Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің халыққа қызмет көрсету орталықтары — мемлекеттік мекемелерін жергілікті атқарушы органдардың қарамағына беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 қаңтардығы № 11 Қаулысы
«Мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екінші түріне беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 қаңтардағы № 81 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің халыққа қызмет көрсету орталықтары - мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі - мемлекеттік мекемелер) осы қаулының қосымшасына сәйкес мүліктік кешендер ретінде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының коммуналдық меншігіне берілсін.
2.  Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекемелерді қабылдап алу-беру жөніндегі қажетті ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Мемлекеттік мекемелер» деген 2-бөлім алынып тасталсын;
2) «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
реттік нөмірі 11-жолда:
2-бағандағы «Халыққа қызмет көрсету орталықтары 8560» деген жол алынып тасталсын;
3-бағандағы «30680» және «26292» деген сандар тиісінше «22120» және «17732» деген сандармен ауыстырылсын;
3) «Құқықтық түсіндіру жұмысы, құқықтық мәдениет деңгейін арттыру, азаматтарды құқықтық оқыту мен тәрбиелеу жөніндегі 2009 - 2011 жылдарға арналған бағдарлама туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 29 қарашадағы № 1116 қаулысында:

О передаче государственных учреждений - центров обслуживания населения Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в ведение местных исполнительных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2010 года № 11
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 января 2003 года № 81 «Об утверждении Правил передачи государственного имущества из одного вида государственной собственности в другой» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать государственные учреждения - центры обслуживания населения Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции (далее - государственные учреждения) как имущественные комплексы в коммунальную собственность областей, городов Астаны и Алматы согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан и акимами областей, городов Астаны и Алматы в установленном законодательством порядке осуществить необходимые организационные мероприятия по приему-передаче государственных учреждений.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 «Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел 2 «Государственные учреждения» исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 11:
в графе 2 строку «Центры обслуживания населения 8560» исключить;
в графе 3 цифры «30680» и «26292» заменить цифрами «22120» и «17732» соответственно;
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2008 года № 1116 «О Программе по праворазъяснительной работе, повышению уровня правовой культуры, правового обучения и воспитания граждан на 2009-2011 годы»:

көрсетілген қаулымен бекітілген Құқықтық түсіндіру жұмысы, құқықтық мәдениет деңгейін арттыру, азаматтарды құқықтық оқыту мен тәрбиелеу жөніндегі 2009 - 2011 жылдарға арналған бағдарламада:
«Құқықтық түсіндіру жұмысы, құқықтық мәдениет деңгейін арттыру, азаматтарды құқықтық оқыту мен тәрбиелеу жөніндегі 2009 - 2011 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 8-бөлімде:
«Ұйымдастырушылық-әдістемелік қамтамасыз ету» деген 4-тарауда:
реттік нөмірі 2-жолдың 4-бағаны «, Орталық және жергілікті атқарушы органдар» деген сөздермен толықтырылсын.
4. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 15 қаңтардағы
№ 11 қаулысына
қосымша
Республикалық меншіктен коммуналдық меншікке берілетін
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Р/с
Берілетін мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Жергілікті атқарушы органдардың атауы
1
«Ақмола облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысының әкімдігі
2
«Ақтөбе облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Ақтөбе облысының әкімдігі
3
«Алматы облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы облысының әкімдігі
4
«Атырау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Атырау облысының әкімдігі
5
«Шығыс Қазақстан облысының № 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
6
«Шығыс Қазақстан облысының № 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
7
«Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Жамбыл облысының әкімдігі
8
«Батыс Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
9
«Қарағанды облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысының әкімдігі
10
«Қостанай облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Қостанай облысының әкімдігі
11
«Қызылорда облысының Халыққа қызмет кврсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Қызылорда облысының әкімдігі
12
«Маңғыстау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау облысының әкімдігі
13
«Павлодар облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Павлодар облысының әкімдігі
14
«Солтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
15
«Оңтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
16
«Астана қаласы Алматы ауданының № 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласының әкімдігі
17
«Астана қаласы Алматы ауданының № 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласының әкімдігі
18
«Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласының әкімдігі
19
«Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 2 Халыққа қызмет корсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласының әкімдігі
20
«Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
21
«Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
22
«Алматы қаласы Жетісу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
23
«Алматы қаласы Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
24
«Алматы қаласы Түрксіб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі

в Программе по праворазъяснительной работе, повышению уровня правовой культуры, правового обучения и воспитания граждан на 2009-2011 годы», утвержденной указанным постановлением:
в разделе 8 «План мероприятий по реализации Программы по праворазъяснительной работе, повышению уровня правовой культуры, правового обучения и воспитания граждан на 2009-2011 годы»:
в главе 4 «Организационно-методическое обеспечение»:
графу 4 строки, порядковый номер 2, дополнить словами «, Центральные и местные исполнительные органы».
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2010 года № 11
Перечень
Центров обслуживания населения, передаваемых из
республиканской собственности в коммунальную собственность
п/п
Перечень передаваемых
государственных учреждений
Наименование местных
исполнительных органов
1
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Акмолинской области»
Акимат Акмолинской области
2
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Актюбинской области»
Акимат Актюбинской области
3
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Алматинской области»
Акимат Алматинской области
4
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Атырауской области»
Акимат Атырауской области
5
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения № 1
Восточно-Казахстанской области»
Акимат Восточно-Казахстанской
области
6
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения № 2
Восточно-Казахстанской области»
Акимат Восточно-Казахстанской
области
7
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Жамбылской области»
Акимат Жамбылской области
8
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Западно-Казахстанской области»
Акимат Западно-Казахстанской
области
9
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Карагандинской области»
Акимат Карагандинской области
10
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Костанайской области»
Акимат Костанайской области
11
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Кызылординской области»
Акимат Кызылординской
области
12
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Мангистауской области»
Акимат Мангистауской области
13
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Павлодарской области»
Акимат Павлодарской области
14
Государственное учреждение
"Центр обслуживания населения
Северо-Казахстанской области»
Акимат Северо-Казахстанской
области
15
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Южно-Казахстанской области»
Акимат Южно-Казахстанской
области
16
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения № 1
района Алматы города Астаны»
Акимат города Астаны
17
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения № 2
района Алматы города Астаны»
Акимат города Астаны
18
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения № 1
района Сарыарка города Астаны»
Акимат города Астаны
19
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения № 2
района Сарыарка города Астаны»
Акимат города Астаны
20
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Алмалинского района города
Алматы»
Акимат города Алматы
21
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Бостандыкского района города
Алматы»
Акимат города Алматы
22
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Жетысуского района города Алматы»
Акимат города Алматы
23
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Медеуского района города Алматы»
Акимат города Алматы
24
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Турксибского района города
Алматы»
Акимат города Алматы