"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 мамырдағы N 398 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
1-бап. Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 8-9, 53-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., N 14, 55-құжат; N 21-22, 87-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 8, 45-құжат; N 12, 77, 79-құжаттар; N 13, 86-құжат; N 16, 97-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16-құжат; N 4, 28-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 23-баптың 2-тармағында "шикі мұнайды және газ конденсатын
өндірумен және (немесе) өткізумен айналысатын" деген сөздер "мұнай
операцияларымен айналысатын, сондай-ақ шикі мұнайды және газ
конденсатын өткізетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 46-бапта:
1-тармақта:
9-1) тармақша "қызметін" деген сөздің алдынан "мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
32) тармақшадағы "мемлекеттік баж" деген сөздерден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 33) тармақшамен толықтырылсын:
"33) мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, экспортталатын шикі мұнайға, газ конденсатына рента салығы";
2-тармақта:
4) тармақша "республикалық" деген сөздің алдынан "мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша "республикалық" деген сөздің алдынан "мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
3) 49-1-бапта:
1) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"өнімді бөлу туралы келісім-шарт бойынша қызметті жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі;";
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) бюджетке түсетін түсімдер (жергілікті бюджеттерге есептелетін түсімдерді қоспағанда) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына есептелетін мұнай операцияларымен айналысатын, сондай-ақ мұнай және газ конденсатын өткізетін мұнай секторы кәсіпорындарының тізбесінде көрсетілген кәсіпорындар жүзеге асыратын операциялардан түсетін, оның ішінде мұнай келісім-шарттарының талаптарын бұзғаны үшін түсетін түсімдерден (жергілікті бюджеттерге есептелетін төлемдерді қоспағанда)";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Бюджетный кодекс Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2007 года N 398
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Бюджетный кодекс Республики Казахстан"
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в Бюджетный
кодекс Республики Казахстан
Статья 1.  Внести в  Бюджетный  кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 8-9, ст. 53; N 20, ст. 116; N 23, ст. 140, 142; 2005 г., N 14, ст. 55; N 21-22, ст. 87; 2006 г., N 1, ст. 5; N 3, ст. 22; N 8, ст. 45; N 12, ст. 77, 79; N 13, ст. 86; N 16, ст. 97; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст. 4; N 2, ст. 16; N 4, ст. 28) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 2 статьи 23 слова "добычей и (или) реализацией сырой нефти и газового конденсата" заменить словами "нефтяными операциями, а также реализующие сырую нефть и газовый конденсат";
2) в статье 46:
в пункте 1:
подпункт 9-1) дополнить словами ", за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора";
дополнить подпунктом 33) следующего содержания:
"33) рентный налог на экспортируемую сырую нефть, газовый конденсат, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора";
в пункте 2:
подпункт 4) дополнить словами ", за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора";
подпункт 5) дополнить словами ", за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора";
3) в статье 49-1):
подпункт 1) дополнить абзацем следующего содержания:
"дополнительный платеж недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции;";
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) другие поступления от операций, осуществляемые предприятиями, указанными в перечне предприятий нефтяного сектора, занимающихся нефтяными операциями, а также реализующих сырую нефть и газовый конденсат, по которым поступления в бюджет (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты) зачисляются в Национальный фонд Республики Казахстан, в том числе поступления за нарушения условий нефтяных контрактов (за исключением платежей, зачисляемых в местные бюджеты);";

4) 76-баптың 4-тармағының 3) тармақшасы мынандай редакцияда жазылсын:
"3) бюджетке түсетін түсімдер (жергілікті бюджеттерге есептелетін түсімдерді қоспағанда) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына есептелетін мұнай операцияларымен айналысатын, сондай-ақ мұнай мен газ конденсатын өткізетін мұнай секторы кәсіпорындарының тізбесі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жолымен Қазақстан Республикасының Парламентінде нақтыламастан, бюджетке түсетін түсімдер (жергілікті бюджеттерге есептелетін түсімдерді қоспағанда) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына есептелетін мұнай операцияларымен айналысатын, сондай-ақ шикі мұнай мен газ конденсатын өткізетін мұнай секторы кәсіпорындарының тізбесіне жылына екі реттен аспайтын өзгерістер мен толықтырулар енгізуге құқығы бар.".
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

4) подпункт 3) пункта 4 статьи 76 изложить в следующей редакции:
"3) перечень предприятий нефтяного сектора, занимающихся нефтяными операциями, а также реализующих сырую нефть и газовый конденсат, по которым поступления в бюджет (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты) зачисляются в Национальный фонд Республики Казахстан.
Правительство Республики Казахстан имеет право не более двух раз в год вносить изменения и дополнения в перечень предприятий нефтяного сектора, занимающихся нефтяными операциями, а также реализующих сырую нефть и газовый конденсат, по которым поступления в бюджет (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты) зачисляются в Национальный фонд Республики Казахстан путем внесения изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, без уточнения в Парламенте Республики Казахстан;".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан