Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 756 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 148 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.01.21 № 148 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасында көшi-қон процестерiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудiң жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 4, 55-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Шетелдiк азаматтардың Қазақстан Республикасына келуiнiң және болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуiнiң тәртiбiнде:
4-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Визаның қолданылу мерзiмi шетелдiк азамат паспортының қолданылу мерзiмi аяқталғанға дейiн кемiнде 6 ай бұрын аяқталуы тиiс.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Еңбек қызметiн жүзеге асыру үшiн (жұмысқа) Қазақстан Республикасына келуге визаны тек Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігінің шетелдегі мекемелерi ғана, олар болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының арнайы уәкiлеттi өкiлдерi бередi.";
13-тармақта "шетелдiк азаматтар" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасынан өткен күннен бастап" деген сөздермен толықтырылсын;
23-тармақта:
бiрiншi абзац "рұқсат беруден" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiнде белгiленген негіздемелер бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалар алынып тасталсын;
36-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кетiру туралы шешiмдi сот қабылдайды. Бұл ретте шетелдiк азаматтарды кетiрудi ұйымдастыру үшiн қажетті мерзiмге ұстауға жол берiледi. Оларды ұстау iшкi iстер органдарының арнайы мекемелерiнде жүргізiледi.".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 756. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 148
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.01.2012 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В целях совершенствования миграционных процессов в Республике Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранных граждан в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 4, ст. 55);
в Правилах въезда и пребывания иностранных граждан в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Срок действия визы должен истекать не менее чем за 6 месяцев до окончания срока действия паспорта иностранного гражданина.";
пункт 9 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Визы на въезд в Республику Казахстан для осуществления трудовой деятельности (на работу) выдаются исключительно загранучреждениями Министерства иностранных дел Республики Казахстан, а в случае отсутствия таковых - специально уполномоченными представителями Республики Казахстан.";
в пункте 13 после слов "в течение пяти календарных дней" дополнить словами "со дня пересечения Государственной границы Республики Казахстан";
в пункте 23:
абзац первый дополнить словами "по основаниям, установленным законодательными актами Республики Казахстан.";
подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) исключить;
абзац первый пункта 36 изложить в следующей редакции:
"Решение о выдворении принимается судом. При этом допускается задержание иностранных граждан на срок, необходимый для организации выдворения. Их содержание производится в спецучреждениях органов внутренних дел.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан