Білім алушыларды қорытынды аттестаттаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 ақпандағы № 261 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.08.2017 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 28-бабының 9-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жалпы орта білім беру ұйымдарындағы білім алушылар ұлттық бірыңғай тестілеуге қатыспаса, мемлекеттік бітіру емтиханы нысанында қорытынды аттестаттаудан өтуге және оқуын бітіретін жылы орта білімнен кейінгі немесе жоғары бiлiмнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын бiлiм беру ұйымдарына кешенді тестілеу арқылы түсуге мүмкіндік беретін мынадай жағдайлар айқындалсын:
1) денсаулық жағдайы;
2) жақын туыстарының қайтыс болуы (ата-аналар, балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер, ата, әже);
3) төтенше жағдайлар, сондай-ақ жол-көлік оқиғалары.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.05.2016 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Жалпы орта білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың кешенді тестілеуге қатысу мүмкіндігі оқуын бітіретін жылы осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жағдайларды куәландыратын құжаттар ұсынылғаннан кейін іске асырылады деп белгіленсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

О некоторых вопросах итоговой аттестации обучающихся
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2012 года № 261. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 507
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.08.2017 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 28 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие случаи, когда обучающиеся в организациях общего среднего образования не принимают участие в едином национальном тестировании, что позволяет им пройти итоговую аттестацию в форме государственного выпускного экзамена и в год завершения обучения поступить в организации образования, реализующие образовательные программы послесреднего или высшего образования, через комплексное тестирование:
1) состояние здоровья;
2) смерть близких родственников (родители, дети, усыновители, усыновленные, полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка);
3) чрезвычайные ситуации, а также дорожно-транспортные происшествия.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 12.05.2016 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Установить, что возможность участия в комплексном тестировании обучающихся в организациях общего среднего образования в год завершения обучения реализуется после предоставления документов, удостоверяющих случаи, указанные в пункте 1 настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов