закупках);
оригинал или нотариально засвидетельствованную копию документа о наличии и количестве работников с указанием их квалификации, стажа работы по специальности для оказания услуг по типовой форме , утверждаемой уполномоченным органом ;
3) технические спецификации (описание технических характеристик предлагаемых услуг, включая спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или казахстанские стандарты, единые нормы и правила);
4) предлагаемые сопутствующие услуги.
28. Конкурсные заявки должны быть составлены и представлены на языке, указанном в конкурсной документации.
29. На первом этапе конкурса рассматриваются соответствие потенциальных поставщиков квалификационным требованиям, перечисленным в пункте 1  статьи 8  Закона, и соответствие их конкурсных заявок требованиям конкурсной документации. Z070303
Комиссия при оценке и сопоставлении учитывает следующие критерии, оговоренные в конкурсной документации и применяемые на основании сводной таблицы оценочных критериев по бальной системе, установленной в конкурсной документации, ко всем конкурсным заявкам:

1) консалтингілік қызметтерге сапалық сипаттамалары;
2) ықтимал берушілердiң осындай қызметтер рыногындағы жұмыс тәжiрибесi;
3) ықтимал берушiнiң бiлiктiлiк деректерi, беделi, сенiмділігі, кәсiби құзыреті.
30. Комиссия егер:
1) ұсынған ықтимал берушi біліктiлiк талаптарына сәйкес келмесе;
2) егер конкурстық өтінім конкурстық құжаттамада көрсетiлген талаптар мен өлшемдерге жауап бермесе;
3) егер конкурстық өтінім Комиссия белгiлеген жеткiлiктi балл санын жинамаса, конкурстық өтiнiмдi бiрiншi кезеңде қабылдамайды.
31. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердiң шартты бағасына әсер ететiн пайыздардың белгілі бiр мәнiн сатып алынатын қызметтердің функционалдық, техникалық және сапалық сипаттамалары бойынша, сондай-ақ неғұрлым жоғары экономикалық тиiмділіктi қамтамасыз ететiн қызметтердi бағалаудың басқа да өлшемдерi бойынша белгiлейдi.
32. Қызметтердi мемлекеттiк сатып алу бойынша конкурсқа қатысушы ықтимал берушiнiң жұмыс тәжiрибесiнiң болуы мәселесiн қарау кезiнде Комиссия осы конкурс нәтижесінде сатып алынатын қызметтердi көрсету рыногындағы жұмыс тәжiрибесiн ғана қарайды. Бұл ретте Комиссия конкурстық өтiнiмнiң бағасын ықтимал берушінің сатып алынатын қызметтер рыногындағы жұмыс тәжiрибесiнiң болуына қарай бiр жылдан бастап әрбiр екi жыл үшін бiр пайызға шартты түрде азайтады, бiрақ ол он пайыздан артық болмайды. Бiр жылға дейiн жұмыс тәжiрибесi болған немесе ол болмаған жағдайда мұндай пайыз белгiленбейдi.
33. Ереженiң 29-тармағының 1), 2) тармақшаларында санамаланған өлшемдердiң конкурстық өтiнiмнiң бағасына жиынтық пайыздық ықпалы 20 пайыздан аспауға тиiс.
Ескерту. 33-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.13. N 1022 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
34. Конкурстың бiрiнші кезеңiнде Комиссия қызметтердiң техникалық, сапалық немесе өзге сипаттамаларына және оларды көрсетудiң (бағадан басқа) шарттық талаптарына қатысты бастапқы конкурстық өтiнiмi қабылданған кез келген ықтимал берушімен келiссөздер жүргiзе алады.
Конкурстың бiрiншi кезеңi аяқталысымен Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттамаға өзгерiстер енгiзедi.
Конкурстық құжаттамаға өзгерiстерде Конкурсты ұйымдастырушы қызметтердің техникалық, сапалық немесе өзгe сипаттамаларының конкурстық құжаттарда кез келген бастапқы белгіленген аспектiлерiн, сондай-ақ конкурстық өтiнiмдердi бағалау мен салыстыру және жеңiп шыққан конкурстық өтінімдi анықтау үшін конкурстық құжаттамада кез келген бастапқы белгiленген өлшемдерiн алып тастай немесе өзгерте алады, сондай-ақ жаңа сипаттамалар мен өлшемдер қоса алады.

1) качественные характеристики консалтинговых услуг;
2) опыт работы потенциальных поставщиков на рынке таких услуг;
3) квалификационные данные, репутацию, надежность, профессиональную компетентность потенциального поставщика.
30. На первом этапе Комиссия отклоняет конкурсную заявку если:
1) потенциальный поставщик, представивший ее, не соответствует квалификационным требованиям;
2) если конкурсная заявка не отвечает требованиям и критериям, указанным в конкурсной документации;
3) если конкурсная заявка не набрала достаточное количество баллов, установленных Комиссией.
31. Организатор конкурса устанавливает определенные значения процентов, влияющих на условную цену конкурсных заявок по функциональным, техническим и качественным характеристикам закупаемых услуг, а также по другим критериям оценки услуг, обеспечивающих наиболее высокую экономическую эффективность.
32. При рассмотрении вопроса наличия опыта работы потенциального поставщика, участвующего в конкурсе по государственным закупкам услуг, Комиссия рассматривает опыт работы только на рынке оказания услуг, приобретаемых в результате данного конкурса. При этом Комиссия условно уменьшает цену конкурсной заявки на один процент за каждые два года наличия потенциальным поставщиком опыта работы на рынке закупаемых услуг, начиная
с одного года, но не более десяти процентов. В случае наличия опыта работы до одного года или его отсутствия такой процент не устанавливается.
33. Суммарное процентное влияние на цену конкурсной заявки критериев, перечисленных в подпунктах 1), 2) пункта 29 Правил, не должно превышать 20 процентов. <*>
Сноска. В пункт 33 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 октября 2005 г. N 1022 .
34. На первом этапе конкурса Комиссия может провести переговоры с любым потенциальным поставщиком, первоначальная конкурсная заявка которого не отклонена, касательно технических, качественных или иных характеристик услуг и договорных условий их оказания (кроме цены).
По завершении первого этапа конкурса Организатор конкурса вносит изменения в конкурсную документацию.
В изменениях к конкурсной документации Организатор конкурса может исключить или изменить любой первоначально установленный в конкурсной документации аспект технических, качественных или иных характеристик услуг, а также любой первоначально установленный в конкурсной документации критерий для оценки и сопоставления конкурсных заявок и определения выигравшей конкурсной заявки, а также может добавить новые характеристики и критерии.

35. Конкурстың екiншi кезеңiнде техникалық ерекшелiктерге сәйкестiк мәселесi қаралады және конкурстық өтiнiмдердi бағалау және салыстыру баға факторы бойынша және конкурстық құжаттамада белгiленген бағалау өлшемдерiне сәйкес жүзеге асырылады.
36. Комиссия конкурстық құжаттамада көрсетiлген өлшемдердi ескере отырып айқындалатын неғұрлым төмен жиынтық шартты бағамен жеңiп шыққан конкурстық өтiнiмдi анықтайды. Екi немесе бiрнеше конкурстық өтiнiмдердiң жиынтық шартты бағалары тең болған жағдайда, қызметтер көрсетудiң неғұрлым жақсы шарттарын ұсынатын конкурстық өтiнiмге басымдық берiледi. Конкурстық өтiнiмдердiң жиынтық шартты бағалары мен қызмет көрсету шарттары тең болған жағдайда, жеңiмпаз Комиссия мүшелерiнiң дауыс беруiмен айқындалады.
3. Қорытынды ережелер
37. Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаларының бұзылуына кiнәлi тұлғалар Қазақстан Республикасы заңнамаларының кесiмдерiне сәйкес жауаптылықта болады.
38. Осы Ережемен реттелмеген жағдайларда, Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi конкурстарды ұйымдастырушы және Комиссия мүшелерi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасын басшылыққа алады.

35. На втором этапе конкурса рассматривается вопрос соответствия техническим спецификациям и осуществляются оценка и сопоставление конкурсных заявок по ценовому фактору и в соответствии с критериями оценки, установленными конкурсной документацией.
36. Комиссия определяет выигравшие конкурсные заявки с наименьшей суммарной условной ценой, определяемой с учетом критериев, указанных в конкурсной документации. В случае равенства суммарных условных цен двух или нескольких конкурсных заявок предпочтение отдается конкурсной заявке, предлагающей более лучшие условия оказания услуг. В случае равенства суммарных условных цен конкурсных заявок и условий оказания услуг победитель определяется голосованием членов Комиссии.
3. Заключительные положения
37. Лица, виновные в нарушении законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, несут ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
38. В случаях, неурегулированных настоящими Правилами, Организатор конкурсов по государственным закупкам и члены Комиссии руководствуются законодательством Республики Казахстан о государственных закупках .