Қазақстан Республикасының аумағына шикі қант әкелудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 92 Қаулысы
«Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының Кеден одағын бірыңғай кедендік-тарифтік реттеу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімін іске асыру мақсатында және «Сауда қызметін реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімінде кедендік баж төлемей әкелу жүзеге асырылатын құрамында дәм беріп, иіс шығаратын немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қантының (бұдан әрі – шикі қант) (КО СЭҚ ТН кодтары 1701 13, 1701 14) 2012 жылға арналған көлемі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен келісім бойынша бекітілген көлем шегінде 2009 жылғы 9 маусымдағы Тауарлармен сыртқы сауда саласындағы лицензиялау ережесі туралы келісімде бекітілген нысан бойынша тізбесі осы қаулыға қосымшада көрсетілген қант өндіретін кәсіпорындарға немесе әкелінетін шикі қанттың нысаналы мақсаты туралы көрсетілген қант өндіретін кәсіпорындармен келісімшарт негізінде шикі қант жеткізушілерге рұқсаттар беруді жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті белгіленген тәртіппен ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімінде әкелінетін шикі қант импортын кедендік декларациялау мен одан кедендік баж алуды:
1) кедендік әкелу бажының нөлдік ставкалары бойынша Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі беретін рұқсаттар негізінде;
2) Кеден одағының Бірыңғай кедендік тарифінде көрсетілген кедендік әкелу бажының ставкалары бойынша Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі беретін рұқсатсыз жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Интеграциялық комитетінің Хатшылығына Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабарласын.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында ішкі тұтыну
үшін шығарудың кедендік рәсімінде кедендік баж
төлемей әкелу жүзеге асырылатын құрамында дәм беріп,
иіс шығаратын немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ

О некоторых вопросах ввоза сахара-сырца на территорию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 92
В целях реализации решения Комиссии таможенного союза Евразийского экономического сообщества от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации" и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый объем тростникового сахара-сырца без вкусо-ароматических или красящих добавок (коды ТН ВЭД ТС 1701 13, 1701 14) (далее - сахар-сырец), ввоз которого осуществляется без уплаты таможенных пошлин в таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления на территорию Республики Казахстан на 2012 год.
2. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан в установленном порядке осуществлять выдачу разрешений по форме, утвержденной Соглашением о правилах лицензирования в сфере внешней торговли товарами от 9 июня 2009 года, в пределах утвержденного объема по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан, предприятиям-производителям сахара, перечень которых указан в приложении к настоящему постановлению, либо поставщикам сахара-сырца на основании контракта с указанными предприятиями-производителями сахара, о целевом назначении ввозимого сахара-сырца.
3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке осуществлять таможенное декларирование и взимание таможенных пошлин с импорта сахара-сырца, ввозимого в таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления:
1) на основании разрешений, выдаваемых Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан, по нулевым ставкам ввозных таможенных пошлин;
2) без разрешений, выдаваемых Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан, по ставкам ввозных таможенных пошлин, указанным в Едином таможенном тарифе Таможенного союза.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 92
Объем
тростникового сахара-сырца без вкусо-ароматических или

қантының (КО СЭҚ ТН кодтары 1701 13, 1701 14)
2012 жылға арналған көлемі
СЭҚ ТН коды
Атауы
Көлемі (тонна)
1701 13
1701 14
Құрамында дәм беріп, иіс шығаратын немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қанты
434 736,8
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы
№ 92 қаулысына
қосымша
Қант өндіретін кәсіпорындар тізбесі*
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.04.28 № 560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Р/с
Қант өндiретiн кәсiпорындардың атауы
1
«Орталық Азия Қант Корпорациясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
* Кәсiпорындардың тiзбесi кәсiпорындарды шикi қант құрағынан қант өндiретiн зауыттарға жатқызудың мынадай өлшемдерiне сәйкес қалыптастырылады:
1) кәсiпорынның шикi қант құрағын өңдеуге арналған технологиялық жабдығының болуы;
2) шикi қант құрағынан ақ қанттың сериялық өндiрiсiнiң болуы;
3) кәсiпорындардың алдағы күнтiзбелiк жылға арналған жобалық қуаты.

красящих добавок (коды ТН ВЭД ТС 1701 13, 1701 14), ввоз
которого осуществляется без уплаты таможенных пошлин в
таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления
на территорию Республики Казахстан на 2012 год
Код ТН ВЭД
Наименование
Объем
(тонна)
1701 13
1701 14
Тростниковый сахар-сырец без
вкусо-ароматических или красящих добавок
434 736,8
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 92
Перечень предприятий – производителей сахара*
Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2012 № 560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование предприятия - производителя сахара
1
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Центральноазиатская Сахарная Корпорация"
* Перечень предприятий формируется в соответствии со следующими критериями отнесения предприятий к заводам-производителям сахара из тростникового сахара-сырца:
1) наличие технологического оборудования у предприятия для переработки тростникового сахара-сырца;
2) наличие серийного производства белого сахара из тростникового сахара-сырца;
3) проектная мощность предприятия на предстоящий календарный год.