Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Облыстық бюджеттердiң асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану қағидасын бекiту туралы" 2011 жылғы 10 наурыздағы № 242 және "Облыстық бюджеттердiң мал шаруашылығы өнiмдерiнiң өнiмдiлiгiн және сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану қағидасын бекiту туралы" 2011 жылғы 11 наурыздағы № 252 қаулыларына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1715 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) «Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 наурыздағы № 242 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 26, 306-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасында:
3-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«2) сатып алынған асыл тұқымды ірі қара мал төлін бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесіне тіркеуді қамтамасыз етуі;
3) асыл тұқымды малдардың тізілімін, ал, ірі қара мал шаруашылығында жануарларды бірдейлендірудің бірыңғай дерекқорын жүргізу үшін тиісті деректер ұсынуы тиіс.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Сатып алынған асыл тұқымды мал төлінің, тұқымдық бұқалар ұрығының, сондай-ақ балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқаның әрбiр түрiне бюджеттiк субсидиялар нормативi осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес белгiленедi.»;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Тауар өндiрушiлер 2011 жылғы 1 қарашадан кеш емес мерзiмде аудан әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы бөлiмiне (бұдан әрi – Бөлiм) отандық асыл тұқымды мал зауыттарынан және (немесе) шаруашылықтардан асыл тұқымды мал төлін, тұқымдық бұқалар ұрығын, сондай-ақ отандық асыл тұқымды құс фабрикаларынан ата-тектiк және ата-енелiк нысаннан құралған балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқа сатып алудың нақты және (немесе) жоспарланған көлемiне өтiнiмдер ұсынады. Бұл ретте отандық тауарлы құс фабрикалары өтiнiмдерiн «Қазақстан құс өсiрушiлер одағы» заңды тұлғалар бiрлестiгiмен келiседi.»;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2011 года № 242 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства" и от 11 марта 2011 года № 252 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1715
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2011 года № 242 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 26, ст. 306):
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства, утвержденных указанным постановлением:
подпункты 2) и 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) обеспечить регистрацию приобретенного племенного молодняка крупного рогатого скота в единой информационно-аналитической системе;
3) предоставить соответствующие данные для ведения регистра племенных животных, а в скотоводстве – данные для ведения единой идентификационной базы данных животных.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Норматив бюджетных субсидий на каждый вид приобретенного племенного молодняка, семени быков-производителей, а также цыплят и племенного яйца устанавливается согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В срок не позднее 1 ноября 2011 года товаропроизводители представляют в отдел сельского хозяйства акимата района (далее – Отдел) заявки за фактические и (или) на планируемые объемы приобретения племенного молодняка у отечественных племенных заводов и (или) хозяйств, семени быков-производителей, импортного племенного молодняка, а также цыплят и племенного яйца, у племенных отечественных птицефабрик, содержащих прародительские, родительские формы. При этом отечественные товарные птицефабрики согласовывают заявки с объединением юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

«17. Бөлім ай сайын, құжаттардың түсуіне қарай үш жұмыс күні ішінде, бірақ 2011 жылғы 24 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды тексереді. Сатып алынған малдар асыл тұқымды малдардың мемлекеттік тізілімінде, ал асыл тұқымды ірі қара мал бірдейлендірудің бірыңғай дерекқорында және бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесінде тіркелген, сондай-ақ ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда асыл тұқымды мал төлінің, тұқымдық бұқалар ұрығының, балапандардың және асыл тұқымды жұмыртқаның сатып алынғаны туралы жиынтық акт жасап, оны бекітеді және төлем құжаттарының көшірмелерімен қоса, Басқармаға ұсынады.
Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға, оның ішінде осы Қағиданың 4-тармағының 5) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда Бөлім екі жұмыс күнінен кешіктірмей қайтару себептерін көрсетіп, оларды тауар өндірушілерге қайтарады.
Сатып алынған асыл тұқымды ірі қара мал төлінің арзандатылғаны туралы мәліметті Басқарма бюджеттік субсидияны тауар өндірушінің банктік шотына аударған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде Бөлім бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесіне енгізуі тиіс.";
осы қаулыға 1-қосымшаның ескертпесінде:
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Малдың бірдейлендіру нөмірінің және ірі қара мал өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін талапты Қазақстан Республикасының бірыңғай бірдейлендіру дерекқорында тіркеудің болуы»;
2) «Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 252 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 26, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Тауар өндiрушiлер 2011 жылғы 15 желтоқсаннан кешiктiрмей тиiстi ауданның ауыл шаруашылығы бөлiмiне (бұдан әрi – Бөлiм) белгiленген нысан бойынша бюджеттiк субсидиялар алуға өтiнiмдер ұсынады. Бұл ретте құс фабрикалары өздерiнiң бюджеттiк субсидияларды алуға арналған өтiнiмдерiн «Қазақстан құс өсiрушiлер одағы» заңды тұлғалар бiрлестiгiмен келiсiп, содан соң Бөлiмге тапсырады.»;
14-тармақтың екінші бөлігінде:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«ірі қара мал өсірумен айналысатын шаруашылық жүргізуші субъектінің селекциялық және асылдандыру жұмысына қатысқанын растайтын селекциялық және асылдандыру жұмысының бірыңғай ақпараттық базасынан деректердің үзінді көшірмесі;»;
үшінші абзац алып тасталсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«заңды тұлғалар нысанындағы ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін 24-аш статистикалық есептілік нысанынан есептің көшірмесі немесе үзінді көшірме, ал жеке тұлғалар нысанындағы ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін – сиыр басы санының болуын растауға арналған шаруашылық кітабынан үзінді көшірме.»;
осы қаулыға 1-қосымшада:
7-бөлімде:
5-жол алынып тасталсын;
6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Жем-шөп дақылдарының және (немесе) шабындық (жайылымдық) алқаптарының және (немесе) жем-шөп сатып алуға арналған шарттың болуы».

"17. Отдел ежемесячно, по мере поступления документов, в течение трех рабочих дней, но не позднее 24 декабря 2011 года, проверяет представленные документы. В случае регистрации приобретенных животных в государственном регистре племенных животных, а племенного крупного рогатого скота – в единой идентификационной базе данных и единой информационно-аналитической системе, а также соответствия представленных документов установленным требованиям составляет и утверждает сводный акт о приобретении племенного молодняка, семени быков-производителей, цыплят и племенного яйца, и с приложением копии платежных документов, представляет в Управление.
В случае несоответствия представленных документов установленным требованиям, в том числе подпункту 5) пункта 4 настоящих Правил, Отдел не позднее двух рабочих дней возвращает их товаропроизводителям с указанием причин возврата.
Сведения об удешевлении приобретенного племенного молодняка крупного рогатого скота должны быть внесены отделом в единую информационно-аналитическую систему в течение 10 рабочих дней, со дня перечисления Управлением бюджетных субсидий на банковский счет товаропроизводителя.";
в примечании приложения 1 к настоящему постановлению:
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Наличие идентификационного номера животных и регистрации в единой идентификационной базе данных Республики Казахстан требования для товаропроизводителей, занятых скотоводством";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 252 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 26, ст. 311):
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Товаропроизводители не позднее 15 декабря 2011 года представляют в отдел сельского хозяйства соответствующего района (далее – Отдел) заявки на получение бюджетных субсидий по установленной форме. При этом птицефабрики свои заявки на получение бюджетных субсидий согласовывают с Объединением юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана» и затем представляют в Отдел.";
в части второй пункта 14:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"выписку данных из единой информационной базы селекционной и племенной работы подтверждающих участия в селекционной и племенной работе хозяйствующего субъекта занятым скотоводством;";
абзац третий исключить;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"копию отчета или выписку из формы 24-сх статистической отчетности для сельхозтоваропроизводителей в форме юридических лиц, а для сельхозтоваропроизводителей в форме физических лиц – выписку из похозяйственной книги для подтверждения наличия численности поголовья коров.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
в разделе 7:
строку 5 исключить;
строку 6 изложить в следующей редакции:
"Наличие кормовых культур и (или) сенокосных (косимых) угодий и (или) договор на покупку кормов".

2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 ноября 2011 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов