Ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті органды (ұйымды) айқындау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1633 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 шілдедегі № 793 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.07.2014 № 793 қаулысымен (12.07.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
«Техникалық реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталары ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті органдар ретінде айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 47, 586-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің ережесінде:
13-тармақтың 95) тармақшасы алынып тасталсын;
2) «Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру әрі тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қазандағы № 1647 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 44, 423-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру әрі тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі ережеде:
2-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
3-тармақта:
он төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«тауар - Қазақстан Республикасының аумағында өткізілетін немесе Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы тасымалданатын мүлік, оның ішінде электр, энергияның жылу мен өзге де түрлері, сондай-ақ жолаушылар мен тауарларды халықаралық тасымалдауды жүзеге асыру үшін пайдаланылатын көлік құралдарын қоспағанда, көлік құралдары;»;
он жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«тауардың шығу тегі туралы сертификатты куәландыру - тауардың шығу тегі туралы сертификатты куәландыруға уәкілетті тұлғаның қолымен және тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті органның (ұйымның) мөрімен растау;»;
он тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификат беруге арналған уәкілетті орган (ұйым) - аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталары;»;

Об определении органа (организации), уполномоченного на выдачу сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1633. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 793
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.07.2014 № 793 (вводится в действие с 12.07.2014).
В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить организациями, уполномоченными на выдачу сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, территориальные торгово-промышленные палаты.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 47, ст. 586):
в Положении Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 95) пункта 13 исключить;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1647 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 44, ст. 423):
в Правилах по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в пункте 3:
часть четырнадцатую изложить в следующей редакции:
"товар - имущество, реализуемое на территории Республики Казахстан или перемещаемое через границу Республики Казахстан, в том числе электрическая, тепловая и иные виды энергии, а также транспортные средства, за исключением транспортных средств, используемых для осуществления международных перевозок пассажиров и товаров;";
часть семнадцатую изложить в следующей редакции:
"удостоверение сертификата о происхождении товара - заверение подписью лица, уполномоченного заверять сертификат о происхождении товара, и печатью органа (организации), уполномоченного выдавать сертификат о происхождении товара;";
часть девятнадцатую изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган (организация) на выдачу сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения - территориальные торгово-промышленные палаты;";

10-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) түпкі өнім үшін - сатушы зауыттың (қойманың) тауарды тиеуге, кедендік декларациялауға және экспорт елінен тауарды әкетуге арналған шығыстарды қамтымайтын бағасы («франко-зауыт» жағдайларындағы баға) бойынша жүргізіледі.»;
2125-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Тауарды кері экспорттау кезінде аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасына тауардың Қазақстан Республикасына әкелінгенін растайтын қосымша құжаттар ұсынылады (тауардың шығу тегі туралы сертификаттың, кеден декларациясының және тауарға ілеспе құжаттардың көшірмелері).
25. Тауарды Қазақстан Республикасының аумағынан шығарған кезде тауардың шығу тегі туралы сертификат тауардың бір жүк алушыдан екінші жүк алушыға бір жүк жөнелтушіден екінші жүк жөнелтушіге бір немесе бірнеше көлік құралымен жүзеге асырылатын әрбір жөнелтілетін легіне ресімделеді.»;
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«50. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес бланкіде ресімделеді, куәландырылады және беріледі.
«СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат мынадай тауарларға:
1) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес жеткілікті дәрежеде қайта өңделген және арнайы экономикалық аймақтардан және бос қоймалардан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне шығарылатын;
2) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында өндірілген жеткілікті дәрежеде қайта өңделген және Қазақстан Республикасының аумағында сатылатын тауарларға ресімделеді, куәландырылады және беріледі.»;
515354 және 55-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«51. Тауарды арнайы экономикалық аймақтар аумағынан және бос қоймалардан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне шығарған және (немесе) тауарды Қазақстан Республикасы аумағында сатқан кезде «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат тауарды жеткізуге ресімделеді және өндірушіге немесе оған уәкілетті тұлғаға беріледі.
53. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат осы Ереженің 60-тармағында баяндалған тәртіпке сәйкес толтырылады, аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарының уәкілетті тұлғасы куәландырады.
54. Аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталары осы Ереженің талаптарына сәйкес «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың бланкілерін жасауды, оларды пайдалануды, сақтауды және беруді есепке алуды ұйымдастырады.
55. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат үш данада ресімделеді: біріншісі түпнұсқа, екіншісі мен үшіншісі қорғалған бланкілерде орындалған көшірмелері болып табылады. Сертификаттың түпнұсқасы мен бір көшірмесі өтініш берушіге беріледі, ал екінші көшірмесі аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарында сақталады.
Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың түпнұсқасын көрсеткен жағдайда, аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталары өтініш берушінің талабы бойынша қажетті мөлшерде тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қорғалмаған бланкілердегі көшірмелерін береді. Көшірмелердің алдыңғы бетінде бланкінің «Қызметтік белгілер үшін» немесе «Қосымша мәліметтер» деген бағандарында мынадай жазулар жазылады: «Көшірме дұрыс», уәкілетті тұлғаның қолы қойылған көшірменің берілген күні, аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасының мөрімен расталады.»;
57-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 2) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"2) для конечной продукции - по цене завода (склада) продавца, не включающей расходы на погрузку, таможенное декларирование и вывоз товара из страны экспорта (цена на условиях "франко-завод").";
пункты 2125 изложить в следующей редакции:
"21. При реэкспорте товара дополнительно предоставляются документы территориальной торгово-промышленной палате, подтверждающие ввоз товара в Республику Казахстан (копии сертификата о происхождении товара, таможенной декларации и товаросопроводительных документов).";
"25. При вывозе товара с территории Республики Казахстан сертификат о происхождении товара оформляется на каждую отправляемую партию товара, которая осуществляется одним или несколькими транспортными средствами одному и тому же грузополучателю от одного и того же грузоотправителя.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется, удостоверяется и выдается на бланке согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется, удостоверяется и выдается на товары:
1) подвергнутые достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара и вывозимые с территории специальных экономических зон и со свободных складов на остальную часть территории Республики Казахстан;
2) произведенные или подвергнутые достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан и реализуемые на территории Республики Казахстан.";
пункты 515354 и 55 изложить в следующей редакции:
"51. При ввозе товара с территорий специальных экономических зон и со свободных складов на остальную часть территории Республики Казахстан и (или) реализации товара на территории Республики Казахстан сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется на поставку товара и выдается производителю или уполномоченному им лицу.";
"53. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" заполняется в соответствии с порядком, изложенным в пункте 60 настоящих Правил, удостоверяется уполномоченным лицом территориальных торгово-промышленных палат.
54. Территориальные торгово-промышленные палаты организуют изготовление бланков сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" в соответствии с требованиями настоящих Правил, ведут учет их использования, хранения и выдачи.
55. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется в трех экземплярах: первый является оригиналом, второй и третий - копиями, выполненными на защищенных бланках. Подлинник и одна копия сертификата выдаются заявителю, вторая копия хранится в территориальных торгово-промышленных палатах.
По требованию заявителя территориальные торгово-промышленные палаты выдают необходимое количество копий сертификата на незащищенных бланках при предъявлении оригинала сертификата о происхождении товара. На лицевой стороне копии в графах бланка "Для служебных отметок" или "Дополнительные сведения" производится запись: "Копия верна", дата выдачи копии с подписью уполномоченного лица, заверяется печатью территориальных торгово-промышленных палат.";
часть первую пункта 57 изложить в следующей редакции:

«57. Егер онда тазартып өшірулер, түзетілген жерлері, расталмаған түзетулер болса, қажетті қолдар қойылмаса және (немесе) мөрлер басылмаса, тауардың шығу тегі туралы сертификат жарамсыз болып саналады. Тауардың шығу тегі туралы сертификатқа түзетулер және (немесе) толықтырулар қате ақпаратты сызып тастау және түзетілген мәліметтерді ішіне жазу жолымен, одан кейін тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті тұлғаның қол қоюымен жүргізіледі және аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарының мөрімен расталады.»;
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«58. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың көшірмелері мен олардың негізінде сертификаттар берілген құжаттар үш жыл бойы аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарында сақталады.»;
60-тармақта:
2) тармақшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарды арнайы экономикалық аймақ аумағынан және Қазақстан Республикасының бос қоймаларынан Қазақстан Республикасының қалған аумағына шығарған жағдайда «Тауарды алушы» деген 2-баған тек уәкілетті тұлға (делдал) болған жағдайда ғана соған ұқсас толтырылады.»;
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«11) 11-баған - «Куәлік». Аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасының атауын, оның мекен жайын, сертификатта көрсетілген мәліметтерді куәландыратын мөрі мен күнін, сондай-ақ сертификатты куәландыруға уәкілетті тұлғаның қолын, тегі мен аты-жөнін қамтиды;»;
61 және 62-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«61. Сертификат экспортты жүзеге асыру, сондай-ақ қателік, кездейсоқ жіберіп алу, ерекше мән-жайлар немесе техникалық себептер бойынша Қазақстан Республикасында сату үшін бос қоймалардың және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында өндірілген тауарларды әкету сәтінде берілмеген жағдайда, тауардың шығу тегі туралы сертификат айрықша жағдайларда Қазақстан Республикасының қалған аумағына бос қоймалардан және арнайы экономикалық аймақтардан тауарларды шығарғаннан және сатқаннан кейін беріледі.
62. Аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасы тауардың шығу тегі туралы сертификатты кейіннен ішкі айналым үшін береді, яғни (ретроспективті) мәліметтер тиісті құжаттарда (осы Ереженің 16 және 45-тармақтарында көзделген құжаттармен тауардың нақты тиеп-жөнелтілгенін растайды (Қазақстан Республикасы кеден органының «Шығаруға рұқсат берілген» деген белгісі бар экспорттық кеден декларациясы) қамтылған мәліметтерге сәйкес келген, өтініш берушінің өтінішінде қамтылған мәліметтерді тексергеннен кейін ғана, сондай-ақ мәліметтерге сәйкес келген және тауардың шығу тегі туралы сертификат осы тауар экспортқа шығарылған немесе бос қоймадан және арнайы экономикалық аймақтан Қазақстан Республикасының қалған аумағына өткізілген кезде берілмеген жағдайда береді.
Кейіннен (ретроспективтік) берілетін тауардың шығу тегі туралы сертификат тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің негізінде ресімделеді.»;
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"57. Сертификат о происхождении товара считается недействительным, если в нем имеются подчистки, помарки, незаверенные исправления, отсутствуют необходимые подписи и (или) печати. Исправления и (или) дополнения в сертификат о происхождении товара вносятся путем зачеркивания ошибочной информации и надпечатывания скорректированных сведений, заверяемых затем подписью лица, уполномоченного заверять сертификат о происхождении товара, и скрепляются печатью территориальных торгово-промышленных палат.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Копии сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" и документы, на основании которых они были выданы, хранятся в территориальных торгово-промышленных палатах в течение трех лет.";
в пункте 60:
часть четвертую подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"В случае вывоза товара с территории специальных экономических зон и свободных складов Республики Казахстан на остальную территорию Республики Казахстан графа 2 "Получатель товара" заполняется аналогично только в случае наличия уполномоченного лица (посредника).";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) графа 11 - "Удостоверение". Содержит наименование территориальной торгово-промышленной палаты, ее адрес, печать, дату удостоверения сведений, указанных в сертификате, а также подпись, фамилию и инициалы лица, уполномоченного заверить сертификат;";
пункты 61 и 62 изложить в следующей редакции:
"61. Сертификат о происхождении товара в исключительных случаях выдается после экспорта товара, вывоза и реализации товара со свободного склада и специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан при условии, что сертификат не был выдан в момент осуществления экспорта, а также вывоза товаров, производимых на территории свободных складов и специальных экономических зон, для реализации в Республике Казахстан из-за ошибки случайного упущения особых обстоятельств или по техническим причинам.
62. Территориальная торгово-промышленная палата выдает сертификат о происхождении товара впоследствии, то есть (ретроспективно) только после проверки того, что сведения, содержащиеся в заявлении заявителя, совпадают со сведениями, содержащимися в соответствующих документах (документы, предусмотренные пунктом 16 и 45 настоящих Правил, а также подтверждение фактической отгрузки товара (таможенная декларация с отметкой таможенного органа Республики Казахстан "Выпуск разрешен"), и что сертификат о происхождении товара не был выдан, когда данный товар экспортировался или реализовывался со свободного склада или специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан.
Сертификат о происхождении товара, выдаваемый впоследствии (ретроспективно), оформляется на основании акта экспертизы о происхождении товара.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:

«64. Тауардың шығу тегі туралы сертификат күшін жойған немесе бүлінген жағдайда өтініш беруші тауардың шығу тегі туралы сертификатты берген аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасына сертификат телнұсқасын беру туралы жазбаша нысандағы өтінішпен жүгінеді. Берілген телнұсқаны тіркеу нөмірі түпнұсқаның тіркеу нөміріне сәйкес болады. «СТ-КZ» нысанындағы сертификаттың 4-бағанында «Телнұсқа» («Dublіcate») деген жазу жазылады және түпнұсқаның тіркеу нөмірі мен берілген күні көрсетіледі. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың 12-бағанында телнұсқа берілген күн көрсетіледі.»;
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«66. Аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасы мынадай:
1) тауардың шығу тегі туралы тиісті түрде ресімделмеген сараптама актісі ұсынылған және (немесе);
2) техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттар берілмеген;
3) осы Ереженің 45-тармағында көрсетілген тізбе бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттар берілмеген жағдайларда бас тарту себептерін негіздей отырып, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруден бас тартады.».
көрсетілген Ережеге 8-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі осы қаулыдан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1633 қаулысына
қосымша
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты
ресімдеу, куәландыру және беру
жөніндегі ережеге
8-қосымша
Ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы
сертификатты алуға өтінім үлгісінің нысаны
Облысы/ республикалық маңызы бар
__________ қаласы бойынша сауда
өнеркәсіп палатасының басшысына
________________________________
________________________________
(аты-жөні)
№ өтінім
20 __ ж. «__» ________
_____________________________________________________________________
(тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге уәкілетті ұйымның атауы)
20 __ жылғы «__» _____________ берген тауардың шығу тегі туралы
№ _______ сараптама актісінің негізінде ____________ тілінде тауардың
шығу тегі туралы сертификат беруді сұраймыз:
1. Тауарды өндіруші, оның мекен-жайы, телефоны, факсы _________

"64. В случае утраты или повреждения сертификата о происхождении товара заявитель обращается в письменной форме в территориальные торгово-промышленные палаты, выдавшие сертификат о происхождении товара с заявлением о выдаче дубликата сертификата. Регистрационный номер выданного дубликата соответствует регистрационному номеру оригинала. В графе 4 сертификата формы "CT-KZ" делается запись "Дубликат" ("Dublicate") и указывается регистрационный номер и дата выдачи оригинала. В графе 12 сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" указывается дата выдачи дубликата.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Территориальная торгово-промышленная палата отказывает заявителю в выдаче сертификата о происхождении товара с обоснованием причин отказа в случаях:
1) предоставления ненадлежаще оформленного акта экспертизы о происхождении товара и (или);
2) непредоставления документов, подтверждающих происхождение товара, по перечню, утверждаемому уполномоченным органом в области технического регулирования и обеспечения единства измерений;
3) непредоставления документов, подтверждающих происхождение товара, по перечню, указанному в пункте 45 настоящих Правил.";
приложение 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан принять соответствующие меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1633
Приложение 8
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению
и выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
Форма образца заявки
на получение сертификата о происхождении товара
для внутреннего обращения
Руководителю торгово-промышленной
палаты по _______________________
области/города республиканского
значения
_________________________________
(Ф.И.О.)
Заявка № __
от "___" _____________ 20__ г.
Просим выдать сертификат о происхождении товара на ___________
языке на основании акта экспертизы о происхождении товара № ________
от "___" _______ 20__ г., выданного ________________________________
(наименование организации, уполномоченной на проведение
экспертизы происхождения товара)
и следующих реквизитов:
1. Производитель товара, его адрес, телефон, факс __________________
____________________________________________________________________