Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 248 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1034 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 161 бұйрығын қараңыз.
Ескерту. Тақырыбына өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.30 N 426 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегi Су кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.30. N 426 Қаулысымен.
2. "Республикалық меншiктегi ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын ерекше маңызды топтық жүйелерден ауыз су беру қызметiнiң құнын субсидиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 23 қаңтардағы N 76 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 2, 40-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 5 сәуірдегi
N 248 қаулысымен
бекiтiлген
Ескерту. Ережеде бүкіл мәтін бойынша "департаментіне (басқармасына)", "департаменті (басқармасы)" және "департаменттері (басқармалары)" деген сөздер тиісінше "басқармасына", "басқармасы" және "басқармалары" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2008.03.20 N 276 Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбында және барлық мәтін бойынша "топтық" деген сөзден кейін "және оқшау" деген сөздермен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.30 N 426 Қаулысымен.
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын
сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау ережесi

Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года N 248. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1034
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления» см. приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 161.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.03.2009 № 426.
В соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.03.2009 № 426.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года N 76 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящимися в республиканской собственности" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 2, ст. 40).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 апреля 2006 года N 248
Правила
субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды
из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения,
являющихся безальтернативными источниками питьевого
водоснабжения
Сноска. По всему тексту Правил слова "департамент (управление)", "департамента (управления)", "департаменты (управления)" и "департаментом (управлением)" заменены соответственно словами "Управление", "Управления" и "Управлением" - постановлением Правительства РК от 20.03.2008 N 276; слова "групповых", "групповые" дополнены соответственно словами "и локальных", "и локальные" постановлением Правительства РК от 30.03.2009 № 426.

1. Осы Ереже тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда көзделген қаражат есебiнен және шегiнде ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
су берушi - ауыз су беру жөнiнде сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiне қызмет көрсететiн және су шаруашылығы жүйелерi қызметтерiн көрсету жөнiндегi табиғи монополия субъектiсi болып табылатын жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға;
су пайдаланушы – өз мұқтаждарын және (немесе) коммерциялық мүдделерін қанағаттандыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен су ресурстарын пайдалану құқығы берілген жеке немесе заңды тұлға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.17 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.08.23 N 943 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) Қаулыларымен.
3. Субсидиялар су ресурстарын коммерциялық мүдделерге пайдалануды қоспағанда, өз мұқтаждықтарын қанағаттандыру үшін су пайдаланушыларға ауыз су беру жөнiндегi сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiне қызмет көрсететiн су берушiлердің шығындарын толық немесе iшiнара өтеуге (көрсетілген қызметтердiң құнын арзандатуға) арналады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2014 № 799 қаулысымен.
4. Әрбір облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) үшін субсидиялардың сомасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі (бұдан әрі – бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) ұсынған, облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының ұсыныстарына сәйкес қалыптастырылған сомалар негізінде бекітіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2014 № 799 қаулысымен.
5. Субсидиялар су берушiлерге елді мекендердегі бір тұрғынға белгіленген орташа тәуліктік үлестік су тұтыну шегінде субсидияларды ескере отырып, тарифтер бойынша су пайдаланушылардың бөлiнген нүктелерiне ауыз су беру жөнiнде нақты көрсетiлген қызметтер үшiн төленедi.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.17 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

1. Настоящие Правила определяют порядок субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, за счет и в пределах средств, предусмотренных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
вододатель - индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, обслуживающее особо важные групповые и локальные системы водоснабжения по подаче питьевой воды и являющееся субъектом естественной монополии по оказанию услуг водохозяйственных систем;
водопользователь - физическое или юридическое лицо, которому в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставлено право использования водных ресурсов для удовлетворения собственных нужд и (или) коммерческих интересов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями  Правительства РК от 17.02.2011 № 146 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 23.08.2011 № 943 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Субсидии предназначаются для полного или частичного возмещения затрат (удешевления стоимости услуг) вододателям, обслуживающим особо важные групповые и локальные системы водоснабжения по подаче питьевой воды, водопользователям для удовлетворения собственных нужд, за исключением использования водных ресурсов в коммерческих интересах.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2014 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Суммы субсидий для каждой области (города республиканского значения, столицы) утверждаются в установленном законодательством Республики Казахстан порядке на основании представленных Министерством регионального развития Республики Казахстан (далее – администратор бюджетной программы) сумм, сформированных в соответствии с предложениями местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы).
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2014 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Субсидии выплачиваются вододателям за фактически оказанные услуги по подаче питьевой воды в точки выдела водопользователей по тарифам с учетом субсидирования, в пределах установленного удельного среднесуточного водопотребления на одного жителя в населенных пунктах.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.02.2011 № 146 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

6. Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың топтық су құбырлары және оқшау жүйелері бөлінісінде су берушілер үшін берілген ауыз судың 1 (бір) текше метріне бөлінетін, Республикалық бюджет комиссиясы мақұлдаған, тиісті қаржы жылдарына арналған субсидиялар мөлшерін табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтің айырмасы ретінде:
1) үйлері немесе пәтерлері ішкі сумен жабдықталған, жеке су өлшеуіш құралдарымен жарақтандырылған су пайдаланушыларға берілген 1 (бір) текше метр ауыз суға 30 (отыз) теңгені;
2) теңгерімдік тиесілілігі шегінде орналасқан және бірыңғай су өлшеуіш құралдарымен жарақтандырылған сумен жабдықтау желілерін пайдаланатын су пайдаланушыларға берілген 1 (бір) текше метр ауыз суға 40 (қырық) теңгені;
3) бұдан әрі тазалауды және оны ауыз су су тұтыну жағдайына дейін жеткізуді қажет ететін, ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше топтық және оқшау жүйелерінен берілген 1 (бір) текше метр суға 0 (нөл) теңгені шегергенде белгіленген лимиттің шегінде кепілдік берілген сапада ауыз су беру жөнінде көрсетілген қызметтер үшін белгілейді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.08.23 N 943 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) Қаулысымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.04.19 № 489 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.09.14 N 1201 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
6-1. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдері мен Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі арасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімнің, белгіленген тәртіппен бекітілген тиісті жылға арналған төлемдер бойынша тиісті бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың жеке жоспарының негізінде облыстардың және Астана, Алматы қалалары бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген субсидиялау көлемдеріне сәйкес облыстық бюджеттерге және Астана, Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударады.
Ескерту. 6-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2014 № 799 қаулысымен.

6. Размер выделяемых субсидий на 1 (один) кубометр поданной питьевой воды для вододателей в разрезе групповых водопроводов и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, одобренных Республиканской бюджетной комиссией на соответствующие финансовые годы, определяется как разница между тарифом на услуги по подаче питьевой воды, утвержденным уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, за оказанные услуги по подаче питьевой воды гарантированного качества в пределах установленного лимита за минусом:
1) 30 (тридцать) тенге за 1 (один) кубометр поданной питьевой воды водопользователям, имеющим в домах или квартирах внутреннее водоснабжение, оснащенных индивидуальными приборами учета воды;
2) 40 (сорок) тенге за 1 (один) кубометр поданной питьевой воды водопользователям, пользующимся сетями водоснабжения, находящимся на границах балансовой принадлежности и оснащенных едиными приборами учета воды;
3) 0 (ноль) тенге за 1 (один) кубометр поданной воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, требующей дальнейшей очистки и доведения ее до состояния питьевого водопотребления.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 23.08.2011 № 943 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.04.2012 № 489 (вводится в действие с 01.01.2012); от 14.09.2012 № 1201 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
6-1. Администратор бюджетной программы перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам и бюджетам городов Астаны, Алматы в соответствии с утвержденными в установленном законодательством Республики Казахстан порядке объемами субсидирования по областям и городам Астане, Алматы на основании соглашения о результатах по целевым трансфертам между акимами областей и городов Астаны, Алматы и Министром регионального развития Республики Казахстан, индивидуального плана финансирования соответствующей бюджетной программы по платежам на соответствующий год, утвержденного в установленном порядке.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.03.2009 № 426; в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2014 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

6-2. Сумен жабдықтаудың топтық, оқшау жүйелері бойынша облыстың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттік бағдарлама әкімшісі тиісті жылға арналған төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес ауыз су беру жөнiнде нақты көрсетiлген қызметтерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген субсидиялау көлеміне сәйкес су берушілерге субсидиялар сомасын аударады.
Ескерту. Ереже 6-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 19.07.2014 № 799 қаулысымен.
7. Ауыз су беру жөніндегі қызметтерге субсидиялар алу үшін су беруші:
1) облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасына су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның аумақтық органымен және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімдерімен келісілген субсидияларды ескеріп, берілетін ауыз су көлемін, көрсетілетін қызметтерге ақыны және табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган ауыз су беру жөніндегі қызметтерге бекіткен тарифті көрсете отырып, тариф бойынша ауыз су беруге арналған шарт жасалатын су пайдаланушылардың тізбесін (бұдан әрі – су пайдаланушылардың тізбесі) ұсынады;
2) осы Ережеге қосымшаға сәйкес аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімдерімен келісілген және үш данада (су беруші, су пайдаланушы, облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы үшін) жасалған субсидияларды ескеріп, тарифтер бойынша ауыз су беру жөнінде қызметтер көрсету актілерімен қоса бере отырып, су пайдаланушылар бөлінісінде облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасына ай сайын субсидиялауды ескере отырып, тарифтер бойынша ауыз су беру жөнінде нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімін береді;
3) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.09.14 N 1201 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.19 № 489 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.09.14 N 1201 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.07.2014 № 799 қаулыларымен.

6-2. Администратор бюджетной программы области, городов Астаны, Алматы по групповым, локальным системам водоснабжения перечисляет суммы субсидий вододателям в соответствии с утвержденными в установленном законодательством Республики Казахстан порядке объемами субсидирования за фактически оказанные услуги по подаче питьевой воды в соответствии с индивидуальным планом финансирования бюджетной программы по платежам на соответствующий год.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 19.07.2014 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Вододатель для получения субсидий на услуги по подаче питьевой воды:
1) представляет в областное Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) согласованный с территориальным органом уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения и районными отделами строительства и жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) перечень водопользователей, с которыми заключаются договоры на подачу питьевой воды по тарифу с учетом субсидирования, с указанием объемов подаваемой питьевой воды, платы за предоставленные услуги и тарифа с учетом субсидирования на услуги по подаче питьевой воды, утвержденного уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках (далее – перечень водопользователей);
2) ежемесячно представляет в областное Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды по тарифам с учетом субсидирования в разрезе водопользователей согласно приложению к настоящим Правилам с приложением актов оказания услуг по подаче питьевой воды по тарифам с учетом субсидирования, согласованных с районными отделами строительства и жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) и составленных в трех экземплярах (для вододателя, водопользователя, областного Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы);
3) исключен постановлением Правительства РК от 14.09.2012 № 1201 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2012 № 489 (вводится в действие с 01.01.2012); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 14.09.2012 № 1201 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 19.07.2014 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

8. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы:
су пайдаланушылардың тiзбесiн алған күннен бастап он күн мерзiмде оны тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы  заңда көзделген қаражат шегiнде бекiтедi;
су пайдаланушылар бөлiнiсiнде ұсынылған субсидиялар ескерiле отырып, тарифтер бойынша ауыз су беру жөнiнде нақты көрсетiлген қызметтердiң жиынтық тiзiлiмiн, осы Ереженiң 7-тармағына сәйкес қызметтер көрсетудi негiздейтiн құжаттарды ай сайын тексередi және алған күнiнен бастап он күн мерзiмде бекiтедi;
ауыз су беру жөнiнде нақты көрсетiлген қызметтердiң жиынтық тiзiлiмiн және төлемге шоттарды алған күнiнен бастап он күн мерзiмде оларды субсидияларды төлеу үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органдарына ұсынады;
есептi айдан кейiнгi айдың 25-күнiне дейiн субсидиялардың тиесiлi сомаларын су берушiлердiң есеп шоттарына аударады;
облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармалары ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне қарай, бірақ тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бекіткен нысан бойынша бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне төленген субсидиялар көлемі туралы есеп пен субсидиялардың нысаналы пайдаланылғанын көрсететін басқа да есептерді береді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.30 N 426, 2012.04.19 № 489 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.07.2014 № 799 қаулыларымен.
9. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес төмен тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттердің аударылмағаны үшін жауапты болады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2014 № 799 қаулысымен.
10. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшілерінің бірінші басшылары нысаналы трансферттерді нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімге сәйкес келмейтіндей пайдаланғаны, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізбегені, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті табыс етпегені үшін жауапты болады.
Ескерту. 10-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.30. N 426 Қаулысымен.

8. Областное Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы):
утверждает перечень водопользователей в пределах средств, предусмотренных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, в десятидневный срок со дня его получения;
ежемесячно проверяет и в десятидневный срок со дня получения утверждает представленные сводные реестры фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды по тарифам с учетом субсидирования в разрезе водопользователей, документы, обосновывающие оказание услуг в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил;
в десятидневный срок со дня получения представляет для выплаты субсидий в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды и счета к оплате;
перечисляет причитающиеся суммы субсидий на расчетные счета вододателей до 25 числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
ежемесячно к 25 числу месяца, следующего за отчетным периодом, но не позднее 1 декабря соответствующего года областные управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) представляют администратору бюджетной программы отчет об объемах выплаченных субсидий и другие отчеты, отражающие целевое использование субсидий, по форме, утвержденной администратором бюджетной программы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.03.2009 № 426; от 19.04.2012 № 489 (вводится в действие с 01.01.2012); от 19.07.2014 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Администратор бюджетной программы несет ответственность за неперечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2014 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Аким области, города республиканского значения, столицы и первые руководители соответствующих администраторов местных бюджетных программ несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам, недостижение прямых и конечных результатов, непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 10 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.03.2009 № 426.

11. Қандай да бір облыс және Астана, Алматы қалалары бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне тиісті жылға арналған республикалық бюджетке көзделген қаражат шегінде субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2014 № 799 қаулысымен.
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз
көзі болып табылатын сумен
жабдықтаудың ерекше маңызды топтық
және оқшау жүйелерінен
ауыз су беру жөніндегі қызметтердің
құнын субсидиялау ережесіне
қосымша
«БЕКІТЕМІН»
Облыстық (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың)
энергетика және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы басқармасы
________________________
20 ___ жылғы «___» _____
Су пайдаланушылар бөлінісінде ауыз су беру жөніндегі
нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімі
________________________ 20 жылғы _____
(су берушінің атауы)            (ай)

11. В случае неполного освоения какой-либо областью и городами Астана, Алматы выделенных средств, администратор бюджетной программы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий год.
Сноска. Правила дополнены пунктом 11 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.03.2009 № 426; в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2014 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам субсидирования стоимости услуг по подаче
питьевой воды из особо важных групповых и локальных
систем водоснабжения, являющихся безальтернативными
источниками питьевого водоснабжения
"УТВЕРЖДАЮ"
Областное (города республиканского значения,
столицы) Управление энергетики и
жилищно-коммунального хозяйства
_______________________ "_____"
_____________ 20 ___ года
Сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой
воды в разрезе водопользователей
_____________ за _______ 20 ____ года
(наименование вододателя) (месяц)

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.19 № 489 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Р/с №
Су пайдаланушылардың атауы
Су беру лимиті мың текше метр
Берілген су, мың текше метр
Бекітілген тариф 1000 текше метр үшін теңге
Жыл басынан бері
Оның ішінде есепті айда
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтердің құны, теңге
Субсидиялар мөлшері (тарифтік сметаларда ескерілген шығындардың %-ы) теңге
Жыл басынан бері субсидиялар төленді, теңге
Төленуге тиіс, теңге
Жыл басынан бері
Оның ішінде есепті айда
Жыл басынан бері
Оның ішінде есепті айда
7
8
9
10
11
12
Су беруші ________________________________________________
Ескертпе: 2-бағанда су пайдаланушылар облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы бекіткен су пайдаланушылар тізбесіндегідей ретпен келтіріледі.

Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2012 № 489 (вводится в действие с 01.01.2012).
п/п
Наименование
водопользователей
Лимит
водоподачи
тыс. м3
Подано воды, тыс. м3
Утвержденный
тариф, тенге за
1000 м3
с начала
года
В т.ч. в отчетный
месяц
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Стоимость
оказанных
услуг, тенге
Размер субсидии (____ %
от затрат, учтенных в
тарифных сметах), тенге
Выплачено
субсидий с
начала года,
тенге
Подлежит к выплате,
тенге
с начала
года
В т.ч. за
отчетный
месяц
С начала
года
В т.ч. за
отчетный месяц
7
8
9
10
11
12
Вододатель __________________________________________________________
Примечание: В графе 2 водопользователи приводятся в том же порядке, что и в перечне водопользователей, утвержденном областным Управлением энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы)