Ауыл шаруашылығын қолдаудың жекешелендіруден кейінгі екінші жобасының микрокредит желісін іске асырудың негізгі талаптары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 қазандағы N 969 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне сәйкес және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 14 желтоқсандағы  Заңымен ратификацияланған 2005 жылғы 1 сәуірдегі Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімнің (Ауыл шаруашылығын қолдаудың жекешелендіруден кейінгі екінші жобасы) (бұдан әрі - Келісім) D. 2-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі конкурстық негізде Ауыл шаруашылығын қолдаудың жекешелендіруден кейінгі екінші жобасының (бұдан әрі - жоба) микрокредит желісі бойынша қарыз алушы банкті айқындасын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мен қарыз алушы банк Ауыл шаруашылығын қолдаудың жекешелендіруден кейінгі екінші жобасының микрокредит желісі бойынша кредиттік шарттың тараптары болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен бірлесіп, үш ай мерзімде мынадай шарттарда кредиттік шарт жасасуды қамтамасыз етсін:
1) кредит қаражатының жалпы көлемі 4750000 (төрт миллион жеті жүз елу мың) АҚШ долларына баламалы соманы құрайды (бұдан әрі - кредит), соның ішінде Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкінің қарыз қаражаты 3650000 (үш миллион алты жүз елу мың) АҚШ долларына баламалы соманы құрайды, республикалық бюджеттен қоса қаржыландыру қаражаты 1100000 (бір миллион бір жүз мың) АҚШ долларына баламалы соманы құрайды, бұл ретте қарыз алушы банкке арналған кредит сомасы кредиттік шарттың талаптарына сәйкес айқындалады;
2) кредит валютасы теңге болып табылады;
3) кредит қарыз алушы банкке келешекте жобаға қатысушы микроқаржыландыру мекемелеріне (бұдан әрі - ҚМҚМ) кредит беру көзін құру және микрокредит желісі бойынша операциялар ұйымдастыру үшін ҚМҚМ көрсететін қаржылық қызметтерге қол жеткізуді қамтамасыз ету мақсатында беріледі;
4) кредит қарыз алушы банкке негізгі борышты өтеу бойынша төрт жылдық жеңілдік кезеңімен 12 (он екі) жыл мерзімге беріледі;
5) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген кредиттік қаражатты игеру кезеңі тиісті қаржы жылының 31 желтоқсанына дейін белгіленеді;
6) теңгемен есептелген кредит бойынша сыйақы ставкасы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қайта қаржыландыру ставкасына тең ауыспалы ставка болып табылады;

Об основных условиях реализации микрокредитной линии Второго постприватизационного проекта поддержки сельского хозяйства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2007 года N 969
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и в целях реализации части D.2 Соглашения о займе (Второй постприватизационный проект поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 1 апреля 2005 года (далее - Соглашение), ратифицированного  Законом Республики Казахстан от 14 декабря 2005 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан на конкурсной основе определить банк-заемщик по реализации микрокредитной линии Второго постприватизационного проекта поддержки сельского хозяйства (далее - проект).
2. Определить сторонами кредитного договора по микрокредитной линии Второго постприватизационного проекта поддержки сельского хозяйства Министерство финансов Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и банк-заемщик.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в трехмесячный срок обеспечить заключение кредитного договора на следующих условиях:
1) общий объем кредитных средств составляет сумму, эквивалентную 4750000 (четыре миллиона семьсот пятьдесят тысяч) долларам США (далее - кредит), в том числе средства займа Международного Банка Реконструкции и Развития составляют сумму, эквивалентную 3650000 (три миллиона шестьсот пятьдесят тысяч) долларам США, средства софинансирования из республиканского бюджета составляет сумму, эквивалентную 1100000 (один миллион сто тысяч) долларам США, при этом сумма кредита для банка-заемщика определяется в соответствии с условием кредитного договора;
2) валютой кредита является тенге;
3) кредит предоставляется банку-заемщику в целях обеспечения доступа к финансовым услугам учреждений микрофинансирования, участвующих в проекте (далее - УУМФ) для дальнейшего создания в УУМФ источника кредитования и организации операций по микрокредитной линии;
4) кредит предоставляется банку-заемщику сроком на 12 (двенадцать) лет с четырехлетним льготным периодом по погашению основного долга;
5) период освоения кредитных средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, устанавливается до 31 декабря соответствующего финансового года;
6) ставка вознаграждения по кредиту, выраженная в тенге, является переменной ставкой равной ставке рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан;

7) кредит бойынша міндеттемелерді орындау жөніндегі қамтамасыз етудің болуы.
4. Кредиттік шарттың тараптары жыл сайын тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңнамалық актіде көзделген сома шегінде осы қаулыда айқындалған шарттарда республикалық бюджеттен кредит беру туралы кредиттік шартқа қосымша келісімдер жасассын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

7) наличия обеспечения по исполнению обязательств по кредиту.
4. Сторонам кредитного договора ежегодно в пределах сумм, предусмотренных законодательным актом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, заключать дополнительные соглашения к кредитному договору о предоставлении из республиканского бюджета кредита на условиях, определенных настоящим постановлением.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан