Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылы 17 қыркүйектегі N 407 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 18 қыркүйектегі N 818 Қаулысы
"Каспий",»"Тобыл" және»"Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларын" құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 17 қыркүйектегі N 407  Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Олардың жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" (бұдан әрі -»"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ), "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" (бұдан әрі -»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ) және»"Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" (бұдан әрі -»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ) акционерлік қоғамдары құрылсын және Ақтау қаласы»"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ-ның, Қостанай қаласы»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ-ның және Ақтөбе қаласы»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның орналасатын жері болып белгіленсін.
2. Мемлекеттік және жеке секторларды шоғырландыру, кластерлік тәсіл негізінде біртұтас экономикалық нарық құру, инвестициялар тарту және инновациялар үшін қолайлы экономикалық орта қалыптастыру, өңірлерді әлеуметтік дамытуға, сондай-ақ пайдалы қазбаларды, оның ішінде мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, қайта өңдеуге бағытталған бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу жолымен»"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ қызметінің негізгі мәні - Атырау және Маңғыстау облыстарының,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ қызметінің негізгі мәні - Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстарының және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ қызметінің негізгі мәні - Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстарының экономикалық дамуына жәрдемдесу болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.08.15  N 752 Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ акцияларының мемлекеттік пакеттерін иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне берсін;
Маңғыстау, Қостанай және Ақтөбе облыстарының әкімдерімен бірлесіп, "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ны олардың орналасуы үшін ғимараттармен қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын;
инвестициялық, инновациялық және өзге жобаларды жүзеге асыру үшін республикалық меншіктің жекелеген объектілерін "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ға беру мақсатында республикалық меншік объектілерін түгендеудің нәтижелерін "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның қарауына берсін;
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігімен бірлесіп:

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2007 года N 407
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2007 года N 818
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2007 года N 407 "О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-предпринимательских корпораций "Каспий", "Тобол" и "Батыс" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Создать акционерные общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" (далее - АО "НК "СПК "Каспий"), "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" (далее - АО "НК "СПК "Тобол") и "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс" (далее - АО "НК "СПК "Батыс") со стопроцентным участием государства в их уставных капиталах и определить местами дислокации АО "НК "СПК "Каспий" город Актау, АО "НК "СПК "Тобол" город Костанай и АО "НК "СПК "Батыс" город Актобе.
2. Определить основным предметом деятельности АО "НК "СПК "Каспий" содействие экономическому развитию Атырауской и Мангистауской областей, АО "НК "СПК "Тобол" содействие экономическому развитию Костанайской и Северо-Казахстанской областей и АО "НК "СПК "Батыс" содействие экономическому развитию Актюбинской и Западно-Казахстанской областей путем консолидации усилий государственного и частного секторов, создания единого экономического рынка на основе кластерного подхода, формирования благоприятной экономической среды для привлечения инвестиций и инноваций, участия в разработке и реализации программ, направленных на социальное развитие регионов, а также разведку, добычу, переработку полезных ископаемых, в том числе и общераспространенных, за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.08.2008  N 752 .
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
передать права владения и пользования государственными пакетами акций АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан;
совместно с акимами Мангистауской, Костанайской и Актюбинской областей принять меры по обеспечению АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" зданиями для их размещения;
представить результаты инвентаризации объектов республиканской собственности на рассмотрение АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" с целью дальнейшей передачи отдельных объектов республиканской собственности АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" для осуществления инвестиционных, инновационных и иных проектов;
совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить:

1) "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ-ның жарғылық капиталын республикалық бюджет қаражатынан 1000000000 (бір миллиард) теңге мөлшерінде, "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ-ның жарғылық капиталын республикалық бюджет қаражатынан 1000000000 (бір миллиард) теңге мөлшерінде және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның жарғылық капиталын республикалық бюджет қаражатынан 1000000000 (бір миллиард) теңге мөлшерінде қалыптастыруды;
2) "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның жарғыларын әзірлеуді және бекітуді;
3) "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ны Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігімен бірлесіп, "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ жарияланған акцияларының санын ұлғайтуды және орналастырылатын "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ берілетін жер учаскелерінің және республикалық меншік объектілерінің құнына төлеуді қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған:
1)  (алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.08.15  N 752 Қаулысымен);
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар бекітілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.08.15  N 752 Қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, үш күн "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумдардың жобаларын Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
7. Атырау, Маңғыстау, Қостанай, Солтүстік Қазақстан, Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстарының әкімдері заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) 2007 жылғы 20 қазанға дейін коммуналдық меншік объектілерін түгендеуді аяқтасын және олардың нәтижелерін тиісінше "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның қарауына берсін;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, инвестициялық, инновациялық және өзге жобаларды жүзеге асыру үшін кейіннен "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ға беру мақсатында коммуналдық меншіктің жекелеген объектілерін республикалық меншікке беру жөніндегі мәселені қарастырсын;
2) 2007 жылғы 20 қазаннан бастап:
тиісінше жер учаскелерін "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ға орналастырылатын акцияларға төлеуге (жеке меншікке) немесе "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның жерді пайдалануына беруді;
"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның концессиялардағы үлесі сияқты жерді пайдалану құқығымен пайдалы қазбаларды әзірлеуге, өңірлік арнайы экономикалық аймақтарды, индустриялық және технологиялық парктерді ұйымдастыруға, шекара маңы ынтымақтастығы орталықтарына қатысуын;
жер учаскелерінің және ауыл шаруашылығы өндірісі ысырабының құнын инвестициялық, инновациялық және өзге де жобаларды іске асыру шеңберінде»"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның үлесіне жатқызуды қамтамасыз етсін;

1) формирование уставного капитала АО "НК "СПК "Каспий" в размере 1000000000 (один миллиард) тенге, уставного капитала АО "НК "СПК "Тобол" в размере 1000000000 (один миллиард) тенге и уставного капитала АО "НК "СПК "Батыс" в размере 1000000000 (один миллиард) тенге из средств республиканского бюджета;
2) разработку и утверждение уставов АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобыл" и АО "НК "СПК "Батыс";
3) государственную регистрацию АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобыл" и АО "НК "СПК "Батыс" в органах юстиции Республики Казахстан;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечивать увеличение количества объявленных акций АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобыл" и АО "НК "СПК "Батыс", и оплату размещаемых акций на стоимость передаваемых АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобыл" и АО "НК "СПК "Батыс" земельных участков и объектов республиканской собственности.
5. Утвердить прилагаемые:
1)  (исключен -   постановлением Правительства РК от 15.08.2008  N 752 );
2) дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.08.2008  N 752 .
6. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами в трехнедельный срок внести в Правительство Республики Казахстан проекты меморандумов об основных принципах деятельности АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс".
7. Акимам Атырауской, Мангистауской, Костанайской, Северо-Казахстанской, Актюбинской и Западно-Казахстанской областей в установленном законодательством порядке:
1) завершить до 20 октября 2007 года инвентаризацию объектов коммунальной собственности и передать их результаты на рассмотрение АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" соответственно;
совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан рассмотреть вопрос по передаче отдельных объектов коммунальной собственности в республиканскую собственность с целью дальнейшей передачи АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" для осуществления инвестиционных, инновационных и иных проектов;
2) обеспечить с 20 октября 2007 года:
предоставление АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" соответственно земельных участков в оплату размещаемых акций (собственность) или землепользование АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол", АО "НК "СПК "Батыс";
участие АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" с правом землепользования как долей в концессиях, разработке полезных ископаемых, организации региональных специальных экономических зон, индустриальных и технологических парков, центрах приграничного сотрудничества;
отнесение стоимости земельных участков и потерь сельскохозяйственного производства к долям АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" в рамках реализации инвестиционных, инновационных и иных проектов;

3) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігімен бірлесіп, 2007 жылғы 1 қарашаға дейінгі мерзімде қордағы жерді, оның ішінде арнайы жер қорының; құрылыстан бос елді мекендердің; астында пайдалы қазбалар бар; арнайы экономикалық аймақтарды; өңірлік индустриялық және технологиялық парктерді орналастыруға арналған; олардың алаңы мен шекарасын анықтай отырып, шекара маңы ынтымақтастығы орталықтарының жерін түгендеуді аяқтасын және түгендеу нәтижелерін тиісінше»"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның қарауына берсін.
8. Мүдделі мемлекеттік органдар қолданыстағы заңнамаға сәйкес берілетін активтердің құнын инвестициялық, инновациялық және өзге де жобаларды іске асыру шеңберінде»"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ,»"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және»"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ-ның үлесіне жатқызуды қамтамасыз етсін.
9. Осы қаулының 7-тармағы 1) және 2) тармақшаларының нормалары мыналарға: мемлекеттік жер пайдаланушыларға; жеке қосалқы шаруашылық жүргізу, бақ өсіру, саяжай және жеке тұрғын үй құрылысы, бау-бақша мен жеке ауланы ұстау үшін; заттай гранттар ретінде; еркін экономикалық аймақтарға берілетін жер учаскелеріне қолданылмайды.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Ө.Е. Шөкеевке жүктелсін.
11. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 18 қыркүйектегі
N 818 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.08.15  N 752 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»18»қыркүйектегі
N 818 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.12.28.  N 1403 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар
1.»"Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

3) совместно с Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами завершить в срок до 1 ноября 2007 года инвентаризацию земель: запаса, в том числе специального земельного фонда; населенных пунктов, свободных от застройки; под которыми расположены полезные ископаемые; предназначенных под размещение специальных экономических зон; региональных индустриальных и технологических парков; центров приграничного сотрудничества, с определением их площадей и границ; и результаты инвентаризации передать на рассмотрение АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" соответственно.
8. Заинтересованным государственным органам обеспечить отнесение в соответствии с действующим законодательством стоимости передаваемых активов к долям АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" в рамках реализации инвестиционных, инновационных и иных проектов.
9. Нормы подпунктов 1) и 2) пункта 7 настоящего постановления не распространяются на земельные участки, предоставляемые: государственным землепользователям; гражданам для ведения личного подсобного хозяйства, садоводства, дачного и индивидуального жилищного строительства, огородничества и содержания личного подворья; в качестве натурных грантов; под свободные экономические зоны.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е.
11. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 сентября 2007 года N 818
Перечень
видов и объемов запасов полезных ископаемых, в том
числе и общераспространенных, по которым АО "НК СПК "Каспий",
АО "НК СПК "Тобол" и АО "НК СПК "Батыс" могут осуществлять
разведку, добычу и переработку
Сноска. Перечень   исключен (см.  п.5 пп.1) постановлением Правительства РК от 15.08.2008  N 752 .
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 сентября 2007 года N 818
Сноска. Дополнения с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 декабря 2007 года  N 1403 .
Дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в  Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Маңғыстау облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 236-8-жолмен толықтырылсын:
236-8. "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ";
"Қостанай облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 229-10-жолмен толықтырылсын:
"229-10.»"Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ";
"Ақтөбе облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 133-5-жолмен толықтырылсын:
"133-5.»"Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ".
2.»"Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 237-30, 237-31 және 237-32-жолдармен толықтырылсын:
"237-30. "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ"
"237-31.»"Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ"
"237-32. "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.06 № 377 Қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.

раздел "Мангистауская область" дополнить строкой, порядковый номер 236-8, следующего содержания:
236-8. АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий";
раздел "Костанайская область" дополнить строкой, порядковый номер 229-10, следующего содержания:
"229-10. АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол";
раздел "Актюбинская область" дополнить строкой, порядковый номер 133-5, следующего содержания:
"133-5. АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс".
2. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в  приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 237-30, 237-31 и 237-32, следующего содержания:
"237-30. АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий"
"237-31. АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол"
"237-32. АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 06.04.2011 № 377.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.