Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 352 Қаулысы.
Қолданушылар назарына!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" және " Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы заңдарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар (бұдан әрі - өзгерістер мен толықтырулар) бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Уәкілетті ұйымның әлеуметтік жеке код беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 16 қыркүйектегі N 1342 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 41, 388-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 маусымдағы N 926 және 1997 жылғы 16 қыркүйектегі N 1342 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 376 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 18, 210-құжат);
3) "Мемлекеттік органдарда мемлекеттік Кәсіпорындар мен ұйымдардың ортақ жіктегішін енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 26 шілдедегі N 1130 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 31, 382-құжат).
3. Осы қаулы 2007 жылғы 13 тамыздан бастап қолданысқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3, 4-тармақтарын, 2010 жылғы 13 тамыздан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының
2-тармағын, өзгерістер мен толықтырулардың 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26-тармақтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және жариялануға тиіс.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.25 N 628 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2009.02.26 N 220 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2010.06.18 № 613 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 30 сәуірдегі
N 352 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 352.
В целях реализации законов Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам национальных реестров идентификационных номеров" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан (далее - изменения и дополнения).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1997 года N 1342 "Об утверждении порядка присвоения социального индивидуального кода уполномоченной организацией" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 41, ст. 388);
2) подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2005 года N 376 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 года N 926 и от 16 сентября 1997 года N 1342" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 18, ст. 210);
3) постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2000 года N 1130 "О внедрении государственного Общего классификатора предприятий и организаций в государственных органах" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 31, ст. 382).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением пунктов 3, 4 изменений и дополнений, которые вводятся в действие с 13 августа 2007 года, пункта 2 настоящего постановления, пунктов 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26 изменений и дополнений, которые вводятся в действие с 13 августа 2010 года, и подлежит опубликованию.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25.07.2007 N 628 (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после его официального опубликования); от 26.02.2009 N 220 (вводится в действие с 01.01.2009); от 18.06.2010 № 613.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2007 года N 352
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1116 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.04.19 № 498 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 852 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.09.2015 № 765 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
6. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.12.31 N 1325 (2009 ж. 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 676 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.12.31 N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.12.27 N 1301 (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.05.06 N 425 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
11. "Қазақстан Республикасының Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бірыңғай нөміріне (сәйкестендіру нөміріне (бизнес-сәйкестендіру нөміріне) көшу бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 26, 247-құжат):
тақырыпта және 1-тармақта "Жеке (заңды) тұлғаның бірыңғай нөміріне (" деген сөздерден кейін "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бірыңғай нөміріне (сәйкестендіру нөміріне (бизнес-сәйкестендіру нөміріне) көшу бағдарламасында:
тақырыбында "Жеке (заңды) тұлғаның бірыңғай нөміріне (" деген сөздерден кейін "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "СН" деген аббревиатура "ЖСН" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлімде:
"Атауы" деген бөлімшеде "Жеке (заңды) тұлғаның бірыңғай нөміріне (" деген сөздерден кейін "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
"Қысқаша мазмұны" деген бөлімшеде "Қысқаша мазмұны" деген бөлімшеде "жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер үшін" деген сөздерден кейін "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
"Мәселенің қазіргі жай-күйін талдау" деген 3-бөлімнің сегізінші абзацында "жүйесін" деген сөзден "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
"Бағдарламаның мақсаты мен міндеттері" деген 4-бөлімде:
екінші абзацта "сәйкестендіру" деген сөздің алдынан "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
үшінші абзацта "сәйкестендіру" деген сөздің алдынан "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
сегізінші абзацта "Қазақстан Республикасында" деген сөздерден кейін "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
"Бағдарламаны іске асырудың негізгі бағыттары мен тетіктері" деген 5-бөлімде:
1-бөлімшеде:
үшінші абзацта "сәйкестендіру" деген сөз "жеке сәйкестендіру" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзацта "СН құрылымына енетін мәліметтер өзгерген кезде" деген сөздерден кейін "жеке" деген сөзбен толықтырылсын;
5-бөлімше мынадай редакцияда жазылсын:

2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.04.2012 № 498 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 852 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 10.09.2015 № 765 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1325 (вводится в действие с 01.01.2009).
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 676 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009 и подлежит официальному опубликованию).
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.12.2007 N 1301 (вводится в действие с 01.01.2008 и подлежит официальному опубликованию).
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 06.05.2008 N 425 (порядок введения в действие см. п. 3).
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении Программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес - идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров идентификационных номеров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 26, ст. 247):
в заголовке и пункте 1 после слов "физического (юридического) лица (" дополнить словом "индивидуальный";
в Программе перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес - идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
в заголовке после слов "физического (юридического) лица (" дополнить словом "индивидуальный";
по всему тексту аббревиатуру "ИН" заменить аббревиатурой "ИИН";
в разделе 1 "Паспорт Программы":
в подразделе "Наименование" после слов "физического (юридического) лица (" дополнить словом "индивидуальный";
в подразделе "Краткое содержание" после слов "личного предпринимательства," дополнить словом "индивидуального";
в абзаце восьмом раздела 3 "Анализ современного состояния проблемы" после слов "физических (юридических) лиц:" дополнить словом "индивидуальных";
в разделе 4 "Цель и задачи Программы":
в абзаце втором после слова "введения" дополнить словом "индивидуальных";
в абзаце третьем после слов "положений по структуре" дополнить словом "индивидуального";
в абзаце восьмом после слов "в Республике Казахстан" дополнить словом "индивидуальных";
в разделе 5 "Основные направления и механизмы реализации Программы":
в подразделе 1:
в абзаце третьем слово "идентификационный" заменить словами "индивидуальный идентификационный";
в абзаце седьмом после слов "входящих в структуру ИН," дополнить словом "индивидуальный";
подраздел 5 изложить в следующей редакции:

"5. Бақылау разрядының мәнін есептеу алгоритмі
ЖСН (БСН) құрамына бақылауды жүзеге асыру және онда клавиатуралық енгізу қателіктерін азайту мақсатында 12-бақылау разрядының болуы көзделеді, оны есептегенде екі циклда мынадай алгоритм пайдаланылады:
a12=(а1*b1+а2*b2+а3*b3+а4*b4+а5*b5+а6*b6+а7*b7+а8*b8+а9*b9+а10* b10+а11*b11)mod 11,
мұнда: аі - і-разрядтың мәні;
bі - і-разрядтың салмағы.
ЖСН разряды: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
разрядтың салмағы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11.
1. Егер алынған сан 10-ға тең болса, онда бақылау разрядын есептеу салмақтың басқа кезегімен жүргізіледі:
ЖСН разряды: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
разрядтың салмағы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1 2.
2. Егер алынған сан тағы 10-ға тең болса, онда бұл ЖСН
пайдаланылмайды.
3. Егер алынған санның мәні 0-ден 9-ға дейін болса, онда бұл сан бақылау разряды ретінде алынады.".
12. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.10.2013 № 1042 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.11.18 № 1353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.01.2013 № 20 Қаулысымен.
15. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.25 N 628 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 21.08.2020 № 530 қаулысымен.
17. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.12.28 N 1307 (2008.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қалысымен.
18. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
10-тармақта:
1) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыруды және сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жүргізуді";
2) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жасауды және жүргізуді, сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыруды, сондай-ақ өз құзыретінің шегінде сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін құру, жүргізу және пайдалану жөнінде нормативтік құқықтық актілер әзірлеуді;";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті туралы ережеде:

"5. Алгоритм расчета значения контрольного разряда
В целях осуществления контроля и снижения ошибок клавиатурного ввода в составе ИИН (БИН) предусматривается наличие контрольного 12-го разряда, при расчете которого будет использоваться следующий алгоритм в два цикла:
a12=(a1*b1+a2*b2+a3*b3+a4*b4+a5*b5+a6*b6+a7*b7+a8*b8+a9*b9+a10*b10+a11*b11)mod 11,
где: ai - значение i-гo разряда;
bi - вес i-гo разряда.
разряд ИИН: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
вес разряда: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11.
1. Если полученное число равно 10, то расчет контрольного разряда производится с другой последовательностью весов:
разряд ИИН: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
вес разряда: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1 2.
2. Если полученное число также равно 10, то данный ИИН не используется.
3. Если полученное число имеет значение от 0 до 9, то данное число берется в качестве контрольного разряда.".
12. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.10.2013 № 1042 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.11.2011 № 1353 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
14. Утратил силу постановлением Правительства РК от 21.01.2013 № 20.
15. ( Пункт 15 исключен постановлением Правительства РК от 25.07.2007 N 628 (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после его официального опубликования).
16. Утратил силу постановлением Правительства РК от 21.08.2020 № 530.
17. (Пункт 17 утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2007 N 1307 (вводится в действие с 01.01.2008 и подлежит официальному опубликованию).
18. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 41, ст. 532):
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 10:
подпункт 1) дополнить абзацем следующего содержания:
"формирования идентификационных номеров и ведения национальных реестров идентификационных номеров";
подпункт 2) дополнить абзацем следующего содержания:
"создания и ведения национальных реестров идентификационных номеров, формирования идентификационных номеров, а также разработки в пределах своей компетенции нормативных правовых актов по созданию, ведению и использованию национальных реестров идентификационных номеров";
в Положении о Комитете регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:

10-тармақтың 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"өз құзыретінің шегінде сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін құру, жүргізу және пайдалану жөнінде нормативтік құқықтық актілер әзірлеуді;
сәйкестендіру нөмірін қалыптастыруды орталықтандырып жүзеге асыруды әрі тіркеуші және басқа да мемлекеттік органдар мен өзге де мемлекеттік мекемелерге ақпарат ұсынуды;
сәйкестендіру нөмірі бар құжаттардың дайындалуын ұйымдастыруды
жүзеге асыруды;
сәйкестендіру деректерінің, олардың құрылымдарының, құрамы мен форматының жіктемелері мен анықтамаларын жүргізу тәртібін белгілеуді;".
19. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 676 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
20. "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы N 110 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 6, 49-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу ережесінде:
1-тармақтың 7) тармақшасында "салық төлеушінің куәлігін, әлеуметтік жеке код берілгені туралы уақытша куәлікті," деген сөздер алынып тасталсын.
21. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 848 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
22. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.06.18 № 613 Қаулысымен.
23. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.07.2015 № 501 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
25. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 15.10.2019 № 766 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
26. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1500 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
27. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.02.26 N 220 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

подпункт 1) пункта 10 дополнить абзацами следующего содержания:
"разработки в пределах своей компетенции нормативных правовых актов по созданию, ведению и использованию национальных реестров идентификационных номеров;
централизованного осуществления формирования идентификационного номера и представления информации регистрирующим и другим государственным органам и иным государственным учреждениям;
осуществления организации изготовления документов с идентификационным номером;
установления порядка ведения классификаторов и справочников идентификационных данных, их структуры, состава и формата;".
19. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 676 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года N 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 6, ст. 49):
в Правилах регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 7) пункта 1 слова "свидетельство налогоплательщика; временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;" исключить;
в приложении 1 к указанным Правилам аббревиатуру "РНН" заменить аббревиатурой "ИИН".
21. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 848 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
22. Исключен постановлением Правительства РК от 18.06.2010 № 613.
23. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.07.2015 № 501 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.10.2019 № 766 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
26. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1500 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
27. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.02.2009 № 220 (вводится в действие с 01.01.2009).