Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 наурыздағы № 242 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 595 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 наурыздағы № 242 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасында:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тауар өндірушілер отандық асыл тұқымды мал зауыттарынан, өз төлінен өсірілетін шаруашылықтардан сатып алған, оның ішінде лизинг негізінде сатып алған отандық тұқымдардың асыл тұқымды төлінің, сондай-ақ ірі қара малдың импортталған асыл тұқымды төлінің (индекстік жүйе бойынша бағаланған және таза тұқымды көбейтуге немесе туыстық топтарды шағылыстыруға арналған қашарлар мен құнажындар, өсімін молайту мақсатында пайдалануға арналған ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалар), оның ішінде лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды төлдің (бұдан әрі - импорттық асыл тұқымды төл) құнын ішінара (50 %-ға дейін) арзандатуға;»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Тауар өндірушілер субсидиялау бағдарламасына қатысу үшін:
1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес өлшемдерге сәйкес келуі;
2) сатып алынған малды бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесіне тіркеуді қамтамасыз етуі;
3) асыл тұқымды малдардың тізілімін, сондай-ақ малдарды бірдейлендірудің бірыңғай деректер базасын жүргізу үшін тиісті деректер ұсынуы тиіс»;
4-тармақта:
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«3) өнеркәсіптік шағылыстыруға арналған импорттық асыл тұқымды қашарлар;
4) өнеркәсіптік шағылыстыруға арналған импорттық және отандық асыл тұқымды малдан алынған қашарлар;»;
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) бұрын тауар өндірушілер және лизингтік ұйымдар (бұдан әрі - лизинг берушілер) арзандатқан және сатқан асыл тұқымды төл.»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Тауар өндірушілер, субсидиялау бағдарламасына қатысушылар бюджеттік субсидиялар алу үшін мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2011 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей Бөлімге мынадай құжаттарды:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2011 года № 242
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 595
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2011 года № 242 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства" следующие изменения и дополнения:
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) частичное удешевление (до 50 %) стоимости приобретенного товаропроизводителями племенного молодняка отечественных пород у отечественных племенных заводов, хозяйств собственного воспроизводства, в том числе приобретенного на основании лизинга, а также импортированного племенного молодняка крупного рогатого скота (телок и нетелей, оцененных по индексной системе и предназначенных для чистопородного разведения или скрещивания родственных групп, быков-производителей, оцененных по качеству потомства для использования в воспроизводственных целях), в том числе приобретенного на основании договора лизинга (далее - импортный племенной молодняк).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Товаропроизводители для участия в программе субсидирования должны:
1) соответствовать критериям согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) обеспечить регистрацию приобретенных животных в единой информационно-аналитической системе;
3) предоставить соответствующие данные для ведения регистра племенных животных, а также единой идентификационной базы данных животных.";
в пункте 4:
подпункты 3) и 4) изложить в следующей редакции:
"3) импортные племенные телки, предназначенные для промышленного скрещивания;
4) племенные телки, полученные от импортного и отечественного племенного скота предназначенные для промышленного скрещивания;";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) племенной молодняк, ранее удешевленный и реализуемый товаропроизводителями и лизинговыми организациями (далее - лизингодатели) повторно.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Для получения бюджетных субсидий товаропроизводители, участники программы субсидирования, по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2011 года, представляют в Отдел следующие документы:

1) асыл тұқымды төлді, балапандарды және асыл тұқымды жұмыртқаны сатып алу кезінде:
сатып алу-сату шартының көшірмесін;
төлем құжаттарының көшірмелері - кіріс-кассалық ордерді, банктің төлем тапсырмасын, шот-фактураны (бұдан әрі - төлем құжаттары);
төлді, балапандарды және асыл тұқымды жұмыртқаны кіріске алу актісін;
2) тұқымдық бұқалардың ұрығын сатып алу кезінде:
сатып алу-сату шартының көшірмесін;
төлем құжаттарының көшірмелерін;
ұрыққа арналған асыл тұқымдық куәлік көшірмесін;
ұрықты пайдалану актісін;
3) импорттық асыл тұқымды төл сатып алу кезінде:
сатып алу-сату шартының көшірмесін;
төлем құжаттарының көшірмелерін;
Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органы таныған асыл тұқымды мал куәлігінің (сертификаттың) түпнұсқасын және көшірмесін. (Бұл ретте асыл тұқымды мал куәлігінің (сертификаттың) түпнұсқасы көшірмесімен салыстырып тексерілгеннен кейін бюджеттік субсидия алушыға қайтарылады);
ветеринариялық куәліктің (сертификаттың) көшірмесін;
импорттық асыл тұқымды төлді кіріске алу актісін;
4) асыл тұқымды төлді лизинг шарты негізінде сатып алу кезінде:
лизинг шартының көшірмесін;
лизинг шарты бойынша негізгі борышты өтеу үшін лизинг берушінің деректемелерін көрсете отырып субсидия төлеуге өтінімді ұсынады.»;
16-тармақтың бірінші бөлігінің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«кемінде 50% теленгенін растайтын төлем құжаттарының көшірмелерін;»;
төртінші абзац алынып тасталсын;
1718-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Бөлім ай сайын, құжаттардың түсуіне қарай үш жұмыс күні ішінде, бірақ 2011 жылғы 24 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды тексереді. Сатып алынған малдар асыл тұқымды малдардың мемлекеттік тізілімінде, малдарды бірдейлендірудің бірыңғай деректер базасында және бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесінде тіркелген, сондай-ақ ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда асыл тұқымды төлдің, тұқымдық бұқалар ұрығының, балапандардың және асыл тұқымды жұмыртқаның сатып алынғаны туралы жиынтық акт жасайды және бекітеді және төлем құжаттарының көшірмелерін қоса беріп, Басқармаға ұсынады. Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға, оның ішінде осы Қағиданың 4-тармағының 5) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда Бөлім екі жұмыс күнінен кешіктірмей қайтару себептерін көрсетіп, оларды тауар өндірушілерге қайтарады.
Сатып алынған асыл тұқымды төлдің арзандатылғаны туралы мәліметті Басқарма бюджеттік субсидияны тауар өндірушінің банктік шотына аударған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде Бөлім бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесіне енгізуі тиіс.

1) при приобретении племенного молодняка, цыплят и племенного яйца:
копию договора купли-продажи;
копии платежных документов - приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка, счет-фактуру (далее - платежные документы);
акты оприходования молодняка, цыплят и племенного яйца;
2) при приобретении семени быков-производителей:
копию договора купли-продажи;
копии платежных документов;
копию племенного свидетельства на семя;
акт использования семени;
3) при приобретении импортного племенного молодняка:
копию договора купли-продажи;
копии платежных документов;
оригинал и копию племенного свидетельства (сертификата) признанного уполномоченным государственным органом Республики Казахстан. (При этом оригинал племенного свидетельства (сертификата) после сверки с копией возвращается получателю бюджетных субсидий);
копию ветеринарного свидетельства (сертификата);
акты оприходования импортного племенного молодняка;
4) при приобретении племенного молодняка на основании договора лизинга:
копию договора лизинга;
заявку на выплату субсидий для погашения основного долга по договору лизинга с указанием реквизитов лизингодателя.";
абзац третий части первой пункта 16 изложить в следующей редакции:
"копии платежных документов, подтверждающих не менее 50 % оплату;";
абзац четвертый исключить;
пункты 1718 изложить в следующей редакции:
"17. Отдел ежемесячно, по мере поступления документов, в течение трех рабочих дней, но не позднее 24 декабря 2011 года, проверяет представленные документы. В случае регистрации приобретенных животных в государственном регистре племенных животных, в единой идентификационной базе данных животных и единой информационно-аналитической системе, а также соответствия представленных документов установленным требованиям составляет и утверждает сводный акт о приобретении племенного молодняка, семени быков-производителей, цыплят и племенного яйца, и с приложением копии платежных документов, представляет в Управление. В случае несоответствия представленных документов установленным требованиям, в том числе подпункту 5) пункта 4 настоящих Правил Отдел не позднее двух рабочих дней возвращает их товаропроизводителям с указанием причин возврата.
Сведения об удешевлении приобретенного племенного молодняка должны быть внесены отделом в единую информационно-аналитическую систему в течение 10 рабочих дней, со дня перечисления Управлением бюджетных субсидий на банковский счет товаропроизводителя.

18. Басқарма ұсынылған құжаттарды үш жұмыс күні ішінде, бірақ 2011 жылғы 26 желтоқсаннан кешіктірмей қарайды және олар белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда облыс бойынша асыл тұқымды төлдің, тұқымдық бұқалар ұрығының, сондай-ақ балапандардың және асыл тұқымды жұмыртқаның сатып алынғаны туралы жиынтық акт жасайды және бекітеді. Оларда көрсетілген бюджеттік субсидиялардың көлемі мен нормативтері негізінде белгіленген квоталар шегінде тиесілі бюджет ақшасының көлемін айқындайды, осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біріктірілген жиынтық ведомость және ақы төлеу шоттарын қалыптастырады. Тауар өндірушілердің, лизинг берушілердің банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды аударуды Басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшесіне 2 данада ақы төлеу шоттарын қоса бере отырып, ақы төлеу шоттарының тізілімін ұсыну жолымен жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға, оның ішінде осы Қағиданың 4-тармағының 5) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда, Басқарма бес жұмыс күнінен кешіктірмей оларды кері қайтару себептерін көрсете отырып, Бөлімге пысықтауға қайтарады.»;
көрсетілген Қағидаға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаға 2-қосымшада:
2-бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-жолмен толықтырылсын:
«6. Ангус».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                         К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 27 мамырдағы
№ 595 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 10 наурыздағы
№ 242 қаулысына
1-қосымша
Тауар өндірушілерге және тауарлық құс фабрикаларына қойылатын өлшемдер
Р/с
Көрсеткіштер

18. Управление в течение трех рабочих дней, но не позднее 26 декабря 2011 года, рассматривает представленные документы, и в случае их соответствия установленным требованиям, составляет и утверждает сводный акт о приобретении племенного молодняка, семени быков-производителей, а также цыплят и племенного яйца по области. На основе указанных в них объемов и нормативов бюджетных субсидий, определяет объемы причитающихся бюджетных денег в пределах установленных квот, формирует объединенную сводную ведомость по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и счета к оплате. Перечисление причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета товаропроизводителей, лизингодателей осуществляется Управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, путем представления в территориальное подразделение казначейства, реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах.
В случае несоответствия представленных документов установленным требованиям, в том числе подпункту 5) пункта 4 настоящих Правил, Управление не позднее пяти рабочих дней возвращает их в Отдел на доработку с указанием причин возврата.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению:
в приложении 2 к указанным Правилам:
раздел 2 дополнить строкой, порядковый номер 6, следующего содержания:
"6. Ангус".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановление Правительства
Республики Казахстан
от 27 мая 2011 года № 595
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2011 года № 242
Критерии
к товаропроизводителям и товарным птицефабрикам
п/п
Показатели

1. Тауар өндірушілерге
1.
Селекциялық және асылдандыру жұмысының бірыңғай ақпараттық базасында тіркеуде болуы*
2.
Мынадай:
1) сатып алынған асыл тұқымды төлді кемінде 2 жыл өсімді молайту мақсатында пайдалану туралы;
2) сатып алынған асыл тұқымды қашарларды таза тұқымды өсіруге немесе туыстық топты шағылыстыру үшін пайдалану туралы міндеттеменің болуы;
Импорттық асыл тұқымды малды сатып алу кезінде:
3) таза тұқымды өсіру немесе туыстық топты шағылыстыру арқылы қашарларды (құнажынды) өсімді молайту мақсатында пайдалану туралы;

1. К товаропроизводителям
1.
Наличие регистрации в единой информационной базе селекционной и
племенной работы *
2.
Наличие обязательств:
1) об использовании приобретенного племенного молодняка для
воспроизводственных целей не менее 2-х лет;
2) об использовании приобретенных племенных телок для
чистопородного разведения или скрещивания родственных групп.
При приобретении импортного племенного скота наличие
обязательств;
3) об использовании телок (нетелей) в воспроизводственных целях
путем чистопородного разведения или скрещивания родственных
групп;

4) ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқаларды өсімді молайту мақсатында пайдалану туралы міндеттеменің болуы.
3.
Малдың бірдейлендіру нөмірінің және Қазақстан Республикасының бірыңғай бірдейлендіру деректер базасында тіркеуде болуы
4.
Қабылданған технологияға сәйкес малдарды күтіп-бағуға арналған үй-жайлардың болуы
5.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
6.
Ауыспалы егісте жемшөп дақылдарының немесе жемшөп сатып алуға шарттың болуы

4) об использовании быков-производителей, оцененных по качеству
потомства - в воспроизводственных целях.
3.
Наличие идентификационного номера животных и регистрации в
единой идентификационной базе данных Республики Казахстан
4.
Наличие помещения для содержания животных в соответствии с
принятой технологией
5.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
6.
Наличие кормовых культур в севообороте или договор на покупку
кормов

2. Тауарлық құс фабрикаларына
1.
Технологиялық жағдайда құстарды жыл бойы ұстау, торда және еденде ұстау үшін технологиялық жабдықтардың болуы;
2.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
Ескерту:
* Ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесінде тіркеуде болуы тиіс.

2. К товарным птицефабрикам
1.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях,
наличие технологического оборудования для клеточного или
напольного содержания
2.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
Примечание:
* Товаропроизводители, занятые разведением крупного рогатого скота, должны быть зарегистрированы в единой информационно-аналитической системе Республики Казахстан.