Мойнақ су электр станциясын салу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 қарашадағы N 1143 Қаулысы
Мойнақ су электр станциясын салуды ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Мойнақ су электр станциясы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - "Мойнақ СЭС-i" АҚ) сатып алудың маңызды стратегиялық мәнi бар электр энергиясының қуатын реттеу жөнiндегi қызметтердi көрсетушi болып белгiленсiн.
2. "Электр желiлерiн басқару жөнiндегi Қазақстан компаниясы "KEGOC" акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - "KEGOC" АҚ) заңнамада белгiленген тәртiппен ағымдағы шығыстар мен қарыздарға қызмет көрсету жөнiндегi шығындарды жабуды қамтамасыз ететiн бағалар бойынша "Мойнақ СЭС-i" АҚ-пен электр энергиясының қуатын реттеу жөнiндегi қызметтердi мемлекеттік сатып алу туралы шарттар жасасуды қамтамасыз ету ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi мен "KEGOC" АҚ (келiсiм бойынша) Мойнақ су электр станциясынан ұлттық электр желiсіне электр энергиясының қуатын беру схемасының объектілерiн салуды ұйымдастырсын.
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Инвестициялар комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 қаңтардағы  Заңына  сәйкес "Мойнақ СЭС-i" АҚ-қа инвестициялық преференциялар беру мүмкiндiгiн қарастырсын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
"Мойнақ CЭC-i" АҚ-пен мемлекеттiк кепiлдiк беру туралы келiсiм жасассын;
кредиторға "Мойнақ CЭC-i" АҚ мiндеттемелерiн орындауды қамтамасыз ету ретінде "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында бекiтiлген мемлекеттiк кепiлдiктердi беру лимитiнiң шегiнде тартылатын қарыз бойынша 25000000 (жиырма бес миллион) АҚШ доллары мөлшерiнде Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiн берсiн.
6. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
"Мойнақ CЭC-i" АҚ-тың мемлекеттiк кепілдiкті алуға үмiткер тұлғаларға қойылатын талаптарды орындауын қамтамасыз етсiн;
Мойнақ су электр станциясы құрылысының екiншi кезеңiн қаржыландыру үшін тартылатын қарыз бойынша "Мойнақ СЭС-i" АҚ-тың мiндеттемелерiн орындауын қамтамасыз ету ретiнде 2006 жылы 75000000 (жетпiс бес миллион) АҚШ доллары сомасына мемлекеттiк кепiлдiк беру жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
7. "Қазақстан Даму Банкi" акционерлiк қоғамы (келiсiм бойынша) заңнамада белгiленген тәртіппен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiмен 25000000 (жиырма бес миллион) АҚШ долларына дейiнгi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Қазақстан Даму Банкi" акционерлiк қоғамының талаптарын қанағаттандыратын қамтамасыз етумен 25000000 (жиырма бес миллион) АҚШ долларына дейiнгі мөлшерде Мойнақ су электр станциясы құрылысының бiрiншi кезеңiн қаржыландыру мүмкiндiгін қарастырсын.

О строительстве Мойнакской гидроэлектростанции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2005 года N 1143
В целях организации строительства Мойнакской гидроэлектростанции Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.   Определить акционерное общество "Мойнакская гидроэлектростанция" (далее - АО "Мойнакская ГЭС") поставщиком услуг по регулированию мощности электрической энергии, закупка которых имеет важное стратегическое значение.
2. Рекомендовать акционерному обществу "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "KEGOC" (далее - АО "KEGOC") в установленном законодательством порядке обеспечить заключение договоров о государственных закупках услуг по регулированию мощности электрической энергии с АО "Мойнакская ГЭС" по ценам, обеспечивающим покрытие текущих расходов и затрат по обслуживанию займов.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и АО "KEGOC" (по согласованию) организовать строительство объектов схемы выдачи мощности электрической энергии от Мойнакской гидроэлектростанции в национальную электрическую сеть.
4. Комитету по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке рассмотреть возможность предоставления АО "Мойнакская ГЭС" инвестиционных преференций в соответствии с  Законом Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях".
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
заключить с   АО "Мойнакская ГЭС" соглашение о предоставлении государственной гарантии;
предоставить кредитору государственную гарантию Республики Казахстан в качестве обеспечения выполнения обязательств АО "Мойнакская ГЭС" по привлекаемому займу в размере 25000000 (двадцать пять миллионов) долларов США в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного  Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".
6. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
обеспечить выполнение АО "Мойнакская ГЭС" требований, предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии;
принять необходимые меры по предоставлению государственной гарантии в 2006 году на сумму 75000000 (семьдесят пять миллионов) долларов США в качестве обеспечения выполнения обязательств АО "Мойнакская ГЭС" по привлекаемому займу для финансирования второго этапа строительства Мойнакской гидроэлектростанции.
7. Акционерному обществу "Банк Развития Казахстана" (по согласованию) в установленном законодательством порядке рассмотреть возможность финансирования первого этапа строительства Мойнакской гидроэлектростанции в размере до 25000000 (двадцать пять миллионов) долларов США под государственную гарантию Республики Казахстан, а также до 25000000 (двадцать пять миллионов) долларов США под обеспечение, удовлетворяющее требованиям акционерного общества "Банк Развития Казахстана" в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

8. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi жаңартылатын энергия көздерi бойынша жобалардың инвестициялық тартымдылығын арттыру мақсатында 1997 жылғы 11 желтоқсанда Киото қаласында қабылданған Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгерiсi туралы шектеулi конвенциясына Киото хаттамасына қатысты мемлекетiшілiк рәсiмдердi жүргiзу жөнінде шаралар қабылдасын.
9. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

8. Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан в целях повышения инвестиционной привлекательности проектов по возобновляемым источникам энергии принять меры по проведению внутригосударственных процедур в отношении  Киотского Протокола к
Рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата, принятого 11 декабря 1997 года в городе Киото.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан