Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1210 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2285 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 тамыздағы N 776 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.08.03 N 776 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1210 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«2. Ағымдағы жағдайды талдау» бөлімінде:
елу үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2007 жылғы желтоқсанда Мемлекет басшысының Жарлығымен Атырау облысының әртүрлі географиялық алаңдарында «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағы (АЭА) құрылды. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 21 қыркүйектегі № 873 Жарлығымен интеграцияланған мұнай-химия кешені инфрақұрылымдық обьектілерінің құрылысына арналған аумақты кеңейту бөлігінде «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағын құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 495 Жарлығына өзгерістер енгізілді.»;
«3. Стратегиялық бағыттары, қызметтің мақсаттары мен міндеттері» деген бөлімде:
«Елдің минералдық-шикізат кешенінің тұрақты дамуын және жұмыс істеуін қамтамасыз ету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Елдің минералдық-шикізат кешенін минералдық-шикізат қорларымен қамтамасыз ету» деген 1-мақсатта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1210
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2285. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 776
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.08.2010 № 776.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1210 "О Стратегическом плане Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "2. Анализ текущей ситуации":
абзац пятьдесят третий изложить в следующей редакции:
"В декабре 2007 года Указом Главы государства создана специальная экономическая зона (СЭЗ) "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" на различных географических площадках Атырауской области. Указом Президента Республики Казахстан от 21 сентября 2009 года № 873 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" внесены изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года № 495 "О создании специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" в части расширения территории для строительства инфраструктурных объектов интегрированного нефтехимического комплекса.";
в разделе "3. Стратегические направления, цели и задачи деятельности":
в стратегическом направлении 1. "Обеспечение устойчивого развития и функционирования минерально-сырьевого комплекса страны":
в цели 1. "Обеспечение минерально-сырьевого комплекса страны запасами минерального сырья":

«Қазақстанның барлық аумағында елдің минералдық-шикізат кешенінің жағдайы туралы мемлекеттік органдарды уақытылы ақпаратпен қамтамасыз ету» деген 1.1.4-міндетте:
«2009 жыл» деген бағанда:
«1. Пайдалы қазбалардың негізгі 35 түрлері бойынша ресурстар әлеуеттілігін нақтылау» деген жолдағы «7» деген сан «8» деген санмен ауыстырылсын;
«2. Минералдық шикізат базасының жағдайы, нормативтік-әдістемелік құжаттарды құрастыру туралы анықтамалықты дайындау» деген жолдағы «3» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«Қазақстанның барлық аумағындағы жерасты суларының ресурстық әлеуетінің сапасы және қауіпті геологиялық процестер туралы уақытылы ақпаратпен қамтамасыз ету» деген 3-мақсатта:
мақсатты индикаторда:
2-тармақта:

в задаче 1.1.4. "Обеспечение своевременной информацией государственных органов о состоянии минерально-сырьевого комплекса страны на всей территории Казахстана":
в графе "2009 год":
в строке "1. Уточнение ресурсного потенциала по 35 основным видам полезных ископаемых" цифру "7" заменить цифрой "8";
в строке "2. Подготовка справочников о состоянии минерально-сырьевой базы, создание нормативно-методических документов цифру "3" заменить цифрой "2";
в цели 3. "Обеспечение своевременной информацией о качестве ресурсного потенциала подземных вод и опасных геологических процессов на всей территории Казахстана":
в целевом индикаторе:
в пункте 2:

«92 мұнай ұңғымасын (92-ден):» деген сөздер «99 мұнай ұңғымасын (99-дан):» деген сөздермен ауыстырылсын;
«86» деген сандар «99» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өздігінен төгілетін гидрогеологиялық және мұнай ұңғымаларын жою және консервациялау» деген 1.3.2-міндетте:
«2. Мұнайлы ұңғымаларды жою» деген жолдың «2009 жыл» деген бағанында «6» деген сан «19» деген сандармен ауыстырылсын;
«Отын-энергетикалық кешеннің қарқынды дамуы» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Электр және жылу желілері объектілерін салу» деген 2.2.3-міндетте:

слова "92 нефтяных скважин (из 92):" заменить словами "99 нефтяных скважин (из 99):";
цифры "86" заменить цифрами "99";
в задаче 1.3.2. "Ликвидация и консервация самоизливающихся гидрогеологических и нефтяных скважин":
в графе "2009 год" строки "2. Ликвидация нефтяных скважин" цифру "6" заменить цифрами "19";
в стратегическом направлении 2. "Динамичное развитие топливно-энергетического комплекса":
в задаче 2.2.3. "Строительство электро- и теплосетевых объектов":

«Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйені дамытуға мақсатты трансферттер (РБ қаржысы)» деген жолдың «2009 жыл» деген бағанында «24» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мұнай ресурстарын пайдаланудың тиімділігін арттыру» деген 3-мақсатта:
мақсатты индикаторда:
1-тармақта «10,8», «116» деген сандар тиісінше «13,8», «120,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Экономиканың көмірсутектерге деген ішкі қажеттіліктерін қамтамасыз ету» деген 2.3.1-міндетте:
«
Мұнай өндіру көлемін жыл сайын ұлғайту   (өткен жылмен салыстырғанда)
мың т.

в графе "2009 год" строки "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы (средства из РБ) цифры "24" заменить цифрами "30";
в цели 3. "Повышение эффективности использования нефтяных ресурсов":
в целевом индикаторе:
в пункте 1 цифры "10,8", "116" заменить соответственно цифрами "13,8", "120,5";
в задаче 2.3.1. "Обеспечение внутренних потребностей экономики в углеводородах":
строку:
"
Ежегодное увеличение
объемов добычи нефти (по
отношению к предыдущему году)
тыс.
тонн
%

792
-
-
»;
«Қазақстан Республикасының ішкі нарығының өсіп отырған қажеттіліктерін газбен үздіксіз және тұрақты қамтамасыз ету» деген 2.4.2-міндетте:
«Облыстардың газ тасымалдау жүйесін дамытуға бағытталған мақсатты трансферттер» деген жолда:
«2009 жыл» деген бағанда «23» деген сандар «24» деген сандармен ауыстырылсын;
«Көмірсутек шикізатын өңдеу деңгейін ұлғайту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының қызметін ұйымдастыру» деген 3.1.1-міндетте:
«2. АЭА инфрақұрылымын салу» деген жолда:
«Өлш. бірл.» деген баған «Жер телімдеріне арналған актілер» деген сөздермен толықтырылсын;
«2009 жыл» деген баған «8» деген санмен толықтырылсын;
«2010 жыл» деген баған «8» деген санмен толықтырылсын;
«2009 жыл» деген бағанда:
«2. АЭА инфрақұрылымын салу», «ЖСҚ» деген жолда «1» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«2. АЭА инфрақұрылымын салу», «объектілер» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;
«3. АЭА нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу» деген жолда «3» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«2010 жыл» деген бағанда:
«2. АЭА инфрақұрылымын салу», «ЖСҚ» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;
«3. АЭА нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу» деген жолда «3» деген сан алынып тасталсын;
«2011 жыл» деген бағанда:
«2. АЭА инфрақұрылымын салу», «ЖСҚ» деген жолда сызықша «1» деген санмен ауыстырылсын;
«2. АЭА инфрақұрылымын салу», «объектілер» деген жолда «7» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«3. АЭА нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу» деген жолда «3» деген сан сызықшамен ауыстырылсын;

792
10
12
";
в задаче 2.4.2. "Бесперебойное и стабильное обеспечение газом растущих потребностей внутреннего рынка Республики Казахстан":
в строке "Целевые трансферты, направленные на развитие газотранспортной системы областей":
в графе "2009 год" цифры "23" заменить на цифры "24";
в стратегическом направлении 3. "Увеличение уровня переработки углеводородного сырья":
в задаче 3.1.1. "Организация деятельности специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк":
в строке "2. Строительство инфраструктуры СЭЗ":
графу "Ед. изм." дополнить словами "Акты на земельные участки";
графу "2009 год" дополнить цифрой "8";
графу "2010 год" дополнить цифрой "8";
в графе "2009 год":
в строке "2. Строительство инфраструктуры СЭЗ", "ПСД" цифру "1" заменить цифрой "2";
в строке "2. Строительство инфраструктуры СЭЗ", "объекты" цифру "1" исключить;
в строке "3. Разработка нормативно-правовых актов СЭЗ" цифру "3" заменить цифрой "2";
в графе "2010 год":
в строке "2. Строительство инфраструктуры СЭЗ", "ПСД" цифру "1" исключить;
в строке "3. Разработка нормативно-правовых актов СЭЗ" цифру "3" исключить;
в графе "2011 год":
в строке "2. Строительство инфраструктуры СЭЗ", "ПСД" тире заменить цифрой "1";
в строке "2. Строительство инфраструктуры СЭЗ", "объекты" цифру "7" заменить на цифру "1";
в строке "3. Разработка нормативно-правовых актов СЭЗ" цифру "3" заменить тире;

«Көмірсутек шикізатын тереңдетіп өңдеудің және мұнай-химия өнімін шығарудың өндіруші қуаттарын құру» деген 3.1.2-міндетте:
«2. «Өндірістер құрылысының мониторингі» деген жолда;
«2009 жыл» деген бағанда «3» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«3. «Бірінші интеграцияланған мұнай-химия кешені инфрақұрылымын салу» деген жолда «2009 жыл» деген бағанда «1» және «7» деген сандар алынып тасталсын;
«Ядролық-энергетикалық саланы құру» деген 4-стратегиялық бағытта:

в задаче 3.1.2. "Создание производственных мощностей глубокой переработки углеводородного сырья и выпуска нефтехимической продукции":
в строке "2. Мониторинг строительства производства"
в графе "2009 год" цифру "3" заменить цифрой "1";
в строке "3. Строительство инфраструктуры интегрированного нефтехимического комплекса"
в графе "2009 год" цифры "1" и "7" исключить;
в стратегическом направлении 4. "Создание ядерно-энергетической отрасли":

«Ядролық энергетиканың ғылыми-технологиялық базасы мен инфрақұрылым элементтерін құру (дайындық жұмысы)» деген 4.2.1-міндет мынадай мазмұндағы 2-1-жолмен толықтырылсын:
«
2-1. Ақтау қаласында ВБЭР-300 реактор қондырғыларымен АЭС салудың ТЭН-ін әзірлеу
жиынтық
1
»;
«Елдің энергияға тапшы аудандарында атом энергия блоктарын салу» деген 4.2.2-міндет алынып тасталсын;
«Халықтың тұрмыс тіршілігінің қауіпсіз жағдайларын қамтамасыз ету» деген 5-стратегиялық бағытта:
«Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету» деген 2-мақсатта:
«Техногендік сипаттағы радиациялық қауіпті аймақтарды және объектілерді зерттеу, анықтау және паспорттау» деген 5.2.1-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
«
5.2.1-міндет. Техногендік сипаттағы радиациялық қауіпті аумақтарды және объектілерді зерттеу, анықтау және паспорттау

задачу 4.2.1. "Создание научно-технологической базы и элементов инфраструктуры ядерной энергетики (подготовительная работа" дополнить строкой 2-1 следующего содержания:
"
2-1. Разработка ТЭО строительства
АЭС в г. Актау с реакторными
установками ВБЭР-300
комплект
1
";
задачу 4.2.2. "Строительство атомных энергоблоков в энергодефицитных районах страны" исключить.
в стратегическом направлении 5. "Обеспечение безопасных условий жизнедеятельности населения":
в цели 2. "Обеспечение радиационной безопасности":
задачу 5.2.1. "Исследование, выявление и паспортизация радиационно-опасных территорий и объектов техногенного характера" изложить в следующей редакции:
"
Задача 5.2.1. Исследование, выявление и паспортизация
радиационно-опасных территорий и объектов техногенного характера

«Радиациялық қауіпті объектілерді жою және консервациялау, радиоактивті қалдықтарды көму» деген 5.2.2-міндетте:
«Бұрынғы Ертіс химия-металлургия зауытының (ЕХМЗ) аумағында, радиоактивті қалдықтарды көму пункттерінде және оған шектесетін аумақтарда радиациялық қауіпті жағдайды жою жөнінде жұмыстар жүргізу» деген 2-жолда:
«Өлш. бірл.» деген бағанда «Мониторинг ұңғымалары» деген сөздер «Су мониторингі, сынамалардың саны (дана)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«2009 жыл» деген бағанда «8» деген сан «31» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ядролық энергияны пайдалану саласында қауіпсіздікті реттеу» деген 5.2.3-міндетте:
«Инспекциялар жүргізілді» деген жолдың «2009 жыл» деген бағанында «41» деген сандар «31» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының ядролық сынақтарды таратпау және тыйым салу туралы халықаралық шарттар бойынша халықаралық міндеттемелерін орындауы» деген 5.2.4-міндетте:
«1. Арнайы бақылау станциялары тіркеген ядролық жарылыстар мен жер сілкіністерінің тарихи сейсмограммалары мұрағатын қағаз жазбалардан электронды жеткізушілерге көшіру» деген жолдың «Өлш. бірл.» деген бағанында «Гб» деген сөз «Мб» деген сөзбен ауыстырылсын;
«2. Элементтік базасын толық ауыстырумен «Крест» сейсмикалық топтама жүйесін жаңғырту», «геофизикалық технологияларды енгізу» деген жолда:
«2008 жыл» деген бағанда «1» деген сан алынып тасталсын;
«2009 жыл» деген баған «1» деген санмен толықтырылсын;
«3. Бурабай» геофизикалық обсерваториясын жаңа орынға көшіру», «ЖСҚ» деген жолдың «2009 жыл» деген бағанында «1» деген сан «әзірлеуді бастау» деген сөздермен ауыстырылсын;
«5. Негізінде Стратегиялық жоспар әзірленген нормативтік құқықтық актілер» деген бөлім мынадай мазмұндағы 11-2) тармақшамен толықтырылсын:
«11-2) «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 21 қыркүйектегі № 873 Жарлығы»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 6-бөлімге 1-қосымшада:
«2009 жыл» деген бағанда:
«Барлығы» деген жолда «67459290» деген сандар «61536455» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «9768740» деген сандар «9570057» деген сандармен ауыстырылсын;
001 «Электр энергетикасы, атом энергетикасы, минералдық ресурстар, отын-энергетикалық кешен, көмір, мұнай-химия, мұнай-газ өнеркәсібі және атом энергетикасын пайдалану саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер» деген жолда «1453465» деген сандар «1452846» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Отын-энергетикалық кешендегі нормативтік-техникалық базаны жетілдіру» деген жолда «206742» деген сандар «191566» деген сандармен ауыстырылсын;

в задаче 5.2.2. "Ликвидация и консервация радиационно-опасных объектов, захоронение радиоактивных отходов":
в строке 2 "Проведение работ по ликвидации радиационно-опасной ситуации на территориях бывшего Иртышского химико-металлургического завода (ИХМЗ), пунктах захоронения радиоактивных отходов и прилегающих к нему территориях":
в графе "Ед. изм." слова "Скважины мониторинга" заменить словами "Мониторинг вод, количество проб (шт)";
в графе "2009 год" цифру "8" заменить цифрами "31";
в задаче 5.2.3. "Регулирование безопасности в сфере использования ядерной энергии":
в графе "2009 год" строки "Проведено инспекций" цифры "41" заменить цифрами "31";
в задаче 5.2.4. "Выполнение международных обязательств Республики Казахстан по международным договорам о нераспространении и запрещении ядерных испытаний":
в графе "Ед. изм." строки "1. Перевод архива исторических сейсмограмм ядерных взрывов и землетрясений, зарегистрированных станциями специального контроля с бумажных записей на электронные носители", слово "Гб" заменить словом "Мб";
в строке "2. Модернизация системы сейсмического группирования "Крест" с полной заменой элементной базы", "внедрение геофизических технологий":
в графе "2008 год" цифру "1" исключить;
графу "2009 год" дополнить цифрой "1";
в графе "2009 год" строки "3. Передислокация геофизической обсерватории "Боровое" на новое место", "ПСД" цифру "1" заменить словами "начало разработки";
раздел "5. Нормативные правовые акты, на основе которых разработан Стратегический план" дополнить подпунктом 11-2) следующего содержания:
"11-2) Указ Президента Республики Казахстан от 21 сентября 2009 года № 873 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан";
в приложении 1 к разделу 6. "Бюджетные программы":
в графе "2009":
в строке "Всего" цифры "67459290" заменить цифрами "61536455";
в строке "Текущие бюджетные программы" цифры "9768740" заменить цифрами "9570057";
в строке 001 "Услуги по координации деятельности в областях электроэнергетики, атомной энергетики, минеральных ресурсов, топливно-энергетического комплекса, угольной, нефтехимической, нефтегазовой промышленности и использования атомной энергии" цифры "1453465" заменить цифрами "1452846";
в строке 006 "Совершенствование нормативно-технической базы в топливно-энергетическом комплексе" цифры "206742" заменить цифрами "191566";

008 «Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік қалдықтарды көму» деген жолда «390061» деген сандар «261061» деген сандармен ауыстырылсын;
015 «Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру» деген жолда «409710» деген сандар «419366» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Өздігінен төгілетін мұнай және гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау» деген жолда «747640» деген сандар «687479» деген сандармен ауыстырылсын;
018 «Мұнай операцияларын жүргізуге арналған келісім-шарттарда, сондай-ақ мұнай өнімдерін тасымалдау, өңдеу және мұнай өнімдерін сату кезінде мемлекет мүддесін білдіру» деген жолда «150000» деген сандар «146617» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолда «57690550» деген сандар «51966398» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Жер қойнауын пайдалануда ақпараттық жүйені дамыту» деген жолда «491226» деген сандар «490226» деген сандармен ауыстырылсын;
024 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы трансферттер» деген жолда «50389966» деген сандар «49418376» деген сандармен ауыстырылсын;
027 «Бурабай» геофизикалық обсерваториясын жаңа орынға көшіру» деген жолда «130000» деген сандар «15000» деген сандармен ауыстырылсын;
028 «Бейнеу-Шымкент» магистральдық газ құбырын салу үшін жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу» деген жолда «3998000» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
064 «Атырау облысындағы «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын салу және аумағын қоршау» деген жолда «669920» деген сандар «31358» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 6-бөлімге 2-қосымшада:
«2009 жыл» деген бағанда:
«Елдің минералдық-шикізат кешенін тұрақты дамыту» деген 1-бөлімде:
«Барлығы» деген жолдағы «5390506» деген сандар «5325962» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жер қойнауын пайдалануда ақпараттық жүйені дамыту» деген жолда «491226» деген сандар «490226» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өздігінен төгілетін мұнай және гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау» деген жолда «747640» деген сандар «687479» деген сандармен ауыстырылсын;
018 «Мұнай операцияларын жүргізуге арналған келісім-шарттарда, сондай-ақ мұнай өнімдерін тасымалдау, өңдеу және мұнай өнімдерін сату кезінде мемлекет мүддесін білдіру» деген жолда «150000» деген сандар «146617» деген сандармен ауыстырылсын;
«Отын-энергетикалық кешеннің серпінді дамуы» деген 2-бөлімде:
«2009 жыл» деген бағанда:

в строке 008 "Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов" цифры "390061" заменить цифрами "261061";
в 015 строке "Материально-техническое оснащение Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" цифры "409710" заменить цифрами "419366";
в 017 строке "Ликвидация и консервация самоизливающихся нефтяных и гидрогеологических скважин" цифры "747640" заменить цифрами "687479";
в 018 строке "Представление интересов государства в контрактах на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке, переработке и реализации нефтепродуктов" цифры "150000" заменить цифрами "146617";
в строке "Бюджетные программы развития" цифры "57690550" заменить цифрами "51966398";
в 016 строке "Развитие информационных систем в недропользовании" цифры "491226" заменить цифрами "490226";
в 024 строке "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы" цифры "50389966" заменить цифрами "49418376";
в 027 строке "Передислокация геофизической обсерватории "Боровое"" цифры "130000" заменить цифрами "15000";
в 028 строке "Разработка проектно-сметной документации к строительству магистрального газопровода "Бейнеу - Шымкент" цифры "3998000" заменить цифрой "0";
в 064 строке "Строительство инфраструктуры и ограждений территорий специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" в Атырауской области" цифры "669920" заменить цифрами "31358";
в приложении 2 к разделу 6. "Бюджетные программы":
в графе "2009 год":
в разделе 1. "Устойчивое развитие минерально-сырьевого комплекса страны":
в строке "Всего" цифры "5390506" заменить цифрами "5325962";
в 016 строке "Развитие информационных систем в недропользовании" цифры "491226" заменить цифрами "490226";
в строке 017 "Ликвидация и консервация самоизливающихся нефтяных и гидрогеологических скважин" цифры "747640" заменить цифрами "687479";
в строке 018 "Представление интересов государства в контрактах на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке, переработке и реализации нефтепродуктов" цифры "150000" заменить цифрами "146617";
в разделе 2. "Динамичное развитие топливно-энергетического комплекса":
в графе "2009 год":

«Барлығы» деген жолда «54617422» деген сандар «49632656» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Отын-энергетикалық кешендегі нормативтік-техникалық базаны жетілдіру» деген жолда «206742» деген сандар «191566» деген сандармен ауыстырылсын;
024 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы трансферттер» деген жолда «50389966» деген сандар «49418376» деген сандармен ауыстырылсын;
028 «Бейнеу-Шымкент» магистральдық газ құбырын салу үшін жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу» деген жолда «3998000» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Көмірсутек шикізатын өңдеу деңгейін арттыру» деген 3-бөлімшеде:
«Барлығы» деген жолда «691473» деген сандар «52911» деген сандармен ауыстырылсын;
«2009 жыл» деген бағанда:
064 «Атырау облысындағы «Өлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын салу және аумағын қоршау» деген жолда «669920» деген сандар «31358» деген сандармен ауыстырылсын;
«Халықтың тұрмыс тіршілігінің қауіпсіз жағдайларын қамтамасыз ету» деген 5-бөлімшеде:
«2009 жыл» бағанында:
«Барлығы» деген жолда «2056429» деген сандар «1812429» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік қалдықтарды көму» деген жолда «390061» деген сандар «261061» деген сандармен ауыстырылсын;
027 «Бурабай» геофизикалық обсерваториясын жаңа орынға көшіру» деген жолда «130000» деген сандар «15000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Басқалар» деген 6-бөлімшеде:
«2009 жыл» деген бағанда:
«Барлығы» деген жолда «2340656» деген сандар «2349693» деген сандармен ауыстырылсын;
001 «Электр энергетикасы, атом энергетикасы, минералдық ресурстар, отын-энергетика кешені, көмір, мұнай-химия, мұнай-газ өнеркәсіптері және атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер» деген жолда «1453465» деген сандар «1452846» деген сандармеп ауыстырылсын;
015 «Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру» деген жолда «409710» деген сандар «419366» деген сандармен ауыстырылсын;
«БАРЛЫҒЫ (29 бағдарлама)» деген жолда «67459290» деген сандар «61536455» деген сандармен ауыстырылсын;
«Даму (10 бағдарлама)» деген жолда «57690550» деген сандар «51966398» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы (19 бағдарлама)» деген жолда «9768740» деген сандар «9570057» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 6-бөлімге 3-қосымшада:
«001 Қызметтер бюджеттік бағдарламасы» деген кестеде:
«Сан көрсеткіштері» деген жолдың «Атауы», «2009» деген бағандарында «295» деген сандар «292» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Всего" цифры "54617422" заменить цифрами "49632656";
в строке 006 "Совершенствование нормативно-технической базы в топливно-энергетическом комплексе" цифры "206742" заменить цифрами "191566";
в строке 024 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы" цифры "50389966" заменить цифрами "49418376";
в строке 028 "Разработка проектно-сметной документации к строительству магистрального газопровода Бейнеу - Шымкент" цифры "3998000" заменить цифрой "0";
в подразделе 3 "Увеличение уровня переработки углеводородного сырья":
в строке "Всего" цифры "691473" заменить цифрами "52911";
в графе "2009 год":
в строке 064 "Строительство инфраструктуры и ограждений территорий специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" в Атырауской области" цифры "669920" заменить цифрами "31358";
в подразделе 5. "Обеспечение безопасных условий жизнедеятельности населения:
в графе "2009 год":
в строке "Всего" цифры "2056429" заменить цифрами "1812429";
в строке 008 "Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов" цифры "390061" заменить цифрами "261061";
в строке 027 "Передислокация геофизической обсерватории "Боровое"" цифры "130000" заменить цифрами "15000";
в подразделе 6. "Прочие":
в графе "2009 год":
в строке "Всего" цифры "2340656" заменить цифрами "2349693";
в строке 001 "Услуги по координации деятельности в областях электроэнергетики, атомной энергетики, минеральных ресурсов, топливно-энергетического комплекса, угольной, нефтехимической, нефтегазовой промышленности и использования атомной энергии" цифры "1453465" заменить цифрами "1452846";
в строке 015 "Материально-техническое оснащение Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" цифры "409710" заменить цифрами "419366";
в строке "ИТОГО (29 программ)" цифры "67459290" заменить цифрами "61536455";
в строке "Развитие (10 программ)" цифры "57690550" заменить цифрами "51966398";
в строке "Текущие (19 программ)" цифры "9768740" заменить цифрами "9570057";
в приложении 3 к разделу 6. "Бюджетные программы":
в таблице "Бюджетная программа 001 Услуги":
в графах "Наименование", "2009" строки "Показатели количества" цифры "295" заменить цифрами "292";

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009» деген бағанында «1453465» деген сандар «1452846» деген сандармен ауыстырылсын;
«Күрделі қаржы шығыны 015 бюджеттік бағдарламасы» деген кестеде:
«2009» деген бағанда:
015 «Министрлікті, ведомстволар мен аумақтық органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру және ақпарат жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және ақпараттық техникалық қамтамасыз ету» деген жолда «18000» деген сандар «27656» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «409710» деген сандар «419366» деген сандармен ауыстырылсын;
«006 Қызметтер бюджеттік бағдарламасы» деген кестенің «Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» (барлығы) деген жолының «2009» деген бағанында «206742» деген сандар «191566» деген сандармен ауыстырылсын;
«008 Қызметтер бюджеттік бағдарламасы» деген кестенің «2009» деген бағанында:
«Сан көрсеткіштері» деген жолда:
«Цехтарда радиациялық-қауіпті жою жөніндегі өндірісті жиынтықтылау» деген жолда «65» деген сандар «25» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жабдықтарды бөлшектеу және 22 және 22а цехтарын залалсыздандыру» деген жолда «24» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
мына:
«
6. Жабдықтарды бөлшектеу және 22 және 22а цехтарын залалсыздандыру
көлемнен %
-
1
-
25
25
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
РАСП ирригациялық жүйесін құру
%

в графе "2009" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "1453465" заменить цифрами "1452846";
в таблице "Бюджетная программа 015 Капитальные затраты":
в графе "2009":
в строке 015 "Материально-техническое оснащение и обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение министерства, ведомств и территориальных органов" цифры "18000" заменить цифрами "27656";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "409710" заменить цифрами " 419366";
в графе "2009" строки "Расходы на реализацию программы (всего)" таблицы "Бюджетная программа 006 Услуги" цифры "206742" заменить цифрами "191566";
в графе "2009" таблицы "Бюджетная программа 008 Услуги":
в строке "Показатели количества":
в строке "Комплектация производства по ликвидации радиационной опасности в цехах" цифры "65" заменить цифрами "25";
в строке "Демонтаж оборудования и дезактивация цехов 22 и 22а" цифры "24" заменить цифрой "0";
после строки:
"
6. Демонтаж оборудования и
дезактивация цехов 22 и 22а
% от
объема
-
1
-
25
25
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Создание ирригационной
системы ПХРО
%

100
Ағынды және жерасты суларынық мониторингі (сынамалардың саны)
дана
31
»;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда:
«2009» деген бағанда:
«ҚРҚ-ны шығару, көлемі,» деген жолда «800» деген сандар алынып тасталсын;
«СРҚ-ны шығару көлемі» деген жолда «100» деген сандар алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «390061» деген сандар «261061» деген сандармен ауыстырылсын;
«014 Қызметтер бюджеттік бағдарламасы» деген кестеде:
«Сапа көрсеткіштері» деген жолдың «2009» деген бағанында:
«есеп» деген жолда «4» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Тиімділік көрсеткіштері

100
Мониторинг сточных и
грунтовых вод (количество
проб)
шт.
31
";
в строке "Показатели эффективности":
в графе "2009":
в строке "Вывоз ТРО, объем" цифры "800" исключить;
в строке "Вывоз ЖРО", объем" цифры "100" исключить;
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "390061" заменить цифрами "261061";
в таблице "Бюджетная программа 014 Услуги":
в строке "Показатели качества" в графе "2009":
в строке "отчет" цифру "4" заменить цифрой "5";
строку "Показатели эффективности" изложить в следующей редакции:
"
Пока-
зате-
ли
эффек-
тив-
ности

7130
8584
8584
8584
»;
«017 Қызметтер бюджеттік бағдарламасы» деген кестеде:
«1. Теңізде және құрлықта 91 мұнай ұңғымасын жою» деген жолдың «Атауы» деген 2-бағанында «91» деген сандар «99» деген сандармен ауыстырылсын;
«2009» деген бағанда:
«Сан көрсеткіштері» деген жолда «6» деген сан «19» деген сандармен ауыстырылсын;
«017 Қызметтер бюджеттік бағдарламасы» деген кестенің «Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолында «747640» деген сандар «687479» деген сандармен ауыстырылсын;

7130
8584
8584
8584
";
в таблице "Бюджетная программа 017 Услуги":
в графе 2 "Наименование" строки "1. Ликвидация 91 нефтяной скважины на море и на суше" цифры "91" заменить цифрами "99";
в графе "2009":
в строке "Показатели количества" цифру "6" заменить цифрой "19";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "747640" заменить цифрами "687479";
в строке "Расходы на реализацию программы" таблицы "Бюджетная программа 017 Услуги" цифры "747640" заменить цифрами "687479";

«018 Қызметтер бюджеттік бағдарламасы» деген кестенің «Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолының «2009» деген бағанында «150000» деген сандар «146617» деген сандармен ауыстырылсын;
«030 Қызметтер бюджеттік бағдарламасы» деген кестеде:
«1. Арнайы бақылау станциялары тіркеген ядролық жарылыстар мен жер сілкіністерінің тарихи сейсмограммалары мұрағатын қағаз және магнитті жазбалардан электронды жеткізушілерге көшіру» деген бөлімнің «Сан көрсеткіштері» деген жолының «Өлш. бірл.» деген бағанында «Гб» деген сөз «Мб» деген сөзбен ауыстырылсын;
«2. «Элементтік базасын толық ауыстырумен «Курчатов-Крест» сейсмикалық топтастыру жүйесін жаңғырту» деген бөлімде:
«Сан көрсеткіштері» деген жолда:
«Геофизикалық технологиялардың қолданысына енгізілген саны» деген жолдың «Атауы» деген 2-бағанында:
«2008» деген бағанда «1» деген сан алынып тасталсын;
«2009» деген баған «1» деген санмен толықтырылсын;
2) тармақшада:
«2) Станцияның уақытша желілері үшін жабдықтарды сатып алу» деген сөздер «2) Станцияның уақытша желілерінің жабдықтарын сатып алу және жайластыру» деген сөздермен ауыстырылсын;
мына:
«
жинау жүйесі
-
1
1
1
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
қосымша жиынтық
1
»;

в графе "2009" строки "Расходы на реализацию программы" таблицы "Бюджетная программа 018 Услуги" цифры "150000" заменить цифрами "146617";
в таблице "Бюджетная программа 030 Услуги":
в графе "Ед. изм." строки "Показатели количества" раздела "1. Перевод архива исторических сейсмограмм ядерных взрывов и землетрясений, зарегистрированных станциями специального контроля с бумажных и магнитных записей на электронные носители" слово "Гб" заменить словом "Мб";
в разделе "2. Модернизация системы сейсмического группирования "Курчатов-Крест" с полной заменой элементной базы":
в строке "Показатели количества":
в графе 2 "Наименование" строки "Количество введенных в действие геофизических технологий":
в графе "2008" цифру "1" исключить;
графу "2009" дополнить цифрой "1";
в подпункте 2):
слова "2) Приобретение оборудования для временных сетей станций" заменить словами "2) Приобретение оборудования и обустройство временных сетей станций";
после строки:
"
система сбора
-
1
1
1
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
комплект вспомогательный
1
";

«016 Бюджеттік бағдарлама» деген кестенің «Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолының «2009» деген бағанында «491226» деген сандар «490226» деген сандармен ауыстырылсын;
«024 Мақсатты трансферттер бюджеттік бағдарламасы» деген кестеде:
«2009» деген бағанда:
«2. Экономиканың электр энергиясындағы өскелең қажеттілігін қамтамасыз ету» деген мақсатта «23» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«4. Газ ресурстарын оңтайлы және тиімді пайдаланудың әлеуметтік-экономикалық нәтижесін арттыру» деген мақсатта «23» деген сандар «24» деген сандармен ауыстырылсын;

в графе "2009" строки "Расходы на реализацию программы" таблицы "Бюджетная программа 016" цифры "491226" заменить цифрами "490226";
в таблице "Бюджетная программа 024 Целевые трансферты":
в графе "2009":
в цели "2. Обеспечение растущей потребности экономики в электроэнергии" цифры "23" заменить цифрами "30";
в цели "4. Повышение социально-экономического эффекта от рационального и эффективного использования ресурсов газа" цифры "23" заменить цифрами "24";

1) пайдалануға берілген объект
%
80
20
объект саны
1
2) пайдалануға берілген қоршалған аумақ
%
100
объект саны
1
2. Атырау облысындағы «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағы инфрақұрылымының объектілерін салу» инвестициялық жобасы
Стратегиялық бағыт
3. Көмірсутек шикізатын өңдеу деңгейін ұлғайту
Мақсаты
1. Мұнай-химия өндірістерін дамытуға жағдай жасау
Міндеті
3.1.1. «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» АЭА-ның қызметін ұйымдастыру
Сан көрсеткіштері

1) введенный в
эксплуатацию объект
%
80
20
кол-во
объек-
тов
1
2)введенная в
эксплуатацию
огражденная территория
%
100
кол-во
обьек-
тов
1
2. Инвестиционный проект «Строительство объектов инфраструктуры
специальной экономической зоны «Национальный индустриальный
нефтехимический технопарк» в Атырауской области»
Стратегичес-
кое
направление
3. Увеличение уровня переработки углеводородного сырья
Цель
1. Создание условий для развития нефтехимических
производств
Задача
3.1.1. Организация деятельности СЭЗ «Национальный
индустриальный нефтехимический технопарк»
Показатели
количества

1)Жерге орналастыру жұмыстары (жер учаскелеріне арналған актілер)
бірлік
8
2) ЖСҚ әзірлеу
бірлік
1
3) Инфрақұрылым салу көрсеткіштері
бірлік
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Инфрақұрылымды іске қосу
объект саны
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын барлық шығындар
Республикалық бюджет қаражаты
мың теңге
31358,0
918000,0
2612000,0
»;
«027 Инвестжоба бюджеттік бағдарламасы» деген кестеде:
«Сапа көрсеткіштері» деген жолдың «2009» деген бағанында:
«әзірленген ЖСҚ саны» деген жолдың «Атауы» деген 2-бағанында «1» деген сан «ЖСҚ әзірлеуді бастау» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Жұмыс құжаттамасының дайындығы» деген жолдың «Атауы» деген 2-бағанында «60» деген сандар алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «130000» деген сандар «15000» деген сандармен ауыстырылсын;
«028 Инвестжоба бюджеттік бағдарламасы» деген кестеде:
«Сапа көрсеткіштері» деген жолда:
«2008» деген бағанда «ЖСҚ әзірлеуді бастау» деген сөздер «Жоба» сатысы» ЖСҚ» деген сөздермен ауыстырылсын;
«2009» деген бағанда «ЖСҚ» деген сөздер алынып тасталсын;
«Атауы» деген 2-бағанда «ЖСҚ жиынтығы» деген сөздер «Жобалық құжаттама жиынтығы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009» деген бағанында «3998000» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

1) Землеустроительные
работы (акты на
земельные участки)
ед.
8
2) Разработка ПСД
ед.
1
3) Строительство
инфраструктуры
ед.
Показатели
качества
В соответствии со СНиП
Показатели
эффективнос-
ти
X
Показатели
результата
Ввод в эксплуатацию
инфраструктуры
кол-во
объек-
тов
Всего
расходов на
реализацию
программы
Средства республиканс-
кого бюджета
тыс.
тенге
31358
918000
2612000
";
в таблице "Бюджетная программа 027 Инвестпроект":
в графе "2009" строки "Показатели количества":
в графе 2 "Наименование" строки "Кол-во разработанных ПСД" цифру "1" заменить словами "начало разработки ПСД";
в графе 2 "Наименование" строки "Готовность рабочей документации" цифры "60" исключить;
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "130000" заменить цифрами "15000";
в таблице "Бюджетная программа 028 Инвестпроект":
в строке "Показатели количества":
в графе "2008" слова "Начало разработки ПСД" заменить словами "Стадия "Проект" ПСД";
в графе "2009" слова "ПСД" исключить;
в графе 2 "Наименование" слова "Комплект ПСД" заменить словами "Комплект проектной документации";
в графе "2009" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "3998000" заменить цифрой "0".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов