Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 23 маусымдағы N 619 Қаулысы. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.03.31. N 222 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 36, 365-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарында:
"1. Өңiрлiк саясат" деген бөлiмде:
"1.1. Өңiрлiк даму" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 1.1.1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"1.1.1.  2015 жылға дейiн Қазақстан     Қазақстан   ЭБЖМ,     2005
Республикасының аумақтық       Респу-      орталық   жылғы
даму Стратегиясын әзiрлеу      бликасы     және      IІІ
Президен-   жергі-    тоқсан
тiнiң       лікті
Жарлығы     атқарушы
органдар      ";
"1.2. Тұрғын үй-коммуналдық сала" деген кішi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 1.2.3-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында тұрғын-үй коммуналдық саланы дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын әзiрлеу";
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы II тоқсан";
"2. Индустриялық-инновациялық саясат" деген бөлiмде:
"2.2. Электр энергетикасы және көмiр өнеркәсiбi" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 2.2.1-жолда:
2-бағанда "2005-2015 жылдарға арналған бағдарламаны әзiрлеу (1-кезең - 2005-2007 жылдар)" деген сөздер "2006 - 2016 жылдарға арналған бағдарламаны әзiрлеу (1-кезең - 2006 - 2008 жылдар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-бағанда "2004" деген сандар "2005" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2.2.2-жолда:
5-бағанда "2005" деген сандар "2006" деген сандармен ауыстырылсын;
"2.3. Өңдеу өнеркәсiбi" деген кіші бөлімде:
реттiк нөмiрлерi 2.3.2., 2.3.3., 2.3.4., 2.3.5-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 2.3.6-жолмен толықтырылсын:
"2.3.6.  "Атырау облысындағы ұлттық     Қазақстан   ЭМРМ,     2005
индустриялық мұнай-химия       Республи-   Атырау    жылғы
технопаркі" арнайы эконо-      касының     облысының  IV
микалық аймағын құру жөнін-    Үкiметiне   әкiмi,    тоқсан
дегі ұсыныстарды тұжырымдау    ақпарат     "ҚазМұнай
Газ" ҰК"
АҚ (келi-
сім бо-
йынша),
"Қаз Мұнай
Газ"
Барлау
Өндiру"
АҚ (ке-
лiсiм
бойынша)      ";
"2.4. Құрылыс" деген кiшi бөлiм:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2005 года N 619. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31 марта 2006 года N 222 (P060222)
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 36, ст. 365) следующие
изменения и дополнения:
в Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "1. Региональная политика":
в подразделе "1.1. Региональное развитие":
строку, порядковый номер 1.1.1., изложить в следующей редакции:
"1.1.1. Разработать          Указ           МЭБП,           III квартал
Стратегию             Президента     центральные     2005 года
территориального      Республики     и местные
развития              Казахстан      исполнительные
Республики                           органы
» Казахстан
до 2015 года                                                    ";
в подразделе "1.2. Жилищно-коммунальная сфера":
в строке, порядковый номер 1.2.3.:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Разработать Программу развития жилищно-коммунальной сферы в Республике Казахстан на 2006-2008 годы";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"II квартал 2005 года";
в разделе "2. Индустриально-инновационная политика":
в подразделе "2.2. Электроэнергетика и угольная промышленность":
в строке, порядковый номер 2.2.1.:
в графе 2 слова "на 2005-2015 годы (1 этап - 2005-2007 годы)" заменить словами "на 2006-2016 годы (1 этап 2006-2008 годы)";
в графе 5 цифры "2004" заменить цифрами "2005";
в строке, порядковый номер 2.2.2.:
в графе 5 цифры "2005" заменить цифрами "2006";
в подразделе "2.3. Обрабатывающая промышленность":
строки, порядковые номера 2.3.2., 2.3.3., 2.3.4., 2.3.5., исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 2.3.6., следующего содержания:
"2.3.6. Выработать           Информация     МЭМР, аким      IV квартал
предложения           Правитель-     Атырауской      2005 года
по созданию           ству           области,
специальной           Республики     АО "НК
экономической зоны    Казахстан      "Казмунайгаз"
"Национальный                        (по согласо-
индустриальный                       ванию), АО
нефтехимический                      "Разведка
технопарк в                          Добыча
Атырауской области"                  "КазМунайГаз"
(по согласо-
ванию)                   ";
подраздел "2.4. Строительство":

мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 2.4.4., 2.4.5., 2.4.6-жолдармен толықтырылсын:
"2.4.4.  2005 жылы республикалық        Қазақстан   ИСМ, СА,  2006
бюджет қаражаты есебiнен       Республи-   облыс-    жылғы
халықтың әлеуметтiк қорғала-   касының     тардың,   қаңтар
тын топтары үшін 1600 пәтердi  Үкiметiне   Астана
және ипотекалық кредит беру    есеп        және
жүйесі арқылы 11700 пәтерді                Алматы
iске қосуды қамтамасыз ету                 қалала-
рының
әкiмдерi
2.4.5.   2005 - 2007 жылдары қаржы-     Қазақстан   ИСМ,      Ай
ландырудың барлық көздерi      Республи-   облыс-    сайын
бойынша 12 млн. шаршы метр     касының     тардың,   20-
тұрғын үйдi (195 мың пәтер)    Үкiметiне   Астана    күні
iске қосуды қамтамасыз ету     есеп        және
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2.4.6.   Оған құқығы бар азаматтардың   Қазақстан   Қаржыми-  2005
санаттарын нақтылау бөлiгiнде  Республи-   нi, ИСМ,  жылғы
қол жетiмдi тұрғын үйлердi     касының     Астана    маусым
әдiл бөлудi қамтамасыз ететiн  Үкiметi     және
"Облыстардың, Астана және      қаулысының  Алматы
Алматы қалалары жергiлiктi     жобасы      қалала-
атқарушы органдарының                      рының
Қазақстан Республикасында                  әкiмдерi
тұрғын үй құрылысын дамытудың
2005 - 2007 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасын
iске асыру шеңберiнде салынған
тұрғын үйдi Қазақстан Респу-
бликасының азаматтарына сату
ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2004 жылғы 1 қыр-
күйектегi N 923 қаулысына
өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы" Қазақстан
Республикасының Үкiметi
қаулысының жобасын әзiрлеу                              ";
"2.5. Шағын және орта бизнес" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 2.5.4-жол алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 2.5.5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2.5.5.  "Жеке кәсiпкерлiк туралы"      Қазақстан   ИСМ, ЭБЖМ 2005
Қазақстан Республикасы         Респу-                жылғы
Заңының жобасын әзiрлеу        бликасы               мамыр
Заңының
жобасы                    ";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 2.5.6., 2.5.7., 2.5.8., 2.5.9., 2.5.10., 2.5.11., 2.5.12-жолдармен толықтырылсын:
"2.5.6.  "Қазақстан Республикасының     Қазақстан   ИСМ, ӘдМ, 2005
кейбiр заңнамалық актiлерiне   Респу-      ЭБЖМ      жылғы
кәсiпкерлiк мәселелерi         бликасы               мамыр
бойынша өзгерiстер мен толық-  Заңының
тырулар енгiзу туралы"         жобасы
Қазақстан Республикасы
Заңының жобасын әзiрлеу
2.5.7.   Шағын кәсiпкерлiк субъектi-    Қазақстан   ЭБЖМ,     2005
лерi үшiн арнайы салық         Респу-      Қаржы-    жылғы
режимiн қолдану аясын          бликасы     минi,     шiлде
кеңейтуге бағытталған          Заңының     ИСМ
Қазақстан Республикасы         жобасы
Заңының жобасын әзiрлеу

дополнить строками, порядковые номера 2.4.4., 2.4.5., 2.4.6., следующего содержания:
"2.4.4. Обеспечить в         Отчет          МИТ, АС,        Январь
2005 году ввод        Правительству  акимы           2006 года
за счет средств       Республики     областей,
республиканского      Казахстан      гг. Астаны
бюджета 1600                         и Алматы
квартир для
социально защищаемых
групп населения и
11700 квартир через
систему ипотечного
кредитования
2.4.5. Обеспечить            Отчет          МИТ,            Ежемесячно
в 2005-2007 годах     Правительству  акимы           20 числа
ввод по всем          Республики     областей,
источникам            Казахстан      гг. Астаны
финансирования                       и Алматы
12 млн. кв. метров
жилья (195 тыс.
квартир)
2.4.6. Разработать проект    Проект         МФ, МИТ,        Июнь
постановления         постановления  акимы           2005 года
Правительства         Правительства  областей и
Республики Казахстан  Республики     гг. Астаны
"О внесении           Казахстан      и Алматы
изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 1 сентября 2004
года№N 923 "Об
утверждении Правил
реализации местными
исполнительными
органами областей,
городов Астаны
и Алматы гражданам
Республики Казахстан
жилья, построенного
в рамках реализации
Государственной
программы развития
жилищного строитель-
ства в Республике
Казахстан на 2005-
2007 годы",
обеспечивающих
справедливое
распределение
доступного жилья
в части детализации
категорий граждан,
имеющих на это право      »                                     ";
в подразделе "2.5. Малый и средний бизнес":
строку, порядковый номер 2.5.4., исключить;
строку, порядковый номер 2.5.5., изложить в следующей редакции:
"2.5.5.Разработать проект    Проект Закона  МИТ, МЭБП       Май
Закона Республики     Республики                     2005 года
Казахстан "О частном  Казахстан
предпринимательстве"                                           ";
дополнить строками, порядковые номера 2.5.6., 2.5.7., 2.5.8., 2.5.9., 2.5.10., 2.5.11., 2.5.12, следующего содержания:
"2.5.6.Разработать проект    Проект         МИТ, МЮ,        Май
Закона Республики     Закона         МЭБП            2005 года
Казахстан             Республики
"О внесении           Казахстан
изменений и
дополнений в
некоторые законо-
дательные акты
Республики
Казахстан по
вопросам пред-
принимательства
2.5.7. Разработать проект    Проект         МЭБП, МФ,       Июль
Закона Республики     Закона         МИТ             2005 года
Казахстан,            Республики
направленный на       Казахстан
расширение сферы
применения
специального
налогового режима
для субъектов
малого пред-
принимательства

2.5.8.   Кәсiпкерлiк субъектiлерi       Қазақстан   ӘдМ       2005
үшiн әкiмшiлiк өндiрiп         Респу-                жылғы
алулардың репрессивтi          бликасы               мамыр
сипатын болдырмауға            Заңының
бағытталған Қазақстан          жобасы
Республикасы Заңының жобасын
әзiрлеу
2.5.9.   Мемлекеттiк кәсiпорындармен    Нормативтiк ЭБЖМ,     2005
табиғи монополистердiң         құқықтық    Қаржы-    жылғы
қызмет түрлерiне, ұлттық       кесiмдердiң минi,     шiлде
компаниялардың, табиғи         жобалары    ТМРА,
монополия субъектiлерiнiң                  ИСМ,
және олардың еншiлес, тәуелдi              орталық
және бiрлесiп бақылайтын                   атқарушы
ұйымдарының құрылтай құжат-                органдар,
тарына оларды шағын және орта              облыс-
бизнестiң бәсекелi                         тардың,
ортасына беру үшiн бейiндi                 Астана
емес функцияларын анықтау                  және
мәнiне түгендеу жүргiзу                    Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2.5.10.  Мемлекеттiк холдингтiк         Қазақстан   ЭБЖМ,     2005
компания құру жөнiндегi        Республи-   Қаржыми-  жылғы
тұжырымдаманы әзiрлеу          касының     нi, ЭMPM, шiлде
Үкiметi     ККМ, АШМ,
қаулысының  ИСМ,
жобасы      ұлттық
компа-
ниялар
2.5.11.  Республикалық бюджет қаражаты  Қазақстан   ИСМ,      2005
есебiнен 10 млрд. теңге көле-  Республи-   ЭБЖМ,     жылғы
мiнде "ШКДҚ" АҚ-ға капитал-    касының     Қаржы-    шiлде
дандыруды жүзеге асыру         Yкiметi     минi
қаулысының
жобасы
2.5.12.  Екiншi деңгейдегi банктердiң   Қазақстан   ИСМ,      2005
шағын кәсiпкерлiк субъектi-    Республи-   ЭБЖМ,     жылғы
лерiне кредит беруге байла-    касының     Қаржы-    қараша
нысты тәуекелдердi сақтанды-   Yкiметiне   минi,
рудың жүйесiн енгiзу           есеп        ҚНРА
(келiсiм
бойынша),
Ұлттық
Банк
(келiсiм
бойынша)     ";
"2.6. Ғылыми-технологиялық және инновациялық саясат" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 2.6.5-жолда:
2-бағанда "орталығы" деген сөз "паркi" деген сөзбен ауыстырылсын;
5-бағанда "2004 жылғы IV тоқсан" деген сөздер "2005 жылғы IV тоқсан" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2.6.12-жолда 2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеу";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 2.6.14-жолмен толықтырылсын:
"2.6.14. Жеке меншiк сектор өкiлдерi-   Қазақстан   ИСМ,      2005
нiң қатысуымен рыноктың        Республи-   ЭБЖМ,     жылғы
мынадай сегменттерiнде жетi    касының     Қаржы-    маусым
пилоттық кластер жасау мен     Үкiметi     минi,
дамыту жөнiнде жоспарлар       қаулысының  ККМ, АШМ,
әзiрлеу:                       жобасы      "МТЗО" АҚ
туризм;                                    (келiсiм
құрылыс материалдары;                      бойынша)
тоқыма өнеркәсiбi;
тамақ өнеркәсібі;
металлургия;
мұнай-газ машиналарын жасау;
көлiк-логистикалық қызмет
көрсету                                                  ";
"3. Аграрлық саясат" деген бөлiмде:

2.5.8. Разработать проект    Проект         МЮ              Май
Закона Республики     Закона                         2005 года
Казахстан,            Республики
направленный на       Казахстан
исключение репрес-
сивного характера
административных
взысканий для
субъектов пред-
принимательства
2.5.9. Провести              Проекты        МЭБП, МФ,       Июль
инвентаризацию видов  нормативных    АРЕМ, МИТ,      2005 года
деятельности          правовых       центральные
государственных       актов          исполни-
предприятий и                        тельные
естественных                         органы,
монополистов,                        акимы
учредительных                        областей,
документов                           гг. Астаны
национальных                         и Алматы
компаний, субъектов
естественных
монополий и их
дочерних, зависимых
и совместно
контролируемых
организаций на
предмет выявления
непрофильных
функций для
передачи их
в конкурентную
среду малого и
среднего бизнеса
2.5.10.Разработать           Проект         МЭБП, МФ,       Июль
Концепцию по          постановления  МЭМР, МТК,      2005 года
созданию              Правительства  МСХ, МИТ,
государственной       Республики     националь-
холдинговой           Казахстан      ные компании
компании
2.5.11.Осуществить           Проект         МИТ,            Июль
капитализацию         постановления  МЭБП, МФ        2005 года
АО "ФРМП" за счет     Правительства
средств               Республики
республиканского      Казахстан
бюджета в объеме
10 млрд. тенге
2.5.12.Внедрить систему      Отчет          МИТ, МЭБП,      Ноябрь
страхования рисков,   Правительству  МФ, АРНФРФО     2005 года
связанных с           Республики     (по согла-
кредитованием         Казахстан      сованию),
субъектов малого                     Нацбанк
предпринимательства                  (по согла-
банками второго                      сованию)
уровня                                                          ";
в подразделе "2.6. Научно-технологическая и инновационная политика":
в строке, порядковый номер 2.6.5.:
в графе 2 слово "Центр" заменить словом "Парк";
в графе 5 слова "IV квартал 2004 года" заменить словами "IV квартал 2005 года";
в строке, порядковый номер 2.6.12., графу 2 изложить в следующей редакции:
"Разработать проект Закона Республики Казахстан "О государственной поддержке инновационной деятельности";
дополнить строкой, порядковый номер 2.6.14., следующего содержания:
"2.6.14.С участием           Проект         МИТ, МЭБП,      Июнь
представителей        постановления  МФ, МТК,        2005 года
частного сектора      Правительства  МСХ, АО
разработать планы     Республики     "ЦМАИ" (по
по созданию и         Казахстан      согласова-
развитию семи                        нию)
пилотных кластеров
в следующих
сегментах рынка:
туризм;
стройматериалы;
текстильная
промышленность;
пищевая
промышленность;
металлургия;
нефтегазовое
машиностроение;
транспортно-
логистические
услуги                                                         ";
в разделе "3. Аграрная политика":

реттiк нөмiрi 3.4-жолдағы 3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Нормативтiк құқықтық кесiмнiң жобасы";
реттiк нөмiрi 3.7-жолдағы 3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Нормативтiк құқықтық кесiмнiң жобасы";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 3.12-жолмен толықтырылсын:
"3.12.   Ауыл шаруашылығы шикізатын     Қазақстан   АШМ,      2005
өндiру мен қайта өңдеу         Республи-   ЭБЖМ,     жылғы
саласында кластерлік баста-    касының     ИСМ,      маусым
маларды іске асыру арқылы      Үкiметi     облыс-
аграрлық өндiрiстi индустрия-  қаулысының  тардың,
ландыруды қарастыра отырып,    жобасы      Астана
аграрлық өнеркәсіп кешенiн                 және
тұрақты дамыту жөнiнде                     Алматы
шаралар кешенiн әзiрлеу                    қала-
ларының
әкiмдерi      ";
"4. Инфрақұрылым саясаты" деген бөлiмде:
реттiк нөмірi 4.5-жолда 4-бағандағы "ККМ" деген аббревиатура "БҒМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"5. Сауда саясаты" деген бөлiмде:
"5.1. Сыртқы сауда" деген кiшi бөлімде:
реттiк нөмiрлерi 5.1.1., 5.1.2., 5.1.3., 5.1.4-жолдарда 4-бағандағы "КБА" деген аббревиатура "Қаржыминi" деген сөзбен ауыстырылсын;
"5.2. Iшкi сауда" деген кiші бөлімде:
реттiк нөмірлерi 5.2.1., 5.2.3-жолдар алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 5.2.2-жолда 4-бағандағы "КБА" деген аббревиатура "Қаржымині" деген сөзбен ауыстырылсын;
"6. Әлеуметтік саясат" деген бөлiмде:
"6.1. Бiлiм беру" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрлерi 6.1.7., 6.1.9., 6.1.10-жолдар алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 6.1.8-жолда 3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат";
мынадай мазмұндағы реттік нөмiрлерi 6.1.14., 6.1.15., 6.1.16., 6.1.17., 6.1.18., 6.1.19., 6.1.20., 6.1.21., 6.1.22., 6.1.23, 6.1.24-жолдармен толықтырылсын:
"6.1.14. "2006 - 2011 жылдарға          Қазақстан   БҒМ       2005
арналған "Қазақстан балалары"  Республи-             жылғы
мемлекеттiк бағдарламасын      касының               IV
әзiрлеу                        Президентi            тоқсан
Жарлығының
жобасы
6.1.15.  Техникалық мамандықтар         Қазақстан   БҒМ       2005
бойынша бес жоғары оқу         Республи-             жылғы
орнында жаңа магистрлік        касының               қыр-
(шеберханалық) және екеуiнде   Yкiметiне             күйек
докторлық бағдарламаларды      ақпарат
(Ph.D) енгізу
6.1.16.  Республикалық бюджеттен        Қазақстан   БҒМ,      2005-
қаржыландырылатын өңіраралық   Республи-   ЭБЖМ,     2008
кәсiптiк орталықтарды кезең-   касының     ИСМ,     жылдар,
кезеңiмен құру жөнінде         Үкiметi     ЕХҚМ,    жыл
экономиканың жекелеген         қаулы-      Атырау   сайын,
салалары бойынша (мұнай-       ларының     және     қараша
газ саласы бойынша Атырау      жобалары    Шығыс
облысында (2006 ж.), отын-                 Қазақ-
энергетикалық сала бойынша                 стан,
Павлодар облысында (2007 ж.),              Павлодар,
өңдеу саласы бойынша Оңтүстiк              Оңтүстік
Қазақстан облысында (2008 ж.)              Қазақстан
және машина жасау бойынша                  облыс-
Шығыс Қазақстан облысында                  тарының
(2009 ж.) техникалық және                  әкiмдерi
қызмет көрсету еңбегi
саласының кадрларын даярлау
және қайта даярлау жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
6.1.17.  Халықаралық стандарттарға      Қазақстан   БҒM, ДСМ  2005
сәйкес жоғары оқу орындарында  Республи-             жылғы
сапа менеджментінің жүйесін    касының               қазан,
кезең-кезеңiмен енгiзу         Үкiметiне             қара-
жөнiнде жұмыс жүргiзу          ақпарат               ша,
жел-
тоқсан

в строке, порядковый номер 3.4., графу 3 изложить в следующей редакции:
"Проект нормативного правового акта";
в строке, порядковый номер 3.7., графу 3 изложить в следующей редакции:
"Проект нормативного правового акта";
дополнить строкой, порядковый номер 3.12., следующего содержания:
"3.12. Разработать           Проект         МСХ,            Июнь
комплекс мер по       постановления  МЭБП, МИТ,      2005 года
устойчивому развитию  Правительства  акимы
агропромышленного     Республики     областей,
комплекса,            Казахстан      гг. Астаны
предусмотрев                         и Алматы
индустриализацию
аграрного произ-
водства через
реализацию
кластерных инициатив
в сфере производства
и переработки
сельскохозяйственного
сырья                                                           ";
в разделе "4. Инфраструктурная политика":
в строке, порядковый номер 4.5., в графе 4 аббревиатуру "МТК" заменить аббревиатурой "МОН";
в разделе "5. Торговая политика":
в подразделе "5.1. Внешняя торговля":
в строках,  порядковые номера 5.1.1.,  5.1.2.,  5.1.3., 5.1.4, в графе 4 аббревиатуру "АТК" заменить аббревиатурой "МФ";
в подразделе "5.2. Внутренняя торговля":
строки, порядковые номера 5.2.1., 5.2.3., исключить;
в строке, порядковый номер 5.2.2., в графе 4 аббревиатуру "АТК" заменить аббревиатурой "МФ";
в   разделе "6. Социальная политика":
в подразделе "6.1. Образование":
строки, порядковые номера 6.1.7., 6.1.9., 6.1.10., исключить;
в строке, порядковый номер 6.1.8., графу 3 изложить в следующей редакции:
"Информация Правительству Республики Казахстан";
дополнить строками, порядковые номера 6.1.14., 6.1.15., 6.1.16., 6.1.17., 6.1.18.,
6.1.19., 6.1.20., 6.1.21., 6.1.22., 6.1.23., 6.1.24., следующего содержания:
"6.1.14.Разработать          Проект         МОН             IV квартал
Государственную       Указа                          2005 года
программу "Дети       Президента
Казахстана" на        Республики
2006-2011 годы        Казахстан
6.1.15.Внедрить в пяти       Информация     МОН             Сентябрь
вузах новые           Правительству                  2005 года
магистерские          Республики
(мастерские) и        Казахстан
в двух - докторские
программы (Ph.D)
по техническим
специальностям
6.1.16. Внести предложения   Проекты        МОН, МЭБП,      Ноябрь,
по поэтапному         постановлений  МИТ, МТСЗН,     ежегодно,
созданию меж-         Правительства  акимы           2005-
региональных          Республики     Атырауской,     2008 годы
профессиональных      Казахстан      Восточно-
центров, финанси-                    Казахстан-
руемых из                            ской,
республиканского                     Павлодар-
бюджета, по                          ской, Южно-
подготовке и пере-                   Казахстан-
подготовке кадров                    ской областей
технического и
обслуживающего
труда по отдельным
отраслям экономики
(по нефтегазовой
отрасли в Атырауской
области (2006 г.),
по топливно-
энергетической
отрасли -
в Павлодарской
области (2007 г.),
по обрабатывающей
отрасли - в Южно-
Казахстанской
области (2008 г.)
и по машиностроению -
в Восточно-
Казахстанской
области (2009 г.)
6.1.17.Провести работу       Информация     МОН, МЗ         Октябрь,
по поэтапному         Правительству                  ноябрь,
внедрению в вузах     Республики                     декабрь
системы менеджмента   Казахстан                      2005 года
качества в соответ-
ствии с между-
народными
стандартами

6.1.18.  Бiлiм беру кредиттерi санының  Қазақстан   БҒМ, ДСМ, 2005
есебiнен 2005 - 2006 оқу       Республи-   ЭБЖМ, ӘдМ жылғы
жылында мемлекеттiк бiлiм      касының               маусым
беру гранттарының санын        Үкiметi
50 %-ға арттыру                қаулысының
жобасы
6.1.19.  Елдi көгалдандырудың           Қазақстан   АШМ, БҒМ, 2005
2005 - 2007 жылдарға арналған  Республи-   ККМ,      жылғы
бастамаларын iске асырудың     касының     ҚОҚМ,     маусым
"Жасыл ел" бағдарламасын       Үкiметi     облыс-
әзiрлеу                        қаулысының  тардың,
жобасы      Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
6.1.20.  "Жоғары оқу орнының үздік      Қазақстан   БҒМ, ДСМ, 2005
оқытушысы" мемлекеттiк         Республи-   ЭБЖМ,     жылғы
грантын тағайындау             касының     жоғары    тамыз
Үкiметi     оқу орын-
қаулысының  дарының
жобасы      қауым-
дастығы
(келiсiм
бойынша)
6.1.21.  Жоғары оқу орындарының         Қазақстан   БҒМ, ДСМ  2005
қызметкерлерiне еңбекақы       Республи-             жылғы
төлеудiң сараланған жүйесiн    касының               маусым
әзiрлеу                        Үкiметiне
ақпарат
6.1.22.  Даярлаудың бағыттары, елдерi   Қазақстан   БҒМ, CIM, 2005
мен деңгейі (бакалавр, ма-     Республи-   ДСМ, ӘдМ  жылғы
гистр, Ph.D докторы) бойынша   касының               мамыр
квоталар белгiлеудi көздей     Үкiметi
отырып, кадрларды шетелдерде   қаулысының
оқыту бағдарламасын норма-     жобасы
тивтiк және институционалдық
қолдауды қамтамасыз ету.
Бакалавриат деңгейiнде оқудың
мiндеттi шарты ретiнде ҰБТ-ны
тапсырғаны (90 баллдан төмен
емес) туралы сертификатының
және конкурстық комиссия
шешiмiнiң болуын белгiлеу
6.1.23.  Бiлiм және ғылым министрлiгі   Қазақстан   БҒМ, Қар- 2005
жанындағы "Қаржы орталығы"     Республи-   жыминi,   жылғы
мемлекеттiк мекемесiнiң        касының     ҚНРА      шiлде
базасында                      Үкiметi     (келiсiм
қаулысының  бойынша),
жобасы      ДСМ
2005 - 2009 жылдарға арналған  Қазақстан             2005
республикалық бюджеттен оны    Республи-             жылғы
капиталдандыруға 2 млрд.       касының               шiлде
теңге, оның iшiнде 2005 ж. -   Үкiметi
600 млн. теңге бөле отырып,    қаулысының
екiншi деңгейдегi банктер      жобасы
беретiн студенттiк кредит-
терге кепiлдiк беру жөнінде
ұйым құру
6.1.24.  Жоғары оқу орындарының сту-    Қазақстан   БҒМ, ДСМ  2005
денттерiне, магистранттарына   Республи-             жылғы
және колледждердің оқушыларына касының               мамыр
стипендия мөлшерiн көбейту     Үкiметi
қаулысының
жобасы                    ";
"6.2. Денсаулық сақтау" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрі 6.2.3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"6.2.3.  Қазақстан Республикасында      Қазақстан   ДСМ       2005
азаматтардың денсаулығын       Респу-                жылғы
сақтау туралы (жаңа редакция)  бликасы               ІІ
Заңының               тоқсан
жобасы                   ";

6.1.18. Увеличить            Проект         МОН, МЗ,        Июнь
в 2005-2006           постановления  МЭБП, МЮ        2005 года
учебном году          Правительства
количество            Республики
государственных       Казахстан
образовательных
грантов на 50 %
за счет числа
образовательных
кредитов
6.1.19. Разработать          Проект         МСХ, МОН,       Июнь
Программу реализации  постановления  МТК, МООС,      2005 года
инициативы            Правительства  акимы
озеленения страны     Республики     областей,
"Жасыл Ел"            Казахстан      гг. Астаны и
на 2005-2007 годы                    Алматы
6.1.20. Учредить             Проект         МОН, МЗ,        Август
государственный       постановления  МЭБП,           2005 года
грант "Лучший         Правительства  ассоциация
преподаватель вуза"   Республики     вузов (по
Казахстан      согласованию)
6.1.21. Разработать систему  Информация     МОН, МЗ         Июнь
дифференцированной    Правительству                  2005 года
оплаты труда          Республики
вузовских работников  Казахстан
6.1.22. Обеспечить           Проект         МОН, МИД,       Май
нормативную и         постановления  МЗ, МЮ          2005 года
институциональную     Правительства
поддержку программы   Республики
обучения кадров за    Казахстан
рубежом, предусмотрев
установление квот по
направлениям, странам
и уровням подготовки
(бакалавр, магистр,
доктор Ph.D).
Установить в качестве
обязательного условия
обучения на уровне
бакалавриата наличие
сертификата о сдаче
ЕНТ (не ниже 90
баллов) и решение
конкурсной комиссии
6.1.23.Создать на базе       Проект         МОН, МФ,        Июль
государственного      постановления  АРНФРФО         2005 года
учреждения "Финан-    Правительства  (по согла-
совый центр" при      Республики     сованию),
Министерстве образо-  Казахстан      МЗ
вания и науки
организацию по        Проект                         Июль
гарантированию        постановления                  2005 года
студенческих          Правительства
кредитов, выдаваемых  Республики
банками второго       Казахстан
уровня, выделив из
республиканского
бюджета на
2005-2009 гг. на
ее капитализацию
2 млрд. тенге,
в том числе в 2005г. -
600 млн. тенге
6.1.24. Увеличить размеры    Проект         МОН, МЗ         Май
стипендий студентам,  постановления                  2005 года
магистрантам вузов    Правительства
и учащимся колледжей  Республики
Казахстан                                 ";
в подразделе "6.2. Здравоохранение":
строку, порядковый номер 6.2.3., изложить в следующей редакции:
"6.2.3.Об охране здоровья    Проект         МЗ              II квартал
граждан в Республике  Закона                         2005 года
Казахстан (новая      Республики
редакция)             Казахстан                                 ";

реттiк нөмiрлерi 6.2.5., 6.2.8., 6.2.11., 6.2.12., 6.2.14., 6.2.15-жолдар алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 6.2.13-жолда:
4-баған ", ИСМ" деген аббревиатурамен толықтырылсын;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2006 жылғы IV тоқсан";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 6.2.16., 6.2.17-жолдармен толықтырылсын:
"6.2.16. Темiр тапшылығы бар анемия,    Қазақстан   ДСМ,      2005
асқазан-iшек жолдары ауру-     Республи-   облыс-    жылғы
лары, өкпенiң қабынуы,         касының     тардың,   жел-
созылмалы бронхит және         Үкiметiне   Астана    тоқ-
бронхиалдық демiкпе сырқат-    есеп        және      саннан
тары бойынша диспансерлiк                  Алматы    бастап
есептегi балалар мен жасөс-                қалала-   тоқсан
пiрiмдердi Денсаулық сақтау                рының     сайын
министрлiгi бекiткен тiзбеге               әкiмдерi
сәйкес амбулаторлық емдеу
кезiнде тегiн дәрiлiк зат-
тармен қамтамасыз ету үшiн
жыл сайын республикалық
бюджеттен жергiлiктi бюджет-
терге кемiнде 1,0 млрд.
теңге бөлу
6.2.17.  Артериялық гипертензия,        Қазақстан   Облыс-    2005
жүректiң ишемиялық ауруы,      Республи-   тардың,   жылғы
созылмалы обструктивтiк өкпе   касының     Астана    жел-
ауруы, өкпенiң қабынуы, жара   Үкiметiне   және      тоқ-
аурулары бойынша диспансерлiк  есеп        Алматы    саннан
есептегi азаматтарды Денсау-               қалала-   бастап
лық сақтау министрлiгi                     рының     тоқсан
бекiткен тiзбеге сәйкес                    әкiмдерi, сайын
амбулаторлық емдеу кезiнде                 ДСМ
жеңiлдiк шарттарында дәрiлiк
заттармен қамтамасыз ету үшін
республикалық бюджеттен жер-
гiлiктi бюджеттерге жыл сайын
кемiнде 1,8 млрд. теңге бөлу                             ";
"6.3. Жұмыспен қамту және еңбек" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 6.3.5-жолда 4-бағандағы "АқМ, МәдМ" деген сөздер "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"6.4. Халықты әлеуметтiк қорғау" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 6.4.7-жолда:
2-бағанда "Ана мен балаға" деген сөздер "Балалы отбасыларға берiлетiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-бағанда "2004 жылғы IV тоқсан" деген сөздер "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы қабылданғаннан кейiн бiр ай мерзiмде" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 6.4.9., 6.4.10., 6.4.11., 6.4.12-жолдармен толықтырылсын:
"6.4.9.  Аз қамтылған отбасыларға       Қазақстан   ЕХҚМ,     2005
2006 жылдан бастап 18 жасқа    Респу-      облыс-    жылғы
дейiнгi балаларға ай сайынғы   бликасы     тардың,   тамыз
жәрдемақылар төлеу, 4 және     Заңының     Астана
одан көп бiрге тұратын         жобасы      және
кәмелетке толмаған балалары                Алматы
бар көп балалы аналарға,                   қала-
"Алтын алқа", "Күмiс алқа"                 ларының
белгiлерiмен немесе І және                 әкiмдерi
ІІ дәрежелi "Ана даңқы"
орденiмен марапатталған        Қазақстан             2005
аналарға арнаулы мемлекеттiк   Республи-             жылғы
жәрдемақылардың мөлшерiн       касының               қараша
4000 теңгеге дейiн көбейту     Үкiметiне
бөлiгiндегi толықтыруларды     ақпарат
"Балалы отбасыларға берiлетiн
мемлекеттiк жәрдемақылар
туралы", "Қазақстан Республи-
касының кейбiр заңнамалық
актiлерiне әлеуметтiк қамсыз-
дандыру мәселелерi бойынша
өзгерiстер мен толықтырулар
енгізу туралы" Қазақстан
Республикасының заңдарында
көздеу

строки, порядковые номера 6.2.5., 6.2.8., 6.2.11., 6.2.12., 6.2.14., 6.2.15.,
исключить;
в строке, порядковый номер 6.2.13.:
графу 4 дополнить аббревиатурой ", МИТ";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"IV квартал 2006 года";
дополнить строками,  порядковые  номера 6.2.16., 6.2.17., следующего содержания:
"6.2.16. Для обеспечения     Отчет          МЗ, акимы       Ежеквар-
детей и подростков,   Правительству  областей,       тально,
находящихся на        Республики     гг. Астаны      начиная с
диспансерном учете    Казахстан      и Алматы        декабря
по заболеваниям:                                     2005 года
железодефицитная
анемия, болезни
желудочно-кишечного
тракта, пневмония,
хронический бронхит
и бронхиальная
астма, бесплатными
лекарственными
средствами при
амбулаторном
лечении, в соответ-
ствии с утвержден-
ным Минздравом
перечнем выделять
ежегодно из рес-
публиканского
бюджета местным
бюджетам не менее
1,0 млрд. тенге
6.2.17. Для обеспечения      Отчет          Акимы           Ежеквар-
граждан, находящихся  Правительству  областей,       тально,
на диспансерном       Республики     гг. Астаны      начиная с
учете по заболе-      Казахстан      и Алматы,       декабря
ваниям:                              МЗ              2005 года
артериальная
гипертензия,
ишемическая болезнь
сердца, хроническая
обструктивная болезнь
легких, пневмония,
язвенные болезни,
лекарственными
средствами на льгот-
ных условиях при
амбулаторном лечении,
в соответствии с
утвержденным
Минздравом перечнем
выделять ежегодно
из республиканского
бюджета местным
бюджетам не менее
1,8 млрд. тенге                                                 ";
в подразделе "6.3. Занятость и труд":
в строке, порядковый номер 6.3.5., в графе 4 слова "Мининформ, Минкультуры" заменить аббревиатурой "МКИС";
в подразделе "6.4. Социальная защита населения":
в строке, порядковый номер 6.4.7.:
в графе 2 слова "матери и ребенку" заменить словами "семьям, имеющим детей";
в графе 5 слова "IV квартал 2004 года" заменить словами "В месячный срок после принятия Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
дополнить строками, порядковые номера 6.4.9., 6.4.10., 6.4.11., 6.4.12., следующего содержания:
"6.4.9.Предусмотреть         Проект         МТСЗН,          Август
дополнения в законах  Закона         акимы           2005 года
Республики Казахстан  Республики     областей,
"О государственных    Казахстан      гг. Астаны
пособиях семьям,                     и Алматы
имеющим детей",
"О внесении изменений Информация                     Ноябрь
и дополнений в неко-  Правительству                  2005 года
торые законодательные Республики
акты Республики       Казахстан
Казахстан по вопросам
социального обес-
печения" в части
выплаты с 2006 года
малообеспеченным
семьям ежемесячных
пособий на детей
до 18 лет, повышения
размеров спецгос-
пособий многодетным
матерям, имеющим 4
и более совместно
проживающих
несовершеннолетних
детей, матерям,
награжденным
подвесками "Алтын
алка", "Kyмic алка"
или орденом
"Материнская слава"
I и II степени,
до 4000 тенге

6.4.10.  2006 жылғы 1 шiлдеден бастап   Қазақстан   ЕХҚМ      2005
бiр жасқа дейiнгi бала күтiмi  Респу-                жылғы
жөнiндегі мемлекеттiк жәрде-   бликасы               қараша
мақылар енгізу бөлiгінде       Заңының
"Балалы отбасыларына төлене-   жобасы
тiн мемлекеттiк жәрдемақылар
туралы" Қазақстан Республи-    Қазақстан             2005
касының Заңына түзетулер       Республи-             жылғы
енгізудi көздеу                касының               жел-
Үкiметi               тоқсан
қаулысының
жобасы
6.4.11.  Мүгедектердiң барлық           Қазақстан   EXҚM      2005
санаттарына және жасына        Респу-                жылғы
байланысты жәрдемақы алушы-    бликасы               тамыз
ларға, сондай-ақ мемлекеттiк   Заңының
арнайы жәрдемақылар алушы-     жобасы
ларға мемлекеттiк әлеуметтiк
жәрдемақыларды 1000 теңгеге
қосымша арттыруды "Қазақстан
Республикасының кейбiр заң-
намалық актiлерiне әлеуметтiк
қамсыздандыру мәселелерi
бойынша өзгерiстер мен толық-
тырулар енгiзу туралы" Қазақ-
стан Республикасының Заңында
көздеу
6.4.12.  2006 жылдан бастап асырау-     Қазақстан   EXҚМ      2005
шысынан айырылған 247 мың      Респу-                жылғы
отбасына 300-ден 1000 теңгеге  бликасы               тамыз
дейiнгi сомада қосымша қолдау  Заңының
көрсетудi "Қазақстан Респу-    жобасы
бликасының кейбiр заңнамалық
актiлерiне әлеуметтiк қамсыз-
дандыру мәселелерi бойынша
өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы" Қазақстан
Республикасының Заңында
көздеу                                                  ";
"6.5. Мәдениет" деген кiшi бөлiмде:
реттік нөмiрi 6.5.5., 6.5.12-жолдар алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 6.5.13-жолда:
4-бағанда "МәдМ" деген сөз "БҒМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы I тоқсан";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 6.5.14., 6.5.15-жолдармен толықтырылсын:
"6.5.14. Мәдениет саласын дамытудың     Қазақстан   МАСМ      2005
2006 - 2008 жылдарға арналған  Республи-             жылғы
бағдарламасын әзiрлеу          касының               қараша
Үкiметi
қаулысының
жобасы
6.5.15.  Қазақстан Республикасы         Қазақстан   МАСМ      2005
Президентiнiң 2001 жылғы 7     Республи-             жылғы
ақпандағы N 550 Жарлығымен     касының               қараша
бекiтiлген Тiлдердi қолдану    Президентi
мен дамытудың 2001 - 2010      Жарлығының
жылдарға арналған мемлекеттік  жобасы
бағдарламасының мемлекеттiк
тiлдi дамытуға қатысты
бөлiгiне өзгерiстер енгізу                             ";
"6.6. Спорт және туризм" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмірі 6.6.4-жол алынып тасталсын;

6.4.10. Предусмотреть        Проект Закона  МТСЗН           Ноябрь
внесение поправок     Республики                     2005 года
в Закон Республики    Казахстан
Казахстан
"О государственных
пособиях семьям,
имеющим детей"        Проект                         Декабрь
введение              постановления                  2005 года
с 1 июля 2006 года    Правительства
государственных       Республики
пособий по уходу      Казахстан
за ребенком до
одного года
6.4.11. Предусмотреть        Проект         МТСЗН           Август
в Законе Республики   Закона                         2005 года
Казахстан "О внесении Республики
изменений и допол-    Казахстан
нений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам социаль-
ного обеспечения"
дополнительное
повышение государст-
венных социальных
пособий всем кате-
гориям инвалидов и
получателям пособий
по возрасту, а также
получателям государ-
ственных специальных
пособий на 1000 тенге
6.4.12.Предусмотреть         Проект         МТСЗН           Август
в Законе Республики   Закона                         2005 года
Казахстан "О внесении Республики
изменений и допол-    Казахстан
нений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам социаль-
ного обеспечения"
с 2006 года дополни-
тельную поддержку
в сумме от 300 до
1000 тенге 247
тысячам семей,
потерявших кормильца                                            ";
в подразделе "6.5. Культура":
строки, порядковые номера 6.5.5., 6.5.12., исключить;
в строке, порядковый номер 6.5.13.:
в графе 4 слово "Минкультуры" заменить аббревиатурой "МОН";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"I квартал 2005 года";
дополнить строками, порядковые номера 6.5.14., 6.5.15., следующего содержания:
"6.5.14.Разработать          Проект         МКИС            Ноябрь
Программу развития    постановле-                    2005 года
сферы культуры        ния Прави-
на 2006-2008 годы     тельства
Республики
Казахстан
6.5.15 Внести изменения в    Проект         МКИС            Ноябрь
Государственную       Указа                          2005 года
программу функцио-    Президента
нирования и развития  Республики
языков на 2001-2010   Казахстан
годы, утвержденную
Указом Президента
Республики Казахстан
от 7 февраля 2001
года N 550, в части,
касающейся развития
государственного
языка                                                             ";
в подразделе "6.6. Спорт и туризм":
строку, порядковый номер 6.6.4., исключить;

реттік нөмiрi 6.6.5-жолда:
4-бағанда "ТурСА" деген аббревиатура "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"IV тоқсан, жыл сайын";
реттiк нөмiрлерi 6.6.6., 6.6.8., 6.6.9., 6.6.10., 6.6.11-жолдарда 4-бағандағы "ТурСА" деген аббревиатура "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 6.6.7-жолда:
3-бағанда "Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Үкiметіне есеп" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-бағанда "ТурСА" деген аббревиатура "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
5-бағанда "2005 жылғы III тоқсан" деген сөздер "2006 жылғы IV тоқсан" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірi 6.6.12-жолда 4-бағандағы "ТурСА" деген аббревиатура "ИСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"6.7. Демография және көшi-қон" деген кiшi бөлiмде:
реттік нөмiрi 6.7.1-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірi 6.7.2-жолда 4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"ЕХҚМ, СIМ, ӘдМ, IIМ, ҰҚК (келісiм бойынша)";
"7. Мемлекеттік peттеу" деген бөлiмде:
"7.1. Кәсiби Үкiмет" деген кіші бөлiмде:
реттiк нөмiрi 7.1.1-жолда 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы I тоқсан";
реттік нөмiрi 7.1.9-жол алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 7.1.14-жолда 2-бағанда "2010" деген сандар "2008" деген сандармен ауыстырылсын;
"7.2. Мемлекеттік басқару органдарының функциялары мен өкiлеттiктерiн айқындау және ажырату" деген кiшi бөлiм:
мынадай мазмұндағы реттік нөмiрлерi 7.2.4., 7.2.5., 7.2.6., 7.2.7., 7.2.8., 7.2 .9., 7.2.10., 7.2.11., 7.2.12 ., 7.2.13-жолдармен толықтырылсын:
"7.2.4.  "Қазақстан Республикасында     Қазақстан   ӘдМ,      2005
жергiлiктi өзiн-өзi басқару    Респу-      ЭБЖМ,     жылғы
туралы" Қазақстан Республи-    бликасы     орталық   қараша
касы Заңының жобасын әзiрлеу   Заңының     және жер-
жобасы      гiлiктi
атқарушы
органдар
7.2.5.   Жергiлiктi өзiн-өзi            Қазақстан   ЭБЖМ,     2006
басқаруды дамытуды  қолдаудың  Республи-   ӘдМ,      жылғы
2006 - 2008 жылдарға арналған  касының     орталық   сәуiр
мемлекеттiк бағдарламасын      Президентi  және жер-
әзiрлеу                        Жарлығының  гiлiктi
жобасы      атқарушы
органдар
7.2.6.   Қазақстан Республикасының      Қазақстан   ЭБЖМ,     2006
Президентiне мемлекеттiк       Республи-   орталық   жылғы
басқару жүйесiн және Үкiмет    касының     атқарушы  ақпан
құрылымын жетiлдiру жөнiнде    Прези-      органдар
ұсыныстар әзiрлеу              дентiне
ұсыныстар
7.2.7.   Мемлекеттiк дерекқорларды,     Қазақстан   АБА, ҰҚК  2005
бiрыңғай көлiктiк ортаны,      Республи-   (келiсiм  жылғы
үкiметтiк порталды, ұлттық     касының     бойынша), жел-
сәйкестендiру жүйесiн,         Үкiметiне   орталық   тоқ-
электронды мемлекеттiк сатып   ақпарат     және жер- сан,
алуды, электронды құжат                    гiлiктi   2006
айналымы мен мұрағаттарды                  атқарушы  жылғы
қоса алғанда, "электронды                  органдар, жел-
үкiмет" инфрақұрылымын                     сондай-ақ тоқсан
құру жөнiндегi жұмыстарды                  өзге де
орындауды қамтамасыз ету,                  мемле-
мемлекеттiк органдардың                    кеттiк
электронды қызметтерiн                     органдар
ақпараттық қауiпсiздiктiң
лайықты деңгейiн қамтамасыз
етуді ecкepe отырып құру
және дамыту

в строке, порядковый номер 6.6.5.:
в графе 4 аббревиатуру "АТурС" заменить аббревиатурой "МКИС";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"IV квартал, ежегодно";
в строках, порядковые номера 6.6.6., 6.6.8, 6.6.9., 6.6.10., 6.6.11., в графе 4 аббревиатуру "АТурС" заменить аббревиатурой "МКИС";
в строке, порядковый номер 6.6.7.:
в графе 3 слова "Проект постановления Правительства Республики Казахстан" заменить словами "Отчет Правительству Республики Казахстан";
в графе 4 аббревиатуру "АТурС" заменить аббревиатурой "МКИС";
в графе 5 слова "III квартал 2005 года" заменить словами "IV квартал 2006 года";
в строке, порядковый номер 6.6.12., в графе 4 аббревиатуру "АТурС" заменить аббревиатурой "МИТ";
в подразделе "6.7. Демография и миграция":
строку, порядковый номер 6.7.1., исключить;
в строке, порядковый номер 6.7.2., графу 4 изложить  в следующей редакции:
"МТСЗН, МИД, МЮ, МВД, КНБ (по согласованию)";
в разделе "7. Государственное регулирование":
в подразделе "7.1. Профессиональное Правительство":
в строке, порядковый номер 7.1.1., графу 5 изложить в следующей редакции:
"I квартал 2005 года";
строку, порядковый номер 7.1.9., исключить;
в строке, порядковый номер 7.1.14., в графе 2 цифры "2010" заменить цифрами "2008";
подраздел "7.2. Определение и разграничение функций и полномочий государственных органов управления":
дополнить строками, порядковые номера 7.2.4., 7.2.5., 7.2.6., 7.2.7., 7.2.8., 7.2.9., 7.2.10., 7.2.11., 7.2.12., 7.2.13., следующего содержания:
"7.2.4. Разработать проект   Проект Закона  МЮ,МЭБП,        Ноябрь
Закона Республики     Республики     центральные     2005 года
Казахстан "О местном  Казахстан      и местные
самоуправлении                       исполни-
в Республике                         тельные
Казахстан"                           органы
7.2.5. Разработать           Проект         МЭБП, МЮ,       Апрель
Государственную       Указа          центральные     2006 года
программу поддержки   Президента     и местные
развития местного     Республики     исполнительные
самоуправления        Казахстан      органы
на 2006-2008 годы
7.2.6. Разработать предло-   Предложения    МЭБП,           Февраль
жения Президенту      Президенту     центральные     2006 года
Республики Казахстан  Республики     исполнительные
по совершенствованию  Казахстан      органы
системы государствен-
ного управления и
структуры Правитель-
ства
7.2.7. Обеспечить            Информация     АИС, КНБ,       Декабрь
выполнение работ      Правительству  (по согла-      2005 года,
по созданию инфра-    Республики     сованию),       декабрь
структуры "Электрон-  Казахстан      центральные     2006 года
ного Правительства",                 и местные
включая государствен-                исполнительные,
ные базы данных,                     а также иные
единую транспортную                  государственные
среду, правитель-                    органы
ственный портал,
национальную иденти-
фикационную систему,
электронные государ-
ственные закупки,
электронный документо-
оборот и архивы,
создать и развивать
электронные услуги
государственных
органов с учетом
обеспечения должного
уровня информационной
безопасности

7.2.8.   Орталық және жергіліктi        Қазақстан   ЭБЖМ,     2005
атқарушы, сондай-ақ өзге де    Республи-   ИСМ, МҚА  жылғы
мемлекеттік органдар көрсе-    касының     (келiсiм  жел-
тетiн әкiмшiлiк мемлекеттік    Үкiметiне   бойынша), тоқсан
қызметтерге оларды жiктеу      ұсыныс      орталық
және олардың бiр бөлігін                   және жер-
мемлекеттiк емес секторға                  гiлiктi
беру мақсатында талдау                     атқарушы
жүргiзу                                    органдар,
сондай-ақ
өзге де
мемле-
кеттiк
органдар
7.2.9.   Нормативтiк құқықтық базаға    Қазақстан   АБА,      2006
әкiмшiлiк мемлекеттік қыз-     Республи-   орталық   жылғы
меттер мен оларды көрсету      касының     және жер- тамыз
регламенттерiне жүргізілген    Үкiметiне   гілiктi
талдау нәтижелерi бойынша      ақпарат     атқарушы
өзгерiстер енгiзу                          органдар,
сондай-ақ
өзге де
мемле-
кеттiк
органдар
7.2.10.  Әкiмшiлiк рәсімдерді оңай-     Қазақстан   ЭБЖМ,     2006
латуды ақпараттық техноло-     Республи-   ИСМ, МҚА  жылғы
гияларды енгізудi және         касының     (келiсiм  жел-
мемлекеттік қызметшілердiң     Yкiметi     бойынша), тоқсан
бiлiктілiгiн арттыруды         қаулысының  орталық
ескере отырып, орталық         жобасы      және жер-
және жергiлiктi атқарушы                   гілiкті
органдардың құрылымы мен                   атқарушы
санын оңтайландыру                         органдар,
сондай-ақ
өзге де
мемле-
кеттiк
органдар
7.2.11. Мемлекеттiк органдар            Қазақстан   ЭБЖМ, МҚА 2005
қызметiнiң тиiмдiлiгi мен       Республи-   (келiсiм  жылғы
сапасын бағалау жүйесiн         касының     бойынша)  қыр-
әзiрлеу                         Президентi            күйек
Жарлығының
жобасы
7.2.12.  Әкiмдердiң маслихаттардың      Қазақстан   ЭБЖМ, ӘдМ 2005
алдында есеп беруiн кеңей-     Республи-             жылғы
туге, бағытталған Қазақстан    касының               жел-
Республикасының Президентi     Президентi            тоқсан
Жарлығының жобасын әзiрлеу     Жарлығының
жобасы
7.2.13.  Астана, Алматы қалаларында     Қазақстан   ӘдМ       2005
"Жалғыз терезе" қағидаты       Республи-             жылғы
бойынша халыққа қызмет         касының               ІІ
көрсету орталықтары" туралы    Үкiметi               тоқсан
үлгi ереже әзiрлеу             қаулысының
жобасы                   ";
"7.3. Мемлекеттiк активтердi басқару" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 7.3.1-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭБЖМ, Қаржыминi, ЭМРМ, ИСМ, Ұлттық Банк (келiсiм бойынша)";
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2006 жылғы III тоқсан";
реттiк нөмiрi 7.3.2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"7.3.2.  Коммуналдық меншiк объектi-    Әкiмдердiң  Облыс-    2005
лерiн мақсатты және тиiмдi     шешiмдерi,  тардың,   жылғы
пайдалануды  бақылау жүйесiн   Қазақстан   Астана    III
жетiлдiру жөнiнде шаралар      Республи-   және      тоқсан
қабылдау                       касының     Алматы
Үкiметiне   қала-
есеп        ларының
әкiмдерi      ";

7.2.8. Провести анализ       Предложения    МЭБП, МИТ,      Декабрь
административных      Правительству  АГС (по         2005 года
государственных       Республики     согласованию),
услуг, оказываемых    Казахстан      центральные
центральными и                       и местные
местными                             исполнительные,
исполнительными,                     а также иные
а также иными                        государственные
государственными                     органы
органами, с целью их
классификации и
передачи части из
них в негосударствен-
ный сектор
7.2.9. Внести изменения      Информация     АИС,            Август
в нормативную         Правительству  центральные     2006 года
правовую базу по      Республики     и местные
результатам проведен- Казахстан      исполнительные,
ного анализа админи-                 а также иные
стративных государ-                  государствен-
ственных услуг                       ные органы
и регламентов
их оказания
7.2.10. Оптимизировать       Проект         МЭБП, МИТ,      Декабрь
структуру и           постановления  АГС (по сог-    2006 года
численность           Правительства  ласованию),
центральных и         Республики     центральные
местных               Казахстан      и местные
исполнительных                       исполнитель-
органов                              ные, а также
с учетом упрощения                   иные
административных                     государствен-
процедур, внедрения                  ные органы
информационных
технологий и
повышения
квалификации
государственных
служащих
7.2.11. Разработать систему  Проект         МЭБП, АГС       Сентябрь
оценки эффективности  Указа          (по             2005 года
и качества            Президента     согласова-
деятельности          Республики     нию)
государственных       Казахстан
органов
7.2.12. Разработать проект   Проект         МЭБП, МЮ        Декабрь
Указа Президента      Указа                          2005 года
Республики Казахстан, Президента
направленный на       Республики
расширение            Казахстан
отчетности акимов
перед маслихатами
7.2.13. Разработать Типовое  Проект         МЮ               II квартал
положение о "Центрах  постановления                   2005 года
обслуживания          Правительства
населения по принципу Республики
"одного окна" в       Казахстан
городах Астане,
Алматы"                                                         ";
в подразделе "7.3. Управление государственными активами":
в строке, порядковый номер 7.3.1.:
графу 4 изложить в следующей редакции:
"МЭБП, МФ, МЭМР, МИТ, Нацбанк (по согласованию)";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"III квартал 2006 года";
строку, порядковый номер 7.3.2., изложить в следующей редакции:
"7.3.2.Принять меры по       Решения        Акимы           III квартал
совершенствованию     акимов, отчет  областей,       2005 года
системы контроля      Правительству  гг. Астаны и
за целевым и          Республики     Алматы
эффективным           Казахстан
использованием
объектов
коммунальной
собственности      »                                            ";

реттiк нөмiрi 7.3.4-жолда 4-бағандағы "АқМ" деген сөз "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын, "ТМРА" деген аббревиатурадан кейiн "(келiсiм бойынша)" деген сөздер алынып тасталсын;
"7.4. Баға және тариф саясаты" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 7.4.2-жолда 4-бағандағы "ТМРА (келiсiм бойынша)" деген сөздер "ИСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 7.4.3-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 7.4.4., 7.4.5., 7.4.6-жолдармен толықтырылсын:
"7.4.4.  Табиғи монополия субъектiле-   Қазақстан   ТМРА      2005-
рiне техникалық және қаржылық  Республи-             2006
сараптама жүргiзу              касының               жылдар
Үкiметiне             IV
есеп                  тоқсан
7.4.5.   Монополистер қызметiнiң        Қазақстан   ТМРА      2005-
мониторингi жөнiнде элек-      Республи-             2006
тронды дерекқор құру           касының               жылдар
Үкiметiне             IV
есеп                  тоқсан
7.4.6.   Табиғи монополия субъек-       Нормативтiк  TMPA     2005-
тілерiнiң қызметтерiне         құқықтық              2007
(жұмыстарына, тауарларына)     кесiмдердiң           жылдар
тариф түзу әдiстемесiн         жобалары
әзiрлеу                                                  ";
"7.5. Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 7.5.2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"7.5.2.  Озонды бұзатын заттар шыға-    Қазақстан   ҚОҚМ      2006
рындыларын қысқарту жөнiндегi  Республи-             жылғы
шараларды әзiрлеу              касының               IV
Үкiметi               тоқсан
қаулысының
жобасы                   ";
реттiк нөмiрi 7.5.3-жолда 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы IV тоқсан";
реттік нөмiрi 7.5.15-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Нормативтiк құқықтық кесiмнiң жобасы";
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы II тоқсан";
реттiк нөмiрi 7.5.16-жол алынып тасталсын;
"8. Заң шығару қызметi" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 8.2-жолда 5-бағандағы "2004" деген сандар "2005" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 8.5., 8.6., 8.7., 8.8., 8.9-жолдармен толықтырылсын:
"8.5.    "Қазақстан Республикасының     Қазақстан   ЖС        2005
кейбiр заңнамалық актiлерiне   Респу-      (келiсiм  жылғы
атқарушылық iс жүргiзу мәсе-   бликасы     бойынша), тамыз
лелерi бойынша өзгерiстер      Заңының     ӘдМ
мен толықтырулар енгізу        жобасы
туралы" Қазақстан Респу-
бликасы Заңының жобасын
әзiрлеу
8.6.     "Қазақстан Республикасының     Қазақстан   ЖС        2006
сот жүйесi және судьялардың    Респу-      (келiсiм  жылғы
мәртебесi туралы" Қазақстан    бликасы     бойынша),   І
Республикасының Конституция-   Консти-     ӘдМ,      тоқсан
лық Заңына өзгерiстер мен      туциялық    ЭБЖМ,
толықтырулар енгiзу туралы"    Заңының     Қаржыминi
Қазақстан Республикасы         жобасы
Конституциялық Заңының
жобасын әзiрлеу

в строке, порядковый номер 7.3.4., в графе 4 слово "Мининформ" заменить аббревиатурой "МКИС", после аббревиатуры "АРЕМ" слова "(по согласованию)" исключить;
в подразделе "7.4. Ценовая и тарифная политика":
в строке, порядковый номер 7.4.2., в графе 4 слова "АРЕМ (по согласованию)" заменить аббревиатурой "МИТ";
строку, порядковый номер 7.4.3., исключить;
дополнить строками, порядковые номера 7.4.4., 7.4.5., 7.4.6. следующего содержания:
"7.4.4.Провести техническую  Отчет          АРЕМ            IV квартал
и финансовую          Правительству                  2005-
экспертизу субъектов  Республики                     2006 годы
естественной          Казахстан
монополии
7.4.5. Создать электронную   Отчет          АРЕМ            IV квартал
базу данных по        Правительству                  2005-
мониторингу           Республики                     2006 годы
деятельности          Казахстан
монополистов
7.4.6. Разработать           Проекты        АРЕМ            2005-
методики тарифо-      нормативных                    2007 годы
образования на        правовых
услуги (работы,       актов
товары)
субъектов
естественной
монополии                                                      ";
в подразделе "7.5. Охрана окружающей среды и природопользование":
строку, порядковый номер 7.5.2., изложить в следующей редакции:
"7.5.2.Разработать меры      Проект         МООС            IV квартал
по сокращению         постановления                  2006 года
выбросов озоно-       Правительства
разрушающих           Республики
веществ               Казахстан                                ";
в строке, порядковый номер 7.5.3., графу 5 изложить в следующей редакции:
"IV квартал 2005 года";
в строке, порядковый номер 7.5.15.:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Проект нормативного правового акта";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"II квартал 2005 года";
строку, порядковый номер 7.5.16., исключить;
в разделе "8. Законотворческая деятельность":
в строке, порядковый номер 8.2., в графе 5 цифры "2004" заменить цифрами "2005";
дополнить строками, порядковые номера 8.5., 8.6., 8.7., 8.8., 8.9., следующего содержания:
"8.5.  Разработать проект    Проект         ВС (по          Август
Закона Республики     Закона         согласованию),  2005 года
Казахстан             Республики     МЮ
"О внесении измене-   Казахстан
ний и дополнений
в некоторые законо-
дательные акты
Республики Казахстан
по вопросам исполни-
тельного производства"
8.6.   Разработать проект    Проект         ВС (по          1 квартал
Конституционного      Конституцион-  согласованию),  2006 года
Закона Республики     ного Закона    МЮ, МЭБП,
Казахстан             Республики     МФ
"О внесении изме-     Казахстан
нений и дополнений
в Конституционный
Закон Республики
Казахстан "О судебной
системе и статусе
судей Республики
Казахстан"

8.7.     Мемлекеттiк қызмет академия-   Нормативтiк  МҚА      2005
сының құрамында Сот төрелiгі   құқықтық    (келiсiм  жылғы
институтын құру және оның      кесiмнiң    бойынша), мамыр
базасында судьялардың,         жобасы      ЖС
прокурорлардың және адвокат-               (келiсiм
тардың бiлiктiлігін арттыруды              бойынша),
ұйымдастыру                                Қаржыми-
нi, ӘдМ,
Бас про-
куратура
(келісiм
бойынша)
8.8.     "Қазақстан Республикасының     Қазақстан   ӘдМ, IIМ, 2005
кейбiр заңнамалық актiлерiне   Респу-      ЭСЖҚА     жылғы
адвокатура мәселелерi бойынша  бликасы     (келiсiм  жел-
өзгерiстер мен толықтырулар    Заңының     бойынша), тоқсан
енгiзу туралы" Қазақстан       жобасы      Бас про-
Республикасы Заңының жобасын               куратура
әзiрлеу                                    (келiсiм
бойынша),
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
8.9.     "Қазақстан Республикасының     Қазақстан   ӘдМ, ЖС   2005
кейбiр заңнамалық актiлерiне   Респу-      (келiсiм  жылғы
алқабилер соты институтын      бликасы     бойынша), мамыр
енгізу мәселелерi бойынша      Заңдарының  Бас про-
өзгерiстер мен толықтырулар    жобалары    куратура
енгiзу туралы", "Алқабилер                 (келiсiм
туралы" Қазақстан Республи-                бойынша),
касы Заңдарының жобаларын                  ЭБЖМ
әзiрлеу                                                 ";
"9. Қаржы және салық-бюджет саясаты" деген бөлiмде:
"9.1. Ақша-кредит саясаты" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 9.1.6-жолда 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы II тоқсан";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 9.1.7-жолмен толықтырылсын:
"9.1.7.  Акционерлiк қоғамдардың        "Қазақстан  ҚНРА      2005
меншiк иелерi (меншiк)         Республи-   (келiсiм  жылғы
құрылымының, олардың аффи-     касының     бойынша)  мамыр,
лиирленген тұлғалары және      кейбiр                2005
бiрiншi кезекте банктер        заңнамалық            жылғы
туралы мәлiметтердiң ашық-     актiлерiне            жел-
тығын және жариялылығын        лицензиялау           тоқсан
қамтамасыз ету үшiн шаралар    және шоғыр-
қабылдау. Банктердiң           ландырылған
аффилиирленген тұлғалармен     қадағалау
жасалатын мәмiлелерiн          мәселелерi
қадағалауды жетiлдiру          бойынша
өзгерiстер
мен толық-
тырулар
енгiзу
туралы"
Қазақстан
Республикасы
Заңының
жобасы
"Қазақстан            2005
Республи-             жылғы
касының               сәуiр
кейбiр
заңнамалық
актiлерiне
бағалы
қағаздар
рыногы
және
акционерлiк
қоғамдар
мәселелерi
бойынша
өзгерiстер
мен толық-
тырулар
енгiзу
туралы" заң
жобасын
енгiзу
туралы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат
Ведомстволық          2006
нормативтiк           жылғы
құқықтық              ақпан
кесiмдерге
өзгерiстер
мен толық-
тырулар
енгiзу
туралы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметiне
ақпарат                  ";
"9.3. Бюджет саясаты" деген кiшi бөлiмде:

8.7.   В составе Академии    Проект         АГС (по         Май
государственной       нормативного   согласованию),  2005 года
службы образовать     правового      ВС (по согла-
Институт правосудия   акта           сованию), МФ,
и организовать на                    МЮ, Генпроку-
его базе повышение                   ратура (по
квалификации судей,                  согласованию)
прокуроров и
адвокатов
8.8.   Разработать проект    Проект         МЮ, МВД,        Декабрь
Закона Республики     Закона         АБЭКП (по       2005 года
Казахстан "О внесе-   Республики     согласованию),
нии изменений и       Казахстан      Генпрокуратура
дополнений в неко-                   (по согласо-
торые законодатель-                  ванию), КНБ
ные акты Республики                  (по согла-
Казахстан по вопро-                  сованию)
сам адвокатуры
8.9.   Разработать проекты   Проекты        МЮ, ВС (по      Май
Законов Республики    Законов        согласованию),  2005 года
Казахстан             Республики     Генпрокуратура
"О внесении измене-   Казахстан      (по согласова-
ний и дополнений                     нию), МЭБП
в некоторые законо-
дательные акты
Республики Казахстан
по вопросам введения
института суда
присяжных
заседателей",
"О присяжных заседа-
телях"                                                        ";
в разделе "9. Финансовая и налогово-бюджетная политика":
в подразделе "9.1. Денежно-кредитная политика":
в строке, порядковый номер 9.1.6., графу 5  изложить в следующей редакции:
"II квартал 2005 года";
дополнить строкой, порядковый номер 9.1.7., следующего содержания:
"9.1.7.Принять меры для      Проект         АРНФРФО         Май
обеспечения проз-     Закона         (по согла-      2005 года,
рачности и публич-    Республики     сованию)        декабрь
ности структуры       Казахстан                      2005 года
собственников         "О внесении
(собственности)       изменений и
акционерных           дополнений в
обществ, сведений     некоторые
об их аффилиирован-   законодательные
ных лицах и,          акты Республики
в первую очередь,     Казахстан по
банков. Совершенст-   вопросам лицен-
вовать надзор за      зирования и
сделками банков       консолидирован-
с аффилиированными    ного надзора"
лицами
Информация                     Апрель
Правительству                  2005 года
Республики
Казахстан
о внесении
законопроекта
"О внесении
изменений и
дополнений в
некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам рынка
ценных бумаг
и акционерных
обществ"
Информация                     Февраль
Правительству                  2006 года
Республики
Казахстан
о внесении
изменений и
дополнений в
ведомственные
нормативные
правовые акты                            ";
в подразделе "9.3. Бюджетная политика":

реттiк нөмiрi 9.3.7-жолда 4-бағандағы "МСА" деген аббревиатура "Қаржыминi" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 9.3.8-жолда:
4-бағанда "МСА" деген аббревиатура "Қаржыминi" деген сөзбен ауыстырылсын;
5-бағанда "2004" деген сандар "2005" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 9.3.10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"9.3.10. Қазақстан Республикасының      Қазақстан   Қаржыминi 2005
мемлекеттiк сатып алу жүйе-    Республи-             жылғы
сiн дамытудың 2006 - 2008      касының               IV
жылдарға арналған бағдар-      Yкiметi               тоқсан
ламасын әзiрлеу                қаулысының
жобасы                   ";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 9.3.11., 9.3.12-жолдармен толықтырылсын:
"9.3.11. 2005 және 2007 жылдардың       Қазақстан   ЕХҚМ,     2005
республикалық бюджеттерiнде    Республи-   ЭБЖМ,     жылғы
қосымша қаражат көздей         касының     облыс-   маусым,
отырып, мемлекеттiк қызмет-    Үкiметi     тардың,   2006
шiлердiң және мемлекеттiк      қаулы-      Астана    жылғы
мекемелер қызметкерлерiнiң     ларының     және      жел-
жалақысын есептеу үшiн         жобалары    Алматы    тоқсан
базалық лауазымдық жалақы                  қалала-
мөлшерiн нақтылау                          рының
әкiмдерi
9.3.12.  Мемлекеттiк қызметшiлер мен    Қазақстан   ЭБЖМ,     2005
мемлекеттiк мекемелер қызмет-  Республи-   ЕХҚМ, МҚА жылғы
керлерiнiң жалақысын есептеу   касының     (келiсiм  маусым
үшін базалық лауазымдық        Үкiметi     бойынша),
жалақының мөлшерiн нақтылау    қаулысының  облыс-
және 2005 және 2007 жылдардың  жобасы      тардың,
республикалық бюджеттерiнде                Астана
қосымша қаражат көздей                     және
отырып, 2005 жылғы 1 шiлдеден              Алматы
бастап жалақының орташа                    қалала-
есеппен 32 %-ға және 2007                  рының
жылғы 1 қаңтардан бастап                   әкiмдерi
30 %-ға өсуiн қамтамасыз       Қазақстан             2006
ететiн еңбекақы төлеу          Республи-             жылғы
жүйесiн жетiлдiру жөнiнде      касының               жел-
ұсыныс енгiзу                  Президентi            тоқсан
Жарлығының
жобасы                   ";
"9.4. Инвестициялық саясат" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 9.4.1-жол алынып тасталсын;
реттiк нөмiрі 9.4.5-жолда 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы II тоқсан";
"10. Мемлекеттiң қауiпсiздігін қамтамасыз ету, құқықтық тәртiптi нығайту және қылмысқа қарсы күрес" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 10.3-жолда 2-бағандағы "2006" деген сандар "2007" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 10.4-жолда 5-бағандағы "2004" деген сандар "2006" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке, порядковый номер 9.3.7., в графе 4 аббревиатуру "АГЗ" заменить аббревиатурой "МФ";
в строке, порядковый номер 9.3.8.:
в графе 4 аббревиатуру "АГЗ" заменить аббревиатурой "МФ";
в графе 5 цифры "2004" заменить цифрами "2005";
строку, порядковый номер 9.3.10., изложить в следующей редакции:
"9.3.10.Разработать          Проект         МФ              IV квартал
Программу развития   постановления                  2005 года
системы государст-   Правительства
венных закупок       Республики
Республики           Казахстан
Казахстан на
2006-2008 годы                                                 ";
дополнить строками, порядковые номера 9.3.11., 9.3.12., следующего содержания:
"9.3.11. Уточнить размеры    Проекты        МТСЗН,          Июнь
базового должност-   постановлений  МЭБП,           2005 года,
ного оклада для      Правительства  акимы           декабрь
исчисления зара-     Республики     областей,       2006 года
ботной платы         Казахстан      гг. Астаны
государственных                     и Алматы
служащих и работ-
ников государствен-
ных учреждений,
предусмотрев
дополнительные
средства в
республиканских
бюджетах 2005 и
2007 годов
9.3.12. Уточнить размеры     Проект         МЭБП,           Июнь
базового должност-   постановления  МТСЗН, АГС      2005 года
ного оклада для      Правительства  (по согла-
исчисления           Республики     сованию),
заработной платы     Казахстан      акимы
государственных                     областей,
служащих и работ-    Проект         гг. Астаны      Декабрь
ников государствен-  Указа          и Алматы        2006 года
ных учреждений и     Президента
внести предложение   Республики
по совершенство-     Казахстан
ванию системы
оплаты труда,
обеспечивающие рост
заработной платы
в среднем на 32 %
с 1 июля 2005 года
и на 30 % с 1
января 2007 года,
предусмотрев
дополнительные
средства в
республиканских
бюджетах 2005 и
2007 годов                                                     ";
в подразделе "9.4. Инвестиционная политика":
строку, порядковый номер 9.4.1., исключить;
в строке, порядковый номер 9.4.5., графу 5 изложить в следующей редакции:
"II квартал 2005 года";
в разделе "10. Обеспечение безопасности государства, укрепление правопорядка и борьба с преступностью":
в строке, порядковый номер 10.3., в графе 2 цифры "2006" заменить цифрами "2007";
в строке, порядковый номер 10.4., в графе 5 цифры "2004" заменить цифрами "2006";

реттік нөмiрi 10.11-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Бас прокуратура (келiсім бойынша), ЭСЖҚА (келiсiм бойынша), СIМ";
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2006 жылғы III тоқсан";
реттiк нөмiрi 10.12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"10.12.  "Заңсыз жолмен алынған         Қазақстан   Бас про-  2005
кiрiстердi заңдастыруға        Респу-      куратура  жылғы
(жылыстатуға) және терро-      бликасы     (келiсiм  тамыз
ризмді қаржыландыруға қарсы    Заңының     бойынша),
iс-қимыл туралы" Қазақстан     жобасы      ЭСЖҚА
Республикасы Заңының жобасын               (келiсiм
әзiрлеу                                    бойынша),
ҚНРА
(келiсiм
бойынша),
Ұлттық
Банк
(келiсім
бойынша)      ";
реттiк нөмiрлерi 10.15., 10.16-жолдар алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 10.18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"10.18.  Табиғи және техногендік        Қазақстан   ТЖМ       2005
сипаттағы төтенше жағдай-      Республи-             жылғы
лардың алдын алумен жоюдың     касының               II
және мемлекеттік басқару       Үкiметi               тоқсан
жүйесін жетiлдірудiң           қаулысының
2006 - 2015 жылдарға арналған  жобасы
тұжырымдамасын әзiрлеу                                   ";
мынадай мазмұндағы реттік нөмiрлерi 10.19., 10.20., 10.21., 10.22., 10.23., 10.24., 10.25., 10.26., 10.27-жолдармен толықтырылсын:
"10.19.  Астана, Алматы қалаларында     Қазақстан   ЭдМ, АБА, 2005
"жалғыз терезе" қағидаты       Республи-   Қаржыми-  жылғы
бойынша халыққа қызмет         касының     ні, ЭБЖМ, мамыр,
көрсету орталықтарын құру      Үкiметi     ЖРА, IIМ, 2005
қаулыла-    Астана    жылғы
рының       және      қыр-
жобалары    Алматы    күйек
қалала-
рының
әкiмдерi
10.20.   Қолданыстағы заңға тәуелді     Қазақстан   ЭСЖҚА     2005
кесiмдерге оларда сыбайлас     Республи-   (келісім  жылғы
жемқорлық бұзушылықтары үшін   касының     бойынша), 15
жағдай туғызатын нормалардың   Үкiметі     ӘдМ,      қыркү-
болуы тұрғысында тексерiс      қаулысының  орталық   йекке
жүргiзу                        жобасы      және жер- дейiн
гiлiктi
атқарушы,
сондай-ақ
өзге де
мемле-
кеттiк
органдар
10.21.   Қолданыстағы заңнамаға         Нормативтік ЭБЖМ,     2005
лицензиялау және рұқсат беру   құқықтық    ИСМ,      жылғы
жүйесi мәселелерi бойынша      кесiмдердiң ЭМРМ,     тамыз
тексерiс жүргізудi аяқтау,     жобалары    ККМ, ТЖМ,
рұқсат беру құжаттарын алу                 ҚОҚМ,
рәсiмдерiн оңайлату және                   Ұлттық
лицензияланатын қызмет                     Банк
түрлерiн қысқарту жөнiнде                  (келiсiм
ұсыныстар енгiзу                           бойынша),
БҒM, АШМ,
ЕХҚМ, ДСМ,
IIМ, ӘдМ

в строке, порядковый номер 10.11.:
графу 4 изложить в следующей редакции:
"Генпрокуратура (по согласованию), АБЭКП (по согласованию), МИД";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"III квартал 2006 года";
строку, порядковый номер 10.12., изложить в следующей редакции:
"10.12 Разработать проект    Проект         Генпроку-       Август
Закона Республики     Закона         ратура (по      2005 года
Казахстан "О противо- Республики     согласо-
действии легализации  Казахстан      ванию),
(отмыванию) доходов,                 АБЭКП
полученных незаконным                (по сог-
путем, и финансиро-                  ласованию),
ванию терроризма"                    АРНФРФО
(по согласо-
ванию),
Нацбанк (по
согласо-
ванию)                   ";
строки, порядковые номера 10.15., 10.16., исключить;
строку, порядковый номер 10.18., изложить в следующей редакции:
"10.18 Разработать           Проект         МЧС             II квартал
Концепцию пре-        постановления                  2005 года
дупреждения и         Правительства
ликвидации чрез-      Республики
вычайных ситуаций     Казахстан
природного и техно-
генного характера
и совершенствования
государственной
системы управления
на 2006-2015 годы                                              ";
дополнить строками, порядковые номера 10.19., 10.20., 10.21., 10.22., 10.23., 10.24., 10.25., 10.26., 10.27., следующего содержания:
"10.19.Создать центры        Проекты        МЮ, АИС,        Май
обслуживания          постановления  МФ, МЭБП,       2005 года,
населения по          Правительства  АЗР, МВД,       сентябрь
принципу "одного      Республики     акимы           2005 года
окна" в городах       Казахстан      городов
Астане, Алматы                       Астаны и
Алматы
10.20. Провести ревизию      Проект         АБЭКП (по       До 15
действующих под-      постановления  согласо-        сентября
законных актов на     Республики     ванию), МЮ,     2005 года
предмет наличия       Казахстан      центральные
в них норм,                          и местные
создающих условия                    исполнительные,
для коррупционных                    а также иные
нарушений                            государственные
органы
10.21. Завершить ревизию     Проекты        МЭБП, МИТ,      август
действующего законо-  нормативных    МЭМР, МТК,      2005 года
дательства по         правовых       МЧС, МООС,
вопросам лицензиро-   актов          Нацбанк (по
вания и разрешитель-                 согласова-
ной системы, внести                  нию), МОН,
предложения по упро-                 МСХ, МТСЗН,
щению процедур полу-                 МЗ, МВД,
чения разрешительных                 МЮ
документов и сокра-
щению лицензируемых
видов деятельности

10.22.   Мыналарды:                     Қазақстан   МҚА       2005
1) облыстардың, Астана және    Республи-   (келiсiм  жылғы
Алматы қалаларының тәртiптiк   касының     бойынша)  мамыр
кеңестерiн Қазақстан Респу-    Президентi
бликасы Мемлекеттiк қызмет     Жарлығының
iстерi агенттiгiне берудi;     жобасы
2) Тәртiптiк кеңестер туралы
ереженi бекiтудi көздейтiн
Қазақстан Республикасының
Президентi Жарлығының жобасын
әзiрлеу
10.23.   Қазақстан Республикасының      Қазақстан   ЭБЖМ,     2005
ұлттық қауiпсiздiгiнiң         Республи-   орталық   жылғы
2006 - 2010 жылдарға арнал-    касының     және      1
ған стратегиясын әзiрлеу       Президентi  жергi-    шiл-
Жарлығының  лiктi ат- деге
жобасы      қарушы,   дейін
сондай-ақ
өзге де
мемле-
кеттiк
органдар
10.24.   Қазақстан Республикасында      Қазақстан   ІІМ,      2005
нашақорлыққа және есiрткi      Республи-   мүдделi   жылғы
бизнесiне қарсы күрестің       касының     орталық   IV
2006 - 2008 жылдарға арнал-    Үкiметі     мемле-    тоқсан
ған бағдарламасын әзiрлеу      қаулысының  кеттік
жобасы      органдар,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
10.25.   Сыбайлас жемқорлыққа қарсы     Қазақстан   ЭСЖҚА     2005
күрестiң 2006 - 2010 жылдарға  Республи-   (келiсiм  жылғы
арналған мемлекеттік бағдар-   касының     бойынша), 1 та-
ламасын әзiрлеу                Президентi  орталық   мызға
Жарлығының  және жер- дейiн
жобасы      гiлiкті
атқарушы,
сондай-ақ
өзге де
мемле-
кеттік
органдар
10.26.   Ықтимал террористiк актiлер-   Нормативтiк ТЖМ       2005
мен байланысты төтенше жағ-    құқықтық              жылғы
дайлардың салдарларын жою      кесiмнiң              III
жөнiндегi iс-қимылдарға        жобасы                тоқсан
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министр-
лiгінiң құтқарушы бөлiмше-
лерiн оқыту бағдарламаларын
пысықтау
10.27.   Қазақстан Республикасы         Нормативтiк ТЖМ       2006
Төтенше жағдайлар министрлігі  құқықтық              жылғы
бөлiмшелерiнің ықтимал терро-  кесiмнiң              II
ристік актiлердiң салдарларын  жобасы                тоқсан
жоюға дайындығын қамтамасыз
ету үшiн оларды жабдықтармен
және құрал-сайманмен
жарақтандыру                                             ";
"11. Iшкi саяси тұрақтылық және қоғамды топтастыру" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 11.3-жолда:
4-бағанда "МәдМ" деген сөз "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 11.4-жол алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 11.5-жолда:
4-бағанда "АқМ" деген сөз "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы IV тоқсан";

10.22. Разработать проект    Проект         АГС (по         Май
Указа Президента      Указа          согласова-      2005 года
Республики Казахстан, Президента     нию)
предусматривающий:    Республики
1) передачу дисцип-   Казахстан
линарных советов
областей, городов
Астаны и Алматы
Агентству Республики
Казахстан по делам
государственной
службы;
2) утверждение
Положения о дисцип-
линарных советах
10.23. Разработать           Проект         МЭБП,           До 1 июля
Стратегию националь-  Указа          центральные     2005 года
ной безопасности      Президента     и местные
Республики Казахстан  Республики     исполнитель-
на 2006-2010 годы     Казахстан      ные, а также
иные государ-
ственные
органы
10.24. Разработать           Проект         МВД, заинте-    IV квартал
Программу борьбы      постановления  ресованные      2005 года
с наркоманией и       Правительства  центральные
наркобизнесом в       Республики     государствен-
Республике Казахстан  Казахстан      ные органы,
на 2006-2008 годы                    акимы областей,
гг. Астаны
и Алматы
10.25. Разработать           Проект         АБЭКП (по       До 1 августа
Государственную       Указа          согласованию),  2005 года
программу борьбы      Президента     центральные и
с коррупцией на       Республики     местные
2006-2010 годы        Казахстан      исполнительные,
а также иные
государственные
органы
10.26. Переработать          Проект         МЧС             III квартал
программы обучения    нормативного                   2005 года
спасательных          правового
подразделений         акта
Министерства по
чрезвычайным
ситуациям Республики
Казахстан действиям
по ликвидации
последствий
чрезвычайных
ситуаций, связанных
с возможными терро-
ристическими актами
10.27  Оснащение             Проект         МЧС             II квартал
подразделений         нормативного                   2006 года
Министерства по       правового акта
чрезвычайным
ситуациям Республики
Казахстан оборудо-
ванием и снаряжением
для обеспечения их
готовности к ликви-
дации последствий
возможных террористи-
ческих актов                                                    ";
в разделе "11. Внутриполитическая стабильность и консолидация общества":
в строке, порядковый номер 11.3.:
в графе 4 слово "Минкультуры" заменить аббревиатурой "МКИС";
строку, порядковый номер 11.4., исключить;
в строке, порядковый номер 11.5.:
в графе 4 слово "Мининформ" заменить аббревиатурой "МКИС";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"IV квартал 2005 года";

мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 11.7., 11.8., 11.9., 11.10., 11.11-жолдармен толықтырылсын:
"11.7.   Этникалық және конфессионал-   Қазақстан   МАСМ      2005
дық келiсiмнiң 2006 - 2008     Республи-             жылғы
жылдарға арналған қазақс-      касының               IV
тандық үлгiсiн жетiлдiру       Үкiметi               тоқсан
жөнiндегі бағдарламаны         қаулысының
әзiрлеу                        жобасы
11.8.    Сөз бостандығын терiс          Нормативтік МАСМ,     2005
пайдалануға қарсы заңнамалық   құқықтық    ӘдМ, ҰҚК  жылғы
кепілдiктер шартымен, сөз      кесiмдердiң (келiсiм  жел-
бостандығын, ақпарат алу мен   жобалары    бойынша), тоқсан
таратуды қамтамасыз ететiн                 АБА
барлық қажетті құқықтық және
басқа шарттарды бұдан әрi
дәйекті түрде жасау әрi
қорғау
11.9.    Саяси, экономикалық және       Қазақстан   СIМ, ҰҚК  2005
мәдени-iзгiлiк салаларында     Республи-   (келiсiм  жылғы
Ресеймен, Қытаймен, АҚШ-пен,   касының     бойынша), жел-
Еуропалық Одақпен, Азия және   Үкiметiне   IIM, Қар- тоқсан
Таяу Шығыс елдерiмен екі       ақпарат     жыминi,
жақты және көп жақты формат-               ТЖМ
тарда ұлттық қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету, есiрткi
бизнесіне және ұйымдасқан
қылмысқа қарсы күрес жөнiндегі
өзара iс-қимылды күшейту
11.10.   Келiссөз процесiн қарқын-      Келiссөздер ИСМ, CIM, 2006
дандыру мақсатында Үкімет      хатта-      Қазақстан жылғы
мүшелерiнiң, келiссөз топтары  малары,     Респу-    қараша
мүшелерiнiң ДСҰ-ға мүше        ДСҰ-ға кiру бликасы
негізгi елдермен келiссөздер   жөнiндегi   Үкiме-
өткiзу және қорытынды құжат -  жұмыс       тiнiң
Қазақстан Pecпубликасының      тобының     мүшелерi
ДСҰ-ға кiруi жөнiндегі жұмыс   баяндамасы
тобы баяндамасының түпкiлiктi
нұсқасын дайындау
11.11.   Орталық Азия мемлекеттерiнiң   Қазақстан   СIМ,      2005
Одағын құру тұжырымдамасын     Республи-   министр-  жылғы
дайындау                       касының     лiктер    қыр-
Прези-      мен       күйек
дентiне     ведом-
ұсыныстар   стволар      ";
көрсетiлген Жоспарға ескертуде:
"МәдМ - Мәдениет министрлігі", "АқМ - Ақпарат министрлігі" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"MACM - Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"ТЖМ - Төтенше жағдайлар министрлiгi;
ЖС - Жоғарғы Сот;
Мемқызмет академиясы - Мемлекеттік қызмет академиясы;
"ШКДҚ" АҚ - "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
"МТЗО" АҚ - "Маркетингтік және талдамалық зерттеулеp орталығы" акционерлiк қоғамы".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить строками, порядковые номера 11.7., 11.8., 11.9., 11.10., 11.11., следующего содержания:
"11.7. Разработать           Проект         МКИС            IV квартал
Программу по          постановления                  2005 года
совершенствованию     Правительства
казахстанской модели  Республики
этнического и конфес- Казахстан
сионального согласия
на 2006-2008 годы
11.8   В дальнейшем          Проекты        МКИС, МЮ,       Декабрь
последовательно       нормативных    КНБ (по         2005 года
создавать и защищать  правовых       согласова-
все необходимые       актов          нию), АИС
правовые и другие
условия, обеспечи-
вающие свободу
слова, получение и
распространение
информации, в усло-
виях законодательных
гарантий против
злоупотреблений
свободой слова
11.9.  Усилить взаимо-       Информация     МИД, КНБ        Декабрь
действие в полити-    Правительству  (по согла-      2005 года
ческой, экономи-      Республики     сованию),
ческой и культурно-   Казахстан      МВД, МФ,
гуманитарной сферах                  МЧС
по обеспечению
национальной
безопасности,
борьбе с нарко-
бизнесом и органи-
зованной преступ-
ностью с Россией,
Китаем, США,
Европейским Союзом,
странами Азии и
Ближнего Востока
в двустороннем и
многостороннем
форматах
11.10. Провести переговоры   Протоколы      МИТ, МИД,       Ноябрь
членов Правитель-     переговоров,   члены           2006 года
ства, членов пере-    доклад         Правительства
говорной группы       рабочей        Республики
с ключевыми странами- группы по      Казахстан
членами ВТО в целях   вступлению
интенсификации        в ВТО
переговорного
процесса и подго-
товить окончатель-
ный вариант итого-
вого документа -
доклада рабочей
группы по вступлению
Республики Казахстан
в ВТО
11.11. Подготовить           Предложения    МИД,            Сентябрь
Концепцию создания    Президенту     министер-       2005 года
Союза Центрально-     Республики     ства и
Азиатских государств  Казахстан      ведомства                 ";
в примечании к указанному Плану:
строки "Минкультуры - Министерство культуры", "Мининформ - Министерство информации" изложить в следующей редакции:
"МКИС - Министерство культуры, информации и спорта";
дополнить строками следующего содержания:
"МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям;
ВС - Верховный Суд;
Академия госслужбы - Академия государственной службы;
АО "ФРМП" - акционерное общество "Фонд развития малого предпринимательства";
АО "ЦМАИ" - акционерное общество "Центр маркетинговых и аналитических исследований".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан