Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысушылардың материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала бағалау ережесiн және "Алтын сапа" өңiрлiк және республикалық көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қарашадағы N 1059 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 шілдедегі N 1167 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.07.31. N 1167 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 9 қазандағы N 194 Жарлығының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысушылардың материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала бағалау ережесi;
2) "Алтын сапа" өңiрлiк және республикалық көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау ережесi бекiтiлсiн.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 7 қарашадағы
N 1059 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысушылардың материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала бағалау ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысушылардың материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 9 қазандағы N 194 Жарлығына сәйкес әзiрлендi.
2. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурсқа (бұдан әрi - конкурс) қатысушылардың материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала бағалау тәртiбiн белгiлейдi.

Об утверждении Правил оформления, представления и предварительной оценки материалов участников конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и Правил оформления, представления и предварительной экспертной оценки материалов и продукции, представляемых на региональный и республиканский конкурсы-выставки "Алтын сапа"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2006 года N 1059. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2009 года № 1167
Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31.07.2009 № 1167 (порядок введения в действие см. п. 3 ) .
В соответствии с пунктом 5 Указа Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года N 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и республиканском конкурсе-выставке "Алтын сапа" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила оформления, представления и предварительной оценки материалов участников конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества";
2) Правила оформления, представления и предварительной экспертной оценки материалов и продукции, представляемых на региональный и республиканский конкурсы-выставки "Алтын сапа".
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 ноября 2006 года N 1059
Правила
оформления, представления и предварительной оценки
материалов участников конкурса на соискание премии
Президента Республики Казахстан "За достижения
в области качества"
1. Общие положения
1. Правила оформления, представления и предварительной оценки материалов участников конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" (далее - Правила) разработаны в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года N 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и республиканском конкурсе-выставке "Алтын сапа".
2. Настоящие Правила устанавливают порядок оформления, представления и предварительной оценки материалов участников конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" (далее - конкурс).

3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығы (бұдан әрi - сыйлық) конкурстың лауреаттарына берiледi және конкурстың эмблемасы мен дипломын берудi көздейдi.
4. Заңды тұлғалар конкурсқа мынадай номинациялар бойынша қатысады:
1) "Өндiрiстiк мақсаттағы үздiк кәсiпорын";
2) "Халық тұтынатын тауарларды шығаратын үздiк кәсiпорын";
3) "Қызметтер көрсететiн үздiк кәсiпорын".
5. Әр номинация бойынша мынадай санаттар бойынша екi сыйлық берiледi:
1) шағын және орта кәсiпкерлiк субъектiсi;
2) iрi кәсiпкерлiк субъектiсi.
6. Сыйлықты алуға арналған конкурстың ұйымдастырушысы Қазақстан Республикасының индустрия және сауда саласындағы уәкiлеттi органы (бұдан әрi - конкурсты ұйымдастырушы) болып табылады.
7. Сыйлық алуға арналған конкурсты ұйымдастыру тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат есебiнен және оның шегiнде жүзеге асырылады.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысушылардың материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала бағалау тәртiбi
8. Сыйлық конкурсқа ұсынылатын материалдарға сараптама жүргiзу және сарапшылардың баллдық баға қоюы негiзiнде әр номинация бойынша үмiткерлердiң арасынан жеңiмпаздарды айқындау жолымен конкурстық негiзде жыл сайын берiледi.
9. Конкурсқа қатысу үшiн заңды тұлға конкурсты ұйымдастырушыға осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы өтiнiмдi және мыналарды қамтитын белгiлi бiр құжаттардың 3 данадағы жиынтығын бередi:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес белгiленген нысанда толтырылған сауалнама-декларация;
2) оның қызмет деңгейiн өзiн-өзi бағалауды және сапа саласындағы нақты нәтижелердi бiлдiретiн заңды тұлғаның есебi - 36 беттен көп емес;
3) есепке қосымша (диаграммалар, графиктер, кестелер, құжаттардың көшiрмелерi және тағы басқалар) - 30 беттен көп емес;
4) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес 1a-дан 9б-ға дейiнгi өлшемдер көрсеткiштерiнiң негiзiнде толтырылған заңды тұлғалардың сапа саласындағы қызметiн бағалау (өзiн-өзi бағалау) жөнiндегi сауалнама;
5) салық төлеушi куәлiгiнiң көшiрмесi;
6) менеджмент жүйелерi сертификаттарының көшiрмелерi.
10. Конкурсқа қатысу үшiн материалдарды ұсыну мерзiмi - конкурс өткiзiлетiн жылдың 1 қыркүйегiне дейiн.
11. Заңды тұлғалардың есебi:
1) заңды тұлға қызметiне қысқаша шолудан;
2) Қазақстан Республикасының Президентi сыйлығының моделiне сәйкес белгiленген бағалау (өзiн-өзi бағалау) өлшемдерiнiң сипаттамасынан тұруы тиiс.
12. Көлемi A4 форматты 6 беттен аспайтын шолуда:

3. Премия Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" (далее - премия) присуждается лауреатам конкурса и предусматривает вручение эмблемы и диплома конкурса.
4. Юридические лица участвуют в конкурсе по следующим номинациям:
1) "Лучшее предприятие производственного назначения";
2) "Лучшее предприятие, выпускающее товары для населения";
3) "Лучшее предприятие, оказывающее услуги".
5. По каждой номинации вручаются две премии по следующим категориям:
1) субъект малого и среднего предпринимательства;
2) субъект крупного предпринимательства.
6. Организатором конкурса на соискание премии является уполномоченный орган в области индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - организатор конкурса).
7. Организация конкурса на соискание премии осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
2. Порядок оформления, представления и предварительной
оценки материалов участников конкурса на соискание премии
Президента Республики Казахстан "За достижения в области
качества"
8. Премия присуждается ежегодно на конкурсной основе путем определения победителей из числа претендентов по каждой номинации на основе проведения экспертизы материалов, представляемых на конкурс, и выставления экспертами оценок в баллах.
9. Для участия в конкурсе юридическое лицо подает организатору конкурса заявку установленной формы согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и комплект определенных документов в 3 экземплярах, который включает в себя:
1) заполненную анкету-декларацию установленной формы согласно  приложению 2 к настоящим Правилам;
2) отчет юридического лица, представляющий собой самооценку уровня его деятельности и конкретных результатов в области качества - не более 36 страниц;
3) приложение к отчету (диаграммы, графики, таблицы, копии документов и тому подобное) - не более 30 страниц;
4) анкету по оценке (самооценке) деятельности юридического лица в области качества, заполненную на основании показателей критериев с 1а по 9б согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
5) копию свидетельства налогоплательщика;
6) копию сертификатов систем менеджмента.
10. Срок представления материалов для участия в конкурсе - до 1 сентября года проведения конкурса.
11. Отчет юридического лица должен состоять из:
1) краткого обзора деятельности юридического лица;
2) описания критериев оценки (самооценки), установленных в соответствии с моделью премии Президента Республики Казахстан.
12. В обзоре объемом не более 6 листов формата А4 должны содержаться:

1) заңды тұлғаның тарихы;
2) өнiмнiң (қызметтердiң) негiзгi түрлерiнiң сипаттамасы;
3) ұйымдық құрылымы;
4) өнiмнiң (қызметтердiң) сапасына қойылатын негiзгi талаптар;
5) өнiмдi өткiзудiң негiзгi нарықтары немесе көрсетiлген қызметтер (өңiрлiк, республикалық, халықаралық) туралы ақпарат;
6) өнiмдi (қызметтердi) негiзгi тұтынушылардың сипаттамасы;
7) заңды тұлғаның маңыздылығын бiлдiретiн өзге де ақпарат қамтылуға тиiс.
13. Заңды тұлғаның мүмкiндiктерi мен қызметiнiң нәтижелерiн сипаттайтын өлшемдердi конкурсты ұйымдастырушы айқындайды.
14. Конкурсты ұйымдастырушының шешiмiмен конкурсқа ұсынылатын материалдарға алдын ала сараптамалық бағалау жүргiзу үшiн конкурсты ұйымдастырушының, министрлiктер мен ведомствалардың өкiлдерiнен және қоғамдық ұйымдардың өкiлдерiнен сараптамалық топтар құрылады.
15. Сарапшылар тобының сандық құрамы кемiнде 7 адамды құрауы тиiс.
16. Заңды тұлғалар ұсынған материалдарды алдын ала сараптамалық бағалауды жүргiзу:
1) сауалнама-сұрақнама бойынша өзiн-өзi бағалаудың объективтiлiгiн айқындау мақсатында конкурсқа қатысушылардың қызметiн алдын ала сараптамалық бағалау жүргiзудi және олармен келiсудi;
2) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес конкурсты ұйымдастырушы мен сараптамалық топтар жүзеге асыратын алдын ала сараптамалық бағалауды қамтиды.
17. Сараптамалық топ материалдарға алдын ала сараптамалық бағалау жүргiзгеннен кейiн 2 данадағы құжаттардың жиынтығы мен сараптамалық қорытынды конкурсты ұйымдастырушыға жiберiледi.
18. Конкурсты ұйымдастырушы осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысандағы конкурсқа қатысушылардың материалдарын және осы материалдар бойынша алдын ала қорытындыны Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығының лауреаттары атақтарын және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсы дипломанттары атақтарын беру жөнiндегi комиссияның қарауына ұсынады.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
"Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын
алуға арналған конкурсқа қатысушылардың
материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
бағалау ережесiне
1-қосымша
Тiркеу нөмiрi ________________________
Конкурстың ұйымдастырушысы - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысуға
ӨТIНIМ
1. Өтiнiм берушi
Заңды тұлғаның атауы _______________________________________
____________________________________________________________
Мекен-жайы _________________________________________________
Жұмыс iстеу кезеңi _________________________________________
2. Заңды тұлғаның басшысы
Тегi, аты, әкесiнiң аты ____________________________________
Лауазымы ___________________________________________________
Мекен-жайы _________________________________________________
Қызметтiк телефоны,
факс _______________________________________________________

1) история юридического лица;
2) описание основных видов продукции (услуг);
3) организационная структура;
4) основные требования к качеству продукции (услуг);
5) информация об основных рынках сбыта продукции или оказанных услугах (региональный, республиканский, международный);
6) характеристика основных потребителей продукции (услуг);
7) иная информация, представляющая важность юридического лица.
13. Критерии, характеризующие возможности и результаты деятельности юридического лица, определяются организатором конкурса.
14. Для проведения предварительной экспертной оценки материалов, представляемых на конкурс, решением организатора конкурса формируются экспертные группы из числа представителей организатора конкурса, министерств и ведомств, представителей общественных объединений.
15. Количественный состав экспертных групп должен составлять не менее 7 человек.
16. Проведение предварительной экспертной оценки материалов, представленных юридическими лицами, включает в себя:
1) проведение предварительной экспертной оценки деятельности участников конкурса и согласование с ними с целью определения объективности самооценки по анкете-вопроснику;
2) предварительную экспертную оценку, осуществляемую организатором конкурса и экспертными группами, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
17. После проведения экспертной группой предварительной экспертной оценки материалов, комплект документов в 2 экземплярах и экспертное заключение направляются организатору конкурса.
18. Организатор конкурса представляет на рассмотрение Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Алтын сапа" материалы участников конкурса и предварительное заключение по этим материалам по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам оформления,
представления и предварительной
оценки материалов участников
конкурса на соискание премии
Президента Республики Казахстан
"За достижения в области качества"
Регистрационный номер ______________
Организатор конкурса -
Комитет по техническому регулированию и метрологии
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
Заявка
на участие в конкурсе на соискание премии Президента
Республики Казахстан "За достижения в области качества"
1. Заявитель
Наименование юридического лица __________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Период
функционирования ________________________________________________
2. Руководитель юридического лица
Фамилия, имя, отчество __________________________________________
Должность
_________________________________________________________________
Адрес
_________________________________________________________________
Служебный телефон, факс _________________________________________

3. Заңды тұлғаның сипаттамасы
Қызметкерлердiң жалпы саны _________________________________
Филиалдардың саны __________________________________________
Қосымша:
1. Сауалнама-декларация - 1 дана
2. Құжаттар жиынтығы - 3 дана
Басшының қолы
"___"________ жыл
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
"Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын
алуға арналған конкурсқа қатысушылардың
материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
бағалау ережесiне
2-қосымша
Тiркеу нөмiрi ___________________
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға конкурсанттың сауалнама-декларациясы
1. Конкурсант
Заңды тұлғаның атауы ________________________________________
_____________________________________________________________
Заңды мекен-жайы ____________________________________________
2. Басшы
Тегi, аты, әкесiнiң аты _____________________________________
Лауазымы ____________________________________________________
_____________________________________________________________
Почталық мекен-жайы _________________________________________
_____________________________________________________________
Қызметтiк телефоны _________________________________
3. Заңды тұлғаның атауы туралы мәлiмет
Қызметкерлердiң жалпы саны _____________________
Филиалдардың саны ______________________________
Шығарылатын өнiмдердiң (жұмыстардың, қызметтердiң) маңызды түрлерiнiң үш атауы СЭҚТН, СЭҚ ӨК кодтары _________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
4. Конкурсқа өкiлеттi және жауапты тұлға
Тегi, аты, әкесiнiң аты _____________________________________
Лауазымы _________________________________
Телефон __________ факс ___________

3. Характеристика юридического лица
Общее количество
работников ______________________________________________________
Количество филиалов
_________________________________________________________________
Приложение:
Анкета-декларация - 1 экз.
Комплект документов - 3 экз.
Подпись руководителя
"___" ___________ г.
Приложение 2
к Правилам оформления,
представления и предварительной
оценки материалов участников
конкурса на соискание премии
Президента Республики Казахстан
"За достижения в области качества"
Регистрационный номер __________________
Анкета-декларация
конкурсанта на соискание премии
Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества"
1. Конкурсант
Наименование юридического лица ____________________________________
Юридический адрес _________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Руководитель
Фамилия, имя, отчество ____________________________________________
___________________________________________________________________
Должность _________________________________________________________
___________________________________________________________________
Почтовый адрес ____________________________________________________
___________________________________________________________________
Служебный телефон _________________________________________________
3. Сведения о наименовании юридического лица
Общее количество работников _______________________________________
Количество филиалов _______________________________________________
Три наименования важнейших видов выпускаемой продукции (работ,
услуг), коды ТН ВЭД, ОКП
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Лицо, уполномоченное и ответственное за конкурс
Фамилия, имя, отчество ____________________________________________
___________________________________________________________________
Должность _________________________________________________________
___________________________________________________________________
Телефон ______________________ факс _______________________________

67,5
22,5
Ұйымның қоғамға ықпалы
70
40
30
Ұйым жұмысының нәтижелері
140
70
70
Нәтижелер бағаланады
Барлығы
max
500 балл
Барлық көрсеткіштер бойынша баллдардың жалпы саны
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
"Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын
алуға арналған конкурсқа қатысушылардың
материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
бағалау ережесiне
4-қосымша
Тіркеу нөмірі _____________________
"Материалдарды сараптау" конкурсын ұйымдастырушының алдын ала қорытындысы
Кәсіпорынның атауы
Конкурсқа қатысушының құжаттары
Сараптамалық баға
Жұмыс органының бағасы
Ескертпе
Өтінім:
Сауалнама-декларация:
Баға бойынша сауалнама:
Есеп:
Тұжырымдар: _______________________________________________
___________________________________________________________
Ұсыныстар: ________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Конкурсты ұйымдастырушының қолы
200 ___ жылғы "___"__________
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
"Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын
алуға арналған конкурсқа қатысушылардың
материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
бағалау ережесiне
5-қосымша
Тіркеу нөмірі ____________
Конкурсты ұйымдастырушының алдын ала қорытындысы
Заңды тұлғаның атауы _______________________________________
Өлшемдер
Конкурсанттың өзін-өзі бағалауы, баллмен
Сараптау бағасы, баллмен
Түпкілікті баға, баллмен
Өлшемнің атауы
Ең жоғарғы баға, баллмен

67,5
22,5
Влияние
организации на
общество
70
40
30
Результаты
работы
организации
140
70
70
Результаты
оцениваются
Всего
max
500
баллов
Общее количество баллов по всем
показателям
Приложение 4
к Правилам оформления,
представления и предварительной
оценки материалов участников
конкурса на соискание премии
Президента Республики Казахстан
"За достижения в области качества"
Регистрационный номер ________________
Предварительное заключение организатора конкурса
"Экспертиза материалов"
Наименование
предприятия
Документы
конкурсанта
Экспертная
оценка
Оценка
рабочего
органа
Приме-
чание
Заявка:
Анкета-
декларация:
Анкета по
оценке:
Отчет:
Выводы: __________________________________________________________
__________________________________________________________________
Предложения: _____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Подпись организатора конкурса
"___" _________ 200_ г.
Приложение 5
к Правилам оформления,
представления и предварительной
оценки материалов участников
конкурса на соискание премии
Президента Республики Казахстан
"За достижения в области качества"
Регистрационный номер _________________
Предварительное заключение организатора конкурса
Наименование юридического лица __________________
Критерии
Самооценка
конкурсанта
в баллах
Эксперт-
ная
оценка
в баллах
Оконча-
тельная
оценка
в
баллах
Наименование
критерия
Макси-
мальная
оценка
в
баллах

1. Басшылықтың көшбасшылық ролі
100
2. Сапа саласындағы саясат және стратегия
100
3. Персонал
100
4. Әріптестік және ресурстар
80
5. Ұйым жүзеге асыратын үдерістер
120
6. Тауар сапасына тұтынушылардың қанағаттанушылығы
200
7. Персоналдың қанағаттанушылығы
90
8. Ұйымның қоғамға ықпалы
70
9. Ұйым жұмысының нәтижелері
140
Барлық өлшемдер бойынша баллдардың жалпы саны
max
1000
Тұжырымдар: _______________________________________________
___________________________________________________________
Ұсыныстар: ________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Конкурсты ұйымдастырушының қолы
200 ___ жылғы "___"__________
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 7 қарашадағы
N 1059 қаулысымен
бекiтiлген
"Алтын сапа" өңiрлiк және республикалық көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау ережесi

1. Лидирующая
роль руководства
100
2. Политика и
стратегия в
области качества
100
3. Персонал
100
4. Партнерство
и ресурсы
80
5. Процессы,
осуществляемые
организацией
120
6. Удовлетворен-
ность потребителей
качеством товаров
200
7. Удовлетворен-
ность персонала
90
8. Влияние
организации на
общество
70
9. Результаты
работы организации
140
Общее количество
баллов по всем
критериям
max
1000
Выводы: __________________________________________________________
__________________________________________________________________
Предложения: _____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Подпись организатора конкурса
"___" _________ 200_ г.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 ноября 2006 года N 1059
Правила
оформления, представления и предварительной экспертной
оценки материалов и продукции, представляемых на региональный
и республиканский конкурсы-выставки "Алтын сапа"

1. Жалпы ережелер
1. "Алтын сапа" өңiрлiк және республикалық көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 9 қазандағы N 194 Жарлығына сәйкес әзiрлендi.
2. Осы Ереже "Алтын сапа" өңiрлiк және республикалық көрме-конкурстарына (бұдан әрi - конкурс) ұсынылатын материалдар мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала бағалау тәртiбiн белгiлейдi.
3. Республикалық конкурстың ұйымдастырушысы Қазақстан Республикасының индустрия және сауда саласындағы уәкiлеттi органы (бұдан әрi - конкурсты ұйымдастырушы), "Алтын сапа" өңiрлiк көрме-конкурстарының ұйымдастырушылары (бұдан әрi - өңiрлiк конкурстарды ұйымдастырушылар) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi болып табылады.
4. Конкурс конкурс дипломанттарына конкурстың эмблемасы мен дипломын берудi көздейдi.
5. Конкурс конкурсты ұйымдастырушының ресми сайтында жарияланатын Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығының лауреаттары атақтарын және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсының дипломанттары атақтарын беру жөнiндегi комиссияның (бұдан әрi - Комиссия) шешiмiмен бекiтiлетiн iс-шаралар жоспарына сәйкес жүргiзiледi.
6. Конкурсты ұйымдастыру тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат есебiнен және оның шегiнде жүзеге асырылады.
2. "Алтын сапа" өңiрлiк көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау тәртiбi
7. "Алтын сапа" өңiрлiк көрме-конкурсына ұсынылатын материалдар мен өнiмдердi алдын ала сараптамалық бағалауды жүргізу үшiн өңiрлiк сараптамалық комиссия құрылады.
8. Өңiрлiк сараптамалық комиссия өңiрлiк конкурсты ұйымдастырушының шешiмiмен құрылады.
9. Өңiрлiк конкурсқа қатысуға:
1) Қазақстан Республикасының аумағында өнеркәсiптiк, азық-түлiк тауарларын және өндірістік-техникалық мақсаттағы (қару-жарақ пен әскери техника өндiрiсiн қоспағанда) өнiмдердi өндiрудi жүзеге асыратын;
2) өнiм сапасының тұрақты жоғары деңгейiн қамтамасыз ету және оны жүйелi түрде жақсарту бойынша оң нәтижелерi бар заңды тұлғалар немесе жеке кәсiпкерлер (бұдан әрi - конкурсқа қатысушылар) үмiткер бола алады.

1. Общие положения
1. Правила оформления, представления и предварительной экспертной оценки материалов и продукции, представляемых на региональный и республиканский конкурсы-выставки "Алтын сапа" (далее - Правила), разработаны в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года N 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и республиканском конкурсе-выставке "Алтын сапа".
2. Настоящие Правила устанавливают порядок оформления, представления и предварительной оценки материалов и продукции, представляемых на региональный и республиканский конкурсы-выставки "Алтын сапа" (далее - конкурс).
3. Организатором республиканского конкурса является уполномоченный орган в области индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - организатор конкурса), организаторами региональных конкурсов-выставок "Алтын сапа" являются акиматы областей, городов Астаны и Алматы (далее - организаторы региональных конкурсов).
4. Конкурс предусматривает вручение дипломантам конкурса эмблемы и диплома конкурса.
5. Конкурс проводится в соответствии с планом мероприятий, утверждаемым решением Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Алтын сапа" (далее - Комиссия), который публикуется на официальном сайте организатора конкурса.
6. Организация конкурса осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
2. Порядок оформления, представления и предварительной
экспертной оценки материалов и продукции, представляемых
на региональные конкурсы-выставки "Алтын сапа"
7. Для проведения предварительной экспертной оценки материалов и продукции, представляемых на региональный конкурс-выставку "Алтын сапа", формируется региональная экспертная комиссия.
8. Региональная экспертная комиссия формируется решением организатора регионального конкурса.
9. На участие в региональном конкурсе могут претендовать юридические лица или индивидуальные предприниматели (далее - участники конкурса), которые:
1) осуществляют производство на территории Республики Казахстан промышленных, продовольственных товаров и продукции производственно-технического назначения (за исключением производства вооружений и военной техники) на территории Республики Казахстан;
2) имеют положительные результаты по обеспечению стабильного высокого уровня качества продукции и систематическому его улучшению.

10. Конкурсқа қатысушылар конкурсқа қатысу үшiн мынадай құжаттарды ұсынады:
1) конкурсқа қатысуға өтінім және сауалнама-декларация;
2) сапа және қауiпсiздiк туралы сертификаттар мен қорытындылардың көшiрмелерi (сәйкестiк сертификаты, экологиялық сертификат, гигиеналық қорытынды - болған кезде);
3) менеджмент жүйесiне арналған сертификаттардың көшiрмелерi (болған кезде);
4) негiзгi өлшемдер мен сипаттамалардың сандық мәндерi көрсетiлген өнiмнiң негiзгi тұтынушылық қасиеттерiнiң негізгi сипаттамасы;
5) конкурсқа қатысушылар өз нәтижелерiн және осы көрсеткiштердiң өзгеру үрдiсiн бағалайтын көрсеткiштер.
11. Конкурсқа қатысушылар қызметiнiң нәтижелерi туралы ақпарат графиктер немесе диаграммалар түрiнде ұсынылады, олар ұсынылған сандық деректердiң маңыздылығы мен ерекшелiктерiн түсiнуге мүмкiндiк беретiн қысқаша түсiнiктермен сүйемелденуi тиiс.
12. Өңiрлiк конкурстар өңiрлiк конкурстарды ұйымдастырушы белгiлеген мерзiмде, бiрақ конкурсты өткiзу жылының 30 тамызынан кешiктiрiлмей өткiзiледi.
13. Өңiрлiк конкурстардың ұйымдастырушылары конкурстарды өткiзу жылының 15 қыркүйегiнен кешiктiрмей өңiрлiк конкурстар жеңiмпаздарының қажеттi құжаттарын конкурсты ұйымдастырушыға жiбередi.
14. Өңiрлiк конкурстардың жеңiмпаздары республикалық конкурсқа қатысады.
3. "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсына ұсынылатын материалдар мен өнiмдi алдын ала бағалау тәртiбi
15. "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсына ұсынылатын материалдар мен өнiмдi алдын ала бағалауды жүргiзу үшiн республикалық конкурсты ұйымдастырушының шешiмiмен сараптамалық топтар (бұдан әрi - сараптамалық топтар) құрылады.
16. Сараптамалық топтардың сандық құрамы кемiнде 7 адамды құрауы тиiс.
17. Сараптамалық топтардың құрамына:
1) кестеге әрбiр айқындама бойынша өзiнiң бағасын қоятын (олардың бағаланатын өнiмдi алқалы талқылауға, ұсынылған материалдарды талдауға қатысуын негiзге ала отырып);
2) қалған айқындамаларды сызып тастай отырып, кестеге бағаны өзiнiң құзыреттiлiгi жеткiлiктi деп есептейтiн айқындамаларға ғана қоятын конкурсты ұйымдастырушының, министрлiктер мен ведомстволардың, сапа саласындағы мамандардың өкiлдерi, қоғамдық ұйымдардың өкiлдерi қатарынан тағайындалатын төраға, оның орынбасары және сарапшылар кiредi.
Конкурсты ұйымдастырушы сараптамалық бағалаудың толтырылған кестелерiн құжаттар жиынтығы құрамында Комиссияға жiбередi.
18. Комиссия сараптамалық топтардың алдын ала қорытындысының негiзiнде:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес "Өндiрiстiк мақсаттағы үздiк тауарлар";

10. Участники конкурса представляют для участия в конкурсе следующие документы:
1) заявку для участия в конкурсе и анкету-декларацию;
2) копии сертификатов и заключений о качестве и безопасности (сертификат соответствия, экологический сертификат, гигиеническое заключение - при наличии);
3) копии сертификатов на систему менеджмента (при наличии);
4) описание основных потребительских свойств продукции, с указанием численных значений основных параметров и характеристик;
5) показатели, которыми участники конкурса оценивает свои результаты и тенденции изменения этих показателей.
11. Информация о результатах деятельности участников конкурса представляется в виде графиков или диаграмм, которые должны сопровождаться краткими комментариями, позволяющими понять важность и особенности представленных количественных данных.
12. Региональные конкурсы проводятся в сроки, установленные организатором региональных конкурсов, но не позднее 30 августа года проведения конкурсов.
13. Организаторы региональных конкурсов направляют организатору конкурса необходимые документы победителей региональных конкурсов не позднее 15 сентября года проведения конкурсов.
14. Победители региональных конкурсов участвуют в республиканском конкурсе.
3. Порядок предварительной оценки материалов и продукции,
представляемых на республиканский конкурс-выставку
"Алтын сапа"
15. Для проведения предварительной оценки материалов и продукции, представляемых на республиканский конкурс-выставку "Алтын сапа", формируются экспертные группы решением организатора республиканского конкурса (далее - экспертные группы).
16. Количественный состав экспертных групп должен составлять не менее 7 человек.
17. В состав экспертных групп входят председатель, его заместитель, эксперты, назначаемые из числа представителей организатора конкурса, министерств и ведомств, специалистов в области качества, представителей общественных объединений, которые:
1) выставляют оценку в таблице по каждой позиции (исходя из их участия в коллегиальном обсуждении оцениваемой продукции, анализа представленных материалов);
2) выставляют оценку в таблице только в позициях, где они считают уровень своей компетентности достаточным, зачеркнув остальные позиции.
Заполненные таблицы экспертной оценки в составе комплекта документов направляются организатором конкурса в Комиссию.
18. Комиссия на основе предварительного заключения экспертных групп принимает окончательное решение об утверждении дипломантов по номинациям:
1) "Лучшие товары производственного назначения" согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

2) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес "Халық тұтынатын үздiк тауарлар";
3) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес "Үздiк азық-түлiк тауарлар" номинациялары бойынша дипломанттарды бекiту туралы түпкiлiктi шешiм қабылдайды.
19. Жеке өлшем, талап, көрсеткiш бойынша алдын ала жұмыс жүргiзiледi, оның мақсат толығын және мазмұнын сараптамалық топ айқындайды.
20. Егер әрбiр номинацияда өнiмнiң әрбiр түрi бойынша кемiнде екi үмiткер қатысса, конкурс өткiзiлген болып саналады.
"Алтын сапа" өңiрлiк және республикалық
көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар
мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
сараптамалық бағалау ережесiне
1-қосымша
"Өндiрiстiк мақсаттағы үздiк тауарлар"
номинациясы
Облыс ____________________________________________________
Ұйым _____________________________________________________
Өнiм _____________________________________________________
Бұйымның жиынтық баллы ___________________________________
САРАПТАМАЛЫҚ БАҒАЛАУ КЕСТЕСI
Р/с
N
Өлшемдер, талаптар, көрсеткіштер
Сарапшылар
Орташа балл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
1
Отандық баламаларымен салыстырғанда техникалық деңгейi (1-10 балл)
2
Экспортқа шығарылатын өнiмнiң өндiрiлу көлемiнен үлесi (10% үшiн 1 балл)
3
Өткен жылғы ұқсас кезеңмен салыстырғанда конкурсқа ұсынылған өнiм өндiрiсi көлемiнiң артуы (10% үшiн 1 балл)
4
Тұтынушылар, мемлекеттiк бақылау органдары, сатып алушы ұйымдар тарапынан сараптамалық расталған талаптардың болуы/жоқтығы (0, 10 балл)
5
Тұтынушылардың, сатып алушы ұйымдардың пiкiрлерi (республиканың түрлi өңiрлерiнен және оның шегiнен тыс жерлерден кемiнде 10 ресми ресiмделгендер)
6
қазақстандық және өңiрлiк шикiзат пен материалдарды % пайдалану (әрбiр 10% үшiн 1 балл)
7
Сапа көрсеткiштерiнiң тұрақтылық деңгейi, менеджменттiң сертификатталған жүйесiнiң болуы (1, 10 балл)
8
Маркетингтiк саясат, бәсекеге қабiлеттiлiктi басқару тиiмдiлiгiнiң деңгейi (1-10 балл)
9
Бұйымды дайындау кезiнде пайдаланылатын жаңалықтар, технологиялар прогрессивтiлiгi ("ноу-хаудың", өнер табыстарының, патенттердiң болуы) (1-10 балл)
10
Өнiмнiң, ораудың дизайны, эстетикалық қасиеттерi (1-10 балл)
Бұйымның жиынтық баллы (Е орт. балл)
Жауапты тұлға (т.а.ә.)________________
________________
Қолы ___________
"Алтын сапа" өңiрлiк және республикалық
көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар
мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
сараптамалық бағалау ережесiне
2-қосымша
"Халық тұтынатын үздiк тауарлар"
номинациясы
Облыс ____________________________________________________
Ұйым _____________________________________________________
Өнiм _____________________________________________________
Бұйымның жиынтық баллдары ________________________________
САРАПТАМАЛЫҚ БАҒАЛАУ КЕСТЕСI
Р/с
N
Өлшемдер, талаптар, көрсеткіштер
Сарапшылар
Орташа балл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
1
Отандық баламаларымен салыстырғанда тұтыну қасиеттерінің техникалық деңгейi (1-10 балл)
2
Экспортқа шығарылатын өнiмнiң өндiрiлу көлемiнен үлесi (10% үшiн 1 балл)
3
Өткен жылғы ұқсас кезеңмен салыстырғанда конкурсқа ұсынылған өнiм өндiрiсi көлемiнiң артуы (10% үшiн 1 балл)
4
Әлеуметтiк бәсекеге қабiлеттiлiк деңгейi (ұқсастарымен салыстырғандағы бағасы және қазақстандық нарықта қол жетiмдiлiгi) (1 - 10 балл)
5
Тұтынушылар, мемлекеттiк бақылау органдары, сатып алушы ұйымдар тарапынан сараптамалық расталған талаптардың болуы/жоқтығы (0, 10 балл)
6
Тұтынушылар, сатып алушы ұйымдар пiкiрлерi (республиканың түрлi өңірлерiнен және одан тыс жерлерден 10 pесми ресiмделгеннен кем емес (0, 10 балл)
7
қазақстандық шикiзат пен материалдарды % пайдалану (әрбiр 10% үшiн 1 балл)
8
Сапа көрсеткiштерiнiң тұрақтылық деңгейi, сертификатталған менеджмент жүйесiнiң болуы (1-10 балл)
9
"Тамақ өнiмдерi. Тұтынушыларға арналған ақпарат. Жалпы талаптар" ҚР СТ 1010-99 сақталуы/сақталмауы (0, 10 балл)
10
Өнiмнiң, ораудың дизайны, эстетикалық қасиеттерi (1-10 балл)
Бұйымның жиынтық баллы (Е орт. балл)
Жауапты тұлға (т.а.ә.)________________
________________
Қолы ___________
"Алтын сапа" өңiрлiк және республикалық
көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар
мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
сараптамалық бағалау ережесiне
3-қосымша
"Үздiк азық-түлік тауарлар"
номинациясы
Облыс ____________________________________________________
Ұйым _____________________________________________________
Өнiм _____________________________________________________
Бұйымға қорытынды баллы __________________________________
САРАПТАМАЛЫҚ БАҒАЛАУ КЕСТЕСI
Р/с
N
Өлшемдер, талаптар, көрсеткіштер
Сарапшылар
Орташа балл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
1
Отандық баламаларымен салыстырғанда техникалық деңгейi (1-10 балл)
2
Өндiрiлетiн көлемнен экспортқа шығарылатын өнiм үлесi (10% үшiн 1 балл)
3
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда конкурсқа ұсынылған өнiм өндiрiсi көлемiнiң ұлғаюы (10% үшiн 1 балл)
4
Тұтынушылар, мемлекеттiк бақылау органдары, сатып алушы ұйымдар тарапынан сараптамалық расталған талаптардың болуы/ жоқтығы (0, 10 балл)
5
Тұтынушылардың, сатып алушы ұйымдардың пiкiрлерi (республиканың түрлi өңiрлерiнен және оның шегiнен тыс жерлерден кемiнде 10 ресми ресiмделгендер)
6
Қазақстандық және өңiрлiк шикiзат пен материалдардың % пайдаланылуы (әрбiр 10% үшiн 1 балл)
7
Сапа көрсеткiштерiнiң тұрақтылық деңгейi, менеджменттiң сертификатталған жүйесiнiң болуы (1, 10 балл)
8
Маркетингтiк саясат, бәсекеге қабiлеттiлiктi басқару тиiмдiлiгiнiң деңгейi (1-10 балл)
9
Бұйымды дайындау кезiнде пайдаланылатын жаңалықтар, технологиялар прогрессивтiлiгi ("ноу-хаудың", өнер табыстарының, патенттердiң болуы) (1-10 балл)
10
Өнiмнiң, ораудың дизайны, эстетикалық қасиеттерi (1-10 балл)
Бұйымның жиынтық баллы (Е орт. балл)
Жауапты тұлға (т.а.ә.)________________
________________
Қолы ___________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 7 қарашадағы
N 1059 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi

2) "Лучшие товары для населения" согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) "Лучшие продовольственные товары" согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
19. По отдельному критерию, требованию, показателю проводится предварительная работа, целесообразность и содержание которой определяет экспертная группа.
20. Конкурс считается состоявшимся, если в каждой номинации участвует не менее двух претендентов по каждому виду продукции.
Приложение 1
к Правилам оформления,
представления и предварительной
экспертной оценки материалов
и продукции, представляемых на
региональный и республиканский
конкурсы-выставки "Алтын сапа"
Номинация
"Лучшие товары производственного назначения"
Область ___________________________________________________________
Организация _______________________________________________________
Продукция _________________________________________________________
Итоговый балл изделия _____________________________________________
Таблица экспертной оценки
N
п/
п
Критерии,
требования,
показатели
Эксперты
Сред-
ний
балл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
1
Технический
уровень в
сравнении с
отечественными
аналогами
(1-10 баллов)
2
Доля
поставляемой
на экспорт
продукции от
объема производимой
(1 балл за
10 %)
3
Увеличение
объемов
производства
продукции,
представленной
на конкурс, в
сравнении с
аналогичным
периодом
прошлого
года (1 балл
за 10 %)
4
Наличие\
отсутствие
экспертно-
подтвержденных
претензий
со стороны
потребителей,
государственных
контролирующих
органов,
закупающих
организаций
(0, 10 баллов)
5
Отзывы
потребителей,
закупающих
организаций
(не менее 10
официально
оформленных с
разных регионов
республики и
за ее
пределами)
6
% использования
казахстанского
и регионального
сырья и
материалов
(1 балл за
каждые 10 %)
7
Уровень
стабильности
показателей
качества,
наличие серти-
фицированной
системы
менеджмента
(1, 10 баллов)
8
Уровень
эффективности
маркетинговой
политики,
управления
конкуренто-
способностью
(1-10 баллов)
9
Новизна,
прогрессивность
технологий,
используемых
при изготовле-
нии изделия
(наличие
"ноу-хау",
изобретений,
патентов)
(1-10 баллов)
10
Дизайн,
эстетические
свойства
продукции,
упаковки
(1-10 баллов)
Итоговый балл изделия   (E (сумма) ср. баллов)
Ответственное лицо (ф.и.о.) _______________
_______________
Подпись _______________
Приложение 2
к Правилам оформления,
представления и предварительной
экспертной оценки материалов
и продукции, представляемых на
региональный и республиканский
конкурсы-выставки "Алтын сапа"
Номинация
"Лучшие товары для населения"
Область ___________________________________________________________
Организация _______________________________________________________
Продукция _________________________________________________________
Итоговый балл изделия _____________________________________________
Таблица экспертной оценки
N
п/
п
Критерии,
требования,
показатели
Эксперты
Сред-
ний
балл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
1
Уровень потреби-
тельских свойств,
в сравнении с
отечественными
аналогами (1-10
баллов)
2
Доля поставляемой
на экспорт
продукции от
объема
производимой
(1 балл за 10 %)
3
Увеличение
объемов
производства
продукции,
представленной
на конкурс в
сравнении
с аналогичным
периодом прошлого
года (1 балл
за 10 %)
4
Уровень
социальной
конкурентоспособ-
ности (цена в
сравнении с
аналогами
и доступность
на казахстанском
рынке (1-10
баллов)
5
Наличие\
отсутствие
экспертно-
подтвержденных
претензий
со стороны
потребителей,
государственных
контролирующих
органов,
закупающих
организаций
(0, 10 баллов)
6
Отзывы потреби-
телей, закупающих
организаций (не
менее 10
официально
оформленных с
разных регионов
республики и за
ее пределами)
(0, 10 баллов)
7
% использования
казахстанского
сырья и
материалов
(1 балл за
каждые 10 %)
8
Уровень
стабильности
показателей
качества, наличие
сертифицированной
системы
менеджмента
(1-10 баллов)
9
Соблюдение\
несоблюдение
СТ РК 1010-99
"Продукты
пищевые.
Информация для
потребителей.
Общие требования"
(0, 10 баллов)
10
Дизайн,
эстетические
свойства
продукции,
упаковки
(1-10 баллов)
Итоговый балл изделия   (E ср. баллов)
Ответственное лицо (ф.и.о.) _______________
_______________
Подпись _______________
Приложение 3
к Правилам оформления,
представления и предварительной
экспертной оценки материалов
и продукции, представляемых на
региональный и республиканский
конкурсы-выставки "Алтын сапа"
Номинация
"Лучшие продовольственные товары"
Область ___________________________________________________________
Организация _______________________________________________________
Продукция _________________________________________________________
Итоговый балл изделия _____________________________________________
Таблица экспертной оценки
N
п/
п
Критерии,
требования,
показатели
Эксперты
Сред-
ний
балл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
1
Технический
уровень в
сравнении с
отечественными
аналогами
(1-10 баллов)
2
Доля поставляе-
мой на экспорт
продукции от
объема
производимой
(1 балл за 10 %)
3
Увеличение
объемов
производства
продукции
представленной
на конкурс, в
сравнении с
аналогичным
периодом
прошлого года
(1 балл за
10 %)
4
Наличие\
отсутствие
экспертно-
подтвержденных
претензий
со стороны
потребителей,
государственных
контролирующих
органов,
закупающих
организаций
(0, 10
баллов)
5
Отзывы потреби-
телей,
закупающих
организаций
(не менее 10
официально
оформленных с
разных регионов
республики и
за ее
пределами)
(0, 10
баллов)
6
% использования
казахстанского
и регионального
сырья и
материалов
(1 балл за
каждые - 10 %)
7
Уровень
стабильности
показателей
качества,
наличие
сертифициро-
ванной системы
менеджмента
(1-10 баллов)
8
Уровень
эффективности
маркетинговой
политики,
управления
конкуренто-
способностью
(1-10 баллов)
9
Новизна,
прогрессивность
технологий,
используемых
при изготов-
лении изделия
(наличие
"ноу-хау",
изобретений,
патентов)
(1-10 баллов)
10
Дизайн,
эстетические
свойства
продукции,
упаковки
(1-10 баллов)
Итоговый балл изделия   (E ср. баллов)
Ответственное лицо (ф.и.о.) _______________
_______________
Подпись _______________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7  ноября 2006 года N 1059
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. "Сапа саласындағы конкурстар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 11, 125-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 7 желтоқсандағы N 1593 қаулысы .
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1727 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 48, 580-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 29 қыркүйектегi N 999 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 39, 411-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 4 қарашадағы N 1147 қаулысы .
6. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 8 шiлдедегi N 715 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 28, 360-құжат).

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384 "О конкурсах в области качества" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 11, ст. 125).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2001 года N 1593 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 г., N 384".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1727 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 48, ст. 580).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2003 года N 999 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 39, ст. 411).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2004 года N 1147 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384".
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2005 года N 715 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 28, ст. 360).