Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін және Телекоммуникацияның әмбебап қызметтеріне арналған тарифтерді қайта баланстау жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1369 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 31 наурыздағы N 451 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 31 наурыздағы N 451 Қаулысымен.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған:
1) телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесі;
2) Телекоммуникацияның әмбебап қызметтеріне арналған тарифтерді қайта баланстау жоспары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 тамыздағы
N 866 қаулысының (Қазақстан Республикасыны ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 30,
407-құжат);
2) "Телекоммуникациялардың әмбебап қызметтеріне арналған тарифтерді қайта теңдестіру жоспарын және олардың әмбебап қызметтеріне арналған тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 тамыздағы N 884 қаулысының ;
3) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 тамыздағы N 884 қаулысына өзгеріс енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 қаңтардағы N 28 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қазандағы N 1001 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.30 N 645 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1369 қаулысымен
бекітілген
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесі
Р/с
N
Әмбебап қызметтердің атауы
Қол жетімділік деңгейі
1.
Тіркелген жергілікті телефон
байланысының қызметтері
елді мекендерде:
тұрғындар саны 50-де 200
адамға дейін - қоғамдық
телефон/таксофон арқылы;
тұрғындар саны 200 және
одан артық адам бар -
аралас* (жеке**/ұжымдық***)
қол жетімділікті ұйымдастыру
2.
Тіркелген ішкі аймақтық
телефон байланысының
қызметтері
елді мекендерде:
тұрғындар саны 50-ден 200
адамға дейін - қоғамдық
телефон/таксофон арқылы;
тұрғындар саны 200 және одан
артық адам бар - аралас*
(жеке**/ұжымдық***) қол
жетімділікті ұйымдастыру
3.
Тіркелген қалааралық
телефон байланысының
қызметтері
елді мекендерде:
тұрғындар саны 50-ден 200
адамға дейін - қоғамдық
телефон/таксофон арқылы;
тұрғындар саны 200 және одан
артық адам бар-аралас*
(жеке**/ұжымдық***) қол
жетімділікті ұйымдастыру
4.
Интернет желісіне қол жеткізу
қызметтері
тұрғындар саны 1000 және
одан артық адам бар елді
мекендерде - ұжымдық қол
жетімділік***
5.
Қазақстан Республикасы
бойынша телеграф байланысының
қызметтері (жеделхаттар
жіберу)
Ескертпе :
Тіркелген жергілікті телефон байланысының қызметтерін байланыс операторлары телефон қосылыстары қызметтерінің уақытпен есептеу төлем жүйесін қолдана отырып немесе онсыз көрсетуі мүмкін.
* аралас (жеке/ұжымдық) қол жетімділік - телекоммуникация қызметтеріне жеке қол жетімділіктің артықшылығы.
** жеке қол жеткізу жеке абонентке негізгі не қосарланған телефон аппаратын орнату арқылы іске асырылады.
*** телекоммуникацияның қызметтеріне ұжымдық қол жеткізу мынадай жолмен іске асырылады:
әмбебап таксофондарды қоса алғанда, (дауыстау телефоны қызметтерінің барлық түрлерін жүзеге асыру мүмкіндігі бар), таксофондар орнату;
факсимильді аппарат немесе модемді қосу мүмкіндігі бар, деректер тарату қызметтерінің және Интернет желісіне қол жеткізудің тіркелген қосылымдары арқылы дауыстау телефоны қызметтерінің барлық түрін ұсынатын телекоммуникация қызметтеріне қол жеткізу орталықтарын (сөйлесу пункттерін) ұйымдастыру;
**** дауыстау телефоны қызметтің мынадай түрлерін қамтиды:
жергілікті қосу қызметтері;
ішкі аймақтық қосу қызметтері;
қалааралық қосу қызметтері;
басқа операторлардың желілеріне қосу қызметтері.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1369 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2008.06.30 N 645 (қолданысқа енгізілу тәртібін
2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтеріне арналған тарифтерді қайта баланстау жоспары
р/с
N
Әмбебап
қызметтердің
атауы
Ақы
төлеу
тәсілі
Тарифтің шекті
деңгейі (теңге,
ҚҚС-сыз)
2009/

Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций и Плана ребалансирования тарифов на универсальные услуги телекоммуникаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1369. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2009 года № 451
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.03.2009 № 451 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень универсальных услуг телекоммуникаций;
2) План ребалансирования тарифов на универсальные услуги телекоммуникаций.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2004 года N 866 "Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 30, ст. 407);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2004 года N 884 "Об утверждении Плана ребалансирования тарифов и тарифов на универсальные услуги телекоммуникаций";
3) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2007 года N 1001 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2004 года N 884 и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 19 января 2005 года N 28".
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2008 N 645 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 1369
Перечень
универсальных услуг телекоммуникаций
N
п/п
Наименование
универсальных
услуг
Уровень доступности
1.
Услуги фиксированной
местной телефонной
связи
в населенных пунктах:
с числом жителей от 50 до 200 человек
- посредством общественного
телефона/таксофона;
с числом жителей 200 и более человек
- организацией смешанного*
(индивидуального**/коллективного***)
доступа
2.
Услуги фиксированной
внутризоновой
телефонной связи
в населенных пунктах:
с числом жителей от 50 до 200 человек
- посредством общественного
телефона/таксофона;
с числом жителей 200 и более человек
- организацией смешанного*
(индивидуального**/коллективного***)
доступа
3.
Услуги фиксированной
междугородной
телефонной связи
в населенных пунктах:
с числом жителей от 50 до 200 человек
- посредством общественного
телефона/таксофона
с числом жителей 200 и более человек
- организацией смешанного*
(индивидуального**/ коллективного***)
доступа
4.
Услуги доступа к сети
Интернет
в населенных пунктах с числом жителей
1000 и более человек - коллективный
доступ***
5.
Услуги телеграфной
связи (отправка
телеграмм) по
Республике Казахстан
Примечание :
Услуги фиксированной местной телефонной связи могут оказываться операторами связи с применением повременной системы оплаты услуг телефонных соединений или без таковой.
* смешанный (индивидуальный/коллективный) доступ - преимущественно индивидуальный доступ к услугам телекоммуникаций.
** индивидуальный доступ реализуется посредством установки индивидуальному абоненту основного либо спаренного телефонного аппарата.
*** коллективный доступ к услугам телекоммуникаций реализуется путем:
установки таксофонов, включая универсальные (с возможностью осуществления всех видов услуг голосовой телефонии ****);
организацией центров доступа (переговорных пунктов) к услугам телекоммуникаций, в которых предоставляются все виды услуг голосовой телефонии посредством фиксированного соединения, с возможностью подключения факсимильного аппарата или модема, услуги передачи данных и доступа в сеть Интернет;
**** голосовая телефония включает в себя следующие виды услуг:
услуги местного соединения;
услуги внутризонового соединения;
услуги междугородного соединения;
услуги соединения с сетями других операторов.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 1369
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2008 N 645 (порядок введения в действие см. п.2 ).
План ребалансирования тарифов на
универсальные услуги телекоммуникаций
N
п/п
Наименование
универсальных
услуг
Способ оплаты
Предельный уровень
тарифа (тенге,
без НДС)
Изме-
нение
2008 год
2009 год
2009/

2008
%-бен
өзге-
руі
2008 жыл
2009 жыл
1
2
3
4
5
6
1.
Тіркелген
жергілікті
телефон
байланысының
қызметтері
Телефон
қосылыстары
қызметтерінің
уақытпен есептеу
төлемінің жүйесі
қолданылмай бір
негізгі/қосарлан-
ған телефон
аппараты үшін
абоненттік төлем
(айына):
қалалық жерлерде
382,61/300
440/345
115
ауылдық жерлерде
215,65/181,00
265,25/222,63
123
Қалалық жерлерде
телефон қосылыс-
тары қызметтері-
нің уақытпен
есептеу төлемінің
жүйесін қолдана
отырып, бір
негізгі/қосарлан-
ған телефон
аппараты үшін
абоненттік төлем
(айына):
190/134,00
218,5/154,1
115
Телефон
қосылыстары
қызметтерінің
уақытпен есептеу
төлемінің жүйесін
қолдану кезіндегі
жергілікті телефон
қосылыстары (қосу
ұзақтығының әрбір
толық және толық
емес 10 секунды
үшін)
0,0696
0,08
115
2.
Тіркелген ішкі
аймақтық
телефон
байланысының
қызметтері
қосу ұзақтығының
әрбір толық және
толық емес 10
секунды үшін
(аймақ бойынша
орташаландырылған
тариф)
1,305
1,175
90
3.
Тіркелген
қалааралық
телефон
байланысының
қызметтері
қосу ұзақтығының
әрбір толық және
толық емес 10
секунды үшін
(аймақ бойынша
орташаландырылған
тариф)
1,305
1,175
90
4.
Интернет
желісіне қол
жеткізу
қызметтері
қосудың әрбір
толық және толық
емес минуты үшін
0,48
0,48
100
5.
Қазақстан
Республикасы
бойынша
телеграф
байланысының
қызметтері
(жеделхаттар
жіберу)
бір сөз үшін
қарапайым
3,565
3,565
100
жедел
8,52
8,52
100

2008 %
1
2
3
4
5
6
1.
Услуги
фиксированной
местной
телефонной
связи
Абонентская плата
за один
основной/спаренный
телефонный аппарат
без применения
повременной
системы оплаты
услуг телефонных
соединений(в
месяц):
в городской
местности
382,61/300
440/345
115
в сельской
местности
215,65/
181,00
265,25/
222,63
123
Абонентская плата
за один
основной/спаренный
телефонный аппарат
с применением
повременной
системы оплаты
услуг телефонных
соединений в
городской местности
(в месяц)
190/134,00
218,5/
154,1
115
Местные телефонные
соединения при
применении
повременной системы
оплаты услуг
телефонных
соединений (за
каждые полные и
неполные 10 секунд
продолжительности
соединения)
0,0696
0,08
115
2.
Услуги
фиксированной
внутризоновой
телефонной
связи
за каждые полные и
неполные 10 секунд
продолжительности
соединения
(усредненный по
зонам тариф)
1,305
1,175
90
3.
Услуги
фиксированной
междугородной
телефонной
связи
за каждые полные и
неполные 10 секунд
продолжительности
соединения
(усредненный по
зонам тариф)
1,305
1,175
90
4.
Услуги
доступа к
сети Интернет
за каждую полную
и неполную минуту
продолжительности
соединения
0,48
0,48
100
5.
Услуги
телеграфной
связи
(отправка
телеграмм) по
Республике
Казахстан
за одно слово
обыкновенная
3,565
3,565
100
срочная
8,52
8,52
100