Кәсіби және ерікті авариялық құтқару қызметтері мен құралымдарының құтқарушыларын құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргізу кезеңінде тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 қаңтардағы N 45 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығын қараңыз.
"Авариялық-құтқару қызметі және құтқарушылардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы Заңының  23-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған кәсіби және ерікті авариялық құтқару қызметтері мен құралымдарының құтқарушыларын құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргізу кезеңінде тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету нормалары бекітілсін.
2. Кәсіби және ерікті авариялық құтқару қызметтері мен құралымдарының құтқарушыларын қоса беріліп отырған тамақ өнімдерімен
қамтамасыз ету нормалары бойынша сатып алу осы мақсаттарға тиісті қаржы жылына арналған бюджеттен немесе оны құрған ұйымның бюджетінен бөлінген қаражат шегінде кезең-кезеңімен жүргізілетін болып белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 45 қаулысымен
бекітілген
Кәсіби және ерікті авариялық құтқару қызметтері мен
құралымдарының құтқарушыларына құтқару және шұғыл жұмыстарды
жүргізу кезеңінде тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету нормаларын
бекіту туралы
Осы нормалар құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргізу кезінде төтенше жағдайларды жою режиміндегі жұмыс жағдайларына байланысты құтқарушылардың әр түрлі санаттарына тиісті бір тәулікке арналған тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету үшін тамақ өнімдері санын, паектерді беру кезінде тамақ өнімдерін алмастыру нормаларын белгілейді.
1. N 1 норма. Жалпы құтқарушы паегі.
Төтенше жағдайларды жою режиміндегі тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету нормасы. Осы норма бойынша бір тәуліктен астам мерзімде құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргізу кезеңінде барып-қайту жолына кететін уақытты ескере отырып, мыналар қамтамасыз етіледі:
1) кәсіби авариялық құтқару қызметтері мен құрылымдарының
құтқарушылары;

Об утверждении норм обеспечения спасателей профессиональных и добровольных аварийно-спасательных служб и формирований продуктами питания в период проведения спасательных и неотложных работ
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2006 года N 45. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра внутренних дел РК от 27.03.2015 г. № 264.
В соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нормы обеспечения спасателей профессиональных и добровольных аварийно-спасательных служб и формирований продуктами питания в период проведения спасательных и неотложных работ.
2. Определить, что приобретение по прилагаемым нормам обеспечения спасателей профессиональных и добровольных аварийно-спасательных служб и формирований продуктами питания производится поэтапно, в пределах средств, выделенных на эти цели из бюджета на соответствующий финансовый год или бюджета организации, их создавшей.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2006 года N 45
Нормы обеспечения спасателей профессиональных и
добровольных аварийно-спасательных служб и формирований
продуктами питания в период проведения спасательных
и неотложных работ
Настоящие нормы определяют количество продуктов питания для обеспечения питания на одни сутки, положенного различным категориям спасателей, в режиме ликвидации чрезвычайных ситуаций, при проведении спасательных и неотложных работ в зависимости от условий работы, нормы замены продуктов питания при выдаче пайков.
1. Норма N 1. Общий спасательный паек.
Норма обеспечения продуктами питания в режиме ликвидации чрезвычайных ситуаций. По данной норме обеспечиваются в период проведения спасательных и неотложных работ сроком более суток, с учетом времени на дорогу туда и обратно:
1) спасатели профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований;

2) төтенше жағдайларды жоюға тартылған ерікті авариялық құтқару қызметі мен құралымдарының құтқарушылары.
2. N 2 норма. Дербес құтқарушы паегі.
Осы норма бойынша құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргізетін аудандарға барған уақытта және жалпы құтқарушы паегі өнімдерінен ыстық тағам әзірлеуге болмайтын жағдайларда:
1) авариялық құтқарушы қызметтері мен құралымдарының құтқарушылары;
2) төтенше жағдайларды жоюға тартылған ерікті авариялық құтқару құралымдарының құтқарушылары қамтамасыз етіледі.
Бұл ретте дербес құтқару паегімен тамақтандыру мерзімі төтенше жағдай орнына дейінгі жолға кететін уақытты ескере отырып, 3 тәуліктен аспауы тиіс.

2) спасатели добровольных аварийно-спасательных служб и формирований, задействованные в ликвидации чрезвычайных ситуаций.
2. Норма N 2. Автономный спасательный паек.
По данной норме обеспечиваются во время движения в районы проведения спасательных и неотложных работ и в случаях, когда готовить горячую пищу не представляется возможным из продуктов общего спасательного пайка:
1) спасатели профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований;
2) спасатели добровольных аварийно-спасательных формирований, задействованные в ликвидации чрезвычайных ситуаций.
При этом срок питания автономным спасательным пайком с учетом времени на дорогу до места чрезвычайной ситуации не должен превышать 3 суток.

1. Кәсіби авариялық қызметтері мен құралымдарында құтқарушыларды кемінде 14 тәулікке тамақ өнімдерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормасы бүкіл жеке құрамға, жалпы құтқарушы паегінің N 1 нормасы бойынша белгіленсін.
2. Құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргізу кезінде тамақ өнімдері 1 норма бойынша 1.4 ұлғайту коэффициентімен құтқарушылардың мынадай санаттарына:
1) үйінділерді, оның ішінде жер астындағы үйінділерді аршитын құтқарушыларға;
2) теңіз деңгейінен 2500 метрден астам биіктікте төтенше жағдайларды жоюға қатысушы құтқарушыларға қосымша беріледі.
3. Жалпы құтқарушы паегінің N 1 нормасы бойынша 16 қазаннан бастап 15 сәуір аралығындағы салқын уақытта 1.1 ұлғайту коэффициентімен тамақ өнімдері қосымша беріледі.
4. Құтқару және шұғыл жұмыстарға қатысушы құтқарушыларға ионды
сәулеленудің оларға әсер етуі жағдайларында жалпы құтқару паегінің 1 нормасына N 1 кестеде көрсетілген тамақ өнімдері қосымша беріледі.
5. Құтқару және шұғыл жұмыстарға қатысушы құтқарушыларға күшті
улы заттардың оларға қатты әсер етуі жағдайларында жалпы құтқарушы
паегінің N 1 нормасына N 2 кестеде көрсетілген тамақ өнімдері қосымша беріледі.
6. Құтқару және шұғыл жұмыстарға қатысатын сүңгуір құтқарушыларға нақты су астында жүрген күндеріне N 1 жалпы құтқарушы паегінің нормасына N 3 кестеде көрсетілген тамақ өнімдері қосымша беріледі.
1 кесте
Құтқару және шұғыл жұмыстарға қатысушы құтқарушыларды
ионды сәулеленудің оларға әсер етуі жағдайында
тамақтандырудың қосымша рационы
Р/с
N
Өнімнің тауы
Бір адамға тәулігіне берілетін мөлшері
1.
Ет
80 грамм
2.
Сиыр майы
25 грамм
3.
Сиыр сүті
100 миллилитр
4.
Мәйек сыр
15 грамм
5.
Тауық жұмыртқасы
1 дана
6.
Жеміс-жидек
100 грамм
7.
Қызыл шарап
50 миллилитр
2 кесте
Құтқару және шұғыл жұмыстарға қатысушы құтқарушыларды
күшті улы заттардың оларға қатты әсер етуі жағдайларында
тамақтандырудың қосымша рационы
Р/с
N
Өнімнің атауы
Бір адамға
тәулігіне берілетін
мөлшері
1.
Ет
80 грамм
2.
Сиыр майы
25 грамм
3.
Сиыр сүті
100 миллилитр
4.
Мәйек сыр
15 грамм
5.
Тауық жұмыртқасы
1 дана
3 кесте
Құтқару және шұғыл жұмыстарға қатысатын сүңгуір
құтқарушыларға нақты су астында жүрген күндерінде
берілетін қосымша тамақтандыру рационы
Р/с
N
Өнімнің атауы
Бір адамға
тәулігіне берілетін
мөлшері
1
2
3
1.
Бидай наны
100 грамм
2.
Қара бидай наны
100 грамм
3.
Бидай ұны
15 грамм
4.
Жарма, кесте
15 грамм
5.
Картоп
150 грамм
6.
Көкөніс
25 грамм
7.
Томат пюресі
3 грамм
8.
Қант
45 грамм
9.
Өсімдік майы
10 грамм
10.
Ет
100 грамм
11.
Балық
50 грамм
12.
Сиыр майы
15 грамм
13.
Сүт (айран)
200 миллилитр
14.
Қаймақ
20 грамм
15.
Ірімшік
110 грамм
16.
Жұмыртқа

1. Установить минимальную норму обеспечения продуктами питания спасателей в профессиональных аварийно-спасательных службах и формированиях по норме N 1 общего спасательного пайка - не менее чем на 14 суток на весь личный состав.
2. Дополнительно выдаются продукты питания по норме N 1 с увеличивающим коэффициентом 1.4 следующим категориям спасателей при проведении спасательных и неотложных работ:
1) спасатели, разбирающие завалы, в том числе и под землей;
2) спасатели, участвующие в ликвидации чрезвычайных ситуаций на высоте более 2500 метров над уровнем моря.
3. В холодное время года с 16 октября по 15 апреля дополнительно выдаются продукты питания по норме N 1 общего спасательного пайка с увеличивающим коэффициентом 1.1.
4. Дополнительно выдаются продукты питания, указанные в таблице N 1 к норме N 1 общего спасательного пайка, спасателям, участвующим в спасательных и неотложных работах в условиях воздействия на них ионизирующего излучения.
5. Дополнительно выдаются продукты питания, указанные в таблице N№2 к норме N 1 общего спасательного пайка, спасателям, участвующим в спасательных и неотложных работах в условиях воздействия на них сильнодействующих ядовитых веществ.
6. Дополнительно выдаются продукты питания, указанные в таблице N 3 к норме N 1 общего спасательного пайка, водолазам-спасателям, участвующим в спасательных и неотложных работах, в дни фактических погружений.
Таблица 1
Дополнительный рацион питания спасателей,
участвующих в спасательных и неотложных работах в
условиях воздействия на них ионизирующего излучения
N
п/п
Наименование продукта
Количество в сутки
на человека
1.
Мясо
80 граммов
2.
Масло коровье
25 граммов
3.
Молоко коровье
100 миллилитров
4.
Сыр сычужный
15 граммов
5.
Яйца куриные
1 штука
6.
Фрукты
100 граммов
7.
Вино красное
50 миллилитров
Таблица N 2
Дополнительный рацион питания спасателей,
участвующих в спасательных и неотложных работах в
условиях воздействия на них сильнодействующих
ядовитых веществ
N
п/п
Наименование продукта
Количество в сутки
на человека
1.
Мясо
80 граммов
2.
Масло коровье
25 граммов
3.
Молоко коровье
100 миллилитров
4.
Сыр сычужный
15 граммов
5.
Яйца куриные
1 штука
Таблица N 3
Дополнительный рацион питания
водолазов-спасателей, участвующих в спасательных
и неотложных работах, в дни фактических
погружений
№N
п/п
Наименование продуктов
Количество в сутки на человека
1
2
3
1.
Хлеб пшеничный
100 граммов
2.
Хлеб ржаной
100 граммов
3.
Мука пшеничная
15 граммов
4.
Крупа, макароны
15 граммов
5.
Картофель
150 граммов
6.
Овощи
25 граммов
7.
Томат-пюре
3 грамма
8.
Сахар
45 граммов
9.
Масло растительное
10 граммов
10.
Мясо
100 граммов
11.
Рыба
50 граммов
12.
Масло коровье
15 граммов
13.
Молоко (кефир)
200 миллилитров
14.
Сметана
20 граммов
15.
Творог
110 граммов
16.
Яйца куриные