Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1218 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2211 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2009 — 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1218 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1218
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2211
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1218 «Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы» следующие изменения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің стратегиялық бағыттары» деген бөлімде:
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі қызметінің стратегиялық бағыттары, даму мақсаты және негізгі индикаторлары» деген кіші бөлімде:
кестеде:
«Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару» деген 1-стратегиялық бағытта:

в Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «3. Стратегические направления деятельности Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»:
в подразделе «Стратегические направления, цели развития и ключевые индикаторы деятельности Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»:
в таблице:
в Стратегическом направлении 1. «Управление риском потери (отсутствия) работы»:

246,4
130,0
оның ішінде:
әйелдер
70,7
21,7
жастар
51,7
17,3
»;
«балалар үйлерінің тәрбиеленушілері мен жетім балалар және ата-анасының камқорлығынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балалар;» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанындағы «61,3», «32,3» деген сандар тиісінше «82,2», «43,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғыз басты, көп балалы ата-аналар және т.б.;» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанындағы «34,4» деген сандар «48,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«жұмысынан айырылған жағдайда Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемнің ең жоғары кезеңін ұлғайту» деген жолдың «2009 ж.», «2010 ж.» деген бағандарындағы «136,4», «136,4» деген сандар тиісінше «60,0», «60,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Еңбек құқығының бұзылу қатерін басқару» деген 2-стратегиялық бағытта:

246,4
130,0
в том числе:
женщины
70,7
21,7
молодежь
51,7
17,3
»;
в графе «2009 г.» строки «воспитанники детских домов и дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до 23 лет;» цифры «61,3», «32,3» заменить соответственно цифрами «82,2», «43,4»;
в графе «2009 г.» строки «одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей и др.;» цифры «34,4» заменить цифрами «48,0»;
в графах «2009 г.», «2010 г.» строки «увеличение максимального периода социальной выплаты на случай потери работы из Государственного фонда социального страхования» цифры «136,4», «136,4» заменить соответственно цифрами «60,0», «60,0»;
в Стратегическом направлении 2. «Управление риском нарушения трудовых прав»:

2.1-мақсатта:
«2.1.2. Еңбектің заманауи стандарттарын әзірлеу және енгізу» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанындағы «44», «9» деген сандар тиісінше «30», «3» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.1.3. Еңбек қызметінің қауіпсіз жағдайларын қамтамасыз ету» деген жолдың «2009 ж.», «2010 ж.», «2011 ж.» деген бағандарындағы «1350», «1300», «1200», «510», «490», «470» деген сандар тиісінше «325», «320», «310», «74», «72», «70» деген сандармен ауыстырылсын;
2.2-мақсатта:
«2.2.3. Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігін арттыру» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанындағы «400» деген сандар «230» деген сандармен ауыстырылсын;
«Көші-қон процестерін басқару» деген 3-стратегиялық бағытта:
3.2-мақсатта:
«3.2.1. Ішкі еңбек көші-қоны процестерін тәртіпке келтіру (АШМ, ЭМРМ, ИСМ, БҒМ, ККМ, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдерімен бірлесіп)» деген жолдың «Көрсеткіштері» деген бағанындағы «ішкі көші-қон квотасын белгілеу (2009 ж.)» және «Еліміздің қолайсыз аумақтарында тұратын Қазақстан азаматтарын «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыруға қатыстыру (2009 - 2011 жж.)» деген сөйлемдер алып тасталсын;
«Қарттық, мүгедектік, асыраушысынан айрылу және өзге әлеуметтік қатерлердің басталуы салдарынан туындайтын қатерлерді басқару» деген 4-стратегиялық бағытта:
4.1-мақсатта:
«4.1.6. Әлеуметтік төлемдерді ұйымдастырудың тиімді жүйесін қамтамасыз ету» деген жолдың «2009 ж.», «2010 ж.» деген бағандарындағы «10», «32» деген сандар тиісінше «80», «90» деген сандармен ауыстырылсын;
4.3-мақсатта:
«Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанындағы «4» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«4.3.1. Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің құқықтық негіздерін құру» деген жолдың «Көрсеткіштері» деген бағанындағы «2009 ж.» деген сандар «2009 - 2010 жж.» деген сандармен ауыстырылсын;
«4.3.2. МЕҰ және бизнес құрылымдарды арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге тарту» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанындағы «9» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
«Белгіленген ең төмен шекті деңгейден төмен табысты азайту тәуекелін басқару» деген 5-стратегиялық бағытта:
5.1-мақсатта:
«5.1.1. Ең төмен күнкөріс деңгейін айқындау әдістемесін жетілдіру» деген жолдың «Көрсеткіштері» деген бағанындағы «2. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігімен бірлесіп тұтыну себетінің ең төмен құрамының нақты өзгерістеріне сәйкес ең төмен күнкөріс деңгейін белгілеу әдістемесін жетілдіру бойынша ғылыми зерттеулер жүргізу (2009 ж.)» деген тармақ алып тасталсын;
5.2-мақсатта:
«Кедейлік деңгейін төмендетуге жәрдемдесу» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанындағы «12,0» деген сандар «13,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалардың тізбесі» деген 6-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

в Цели 2.1.:
в графе «2009 г.» строки «2.1.2. Разработка и внедрение современных стандартов труда» цифры «44», «9» заменить соответственно цифрами «30», «3»;
в графах «2009 г.», «2010 г.», «2011 г.» строки «2.1.3. Обеспечение безопасных условий трудовой деятельности» цифры «1350», «1300», «1200», «510», «490», «470» заменить соответственно цифрами «325», «320», «310», «74», «72», «70»;
в Цели 2.2.:
в графе «2009 г.» строки «2.2.3. Повышение социальной ответственности бизнеса» цифру «400» заменить цифрой «230»;
в Стратегическом направлении 3. «Управление миграционными процессами»:
в Цели 3.2.:
в графе «Показатели» строки «3.2.1. Упорядочение процессов внутренней трудовой миграции (совместно с МСХ, МЭМР, МИТ, МОН, МТК, акимы областей, городов Алматы и Астаны» предложения «Установление квоты внутренней миграции (2009 г.)» и «Вовлечение граждан Казахстана, проживающих в неблагополучных территориях страны, в реализацию Программы «Нурлы-Кош»(2009 - 2011 гг.)» исключить;
в Стратегическом направлении 4. «Управление риском уязвимости вследствие наступления старости, инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков»:
в Цели 4.1.:
в графах «2009 г.», «2010 г.» строки «4.1.6. Обеспечение эффективной системы организации социальных выплат» цифры «10», «32» заменить соответственно цифрами «80», «90»;
в Цели 4.3.:
в графе «2009 г.» строки «Совершенствование системы предоставления специальных социальных услуг» цифру «4» заменить цифрой «1»;
в графе «Показатели» строки «4.3.1. Создание правовых основ предоставления специальных социальных услуг» цифры «2009 г.» заменить цифрами «2009-2011 гг.»;
в графе «2009 г.» строки «4.3.2. Привлечение НПО и бизнес структур к оказанию специальных социальных услуг» цифру «9» заменить цифрой «3»;
в Стратегическом направлении 5. «Управление риском снижения дохода ниже установленного порогового минимума»:
в Цели 5.1.:
в графе «Показатели» строки «5.1.1. Совершенствование методики определения величины прожиточного минимума» пункт «2. Проведение совместных научных исследований с Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по совершенствованию методики определения прожиточного минимума в соответствии с реальными изменениями состава минимальной потребительской корзины (2009 г.)» исключить;
в Цели 5.2.:
в графе «2009 г.» строки «Содействие снижению уровня бедности» цифры «12,0» заменить цифрами «13,2»;
раздел 6 «Перечень бюджетных программ» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению

807 339 411
1 014 663 243
Бюджеттік даму бағдарламалары
1 230 635
1 230 635
2 915 495
6 215 804
5 908 288
4 597 353
Мемлекеттік мекеменің басшысы _______________________
Бас бухгалтер (ҚЭБ басшысы) _________________________
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-кон саласындағы уәкілетті органның қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер»
Сипаттамасы
Министрлік аппаратының және оның аумақтық органдарын ұстау; әлеуметтік-еңбек саласындағы конституциялық кепілдіктердің сақталуын қамтамасыз ету; бірыңғай әлеуметтік саясатты іске асыру; еңбек көші-қонын басқаруды жүзеге асыру; жұмыс күшін сыртқа шығаруды лицензиялауды жүргізу; еңбек және әлеуметтік заңнаманың сақталуын мемлекеттік қадағалау; әлеуметтік қызмет көрсету сапасын бақылау; әлеуметтік-еңбек саласында нысаналы және халықаралық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру; бірыңғай ақпараттық қамтамасыз етуді құру.
Стратегиялық бағыты

807 339 411
1 014 663 243
Бюджетные программы развития
1 230 635
1 230 635
2 915 495
6 215 804
5 908 288
4 597 353
Руководитель государственного учреждения ______________
Гл. бухгалтер (начальник ФЭО) _________________________
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 «Услуги по организации деятельности уполномоченного органа в
области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения»
Описание
Содержание аппаратов Министерства и его территориальных органов;
обеспечение соблюдения конституционных гарантий в социально-трудовой
сфере; реализация единой социальной политики; осуществление управления
трудовой миграцией; проведение лицензирования вывоза рабочей силы;
государственный надзор за соблюдением трудового и социального
законодательства; контроль качества оказания социальных услуг; разработка
и реализация целевых и международных программ в социально-трудовой сфере;
создание единого информационного обеспечения.
Стратеги-
ческое
направление

1. Жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
3. Көші-кон процестерін басқару
4. Қарттықтың, асыраушысынан айрылу және мүгедектіктің басталуы салдарынан туындайтын қатерді басқару
5. Табыстың белгіленген ең төменгі шекті деңгейінен төмен болуы қатерін басқару
Мақсаты
1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін алдын алу
1.2. Еңбек ресурстарын дамыту
1.3. Өнімді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу
2.1. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерінің алдын алу
2.2. Еңбек құқықтарын қорғау жүйесін дамыту
З.1. Басқарылмайтын көші-кон қатерінің алдын алу
3.2. Халықтың көші-қонын реттеу тетігін жетілдіру
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылған, асыраушысынан айрылған жағдайларда және заңнамада көзделген өзге де негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыруға жәрдемдесу
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
5.1. Ең төмен табысқа мемлекеттік кепілдіктерді іске асыру
5.2. Кедейлік деңгейін төмендетуге жәрдемдесу
Міндеттері
1.1.1. Еңбек нарығы мониторингі және болжау.
1.1.2. Жұмыспен қамтуды заңдастыруды ынталандыру.
1.1.3. Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөнінде халықтың хабардар болуын арттыру.
1.2.1. Жұмыс күші сапасын арттыру.
1.3.1. Қосымша құны жоғары салалардағы жұмыспен қамтуды ұлғайту.
1.3.2. Жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу.
1.3.3. Халықтың нысаналы топтарын,
оның ішінде:
- аз қамтамасыз етілгендерді;
- 21 жасқа дейінгі жастарды;
- балалар үйлерінің тәрбиеленушілері мен жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балаларды;
- кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар мен т.б. жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету.
2.1.1. Еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғаудың заманауи стандарттарын әзірлеу және енгізу.
2.1.2. Еңбек қызметінің қауіпсіз жағдайларын қамтамасыз ету.
2.2.1. Еңбекті нормалау жүйесін жетілдіру.
2.2.2. Бюджеттік сала қызметкерінің еңбекақы жүйесін кезең-кезеңімен жетілдіру.
2.2.3. Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігін арттыру.
2.2.4. Еңбек заңнамасының сақталуын бақылауды күшейту.
3.1.1. Халықтың көші-коны мониторингін және оны болжауды жақсарту.
3.1.2. Көші-кон заңнамасының сақталуын бақылауды күшейту.
3.1.3. Шет елдердегі казақ диаспорасы өкілдерінің арасында ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу.
3.2.1. Ішкі еңбек көші-коны процестерін тәртіпке келтіру (мүдделі органдармен бірлесе отырып).
3.2.2. Экономиканың басым салаларына жоғары білікті ШЖК тарту рәсімдерін жеңілдету.
3.2.3. Өңірлердің әлеуметтік-экономикалық даму мүдделерін ескере отырып, оралмандарды орналастыру.
3.2.4. Оралмандардың бастапқы бейімделуі мен кірігуі жағдайларын жақсарту.
4.1.1. Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру.
4.1.2. Зейнетақымен қамсыздандыру жүйесі параметрлерін жетілдіру.
4.1.3. ЖЗҚ міндетті зейнетақы жарналарының сақталуын қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдау.
4.1.4. Жинақтаушы зейнетақы жүйесіне әкімшілік етуді жетілдіру.
4.1.5. Міндетті зейнетақы жарналарының ЖЗҚ уақытында түсуін қамтамасыз ету.
4.2.1. Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесі параметрлері жүйесін жетілдіру.
4.2.2. МӘСҚ-ға міндетті әлеуметтік аударымдардың уақтылы түсуін қамтамасыз етуге жәрдемдесу.

1. Управление риском потери (отсутствия) работы.
2. Управление риском нарушения трудовых прав.
3. Управление миграционными процессами.
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков.
5. Управление риском снижения дохода ниже
установленного порогового минимума
Цели
1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы.
1.2. Развитие трудовых ресурсов.
1.3. Содействие эффективной занятости.
2.1. Предупреждение риска нарушения трудовых прав.
2.2. Развитие системы защиты трудовых прав.
3.1. Предупреждение риска неуправляемой миграции.
3.2. Совершенствование механизма регулирования миграции населения.
4.1. Обеспечение адекватности размеров пенсионных выплат.
4.2. Содействие повышению уровня социального обеспечения в случаях
утраты трудоспособности, потери кормильца и по иным законодательно
предусмотренным основаниям.
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг.
5.1. Реализация государственных гарантий минимальных доходов.
5.2. Содействие снижению уровня бедности.
Задачи
1.1.1. Улучшение мониторинга и прогнозирования рынка труда.
1.1.2. Стимулирование формализации занятости.
1.1.3. Повышение информированности населения по вопросам занятости
населения.
1.2.1. Повышение качества рабочей силы.
1.3.1. Расширение занятости в отраслях с высокой добавленной стоимостью.
1.3.2. Содействие в трудоустройстве.
1.3.3. Обеспечение занятости целевых групп населения, в том числе:
- малообеспеченные;
- молодежь в возрасте до 21 года;
- воспитанники детских домов и дети-сироты и дети, оставшиеся без
попечения родителей, в возрасте до 23 лет;
- одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей и
др.
2.1.1. Разработка и внедрение современных стандартов безопасности и охраны труда.
2.1.2. Обеспечение безопасных условий трудовой деятельности. 22.1.
Совершенствование системы нормирования труда. 2.2.2. Поэтапное
совершенствование системы оплаты труда работников бюджетной сферы. 2.2.3.
Повышение социальной ответственности бизнеса. 2.2.4. Ужесточение
контроля за соблюдением трудового законодательства. 3.1.1. Улучшение
мониторинга и прогнозирования миграции населения. 3.1.2. Ужесточение
контроля за соблюдением миграционного законодательства. 3.1.3. Проведение
информационно-разъяснительной работы среди представителей казахской
диаспоры в зарубежных странах. 3.2.1. Упорядочение процессов внутренней
трудовой миграции (совместно с заинтересованными органами). 3.2.2.
Упрощение процедур привлечения высококвалифицированной ИРС в приоритетные
отрасли экономики. 3.2.3. Расселение оралманов, с учетом интересов
социально-экономического развития регионов. 3.2.4. Улучшение условий
первичной адаптации и интеграции оралманов. 4.1.1. Повышение размеров
пенсионных выплат. 4.1.2. Совершенствование параметров системы пенсионного
обеспечения. 4.1.3. Принятие мер по обеспечению сохранности обязательных
пенсионных взносов в НПФ. 4.1.4. Совершенствование администрирования накопительной пенсионной системы. 4.1.5. Обеспечение своевременности
поступлений обязательных пенсионных взносов в НПФ. 4.2.1.
Совершенствование параметров системы обязательного социального
страхования. 4.2.2. Содействие обеспечению своевременности поступлений
обязательных социальных отчислений в ГФСС.

17367
21381
27796
Нәтиже көрсеткіштері
Зейнетақы мен жәрдемақыны уақытында және толық төлеу
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
293 154 278
363 609 000
454 231 109
545 090 230
721 081 605
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
003 «Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар»
Сипаттамасы
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеу
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, асыраушысынан айрылу жағдайының және мүгедектіктің басталуы салдарынан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылу, асыраушысынан айрылған жағдайларда және заңнамада көзделген өзге де негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыруға жәрдемдесу
Міндеттері
4.2.3. Халықтың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жылдық орташа саны:
адам

17367
21381
27796
Показатели
результата
Своевременная и полная выплата пенсий и пособий
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
293 154 278
363 609 000
454 231 109
545 090
230
721 081 605
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
003 «Государственные социальные пособия»
Описание
Выплата государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю
потери кормильца, по возрасту.
Стратегическое направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.1. Обеспечение адекватности размеров пенсионных выплат;
4.2. Содействие повышению уровня социального обеспечения в случаях
утраты трудоспособности, потери кормильца и по иным законодательно
предусмотренным основаниям
Задачи
4.2.3. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Среднегодовая
численность
получателей
госсоцпособий:
чел.

111
132
107,5
Нәтиже көрсеткіштері
Балаларға арналған жәрдемақының уақтылы және толық төленуі
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
16 723 500
27 900 021
30 336 875
42 703 496
45 912 916
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
008 «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар»
Сипаттамасы
Мемлекеттің Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккендерге біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу жөніндегі -ткен жылдардың борышын орындауы
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, асыраушысынан айрылу және мүгедектіктің басталуы салдарынан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылу, асыраушысынан айрылған жағдайларда және өзге де заңнамада көзделген негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыруға жәрдемдесу
Міндеттері
4.2.3. Халықтың жекелеген санатына әлеуметтік қолдау көрсету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
х
адам

111
132
107,5
Показатели результата
Своевременная и полная выплата пособий для детей
Расходы на реализацию
программы
тыс.
тенге
16 723 500
27 900 021
30 336 875
42 703 496
45 912 916
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная программа
008 «Единовременные государственные денежные компенсации пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне»
Описание
Выполнение государством обязательств прошлых лет по выплате
единовременных государственных денежных компенсаций пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.2. Содействие повышению уровня социального обеспечения в случаях
утраты трудоспособности, потери кормильца и по иным законодательно
предусмотренным основаниям
Задачи
4.2.3. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Среднегодовая
численность:
чел.

4 682 512
3 559 358
781 147
156 771
34 187
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
009 «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру»
Сипаттамасы
Министрліктің орталық аппараты мен аумақтық органдарын материалдық-техникалық жарақтандыру және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
- жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару;
- еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару;
- көші-қон процестерін басқару;
- қарттықтың, асыраушысынан айрылу және мүгедектіктің басталуы салдарынан туындайтын қатерді басқару;
- табыстың белгіленген ең төменгі шекті деңгейінен төмен болуы қатерін басқару.
Мақсаты
Жүктелген функциялардың сапалы және тиімді орындалуы мақсатында Министрліктің орталық аппараты мен аумақтық органдарын материалдық-техникалық жарақтандыру және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету.
Міндеттері
Материалдық-техникалық жарақтандыру деңгейін арттыру және ақпараттық жүйелерді қолдау
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сатып алынған автокөлік құралдарының болжамды саны
дана
0
6
0
Сатып алынған есептеу және ақпараттық техниканың болжамды саны
дана

4 682 512
3 559 358
781 147
156 771
34 187
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
009 «Материально-техническое оснащение Министерства труда и
социальной защиты населения Республики Казахстан»
Описание
Материально-техническое оснащение и информационно-техническое
обеспечение центрального аппарата и территориальных органов
министерства
Стратегическое
направление
Управление:
- риском потери (отсутствия) работы;
- риском нарушения трудовых прав;
- миграционными процессами;
- риском уязвимости вследствие наступления старости, инвалидности,
потери кормильца и иных социальных рисков;
- риском снижения дохода ниже установленного порогового минимума.
Цель
Материально-техническое оснащение, информационно-техническое
обеспечение центрального аппарата и территориальных органов
министерства в целях качественного и эффективного исполнения
возложенных на них функций.
Задачи
Повышение уровня материально-технической оснащенности и поддержка
информационных систем
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Ориентировочное
количество
приобретенных
автотранспортных
средств
шт.
0
6
0
Ориентировочное
количество
приобретенной
вычислительной и
информационной
техники
шт.

2.1.1. Еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғаудың заманауи стандарттарын әзірлеу және енгізу
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Аяқталған ҒЗЖ болжамды саны
дана
10
8
9
9
9
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
ҒЗЖ нәтижелері енгізілген кәсіпорындардың саны
дана
11
12
14
16
17
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

2.1.1. Разработка и внедрение современных стандартов
безопасности и охраны труда
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Ориентировочное
количество
завершенных НИР
шт.
10
8
9
9
9
Показатели качества
X
Показатели
эффективности
Х
Показатели
результата
Количество
предприятий, на
которых внедрены
результаты НИР
шт.
11
12
14
16
17
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу
Міндеттері
1.1.1. Еңбек нарығы мониторингін жақсарту және болжау
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Өңделетін ақпараттың болжамды саны
дана
5 159
5 581
5 800
5 900
6 000
Сапа көрсеткіштері
Берілген ақпараттың дұрыстығы және толықтығы
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Шешім қабылдау үшін министрлікті сапалы талдау материалдарымен қамтамасыз ету
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
64 757
66 226
73 485
84 590
99 571
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
015 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қызметтер енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Әртүрлі әлеуметтік қатерлердің алдын алу, әлеуметтік қызметті халықтың әлеуметтік қауіпсіздігі факторларының бірі ретінде пайдалану
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, асыраушысынан айрылу және мүгедектіктің басталуы салдарынан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
4.3.3. Әлеуметтік қызметтің қолжетімділігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдерде белгіленген
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақытылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
936 694
2 395 144
8 222 014
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
016 «Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу»
Сипаттамасы
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
Стратегиялық бағыты
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
Мақсаты
2.2. Еңбек құқықтарын қорғау жүйесін дамыту
Міндеттері

1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы
Задачи
1.1.1. Улучшение мониторинга и прогнозирования
рынка труда
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Ориентировочное
количество
обрабатываемой
информации
шт.
5 159
5 581
5 800
5 900
6 000
Показатели
качества
Достоверность и полнота представленной информации
Показатели
эффективности
X
Показатели
результата
Обеспечение министерства качественными аналитическими
материалами для принятия решения.
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
64  757
66 226
73 485
84 590
99 571
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
015 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на введение стандартов социальных услуг»
Описание
Предупреждение различных социальных рисков, использование
социальных услуг в качестве одного из факторов социальной
безопасности населения.
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
4.3.3. Обеспечение доступности социальных услуг
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями,
заключенными с акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
Х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
936 694
2 395 144
8 222 014
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная программа
016 «Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью,
возложенное судом на государство, в случае прекращения
деятельности  юридического лица»
Описание
Выполнение обязательств государства по возмещению вреда
потерпевшим, в случае прекращения деятельности юридического лица
Стратегическое
направление
2. Управление риском нарушения трудовых прав
Цель
2.2. Развитие системы защиты трудовых прав
Задачи

2.2.4. Еңбек заңнамасының сақталуын бақылауды қатаңдату
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Төлем жүргізілген сот қуынымдарының болжамды саны
Атқару парағы
827
978
978
881
783
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Төлемнің уақытылы және атаулылығы
%
100,0
100,0
100,0
100,0
100,0
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

2.2.4. Ужесточение контроля за соблюдением трудового
законодательства
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Ориентировочное
количество
судебных исков,
по которым
осуществлена
выплата
исп.
лист
827
978
978
881
783
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
X
Показатели
результата
Своевременность
и адресность выплаты
%
100,0
100,0
100,0
100,0
100,0
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

1 267 424
1 500 000
1 000 000
700 000
700 000
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
017 «Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар»
Сипаттамасы
№ 1, № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды төлеу
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, асыраушысынан айрылу және мүгедектіктің басталуы салдарынан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылған, асыраушысынан айрылған жағдайларда және заңнамада көзделген өзге де негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыруға жәрдемдесу
Міндеттері

1 267 424
1 500 000
1 000 000
700 000
700 000
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
017 «Государственные специальные пособия»
Описание
Выплата государственных специальных пособий по списку № 1, № 2
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.1. Обеспечение адекватности размеров пенсионных выплат,
4.2. Содействие повышению уровня социального обеспечения в
случаях утраты трудоспособности, потери кормильца и по иным
законодательно предусмотренным основаниям
Задачи

Жаңадан пайдалануға берілетін әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін ұстау: 2009 жыл - 4 бірлік, 2010 жыл - 4 бірлік., 2011 жыл - 3 бірлік.
Стратегиялық бағыты
4.Қарттық, мүгедектік, асыраушысынан айрылу және өзге әлеуметтік қатерлердің басталуы салдарынан туындайтын қатерлерді басқару
Мақсаты
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
4.3.3. Әлеуметтік қызметтің қолжетімділігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдерде белгіленген
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
15 243
212 012
535 254
1 084 095
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
019 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері»
Сипаттамасы
Бағдарламада:
- 5 дана - медициналық-әлеуметтік мекемесін;
- 2 дана - мүгедектерді оңалту орталығын;
-1 дана - оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығын салу көзделеді
Стратегиялық бағыты
3. Көші-кон процестерін басқару
4. Қарттық, мүгедектік, асыраушысынан айрылу және өзге әлеуметтік қатерлердің басталуы салдарынан туындайтын қатерлерді басқару
Мақсаты
3.2. Халықтың Көші-қонын реттеу тетігін жетілдіру
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
3.2.4. Оралмандардың бастапқы бейімделуі мен кірігуі жағдайларын жақсарту
4.3.3. Әлеуметтік қызметтің қолжетімділігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдерде белгіленген
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақытылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
507 000
2 915 495
5 885 754
5 239 180
3 975 685
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
020 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеміне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Табысы кедейлік шегінен аз, сондай-ақ азық-түлік себетінің құнынан төмен, 18 жасқа дейінгі балалары бар адамдарды (отбасыларды) мемлекет тарапынан қолдау
Стратегиялық бағыты

в 2009 году - 4 ед., в 2010 году - 4 ед., в 2011 году - 3 ед.
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления
старости, инвалидности, потери кормильца и иных социальных
рисков
Цель
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
4.3.3. Обеспечение доступности соцуслуг
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями,
заключенными с акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
15 243
212 012
535 254
1 084 095
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная
программа
019 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов социального обеспечения»
Описание
Программой предусматривается строительство:
- медико-социальных учреждений - 5 шт.;
- центра реабилитации инвалидов - 1 шт.;
- центра адаптации и интеграции оралманов - 1 шт.
1. Услуги по социальному обслуживанию нуждающихся граждан и первичной
адаптации оралманов
Стратегическое
направление
3. Управление миграционными процессами
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
3.2. Совершенствование механизма регулирования миграции населения
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
3.2.4. Улучшение условий первичной адаптации и интеграции
оралманов
4.3.3. Обеспечение доступности соцуслуг
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями,
заключенными с акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
Х
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
507 000
2 915 495
5 885 754
5 239 180
3 975 685
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
020 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи
и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с
ростом размера прожиточного минимума»
Описание
Государственная поддержка лиц (семей) с доходами ниже черты бедности,
а также семей, имеющих детей до 18 лет, с доходами ниже стоимости
продовольственной корзины.
Стратегическое
направление

5. Белгіленген ең төменгі шекті деңгейден төмен табыстың төмендеуі қатерін басқару
Мақсаты
5.2. Кедейлік деңгейін төмендетуге жәрдемдесу
Міндеттері
5.2.2. Балалар және отбасы жәрдемақыларының мөлшерін арттыру
5.2.3. Көрсетілетін әлеуметтік көмектің атаулылығын қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдерде белгіленген
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақытылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
2 785 500
3 280 631
3 301 581
3 315 240
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
022 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды үкіметтік емес секторда орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды мемлекеттік емес секторда орналастыру
Стратегиялық бағыты
4.Қарттық, мүгедектік, асыраушысынан айрылу және өзге әлеуметтік қатерлердің басталуы салдарынан туындайтын қатерлерді басқару
Мақсаты
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
4.3.2. МЕҰ және бизнес құрылымдарды әлеуметтік қызмет көрсетуге тарту
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдерде белгіленген
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақытылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
165 120
541 603
915 050
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
023 «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді әдіснамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер»
Сипаттамасы
Протездік-ортопедиялық кәсіпорын үшін жаңа өнім түрлеріне техникалық құжаттамаларды әзірлеу;
күрделі, ерекше күрделі және қалыпты емес зақымдануы бар мүгедектерді протездеу жөніндегі сынақ-тәжірибе жұмыстарын жүргізу
Стратегиялық бағыты

5. Управление риском снижения дохода ниже установленного порогового
минимума
Цель
5.2. Содействие снижению уровня бедности
Задачи
5.2.2. Повышение размеров детских и семейных пособий;
5.2.3. Обеспечение адресности оказываемой социальной помощи
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями,
заключенными с акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
2 785 500
3 280 631
3 301 581
3 315 240
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на размещение государственного
социального заказа в неправительственном секторе»
Описание
Размещение госсоцзаказа в негосударственном секторе на
оказание соцуслуг
Стратегическое
направление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
4.3.2. Привлечение НПО и бизнес структур на оказание
соцуслуг в негосударственном секторе
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями,
заключенными с акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
Х
Показатели
эффективности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
0
0
165 120
541 603
915 050
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Бюджетная программа
023 «Услуги по методологическому обеспечению оказания
инвалидам протезно-ортопедической помощи»
Описание
Разработка технической документации на новые виды изделий
для протезно-ортопедических предприятий;
проведение опытно-экспериментальных работ по
протезированию инвалидов со сложными, особо сложными и
типичными формами увечья
Стратегическое
направление

3.2. Халықтың көші-қонын реттеу тетігін жетілдіру
Міндеттері
3.2.4. Оралмандардың бастапқы бейімделуі мен кірігуі жағдайларын жақсарту
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Бастапқы бейімделу қызметтерімен қамтылған оралмандардың болжамды саны
адам
-
673
1220
2340
2340
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
Бір оралманға бейімделу қызметін көрсетуге жұмсалатын шығындар
мың теңге
-

3.2. Совершенствование механизма регулирования миграции
населения
Задачи
3.2.4. Улучшение условий первичной адаптации и интеграции
оралманов
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Ориентировочное
количество
оралманов, охваченных
услугами первичной
адаптации
человек
-
673
1220
2340
2340
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
Затраты на оказание
адаптационных услуг на
одного оралмана в год
тыс.
тенге
-

66,1
60,9
55,2
53,3
Нәтиже көрсеткіштері
Оралмандардың бастапқы бейімделуі жағдайын жақсарту және оларды қазақстандық қоғамға тезірек кіріктіру
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
134 152
44 467
71 954
129 274
124 841
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағыты
028 «Әлеуметтік қорғау ұйымдарын республикалық деңгейде материалдық-техникалық жарақтандыру»
Сипаттамасы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
Басқару:
- жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару;
- көші-кон процестерін басқару;
- қарттық, мүгедектік, асыраушысынан айрылу және өзге әлеуметтік қатерлердің басталуы салдарынан туындайтын қатерлерді басқару.
Мақсаты
1.1 Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу.

66,1
60,9
55,2
53,3
Показатели
результата
Улучшение условий первичной адаптации оралманов и
скорейшая их интеграция в казахстанское общество
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
134 152
44 467
71 954
129 274
124 841
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Бюджетная
программа
028 «Материально-техническое оснащение организаций
социальной защиты на республиканском уровне»
Описание
Материально-техническое оснащение и информационно-техническое
обеспечение подведомственных организаций Министерства труда
и социальной защиты населения Республики Казахстан
Стратегическое
направление
Управление:
1. - риском потери (отсутствия) работы;
3. - миграционными процессами;
4. - риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков.
Цель
1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы.

2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
4. Қарттық, мүгедектік, асыраушысынан айрылу және өзге әлеуметтік қатерлердің басталуы салдарынан туындайтын қатерлерді басқару
Мақсаты
2.2. Еңбек құқықтарын қорғау жүйесін дамыту
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылған, асыраушысынан айрылған жағдайларда және заңнамада көзделген өзге де негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыру
Міндеттері
2.2.1. Еңбекті нормалау жүйесін жетілдіру
4.2.1. Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесі параметрлерін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Еңбек жөнінде әзірленген нормалар мен нормативтердің, жүргізілген зерттеулердің болжамды саны
дана
3
6
6
1
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
1. Төмендегі мәселелер бойынша ұсыныстар беру:
- әлеуметтік катер басталғанда МӘСҚ активтерінің жеткілікті болуы;
- еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру;
- көші-кон процесін реттеу
2. Экономиканың әртүрлі салаларында еңбекті нормалау
3. Әлеуметтік қызметтің жекелеген түрлері бойынша әлеуметтік стандарттарды әзірлеу
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
40 000
31563
66 338
32 790
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағыты
031 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар тәжірибесін кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Жаңа мемлекеттік жұмыс орындарын құру және жастарды жастар практикасына тарту
Стратегиялық бағыты
Жұмысынан айрылу (жұмыстың болмауы) қатерін басқару
Мақсаты
Тиімді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу
Міндеттері
Нысаналы топтарды жұмыспен қамтудың белсенді нысандарын қолдану
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалалардың әкімдерімен жасалған келісімдерде белгіленген
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
7 600 440
0
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағыты
115 «Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясы шеңберінде халықты жұмыспен қамту»
Сипаттамасы

2. Управление риском нарушения трудовых прав
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления
старости, инвалидности, потери кормильца и иных социальных
рисков
Цель
2.2. Развитие системы защиты трудовых прав
4.2. Повышение уровня социального обеспечения в случаях
утраты трудоспособности, потери кормильца и по иным
законодательно предусмотренным основаниям
Задачи
2.2.1. Совершенствование системы нормирования труда
4.2.1. Совершенствование параметров системы обязательного
социального страхования
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(факт)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Ориентировочное
количество,
проведенных
исследований,
разработанных
норм и
нормативов по
труду
шт.
3
6
6
1
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
X
Показатели
результата
1. Выработка предложений по проблемам:
- достаточности активов ГФСС при наступлении социальных
рисков;
- совершенствования системы оплаты труда;
- регулирования миграционными процессами.
2. Нормирование труда в разных отраслях экономики.
3. Выработка социальных стандартов по отдельным видам
соцуслуг.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
40 000
38 563
66 338
32 790
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Бюджетная
программа
031 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на расширение программы социальных
рабочих мест и молодежной практики»
Описание
Создание новых социальных рабочих мест и привлечение
молодежи к молодежной практике
Стратегическое
направление
Управление риском потери (отсутствия) работы
Цель
Содействие эффективной занятости
Задачи
Применение активных форм обеспечения занятости целевых групп
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями,
заключенными с акимами областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
7 600 440
0
0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Бюджетная
программа
115 «Обеспечение занятости населения в рамках реализации
Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров»
Описание