Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет процесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 тамыздағы N 809 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет процесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет процесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Мынадай заңнамалық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1994 жылғы 27 желтоқсандағы қаулысымен қолданысқа енгізілген Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 14, 274-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 5, 55-құжат; N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., N 2-3, 23-құжат; N 5-6, 50-құжат; N 11-12, 178-құжат; N 17-18, 224, 225-құжаттар; N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 20, 727, 731-құжаттар; N 23, 916-құжат; 2000 ж., N 18, 336-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 11, 56, 57, 66-құжаттар; N 15, 139-құжат; N 19-20, 146-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 56-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 10, 31-құжат; N 14, 58-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 4-құжат; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 13, 85-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20, 21-құжаттар; N 4, 28-құжат; N 16, 131-құжат; N 18, 143-құжат; N 20, 153-құжат; 2008 жылғы 15 шілдеде "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 12 шілдеде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 шілдедегі Заңы ):
105-баптың 3-1-тармағындағы "тиісті қаржы жылына арналып бекітілген қаржыландыру жоспарынан асып кететін шарттық міндеттемелер қабылдауына жол берілмейді" деген сөздер "шарттық міндеттемелер қабылдауы Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного процесса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 августа 2008 года N 809
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного процесса".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
совершенствования бюджетного процесса
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты:
1. В Гражданский кодекс Республики Казахстан, введенный в действие постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23-24 (приложение); 1995 г., N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 187; N 14, ст. 274; N 19, ст. 370; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 5, ст. 55; N 12, ст. 183, 184; N 13-14, ст. 195, 205; 1998 г., N 2-3, ст. 23; N 5-6, ст. 50; N 11-12, ст. 178; N 17-18, ст. 224, 225; N 23, ст. 429; 1999 г., N 20, ст. 727, 731; N 23, ст. 916; 2000 г., N 18, ст. 336; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52; N 17-18, ст. 240; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 11, ст. 56, 57, 66; N 15, ст. 139; N 19-20, ст. 146; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 56; N 16, ст. 91; N 23, ст. 142; 2005 г., N 10, ст. 31; N 14, ст. 58; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст.4; N 3, ст. 22; N 4, ст. 24; N 8, ст. 45; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N 13, ст. 85; 2007 г., N 2, ст. 18; N 3, ст. 20, 21; N 4, ст. 28; N 16, ст. 131; N 18, ст. 143; N 20, ст. 153; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2008 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 15 июля 2008 г. и "Казахстанская правда" 12 июля 2008 г.):
в пункте 3-1 статьи 105 слова ", превышающих утвержденный план финансирования на соответствующий финансовый год, не допускается" заменить словами "осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан".

2. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 98, 102-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16, 18-құжаттар; N 3, 20, 23-құжаттар; N 4, 28, 33-құжаттар; N 5-6, 40-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 12, 88-құжат; N 13, 99-құжат; N 15, 106-құжат; N 16, 131-құжат; N 17, 136, 139, 140-құжаттар; N 18, 143, 144-құжат; N 19, 146, 147-құжат; N 20, 152-құжат; N 24, 180-құжат; 2008 ж., N 6-7, 27-құжат; 2008 жылғы 15 шілдеде "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 15 шілдеде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 шілдедегі Заңы ):
1) 177, 177-1, 177-2-баптар алып тасталсын;
2) 541-баптың бірінші бөлігіндегі "177-1, 177-2," деген сандар алып тасталсын;
3) 571-баптағы "177," деген сандар алып тасталсын;
4) 632-баптағы "317-1-бабы" деген сөздер "177-3, 177-4, 177-5, 317-1-баптары" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 636-баптың бірінші бөлігінің 1) тармақшасының жиырма төртінші және қырық алтыншы абзацтарындағы "177, 177-1, 177-2," деген сандар алып тасталсын.
3. "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 20, 379-құжат; 2004 ж., N 5, 29-құжат; 2007 ж., N 12, (2493) мамыр, 86-құжат):
1) 1-бапта:
2-2, 2-3, 2-5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2-2. Мемлекеттік қызмет көрсету - бюджет қаражаты есебінен және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қаржыландырылатын, күзетілетін адамдар мен объектілердің қауіпсіздігін, мемлекеттің қорғаныс қабілеті мен ұлттық қауіпсіздігін, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі күзету іс-шараларына бағытталған қызметті қоспағанда, қоғамның мүддесін қанағаттандыруға әрі жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын, бостандықтарын және заңды мүдделерін қорғауды және қажеттіліктерін қамтамасыз етуге бағытталған Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне және Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне негізделген қызмет.

2. В Кодекс Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 7-8, ст. 19; N 9, ст. 26; N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 17-18, ст. 72; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 5; N 2, ст. 19, 20; N 3, ст. 22; N 5-6, ст. 31; N 8, ст. 45; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N 12, ст. 72, 77; N 13, ст. 85, 86; N 15, ст. 92, 95; N 16, ст. 98, 102; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст. 4; N 2, ст. 16, 18;  N 3, ст. 20, 23; N 4, ст. 28, 33; N 5-6, ст. 40; N 9, ст. 67; N 10, ст. 69; N 12, ст. 88; N 13, ст. 99; N 15, ст. 106; N 16, ст. 131; N 17, ст. 136, 139, 140; N 18, ст. 143, 144; N 19, ст. 146, 147; N 20, ст. 152; N 24, ст. 180; 2008 г., N 6-7, ст. 27; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2008 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 15 июля 2008 г. и "Казахстанская правда" 15 июля 2008 г.):
1) статьи 177, 177-1, 177-2 исключить;
2) в части первой статьи 541 цифры "177-1, 177-2," исключить;
3) в статье 571 цифры "177," исключить;
4) в статье 632 слова "статье 317-1" заменить словами "статьям 177-3, 177-4, 177-5, 317-1";
5) в абзацах двадцать четвертом и сорок шестом подпункта 1) части первой статьи 636 цифры "177, 177-1, 177-2," исключить.
3. В Закон Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 20, ст. 379; 2004 г., N 5, ст. 29; 2007 г., N 12 (2493) май, ст. 86):
1) в статье 1:
пункты 2-2, 2-3, 2-5 изложить в следующей редакции:
"2-2. Государственная услуга - деятельность, основанная на законодательных актах Республики Казахстан и актах Президента Республики Казахстан, финансируемая за счет бюджетных средств и из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, направленная на удовлетворение интересов общества и обеспечение прав, свобод и защиты законных интересов и потребностей физических и юридических лиц, за исключением деятельности, направленной на охранные мероприятия по обеспечению безопасности охраняемых лиц и объектов, обороноспособности и национальной безопасности государства, функционирование Парламента Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан.

2-3. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты - мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және нәтижелерін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар.";
"2-5. Мемлекеттік қызметтер көрсету тізілімі - мемлекеттік қызметтер көрсетуді алушыларды, оларды көрсетуді қамтамасыз ететін мемлекеттік органдарды және ұйымдарды көрсете отырып, республикалық және жергілікті деңгейде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің үнемі жаңартылып отыратын тізбесін қамтитын нормативтік құқықтық акт.";
2-4-тармақ алып тасталсын;
2) 9-1-бапта:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"9-1-бап. Регламент және стандарт";
2-тармақтағы "стандарты мен регламентін" деген сөздер "стандартын" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "мен регламенті" деген сөздер алып тасталсын;
3) 15-1-бапта:
тақырыбындағы "көрсетуді жүзеге асыру" деген сөздер "көрсету" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру аясында қызметтер ұсынатын мемлекеттік" деген сөздер "Мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "стандарты мен регламентінің" деген сөздер "стандартының" деген сөзбен ауыстырылсын.
4. "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001, N 3, 17-құжат, N 9, 86-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 103-құжат; 2004 ж., N 10, 56-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 142-құжат; N 24, 144-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжаттар; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 13, 86, 87-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 99-құжат; N 18, 113-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжаттар; N 2, 14-құжат; N 10, 69-құжат; N 12, 88-құжат; N 17, 139-құжат; N 20, 152-құжат):
1) 27-баптың 1-тармағында:
1) тармақша "әзірлейді" деген сөзден кейін "және әлеуметтік-экономикалық даму болжамы мен бюджет параметрлерін мақұлдайды" деген сөздермен толықтырылсын;
1-1) тармақша алып тасталсын;
1-2) тармақшадағы "тиісті қаржы жылына арналған" деген сөздер алып тасталсын;
1-5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1-5) облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органның стратегиялық жоспарын бекітеді;";
1-6) тармақша алып тасталсын;
2) 31-баптың 1-тармағында:
1) тармақша алып тасталсын;
1-1) тармақшадағы "және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік жоспарлау және бюджеттің атқарылу жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарының жұмысын үйлестіреді" деген сөздер алып тасталсын;
1-4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1-4) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органның стратегиялық жоспарын бекітеді;";
1-5) тармақшадағы "экономикалық, бюджеттік" деген сөздер "мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын.

2-3. Стандарт государственной услуги - требования к оказанию государственной услуги, включающие характеристики процесса, формы, содержания и результата оказания государственной услуги.";
"2-5. Реестр государственных услуг - нормативный правовой акт, содержащий регулярно обновляемый перечень государственных услуг, оказываемых на республиканском и местном уровнях, с указанием получателей государственных услуг, государственных органов и организаций, обеспечивающих их оказание.";
пункт 2-4 исключить;
2) в статье 9-1:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 9-1. Регламент и стандарт";
в пунктах 2 и 3 слова "и регламент оказания" исключить;
3) в статье 15-1:
в заголовке слово "Осуществление" заменить словом "Оказание";
в пункте 1 слова ", предоставляющие услуги в рамках реализации бюджетных программ (подпрограмм)" исключить;
в пункте 2 слова "и регламента оказания" исключить.
4. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 3, ст. 17; N 9, ст. 86; N 24, ст. 338; 2002 г., N 10, ст. 103; 2004 г., N 10, ст. 56; N 17, ст. 97; N 23, ст. 142; N 24, ст. 144; 2005 г., N 7-8, ст. 23; 2006 г., N 1, ст. 5; N 13, ст. 86, 87; N 15, ст. 92, 95; N 16, ст. 99; N 18, ст. 113; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст.4; N 2, ст. 14; N 10, ст. 69; N 12, ст. 88; N 17, ст. 139; N 20, ст. 152):
1) в пункте 1 статьи 27:
в подпункте 1) после слова "разрабатывает" дополнить словами "и одобряет прогноз социально-экономического развития и бюджетных параметров";
подпункт 1-1) исключить;
в подпункте 1-2) слова "на соответствующий финансовый год" исключить;
подпункт 1-5) изложить в следующей редакции:
"1-5) утверждает стратегический план исполнительного органа, финансируемого из областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы;";
подпункт 1-6) исключить;
2) в пункте 1 статьи 31:
подпункт 1) исключить;
в подпункте 1-1) слова "и координирует работу местных уполномоченных органов района (города областного значения) по бюджетному планированию и исполнению бюджета" исключить;
подпункт 1-4) изложить в следующей редакции:
"1-4) утверждает стратегический план исполнительного органа, финансируемого из бюджета района (города областного значения);";
подпункт 1-5) исключить.

5. "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің жаршысы, 2001 ж., N 17-18, 243-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 6, 10; N 7-8-құжат, 19-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 15, 95-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
64-баптың 4-тармағының 1) тармақшасындағы "мемлекеттік" деген сөз "бюджеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
6. "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 10, 55-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 14, 58-құжат; 2006 ж., N 10, 52-құжат; N 16, 99-құжат, 2007 ж., N 4, 28, 33-құжаттар; N 9, 67-құжат, N 20 (2501), 153-құжат):
34-бап мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылсын:
"7. Ұлттық холдингтердің және ұлттық басқарушы компаниялардың жарғылық капиталын ұлғайту кезінде акциялардың қосымша эмиссиясын төлеуді Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекеттік органдар жүргізеді.".
7. "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 4, 32-құжат):
1) 15-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкін қоспағанда, мемлекеттік мекемелердің қаржылық есептілік көлемі, оны жасау нысандары мен тәртібі Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен белгіленеді.";
2) 20-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен басқа, мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жүйесін мемлекеттік реттеу ерекшеліктері Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасымен белгіленеді".
8. "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 17, 135-құжат):
37-баптың 5-тармағында:
2) тармақша "себепші болатын" деген сөздерден кейін "активтер мен басқа да" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшадағы "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларда," деген сөздер алып тасталсын.
2-бап. Осы Заң 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 7-тармақты қоспағанда, алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 17-18, ст. 243; 2004 г., N 23, ст. 142; 2005 г., N 6, ст. 10; N 7-8, ст. 19; 2006 г., N 1, ст. 5; N 3, ст. 22; N 15, ст. 95; 2007 г., N 2, ст. 18):
в подпункте 1) пункта 4 статьи 64 слова "государственных" заменить словами "бюджетных".
6. В Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 10, ст. 55; N 21-22, ст. 160; 2004 г., N 23, ст. 140; 2005 г., N 14, ст. 58; 2006 г., N 10, ст. 52; N 16, ст. 99; 2007 г., N 4, ст. 28, 33; N 9, ст. 67; N 20 (2501), ст. 153):
статью 34 дополнить пунктом 7 следующего содержания:
"7. При увеличении уставного капитала национальных холдингов и национальной управляющей компании, оплата дополнительной эмиссии акций может проводиться государственными органами по решению Правительства Республики Казахстан".
7. В Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., N 4, ст. 32):
1) в пункте 3 статьи 15 слова "определяются уполномоченным органом, если иное не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан" заменить словами ", за исключением Национального Банка Республики Казахстан, устанавливаются в порядке, определенном бюджетным законодательством Республики Казахстан";
2) пункт 2 статьи 20 изложить в следующей редакции:
"2. Государственное регулирование системы бухгалтерского учета и финансовой отчетности в государственных учреждениях, кроме Национального Банка Республики Казахстан, устанавливается бюджетным законодательством Республики Казахстан.".
8. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., N 17, ст. 135):
в пункте 5 статьи 37:
в подпункте 2) после цифры "2)" дополнить словами "активов и других";
в подпункте 4) слова "в случаях, установленных законами Республики Казахстан" исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования, за исключением пункта 7, который вводится в действие с 1 января 2013 года.
Президент
Республики Казахстан