"Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша 2011 жылға арналған сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражатты бөлу және пайдалану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 наурыздағы № 257 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 597 Қаулысы
«2011 — 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңын және «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың «2011 — 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша 2011 жылға арналған сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражатты бөлу және пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 наурыздағы № 257 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, Білім және ғылым министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды қамтамасыз етсін.»;
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша 2011 жылға арналған сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражатты пайдалану қағидасында:
15-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесінің емдеу-профилактикалық мекемелері үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі сатып алатын медициналық техниканың тізбесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен келісіледі.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген 2011 жылға арналған азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражатты бөлуде:
«Халықтың дұрыс тамақтауын қамтамасыз ету және тамақтануға байланысты аурулардың профилактикасы» деген 5.1.2-мақсатта:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
3
Мектептердегі балаларды тамақтандыру рационына витаминді-минералды кешенмен байытылған тамақ өнімдерін енгізу, оның ішінде Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға Алматы облысының (Талғар ауданы) облыстық бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша
БҒМ
100 000 оның ішінде:
Алматы облысының әкімдігі (Талғар ауданы)
100 000
»;

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2011 года № 257 "Об утверждении распределения и Правил использования средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2011 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2011 года № 597
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и Указа Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 "Об утверждении Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы", Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2011 года № 257 "Об утверждении распределения и Правил использования средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2011 год" следующие изменения и дополнение:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Министерствам здравоохранения, образования и науки Республики Казахстан обеспечить перечисление целевых текущих трансфертов в установленном законодательством порядке.";
1) в Правилах использования средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2011 год, утвержденных указанным постановлением:
пункт 15 дополнить абзацем следующего содержания:
"Перечень медицинской техники, закупаемой Министерством юстиции Республики Казахстан для лечебно-профилактических учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, согласовывается с Министерством здравоохранения Республики Казахстан.";
2) в Распределении средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2011 год, утвержденных указанным постановлением:
в цели 5.1.2. "Обеспечение здорового питания населения и профилактика заболеваний, зависимых от питания":
строку порядковый номер 3 изложить в следующей редакции:
"
3
Включить в рацион питания детей в школах
пищевые продукты, обогащенные
витаминно-минеральным комплексом, в том
числе по целевым текущим трансфертам
областному бюджету Алматинской области
(Талгарского района) на реализацию
мероприятий Государственной программы
развития здравоохранения «Саламатты
Қазақстан» на 2011-2015 годы
МОН
100 000
в том числе:
Акимат
Алматинской
области
(Талгарский
район)
100 000
";

«Балалар мен жасөспірімдердің психологиялық және тәни денсаулығын қалыптастыру» деген 5.1.3-мақсатта:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1
Мектеп жасындағы балалардың арасында тірек-қимыл аппараты ауруларының профилактикасы бойынша іс-шаралар кешенін әзірлеу, оның ішінде Қарағанды облысының облыстық бюджетіне, Астана қаласының қалалық бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша
БҒМ
50 000
оның ішінде:
Қарағанды облысының әкімдігі
39 632
Астана қаласының әкімдігі
10 368
».

в цели 5.1.3. "Формирование физического и психического здоровья детей и подростков":
строку порядковый номер 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Разработать комплекс мероприятий по
профилактике заболеваний
опорно-двигательного аппарата среди
детей школьного возраста, в том числе
по целевым текущим трансфертам
областному бюджету Карагандинской
области, городскому бюджету города
Астаны
МОН
50 000
в том числе:
Акимат
Карагандинской
области
39 632
Акимат города
Астаны
10 368
".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К.Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов