Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 24 тамыздағы N 873 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 қыркүйектегі N 952 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасында Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасын кесiп өту тәртiбi туралы келiсiм жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 24 тамыздағы N 873  қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыптағы "келiсiм жасасу" деген сөз "келiсiмге қол қою" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрi Сауат Мұхаметбайұлы Мыңбаевқа" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң орынбасары Нұрлан Баймолдаұлы Онжановқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
"келiсiм жасасуға" деген сөздер "келiсiмге қол қоюға" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасын кесiп өту тәртiбi туралы келiсiмнiң жобасында:
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде кiрiспе өзгерiссiз қалдырылсын;
1-бапта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Келiсiмде пайдаланылатын ұғымдар мыналарды бiлдiредi:";
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"шекара" - 2005 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасы туралы шартта белгiленген қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасы;
бесiншi абзацта:
"шекараны кесiп өтуi үшiн белгiленген" деген сөздер "оны кесiп өтуi үшiн белгiленген" деген сөздермен ауыстырылсын;
"орындар," деген сөз "орындар және" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзац "шекаралық өкiлдерi" деген сөздердiң алдынан "Тараптар мемлекеттерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
2-баптың бiрiншi бөлiгi "заңнамасын" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ осы Келiсiмнiң шарттарын" деген сөздермен толықтырылсын;
3-баптағы "Тараптардың" деген сөз "Тараптар мемлекеттерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-бапта:
бiрiншi бөлiкте "Тараптардың" деген сөз "Тараптар мемлекеттерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Тараптар мемлекеттерiнiң шекара өкiлдерi уақытша шектеулердi енгiзгенге және олардың күшi жойылғанға дейiн кемiнде 24 сағат бұрын бiр-бiрiн хабардар етедi";
5-бапта:
бiрiншi бөлiкте:
"шекара өкiлдерi" деген сөздердiң алдынан "Тараптар мемлекеттерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
"жаяу жүру тәртiбiмен" деген сөздер "жаяу" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi және үшiншi бөлiктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Екiншi Тарап мемлекетiнiң шекара маңындағы аумағына келетiн, сондай-ақ шекараны кесiп өткен сол жерден керi қайтатын бiр Тарап мемлекетiнiң шекара маңындағы аумағының тұрғындары өздерiне тиесiлі жеңiл автомобильдердi, мотоциклдердi және мопедтердi осы Келiсiмнiң 2-бабында белгiленген мерзiмде шекара арқылы тiркеусiз өткiзе алады.
Шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары жеке басының, отбасының, үй шаруашылығының және кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырумен байланысты емес өзге де мұқтаждарына арналған тауарларды әрбiр Тарап мемлекетiнiң заңнамасында көзделген тауарларды кеден баждары мен салықтарды төлеусiз әкелу (әкету) нормаларынан аспайтын мөлшерде шекара арқылы өткiзе алады.";
төртiншi бөлiктiң бiрiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Шекара маңындағы аумақтар тұрғындарының өндiрiстiк немесе өзге де коммерциялық қызметке арналған не әкелуге (әкетуге) тыйым салынған немесе Тараптар мемлекеттерiнiң тиiстi органдарының рұқсат беретiн құжаттарының болуы талап етiлетiн тауарларды әкелуге (әкетуге) ниетi болған жағдайда, олардың шекараны кесiп өту орындары арқылы жүруiне жол берiлмейдi.";
бесiншi бөлiкте:
"шекара өкiлдерi" деген сөздердiң алдынан "Тараптар мемлекеттерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
"шекара маңындағы аудандар тұрғындарын" деген сөздер "шекара маңындағы аумақтар тұрғындарын алдын-ала" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-баптағы "белгіленген" деген сөзден кейiн "шекараны" деген сөзбен толықтырылсын;
7-бапта:
бiрiншi бөлiкте:
"3-қосымшада" деген сөздердiң алдынан "осы Келiсiмге" деген сөздермен толықтырылсын;
"Iшкi iстер министрлiгi" деген сөздер "iшкi iстер" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлiкте:
"Iшкi iстер министрлiгi" деген сөздер "iшкi iстер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бұл тұлғаға" деген сөздер "көрсетiлген тұрғынға" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бап
Осы Келiсiмнiң шарттары негiзiнде шекараны кесiп өтетiн шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары барған Тарап мемлекетiнiң заңнамасын сақтауға мiндеттi.
Тараптар мемлекеттерiнiң шекара өкiлдерi Тараптар мемлекеттерiнiң шекара маңындағы аумақтарында әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар жасағаны немесе шекараны кесiп өту ережесiн бұзғаны үшiн ұсталған шекара маңындағы аумақтардың тұрғындарын қабылдауды (берудi) ұйымдастыру жөнiнде шаралар қабылдайды. Бұл ретте құқық бұзу дәлелдемелерiн жинау және ресiмдеу аумағында құқық бұзушылық жасалған Тарап мемлекетiнiң заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары шекара арқылы тауарларды өткiзу бөлiгінде Тараптар мемлекеттерiнiң кедендiк заңнамасының талаптарын бұзғаны айқындалған жағдайда, Тараптар мемлекеттерiнiң шекаралық билiктерi мұндай фактiлер туралы аумағында құқық бұзушылық жасалған Тарап мемлекетiнiң кеден органдарына жедел хабарлайды. Бұл ретте, құқық бұзушылық жасаған адам, аумағында құқық бұзушылық жасалған Тарап мемлекетiнiң заңнамасына сәйкес жауап бередi.";
9-баптың бiрiншi бөлiгiндегi "шекара өкiлдерiнiң консультацияларында" деген сөздер "Тараптар мемлекеттерiнiң отырыстарында (кездесулерiнде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-баптағы "мен толықтырулар" деген сөздер алынып тасталсын;
11-баптың екiншi бөлiгiнде:
"келесi бесжылдық кезеңдерге" деген сөздер "келесi 5 жылдық кезеңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"оның" деген сөз "Ocы Келiсiмнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
Келiсiм жобасына 2-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Келiсiм жобасына 3-қосымшада:
"Қазақстан Республикасының азаматтары үшiн" деген бөлiмде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2005 года N 873
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2006 года N 952
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2005 года N 873 "О заключении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации" следующие изменения и дополнения:
в заголовке слово "заключении" заменить словом "подписании";
в пункте 2:
слова "Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и торговли Республики Казахстан Мынбаева Сауата Мухаметбаевича заключить" заменить словами "Заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан Онжанова Нурлана Баймолдаевича подписать";
в проекте Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации:
в преамбуле слова "в дальнейшем именуемые" заменить словами "именуемые в дальнейшем";
в статье 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Понятия, используемые в настоящем Соглашении, означают следующее:";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"граница" - казахстанско-российская государственная граница, установленная Договором между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о казахстанско-российской государственной границе от 18 января 2005 года;";
в абзаце пятом:
слова "установленные для пересечения границы" заменить словами "которые установлены для ее пересечения";
слово "Соглашения," заменить словами "Соглашения и";
в абзаце шестом после слов "пограничные представители" дополнить словами "государств Сторон";
часть первую статьи 2 дополнить словами ", а также условия настоящего Соглашения.";
в статье 3 после слова "ведомства" дополнить словом "государств";
в статье 4:
в части первой после слова "представители" дополнить словом "государств";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Пограничные представители государств Сторон не позднее 24 часов до введения и отмены временных ограничений уведомляют друг друга об этом";
в статье 5:
в части первой:
после слов "пограничных представителей" дополнить словами "государств Сторон";
слова "в пешем порядке" заменить словом "пешком";
части вторую и третью изложить в следующей редакции:
"Жители приграничных территорий государства одной Стороны, въезжающие на приграничные территории государства другой Стороны, а также выезжающие в том же месте пересечения границы обратно, могут без регистрации перемещать через границу принадлежащие им легковые автомобили, мотоциклы и мопеды на срок, определенный статьей 2 настоящего Соглашения.
Жители приграничных территорий могут перемещать через границу товары, предназначенные для личных, семейных, домашних и иных не связанных с осуществлением предпринимательской деятельности нужд в количестве, не превышающем предусмотренные законодательством государства каждой из Сторон норм ввоза (вывоза) товаров без уплаты таможенных пошлин и налогов.";
первое предложение части четвертой изложить в следующей редакции:
"При намерении жителей приграничных территорий ввезти (вывезти) товары, которые предназначены для производственной или иной коммерческой деятельности либо ввоз (вывоз) которых запрещен или требует наличия разрешительных документов соответствующих органов государств Сторон, их следование через места пересечения границы не допускается";
в части пятой:
после слов "Пограничные представители" дополнить словами "государств Сторон";
слова "информирования жителей приграничных регионов" заменить словами "заблаговременного информирования жителей приграничных территорий";
в статье 6 после слова "пересечения" дополнить словом "границы";
в статье 7:
в части первой:
после слов "в Приложении 3" дополнить словами "к настоящему Соглашению";
слово "Министерства" исключить;
в части второй:
слово "Министерства" исключить;
слова "этому лицу" заменить словами "указанному жителю";
статью 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 8
Жители приграничных территорий, пересекающие границу на условиях настоящего Соглашения, обязаны соблюдать законодательство государства Стороны пребывания.
Пограничные представители государств Сторон принимают меры по организации приема (передачи) жителей приграничных территорий, задержанных за совершение административных правонарушений на приграничных территориях государств Сторон или нарушивших правила пересечения границы. При этом сбор и оформление доказательств правонарушений осуществляются в соответствии с законодательством государства Стороны, на территории которого совершено правонарушение.
В случае выявления нарушений жителями приграничных территорий требований таможенного законодательства государств Сторон в части перемещения товаров через границу пограничные власти государств Сторон незамедлительно информируют о таких фактах таможенные органы государства Стороны, на территории которого совершено правонарушение. При этом лицо, совершившее правонарушение, несет ответственность в соответствии с законодательством того государства Стороны, на территории которого совершено правонарушение";
в части первой статьи 9 слова "консультациях пограничных представителей" заменить словами "заседаниях (встречах) государств Сторон";
в статье 10 слово "и дополнения" исключить;
в части второй статьи 11:
слова "на последующие пятилетние периоды" заменить словами "на последующий 5-летний период";
слово "его" исключить;
дополнить словами "настоящего Соглашения".
приложение 2 к проекту Соглашения изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
в приложении 3 к проекту Соглашения:
в разделе "Для граждан Республики Казахстан":
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгi және шекара маңындағы аумақтың елдi мекенде тұратындығын куәландыратын, әдiлет органдары немесе ауылдық шекара маңы округтерiнiң әкiмдерi куәландырған азаматтарды тiркеу кiтабынан (тұрғындарды есепке алу кiтабынан) үзiндi көшiрме";
2-тармақта " - шекара маңындағы ауданның елдi мекенiнде тұратындығы туралы әдiлет органдары растаған азаматтарды тiркеу кiтабынан көшiрменiң көрсетiлуiмен" деген сөздер "және оның шекара маңындағы аумақтың елдi мекенiнде тұратындығын куәландыратын, әдiлет органдары немесе ауылдық шекара маңы округтерiнiң әкiмдерi куәландырған азаматтарды тiркеу кiтабынан (тұрғындарды есепке алу кiтабынан) үзiндi көшiрме" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "аталған тұлғалардың жол жүруге нотариалды түрде ресiмделген келiсiмдерiнiң болуы мiндеттi" деген сөздер "аталған өкiлдердiң кәмелетке толмаған адамдардың жол жүруiне нотариалды түрде ресiмделген келiсiмдерiнiң болуы мiндеттi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ресей Федерациясының азаматтары үшiн" деген бөлiмде:
2-тармақта ", шекара маңындағы аумақтың елдi мекенiнде тұратындығы туралы үй кiтапшасынан көшiрменiң көрсетiлумен" деген сөздер "және Ресей Федерациясының азаматтарын тiркеу есебiне алу органдары оның шекара маңындағы аумақтың елдi мекенiнде тұратындығын куәландыратын үй кiтапшасынан үзiндi көшiрме" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "Ресей Федерациясының азаматтығы туралы қосымша бетi бap" деген сөздер "Ресей Федерациясының азаматтығына қатыстылығы көрсетiлген" деген сөздермен ауыстырылсын;
"аталған тұлғалардың жол жүруге нотариалды түрде ресiмделген келiсiмдерiнiң болуы мiндеттi" деген сөздер "кәмелетке толмаған адамдардың жол жүруiне көрсетiлген өкiлдердiң нотариалды түрде ресiмделген келiсiмдерiнiң болуы мiндеттi" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 30 қыркүйектегі
N 952 қаулысына
қосымша
Шекараны кесiп өту орындарының тiзбесi
Қазақстан Республикасы          Ресей Федерациясы
Шығыс Қазақстан облысы           Алтай Республикасы
Риддер қаласы       Кордон         - Қарағай     Усть-Коксин ауданы
Алтай өлкесi
Бесқарағай          Березовка      - Шадруха        Углов ауданы
ауданы
Бородулихин         Коростели      - Наумовка       Углов ауданы
ауданы
Бородулихин         Переменовка    - Новенькое      Локтев ауданы
ауданы
Бородулихин         Буркотово      - Золотуха       Локтев ауданы
ауданы
Шемонаиха           Красная        - Михайловка     Третьяков ауданы
ауданы              Шемонаиха
Павлодар облысы
Успен ауданы       Екатеринославка  - Михайловка     Бөрiлi ауданы
Успен ауданы       Галицкое         - Новоандреевка  Бөрiлi ауданы
Шарбақты ауданы    Северное         - Табуны         Табын ауданы
Шарбақты ауданы    Жаңаауыл         - Васильчуки     Ключев ауданы
Лебяжi ауданы      Бәйiмбет         - Бостан         Михайлов ауданы
Батыс Қазақстан облысы             Астрахан облысы
Бөкейорда ауданы   Молодость        - Верхний        Ахтубин ауданы
Басқұншақ
Атырау облысы
Құрманғазы         Қиғаш            - Малый Арал     Краснояр ауданы
ауданы
Құрманғазы         Котяевка         - Қара-Өзек      Краснояр ауданы
ауданы
Құрманғазы         Балқұдық         - Қарабалы       Қарабалин
ауданы                                               ауданы
Құрманғазы         Жаңаауыл         - Гусиный        Володар ауданы
ауданы
Құрманғазы         Көптоғай         - Теплинка       Краснояр ауданы
ауданы
Құрманғазы         Жалғыз апан      - Басқұншақ      Ахтубин ауданы
ауданы
Қостанай облысы                  Қорған облысы
Федоров ауданы     Белояровка     - Луговое          Целинный ауданы
Меңдiғара ауданы   Ұзынағаш       - Қазақ-Көшiрдiк   Целинный ауданы
Ұзынкөл ауданы     Березово       - Звериноголовское Звериноголов
ауданы
Ұзынкөл ауданы     Сибирка        - Зубаревка        Звериноголов
ауданы
Ұзынкөл ауданы     Песчанка       - Ясная            Притобольный
ауданы
Ұзынкөл ауданы     Гренадерка     - Романово         Половин ауданы
Солтүстiк Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы      Богатое        - Подувальная      Петухов ауданы
Мамлют ауданы      Михайловка     - Октябрьское      Петухов ауданы
Павлодар облысы                  Новосибирск облысы
Железин ауданы     Петропавловка  - Березовка        Купин ауданы
Железин ауданы     Жамбыл         - Орловка          Купин ауданы
Успен ауданы       Қосақ          - Павловка         Карасук ауданы
Качир ауданы       Сұлу Ағаш      - Новокарасук      Карасук ауданы
Железин ауданы     Красновка      - Тереңкөл аялдама Баған ауданы
пунктi
Железин ауданы     Новокузьминка  - Новокрасное      Чистоозерный
ауданы
Солтүстiк Қазақстан облысы            Омбы облысы
М.Жұмабаев         Круглое        - Емонтаево        Есiлкөл ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Надежка        - Кромы            Есiлкөл ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Қарағанды      - Украинка         Есiлкөл ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Куломзино      - Кисляки          Называев ауданы
атындағы аудан
Ақжар ауданы       Найзатомар     - Орехово          Одесса ауданы
Ақжар ауданы       Ұялы           - Гришковка        Одесса ауданы
Уәлиханов          Ақтүйесай      - Громогласово     Одесса ауданы
ауданы
Уәлиханов          Қаратерек      - Юрьевка          Павлоград
ауданы                                               ауданы
М.Жұмабаев         Александровка  - Мечебилово       Полтава ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Золотая Нива   - Новоильиновка    Полтава ауданы
атындағы аудан
Ақжар ауданы       Киевское       - Длинное          Полтава ауданы
Ақжар ауданы       Горьковское    - Еремеевка        Полтава ауданы
Ақжар ауданы       Ақсары         - Новоскатовка     Шарбақкөл
ауданы
Уәлиханов          Қаратерек      - Алабота          Pусскo-Полян
ауданы                                               ауданы
Уәлиханов          Амангелдi      - Хлебодаровка     Русско-Полян
ауданы                                               ауданы
Уәлиханов          Озерное        - Калинино         Pуccкo-Полян
ауданы                                               ауданы
Павлодар облысы
Ертіс ауданы       Майқоңыр       - Голубовка        Русско-Полян
ауданы
Ертіс ауданы       Майқоңыр       - Черлакское       Нововаршав
ауданы
Железин ауданы     Лесное         - Кузнецовка       Черлак ауданы
Батыс Қазақстан облысы            Орынбор облысы
Зеленов ауданы     Чесноково      - Рубежинский      Первомай ауданы
Зеленов ауданы     Раздольное     - Усов             Первомай ауданы
Зеленов ауданы     Кирсаново      - Раннее           Ташлин ауданы
Бөрілі ауданы      Жаңаталап      - Затонное         Илек ауданы
Шыңғырлау          Шоқтыбай       - Озерки           Илек ауданы
ауданы
Шыңғырлау          Шыңғырлау      - Линевка          Соль-Илецк
ауданы                                               ауданы
Ақтөбе облысы
Қобда ауданы       Жиренқопа      - Ивановка         Соль-Илецк
ауданы
Қобда ауданы       Қоғалы         - Покровка         Соль-Илецк
ауданы
Мәртөк ауданы      Степь          - Веселый Второй   Ақбұлақ ауданы
Қобда ауданы       Терiсаққан     - Новомарьевка     Ақбұлақ ауданы
Қобда ауданы       Ақраб          - Шкуновка         Ақбұлақ ауданы
Мәртөк ауданы      Покровка       - Хлеборобное      Беляев ауданы
Мәртөк ауданы      Студенческое   - Новый            Қуандық ауданы
Қарғалы ауданы     Әлiмбет        - Пригорное        Новотроицк
қаласы
Қарғалы ауданы     Степное        - Полевой          Домбаров ауданы
Хромтау ауданы     Майтөбе        - Қожамберлi       Домбаров ауданы
Қарғалы ауданы     Көженсай       - Прибрежный       Домбаров ауданы
Айтеке би ауданы   Тереңсай       - Ақтөбе           Светлин ауданы
Қостанай облысы
Жiтiқара ауданы    Аққарға        - Восточный        Светлин ауданы
Жiтiқара ауданы    Жалтыркөл      - Каменецк         Адамов ауданы
Жiтiқара ауданы    Волгоградское  - Комсомольский    Адамов ауданы
Жiтiқара ауданы    Бiрсуат        - Екатериновка     Кваркен ауданы
Батыс Қазақстан облысы            Саратов облысы
Тасқала ауданы     Есенсай        - Новозизеевка     Дергачев ауданы
Тасқала ауданы     Чижа-2         - Восточный        Дергачев ауданы
Жәнiбек ауданы     Жақсыбай       - Петропавловка    Новоузень
ауданы
Қазталов ауданы    Болашақ        - Пограничное      Новоузень
ауданы
Қазталов ауданы    Аққурай        - Шукеев           Новоузень
ауданы
Тасқала ауданы     Беленькое      - Горный           Озин ауданы
Зеленов ауданы     Карпово        - Комсомольский    Озин ауданы
Зеленов ауданы     Вечный         - Холманка         Перелюб ауданы
Жәнiбек ауданы     Таловка        - Малый Узень      Питер ауданы
Жәнiбек ауданы     Зерновая       - Нива             Питер ауданы
Қазталов ауданы    Қошанкөл       - Варфоломеевка   Александрово-Гай
ауданы
Солтүстiк Қазақстан облысы         Түмен облысы
Қызылжар ауданы    Гайдуково      - Новоалександровка Қазан ауданы
Қызылжар ауданы    Долматово      - Викторовка        Қазан ауданы
Қызылжар ауданы    Красный Яр     - Ельцово           Қазан ауданы
Қызылжар ауданы    Сумное         - Благодатное       Қазан ауданы
М.Жұмабаев         Куломзино      - Новоказанка       Сладков ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Гаврино        - Александровка     Сладков ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Суворовка      - Красивое          Сладков ауданы
атындағы аудан
Қызылжар ауданы    Гайдуково      - Зарослое          Бердюж ауданы
Қостанай облысы                    Челябi облысы
Денисов ауданы     Комаровка      - Княженский        Бредин ауданы
Денисов ауданы     Приречное      - Красный Октябрь   Варнен ауданы
Қарабалық          Приречное      - Казановка         Варнен ауданы
ауданы
Денисов ауданы     Подгорный      - Маслоковцы        Варнен ауданы
Қарабалық          Победа         - Плодовый          Троицк ауданы
ауданы
Қарабалық          Шадықсаевка    - Ключевка          Троицк ауданы
ауданы
Қарабалық          Подгородка     - Кварцитный        Троицк ауданы
ауданы
Федоров ауданы     Новоукраинка   - Қаракөл           Октябрь ауданы
Федоров ауданы     Грачевка       - Қаракөл           Октябрь ауданы
Федоров ауданы     Кеңерал        - Петровский        Октябрь ауданы
Қарабалық          Боскөл         - Луговой           Чесмен ауданы
ауданы
Қарабалық          Жамбыл         - Огнеупорный       Чесмен ауданы
ауданы

"1. Удостоверение личности гражданина Республики Казахстан и заверенная органами юстиции либо акимами сельских приграничных округов выписка из книги регистрации граждан (книги учета жильцов), удостоверяющая его проживание в населенном пункте приграничной территории";
в пункте 2 слова "с предъявлением заверенной органами юстиции выписки из книги регистрации граждан о проживании в населенном пункте приграничной территории" заменить словами "и заверенная органами юстиции либо акимами сельских приграничных округов выписка из книги регистрации граждан (книги учета жильцов), удостоверяющая его проживание в населенном пункте приграничной территории";
в пункте 3 слова "наличие нотариально оформленного согласия названных лиц на выезд обязательно" заменить словами "наличие нотариально оформленного согласия указанных представителей на выезд несовершеннолетних лиц обязательно";
в разделе "Для граждан Российской Федерации":
в пункте 2 слова "с предъявлением выписки из домовой книги о проживании в населенном пункте приграничной территории" заменить словами "и заверенная органами регистрационного учета граждан Российской Федерации выписка из домовой книги, удостоверяющая его проживание в населенном пункте приграничной территории".
в пункте 3 слова "с вкладышем о гражданстве Российской Федерации" заменить словами "с указанием принадлежности к гражданству Российской Федерации";
слова "названных лиц на выезд обязательно" заменить словами "указанных представителей на выезд несовершеннолетних лиц обязательно";
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2006 года N 952
Перечень мест пересечения границы
Республика Казахстан Российская Федерация
Восточно-Казахстанская
область
Республика Алтай
город Риддер
Кордон
Карагай
Усть-Коксинский
район
Алтайский край
Бескарагайский
район
Березовка
- Шадруха
Угловский район
Бородулихинский
район
Коростели
- Наумовка
Угловский район
Бородулихинский
район
Переменовка
- Новенькое
Локтевский район
Бородулихинский
район
Буркотово
- Золотуха
Локтевский район
Шемонаихинский
район
Красная
Шемонаиха
- Михайловка
Третьяковский район
Павлодарская область
Успенский район
Екатерино-
славка
- Михайловка
Бурлинский район
Успенский район
Галицкое
- Новоандреевка
Бурлинский район
Щербактинский
район
Северное
- Табуны
Табунский район
Щербактинский
район
Жанааул
- Васильчуки
Ключевский район
Лебяжинский
район
Баимбет
- Бастан
Михайловский район
Западно-Казахстанская область Астраханская область
Бокейординский
район
Молодость
- Верхний
Баскунчак
Ахтубинский район
Атырауская область
Курмангазинский
район
Кигач
- Малый Арал
Красноярский район
Курмангазинский
район
Котяевка
- Кара-Озек
Красноярский район
Курмангазинский
район
Балкудук
- Харабали
Харабалинский район
Курмангазинский
район
Жанааул
- Гусиный
Володарский район
Курмангазинский
район
Коптогай
- Теплинка
Красноярский район
Курмангазинский
район
Жалгыз апан
- Баскунчак
Ахтубинский район
Костанайская область Курганская область
Федоровский
район
Белояровка
- Луговое
Целинный район
Мендыкаринский
район
Узынагаш
- Казак-
Кочердык
Целинный район
Узункольский
район
Березово
- Зверино-
головское
Звериноголовский
район
Узункольский
район
Сибирка
- Зубаревка
Звериноголовский
район
Узункольский
район
Песчанка
- Ясная
Притобольный район
Узункольский
район
Гренадерка
- Романово
Половинский район
Северо-Казахстанская область
Жамбылский
Богатое
- Подувальная
Петуховский район
Мамлютский
район
Михайловка
- Октябрьское
Петуховский район
Павлодарская область Новосибирская область
Железинский
район
Петропавлов-
ка
- Березовка
Купинский район
Железинский
район
Жамбыл
- Орловка
Купинский район
Успенский район
Косак
- Павловка
Карасукский район
Качирский район
Сулу Агаш
- Новокарасук
Карасукский район
Железинский
район
Красновка
- остановочный
пункт
Теренгульский
Баганский район
Железинский
район
Новокузьмин-
ка
- Новокрасное
Чистоозерный район
Северо-Казахстанская область Омская область
Район им.
М.Жумабаева
Круглое
- Емонтаево
Исилькульский район
Район им.
М.Жумабаева
Надежка
- Кромы
Исилькульский район
Район им.
М.Жумабаева
Карагандин-
ское
- Украинка
Исилькульский район
Район им.
М.Жумабаева
Куломзино
- Кисляки
Называевский район
Акжарский район
Найзатомар
- Орехово
Одесский район
Акжарский район
Уялы
- Гришковка
Одесский район
Уалихановский
район
Актуесай
- Громогласово
Одесский район
Уалихановский
район
Каратерек
- Юрьевка
Павловоградский
Район им.
М.Жумабаева
Александров-
ка
- Мечебилово
Полтавский район
Район им.
М.Жумабаева
Золотая Нива
- Новоильиновка
Полтавский район
Акжарский район
Киевское
- Длинное
Полтавский район
Акжарский район
Горьковское
- Еремеевка
Полтавский район
Акжарский район
Аксары
- Новоскатовка
Шербакульский
район
Уалихановский
район
Каратерек
- Алабота
Русско-Полянский
район
Уалихановский
район
Амангельды
- Хлебодаровка
Русско-Полянский
район
Уалихановский
район
Озерное
- Калинине
Русско-Полянский
район
Павлодарская область
Иртышский
район
Майконыр
- Голубовка
Русско-Полянский
район
Иртышский
район
Майконыр
- Черлакское
Нововаршавский
район
Железинский
район
Лесное
- Кузнецовка
Черлакский район
Западно-Казахстанская область Оренбургская область
Зеленовский
район
Чесноково
- Рубежинский
Первомайский район
Зеленовский
район
Раздольное
- Усов
Первомайский район
Зеленовский
район
Кирсаново
- Раннее
Ташлинский район
Бурлинский
район
Жанаталап
- Затонное
Илекский район
Шынгырлауский
район
Шоктыбай
- Озерки
Илекский район
Шынгырлауский
район
Шынгырлау
- Линевка
Соль-Илецкий район
Актюбинская область
Хобдинский
район
Жиренкопа
- Ивановка
Соль-Илецкий район
Хобдинский
район
Когалы
- Покровка
Соль-Илецкий район
Мартукский
район
Степь
- Веселый
Второй
Акбулакский район
Хобдинский
район
Терисаккан
- Новомарьевка
Акбулакский район
Хобдинский
район
Акраб
- Шкуновка
Акбулакский район
Мартукский
район
Покровка
- Хлеборобное
Беляевский район
Мартукский
район
Студенческое
- Новый
Кувандыкский район
Кapгалинский
район
Алимбет
- Пригорное
г. Новотроицк
Каргалинский
район
Степное
- Полевой
Домбаровский район
Хромтауский
район
Майтобе
- Кужанберля
Домбаровский район
Каргалинский
район
Коженсай
- Прибрежный
Домбаровский район
Айтекебинский
район
Теренсай
- Актюбинский
Светлинский район
Костанайская область
Житикаринский
район
Аккарга
- Восточный
Светлинский район
Житикаринский
район
Жалтырколь
- Каменецк
Адамовский район
Житикаринский
район
Волгоград
ское
- Комсомольский
Адамовский район
Житикаринский
район
Бирсуат
- Екатериновка
Кваркенский район
Западно-Казахстанская область Саратовская область
Таскалинский
район
Есенсай
- Новозизеевка
Дергачевский район
Таскалинский
район
Чижа-2
- Восточный
Дергачевский район
Жанибекский
район
Жаксыбай
- Петропавловка
Новоузенский район
Казталовский
район
Болашак
- Пограничное
Новоузенский район
Казталовский
район
Аккурай
- Шукеев
Новоузенский район
Таскалинский
район
Беленькое
- Горный
Озинский район
Зеленовский
район
Карпово
- Комсомольский
Озинский район
Зеленовский
район
Вечный
- Холманка
Перелюбский район
Жанибекский
район
Таловка
- Малый Узень
Питерский район
Жанибекский
район
Зерновая
- Нива
Питерский район
Казталовский
район
Кошанколь
- Варфоломеевка
Александрово-
Гайский район
Северо-Казахстанская область Тюменская область
Кызылжарский
район
Гайдуково
-Новоалексан-
дровка
Казанский район
Кызылжарский
район
Долматово
- Викторовка
Казанский район
Кызылжарский
район
Красный Яр
- Ельцово
Казанский район
Кызылжарский
район
Сумное
- Благодатное
Казанский район
Район им.
М.Жумабаева
Куломзино
- Новоказанка
Сладковский район
Район им.
М.Жумабаева
Гаврино
- Александровка
Сладковский район
Район им.
М.Жумабаева
Суворовка
- Красивое
Сладковский район
Кызылжарский
район
Гайдуково
- Зарослое
Бердюжский район
Костанайская область Челябинская область
Денисовский
район
Комаровка
- Княженский
Брединский район
Денисовский
район
Приречное
- Красный Октябрь
Варненский район
Карабалыкский
район
Приречное
- Казановка
Варненский район
Денисовский
район
Подгорный
- Маслоковцы
Варненский район
Карабалыкский
район
Победа
- Плодовый
Троицкий район
Карабалыкский
район
Шадыксаевка
- Ключевка
Троицкий район
Карабалыкский
район
Подгородка
- Кварцитный
Троицкий район
Федоровский
район
Новоукраинка
- Каракульское
Октябрьский район
Федоровский
район
Грачевка
- Каракульское
Октябрьский район
Федоровский
район
Кенерал
- Петровский
Октябрьский район
Карабалыкский
район
Босколь
- Луговой
Чесменский район
Карабалыкский
район
Джамбул
- Огнеупорный
Чесменский район