"Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 96 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 наурыздағы № 413 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 62-бабының 7-тармағына және «Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 20 қаңтардағы № 226 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 96 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 213-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы және 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 наурыздағы
№ 413 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 8 ақпандағы
№ 96 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң
2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары
Мазмұны
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң
миссиясы мен пайымдауы
2. Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларындағы
(аясындағы) даму үрдістерін талдау
3. Cтратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы
индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелер көрсеткiштерi
4. Функционалдық мүмкiндiктердi дамыту
5. Ведомствоаралық өзара iс-қимыл
6. Тәуекелдердi басқару
7. Бюджеттiк бағдарламалар
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң
миссиясы мен пайымдауы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң миссиясы – мәдениет және ақпарат саласында сапалы және қолжетiмдi қызметтер көрсетуге, мемлекеттiк және басқа тiлдердiң қарқынды дамуына, ел бiрлiгiнiң нығаюына, мемлекет пен азаматтық сектор әрiптестiгiнiң тиiмдi жүйесiн қолдауға бағытталған мемлекеттiк саясатты әзiрлеу және тиiмдi iске асыру.
Пайымдауы – азаматтық бастамаларды iске асырудың тиiмдi тетiктерi, ел бірлігінің мызғымас қағидаттары бар, жалпыұлттық мәдени, ақпараттық және тiлдiк орта.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 96 "О Стратегическом плане Министерства культуры Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2012 года № 413
В соответствии с пунктом 7 статьи 62 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Указом Президента Республики Казахстан от 20 января 2012 года № 226 «О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 96 «О Стратегическом плане Министерства культуры Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 213) следующие изменения:
заголовок и пункт 1 изложить в следующей редакции:
«О Стратегическом плане Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы
1. Утвердить прилагаемый Стратегический план Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы.»;
Стратегический план Министерства культуры Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2012 года № 413
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 февраля 2011 года № 96
Стратегический план Министерства культуры и информации
Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы
Содержание
1. Миссия и видение Министерства культуры и информации Республики Казахстан
2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности
3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов
4. Развитие функциональных возможностей
5. Межведомственное взаимодействие
6. Управление рисками
7. Бюджетные программы
1. Миссия и видение
Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Миссия Министерства культуры и информации Республики Казахстан – выработка и эффективная реализация государственной политики, направленной на предоставление качественных и доступных услуг в области культуры и информации, динамичное развитие государственного и других языков, укрепление единства нации, поддержку эффективной системы партнерства государства и гражданского сектора.
Видение – общенациональная культурно-информационная и языковая среда с незыблемыми принципами национального единства, эффективными механизмами реализации гражданских инициатив.

2. Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларындағы (аясындағы) даму үрдістерін талдау
1-стратегиялық бағыт. Мәдениет және өнер саласының
бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру
Реттелетiн салалар мен қызмет аялары дамуының негiзгi өлшемдері.
Саланың инфрақұрылымы. Қазақстандағы мәдениет және өнер мемлекеттік мекемелерінің желiсiнде 40 республикалық (9 театр, 6 концерттiк ұйым, 3 кiтапхана, 6 мұражай, 9 тарихи-мәдени қорық-мұражай, 1 кинокомпания, 6 басқа ұйым) және 8 мыңнан астам облыстық мәдениет ұйымдары (173 мұражай, 4 078 кітапхана, 2 859 клуб, 44 театр, 25 концерттік ұйым, 31 кинотеатр және телетеатр, 458 киноқондырғы, 4 хайуанаттар бағы, 2 цирк, 26 мәдениет және демалыс саябағы) қызмет етеді.
Соңғы 10 жылда театрлардың саны 20 %-ға ұлғайған, кинотеатрлар мен кинозалдардың саны 40%-ға, мұражайлардың саны 30%-ға, кітапханалардың саны 15%-ға өскен. Саланың көрсететін қызметтеріне сұраныс қарқынды түрде өсуде – кинотеатрлар көрермендерінің саны 12 есеге артты. Театрлар мен мұражайларға келушілер санының көрсеткіші 30%-ға ұлғайды, кітапханалардың тұрақты оқырмандарының саны 25%-ға өсті.
Заңнамалық базаны жетiлдiру. 2010 жылы «Мәдениет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы қабылданды. Қабылданған түзетулер отандық киноматография, мұражай және кітапхана ісі саласындағы сұрақтарды реттеуге бағытталған. Атап айтқанда, киноөнiмдердi индексациялау және прокаттық куәлiктер беру механизмі енгізілді, ұлттық киноның критерийлері анықталды, кітапханалық қорды қалыптастыру нормасы түзетілді, жергілікті атқарушы органдар құзыретіне облыстық, аудандық не республикалық маңызы бар бір кітапханаға «Орталық» мәртебесін беру функциясы қосылды.
Мәдениет мекемелерi көрсететiн қызметтер. 2011 жылы 11 755 спектакль қойылды, 6 401 концерт ұйымдастырылды, 7 ғылыми-қолданбалы, 37 археологиялық зерттеу өткізілді, 30 тарих және мәдениет ескерткіштерінде қалпына келтіру жұмыстары жалғастырылды, олардың 6-уы толығымен қалпына келтірілді. Республикалық мұражайларда 107 көрме, 357 лекция және 14 353 экскурсия өткiзiлдi. Кiтапханаларда бес жүзден астам iс-шара ұйымдастырылып, өткiзiлдi. Соңғы бес жыл ішінде саланың көрсететiн қызметтерiнiң саны 18 %-ға өстi.
Қазақстан мәдениетiн шетелдерде танымал ету. Соңғы бірнеше жылда Мәдениет күндерi форматындағы іс-шаралар ісжүзінде барлық ТМД елдерін, Еуропаның және Азияның, Таяу Шығыстың жетекші мемлекеттерін қамтыды. Жалпы, 2005 жылдан 2011 жылға дейін әлемнiң 38 елiнде отандық мәдениетті дәріптеуге бағытталған мәдени iс-шаралар өткiзiлдi.
Мәдениет қайраткерлерiн қолдау. Мәдениет саласындағы талантты және болашағы зор қайраткерлердi ынталандырудың механизмі енгiзiлдi. Тағылымдамалар мен бiлiктiлiгiн арттыру курстарын ұйымдастыру және өткiзу жұмыстары тұрақты түрде жүргiзiлiп келеді. Отандық репертуарды толықтыру мақсатында гранттар бөлу және шығармашылық байқаулар өткiзу қарастырылған.

2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих
отраслей (сфер) деятельности
Стратегическое направление 1. Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства
Основные параметры развития регулируемой отрасли или сферы деятельности.
Состояние инфраструктуры отрасли. В системе государственных учреждений культуры и искусства Казахстана действуют 40 республиканских (9 театров, 6 концертных организаций, 3 библиотеки, 6 музеев, 9 историко-культурных заповедников-музеев, 1 кинокомпания, 6 иных организаций) и более 8 тысяч областных организаций культуры (173 музея, 4 078 библиотек, 2 859 клубов, 44 театра, 25 концертных организаций, 31 кинотеатр и телетеатр, 458 киноустановок, 4 зоопарка, 2 цирка, 26 парков культуры и отдыха).
За последние 10 лет практически на 20 % увеличилось число театров, на 40 % выросло количество кинотеатров и кинозалов, на 30 % – музеев, на 15 % – библиотек. Активно растет спрос на услуги сферы – в 12 раз выросло число зрителей кинотеатров. На 30 % увеличен показатель посещаемости театров и музеев, на 25 % выросло число постоянных читателей библиотек.
Совершенствование законодательной базы. В 2010 году принят Закон Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О культуре». Принятые поправки нацелены на урегулирование вопросов в сфере отечественного кинематографа, музейного и библиотечного дела. В частности, введен механизм индексации кинопродукции и выдачи прокатных удостоверений, определены критерии национального кино, уточнены нормы по формированию библиотечного фонда, в компетенцию местных исполнительных органов включена функция по присвоению одной из библиотек области, района или города республиканского значения статуса «Центральная».
Услуги учреждений культуры. В 2011 году поставлено 11 755 спектаклей, организован 6 401 концерт, проведено 7 научно-прикладных, 37 археологических исследований, продолжены восстановительные работы на 30 памятниках истории и культуры, из них 6 полностью отреставрированы. В республиканских музеях проведено 107 выставок, 357 лекций и 14 353 экскурсии. В библиотеках организовано и проведено более пятисот мероприятий. За последние пять лет рост числа представляемых сферой культуры услуг в среднем составил 18 %.
Популяризация культуры Казахстана за рубежом. За последние несколько лет мероприятиями в формате Дней культуры охвачены практически все страны СНГ, ведущие государства Европы и Азии, Ближнего Востока. В целом, с 2005 по 2011 год мероприятия по популяризации отечественной культуры проведены в 38 странах мира.
Поддержка деятелей культуры. Внедрен механизм стимулирования и поощрения талантливых и перспективных деятелей в области культуры. На постоянной основе ведется работа по организации и проведению стажировок и курсов повышения квалификации. С целью пополнения отечественного репертуара предусмотрено выделение грантов и проведение творческих конкурсов.

Қаржыландыру. Мәдениет саласының қызмет етуі үшiн 2005 - 2010 жылдары бөлiнген қаражат көлемi 134,8 млрд. теңгенi құрады, соның iшiнде 2005 жылы – 8,8 млрд. теңге, 2006 жылы – 11,3 млрд. теңге, 2007 жылы – 20,1 млрд. теңге, 2008 жылы – 37,7 млрд. теңге, 2009 жылы – 34,5 млрд. теңге, 2010 жылы – 21,2 млрд. теңге.
Негiзгi проблемаларды талдау.
Бiрiншi. Мәдениет саласындағы отандық өнiмнiң қызмет көрсету нарығындағы шетелдiк өндiрушiлердiң басымдығының негiзiнде бәсекелестiгiнiң жеткіліксіздігі.
Екiншi. Өңірлердегі мәдениет мекемелерi желiсiнiң дамуындағы үйлесiмдiлiктiң болмауына негiзделген республика тұрғындарының мәдениет мекемелерi көрсететін қызметтерге қолжетiмдiлiгiнiң теңсiздiгi.
Үшiншi. Мәдениет саласын инфрақұрылымының қажеттi жағдайда дамымауы, мамандандырылған кадрлар мен мәдениет ұйымдарының тапшылығы.
Негiзгi iшкi және сыртқы факторларды бағалау.
Отандық мәдени нарықтағы шетелдiк өнiмнiң басымдығы саланың нарықтық қатынасын дамыту, продюсерлiк және баспагерлiк қызметтi ынталандыру, талантты әдебиет пен өнер қайраткерлерiне қолдау көрсету арқылы мәдениет саласында бәсекеге қабiлеттi өнiм шығарудың механизмдерiн жетiлдiру қажеттiлігiн тудыруда.
Қазiргi заманғы ыңғайлы форматта халықтың мәдени құндылықтарға қолжетiмдiлiгiн кеңейтуге мүмкіндік беретін жаңа технологияларды енгiзу, мәдениет нысандарын сандық форматқа ауыстыру процестерін бұдан әрі жетілдіруді, тиiстi интернет-ресурстарды сапалы мазмұнмен қамтамасыз етудi талап етедi.
Саланың нормативтiк-құқықтық базасын бұдан әрі жетiлдiру елдiң мәдени кеңiстiгiнiң сәулетін оңтайландыруға мүмкiндiк бередi. Келешекте – мәдениет ұйымдары желiсiнiң ең төменгі мемлекеттік нормативтерін және мемлекеттік мәдениет ұйымдарының типтiк штаттарын, саланы паспорттауды енгізу жоспарланған.
2-Стратегиялық бағыт. Отандық ақпараттық кеңістіктің
бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Реттелетін саланың немесе қызмет өрісі дамуының негізгі өлшемдері.
Ақпараттық сала инфрақұрылымының жағдайы. 2012 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша республикада 2 740 бұқаралық ақпарат құралы (бұдан әрі - БАҚ) қызмет етеді, оның ішінде: мемлекеттік 439 (16 %), мемлекеттік емес – 2 301 (84 %). БАҚ-тың жалпы санының 91 %-газеттер (1 662) және журналдар (832), 8,5 %-ын – электрондық БАҚ-тар (50 телекомпания, 43 радиокомпания, 134 кабельдік теледидар және 6 спутниктік хабар тарату операторлары) және 0,5 %-ын ақпараттық агенттіктер (13) құрайды. Қазақ тілінде таралатын (эфирге шығатын) БАҚ-тардың үлесі 543 (20%), орыс тілінде - 920 (33%), қазақ және орыс тілдерінде 930 (34%), қазақ, орыс және басқа тілдерде – 347 (13%).
Астана қаласында ашылған «Қазмедиа орталығы» бірегей телерадиокешені хабар тарату компаниялары үшін сапалы және бәсекеге қабілетті контент өндірісіндегі ағымдағы және келешектегі қажеттіліктерді қанағаттандыруға мүмкіндігі бар басты технологиялық алаң болды.

Финансирование. Объем средств, выделенных на функционирование сферы культуры в 2005 - 2010 годах, составил 134,8 млрд. тенге, из которых в 2005 году - 8,8 млрд. тенге, в 2006 году - 11,3 млрд. тенге, в 2007 году - 20,1 млрд. тенге, в 2008 году - 37,7 млрд. тенге, в 2009 году – 34,5 млрд. тенге, в 2010 году – 21,2 млрд. тенге.
Анализ основных проблем.
Первое. Недостаточная конкурентоспособность отечественной продукции в сфере культуры при доминировании на рынке услуг зарубежных производителей.
Второе. Неравный доступ населения республики к услугам организаций культуры, обусловленный диспропорциями в развитии сети культурных учреждений в регионах.
Третье. Недостаточная степень развития инфраструктуры культурной сферы, дефицит специализированных кадров и организаций культуры.
Оценка основных внешних и внутренних факторов.
Тенденция превалирования иностранной продукции на отечественном культурном рынке вызывает потребность в совершенствовании механизмов производства конкурентоспособного продукта в области культуры путем развития рыночных отношений в сфере, стимулирования продюсерской и издательской деятельности, поддержки перспективных деятелей литературы и искусства.
Внедрение новых технологий, позволяющих значительно расширить доступ населения к культурным ценностям в удобном современном формате, требует дальнейшего совершенствования процесса перевода объектов культуры в цифровой формат, обеспечения соответствующих интернет-ресурсов качественным контентом.
Оптимизации архитектуры культурного пространства страны способствует дальнейшее совершенствование нормативно-правовой базы отрасли. В перспективе – введение минимальных государственных нормативов сети организаций культуры и типовых штатов государственных организаций культуры, паспортизация отрасли.
Стратегическое направление 2. Повышение конкурентоспособности отечественного информационного пространства
Основные параметры развития регулируемой отрасли или сферы деятельности.
Состояние инфраструктуры информационной сферы. По состоянию на 1 января 2012 года в республике действуют 2 740 средств массовой информации (далее – СМИ), из них: государственных – 439 (16 %), негосударственных – 2 301 (84 %). 91 % от общего количества СМИ составляют газеты (1 662) и журналы (832), 8,5 % – электронные СМИ (50 телекомпаний, 43 радиокомпании, 134 оператора кабельного телевидения и 6 – спутникового вещания) и 0,5 % – информационные агентства (13). На казахском языке издаются (выходят в эфир) – 543 (20 %) СМИ, на русском языке – 920 (33 %), на казахском и русском языках – 930 (34 %), на казахском, русском и других языках – 347 (13 %).
Главной технологической площадкой для вещательных компаний, способной удовлетворить все текущие и перспективные потребности телерадиоканалов в производстве качественного и конкурентоспособного медиаконтента, стал уникальный телерадиокомплекс «Қазмедиа орталығы», открытый в г. Астане.

Заңнамалық базаны жетiлдiру. 2012 жылғы 18 қаңтарда «Телерадио хабарларын тарату туралы» Заң қабылданды, онда телерадионарықтағы барлық субъектілердің қатынастарын реттеудің және цифрлық хабартарату форматына көшудің құқықтық жағдайлары белгіленген.
Табыстар және жетістіктер. 2011 жылдың басында ұлттық цифрлық спутниктік желі іске қосылды. Хабар тарату жүйесіне барлық жалпыұлттық теле-, радио арналар (37) кірді. Оларды спутниктік ресурстарға орналастыру мемлекеттік бюджет қаржысынан қамтамасыз етілді, бұл отандық теледидарды алыс және шалғай елді-мекендерді қоса алғанда, Қазақстанның барлық аумағында толық көлемде көру мүмкіндігін қамтамасыз етті. 2006 жылғы Женева келісімнің мүшесі болып табылатын Қазақстан 2015 жылы жерүсті эфирлік телехабар таратудың сандық форматына толық көшуге дайындалуда.
Мемлекеттік арналардың тұжырымдамаларын қайта форматтау және жаңа тақырыптық арналар жасаудың шеңберінде 2011 жылы «Қазақстан» және «Хабар» телеарналарында рейтингі төмен бағдарламаларды жабу жөніндегі жұмыстар жүргізілді, «Балапан» және «Мәдениет» тақырыптық телеарналары, «Classic» жаңа радиосы ашылды. 2012 жылы «Білім» және «Жаңалықтар-24» телеарналарын ашу жоспарлануда.
2011 жылғы 1 қыркүйектен бастап «Қазақстан» ұлттық телеарнасы 100% мемлекеттік тілде хабар таратуға көшті. Бүлдіршіндерге арналған «Балапан» телеарнасы да тек қазақ тілінде хабар таратады. Интернетте Baq.kz агрегатты-сайты іске қосылды, онда 90–нан астам қазақ тілді ақпарат ресурстары шоғырландырылған. Меншiктi сайттары жоқ аймақтық БАҚ-қа 54 арнайы парақ ашылды. Қазақ тілді Wikipedia порталының ұлттық тілдегі мақалалардың саны жөніндегі рейтингі 125 орыннан 36 орынға көтерілді, бұл «1 000+мақала» санатындағы елдерден «100 000+ мақала» санатындағы елдердің қатарына көшуге мүмкіндік берді.
Елдегі 234 мемлекеттік мұрағат мекемелері республиканың бірыңғай мұрағаттар жүйесін құрайды. Қазақстандық мұрағатты халықаралық мұрағаттық кеңістікке интеграциялау мақсатында 14 алыс және жақын шет елдермен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жөніндегі келісімдер жасалды. Соңғы 20 жылда Ұлттық мұрағат қорының көлемі және жеке құрам бойынша құжаттар саны 11,6 миллионнан 24,2 миллион сақтау бірлігіне өсті.
Қаржыландыру. 2005-2010 жылдары мемлекеттік ақпараттық саясатты қаржыландырудың көлемі 80 598,7 млн. теңгені құрады, атап айтқанда, 2005 жылы - 8 811,8 млн. теңге, 2006 жылы – 10 480,4 млн. теңге, 2007 жылы – 12 077,8 млн. теңге, 2008 жылы – 16 467,4 млн. теңге, 2009 жылы – 16 467,4 млн. теңге, 2010 жылы – 16 293,9 млн. теңге.
Негізгі проблемаларды талдау.
Бірінші. Отандық ақпараттық саланың бәсекеге қабілеттілігінің төмен деңгейі.
Екінші. Медиялық инфрақұрылымның технологиялық артта қалуы.
Үшінші. Цифрлық телерадио хабарлар таратудың болмауы.
Төртінші. Қазақстандық Интернет жүйелері сегментінің жеткіліксіз дамуы.
Бесінші. Қазіргі заманға сай ақпараттық технологиялардың және Ұлттық мұрағат қоры құжаттарын автоматтық режимде орталықтандырылған мемлекеттік есепке алудың болмауы.
Негізгі сыртқы және ішкі факторларды бағалау.

Совершенствование законодательной базы. 18 января 2012 года принят Закон Республики Казахстан «О телерадиовещании», где определены правовые условия регулирования отношений всех субъектов телерадиорынка и перехода на цифровой формат вещания.
Успехи и достижения. В начале 2011 года осуществлен запуск национальной цифровой спутниковой сети. В систему вещания вошли практически все общенациональные теле-, радиоканалы (37). Их размещение на спутниковом ресурсе обеспечено средствами из государственного бюджета, это обеспечило возможность смотреть отечественное телевидение в полном объеме на всей территории Казахстана, включая отдаленные и труднодоступные населенные пункты. Являясь участником Женевского соглашения 2006 года, Казахстан готовится к полному переходу на цифровой формат наземного эфирного телевещания в 2015 году.
В рамках переформатирования концепции госканалов и создания новых тематических в 2011 году на телеканалах «Казахстан» и «Хабар» проводится работа по закрытию программ с низким рейтингом и выпуску новых, открыты тематические телеканалы «Балапан» и «Мәдениет», новое радио «Classic». В 2012 году планируется запуск телеканалов «Білім» и «Новости-24».
С 1 сентября 2011 года национальный телеканал «Казахстан» переориентирован на 100 %-ное вещание на государственном языке. Исключительно на казахском языке вещает детский телеканал «Балапан». В Интернете запущен сайт-агрегатор Baq.kz, где консолидированы интернет-ресурсы более 90 казахоязычных информресурсов. Для региональных СМИ, не имеющих собственных сайтов, открыты 54 специальные страницы. Рейтинг казахоязычного портала Wikipedia по количеству статей на национальном языке поднялся с 125 места на 36 место, это позволило перейти из категорий стран с «1000+статей» в категорию «100 000+ статей».
Единую сеть государственных архивов республики создают 234 государственных архивных учреждения. В рамках плавной интеграции казахстанских архивов в международное архивное пространство подписаны соглашения о сотрудничестве более чем с 14 странами ближнего и дальнего зарубежья и международными организациями. Объем Национального архивного фонда и документов по личному составу за последние 20 лет увеличился с 11,6 млн. до 24,2 млн. единиц хранения. В среднем ежегодно государственными архивами принимается на хранение более 400 тысяч дел и документов, отнесенных к составу Национального архивного фонда и по личному составу.
Финансирование. Объем финансирования государственной информационной политики в 2005 - 2010 годах составил 80 598,7 млн. тенге, из которых в 2005 году - 8 811,8 млн. тенге, в 2006 году - 10 480,4 млн. тенге, в 2007 году - 12 077,8 млн. тенге, в 2008 году - 16 467,4 млн. тенге, в 2009 году – 16 467,4 млн. тенге, в 2010 году – 16 293,9 млн. тенге.
Анализ основных проблем.
Первое. Недостаточная конкурентоспособность отечественного информационного продукта.
Второе. Технологическая отсталость медийной инфраструктуры.
Третье. Отсутствие цифрового телерадиовещания.
Четвертое. Недостаточное развитие казахстанского сегмента сети Интернет.
Пятое. Отсутствие современных информационных технологий и централизованного государственного учета документов Национального архивного фонда в автоматизированном режиме.
Оценка основных внешних и внутренних факторов.

Нормативтік құқықтық базаны жетілдіру, соның ішінде, «Телерадио хабарларын тарату туралы» Қазақстан Республикасының 18.01.2012 жылғы Заңының нормаларын іске асыру арқылы жетілдіру, міндетті теле-радио арналарды ұсыну кепілдігімен 100 пайызға дейін халықты эфирлік цифрлік телерадио хабар таратумен қамтамасыз етуге, отандық телевизиялық және радиоарналардың дамуына жағымды құқықтық жағдай жасауға, ұлттық радиожиілік қорды оңтайландыруға және оны орынды қолдануға мүмкіндік береді. Ақпараттық-коммуникативтік технологиялардың даму процессі БАҚ үшін Интернет желісінің мүмкіндіктерін қарқынды қолдану жолымен ақпаратты таратудың жаңа мүмкіндіктерін ашады. Газеттер мен журналдардың электрондық аналогтарын құру, меншікті интернет-ресурстар ашу, оларды online режимінде тарату Қазақстан туралы ақпарат қызықтыратын ел азаматтарына, сондай-ақ, шетелдік интернет пайдаланушылар үшін ақпарат көздерін кеңейтуге мүмкіндік береді. Сонымен қатар, БАҚ-тың интернетке шығуы олардың жұмыстарын жеделдетудің деңгейін арттыруға ықпалын тигізеді.
3-стратегиялық бағыт. Қазақстан халқын біріктіру факторы
ретінде төзімді тілдік орта құру
Реттелетiн салалар мен қызмет аялары дамуының негiзгi өлшемдері.
Сала инфрақұрылымының жай-күйi. Тiлдердi дамытудың республикалық үйлестiру-әдiстемелiк орталығы жұмыс iстейдi. Мемлекеттiк тiлдi үйрету орталықтарының өңiрлiк желiсi жоспарлы түрде кеңейтiлуде: 2005 жылы – 8, 2006 жылы – 12, 2007 жылы – 36, 2008 жылы – 45, 2009 жылы – 93, 2010 жылы – 101, 2011 жылы - 132 орталық.
Саланың табыстары және жетiстiктерi. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2011 жылғы 29 маусымдағы № 110 Жарлығымен Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы (бұдан әрі – Мемлекеттік бағдарлама) бекiтiлді.
Мемлекеттік бағдарламаның мақсаты – Қазақстанда тұратын барлық этностар тілін сақтай отырып, ұлт бірлігін нығайтудың маңызды факторы ретінде мемлекеттік тілдің кең ауқымды қолданылуын қамтамасыз ететін үйлесімді тіл саясаты.
Мемлекеттік бағдарламаны іске асырудың бірінші кезеңінде тіл біліктілігі стандарттарын пысықтау басталды: мемлекеттік тілді оқытудың стандарттарын жетілдіру, оны меңгерудің деңгейін А1-А2 – тілді оңай қолдану, В1-В2 - өздігінен қолдану, С1-С2 – білікті қолдану деңгейлері бойынша бағалаудың жүйесін енгізу жөнінде жұмыстар жүргізілді. Қазақ тілін оқыту үшін шешімдерімен тапсырмалар әзірлеу бойынша дайындық жұмыстары аяқталды.
238 аталым баспа өнімі әзірленіп, басып шығарылды, олардың ішінде аса құнды, қазіргі заманғы ғылыми-теориялық талаптарға сай лексикографиялық еңбек - 15 томдық «Қазақ әдеби тілінің сөздігі» бар. Сонымен қатар, барлық жастағы балаларға арналған 15-томдық «Әлем балалар әдебиетінің інжу-маржандары», классикалық әдебиеттердің «Әлемдік классика» 25-томдығы, аудиокітаптар, инновациялық ғылыми-әдістемелік бағдарламалар, т.б. басылымдар жарық көрді.
Мемлекеттік тілді үйренудің жүйесіне жаңа ақпараттық технологияларды енгізу мақсатында 2008 жылы «Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі» порталы жасалып (www.til.gov.kz), онда интернет – сервистердің жиырмадан астам түрі орналастырылды.

Совершенствование нормативно-правовой базы, в том числе, посредством реализации норм Закона Республики Казахстан «О телерадиовещании» от 18.01.2012 года позволит обеспечить 100-процентный охват населения эфирным цифровым телерадиовещанием с гарантированным предоставлением обязательных теле- радиоканалов, создать благоприятные правовые условия для развития отечественных телевизионных и радиоканалов, оптимизировать и рационально использовать национальный радиочастотный ресурс. Процесс развития информационно-коммуникационных технологий открывает для СМИ новые способы распространения информации путем активного использования возможностей сети Интернет. Создание электронных аналогов газет и журналов, открытие собственных интернет-ресурсов, online-вещание способствует расширению источников информации для граждан страны, а также зарубежных пользователей Интернета, интересующихся информацией о Казахстане. Кроме того, присутствие СМИ в Интернете способствует повышению уровня оперативности их работы.
Стратегическое направление 3. Создание толерантной языковой среды как фактора единства народа Казахстана
Основные параметры развития регулируемой отрасли или сферы деятельности.
Состояние инфраструктуры отрасли. Функционирует Республиканский координационно-методический центр развития языков. Планомерно расширяется сеть региональных центров обучения языкам: в 2005 году – 8, в 2006 году – 12, в 2007 году – 36, в 2008 году – 45, в 2009 году – 93, в 2010 году – 101, в 2011 году – 132.
Успехи и достижения отрасли. Указом Президента Республики Казахстан от 29 июня 2011 года № 110 утверждена очередная Государственная программа развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы (далее – Госпрограмма).
Цель Госпрограммы – гармоничная языковая политика, обеспечивающая полномасштабное функционирование государственного языка как важнейшего фактора укрепления национального единства при сохранении языков всех этносов, живущих в Казахстане.
На первом этапе реализации Госпрограммы начата доработка стандартов языковой компетенции: проведена работа по совершенствованию стандартов обучения государственному языку, внедрению системы оценки уровня его владения – по уровням А1-А2 – элементарное использование языка, В1-В2 – самостоятельное использование и С1-С2 – компетентное использование. Завершены подготовительные работы по разработке заданий с ключами для обучения казахскому языку.
Разработано и выпущено 238 наименований печатной продукции, среди них самый ценный лексикографический труд, соответсвующий всем современным научно-теоретическим требованиям – 15-томный толковый словарь «Қазақ әдеби тілінің сөздігі». Кроме того, выпущены 15-томные серии книг для детей всех возрастов - «Әлем балалар әдебиетінің інжу-маржандары», 25 томники классической литературы - «Әлемдік классика», аудиокниги, инновационные учебно-методические программы и другие.
В целях внедрения новых информационных технологий в процесс изучения государственного языка в 2008 году создан Портал «Государственный язык Республики Казахстан» (www.til.gov.kz), на котором размещено более двадцати видов интернет-сервисов.

Мемлекеттiк органдарда құжат айналымын мемлекеттiк тiлге кезең-кезеңмен көшiру қамтамасыз етілді. 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап барлық орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк тiлде iс жүргiзу мониторингiнiң автоматтандырылған жүйесi енгiзiлдi. Мемлекеттiк органдардағы мемлекеттiк тiлдегi құжат айналымы 82 %-ға жеттi.
Төзiмдi тiлдiк орта қалыптастыру. 2011 жылғы жағдай бойынша этномәдени бірлестіктер жанында 190–нан аса жексенбiлiк мектептер жұмыс iстейдi (2005 жылы мектептердiң саны 160 болған), оларда республикамызда тұратын 7 мыңнан астам балалар мен ересектер 30-ға жуық этностық топтардың тiлдерiн оқиды.
Қаржыландыру. 2005 - 2010 жылдары бөлiнген қаржының көлемi 8 млрд. 282 млн. теңгенi құрады: 2005 жылы республикалық бюджеттен – 327,9 млн. теңге, 2006 жылы – 588,5 млн. теңге, 2007 жылы – 1 млрд. 639,2 млн. теңге, 2008 жылы – 1 млрд. 543,9 млн. теңге, 2009 жылы – 1 млрд. 24,1 млн. теңге, 2010 жылы – 668,9 млн. теңге бөлiндi.
Негiзгi проблемаларды талдау.
Бiрiншi. Қоғамдағы мемлекеттiк тiлдi меңгеру деңгейінің жеткiлiксiздiгi.
Екiншi. Мемлекеттiк тiлдiң елiмiздiң әлеуметтiк-коммуникативтiк кеңiстiгiнде жеткiлiксiз енгiзiлуi.
Үшiншi. Қазақстандық қоғамдағы тiлдiк мәдениеттiң төмендеуi.
Төртiншi. Қазақстандықтардың лингвистикалық капиталының сақталу және нығаю қажеттiлiгi.
Негiзгi iшкi және сыртқы факторларды бағалау.
Мемлекеттiк тiлдi оқытудағы бiрыңғай әдiстеме мен стандарттардың жоқтығы, қазақ тiлiн оқытатын оқытушылар мен мамандардың дайындық деңгейiнiң төмендiгi, оқыту инфрақұрылымы қызметiнiң бiрыңғай стандарттарының, сондай-ақ мемлекеттiк тiлдi меңгеру процесiнiң ынталандыру және мониторингi жүйесiнiң жоқтығы қоғамда мемлекеттiк тiлдi меңгеру деңгейiн арттыруда тежегiш фактор болып отыр.
Елiмiздiң әлеуметтiк-коммуникативтiк кеңiстiгiне мемлекеттiк тiлдi енгiзу процесiндегi маңызды фактор ретiнде оның халықаралық қатынас, бос уақыт пен ойын-сауық саласындағы белсендi қолданылуы, оның заң, ғылым және жаңа технологиялар тiлi ретiнде дамуы, мемлекеттiк тiлде сөйлеудiң беделiн арттыру мен оны отбасылық құндылық ретiнде дәрiптелуi болып табылады.
Қазақстандық қоғамның тiлдiк мәдениетiн арттыру, лингвистикалық капиталын нығайту саласында терминология, антропонимика, ономастика саласындағы мәселелердi шешу және ономастика, сөйлеу мен жазу мәдениетiн жетiлдiруге септiгiн тигiзу, сондай-ақ толерантты тiлдiк орта құру басымдыққа ие болып табылады.
4-стратегиялық бағыт. Мемлекеттiлiктi және ел бiрлiгiн одан әрi
нығайту, iшкi саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету
Реттелетiн салалар мен қызмет аялары дамуының негiзгi өлшемдері.

Обеспечен процесс поэтапного перевода документооборота в государственных органах на государственный язык. С 1 января 2009 года во всех центральных и местных госорганах действует автоматизированная система мониторинга делопроизводства на государственном языке. Объем делопроизводства на государственном языке в государственных органах составляет 82 %.
Формирование толерантной языковой среды. По состоянию на 2011 год при этнокультурных объединениях действуют более 190 воскресных школ (в 2005 году действовало 160 школ), где изучается 30 языков этносов, проживающих в республике и обучается более 7 тысяч детей и взрослых.
Финансирование. Объем финансирования в 2005 - 2010 годах составил 8 млрд. 282 млн. тенге: в 2005 году из республиканского бюджета было выделено 327,9 млн. тенге, в 2006 году – 588,5 млн. тенге, в 2007 году – 1 млрд. 639,2 млн. тенге, в 2008 году – 1 млрд. 543,9 млн. тенге, в 2009 году – 1 млрд. 24,1 млн. тенге, в 2010 году – 668,9 млн. тенге.
Анализ основных проблем.
Первое. Неравномерный уровень владения государственным языком в обществе.
Второе. Недостаточное внедрение государственного языка в социально-коммуникативное пространство страны.
Третье. Снижение языковой культуры казахстанского общества.
Четвертое. Необходимость сохранения и укрепления лингвистического капитала казахстанцев.
Оценка основных внешних и внутренних факторов.
Отсутствие единой методологии и стандартов обучения государственному языку, низкий уровень подготовки преподавателей и специалистов казахского языка, отсутствие единых стандартов деятельности инфраструктуры обучения, а также системы стимулирования и мониторинга процесса овладения государственным языком являются сдерживающим фактором в деле повышения уровня владения государственным языком в обществе.
Значимым фактором в процессе внедрения государственного языка в социально-коммуникативное пространство страны выступает расширение сфер его активного применения в области международных коммуникаций, досуга и развлечений, его развития в качестве языка закона, науки и новых технологий, повышение престижа употребления и популяризация государственного языка как семейной ценности.
В сфере повышения языковой культуры, укрепления лингвистического капитала казахстанского общества приоритетным является решение проблем в области терминологии, антропонимики и ономастики, содействие в совершенствовании культуры речи и письменности, а также создание толерантной языковой среды.
Стратегическое направление 4. Дальнейшее укрепление государственности и единства нации, обеспечение внутриполитической стабильности.
Основные параметры развития регулируемой отрасли или сферы деятельности.

Қоғамдық-саяси сала инфрақұрылымының жай-күйi. Республикада 10 саяси партия, 818 этно-мәдени бiрлестiк (бұдан әрi – ЭМБ), 18 000 астам үкiметтiк емес ұйымдар (бұдан әрi – ҮЕҰ) және бiрқатар кәсiптiк одақтар жұмыс iстейдi. 2006 жылдан бастап, ҮЕҰ жыл сайынғы өсімі – 1000-нан астам ұйымды құрайды.
Табыстар мен жетiстiктер. Елiмiзде болып жатқан қоғамдық-саяси процестердiң, этникааралық қарым-қатынастар дамуының жағдайы мен ағымдарын терең зерделеу мақсатында министрлiк жағдайды жүйелi мониторингiлеу механизмін дұрыс жолға қойған. Ел дамуының негiзгi басымдықтарын, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды түсiндiруге бағытталған ақпараттық-насихаттық iс-шаралар өткiзуге қатысты тұрақты түрде жұмыс жүргiзiлiп келедi. Әлеуметтік мәліметтерге сәйкес мемлекеттiк саясаттың бағдарламалық құжаттары мен негiзгi бағыттары туралы халықтың хабардарлық деңгейі 85%-дан астамды құрады.
Министрліктің үйлестірушілік рөлінің аясында биліктің, бизнес пен ҮЕҰ негізгі әлеуметтік әріптестігін жолға қойған, 2006 – 2011 жылдарға арналған Азаматтық қоғамды дамытудың тұжырымдамасы тиімді іске асырылды. Нәтижесінде, заң жобаларын әзірлеуге, бағдарламаларды іске асыруға, еліміздің маңызды даму мәселелері бойынша қоғамдық тыңдаулар өткізуге ҮЕҰ–ы кеңінен тарту күнделікті тәжірибеге айналды. Мемлекет пен ҮЕҰ-дың әріптестігінің басымдықтарын белгілейтін, Азаматтық форумдар жүйелі түрде өткізіледі. Салалық мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстар дамуға бет алды. 2011 жылдан бастап барлық мүдделі мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларына олардың азаматтық сектормен өзара іс-қимылдарының тиімділігі индикаторлары енгізілді.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың шеңберінде соңғы төрт жылда Министрлік тарапынан қоғамдық өмірдің түрлі салаларындағы ҮЕҰ-дың 700–ден астам әлеуметтік маңызды жобалары қаржыландырылды. Министрліктің басты әріптестері – барлық республикалық шығармашылық одақтар, Қазақстан халқы Ассамблеясының қоры, республикалық этно-мәдени бірлестіктер, Қазақстанның Азаматтық Альянсы, Дүниежүзі қазақтарының қауымдастығы, «Болашақ» президенттік бағдарламасы түлектерінің қауымдастығы, Мемлекеттік тілді дамыту қоры, Іскер әйелдер қауымдастығы, Қазақстан жастарының конгресі, «Атамекен» одағы және көптеген басқа да әйелдер, жастар, ардагерлер, экологиялық ҮЕҰ. Мемлекеттік тапсырыстың барлық процедураларын айқын және ашық орналастырғаны үшін министрлік «Таным» қоғамдық сыйлығының иегері болды.
Заңнамалық базаны жетілдіру. 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап «Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс туралы» жаңартылған Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енді.

Состояние инфраструктуры общественно-политической сферы. В республике действуют 10 политических партий, 818 этнокультурных объединений (далее - ЭКО), более 18 000 неправительственных организаций (далее - НПО) и ряд профсоюзных организаций. Начиная с 2006 года, ежегодный прирост НПО - свыше 1000 организаций.
Успехи и достижения. С целью системного изучения состояния и тенденций развития общественно-политических процессов, происходящих в стране, межэтнических отношений министерством налажен механизм системного мониторинга ситуации. Ведется работа по проведению информационно-пропагандистских мероприятий, направленных на разъяснение основных приоритетов развития страны, стратегических программных документов. Согласно социологическим данным уровень информированности населения о программных документах и основных направлениях развития государственной политики - более 85 %.
При координирующей роли Министерства эффективно реализована Концепция развития гражданского общества на 2006 – 2011 годы, ставшая основой социального партнерства власти, бизнеса и НПО. В результате повседневной практикой стало широкое привлечение НПО к разработке законопроектов, реализации программ, проведению общественных слушаний по важнейшим вопросам развития страны. На регулярной основе проводятся гражданские форумы, определяющие приоритеты партнерства государства и НПО. Получил развитие отраслевой государственный социальный заказ. С 2011 года в стратегические планы всех заинтересованных госорганов интегрированы индикаторы эффективности их взаимодействия с гражданским сектором.
В рамках государственного социального заказа за последние четыре года Министерством профинансировано более 700 социально значимых проектов НПО в самых разных областях общественной жизни. Ключевые партнеры министерства – все республиканские творческие союзы, Фонд Ассамблеи народа Казахстана, республиканские этно-культурные объединения, Гражданский альянс Казахстана, Всемирная ассоциация казахов, Ассоциация выпускников президентской программы «Болашақ», Фонд развития государственного языка, Ассоциация деловых женщин, Конгресс молодежи Казахстана, Союз «Атамекен» и многие другие женские, молодежные, ветеранские, экологические НПО. За прозрачность и открытость всех процедур размещения государственного заказа министерство удостоено общественной премии «Таным».
Совершенствование законодательной базы. С 1 января 2012 года действует обновленный Закон Республики Казахстан «О государственном социальном заказе».

Қаржыландыру. 2005-2010 жылдары қаржыландыру көлемі 3 млрд. 430 млн. теңгені құрады: Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырысты iске асыруға 2005 жылы 59,7 млн. теңге бөлiндi, 2006 жылы – 200 млн. теңге, 2007 жылы – 299,2 млн. теңге, 2008 жылы – 709,2 млн. теңге, 2009 жылы – 917,2 млн. теңге, 2010 жылы – 1 млрд. 206 млн. теңге бөлiндi.
Негiзгi проблемаларды талдау.
Бiрiншi. Халық арасында ақпараттық-насихаттық жұмыс жүргiзу әдiстемесiн жетiлдiру, сондай-ақ «үндесу алаңдары» қызметiн қамтамасыз ету саласында да әдiстемелiк база құру қажеттiгi туындап отыр.
Екiншi. Мемлекеттік рәміздер саласындағы заңнамалардың мүлтіксіз сақталуын қамтамасыз ету тәжірибесін жетілдіру талап етіледі.
Үшінші. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және орналастыру саласындағы заңнамалық, әлеуметтік-экономикалық және ұйымдастыру-әдістемелік қамтамасыз ету бұдан әрі жетілдіруді талап етеді.
Негiзгi iшкi және сыртқы факторларды бағалау.
Мемлекеттiң басты мiндеттерiнің бірі халықпен тиімді идеологиялық жұмыс жүргізу екендігін ескере отырып, ақпараттық-насихаттық қызметтерді ұйымдастырудың механизмдері мен әдістерін әрі қарай жетілдіру, осы салада азаматтық қоғам институттарымен ынтымақтастықты кеңейту, заман талабына сай келетін әдiстемелiк және техникалық базаны әзірлеу және енгізу талап етіледі.

Финансирование. Объем финансирования в 2005 - 2010 годах составил 3 млрд. 430 млн. тенге: в 2005 году на реализацию государственного социального заказа было выделено 59,7 млн. тенге, в 2006 году - 200 млн. тенге, в 2007 году – 299,2 млн. тенге, в 2008 году - 709,2 млн. тенге, в 2009 году – 917,2 млн. тенге, в 2010 году - 1 млрд. 206 млн. тенге.
Анализ основных проблем.
Первое. Существует необходимость совершенствования методологии проведения информационно-пропагандистской работы среди населения, а также создания методологической базы в области обеспечения деятельности «диалоговых площадок».
Второе. Требует совершенствования практика обеспечения неукоснительного соблюдения законодательства в сфере государственных символов.
Третье. В области формирования и размещения государственного социального заказа требуется дальнейшее совершенствование законодательного, социально-экономического и организационно-методического обеспечения.
Оценка основных внешних и внутренних факторов.
Учитывая, что одной из ключевых задач государства является проведение эффективной идеологической работы с широкими слоями населения, требуются дальнейшее совершенствование механизмов и методов организации информационно-пропагандистской деятельности, расширение сотрудничества в этой сфере с институтами гражданского общества, разработка и внедрение методологической и технической базы, отвечающих современным требованиям.

1.1 Отандық мәдениеттi елде және шетелдерде танымал ету
«Қазақстанның әлемдегi бәсекеге барынша қабiлеттi 50 елдiң қатарына кiру стратегиясы» атты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы Жолдауы
Ел бiрлiгi доктринасы
2-стратегиялық бағыт. Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
2.1 Мемлекеттік ақпараттық саясатты, баспа және мұрағат ісін іске асырудың тиімділігін арттыру
«Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығы
«Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығы
3-стратегиялық бағыт. Қазақстан халқын бiрiктiру факторы ретiнде төзiмдi тiлдiк орта құру
3.1 Мемлекеттiк тiлдi және қазақстандықтардың лингвистикалық капиталын дамыту
«Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру – мемлекет саясатының басты мақсаты» атты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2008 жылғы 6 ақпандағы Жолдауы
«Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейiнгi Стратегиялық даму жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығы
«Қазақстан Республикасында Тілдерді дамыту мен қолданудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2011 жылғы 29 маусымдағы № 922 Жарлығы
Ел бiрлiгi доктринасы
4-стратегиялық бағыт. Мемлекеттiлiктi және ел бiрлiгiн одан әрi нығайту, iшкi саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету
4.1 Ел бiрлiгiн қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмдi нығайту
«Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру – мемлекет саясатының басты мақсаты» атты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2008 жылғы 6 ақпандағы Жолдауы
«Жаңа онжылдық – жаңа экономикалық өрлеу – Қазақстанның жаңа мүмкiндiктерi» атты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 29 қаңтардағы Жолдауы
«Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейiнгi Стратегиялық даму жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығы
Ел бiрлiгi доктринасы
4. Функционалдық мүмкiндiктердi дамыту
Мемлекеттiк органның стратегиялық бағыттары, мақсаттары және мiндеттерi
Мемлекеттiк органның стратегиялық бағыттары, мақсаттары және мiндеттерiн iске асыру бойынша iс-шаралар
Iске асырылу кезеңi
1
2
3
1-стратегиялық бағыт.
Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру
1.1-мақсат. Отандық мәдениеттi елде және шет елдерде танымал ету
1.1.1-мiндет. «Мәдени мұра» Ұлттық стратегиялық жобасын одан әрі жүзеге асыру аясында тарихи-мәдени мұраны сақтау және насихаттау

1.1 Популяризация отечественной
культуры в стране и за рубежом
Послание Президента Республики
Казахстан от 1
марта 2006 года «Стратегия вхождения
Казахстана в число 50-ти наиболее
конкурентоспособных стран мира»
Доктрина национального единства
Стратегическое направление 2
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного пространства
2.1 Повышение эффективности реализации
государственной информационной
политики, архивного дела и издательства
Указ Президента Республики Казахстан от 1
февраля 2010 года № 922 «О Стратегическом
плане развития Республики Казахстан до 2020
года»
Указ Президента Республики Казахстан от 19
марта 2010 года № 958 «О Государственной
программе по форсированному
индустриально-инновационному развитию
Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы»
Стратегическое направление 3
Создание толерантной языковой среды как фактора единства народа Казахстана
3.1 Развитие государственного языка и
лингвистического капитала казахстанцев
Послание Президента Республики Казахстан от 6
февраля 2008 года «Повышение благосостояния
народа Казахстана – главная цель
государственной политики»
Указ Президента Республики Казахстан от 1
февраля 2010 года № 922 «О Стратегическом
плане развития Республики Казахстан до 2020
года»
Указ Президента Республики Казахстан от 29
июня 2011 года № 110 «О Государственной
программе развития и функционирования языков
в Республике Казахстан на 2011-2020 годы»
Доктрина национального единства
Стратегическое направление 4
Дальнейшее укрепление государственности и единства нации, обеспечение
внутриполитической стабильности
4.1. Обеспечение единства нации и
формирование казахстанского патриотизма
Послание Президента Республики Казахстан от 6
февраля 2008 года «Повышение благосостояния
народа Казахстана – главная цель
государственной политики»
Послание Президента Республики Казахстан от
29 января 2010 года «Новое десятилетие –
новый экономический подъем – новые
возможности Казахстана»
Указ Президента Республики Казахстан от 1
февраля 2010 года № 922 «О Стратегическом
плане развития Республики Казахстан до 2020
года»
Доктрина национального единства
4. Развитие функциональных возможностей
Наименование стратегического
направления, цели и задачи
государственного органа
Мероприятия по реализации
стратегического направления, цели и
задачи государственного органа
Период
реализации
1
2
3
Стратегическое направление 1.
Повышение конкурентоспособности
сферы культуры и искусства
Цель 1.1 Популяризация
отечественной культуры в стране и
за рубежом
Задача 1.1.1 Сохранение и
популяризация
историко-культурного наследия в
рамках реализации Национального
стратегического проекта «Мәдени
мұра»

1.1.2-мiндет. Мәдени құндылықтарға тұрғындардың қол жетімділігін арттыру
1.1.3-мiндет. Мәдениет саласындағы отандық өнiмдерге сұраныстың артуын ынталандыру
1. Менеджмент жүйесiн жаңғырту:
Мәдениет және ақпарат министрлiгi стратегиялық жоспарының iс-шараларын сапалы орындауды қамтамасыз ету мақсатында бағыныстағы мәдениет мекемелерiмен өзара iс-қимылды дамытудың тиiмдi жүйесiн енгiзу;
Инфрақұрылыммен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Мәдениет және ақпарат министрлiгi құрылымдық бөлiмдерiнiң қызметтерiн қайта бөлу;
бағдарламалық-мақсатты басқару моделiн енгiзу (құрылымдық бөлiм басшылары мен бағыныстағы ұйымдар басшыларының Мәдениет және ақпарат министрлiгi Стратегиялық жоспарының мақсатты индикаторлары мен көрсеткiштерiне қол жеткiзу/қол жеткiзбеуге қатысты жауапкершiлiктерiнiң деңгейiн анықтау);
Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен оған бағынысты ұйымдар қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру процесiн мониторингiлеу жүйесiн енгiзу;
әйелдер қауымын шешiм қабылдау деңгейiне жеткiзу механизмiн әзiрлеу және 2016 жылы олардың сол деңгейдегi көлемiн 30 %-ға жеткiзу.
2. Мәдени кеңiстiктi дамытудың реттеуiш функциясын орындау:
мәдениет саласындағы нормативтi-құқықтық базаны жетiлдiру;
мемлекеттiк бақылау субъектiлерiн жоспарлы тексеру санын төмендету;
сапаны бағалау жүйесiн енгiзу және болашақта ISO 9000 стандарттарын енгiзу.
3. Саланың нарықтық механизмдерiнiң теңдiк дамуы:
нарықтық қатынастарды дамыту негiзiнде мәдениет саласындағы бәсекеге қабiлеттi өнiмдi ынталандыру;
бәсекеге қабiлеттi мәдени өнiмдi жасау процесiнде мемлекеттiк-жеке меншiк әрiптестiк жүйесiн енгiзу.
2011 - 2015 жылдары
2-стратегиялық бағыт.
Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
2.1-мақсат. Мемлекеттік ақпараттық саясатты, баспа және мұрағат ісін іске асырудың тиімділігін арттыру
2.1.1-міндет. Мемлекеттік ақпараттық саясатты БАҚ арқылы іске асыру
2.1.2-міндет. Шетелдік ақпараттық өнімге тәуелділікті төмендету
2.1.3-міндет. Бұқаралық ақпарат құралдарының құқықтық мәдениетін көтеру және заңнаманың сақталуын қамтамасыз ету
2.1.4-міндет. Ұлттық мұрағат қорының құрамы мен мазмұнын және жеке құрам бойынша құжаттарды толықтыру сақтау
2.1.5-міндет. Халықтың Ұлттық мұрағат қоры ресурстарына қол жеткізуін қамтамасыз ету
2.1.6-міндет. Әлеуметтік маңызы бар әдебиетті шығару
1. Менеджмент жүйесiн жаңғырту:
Мәдениет және ақпарат министрлiгi стратегиялық жоспарының iс-шараларын сапалы орындауды қамтамасыз ету мақсатында бағыныстағы мәдениет мекемелерiмен өзара iс-қимылды дамытудың тиiмдi жүйесiн енгiзу;
Инфрақұрылыммен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Мәдениет және ақпарат министрлiгi құрылымдық бөлiмдерiнiң қызметтерiн қайта бөлу;
бағдарламалық-мақсатты басқару моделiн енгiзу (құрылымдық бөлiм басшылары мен бағыныстағы ұйымдар басшыларының Мәдениет және ақпарат министрлiгi Стратегиялық жоспарының мақсатты индикаторлары мен көрсеткiштерiне қол жеткiзу/қол жеткiзбеуге қатысты жауапкершiлiктерiнiң деңгейiн анықтау);
Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен оған бағынысты ұйымдар қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру процесiн мониторингiлеу жүйесiн енгiзу;
әйелдер қауымын шешiм қабылдау деңгейiне жеткiзу механизмiн әзiрлеу және 2016 жылы олардың сол деңгейдегi көлемiн 30 %-ға жеткiзу.

Задача 1.1.2 Расширение доступа
населения к культурным ценностям
Задача 1.1.3 Стимулирование роста
востребованности отечественного
продукта сферы культуры
1. Модернизация системы менеджмента:
внедрение эффективной системы
взаимодействия с подведомственными
организациями культуры,
обеспечивающей качественное
исполнение мероприятий
Стратегического плана Министерства
культуры и информации;
перераспределение функций структурных
подразделений Министерства культуры и
информации для повышения
эффективности работы с
инфраструктурой;
внедрение программно-целевой модели
управления (определение степени
ответственности руководителей
структурных подразделений и
подведомственных организаций за
достижение/недостижение целевых
индикаторов, показателей
Стратегического плана Министерства
культуры и информации);
внедрение системы мониторинга за
процессом повышения профессионального
уровня сотрудников Министерства
культуры и информации и
подведомственных организаций;
разработка механизма продвижения
женщин на уровень принятия решений и
достижения 30 %-го их
представительства к 2016 году.
2. Выполнение регуляторной функции
развития культурного пространства:
совершенствование нормативно-правовой
базы в сфере культуры;
внедрение системы оценки качества, а
в перспективе внедрение стандартов
ISO 9000.
3. Сбалансированное развитие рыночных
механизмов в отрасли:
стимулирование производства
конкурентоспособной продукции в
области культуры за счет развития
рыночных отношений;
внедрение системы
государственно-частного партнерства в
процесс создания конкурентоспособного
культурного продукта.
2011–2015
годы
Стратегическое направление 2.
Повышение конкурентоспособности
отечественного информационного
пространства
Цель 2.1 Повышение эффективности
реализации государственной
информационной политики,
архивного дела и издательства
Задача 2.1.1. Реализация
государственной информационной
политики через СМИ
Задача 2.1.2 Снижение зависимости
от зарубежного информационного
продукта
Задача 2.1.3. Повышение правовой
культуры средств массовой
информации и обеспечение
соблюдения законодательства
Задача 2.1.4 Обеспечение
сохранности, пополнение состава и
содержания Национального
архивного фонда и документов по
личному составу
Задача 2.1.5 Обеспечение доступа
населения к ресурсам
Национального архивного фонда
Задача 2.1.6 Издание
социально-важной литературы
1. Модернизация системы менеджмента:
внедрение эффективной системы
взаимодействия с подведомственными
организациями, обеспечивающей
качественное исполнение мероприятий
Стратегического плана Министерства
культуры и информации;
перераспределение функций структурных
подразделений Министерства культуры и
информации для повышения
эффективности работы с
инфраструктурой;
внедрение программно-целевой модели
управления (определение степени
ответственности руководителей
структурных подразделений и
подведомственных организаций за
достижение/недостижение целевых
индикаторов, показателей
Стратегического плана Министерства
культуры и информации);
внедрение системы мониторинга за
процессом повышения профессионального
уровня сотрудников Министерства
культуры и информации и
подведомственных организаций;
разработка механизма продвижения
женщин на уровень принятия решений и
достижения 30 %-го их
представительства к 2016 году.

2. Реттеуiш функциясын орындау:
Мемлекеттік ақпараттық саясат шеңберінде электрондық, баспа БАҚ және мемлекеттік емес БАҚ-ның шығаратын өнімдері сапасын жақсарту бойынша мониторинг жүргізу;
Жаңа жабдықтар сатып алу, күрделі жөндеу арқылы ведомстволық бағынысты мұрағаттық мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайту;
Мұрағаттық мекемелердің қызметін автоматтандыру және ақпараттық технологияларды енгізу.
3-стратегиялық бағыт.
Қазақстан халқын бiрiктiру факторы ретiнде төзiмдi тiлдiк орта құру
3.1-мақсат. Мемлекеттiк тiлдi және қазақстандықтардың лингвистикалық капиталын дамыту
3.1.1-мiндет. Мемлекеттiк тiлдiң әлеуметтiк-коммуникаивтiк және бiрiктiру функцияларын кеңейту
3.1.2-мiндет. Қазақстандықтардың лингвистикалық капиталын сақтау
1. Менеджмент жүйесiн жаңғырту:
Мәдениет және ақпарат министрлiгi стратегиялық жоспарының iс-шараларын сапалы орындауды қамтамасыз ету мақсатында бағыныстағы мәдениет мекемелерiмен өзара iс-қимылды дамытудың тиiмдi жүйесiн енгiзу;
Инфрақұрылыммен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Мәдениет және ақпарат министрлiгi құрылымдық бөлiмдерiнiң қызметтерiн қайта бөлу;
бағдарламалық-мақсатты басқару моделiн енгiзу (құрылымдық бөлiм басшылары мен бағыныстағы ұйымдар басшыларының Мәдениет және ақпарат министрлiгi Стратегиялық жоспарының мақсатты индикаторлары мен көрсеткiштерiне қол жеткiзу/қол жеткiзбеуге қатысты жауапкершiлiктерiнiң деңгейiн анықтау);
Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен оған бағынысты ұйымдар қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру процесiн мониторингiлеу жүйесiн енгiзу;
әйелдер қауымын шешiм қабылдау деңгейiне жеткiзу механизмiн әзiрлеу және 2016 жылы олардың сол деңгейдегi көлемiн 30 %-ға жеткiзу.
2. Реттеуiш функциясын орындау:
2011 - 2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында мемлекеттiк тiлдi дамыту мен қолданудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру;
тiлдердi ары қарай дамыту мен қолдундың нормативтi-құқықтық және әдiстемелiк базасын жетiлдiру;
мемлекеттiк бақылау субъектiлерiн жоспарлы тексеру санын төмендету.
3. Саланың нарықтық механизмдерiнiң теңдiк дамуы:
нарықтық қатынастарды дамыту негiзiнде тiлдi дамыту мен қолданудың саласындағы бәсекеге қабiлеттi өнiмдi ынталандыру.
2011 - 2015 жылдары
4. Стратегиялық бағыт.
Мемлекеттiлiктi және ел бiрлiгiн одан әрi нығайту, iшкi саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету.
4.1-мақсат. Ел бiрлiгiн қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмдi нығайту
4.1.1-мiндет. Этносаралық келiсiмдi сақтау мен нығайту, Қазақстан халқы ассамблеясының рөлiн одан әрi арттыру
4.1.2-мiндет. Стратегия мен Қазақстан дамуының басымдықтарын және жүргiзiлiп жатқан мемлекеттiк саясатты түсiндiру және насихаттау

2. Выполнение регуляторной функции:
мониторинг электронных, печатных СМИ
и негосударственных СМИ по улучшению
качества производимой ими продукции в
рамках государственной информационной
политики;
укрепление материально-технической
базы подведомственных архивных
учреждений путем приобретения нового
оборудования, капитального ремонта;
внедрение информационных технологий и
автоматизация деятельности архивных
учреждений.
Стратегическое направление 3.
Создание толерантной языковой
среды как фактора единства народа
Казахстана
Цель 3.1 Развитие
государственного языка и
лингвистического капитала
казахстанцев
Задача 3.1.1 Расширение
социально-коммуникативных и
консолидирующих функций
государственного языка
Задача 3.1.2 Сохранение и
укрепление лингвистического
капитала казахстанцев
1. Модернизация системы менеджмента:
внедрение эффективной системы
взаимодействия с подведомственными
организациями, обеспечивающей
качественное исполнение мероприятий
Стратегического плана Министерства
культуры и информации;
перераспределение функций структурных
подразделений Министерства культуры и
информации для повышения
эффективности работы с
инфраструктурой;
внедрение программно-целевой модели
управления (определение степени
ответственности руководителей
структурных подразделений и
подведомственных организаций за
достижение/недостижение целевых
индикаторов, показателей
Стратегического плана Министерства
культуры и информации);
внедрение системы мониторинга за
процессом повышения профессионального
уровня сотрудников Министерства
культуры и информации и
подведомственных организаций;
разработка механизма продвижения
женщин на уровень принятия решений и
достижения 30 %-го их
представительства к 2016 году.
2. Выполнение регуляторной функции:
реализация Государственной программы
развития и функционирования языков в
Республике Казахстан на 2011–2020
годы;
совершенствование нормативно-правовой
и методологической базы дальнейшего
развития и функционирования языков.
3. Сбалансированное развитие рыночных
механизмов в отрасли:
стимулирование производства
конкурентоспособного продукта в сфере
развития и функционирования языков за
счет развития рыночных отношений.
2011–2015
годы
Стратегическое направление 4.
Дальнейшее укрепление
государственности и единства
нации, обеспечение
внутриполитической стабильности
Цель 4.1 Обеспечение единства
нации и укрепление казахстанского
патриотизма
Задача 4.1.1 Сохранение и
укрепление межэтнического
согласия, дальнейшее повышение
роли Ассамблеи народа Казахстана
Задача 4.1.2 Разъяснение и
пропаганда Стратегии и
приоритетов развития Казахстана и
проводимой государственной
политики

4.1.3-мiндет. Елдiң даму стратегиясын iске асыруға азаматтық қоғам институттарының қатысуын кеңейту
1. Менеджмент жүйесiн жаңғырту:
Мәдениет және ақпарат министрлiгi стратегиялық жоспарының iс-шараларын сапалы орындауды қамтамасыз ету мақсатында бағыныстағы мәдениет мекемелерiмен өзара iс-қимылды дамытудың тиiмдi жүйесiн енгiзу;
Инфрақұрылыммен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Мәдениет және ақпарат министрлiгi құрылымдық бөлiмдерiнiң қызметтерiн қайта бөлу;
бағдарламалық-мақсатты басқару моделiн енгiзу (құрылымдық бөлiм басшылары мен бағыныстағы ұйымдар басшыларының Мәдениет және ақпарат министрлiгi Стратегиялық жоспарының мақсатты индикаторлары мен көрсеткiштерiне қол жеткiзу/қол жеткiзбеуге қатысты жауапкершiлiктерiнiң деңгейiн анықтау);
Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен оған бағынысты ұйымдар қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру процесiн мониторингiлеу жүйесiн енгiзу;
әйелдер қауымын шешiм қабылдау деңгейiне жеткiзу механизмiн әзiрлеу және 2016 жылы олардың сол деңгейдегi көлемiн 30 %-ға жеткiзу.
2. Реттеуiш функциясын орындау:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi жанындағы Сараптамалық кеңес жұмысын жетiлдiру;
салалық мақсатты топтарға арналған Қазақстан картасын жасау және олардың әрқайсысымен жұмыс үшiн бағдарлама әзiрлеу.
2011 - 2015 жылдары
5. Ведомствоаралық өзара iс-қимыл
Ведомствоаралық өзара iс-қимылды қажет ететiн мiндеттер көрсеткiшi
Ведомствоаралық өзара iс-қимылды iске асыруға қажеттi мемлекеттiк орган
Ведомствоаралық өзара iс-қимылды орнату үшiн мемлекеттiк орган қолданатын шаралар
1
2
3
2-стратегиялық бағыт. Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
2.1-мақсат. Мемлекеттік ақпараттық саясатты, баспа және мұрағат ісін іске асырудың тиімділігін арттыру
2.1.1-міндет. Мемлекеттік ақпараттық саясатты БАҚ арқылы іске асыру
Орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар
Орталық мемлекеттік органдардың баспасөз қызметін үйлестіру, мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдарымен жұмыс істеу
3-стратегиялық бағыт. Қазақстан халқын бiрiктiру факторы ретiнде төзiмдi тiлдiк орта құру
3.1-мақсат. Мемлекеттiк тiлдi және қазақстандықтардың лингвистикалық капиталын дамыту
3.1.1-мiндет. Мемлекеттiк тiлдiң әлеуметтiк-коммуникативтiк және бiрiктiру функцияларын кеңейту
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Шетелде ұйымдастырушылық-әдiстемелiк iс-шаралар дайындауға ықпал ету
6. Тәуекелдердi басқару
Мүмкiн тәуекелдердiң атауы
Тәуекелдердi басқару жөніндегі шара қолданбаған жағдайдағы мүмкiн салдарлар
Тәуекелдердi басқару жөніндегі iс-шаралар
1
2
3
Сыртқы
Тарихи-мәдени мұра объектiлерiне табиғи-климаттық жағдайдың терiс әсер етуi
Тарихи-мәдени мұра объектiлерiн сақтау мен дамытуға бағытталған көрсеткiштерге қол жеткiзбеу
Қаржы қаражатын бөлу кезiнде басымды мәртебесi бар тарихи-мәдени объектiлердiң тiзбесiн жасау
Iшкi
Жергiлiктi атқарушы органдардың нәтижесiз жұмысы
Өңiрлердегi әлеуметтiк-мәдени ахуалды дамытуға бағытталған көрсеткiштерге қол жеткiзбеу
Облыстардың және Астана мен Алматы қалалары әкiмдерiмен меморандумдарға қол қою
Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың нәтижесiз жұмысы
Әлеуметтiк-мәдени саланың жекелеген даму көрсеткiштерiне қол жеткiзбеу
ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың жұмысына мониторинг және бақылау жүйесiн енгiзу;
қызметкерлердiң мансаптық өсуi мен уәждеу тетiгiн құру;
кәсiпқой кадрлар даярлау шеңберiнде Білім және ғылым министрлігімен тиiмдi сектораралық өзара iс-қимыл
Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардан кадрлардың кетуi

Задача 4.1.3 Расширение участия
институтов гражданского общества
в реализации Стратегии развития
страны
1. Модернизация системы менеджмента:
совершенствование работы структурных
подразделений Министерства культуры и
информации, направленной на
эффективное взаимодействие с
инфраструктурой сферы (институты
гражданского общества);
внедрение программно-целевой модели
управления (определение степени
ответственности руководителей
структурных подразделений за
достижение/недостижение целевых
индикаторов, показателей
Стратегического плана Министерства
культуры и информации);
внедрение системы мониторинга за
процессом повышения профессионального
уровня сотрудников структурных
подразделений, ответственных за
реализацию целей и задач заданного
направления;
разработка механизма продвижения
женщин на уровень принятия решений и
достижения 30 %-го их
представительства к 2016 году.
2. Выполнение регуляторных функций:
совершенствование работы Экспертного
совета при Министерстве культуры и
информации Республики Казахстан;
составление карты Казахстана по
отраслевым целевым группам и
разработка программ для работы с
каждой из них.
2011–2015
годы
5. Межведомственное взаимодействие
Показатели задач, для
достижения которых
требуется
межведомственное
взаимодействие
Государственный орган, с
которым осуществляется
межведомственное
взаимодействие
Меры,
осуществляемые государственным
органом для установления
межведомственных взаимодействий
1
2
3
Стратегическое направление 2. Повышение конкурентоспособности отечественного
информационного пространства
Цель 2.1 Повышение эффективности реализации государственной информационной политики,
архивного дела и издательства
Задача 2.1.1 Реализация
государственной
информационной политики
через СМИ
Центральные государственные
органы, местные
исполнительные органы
Координация деятельности
пресс-служб центральных
госорганов, работа с местными
исполнительными органами по
вопросам проведения
государственной информационной
политики
Стратегическое направление 3. Создание толерантной языковой среды как
фактора единства народа Казахстана
Цель 3.1 Развитие государственного языка и лингвистического капитала казахстанцев
Задача 3.1.1 Расширение
социально-коммуникативных
и консолидирующих функций
государственного языка
Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
Содействие в подготовке
организационно-методических
мероприятий за рубежом
6. Управление рисками
Наименование возможного риска
Возможные последствия, в
случае непринятия мер по
управлению рисками
Мероприятия по управлению
рисками
1
2
3
Внешние
негативное влияние
природно-климатических условий
на объекты историко-культурного
наследия
недостижение
показателей,
направленных на
сохранение и развитие
объектов
историко-культурного
наследия
составление перечня
культурно-историчеких
объектов, имеющих статус
приоритетных при
распределении финансовых
средств
Внутренние
неэффективная работа местных
исполнительных органов
недостижение
показателей,
направленных на развитие
социально-культурной
ситуации в регионах
подписание меморандумов с
акимами областей и городов
Астаны и Алматы
неэффективная работа
подведомственных организаций
недостижение отдельных
показателей развития
социально-культурной
сферы
внедрение системы
мониторинга и контроля
работы подведомственных
организаций;
создание механизма
карьерного роста и
мотивации сотрудников;
эффективное межсекторальное
взаимодействие с
Министерством образования и
науки Республики Казахстан
в рамках подготовки
профессиональных кадров
отток кадров из
подведомственных организаций

7. Бюджеттiк бағдарламалар
7.1. Бюджеттiк бағдарламалар
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
001 Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру
Сипаттау
Мәдениет, ақпарат, iшкi саяси тұрақтылық, ұлтаралық келiсiм және тiл саясаты саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру жөнiндегi стратегиялық саясатты және тиiмдi салааралық үйлестiрудi жүргiзу. Ұлттық мәдениеттi және басқа халықтардың мәдениетiн қайта жандандыру, сақтау, дамыту, қолдану және тарату саласында құқықтық экономикалық және ұйымдастырушылық негiздерiн жасау, мемлекеттiк тiлдiң қолдану аясын кеңейту үшiн жағдай жасау. Тiл саясаты саласындағы мемлекеттiк саясаттың iске асырылуына бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру. Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң аппараты мен оның бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету. Тарих және мәдениет ескерткiштерiнiң археологиялық және реставрациялау жұмыстарын жүргiзуге лицензия беру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштiң атауы
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң және оның бөлiмшелерiнің жұмыс жасауын қамтамасыз ету
мың теңге

7. Бюджетные программы
7.1. Бюджетные программы
Администра-
тор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 Формирование государственной политики в области культуры и информации
Описание
Проведение стратегической политики и эффективной межотраслевой
координации по формированию и реализации государственной политики в
области культуры, информации, внутриполитической стабильности, языковой
политики. Создание правовых, экономических и организационных основ в
сфере возрождения, сохранения, развития, использования и распространения
национальной культуры и культуры других народов, создание условий для
расширения применения государственного языка. Обеспечение контроля за
реализацией государственной политики в сфере языковой политики.
Обеспечение функционирования аппарата Министерства культуры и информации
и его подразделений. Выдача лицензий на проведение археологических и
реставрационных работ памятников истории и культуры.
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Обеспечение
функционирования
Министерства культуры и
информации Республики
Казахстан и его
подразделений
тыс.
тенге

1647
8623
Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитетін материалдық-техникалық жабдықтауы
Мың теңге
1315
2022
Мәдениет және ақпарат министрлігінің Тіл комитетін материалдық-техникалық жабдықтауы
Мың теңге
1198
1010
Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағаттар комитетінің материалдық-техникалық жабдықтауы
Мың теңге
20 000
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Бағдарламалық қамтамасыз етудiң шамамен алынған саны
2
Жиһаздың шамамен алынған саны
комп.
44
Жабдықтардың және басқа да заттардың шамамен алынған саны
д.
7
35
«Формикайтек TVMon Каскад Flash» бағдарламалы-аппаратты кешенді сатып алу
1
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Орталық атқарушы орган, оның ведомстволарын компьютерлiк және кеңселiк техникалармен, жиһаздармен, лицензиялы бағдарламалық өнiмдермен қамтамасыз ету
%
100
100
100
Сапа көрсеткiштерi
Мәдениет және ақпарат саласында, сонымен бірге тіл саясатында мемлекеттік саясатты іске асырудың тиімділігі
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге

1647
8623
Оснащение
материально-технической
базы Комитета культуры
Министерства культуры и
информации
тыс.
тенге
1315
2022
Оснащение
материально-технической
базы Комитета по языкам
Министерства культуры и
информации
тыс.
тенге
1198
1010
Оснащение
материально-технической
базы Комитета информации и
архивов Министерства
культуры и информации
тыс.
тенге
20 000
Показатели
прямого
результата
Ориентировочное количество
программного обеспечения
Ед.
2
Ориентировочное количество
мебели
комп.
44
Ориентировочное количество
оборудования, прочие
шт.
7
35
Приобретение
программно-аппаратного
комплекса «Формикайтек
TVMon Каскад Flash»
комп.
1
Показатели
конечного
результата
Оснащение аппарата
Министерства и его
комитетов необходимым
оборудованием для его
дальнейшего
функционирования
%
100
100
100
Показатели
качества
Эффективное функционирование Министерства при реализации государственной
политики в области культуры, информации и языковой политики
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
Обеспечение центрального
исполнительного органа, его
ведомств компьютерной и
офисной техникой, мебелью,
лицензионными программными
продуктами
тыс.
тенге

451 544
24 090
903 690
637 508
77 180
29 712
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
007 Ұлттық фильмдер шығару
Сипаттама
Кез-келген нысандағы және әр түрлi жанрлардағы аудиокөрнекi туындыларды шығаруға және прокаттауға бағытталған шығармашылық-өндiрiстiк, ғылыми, бiлiм беру қызметтердi қамтамасыз ету; кинемотографияның материалдық-техникалық базасын сақтау және дамыту үшiн жағдай жасау, ұлттық фильмдердi шығару, тираждау және прокаттау үшiн жағдай жасауды қамтамасыз ету
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның іс-шаралары
Ауыспалы фильмдердiң өндiрiсi, соның ішінде фильмдердің дубляжі, сценарий резервтiң құрастыруы, үздiксiз технологиялық үдерiстi қамтамасыз ету, ұлттық фильмдердiң сақтауы, көбейту және дистрибьюция
Мың теңге
4 600 465
4 957 976
4 512 136
2 116 560
3 858 330
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекеттiк тапсырыс аясында өндiрiлiп жатқан фильмдердiң шамамен алынған саны
бiрлiк
13
21
20
16
14
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекеттiк тапсырыс аясында өндiрiлiп жатқан фильмдердiң шамамен алынған саны
бiрлiк
5,2
6,5
4
2
2
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Жалпы кинопрокат көлемiнде отандық фильмдердiң үлесi
%
2
2
1
1
1
Сапа көрсеткiштерi
Халықаралық кинофестивальдардың сыйлықтары мен наградаларының болжамды саны
бiрлiк
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
4 600 465
4 957 976
4 512 136
2 116 560
3 858 330
0
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
008 Әлеуметтiк маңызы бар және мәдени iс-шаралар өткiзу
Сипаттау
Әлеуметтiк маңызы бар және мәдени iс-шаралар: республикалық конкурстар, көрмелер, мерекелiк және мерейтойлық iс-шаралар, Елбасының шетел делегацияларымен ресми кездесуi, Қазақстанның өзге елдердегi және өзге елдердiң Қазақстандағы мәдениет күндерi шеңберiнде концерттiк iс-шаралар ұйымдастыру және өткiзу, Қазақстан мәдениетiнiң қазiргi жетiстiктерiн және ұлттық тарихи-мәдени құндылықтарын насихаттау, жаңа талант иелерiн жарыққа шығару, шығармашылық ұжымдардың кәсiби деңгейiн жетiлдiру, Қазақстанның шетелдегi жағымды имиджiн қалыптастыру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның іс-шаралары
Мерекелiк шаралар, салтанатты концерттер, мәдениеттi-жаппай шаралардың өткiзу
Мың теңге

451 544
24 090
903 690
637508
77 180
29 712
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
007 Производство национальных фильмов
Описание
Обеспечение творческо-производственной, научной, образовательной
деятельности, направленной на создание и прокат аудиовизуальных
произведений в любой форме и различных жанрах; создание условий для
сохранения и развития материально-технической базы кинематографии;
обеспечение условий для производства, тиражирования и проката
национальных фильмов
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Производство переходящих,
новых фильмов, дубляж
фильмов, формирование
сценарного резерва,
обеспечение непрерывного
технологического процесса,
тиражирование и
дистрибьюция нацфильмов,
хранение национальных
фильмов
тыс.
тенге
4 600 465
4 957 976
4 512 136
2 116 560
3 858 330
Показатели
прямого
результата
Ориентировочное количество
фильмов, которые
производятся в рамках
государственного заказа
ед.
13
21
20
16
14
Показатели
конечного
результата
Доля отечественных фильмов
в общем объеме кинопроката,
произведенных в рамках
государственного заказа
%
5,2
6,5
4
2
2
Показатели
качества
Предполагаемое количество
призов и наград
международных
кинофестивалей
ед.
2
2
1
1
1
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
4 600 465
4 957 976
4 512 136
2 116 560
3 858 330
0
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
008 Проведение социально значимых и культурных мероприятий
Описание
Организация и проведение социально значимых и культурных мероприятий:
республиканских конкурсов, выставок, праздничных и юбилейных мероприятий,
концертных мероприятий в рамках официальных встреч Главы государства с
иностранными делегациями, дней культуры других государств в Казахстане и
Казахстана за рубежом, пропаганда национальных историко-культурных
ценностей и современных достижений культуры Казахстана, выявление новых
талантов, совершенствование профессионального уровня творческих
коллективов; формирование позитивного имиджа Казахстана за рубежом
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Проведение праздничных
мероприятий, торжественных
концертов,
культурно-массовых
мероприятий
тыс.
тенге

1 173 711
2 583 777
2 227 745
2 145 496
1 097 992
1 080 813
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
009 Театр-концерт ұйымдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
Сипаттау
Мәдени инфрақұрылымды дамыту, тарихи-мәдени мұра саласындағы елiмiздiң Мәдени ұлттық құндылықтарын тиiмдi пайдалану, Қазақстан Республикасы азаматтарын - өскелең ұрпақты эстетикалық және адамгершiлiкке тәрбиелеуге бағытталған қазақ халқының музыкалық-поэтикалық шығармашылығын, қазiргi композиторлардың шығармаларын, әлемдiк мәдениеттiң озық үлгiлерiн насихаттау бойынша көрсетiлетiн қызметтердi орындау, Республика халқының барлық топтарын мәдени өмiр саласына тарту мақсатында олар үшiн театр-концерттiк iс-шаралардың жалпыға бiрдей қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету. Қазақстан мен шетелдерде гастрольдiк сапарларды, сондай-ақ жаңа қойылымдар қоюды жүзеге асыру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның іс-шаралары
Театр-концерттiк ұйымдарға шығындарды жабуға жәрдемақы бөлу
Мың теңге
3 123 979
4 131 904
4 591 567
5 810 831
5 240 764
5 272 043
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Жаңа қойылымдардың шамамен алынған саны
бiрлiк
36
39
37
39
33
33
Шетел гастролдерiнiң шамамен алынған саны
бiрлiк
6
3
6
3
3
2
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Тұрғындардың мәдени деңгейiн арттыру, шетелдiк азаматтардың Қазақстан туралы бiлiмдерiн кеңейту
%
100
100
100
100
100
100
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
3 123 979
4 131 904
4 591 567
5 810 831
5 240 764
5 272 043
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
010 Тарихи-мәдени мұраларды сақтауды қамтамасыз ету
Сипаттау
Мәдени-ағарту және ғылыми-зерттеу қызметтерiн жүзеге асыру. Мұражайлық маңызы бар заттарды танымал ету, мұражай iсi саласында елiмiздiң ұлттық мәдени игiлiктерiн зерделеу және пайдалану үдерiсiн ғылыми-әдiстемелiк, технологиялық, ұйымдастырушылық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның іс-шаралары
Мұражайлардың, қорық-мұражайлардың күтуі
Мың теңге

1 173 711
2 583 777
2 227 745
2 145 496
1 097 992
1 080 813
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций
Описание
Оказание услуг по пропаганде творческих достижений казахского народного
музыкально-поэтического творчества, произведений современных композиторов,
лучших образцов мировой культуры, направленной на эстетическое и
нравственное воспитание подрастающего поколения - граждан Республики
Казахстан. Обеспечение общедоступности театрально-концертных мероприятий
для всех слоев населения республики с целью вовлечения их в сферу
культурной жизни. Осуществление гастрольных поездок по Казахстану и за
рубежом, постановка новых произведений, участие в международных и
республиканских фестивалях
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Выделение субсидий
театрально-концертным
организациям на покрытие
убытков
тыс.
тенге
3 123 979
4 131 904
4 591 567
5 810 831
5 240 764
5 272 043
Показатели
прямого
результата
Ориентировочное количество
театральных постановок
ед.
36
39
37
39
33
33
Ориентировочное количество
зарубежных гастролей
ед.
6
3
6
3
3
2
Показатели
конечного
результата
Обеспечение функционирования
театрально-концертных
организаций с целью
повышения культурного,
духовного уровня населения
республики
%
100
100
100
100
100
100
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
средств
тыс.
тенге
3 123 979
4 131 904
4 591 567
5 810 831
5 240 764
5 272 043
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
010 Обеспечение сохранности историко-культурного наследия
Описание
Популяризация предметов музейного значения, технологическое,
организационное, научно-методическое обеспечение процесса изучения и
использования культурного национального достояния страны в сфере музейного
дела. Осуществление культурно-образовательной и научно-исследовательской
деятельности
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Обеспечения
функционирования музеев,
музеев-заповедников
тыс.
тенге

563 650
565 323
610 330
766 120
622 002
663 483
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
013 Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау
Сипаттау
Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету. Өсiп отырған нарықтық экономика талаптарына, өндiрiстегi және әлеуметтiк саладағы құрылымдық өзгерiстерге сәйкес мәдениет пен өнер мамандардың кәсiби шеберлiгiндегi теориялық бiлiмiн жетiлдiру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Мәдениет мемлекеттiк ұйымдары қызметкерлерiнiң республикада және шетелде сынау мерзiмдерiнiң және мамандығын жетiлдiруді өту
Мың теңге
71 970
20 243
21 862
23 647
23 556
25 204
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Шетелде тағылымдамадан өткен мәдениет мекемелерi қызметкерлерiнiң шамамен алынған саны
адам
100
20
18
23
26
29
Қазақстанда тағылымдамадан өткен мәдениет мекемелерi қызметкерлерiнiң шамамен алынған саны
адам
-
-
-
-
-
-
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Мәдениет пен өнер мамандардың кәсiби шеберлiгiндегi теориялық бiлiмiн жетiлдiру
%
100
100
100
100
100
100
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
71 970
20 243
21 862
23 647
23 556
25 204
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
014 Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеудi жинақтау және жүйелеу
Сипаттау
ЮНЕСКО-ның Алдын-ала тiзiмiне кiргiзiлген мәдени және аралас мұралар объектiлерiн қорғау аумақтары мен аймақтарының шекараларын анықтау жөнiнде жұмыстар жүргiзудi қарастыратын әр түрлi бағыттар бойынша қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеу жүйесiн құру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау
жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Шығаруға әзiрлеу, тарих және мәдениеттiң ескерткiштерiнiң төбесiнiң шығаруы(облыстар бойынша)
Мың теңге

563 650
565 323
610 330
766 120
622 002
663 483
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
013 Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных
организаций культуры
Описание
Обеспечение государственных организаций культуры квалифицированными
кадрами. Совершенствование теоретических знаний профессионального
мастерства специалистов культуры и искусства, в соответствии с
возрастающими требованиями рыночной экономики, структурными изменениями в
производстве и социальной сфере
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Повышение квалификации и
прохождение стажировок
сотрудниками
государственных организаций
культуры в республике и за
рубежом
тыс.
тенге
71 970
20 243
21 862
23 647
23 556
25 204
Показатели
прямого
результата
Количество сотрудников
учреждений культуры,
прошедших стажировку за
рубежом
чел.
100
20
18
23
26
29
Количество сотрудников
учреждений культуры,
прошедших стажировку в
республике
чел.
-
-
-
-
-
-
Показатели
конечного
результата
Обеспечение прохождения
стажировок сотрудниками
республиканских организаций
культуры за рубежом, в
целях совершенствования
теоретических и
практических знаний
профессионального
мастерства специалистов
%
100
100
100
100
100
100
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
71 970
20 243
21 862
23 647
23 556
25 204
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
014 Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа
Описание
Создание системы изучения культурного наследия казахского народа по
разным направлениям, предусматривающим проведение работ по определению
границ территорий и зон охраны объектов культурного и смешанного
наследия, включенных в предварительный список ЮНЕСКО, уточнение и
пересмотр имеющихся списков памятников истории и культуры Казахстана
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Подготовка к изданию,
издание свода памятников
истории и культуры (по
областям)
тыс.
тенге

42 220
38 500
43 604
43 604
49 100
45 104
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
015 Республикалық маңызы бар көпшiлiк баратын кiтапханаларында ақпаратқа қол жеткiзудi қамтамасыз ету
Сипаттау
Оқырмандарды кiтапханалық, анықтамалық-библиографиялық және ақпараттық қамтамасыз етудi iске асыру, пайдаланушылардың ғаламдық интернет-ресурстарға қол жеткiзуiн қамтамасыз ету, оқырмандардың, соның iшiнде, зағип және нашар көретiн азаматтардың рухани, зияткерлiк және мәдени қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған мәдени және ағартушылық қызметтердi iске асыру, кiтапхана пайдаланушыларының жұмысы үшiн оңтайлы жағдайлар жасау
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Республикалық кітапханаларды ұстау
Мың теңге
659 665
673 584
802 417
891 908
902 462
913 348
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Кiтап көрмелерi, тұсау кесерлердiң, оқырмандар конференциясы, дөңгелек үстелдер мен шығармашылық кештердiң шамамен алынған саны
д.
75
75
78
78
78
78
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Оқырмандардың рухани, парасатты сұраныстарын қанағаттандыру
%
100
100
100
100
100
100
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
659 665
673 584
802 417
891 908
902 462
913 348
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
016 Мәдениет объектiлерiн салу, реконструкциялау
Сипаттау
Мәдениет саласының инфрақұрылымын дамыту
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Бюджеттiк инвестициялардың жүзеге асыруы
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның іс-шаралары
Сирия Араб Республикасы Дамаск қаласында Әл-Фараби этномәдени отралығын және кесенесін салу
Мың теңге

42 220
38 500
43 604
43 604
49 100
45 104
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
015 Обеспечение доступа к информации в публичных библиотеках
республиканского значения
Описание
Реализация библиотечного, справочно-библиографического и информационного
обеспечения читателей, обеспечение доступа пользователей к глобальным
Интернет-ресурсам, реализация культурной и просветительской деятельности,
направленной на удовлетворение духовных, интеллектуальных и культурных
потребностей читателей, в том числе незрячих и слабовидящих граждан,
создание оптимальных условий для работы пользователей библиотек.
Проведение книжных выставок и презентаций, читательских конференций,
круглых столов и творческих встреч, участие в мероприятиях по
международному библиотечному сотрудничеству
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программ
Содержание республиканских
библиотек
тыс.
тенге
659 665
673 584
802 417
891 908
902 462
913 348
Показатели
прямого
результата
Ориентировочное количество
проведенных книжных
выставок, презентаций,
читательских конференций,
круглых столов и др.
мероприятий
ед.
75
75
78
78
78
78
Показатели
конечного
результата
Удовлетворение духовных,
интеллектуальных
потребностей читателей
путем проведенных книжных
выставок, презентаций,
читательских конференций,
круглых столов и др.
мероприятий
республиканскими
библиотеками
%
100
100
100
100
100
100
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
659 665
673 584
802 417
891 908
902 462
913 348
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
016 Строительство, реконструкция объектов культуры
Описание
Развитие инфраструктуры сферы культуры
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Строительство
этнокультурного центра и
мавзолея Аль-Фараби в
городе Дамаск в Сирийской
Арабской Республике
тыс.
тенге

859 875
86 149
532 294
100734
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
017 Астана қаласының бюджетіне «Опера және балет театры» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Сипаттама
Мәдениет объектілердің құрылысы
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Бюджеттiк инвестициялардың жүзеге асыруы
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Астана қаласындағы мәдениет объектілердің құрылысы
мың теңге
37 374 632
15 837 000
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Салынуы тиіс объектілердің саны
Бiрл.
1
1
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
«Опера және балет театры» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайту
37 374 632
15 837 000
Сапа көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
37 374 632
15 837 000
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
018 Әлеуметтік маңызды бар әдебиет түрлерін басып шығару
Сипаттау
Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығаруды қамтамасыз ету және әлеуетті оқырмандарға жеткізу; өмірдің қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми-білім беру және мәдени салаларындағы өзгерістерді көрсететін жан-жақты көркем, ғылыми, публицистикалық және библиографиялық серияларын.
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Әдебиеттің әлеуметтік маңызыды түрлерін басып шығару қызметі
Мың теңге

859 875
86 149
532 294
100734
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
017 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение
уставного капитала ТОО «Театр оперы и балета»
Описание
Строительство объектов культуры местного, городского значения
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Предоставление трансфертов
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Строительство объектов
культуры города Астаны
тыс.
тенге
37 374 632
15 837 000
Показатели
прямого
результата
Количество объектов,
подлежащих строительству
ед.
1
1
Показатели
конечного
результата
Увеличение уставного
капитала ТОО «Театр оперы и
балета» на строительство
Классического театра оперы
и балета в г. Астана
37 374 632
15 837 000
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
37 374 632
15 837 000
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
018 Издание социально-важных видов литературы
Описание
Обеспечение выпуска и доведения по потенциальных читателей
социально-важной литературы, выпуск развернутых художественных, научных,
публицистических и библиографических серий, отражающих перемены в
общественно-политической, социально-экономической, научно-образовательной
и культурной сферах жизни
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Услуги по изданию
социально-важных видов
литературы
Тыс.
тенге

550
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
297 155
443 427
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
020 Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресті насихаттау
Сипаттау
Бейне және аудиороликтерді шығару және пайдалануға алу, кең ауқымда жұртшылықты тарту арқылы семинарларды өткізу, шығармашылық конкурстарды өткізу, нашақорлыққа қарсы тақырыбына арналған деректі, анимациялық және көркем фильмдерді шығару және трансляцияла
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау
жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Жыл сайынғы 3 данадан кем болмайтын видеоролик өндіру және көрсету
Мың теңге
1 281
Жыл сайынғы 3 данадан кем болмайтын аудиороликті өндіру және көрсету
Мың теңге
376
Жыл сайынғы 2 семинардан кем емес көпшілік қоғаммен семинар жүргізу
Мың теңге
5 667
Жыл сайын 3 данадан кем емес, нашақорлыққа қарсы тақырып бойынша деректі фильм дайындау
Мың теңге
3 038
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекеттік тапсырысты іске асыру шеңберінде шығарылған телевизиялық және радиохабарлардың көлемі
минуттар
49
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Нашақорлыққа қарсы тақырыбы бойынша іс-шаралары туралы елдің тұрғындарына жеткізу
бірлік
11
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
10 362
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
021 Мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу
Сипаттау
Мемлекеттік ақпараттық саясатты, оның ішінде газеттер мен журналдар арқылы, телерадио хабарларын тарату, интернет-ресурстар, транспондерді жалға алу, мемлекеттік ақпаратты жүргізу мәселелеренін әдістемелік қамтамасыз ету арқылы жүргізу, ҚР заңнамасының нормаларын орындау мәніне бұқаралық ақпарат құралдарының өнімдеріне мониторингін жүргізу
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау
жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберіндегі қызмет
Мың теңге

550
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
297 155
443427
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
020 Пропаганда борьбы с наркоманией и наркобизнесом
Описание
Производство и прокат видео и аудиороликов, проведение семинаров с
привлечением широких слоев общественности, организация и производство
творческих конкурсов, производство и трансляция документальных,
анимационных и художественных фильмов, посвященных антинаркотической
тематике
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Ежегодное производство и
прокат не менее 3
видеороликов
Тыс.
тенге
1281
Ежегодное производство и
прокат не менее 3
аудиороликов
Тыс.
тенге
376
Ежегодное проведение не
менее 2 семинаров с
привлечением широких слоев
общественности
Тыс.
тенге
5667
Ежегодное производство и
трансляция 3 документальных
фильмов, посвященных
антинаркотической тематике
Тыс.
тенге
3038
Показатели
прямого
результата
Объем произведенной
аудиовизуальной продукции,
выпущенной в рамках
реализации государственного
заказа
минут
49
Показатели
конечного
результата
Доведение до населения
страны мероприятий по
антинаркотической тематике
Шт.
11
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
10362
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
021 Проведение государственной информационной политики
Описание
Проведение государственной информационной политики, в том числе через
газеты и журналы, через телерадиовещание, Интернет-ресурсы, аренда
транспондера, методическое обеспечение вопросов проведения государственной
информационной политики, проведение мониторинга продукции средств
массовой информации на предмет исполнения норм законодательства РК
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Услуги в рамках
государственного социального
заказа
Тыс.
тенге

130
Қазақ тіліндегі жеке сайты жоқ БАҚ baq.kz ақпараттық порталының, сайтындағы беттердің көлемі
Бірлік
100
Облыстар бойынша baq.kz ақпараттық порталын пайдалану бойынша үйрету семинарлар көлемі
Бірлік
14
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Елдің тұрғындарына мемлекеттік ақпараттық саясатты жеткізу мақсатында мемлекеттік телеарналардың орта тәуліктік хабар таратудың көлемі сағат 12-дан 24-ке дейін қамтамасыз ету
%
100
100
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге

130
Количество страниц
казахоязычных средств
массовой информации, не
имеющих собственного сайта,
размещенных на
информационный портал Bag.kz
Кол-во
100
Количество обучающих
семинаров по исполнению
информационного портала
Bag.kz по области
Кол-во
14
Показатели
конечного
результата
Обеспечение среднесуточных
объемов вещания
государственных телеканалов
от 16 до 24 часов с целью
доведения до населения
страны государственной
информационной политики
%
100
100
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов

16 238 694
26 078 768
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
022 Ақпарат саласында қызметтерін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
Сипаттау
«Хабар» агенттігі АҚ-ның «Хабар» агенттігі» АҚ-ны техникалық жабдықтау»- «Новости 24»телеарнасы үшін телевизия жабдықтарын сатып алу жобасы бойынша жарғылық капиталдарды ұлғайту
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Трансферттерді беру
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Даму
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
«Хабар» агенттігі АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
Мың теңге
1 404 648
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Жаңа отандық телеарналарды енгізу
д.
1
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Елдің тұрғындарына мемлекеттік ақпараттық саясатты жеткізу мақсатында мемлекеттік телеарналардың орта тәуелдік хабар таратуының көлемін 24 сағатпен қамтамасыз ету
%
100
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
1 404 648
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
023 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет объектiлерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
Сипаттама
Жергiлiктi, қалалық маңызы бар мәдениет объектiлерiнiң құрылысы
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Трансферттер мен бюджеттiк субсидиялар беруге
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Астана қаласындағы мәдениет жобалардың құрылысы
Мың теңге

16 238 694
26 078 768
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 Увеличение уставных капиталов юридических лиц, осуществляющих
деятельность в области информации
Описание
Увеличение уставного капитала АО «Агентство «Хабар» по проекту
«Техническое дооснащение АО «Агентство «Хабар» - приобретение
телевизионного оборудования для телеканала «Новости-24»
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Предоставление трансфертов
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Пополнение уставного
капитала АО «Агентство
«Хабар»
Тыс.
тенге
1 404 648
Показатели
прямого
результата
Ввод новых отечественных
телеканалов
Ед.
1
Показатели
конечного
результата
Обеспечение среднесуточного
объема вещания
государственного телеканала
24 часа с целью доведения до
населения страны
государственной
информационной политики
%
100
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
1 404 648
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
023 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие объектов культуры
Описание
Строительство объектов культуры местного, городского значения
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Предоставление трансфертов
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Строительство объектов
культуры города Астаны
тыс.
тенге

15 544 535
1 994 925
181 570
Алматы қаласындағы мәдениет жобалардың құрылысы
Мың теңге
10 397 330
Шығыс Қазақстан облысындағы мәдениет жобалардың құрылысы
Мың теңге
Маңғыстау облысындағы мәдениет жобалардың құрылысы
Мың теңге
Қызылорда облысындағы мәдениет жобалардың құрылысы
Мың теңге
Қарағанды облысындағы мәдениет жобалардың құрылысы
Мың теңге
259 240
Оңтүстік Қазақстан облысындағы мәдениет жобалардың құрылысы
Мың теңге
Қостанай облысындағы мәдениет жобалардың құрылысы
Мың теңге
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Жазғы жұмыстардың жүргізуімен байланысты «Салтанатты арка» объектісі бойынша аяқталу төлемдер (аумақты көгалдандыру мен жайлау жұмыстары, лифт құралдарын қою)
%
5
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Пайдалануға берiлуi тиiс объектiлердiң саны
Бiрл.
2
1
Сапа көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
15 803 775

15 544 535
1 994 925
181 570
Строительство объектов
культуры города Алматы
тыс.
тенге
10 397 330
Строительство объектов
культуры
Восточно-Казахстанской
области
тыс.
тенге
Строительство объектов
культуры Мангистауской
области
тыс.
тенге
Строительство объектов
культуры Кызылординской
области
тыс.
тенге
Строительство объектов
культуры Карагандинской
области
тыс.
тенге
259 240
Строительство объектов
культуры Южно-Казахстанской
области
тыс.
тенге
Строительство объектов
культуры Костанайской
области
тыс.
тенге
Показатели
прямого
результата
Окончательная оплата по
объекту «Триумфальная арка»,
связанная с проведением
летних видов работ
(озеленение и
благоустройство территории,
установка лифтового
оборудования)
%
5
Показатели
конечного
результата
Количество объектов
введенных в эксплуатацию
2
1
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
15 803 775

1 994 925
10 397 330
181 570
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
024 Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерiн дамыту жөнiндегi ақпараттық жүйелердi құру
Сипаттама
Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын, Шетелде тұратын отандастарды қолдаудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекеттiк тiлдi бiлетiн қазақ ұлтынан емес ересек тұрғындардың үлесi
%
12
Ұлттық-мәдени бiрлестiктер жанындағы мемлекеттiк тiлдi оқу курстарымен қамтылған өзге этнос өкiлдерiнiң үлесi
%
79
Ұйымдастыру-әдiстемелiк iс-шаралармен қамтылған қазақ диаспорасы тұратын мемлекеттер саны
Бiрл.
12
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекеттiк органдардағы жалпы құжат айналымындағы мемлекеттiк тiлдегi құжат айналымы
%
60
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
328 295
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
024 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет объектiлерiн материалдық-техникалық жабдықтауына берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттерi
Сипаттау
Жергілік маңызы бар мәдениет объектiлерiн материалдық-техникалық жабдықтауы
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Трансферттерді беру
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
Астана қаласының Тәуелсіздік Сарайының (Конгресс-холл) материалдық-техникалық жабдықтауы
Мың теңге
1 285 860
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
4D залының жабдықтауы мен материалдардың саны
д.
90
Әзірленген Астана қаласы макетінің сатып алуы
д.
1
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Астана қаласының Тәуелсіздік Сарайының (Конгресс-холл) жабдықтауын және Астана қаласы макетінің сатып алуы
д.
91
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
1 285 860
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
029 Мәдениет саласында қызметтерiн жүзеге асыратын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
Сипаттау
Саланы инвестициялау үшiн тиiмдi өндiрiстiк-техникалық база мен қолайлы жағдайлар жасау
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Даму
Көрсеткiштер
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау
жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
«Қазақфильм» АҚ-ның жарғылық капиталдарын ұлғайту
Мың теңге

1 994 925
10 397 330
181 570
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная
программа
024 Создание информационных систем по развитию государственного языка и
других языков народа Казахстана
Описание
Реализация Государственной программы функционирования и развития языков на
2001 – 2010 годы, Государственной программы поддержки соотечественников,
проживающих за рубежом
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Показатели
прямого
результата
Доля взрослого населения
неказахской национальности,
владеющего государственным
языком
%
12
Доля представителей других
этносов, охваченных курсами
по обучению родному языку
при национально-культурных
объединениях
%
79
Количество стран проживания
казахской диаспоры,
охваченных
организационно-методическими
мероприятиями
12
Показатели
конечного
результата
Удельный объем
делопроизводства на
государственном языке в
государственных органах в
общем объеме
документооборота
%
60
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
328 295
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
024 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на материально-техническое оснащение объектов культуры
Описание
Материально-техническое оснащение объектов культуры местного значения
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Предоставление трансфертов
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Материально-техническое
оснащение Дворца
Независимости
(Конгресс-холл) города
Астаны
тыс.
тенге
1 285 860
Показатели
прямого
результата
Ориентировочное количество
оборудования и материалов
для кинозалов
Шт.
90
Выкуп изготовленного макета
города Астаны
Ед.
1
Показатели
конечного
результата
Приобретение оборудования и
выкуп изготовленного макета
города Астаны Дворца
Независимости
(Конгресс-холл)
Ед.
91
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
1 285 860
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная
программа
029 Увеличение уставных капиталов юридических лиц, осуществляющих
деятельность в области культуры
Описание
Создание эффективной производственно-технической базы и благоприятных
условий для инвестирования отрасли
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2014
год
проек-
тируе-
мый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Мероприятия
бюджетной
программы
Увеличение уставного
капитала АО «НК «Казахфильм»
тыс.
тенге

1 970 000
1000 000
«Арна медиа»АҚ ұлттық мәліметтік холдингтің жарғылық капиталдарын ұлғайту
Мың теңге
1 820 000
«Қазқайтажаңарту» РМҚК-ның жарғылық капиталдарын ұлғайту
Мың теңге
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Сатып алынатын жабдықтардың шамамен алынған саны
д.
х
х
х
х
х
х
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекет қатысатын акционерлiк қоғамдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
3 790 000
1 000 000
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
031 Мәдениет және дiн саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, дiн мәселелерi бойынша әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерi
100 Дiни сенiм бостандығы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру
Сипаттау
Азаматтарға дiни сенiм бостандығын қамтамасыз ету және конфессияаралық қарым-қатынастар мәселелерi бойынша ақпараттық-насихат iс-шараларын өткiзу. Дiни ахуалдың дамуы, дiни сенiм бостандығы құқының iске асуы, конфессиялар арасындағы қарым-қатынас мәселелерi бойынша зерттеулер жүргiзу.
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау
жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
дiн мәселелерi бойынша шығарылатын ақпараттық, мерзiмдi, баспа өнiмдерiнiң, ғылыми, әдiстемелiк материалдардың болжамды таралымы
д.

1 970 000
1 000 000
Увеличение уставного
капитала АО «Национальный
информационный холдинг АО
«Арна медиа»
тыс.
тенге
1 820 000
Увеличение уставного
капитала РГП
«Казреставрация»
тыс.
тенге
Показатели
прямого
результата
Создание эффективной
производственно-технической
базы юридическим лицам для
инвестирования отрасли
х
х
х
х
х
х
Показатели
конечного
результата
Повышение эффективности деятельности акционерных обществ с государственным
участием
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
3 790 000
1 000 000
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная
программа
031 Развитие международного сотрудничества в области культуры и религии,
проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг
по религиозным вопросам
Бюджетная
подпрограм-
ма
100 Реализация государственной политики в сфере свободы и вероисповедания
Описание
Проведение информационно-пропагандистских мероприятий по вопросам
государственной политики в области обеспечения прав граждан на свободу
вероисповедания и межконфессиональных отношений. Проведение исследований
по вопросам развития религиозной ситуации, реализации права на свободу
вероисповедания, отношений между конфессиями.
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Показатели
прямого
результата
прогнозируемый тираж
выпускаемой информационной,
периодической, печатной
продукции, научных,
методических материалов по
вопросам религии
шт.

4000
халықаралық, республикалық және өңiрлiк ғылыми-практикалық конференциялардың, семинар-мәжiлiстердiң болжамды саны
д.
4
теолог-ғалымдарды, заңгерлердi және өзге де ғылыми қызметкерлердi тартумен дiни сенiм бостандығы мәселелерi бойынша үгiт-насихат топтары өткiзетiн iс-шаралардың болжамды саны
д.
1
бейнефильмдердi, бейнероликтердi шығару
д.
3
әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеуге бағытталған дiни ахуалға жүргiзiлген әлеуметтiк зерттеулердiң, мониторингтердiң болжамды саны
д.
7
дiни ахуалдарды дамытудың зерттеу мен консультациялық жазбаларының, талдамалық есептерiнiң болжамды саны
д.
4
Соңғы нәтиженiң көрсеткiштерi
Конфессияаралық қарым-қатынастар саласында қоғам санасының мемлекеттiк саясатты қолдау деңгейi
%
75
Дiнтану сауаттылығын арттыру бойынша үгiт-насихат iс-шараларының қамтыған халық саны
ад.

4000
прогнозируемое количество
международных,
республиканских и
региональных
научно-практических
конференций,
семинаров-совещаний
ед.
4
прогнозируемое число
мероприятий, проведенных
агитационно-
пропагандистскими группами
по вопросам свободы
вероисповедания с
привлечением
ученых-теологов, юристов и
иных научных сотрудников
ед.
1
выпуск видеофильмов,
видеороликов
ед.
3
прогнозируемое проведение
социологических
исследований, мониторингов
религиозной ситуации,
направленных на выработку
практических рекомендаций
шт.
7
прогнозируемое количество
исследовательских и
консультационных записок,
аналитических отчетов
развития религиозной
ситуации
шт.
4
Показатели
конечного
результата
уровень поддержки в
общественном сознании
государственной политики в
сфере межконфессиональных
отношений
%
75
количество населения,
охваченного
информационно-
пропагандистскими
мероприятиями по повышению
религиоведческой
грамотности
чел.

21 087
Дiни ахуалға жүргiзiлген әлеуметтiк зерттеулердiң, мониторингтердiң қорытындысы бойынша әдiстемелiк ұсынымдар дайындау
д.
11
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
55 316
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
031 Мәдениет және дiн саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, дiн мәселелерi бойынша әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерi
101 Дiн мәселелерi бойынша ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерi
Сипаттау
Дiн мәселелерi және мемлекеттiк-конфессиялық қарым-қатынастардың дамуы бойынша зерттеулер жүргiзу, дiни ахуалдың дамуы, дiни сенiм бостандығы құқының iске асырылуы және дiни бiрлестiктер қызметi бойынша оқу-әдiстемелiк материалдар әзiрлеу
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау
жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
шығарылатын оқу-әдiстемелiк материалдардың (оқу, монографиялық әдебиет, сөздiктер, энциклопедиялар, ақпараттық бюллетеньдер, арнайы баспа басылымдары) болжамды саны
д.
22
Сапа көрсеткiштерi
75
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге
53 108
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
031 Мәдениет және дiн саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, дiн мәселелерi бойынша әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерi
102 Мәдениет және дiн саласында халықаралық ынтымақтастықты дамытуға жәрдемдесу
Сипаттау
Мәдениет пен дiн саласында Қазақстанның халықаралық деңгейдегi имиджiн арттыруға және этникааралық және конфессияаралық келiсiм бойынша қазақстандық идеяны насихаттау бойынша iс-шаралар өткiзу
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бiрл.
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 ж.
жобалау жылы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
зерттеу есептерiнiң және консультациялық жазбалардың, мәдениет пен дiн саласындағы сараптамалық есептердiң болжамды саны
д.
10
шығарылатын оқу-әдiстемелiк және ғылыми-әдiстемелiк материалдары атауларының болжамды саны
д.
20
Қорытынды нәтиже көрсеткiштерi
Конфессияаралық қарым-қатынастар саласында қоғам санасының мемлекеттiк саясатты қолдау деңгейi
%
75
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығындарының көлемi
мың теңге

21087
выработка практических
рекомендаций по проведенным
социологическим
исследованиям и мониторингу
религиозной ситуации
шт.
11
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
55 316
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная
программа
031 Развитие международного сотрудничества в области культуры и религии,
проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг
по религиозным вопросам
Бюджетная
подпрогра-
мма
101 Научно-исследовательские и аналитические услуги по религиозным
вопросам
Описание
Проведение исследований по религиозным вопросам и развитию
государственно-конфессиональных отношений, разработка учебно-методических
материалов по вопросам развития религиозной ситуации, реализации права на
свободу вероисповедания и деятельности религиозных объединений
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Показатели
прямого
результата
Прогнозируемое количество
наименований выпускаемых
учебно-методических
материалов (учебной,
монографической литературы,
словарей, энциклопедий,
информационных бюллетеней,
специальных печатных
изданий)
шт.
22
Показатели
конечного
результата
Уровень поддержки в
общественном сознании
государственной политики в
сфере межконфессиональных
отношений
%
75
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге
53 108
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная
программа
031 Развитие международного сотрудничества в области культуры и религии,
проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг
по религиозным вопросам
Бюджетная
подпрогра-
мма
102 Содействие развитию международного сотрудничества в области культуры и
религий
Описание
Проведение мероприятий по повышению позитивного имиджа Казахстана на
международной арене в области культур и религий, пропаганде казахстанской
идеи межэтнического и межконфессионального согласия
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа,
реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2014
год
проек-
тируе-
мый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
Показатели
прямого
результата
прогнозируемое количество
исследовательских отчетов и
консультационных записок,
аналитических отчетов
развития в сфере культуры и
религии
ед.
10
прогнозируемое количество
наименований выпускаемых
учебно-методических и
научно-методических
материалов
ед.
20
Показатели
конечного
результата
Уровень поддержки в
общественном сознании
государственной политики в
сфере межконфессиональных
отношений
%
75
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Объем
бюджетных
расходов
тыс.
тенге