Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 мамырдағы N 429 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Өнеркәсіп және ғылыми-техникалық дамыту комитеті және Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Экспорттық бақылау және лицензиялау комитеті Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Өнеркәсіп комитеті болып бірігуі жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетінің аумақтық бөлімшелері - мемлекеттік мекемелері осы қаулыға қосымшаға сәйкес қайта аталсын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 7 мамырдағы
N 429 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің қайта аталатын аумақтық бөлімшелері - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
2. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
3. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
4. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.

О некоторых вопросах Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2008 года N 429.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Комитет промышленности и научно-технического развития Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан и Комитет экспортного контроля и лицензирования Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан путем слияния в Комитет промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
2. Переименовать государственные учреждения - территориальные подразделения Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 мая 2008 года N 429
Перечень
переименовываемых государственных учреждений -
территориальных подразделений Комитета по техническому
регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
1. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Акмолинской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Акмолинской области".
2. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Актюбинской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Актюбинской области".
3. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Алматинской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Алматинской области".
4. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Атырауской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Атырауской области".

5. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
6. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
7. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
8. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
9. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
10. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
11. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
12. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.

5. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
6. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Жамбылской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Жамбылской области".
7. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
8. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Карагандинской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Карагандинской области".
9. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Костанайской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Костанайской области".
10. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Кызылординской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Кызылординской области".
11. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Мангистауской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Мангистауской области".
12. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Павлодарской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Павлодарской области".

13. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
14. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
15. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
16. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 7 мамырдағы
N 429 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 123-9, 123-57 жолдар алынып тасталсын;
"Қарағанды облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 214-13-жол алынып тасталсын.
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген Иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:

13. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
14. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области".
15. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по городу Астане" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по городу Астане".
16. Государственное учреждение "Управление Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по городу Алматы" в государственное учреждение "Департамент Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по городу Алматы".
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 мая 2008 года N 429
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Алматы":
строки, порядковые номера 123-9, 123-57, исключить;
в разделе "Карагандинская область":
строку, порядковый номер 214-13, исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:

"Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне" деген бөлімдегі реттік нөмірі 237-21-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті" деген бөлімде реттік нөмірі 264-1-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Инвестиция және өнеркәсіп комитетіне" деген бөлімде:
тақырыбындағы "Инвестиция және өнеркәсіп" деген сөздер "Өнеркәсіп" деген сөзбен ауыстырылсын.
реттік нөмірі 288-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Инвестиция комитетіне" деген бөлім алынып тасталсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
5. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 1180  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 46, 546-құжат):
2-тармақ алынып тасталсын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.10.15 № 1313 Қаулысымен.
7. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Инвестиция және өнеркәсіп комитеті "Кентаукеніштарату" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы N 72  қаулысында :
тақырыбындағы және 1, 2, 4-тармақтардағы "Инвестиция және өнеркәсіп" деген сөздер "Өнеркәсіп" деген сөзбен ауыстырылсын.

в разделе "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан" строку, порядковый номер 237-21, исключить;
в разделе "Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" строку, порядковый номер 264-1, исключить;
в разделе "Комитету по инвестициям и промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан":
в заголовке слова "по инвестициям и" исключить;
строку, порядковый номер 288, исключить;
раздел "Комитету по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" исключить.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2007 года N 1180 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 46, ст. 546):
пункт 2 исключить.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.10.2012 № 1313.
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 января 2008 года № 72 "О некоторых вопросах Республиканского государственного предприятия "Кентауликвидрудник" Комитета по инвестициям и промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан":
в заголовке и пунктах 1, 2, 4 слова "по инвестициям и" исключить.