"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылдың екінші жарты жылдығына арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 шілдедегі N 706 Қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылдың екінші жарты жылдығына арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрі - Қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей Тарабына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы»18»шілдедегі
N 706 қаулысымен
бекітілген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың
және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылдың екінші
жарты жылдығына арналған жоспарлары бойынша қорытынды
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1366  қаулысымен Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Тарабы дипломатиялық арналар арқылы  ұсынған (Ресей Федерациясы СІМ 2007 жылғы 19 қарашадағы шығ. N 11445/3дснг) зымырандарды ұшырудың қоршаған ортаға әсеріне бағалау жүргізуге және әр жоспарланған ұшыруға қатысты Қазақстан Республикасының аумағында зымыран-тасығыштардан бөлінетін бөлшектердің құлау аудандарын пайдалануға қатысты барлық екі жақты шарттардың талаптары орындалған жағдайда "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және "Союз", "Зенит" зымыран-тасығыштары бойынша 2008 жылға арналған және "Протон", МБР РС-18 зымыран-тасығыштары бойынша 2008 жылдың бірінші жарты жылдығына арналған зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарларын келісті.
2007 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияның он бірінші отырысы хаттамасының 9-тармағына сәйкес Ресей тарабы Қазақстан тарабына зымыран отынының улылығы жоғары құрамдауыштарын пайдаланатын зымырандардың кейбір типтерін ("Протон", "Циклон", РС-20) "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ұшыруды кезең-кезеңмен қысқарту жөніндегі ұсыныстарды енгізгенін ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылға арналған жоспарына РС-20 зымыранын ұшыруды енгізу бөлігінде толықтыруды, сондай-ақ "Протон", МБР РС-18 зымыран-тасығыштары бойынша 2008 жылдың екінші жарты жылдығына арналған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшыруды және зымырандарды сынақтық ұшыруларды келіседі.
Оларды келісудің негізгі шарты Ресей тарабының (Ресей Федерациясы СІМ 2008 жылғы 8 мамырдағы шығ. N 4811/3дснг нотасы) "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылға арналған жоспарынан бұрын көзделген РС-18 зымырандарының үш ұшыруының бірін көрсетілген жоспардан алып тастау, Ресей федералдық ғарыштық бағдарламасы, "Ғаламдық навигациялық жүйе" федералдық мақсатты бағдарлама, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары және коммерциялық жобалар шеңберінде "Протон-М" зымыран-тасығышымен "Дирек ТВ-11/12" ғарыш аппаратын ұшыруды алып тастау туралы міндеттемелерді орындауы, сондай-ақ зымырандар ұшырудың қоршаған ортаға әсеріне бағалау жүргізуге және әр жоспарланған ұшыруға қатысты Қазақстан Республикасының аумағында зымыран-тасығыштардан бөлінетін бөлшектердің құлау аудандарын пайдалануға қатысты барлық екі жақты шарттардың талаптарын орындау болып табылады.

Об утверждении Заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на второе полугодие 2008 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2008 года N 706
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения Заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Заключение по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на второе полугодие 2008 года (далее - Заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить Заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июля 2008 года N 706
Заключение
по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков
ракет с космодрома "Байконур" на второе полугодие 2008 года
Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1366 "Об утверждении Заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2008 год" Правительство Республики Казахстан согласовало представленные Российской Стороной по дипломатическим каналам (исх. МИД Российской Федерации N 11445/3 дснг от 19 ноября 2007 года) планы запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2008 год по ракетам-носителям "Союз", "Зенит" и на первое полугодие 2008 года по ракетам-носителям "Протон", МБР РС-18 при условии выполнения всех требований двусторонних договоров, касающихся проведения оценки воздействия пусков ракет на окружающую среду и использования районов падения отделяющихся частей ракет-носителей на территории Республики Казахстан, в отношении каждого планируемого пуска.
Принимая во внимание, что в соответствии с пунктом 9 Протокола одиннадцатого заседания Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 26 ноября 2007 года Российской стороной представлены Казахстанской стороне предложения по поэтапному сокращению пусков с космодрома "Байконур" некоторых типов ракет, использующих высокотоксичные компоненты ракетного топлива ("Протон", "Циклон", РС-20), Правительство Республики Казахстан согласовывает дополнение в План испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2008 год в части включения пуска ракеты РС-20, а также запуски космических аппаратов и испытательные пуски ракет с космодрома "Байконур" на второе полугодие 2008 года по ракетам-носителям "Протон", МБР РС-18.
Основным условием их согласования является выполнение Российской стороной обязательств (нота МИД Российской Федерации от 8 мая 2008 года исх. N 4811/3 дснг) об исключении из Плана испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2008 год одного из трех предусмотренных ранее пусков ракет РС-18, исключении запуска космического аппарата "Дирек ТВ-11/12" ракетой-носителем "Протон-М" из Плана запусков космических аппаратов в рамках Федеральной космической программы России, федеральной целевой программы "Глобальная навигационная система", программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома "Байконур" на 2008 год, а также выполнение всех требований двусторонних договоров, касающихся проведения оценки воздействия пусков ракет на окружающую среду и использования районов падения отделяющих частей ракет-носителей на территории Республики Казахстан, в отношении каждого планируемого пуска.