Салалық арттырушы коэффициенттерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 9 маусымдағы N 548 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 қыркүйектегі № 762 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.09.2015 № 762 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 15-бабының 16) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауыр жұмыстарда, еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды), қауіпті жұмыстарда істейтін қызметкерлердің ең төмен еңбекақы стандартын есептеуге арналған салалық арттырушы коэффициенттер:
1) тау-кен металлургия саласында-кемінде 1,8;
2) машина жасау саласында - 1,1-ден 1,3-ке дейін;
3) көмір өнеркәсібі саласында - 1,7-ден 4-ке дейін;
4) химия өнеркәсібінде - 1,5;
5) мұнайгаз саласында - 1,8;
6) құрылыс саласында - 1,5;
7) электр энергетикасы саласында - 2,0;
8) теміржол саласында - 1,05-тен 1,25-ке дейін болып бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.03 N 1002 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2010.07.29 N 761 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2011.06.25 N 709 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2011.12.28 N 1618 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2012.09.19 N 1220 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов

Об утверждении повышающих отраслевых коэффициентов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2008 года N 548. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2015 года № 762
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.09.2015 № 762 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 16) статьи 15 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить повышающие отраслевые коэффициенты для расчета минимального стандарта оплаты труда работников, занятых на тяжелых работах, работах с вредными (особо вредными), опасными условиями труда:
1)  горно-металлургической отрасли – 1,8;
2) в отрасли машиностроения - от 1,1 до 1,3;
3) в отрасли угольной промышленности - от 1,7 до 4;
4) в химической промышленности - 1,5;
5) в нефтегазовой отрасли - 1,8;
6) в отрасли строительства - 1,5;
7) в области электроэнергетики – 2,0;
8) в железнодорожной отрасли - от 1,05 до 1,25.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.11.2008 N 1002 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2010 № 761 (порядок введения в действие см. п.2); от 25.06.2011 № 709 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 28.12.2011 № 1618 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования); от 19.09.2012 № 1220 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов