"Қарашығанақ-Орал" газ құбырын салу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1151 Қаулысы
"Қарашығанақ-Орал" газ құбырын салуды ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің:
1) "Қарашығанақ-Орал" газ құбырына меншік құқығын кейіннен Қазақстан Республикасына бере отырып, бастапқы көлемі жылына 120 миллион текше метр және түпкілікті көлемі жылына 500 миллион текше метрге дейін Қарашығанақ қайта өңдеу кешенінен аудандардың елді мекендеріне газ жеткізуге мүмкіндік беретін үш автоматты түрде газ бөлу станциясы бар Новопавловка және Жымпиты ауылдарына дейін газ бұратын жоғары қысымды газ құбырын салып, ұзындығы шамамен 147 километр "Қарашығанақ - Орал" газ құбырын салу жобасын 1997 жылғы 18 қарашадағы Қарашығанақ мұнай-газ конденсаты кен орнының мердігерлік учаскесінің өнімін бөлу туралы түпкілікті келісім бойынша (бұдан әрі - ӨБТК) мердігерлік компаниялардың іске асыруы туралы;
2) жобаны іске асыруға байланысты шығындарды ӨБТК шарттарында көзделген өтелетін шығындарға жатқызу туралы ұсыныстарымен келісілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.03.17 N 256 , 2009.03.25. N 409 Қаулыларымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі осы қаулының 1-тармағын іске асыру жөніндегі қажетті шараларды заңнамада белгіленген тәртіппен қабылдасын.
3. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына "Қарашығанақ-Орал" газ құбыры жөніндегі жобалық құжаттамасында көзделген шығыстар сомасының ұлғаюына жол бермеу мақсатында "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының (ӨБТК жөніндегі өкілетті орган) өтелетін шығындарға ӨБТК ережелеріне сәйкес тексеру жүргізуін қамтамасыз ету ұсынылсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009.03.25. N 409 Қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О строительстве газопровода "Карачаганак - Уральск"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 1151
В целях организации строительства газопровода "Карачаганак - Уральск" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Согласиться с предложениями Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
1) о реализации подрядными компаниями по Окончательному соглашению о разделе продукции подрядного участка Карачаганакского нефтегазоконденсатного месторождения от 18 ноября 1997 года (далее - ОСРП) проекта строительства газопровода "Карачаганак - Уральск" (далее - проект) протяженностью около 147 километров со строительством отводящих высоконапорных газопроводов до сел Новопавловка и Жымпиты, позволяющих поставки газа в населенные пункты районов, с тремя автоматическими газораспределительными станциями с Карачаганакского перерабатывающего комплекса с начальными объемами 120 миллионов кубических метров в год и окончательными объемами до 500 миллионов кубических метров в год с последующей передачей Республике Казахстан права собственности на газопровод "Карачаганак - Уральск";
2) об отнесении затрат, связанных с реализацией проекта, к возмещаемым затратам, предусмотренным условиями ОСРП.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 17.03.2008 N 256 ; от 25.03.2009 N 409 .
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан принять в установленном законодательством порядке необходимые меры по реализации пункта 1 настоящего постановления.
3. Рекомендовать акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" обеспечить проведение акционерным обществом "Национальная компания "КазМунайГаз" (полномочный орган по ОСРП) в соответствии с положениями ОСРП ревизии возмещаемых затрат с целью недопущения увеличения суммы расходов, предусмотренных проектной документацией по газопроводу "Карачаганак - Уральск".
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.03.2009 N 409 .
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан