Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы N 576 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 11 маусымдағы
N 576 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 ақпандағы N 117 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 7, 53-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Самұрық" холдингі" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 5-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 286 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Қазына" АҚ-ның арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 6-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 220 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1247 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 49, 518-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 5-1-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года N 576
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 июня 2008 года N 576
Дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2006 года N 117 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 2006 года N 50" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 7, ст. 53):
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 5. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "Холдинг "Самрук":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2006 года N 286 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года N 65":
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Фонд устойчивого развития "Қазына", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 6. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "Қазына":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года N 220" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 49, ст. 518):
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 5-1. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и AO "Нацхолдинг "КазАгро":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан".

4. "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 наурыздағы N 192 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Сарыарқа" ӘКК" ҰК" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 6-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын.
5. "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамдары қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумдарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 қазандағы N 970 қаулысында :
1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 6-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 6-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 6-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын.
6. "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамдары қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумдарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 мамырдағы N 392 қаулысында :

4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2007 года N 192 "Об утверждении Меморандума об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка":
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 6. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "НК "СПК "Сарыарка":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2007 года N 970 "Об утверждении меморандумов об основных принципах деятельности акционерных обществ "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс":
1) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 6. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "НК "СПК "Тобол":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан";
2) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 6. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "НК "СПК "Каспий":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан";
3) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 6. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "НК "СПК "Батыс":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан".
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2007 года N 392 "Об утверждении меморандумов об основных принципах деятельности акционерных обществ "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Epтіc", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік":

1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Ертіс" ӘКК" ҰК" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 6-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Жетісу" ӘКК" ҰК" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 6-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен "Оңтүстік" ӘКК" ҰК" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 6-бөлімде:
бірінші абзац "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.04.2014 N 377 қаулысымен.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан мемлекеттік корпоративтік басқару мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестер құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 7 мамырдағы N 363 қаулысында:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамын дамыту мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестің құрамында:
мына:
"Есімов           - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
Ахметжан Смағұлұлы   министрі, төрағаның орынбасары"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Күрішбаев        - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
Ақылбек Қажығұлұлы   министрі, төрағаның орынбасары";
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.11.2008 N 1048 Қаулысымен.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді  - ҚР Үкіметінің 12.11.2008 N 1048 Қаулысымен.

1) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Epтіc", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 6. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "НК "СПК "Epтіc":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан";
2) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 6. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "НК "СПК "Жетісу":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан";
3) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 6. "Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "НК "СПК "Оңтүстік":
абзац первый после слов "Премьер-Министром Республики Казахстан" дополнить словами "либо Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан".
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.04.2014 № 377.
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2007 года N 363 "О создании специализированных советов по вопросам государственного корпоративного управления при Правительстве Республики Казахстан":
1) в составе Специализированного совета по вопросам развития акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро" при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строку:
"Есимов                    - Министр сельского хозяйства Республики
Ахметжан Смагулович          Казахстан, заместитель председателя"
изложить в следующей редакции:
"Куришбаев                 - Министр сельского хозяйства Республики
Ахылбек Кажигулович          Казахстан, заместитель председателя";
2) (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 1048 ).