2006-2007 жылдардың кезеңінде Қазақстанның оңтүстiк өңiрлерiнiң тұтынушыларын электрмен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндiрушi ұйым үшiн отын беру жөнiндегi шығындарды өтеудiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 22 ақпандағы N 136 Қаулысы
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 1 қарашадағы  N 1026  Қаулысымен.
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  21-бабы  1-тармағының 5) тармақшасына және "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының  22-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған 2006-2007 жылдардың кезеңінде Қазақстанның оңтүстiк өңiрлерiнiң тұтынушыларын электрмен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндiрушi ұйым үшiн отын беру жөнiндегi шығындарды өтеуге арналған қаражатты жұмсау ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 1 қарашадағы  N 1026  Қаулысымен.
2. "ҚазТрансГаз" акционерлiк қоғамы - "Т.И.Батуров атындағы Жамбыл мемлекеттiк аудандық электр станциясы" акционерлiк қоғамының 2006-2007 жылдардың күзгi-қысқы кезеңiнде бiр-екi-үш-төрт-бес блокты режимдегi жұмысын қамтамасыз ету үшiн 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 026 "Қазақстанның оңтүстiк өңiрi тұтынушыларын тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету" бюджеттiк бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегiнде сатып алудың маңызды стратегиялық мәнi бар отын берушi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгі заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы қаулының 2-тармағында көрсетілген заңды тұлғамен қызметтердi мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасуды;
2) қызметтердi мемлекеттiк сатып алу үшін осы қаулыға сәйкес пайдаланылатын қаражатты оңтайлы және тиiмдi жұмсау қағидатын сақтауды, сондай-ақ "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 3 және 4-тармақтарының орындалуын;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2007 жылғы 22 ақпандағы
N 136 қаулысымен
бекiтiлген
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 1 қарашадағы  N 1026  Қаулысымен.
2006-2007 жылдардың кезеңінде Қазақстанның оңтүстiк өңiрлерiнiң тұтынушыларын электрмен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндіруші ұйым үшiн отын беру жөнiндегi шығындарды өтеуге арналған қаражатты жұмсау ережесi

Некоторые вопросы компенсации затрат по поставкам топлива для энергопроизводящей организации в целях обеспечения стабильного электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана в период 2006-2007 годов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2007 года N 136
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 1 ноября 2007 г. N  1026 .
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1  статьи 21  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" и со  статьей 22  Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила расходования средств на компенсацию затрат по поставкам топлива для энергопроизводящей организации в целях обеспечения стабильного электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана в период 2006-2007 годов.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 1 ноября 2007 г. N  1026 .
2. Определить акционерное общество "КазТрансГаз" - поставщиком топлива для обеспечения работы акционерного общества "Жамбылская государственная районная электрическая станция имени Т.И. Батурова" в одно-двух-трех-четырех-пяти блочном режиме в осенне-зимний период 2006-2007 годов, закупка которого имеет важное стратегическое значение, в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год по бюджетной программе 026 "Обеспечение стабильного электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана".
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение договора о государственных закупках услуг с юридическим лицом, указанным в пункте 2 настоящего постановления;
2) соблюдение принципа оптимального и эффективного расходования средств, используемых в соответствии с настоящим постановлением для государственных закупок услуг, а также выполнение пунктов 3 и 4  статьи 21  Закона Республики Казахстан "О государственных закупках";
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2007 года N 136
Правила
расходования средств на компенсацию затрат по поставкам
топлива для энергопроизводящей организации в целях обеспечения
стабильного электроснабжения потребителей южных регионов
Казахстана в период 2006-2007 годов
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 1 ноября 2007 г. N  1026 .

1. Осы Ереже Қазақстанның оңтүстiк өңiрлерiнiң тұтынушыларын электрмен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндiрушi ұйым үшiн отын беру жөнiндегi шығындарды өтеуге (бұдан әрi - отын беру жөнiндегi шығындарды өтеу) арналған қаражатты жұмсау тәртiбiн айқындайды.
2. Отын беру жөнiндегi шығындарды өтеуге арналған қаражатты жұмсау 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 026 "Қазақстанның оңтүстiк өңiрi тұтынушыларын тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету" бюджеттiк бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылады.
3. Берушiнiң отын беру жөнiндегi шығындарын өтеу отынды бергенi үшiн шығындарды өтеу жөнiндегi шығыстарға (2006 жылғы қараша-желтоқсан, 2007 жылғы қаңтар - мамыр) және тасымалдауға арналған шығыстарды және "Т.И.Батуров атындағы Жамбыл мемлекеттiк аудандық электр станциясы" акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Жамбыл MAЭC" АҚ) тұрақты жұмысын қамтамасыз ету мақсатында тұтынушылар үшiн электр энергиясына орнықты тарифтердi сақтау үшiн қажеттi отынның құнын ескере отырып, отынды сатып алу бағасы арасындағы айырманы жабу үшiн жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 1 қарашадағы  N 1026  Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi:
1) "Жамбыл МАЭС" АҚ беретiн электр энергиясының құнын төмендету үшiн шығарылған нақты шығындардың есебiн бекiтедi;
2) Қазақстанның оңтүстiк өңiрлерiнiң тұтынушыларын электрмен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету жөнiнде берушiмен жасалған шарттар негiзiнде осы Ереженiң 3-тармағына сәйкес заңнамада белгiленген тәртiппен берушiге қаражат аударуды жүзеге асырады;
3) өз құзыретi шегiнде отынды беру жөнiндегi шығындарды өтеуге арналған қаражаттың тиiмдi, нәтижелi және мақсатты пайдаланылуы үшiн жауапты болады.

1. Настоящие Правила определяют порядок расходования средств на компенсацию затрат по поставкам топлива для энергопроизводящей организации в целях обеспечения стабильного электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана (далее - компенсация затрат по поставкам топлива).
2. Расходование средств на компенсацию затрат по поставкам топлива осуществляется за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год по бюджетной программе 026 "Обеспечение стабильного электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана".
3. Компенсация затрат поставщику по поставкам топлива осуществляется на расходы по компенсации затрат за поставку топлива (ноябрь-декабрь 2006 года) и для покрытия разницы между ценой покупки топлива с учетом расходов на транспортировку и стоимости топлива, необходимого для сохранения устойчивых тарифов на электроэнергию для потребителей в целях обеспечения стабильной работы акционерного общества "Жамбылская государственная районная электрическая станция имени Т.И. Батурова" (далее - АО "Жамбылская ГРЭС") с января по май 2007 года.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 1 ноября 2007 г. N  1026 .
4. Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
1) утверждает расчет фактических затрат, произведенных для снижения стоимости электроэнергии, отпускаемой АО "Жамбылская ГРЭС";
2) на основании заключенных с поставщиком договоров по обеспечению стабильного электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил осуществляет в установленном законодательством порядке перечисление средств поставщику;
3) в пределах своей компетенции несет ответственность за эффективное, результативное и целевое использование средств на компенсацию затрат по поставкам топлива.