Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 155 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.02.2014 № 155 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Өнімді Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Тау-кен, пайдалы қазбаларды барлау, өндіру, химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Уларды өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Монтаждауды, реттеудi, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Босатылатын оқ-дәрiлерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;

Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 155
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.02.2014 № 155 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на переработку продукции вне таможенной территории Республики Казахстан»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), химических производств»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств»;

8) «Тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
9) «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
10) «Химиялық өнімдерді тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты;
11) «Бағалы металдармен, олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларымен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтаманы беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
12) «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытындыны беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
13) «Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытындыны беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзілсін:
1) «Экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 сәуірдегі № 431 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 33, 406-құжат) мынадай өзгерістер:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) беру» мемлекеттік қызмет стандартында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Кепiлдік мiндеттемені (түпкi пайдаланушының сертификатын) беру (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитетімен (бұдан әрі – Өнеркәсіп комитеті) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мынадай мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Өнеркәсіп комитетінде құжаттарды қабылдау Өнеркәсіп комитетінің кеңсесінде поштамен жөнелту не кеңсеге тапсыру жолымен мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

8) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов»;
10) стандарт государственной услуги «Регистрация и учет химической продукции»;
11) стандарт государственной услуги «Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы»;
12) стандарт государственной услуги «Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан»;
13) стандарт государственной услуги «Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан».
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2011 года № 431 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области экспортного контроля» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 33, ст. 406) следующие изменения:
в стандарте государственной услуги «Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя), утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) (далее - государственная услуга) осуществляется Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - Комитет промышленности).
Государственная услуга предоставляется по следующему адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. В Комитете промышленности прием документов осуществляется путем отправки по почте либо сдачи в канцелярию Комитета промышленности по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

«20. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2502 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-00.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Дөрекі қызмет көрсетiлген жағдайда шағым Өнеркәсіп комитеті төрағасының атына беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.»;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Шағымды қабылдау кезінде тұтынушыға күнi мен уақыты, шағымды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Берілген шағымға жауапты не шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты мына мекенжай бойынша алуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 кабинет, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Экспорттық бақылауға жататын өнімге тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтерді, ақпаратты жатқызу туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандартында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Экспорттық бақылауға жататын өнімге тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтерді, ақпаратты жатқызу туралы қорытындыны беру (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Өнеркәсіп комитеті) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Өнеркәсіп комитетінде құжаттарды қабылдау Өнеркәсіп комитетінің кеңсесінде поштамен жөнелту не кеңсеге тапсыру жолымен мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіреберіс, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«20. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2502, телефон приемной 8 (7172) 29-90-00.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя Комитета промышленности: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной 8 (7172) 29-90-73.
График работы: в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.»;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
«24. При принятии жалобы потребителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» от 12 января 2007 года.
Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, телефон 8(7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
в стандарте государственной услуги «Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю», утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю (далее - государственная услуга) осуществляется Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - Комитет промышленности).
Государственная услуга предоставляется по следующему адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. В Комитете промышленности прием документов осуществляется путем отправки по почте либо сдачи в канцелярию Комитета промышленности по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

«20. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2502 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-00.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым Өнеркәсіп комитеті төрағасының атына беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.»;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Шағымды қабылдау кезінде тұтынушыға тiркелген күнi мен уақыты, өтiнiштi қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі» туралы Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Берілген шағымға жауапты не шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты мына мекенжай бойынша алуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 кабинет, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2011 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат беруді (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-47-94.

«20. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в Министерство индустрии и новых технологий Республики
Казахстан: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2502, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-00.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя Комитета промышленности: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73.
График работы: в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.»;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
«24. При принятии жалобы потребителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, телефон 8(7172) 29-90-73, 24-14-07.»;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на транзит продукции,
подлежащей экспортному контролю»
1. Общие положения
1. Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю (далее – государственная услуга), осуществляется Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94.

2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Экспорттық бақылау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 6-бабының 9) тармақшасының, «Өнiмнiң транзитіне рұқсат беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 11 ақпандағы № 130 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар, сондай-ақ олардың үлгілері туралы толық ақпарат Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz орналасқан.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi - өнiмнiң транзитіне рұқсат беру не қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қағаз жеткiзгiште беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушыларға) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
Қағаз жеткізгіштегі құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
Жүгінген күні алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн негізде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті Комитет көрсетеді, Комитеттің белгіленген жұмыс кестесіне сай, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, қабылдау күн сайын жүзеге асырылады, құжаттарды қабылдауды 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін кеңсе жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетіп қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет Комитеттің ғимаратында көрсетіледі, ғимаратқа кіру № 1 жеке кіру арқылы жүзеге асырылады, онда дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін күтуге жайлы жағдай жасалған күту және қажетті құжаттарды дайындау орындары көзделген, оларда толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
11. Өнiмнiң транзитіне рұқсат алу үшін алушы мынадай құжаттарды береді:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) заңды тұлға үшін – өтініш берушіні заңды тұлға ретінде тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама, дара кәсіпкер үшін – өтініш берушіні дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 9) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «Об экспортном контроле», постановления Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 130 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также их образцах располагается на интернет-ресурсе Комитета www.comprom.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача разрешения на транзит продукции либо мотивированный отказ в предоставлении услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам (далее – получатели).
7. Оказание государственной услуги осуществляется не позднее тридцати календарных дней со дня сдачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов на бумажном носителе – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
9. Государственная услуга предоставляется Комитетом, прием осуществляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Комитета, прием документов осуществляется канцелярией с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в здании Комитета, вход в здание осуществляется через отдельный вход № 1, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с комфортными условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения разрешения на транзит продукции получатели представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) свидетельство* или справку о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица – для юридического лица, копию свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя.

Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
3) экспорттаушы елдiң Экспорттық бақылау мәселелерi жөніндегі Комитет берген, өнiмдi әкетуге рұқсатының бар болуы туралы құжат;
4) мемлекеттiң заңнамасына сәйкес өтiнiм берушiнің өнiмнiң транзитiмен байланысты қызметтi жүзеге асыруға құқығын растайтын құжат;
5) сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасы (бұдан әрi - СЭҚ ТН) және «Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң (тiзiмін) номенклатурасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысымен бекiтілген бақылау тiзiмі бойынша кодтарды көрсете отырып, өнiмнiң номенклатурасы мен көлемiн (заттай және құндық мәндегi) қоса берумен өнiмдi жеткiзуге арналған келiсiмшарт;
6) азаматтық-құқықтық жауапкершiлiктi сақтандыру шарты немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сақтандыру полисi;
7) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсаттарының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк актiлерiн бұзу анықталған жағдайда өтiнiм берушi тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру өткізумен, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтаумен, керi тасымалдаумен, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi әрекеттерiмен байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды заңнаманың талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспорт мемлекетiне жүктi қайтару қажеттiгiмен байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын құжат;
8) өтiнiш берушiнiң транзитпен алып өтiлетiн өнiмдi физикалық қорғауды жүзеге асыруды қамтамасыз етуiн растайтын құжат және физикалық қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғалардың күзет қызметiн жүзеге асыруға құқығын растайтын құжат;
9) егер жүктi жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, өнiмнiң жүк жөнелтушiнiң осы жүктi қайтадан қабылдауға келiсiмiн растайтын құжат;
10) мәлімделген транзиттiк тасымалдауды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникация саласында Комитетпен қозғалыс бағыттарын, кiру және шығу шекаралық пункттерiн, көлiк түрiн келiсiлгенiн растайтын құжат.
2)3)4)5)6)7)8) және 9) тармақшаларда көрсетiлген құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлге ресми аудармасымен, сондай-ақ 7) және 9) тармақшаларды қоспағанда, нотариалды куәландырылған көшiрмелерде берiледi.
Егер шетел мемлекетiнiң мемлекеттiк органы өтiнiм берушi болып әрекет еткен жағдайда:

Примечание: * Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) документ, выданный Комитетом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
4) документ, подтверждающий право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства заявителя, связанной с транзитом продукции;
5) контракт на поставку продукции с приложением номенклатуры и объема продукции (в физическом и стоимостном выражении) с указанием кодов по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности (далее - ТН ВЭД) и контрольному списку, утвержденному Правительством Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 «Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю»;
6) договор страхования гражданско-правовой ответственности или страховой полис в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) документ, подтверждающий гарантию со стороны заявителя возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства и/или возвращением груза в государство экспорта;
8) документ, подтверждающий обеспечение заявителем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом, и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических или физических лиц, осуществляющих физическую защиту;
9) документ, подтверждающий согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам;
10) документ, подтверждающий согласование маршрутов движения, пограничных пунктов въезда и выезда, вида транспорта с Комитетом в области транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, при осуществлении заявленной транзитной перевозки.
Документы, указанные в подпунктах 2)3)4)5)6)7)8) и 9), представляются с официальным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, а также в нотариально засвидетельствованных копиях, за исключением подпунктов 7) и 9).
В случае, если заявителем выступает государственный орган иностранного государства:

осы стандарттың 11-тармағының 2)4)6) және 7) тармақшаларында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
осы стандарттың 11-тармағының 5) тармақшасында көрсетiлген келiсiм-шарт болмаған кезде өнiмдi жеткiзу қажеттiлiгiн негiздейтiн өзге де құжаттар ұсынылады.
Осы тармақтың 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттар консулдық ресмилендірілгені немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификацияланған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қою туралы талаптарды сақтай отырып беріледі.
Өнеркәсіп комитеті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде берілген құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі белгіленген жағдайда, Комитет өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тартуды көрсетілген мерзімдерде береді. Келешекте Комитеттің осы негіздеме бойынша мемлекеттік қызметті беруден бас тартуға құқысы жоқ.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштер нысаны 1-қосымшаға сәйкес Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz орналасқан.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшін құжаттарды қабылдау Өнеркәсіп комитетінің кеңсесі арқылы жазбаша түрде мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-47-94.
14. Қағаз түріндегі өтінішті қабылдауды оның көшірмесінде тіркелген күні мен нөмірін көрсете отырып, Комитеттің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі растайды.
15. Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту қағаз түрінде беріледі.
16. Өнiмнiң транзитіне:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың толық пакетi ұсынылмаған немесе өтiнiш дұрыс толтырылмаған;
2) рұқсат алу үшiн өтiнiм берушi көрсеткен мәлiметтердiң дұрыс еместігі анықталған;
3) мемлекеттiк органдардың бiрi келiсуден бас тартқан;
4) егер баратын елге немесе жөнелтушi елге Қазақстан Республикасының, халықаралық ұйымдардың және оларға қатысты Қазақстан Республикасы осы салада оларды сақтау жөнiндегi мiндеттемелерді қабылдаған жекелеген мемлекеттердiң санкциялары салынған жағдайларда рұқсат беруден бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:

представление документов, указанных в подпунктах 2)4)6) и  7) пункта 11 настоящего стандарта, не требуется;
при отсутствии контракта, указанного в подпункте 5) пункта 11 настоящего стандарта, представляются иные документы, обосновывающие необходимость поставки продукции.
Документы, указанные в подпунктах 5) и 6) настоящего пункта, представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставления апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Комитет промышленности в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет промышленности в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В дальнейшем Комитет промышленности не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Формы заявлений на получение государственной услуги согласно приложению 1 размещены на интернет-ресурсе Комитета www.comprom.kz.
13. Прием документов для получения государственной услуги осуществляется в письменном виде через канцелярию Комитета промышленности по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94.
14. Подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии Комитета с указанием даты и номера регистрации.
15. Разрешение на транзит продукции либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги выдаются в бумажном виде.
16. В выдаче разрешения на транзит продукции отказывается в случаях:
1) представления неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, или неправильного заполнения заявления;
2) выявления недостоверности сведений, указанных заявителем для получения разрешения;
3) отказа в согласовании одного из государственных органов;
4) если на страну назначения или на страну отправителя наложены санкции Республики Казахстан, международных организаций и отдельных государств, в отношении которых Республика Казахстан приняла обязательства по их соблюдению в данной сфере.
3. Принцип работы
17. Деятельность Комитета основывается на принципах:

1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен еркіндігін сақтау;
2) қызметтік борышты орындауда заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) барынша толық ақпарат беру;
5) ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
6) тұтынушы белгiленген мерзiмде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Комитет жұмысының нәтижесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапа және қолжетімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің тиiстi бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Комитет қызметкерлерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi № 1704 кабинетте, тел.: 8 (7172) 24-07-45 түсiндiріледі.
21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, № 2502 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-00 беріледі.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде дұрыс қызмет көрсетпеуіне шағымды алушылар мына мекенжай бойынша өтініш жолымен Комитетке жібереді: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен алушы келіспеген жағдайларда заңнамамен белгiленген тәртiппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін субъектіге немесе лауазымды тұлғаның атына жазылуы тиіс.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (құжаттарда жеке басын куәландыратын бар болған кезде), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға алушы қол қоюы тиіс. Шағымды берген кезде субъектінің атауы немесе кімнің әрекетіне шағым жасалса, соның лауазымы, тегі және лауазымды тұлғалардың аты-жөні, шағымдану себебі мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген мерзімде қаралады. Алушыға тiркелген күнi мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi. Алушыға шағымды қарау нәтижелері жазбаша түрде поштамен хабарланады.

1) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты работы Комитета измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) сотрудников Комитета в процессе предоставления государственной услуги разъясняется в кабинете № 1704, тел. 8 (7172) 24-07-45.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход. № 1, кабинет № 2502, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-00.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
22. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги получателем направляются путем обращения в Комитет по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73.
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.

26. Алушылар үшін басқа пайдалы ақпаратты мына мекенжай бойынша алуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73, Комитеттің интернет-ресурсы: www.comprom.kz.
«Экспорттық бақылауға
жататын өнiмнiң транзитіне
рұқсат беру» мемлекеттiк
қызметінің стандартына
1-қосымша
Өнімнің транзитіне рұқсат беруге арналған өтініш
1. Рұқсат №
2. Өтініш беруші (заңды және іс жүзіндегі мекен-жайы, телефоны)
3. Жүк жөнелтуші (заңды және іс жүзіндегі мекен-жайы, телефоны)
6. Жүк жөнелтушінің елі
4. Жүк алушы (заңды және іс жүзіндегі мекен-жайы, телефоны)
7. Баратын елі
5. Өтініш берушінің елі
8. Қолданылу мерзімі ұзартылуы
9. Қазақстан Республикасының кеден органы:
әкелу
әкету
10. Көлік түрі
11. Төлем валютасы
12. Тауардың атауы және толық сипаттамасы
13. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
15. Өлшем бірлігі
17. Жалпы құны (мың):
төлем валютасымен,
теңгемен,
доллармен (USD)
14. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
16. Саны
18. Рұқсат сұрау үшін негіз (келісім-шарттың, шарттың №, оған қол қойылған күні)
19. Келісілді
20. Өтініш беруші ұйымнан (Т.А.Ә., лауазымы, қолы, МО, күні)
21. Уәкілетті орган
Өтініш 200 ж. " " қарауға қабылданды

26. Другую полезную информацию для получателей можно получить по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73, на интернет-ресурсе Комитета: www.comprom.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
транзит продукции, подлежащей
экспортному контролю»
Заявление на разрешение на транзит продукции
1. Разрешение №
2. Заявитель (юридический и фактический адреса, телефон)
3. Грузоотправитель (юридический и фактический адреса, телефон)
6. Страна грузоотправителя
4. Грузополучатель (юридический и фактический адреса, телефон)
7. Страна назначения
5. Страна заявителя
8. Срок действия продление
9. Таможенный орган Республики Казахстан
ввоза
вывоза
10. Вид транспорта
11. Валюта платежа
12. Наименование и полная характеристика товара
13. Код товара по ТН ВЭД
15. Единица измерения
17. Общая стоимость (в тысячах) в:
валюте платежа, тенге, долларах (USD)
14. Код товара по контрольным спискам
16. Количество
18. Основание для запроса разрешения (№ контракта, договора, инвойса, дата его подписания)
19. Согласовано
20. От организации-заявителя (Ф.И.О., должность, подпись, МП, дата)
21. Уполномоченный орган
Заявление принято к рассмотрению
«___» ________ 200 ___ г.

22. Сақтандыру полистерінің нөмірлері, сақтандыру компаниясының атауы
23. Рұқсаттың ерекше шарттары
«Экспорттық бақылауға
жататын өнiмнiң транзитіне
рұқсат беру» мемлекеттiк
қызметінің стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
100
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100

22. Номера страховых полисов, наименование страховой компании
23. Особые условия разрешения
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
транзит продукции, подлежащей
экспортному контролю»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100

5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2011 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта
өңдеуге рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 № 379 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет стандарты мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1-қабат, № 1 кіреберіс, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94 мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) немесе баламалы негізде мекенжайлары осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталықтар) арқылы не «электронды үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі - Портал) көрсетеді.
Шалғай елді мекендердің халқына мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызмет мобильдік орталықтар арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Экспорттық бақылау туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 11) тармақшасы, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-1 және 15-2-баптары, «Өнiмдi Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 70 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Өнеркәсіп комитетінің интернет-ресурсында: www.comprom.kz;
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында: www.mint.gov.kz;
3) уәкілетті органның немесе Орталықтың ғимараттарында стенділерде және ақпараттық тақталарда;
4) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;

5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на переработку продукции вне таможенной
территории Республики Казахстан»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан» (далее – государственная услуга), предоставляется Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, либо на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – Центры), адреса которых указаны в приложении 3 к настоящему стандарту, через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – Портал).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов государственная услуга оказывается через Мобильные Центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 11) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «Об экспортном контроле», статей 15-1 и 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 70 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан: www.comprom.kz;
2) на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан: www.mint.gov.kz;
3) в помещениях уполномоченного органа или Центра на стендах и информационных досках;
4) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;

5) Порталда;
6) call–орталықта: (1414) орналасады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығышта немесе уәкілетті органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат нысанындағы дәлелді жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері – он бес жұмыс күні;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні күтудің рұқсат етiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) Орталықта қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
5) уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталуға бір күн қалғанда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа береді;
6) уәкілетті орган белгіленген мерзімде өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат бермеген не беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру мерзімі өткен сәттен бастап ол берілді деп есептеледі және уәкілетті орган бес жұмыс күнінен кешіктірмей өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат береді.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) орталықтарда - жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін үзіліссіз, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбіні қоса алғанда күн сайын.
Қабылдау электронды кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильдік орталықтар құжаттарды қабылдауды Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады;
3) Порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша мүмкіндіктері шектеулі адамдардың қолжетімділігі үшін жағдайлар (пандустар) қарастырылған уәкілетті органның немесе Орталықтың ғимаратында;

5) на Портале;
6) в call-центре: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан, либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного органа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги – пятнадцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателю государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
4) в центре день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
5) уполномоченный орган предоставляет результат оказания государственной услуги в Центры за день до окончания срока оказания государственной услуги;
6) в случае, в установленные сроки уполномоченный орган не выдал разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче, то с момента истечения срока выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан считается выданным и уполномоченный орган выдает разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан не позднее пяти рабочих дней.
8. Государственная услуга предоставляется на бесплатной основе.
9. График работы:
1) уполномоченного органа – ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) в центре – ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) на Портале – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа или Центра, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями (пандусы);

2) Порталда – жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды тапсырады:
уәкілетті органға немесе Орталыққа:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес рұқсат алуға белгіленген үлгідегі өтініш (Орталыққа берген кезде – сканерленеді және Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттың электронды көшірмесі нысанында жіберіледі);
2) заңды тұлға үшін – өтініш берушіні заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама.
Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) дара кәсіпкер үшін – өтініш берушіні дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
5) өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәлік;
6) салыстыра тексеру үшін түпнұсқаны бере отырып, өнімді қайта өңдеуге арналған шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
7) «Тауарларды кедендік аумақта/аумақтан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжаттың нысанын және оны беру, оған өзгерістер немесе толықтырулар енгізу, сондай-ақ оны кері қайтарып алу (жою) қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 73 қаулысына сәйкес салыстыра тексеру үшін түпнұсқаларды бере отырып, тиісті құзыретті уәкілетті органның тауарларды кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу туралы құжаттың көшірмесі. Егер өңдеу мақсаты жөндеу болып табылса, көрсетілген құжатты ұсыну талап етілмейді;
8) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат алу үшін құжат туралы мәліметтер нысаны.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттардың, мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің мәліметтерін, уәкілетті орган Портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжаттар нысанында Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Порталда:

2) на Портале - в «личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
в уполномоченном органе или Центре:
1) заявление установленного образца на получение разрешения согласно приложению 1 к настоящему стандарту (при подаче в Центр - сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра);
2) свидетельство* или справку о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица – для юридического лица.
Примечание: * Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) документ, удостоверяющего личность - для физического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) свидетельство о постановке заявителя на учет в налоговом органе;
6) копию договора (контракта) на переработку продукции с предоставлением оригинала для сверки;
7) копию документа об условиях переработки товаров вне таможенной территории и для внутреннего потребления соответствующего компетентного уполномоченного государственного органа в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 73 «Об утверждении формы и Правил выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления, внесения в него изменений или дополнений, а также его отзыва (аннулирования)» с предоставлением оригинала для сверки. Представление указанного документа не требуется, если целью переработки является ремонт;
8) форма сведения о документе для получения разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации, свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На Портале:

1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжат нысанында осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат алуға белгіленген нысандағы өтініш;
2) құжаттың электрондық көшірмесі түрінде өнімді қайта өңдеуге шарт (келісімшарт);
3) «Тауарларды кедендік аумақта/аумақтан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжаттың нысанын және оны беру, оған өзгерістер немесе толықтырулар енгізу, сондай-ақ оны кері қайтарып алу (жою) қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 73 қаулысына сәйкес салыстыра тексеру үшін түпнұсқаларды бере отырып, тиісті құзыретті уәкілетті органның тауарларды кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу туралы құжаттың көшірмесі. Егер өңдеу мақсаты жөндеу болып табылса, көрсетілген құжатты ұсыну талап етілмейді;
4) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжат нысанында осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат алу үшін құжат туралы мәліметтер нысаны.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттардың, мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің мәліметтерін, уәкілетті орган Портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжаттар нысанында Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері: www.comprom.kz интернет-ресурсында немесе Орталықтың: www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналасады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін электронды құжат нысанында сұрау толтырылады.
13. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды кеңсе: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1-қабат, № 1 кіреберіс, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс 24-47-94 мекенжайы бойынша жүзеге асырады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Веб-порталға жүгінген кезде электронды сұрауды жіберу мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінен» автоматты түрде жүзеге асырылады. Сұрау таңдалған қызметке сәйкес адресат мемлекеттік органға автоматты түрде жіберіледі.

1) заявление установленного образца на получение разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему стандарту в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) договор (контракт) на переработку продукции в виде электронной копии документа;
3) документ об условиях переработки товаров вне таможенной территории и для внутреннего потребления соответствующего компетентного уполномоченного государственного органа в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 73 «Об утверждении формы и Правил выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления, внесения в него изменений или дополнений, а также его отзыва (аннулирования)» с предоставлением оригинала для сверки в виде электронной копии документа. Представление указанного документа не требуется, если целью переработки является ремонт;
4) форма сведения о документе для получения разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему стандарту в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации, свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе www.comprom.kz или на интернет-ресурсе РГП «Центр» www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. В уполномоченном органе прием документов осуществляется канцелярией по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При обращении на веб-портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу-адресату в соответствии с выбранной услугой.

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырғанда мемлекеттік қызметті алушыға:
1) уәкілетті органға немесе Орталыққа жүгінген кезде:
құжатты қабылдаған күні мен нөмірі;
сұралған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
мемлекеттік қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), мемлекеттік қызметті алушының байланыс деректері көрсетілген, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
2) Портал арқылы жүгінген кезде «жеке кабинетке» мемлекеттік қызмет нәтижелерін мемлекеттік қызметті алушының алу уақыты мен күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алушы жеке келуі немесе сенімхат бойынша өкілі арқылы не мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинеті порталында мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдайды.
Орталықта қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде Орталық қызметкері мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді күн сайын «терезелер» арқылы жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы қызметтің нәтижелеріне көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда Орталық олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға өткізеді.
16. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарымен өтініш берушілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) өтініш берушіге қатысты оған қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімі бар болған;
3) өтініш беруші мәліметтер нысанында дұрыс емес және (немесе) толық емес ақпарат ұсынған;
4) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабымен көзделген негіздер бар болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі белгіленген жағдайда Комитет өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартуды белгіленген мерзімдерде береді. Келешекте уәкілетті орган осы негіздеме бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға құқығы жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;

14. При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдаются:
1) при обращении в уполномоченный орган или Центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных получателя государственной услуги;
2) при обращении через Портал в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги принимается получателем государственной услуги путем личного посещения или представителем по доверенности либо на Портале в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
В Центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории заявителей;
2) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, запрещающее ему заниматься отдельным видом деятельности;
3) заявитель указал в форме сведений недостоверную и (или) неполную информацию;
4) имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В дальнейшем уполномоченный орган не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
3. Принцип работы
17. Деятельность Комитета основывается по отношению к получателю на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;

2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) алушылармен жұмыс жасау кезіндегі сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымды тұлғалар қызметінің ашықтығы;
6) алушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі жұмыс нәтижелерi осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапасы және тиімдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің тиiстi бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсіндіруді, сондай-ақ шағым дайындауға жәрдем көрсетуді уәкілетті органның заң қызметінің мамандары мына мекенжай бойынша жүзеге асырады: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1704 кабинет, тел.: 8 (7172) 24-07-45.
Портал жұмысына, сондай-ақ Орталық қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi туралы ақпаратты саll–орталығының телефоны (1414) бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне беріледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіреберіс, № 2502 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-00.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерінен басқа.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым уәкілетті органның басшысының атына 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 17-қабат, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73 мекенжайы бойынша кеңсеге беріледі.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерінен басқа.
Порталда саll–орталығының телефон (1414) нөмірі бойынша.
Орталық қызметкері дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым Орталықтың немесе «ХҚО» РМК басшысының атына беріледі, Орталықтардың мекенжайлары осы стандартқа 3-қосымшада, сондай-ақ Орталықтардың үй-жайларында орналасқан ақпараттардың ресми көздерінде және стенділерде көрсетілген.

2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости при работе с получателями;
4) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачности деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечения сохранности документов получателя;
7) защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) должностных лиц уполномоченного органа, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется специалистами юридической службы уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1704, тел. 8 (7172) 24-07-45.
Информацию о порядке обжалования работы Портала, а также действий (бездействия) работников Центра можно получить по телефону call-центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, кабинет № 2502, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-00.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в канцелярию на имя руководителя уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 17 этаж, кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
На Портале, по номеру телефона саll–центра (1414).
В случае некорректного обслуживания работником Центра, жалоба подается на имя руководителя Центра или РГП «Центр», адреса Центров указаны в приложении 3 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центров.

23. Мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін субъектіге немесе лауазымды тұлғаға жазылуы тиіс.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжат болған кезде), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті алушы шағымға қол қоюы тиіс. Шағымды беру кезінде субъектінің немесе әрекетіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты-жөні, өтініш беру себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым уәкілетті органның кеңсесіне тіркеледі. Шағымның қабылданғанын растау - берілген шағым бойынша жауап алу мерзімі мен орнын, шағымды қарастыру барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген, мемлекеттік қызметті алушыға талон беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушының Орталыққа немесе «ХҚО» РМК-ға жүгінуі кезінде шағымның қабылдануын растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алушы шағымының қабылданғанын растау оны жеткізу және тіркеу туралы хабарлама болып табылады.
Бұл ретте, тұтынушыға орындалуы, жауабы немесе шағымды қараудан бас тарту туралы жаңартылып отыратын ақпарат қолжетімді.
26. Мемлекеттік қызметті алушылар үшін қосымша пайдалы ақпаратты: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1704 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73 мекенжайы бойынша, Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz, сондай-ақ саll–орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
«Орталық» РМК-ның мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43 «А» үй, телефоны: 8 (7172) 94-99-93, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
«Өнiмдi
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге
рұқсат беру» мемлекеттiк
қызмет стандартына
1-қосымша
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта
өңдеуге рұқсат беруге
өтініш
1. РҰҚСАТ №
2. Өтініш беруші, оның заңды (нақты) мекенжайы, телефоны
3. Қайта өңдеуші, оның заңды (нақты) мекенжайы, телефоны
4. Баратын елі
5. Қолданылу мерзімі
6. Қайта өңдеу сипаты
7. Кеден органы
8. Өнімнің атауы және тауардың толық сипаттамасы
9. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
10. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
11. Өлшем бірлігі
12. Саны
13. Жалпы құны (мың)

23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии уполномоченного органа. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги талона с указанием в нем срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
При обращении потребителя государственной услуги в Центр или РГП «Центр» подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Подтверждением принятия обращения получателя государственной услуги через Портал является уведомление о его доставке и регистрации.
При этом потребителю также доступна обновляемая информация об исполнении, ответе или отказе в рассмотрении обращения.
26. Дополнительную полезную информацию для получателей государственной услуги можно получить по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1704, телефон приемной 8 (7172) 29-90-73, на интернет–ресурсе Комитета: www.comprom.kz, а также по телефону саll–центра: (1414).
Адрес РГП «Центр»: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43 «А», телефон: 8 (7172) 94-99-93, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на переработку
продукции вне территории
Республики Казахстан»
Заявление на получение разрешения на
переработку продукции вне территории Республики Казахстан
1. РАЗРЕШЕНИЕ №
2. Заявитель, его юридический (фактический) адрес, телефон
3. Переработчик, его юридический (фактический) адрес, телефон
4. Страна назначения
5. Срок действия
6. Характер переработки
7. Таможенный орган
8. Наименование продукции
и полная характеристика
товара
9. Код
товара
по ТН
ВЭД
10. Код товара
по контрольным
спискам
11. Ед.
измерения
12.
Количество
13.
Общая
стоимость
(в тысячах)

14. Қайта өңдеу өнімдерінің атауы және тауардың толық сипаттамасы
15. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
16. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
17. Өлшем бірлігі
18. Саны
19. Жалпы құны (мың)
20. Рұқсат сұрау үшін негіздеме (қайта өңдеу шартының (келісімшартының) нөмірі және күні)
21. Келісілді
22. Өтініш берушіден
Т.А.Ә                Лауазымы
қолы,                МО
күні
23. Уәкілетті орган
Өтініш 20__ ж. «__» _______
қарауға қабылданды
24. Лицензияның ерекше шарттары
«Өнiмдi
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге
рұқсат беру» мемлекеттiк
қызмет стандартына
2-қосымша
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта
өңдеуге рұқсат алуға арналған мәліметтер нысаны
1. Егер ішкі нарықта өндіру, сату (өткізу) немесе пайдалану
лицензия негізінде жүзеге асырылатын өнім қызмет мәні болып табылса,
қызметтің белгілі бір түрлерін жүзеге асыруға арналған лицензия:
1) лицензияның атауы _________________________________________;
2) лицензияның нөмірі ________________________________________;
3) лицензия берілген күн (жылы/күні/айы) _____________________;
4) лицензия берген мемлекеттік орган _________________________.
«Өнiмдi
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге
рұқсат беру» мемлекеттiк
қызмет стандартына
3-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары
Р/с
ХҚО атауы (филиалдары, бөлiмдерi, бөлiмшелерi)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректерi
1
2
3
4
1. «Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесi, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2)
Көкшетау қалалық бөлiмi
Көкшетау қаласы, Бiржан сал көшесi, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3)
Красный Яр ауылының аудандық бөлiмi
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесi, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
4)
Ақкөл аудандық бөлiмi
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесi, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5)
Аршалы аудандық бөлiмi
Аршалы ауданы, Аршалы кентi, М. Мәметова көшесi, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6)
Атбасар аудандық бөлiмi
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесi, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7)
Астрахан аудандық бөлiмi
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесi, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8)
Бұланды аудандық бөлiмi
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесi, 18 б-үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9)
Бурабай аудандық бөлiмi
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесi, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10)
Егiндiкөл аудандық бөлiмi
Егiндiкөл ауданы, Егiндiкөл ауылы, Жеңiс көшесi, 7-үй

14. Наименование продуктов
переработки и полная
характеристика товара
15. Код
товара
по ТН
ВЭД
16. Код
товара по
контрольным
спискам
17. Ед.
измерения
18.
Количество
19.
Общая
стоимость
(в тысячах)
20. Основание для запроса разрешения
(дата и номер договора (контракта)
на переработку)
21. Согласовано
22. От заявителя
Ф.И.О.               Должность
подпись,             МП
Дата
23. Уполномоченный орган Заявление
принято к рассмотрению
« ___ ____________________ 20 ___ г.
24. Особые условия лицензии
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на переработку
продукции вне территории
Республики Казахстан»
Форма сведений
о документе для получения разрешения на переработку продукции
вне территории Республики Казахстан
1. Лицензия на осуществление определенных видов деятельности, если предметом деятельности является продукция производства, продажа (реализация) или использование которых на внутреннем рынке осуществляется на основании лицензии:
1) название лицензии _________________________________________;
2) номер лицензии ____________________________________________;
3) дата выдачи лицензии (число/месяц/год) ____________________;
4) государственный орган выдавший лицензию ___________________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на переработку
продукции вне территории
Республики Казахстан»
Центры обслуживания населения
№ п/п
Наименование ЦОН
(филиалы, отделы,
отделении)
Адрес
месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
1. Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Акмолинской области»
ул. Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау,
ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3)
Районный отдел
с. Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный Яр,
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
4)
Аккольский
районный отдел
Аккольский район,
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5)
Аршалынский
районный отдел
Аршалынский район,
п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6)
Атбасарский
районный отдел
Атбасарский район,
г. Атбасар,
ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7)
Астраханский
районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8)
Буландынский
районный отдел
Буландынский район,
г. Макинск,
ул. Сейфуллина, д. 18б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9)
Бурабайский
районный отдел
Бурабайский район,
г. Щучинск,
ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10)
Егиндыкольский
районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь,
ул. Победы, д. 7

8 (71642) 2-12-57
11)
Ерейментау аудандық бөлiмi
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесi, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
12)
Еңбекшiлдер аудандық бөлiмi
Еңбекшiлдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесi, 2 а үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13)
Есiл аудандық бөлiмi
Есiл ауданы, Есiл қаласы, Жеңiс көшесi, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
14)
Жарқайың аудандық бөлiмi
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесi, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15)
Жақсы аудандық бөлiмi
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесi, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
16)
Зерендi аудандық бөлiмi
Зерендi ауданы, Зерендi ауылы, Мир көшесi, 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17)
Қорғалжын аудандық бөлiмi
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесi, 44 «а» үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
18)
Степногорск қалалық бөлiмi
Степногорск қаласы, 4 шағын аудан, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19)
Сандықтау аудандық бөлiмi
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылай хан көшесi, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
20)
Целиноград аудандық бөлiмi
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесi, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21)
Шортанды аудандық бөлiмi
Шортанды ауданы, Шортанды кентi, Безымянный қиылысы, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
2. «Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесi, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
2)
№ 1 Ақтөбе қалалық бөлiмi
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесi, 109-үй
8 (7132) 57-80-27
3)
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Карғалы ауылы (Жилянка), Сәтбаев көшесi, 10-үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4)
Алға аудандық бөлiмi
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесi, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5)
Мәртөк аудандық бөлiмi
Мәртөк ауданы, Мәртөк кентi, Байтұрсынов көшесi, 1 «Б» үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6)
Хромтау аудандық бөлiмi
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесi, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7)
Қандыағаш аудандық бөлiмi
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47 «Б» үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8)
Ембi аудандық бөлiмi
Мұғалжар ауданы, Ембi қаласы, Әмiров көшесi, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
9)
№ 8 Темiр аудандық бөлiмi
Темiр ауданы, Шұбарқұдық кентi, Байғанин көшесi, 15 «А» үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10)
Қобда аудандық бөлiмi
Қобда ауданы, Қобда кентi, Нұрымжанов қиылысы, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11)
Қарғалы аудандық бөлiмi, Бадамша ауылы
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесi, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12)
Ойыл аудандық бөлiмi
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесi, 64-үй

8 (71642) 2-12-57
11)
Ерейментауский
районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау,
ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
12)
Енбекшильдерский
районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк,
ул. Сыздыкова, д. 2 «а»
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13)
Есильский
районный отдел
Есильский район,
г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
14)
Жаркаинский
районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск,
ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15)
Жаксынский
районный отдел
Жаксынский район,
с. Жаксы,
ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
16)
Зерендинский
районный отдел
Зерендинский район,
с. Зеренда,
ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17)
Коргалжынский
районный отдел
Коргалжынский район,
с. Коргалжын,
ул. Абая, д. 44 «а»
8 (71637) 2-17-83 8 (71637) 2-20-36
18)
Степногорский
городской отдел
г. Степногорск,
4 мкр., д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19)
Сандыктауский
районный отдел
Сандыктауский район,
с. Балкашино,
ул. Абылай-хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
20)
Целиноградский
районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол,
ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21)
Шортандинский
районный отдел
Шортандинский район,
п. Шортанды,
переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
2. Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
2)
Актобинский
городской отдел № 1
г. Актобе,
ул. Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
3)
с. Каргалинское
(Жилянка)
г. Актобе,
Каргалинский район,
с. Каргалинское (Жилянка),
ул. Сатпаева, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4)
Алгинский
районный отдел
Алгинский район,
г. Алга, ул. Кирова, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5)
Мартукский
районный отдел
Мартукский район,
п. Мартук,
ул. Байтурсынова, 1«Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6)
Хромтауский
районный отдел
Хромтауский район,
г. Хромтау,
ул. Абая, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7)
Кандыагашский
районный отдел
Мугалжарский район,
г. Кандыагаш,
мкр. Молодежный, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8)
Эмбенский
районный отдел
Мугалжарский район,
г. Эмба, ул. Амирова, 10
8 (71334) 23-9-83
9)
Темирский
районный отдел № 8
Темирский район,
п. Шубаркудук,
ул. Байганина, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10)
Кобдинский
районный отдел
Кобдинский район,
п. Кобда
пер. Нурымжанова,
2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11)
Каргалинский
районный отдел
с. Бадамша
Каргалинский район,
с. Бадамша ул. Айтеке-би,
27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12)
Ойылский
районный отдел
Уилский район,
с. Уил, ул. Кокжар, 64

8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13)
№ 12 Әйтеке би аудандық бөлiмi
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесi, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14)
Байғанин аудандық бөлiмi
Байғанин ауданы, Қарауылкелдi ауылы, Барақ батыр көшесi, 41 «А» үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15)
Ырғыз аудандық бөлiмi
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелдi көшесi, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
16)
Шалқар аудандық бөлiмi
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесi, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
3. «Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесi, 67 «Б» үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2)
Ақсу аудандық бөлiмi
Жансүгiров кентi, Қабанбай батыр көшесi, 20-үй
8 (72832) 2-14-51
3)
Қапал бөлiмшесi
Қапал кентi, Алпысбаев көшесi, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
4)
Алакөл аудандық бөлiмi
Үшарал қаласы, 8 март көшесi, 63-үй
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5)
Қабанбай бөлiмшесi
Қабанбай кентi, Абылай хан көшесi, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
6)
Балқаш аудандық бөлiмi
Бақанас ауылы, Бижанов көшесi, 25 «А» үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7)
Еңбекшiқазақ аудандық бөлiмi
Есiк қаласы, Абай көшесi, 314 «А» үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
8)
Шелек бөлiмшесi
Шелек ауылы, Бижанов көшесi, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9)
Ескелдi аудандық бөлiмi
Қарабұлақ кентi, Оразбеков көшесi, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
10)
Жамбыл аудандық бөлiмi
Ұзынағаш кентi, Мәжитов көшесi, 1-үй
8 (72770) 2-30-90
11)
Iле аудандық бөлiмi
Өтеген батыр кентi, Қуат шағын ауданы, Тәуелсiздiк көшесi, 25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12)
Боралдай бөлiмшесi
Боралдай ауылы, Вокзальная көшесi, 6 «А» үй
8 (72738) 7-82-42
13)
Қараой бөлiмшесi
Қараой ауылы, Тыңдала көшесi, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
14)
Ақши бөлiмшесi
Ақши ауылы, Қонаев көшесi, 29-үй
15)
Қарасай аудандық бөлiмi
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесi, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
16)
Тау-самалы бөлiмшесi
Тау самалы кентi, Рысқұлов көшесi, 129-үй
8 (727) 391-38-58
17)
Шамалған бөлiмшесi
Шамалған ст., Қонаев көшесi, 1 «В» үй
8 (7272) 93-66-33
18)
Қаратал аудандық бөлiмi
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесi, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19)
Кербұлақ аудандық бөлiмi
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесi, нөмiрсiз үй
8 (72840) 3-25-88
20)
Қоғалы бөлiмшесi
Қоғалы кентi, Желтоқсан көшесi, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
21)
Көксу аудандық бөлiмi
Балпық би кентi, Измайлов көшесi, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22)
Қапшағай қалалық бөлiмi
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесi, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23)
Шеңгелдi бөлiмшесi
Шеңгелдi ауылы, Сейфуллин көшесi, 34-үй

8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13)
Айтекебийский
районный отдел № 12
Айтекебийский район,
с. Комсомольское,
ул. Балдырган, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14)
Байганинский
районный отдел
Байганинский район,
с. Карыуылкелди,
ул. Барак батыра, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15)
Ыргызский
районный отдел
Актюбинская область,
Иргизский район,
с. Иргиз,
ул. Жангельдина, 7
8 (71343) 21-8-28
16)
Шалкарский
районный отдел
Актюбинская область,
Шалкарский район,
г. Шалкар,
ул. Айтеке-би, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
3. Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67 «Б»
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2)
Аксуский
районный отдел
п. Жансугурова,
ул. Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
3)
отделение Капал
с. Капал,
ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
4)
Алакольский
районный отдел
г. Ушарал,
ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5)
отделение Кабанбай
п. Кабанбай,
ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
6)
Балхашский
районный отдел
с. Баканас,
ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7)
Енбекшиказахский
районный отдел
г. Есик,
ул. Абая, 314 «А»
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
8)
отделение Шелек
с. Шелек,
ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9)
Ескельдинский
районный отдел
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
10)
Жамбылский
районный отдел
п. Узынагаш,
ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
11)
Илийский
районный отдел
п. Отеген батыра,
мкр. Куат,
ул. Тауелсыздык, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12)
отделение Боролдай
с. Боролдай,
ул. Вокзальная, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
13)
отделение Караой
с. Караой,
ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
14)
отделение Акши
с. Акши,
ул. Конаева, 29
15)
Карасайский
районный отдел
г. Каскелен,
ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
16)
отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы,
ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
17)
отделение Шамалган
ст. Шамалган,
ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
18)
Караталский
районный отдел
г. Уштобе,
ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19)
Кербулакский
районный отдел
г. Сарыөзек,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
20)
отделение Когалы
п. Когалы,
ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
21)
Коксуский
районный отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22)
Капшагайский
городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23)
отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, 34

8 (72772) 7-11-94
24)
Сарқант аудандық бөлiмi
Сарқант қаласы, Жамбыл көшесi, нөмiрсiз үй
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25)
Лепсi бөлiмшесi
Лепсi станциясы, Төлебаев көшесi, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
26)
Райымбек аудандық бөлiмi
Кеген ауылы, Момышұлы көшесi, нөмiрсiз үй
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27)
Нарынқол бөлiмшесi
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесi, нөмiрсiз үй
8 (72779) 2-11-65
28)
Панфилов аудандық бөлiмi
Жаркент қаласы, Головацкий көшесi, нөмiрсiз үй
8 (72831) 5-51-11
29)
Талғар аудандық бөлiмi
Талғар қаласы, Лермонтов көшесi, 53 «А» үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
30)
Нұра бөлiмшесi
Нұра ауылы, Школьная көшесi, 10-үй
8 (72774) 5-80-62
31)
Талдықорған қалалық бөлiмi
Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесi, 67 «Б» үй
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32)
Текелi қалалық бөлiмi
Текелi қаласы, Октябрь көшесi, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33)
Ұйғыр аудандық бөлiмi
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесi, 35-үй
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
4. «Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
2)
Атырау облыстық бөлiмi
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
3)
№ 1 қалалық бөлiм
Атырау қаласы, Баймұханов көшесi, 16 «А» үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4)
№ 2 қалалық бөлiм
Атырау қаласы, Балықшы, Байжiгiтов көшесi, 80 «А» үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5)
Индер аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кентi, Меңдiғалиев көшесi, 30-үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6)
Махамбет аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесi, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7)
Қызылқоға аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесi, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8)
Жылыой аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбiтшiлiк көшесi, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9)
Құрманғазы аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесi, 66 «А» үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10)
Мақат аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Мақат ауданы, Мақат кентi, Центральная көшесi, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11)
Исатай аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егемендi Қазақстан көшесi, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
5. «Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесi, 37 «А» үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2)
№ 1 Өскемен қалалық бөлiмi

8 (72772) 7-11-94
24)
Саркандский
районный отдел
г. Саркан,
ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25)
отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
26)
Райымбекский
районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27)
отделение Нарынкол
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
28)
Панфиловский
районный отдел
г. Жаркент,
ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
29)
Талгарский
районный отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
30)
отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
31)
Талдыкорганский
городской отдел
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67 «Б»
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32)
Текелийский
городской отдел
г. Текели,
ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33)
Уйгурский
районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
4. Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН
по Атырауской
области»
г. Атырау,
пр. Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-34-67
2)
Областной отдел
г. Атырау,
пр. Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-29-42
3)
городской отдел № 1
г. Атырау,
ул. Баймуханова, д. 16 «а»
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4)
городской отдел № 2
г. Атырау, Балыкшы,
ул. Байжигитова,
д. 80 «а»
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5)
Индерский
районный отдел
Атырауская область,
Индерский район,
пос. Индерборский,
ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6)
Махамбетский
районный отдел
Атырауская область,
Махамбетский район,
с. Махамбет,
ул. Абая, д. 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7)
Кызылкогинский
районный отдел
Атырауская область,
Кызылкугинский район,
с. Миялы, ул. Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8)
Жылыойский
районный отдел
Атырауская область,
Жылыойский район,
г. Кульсары,
ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9)
Курмангазинский
районный отдел
Атырауская область,
Курмангазинский район,
с. Ганюшкино,
ул. Есболаев, 66 «а»
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10)
Макатский
районный отдел
Атырауская область,
Макатский район,
п. Макат,
ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11)
Исатайский
районный отдел
Атырауская область,
Исатайский район,
с. Аккыстау,
ул. Егеменды Казахстан, д. 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
5. Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-Казахстанской
области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, 37 «а»
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2)
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,

Өскемен қаласы, Сәтбаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
3)
№ 2 Өскемен қалалық бөлiмi
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесi, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4)
Глубоков аудандық бөлiмi
Глубоков ауданы, Глубокое кентi, Попович көшесi, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
5)
Зайсан қалалық бөлiмi
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесi, 52 «А» үй
8 (72340) 2-67-81
6)
Зырянов аудандық бөлiмi
Зырянов ауданы, Зырянов қаласы, Стахановская көшесi, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
7)
Қатон-Қарағай аудандық бөлiмi
Қатонқарағай ауданы, Үлкен–Нарын ауылы, Абылай хан көшесi, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
8)
Күршiм аудандық бөлiмi
Күршiм ауданы, Күршiм ауылы, Б. Момышұлы көшесi, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
9)
Риддер аудандық бөлiмi
Риддер қаласы, Семей көшесi, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
10)
Тарбағатай аудандық бөлiмi
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесi, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
11)
Ұлан аудандық бөлiмi
Ұлан ауданы, Молодежный кентi, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12)
Шемонаиха қалалық бөлiмi
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3-шағын ауданы, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
13)
№ 1 Семей қалалық бөлiмi
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14)
№ 2 Семей қалалық бөлiмi
Семей қаласы, Найманбаев көшесi, 161 «А» үй
8 (7222) 52-69-29
15)
Абай аудандық бөлiмi
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесi, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
16)
Аягөз қалалық бөлiмi
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесi, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
17)
Бесқарағай аудандық бөлiмi
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесi, 2 «А» үй
8 (72236) 9-06-30
18)
Бородулиха аудандық бөлiмi
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесi, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
19)
Жарма аудандық бөлiмi
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесi, 98-үй
8 (72347) 6-54-00
20)
Курчатов аудандық бөлiмi
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесi, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
21)
Көкпектi аудандық бөлiмi
Көкпектi ауданы, Көкпектi ауылы, Шериаздан көшесi, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
22)
Үржар аудандық бөлiмi
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесi, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
6. «Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2)
Тараз қалалық бөлiмi
Тараз қаласы, К. Қойгелдi көшесi, 158 «А» үй
8 (7262) 43-84-21
3)
№ 1 бөлiм
Тараз қаласы, Сәтбаев көшесi, 1 «Б» үй
8 (7262) 56-90-27
4)
№ 2 бөлiм
Тараз қаласы, Талас шағын ауданы, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
5)
№ 3 бөлiм
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
6)
Байзақ аудандық бөлiмi
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесi, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
7)
Жамбыл аудандық бөлiмi
Аса ауылы, Абай көшесi, 127-үй

пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3)
Усть- Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4)
Глубоковский
районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
5)
Зайсанский
городской отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52 «а»
8 (72340) 2-67-81
6)
Зыряновский
районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
7)
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский район,
с. Улкен–Нарын,
ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
8)
Курчумский
районный отдел
Курчумский район,
с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
9)
Риддерский
районный отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
10)
Тарбагатайский
районный отдел
Тарбагатайский район,
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
11)
Уланский
районный отдел
Уланский район,
п. Молодежный, д. 9
8 (72338) 2-78-96
12)
Шемонаихинский
городской отдел
Шемонайхинский район,
г. Шемонайха, 3-мкр, 12
8 (72332) 3-41-00
13)
Семейский
городской отдел № 1
г. Семей, 408-квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14)
Семейский
городской отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева, 161 «А»
8 (7222) 52-69-29
15)
Абайский
районный отдел
Абайский район,
с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
16)
Аягозский
городской отдел
Аягозский район,
г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
17)
Бескарагайский
районный отдел
Бескарагайский район,
с. Бескарагай,
ул. Пушкина, 2 «А»
8 (72236) 9-06-30
18)
Бородулихинский
районный отдел
Бородулихинский район,
с. Бородулиха,
ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
19)
Жарминский
районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау,
ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
20)
Курчатовский
районный отдел
Курчатовский район,
г. Курчатов,
ул. Абая, 12
8 (72251) 2-21-66
21)
Кокпектинский
районный отдел
Кокпектинский район,
с. Кокпекты,
ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
22)
Урджарский
районный отдел
Урджарский район,
с. Урджар,
ул. Абылайхана, 116
8 (72230) 2-19-85
6. Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Жамбылской области»
г. Тараз,
пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2)
Таразский
городской отдел
г. Тараз, ул. К. Койгелды,
158 «а»
8 (7262) 43-84-21
3)
Отдел № 1
г. Тараз,
ул. Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
4)
Отдел № 2
г. Тараз,
мкр. Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
5)
Отдел № 3
г. Тараз,
пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
6)
Байзакский
районный отдел
с. Сарыкемер,
ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
7)
Жамбылский
районный отдел
с. Аса,
ул. Абая, 127

8 (72633) 2-11-99
8)
Жуалы аудандық бөлiмi
Б. Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесi, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
9)
Кордай аудандық бөлiмi
Қордай ауылы, Домалақ Ана көшесi, 215-үй
8 (72636) 2-13-52
10)
Мерке аудандық бөлiмi
Мерке ауылы, Исмаилов көшесi, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
11)
Мойынқұм аудандық бөлiмi
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесi, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
12)
Сарысу аудандық бөлiмi
Жаңатас қаласы, Жiбек жолы көшесi, 1-үй
8 (72634) 6-33-00
13)
Талас аудандық бөлiмi
Каратау қаласы, Молдағұлова көшесi, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
14)
Т. Рысқұлов аудандық бөлiмi
Құлан ауылы, Жiбек жолы көшесi, 71-үй
8 (72631) 2-18-10
15)
Шу аудандық бөлiмi
Шу қаласы, Автобаза көшесi, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
16)
Гродеково аудандық бөлiмi
Гродеково ауылы, Мир көшесi, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
7. «Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесi, 81/2-үй

8 (72633) 2-11-99
8)
Жуалынский
районный отдел
с. Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
9)
Кордайский
районный отдел
с. Кордай,
ул. Домалак ана, 215
8 (72636) 2-13-52
10)
Меркенский
районный отдел
с. Мерке,
ул. Исмаилова,
232
8 (72632) 4-42-54
11)
Мойынкумский
районный отдел
с. Мойынкум,
ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
12)
Сарысуский
районный отдел
г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
13)
Таласский
районный отдел
г. Каратау,
ул. Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
14)
Отдел Т. Рыскуловского
района
с. Кулан, ул. Жибек жолы,
71
8 (72631) 2-18-10
15)
Шуский
районный отдел
г. Шу, ул. Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
16)
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково,
ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
7. Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Западно-Казахстанской
области»
г. Уральск,
ул. Жамбыла, д. 81/2

8-711-42-21-884
17)
Теректi ауданының Ақжайық селолық округi бойынша бөлiмi
Теректi ауданы, Ақжайық ауылы, Ақжайық көшесi, 5-үй
8-711-43-91-316
8. «Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Чкалов көшесi, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
2)
№ 1 қалалық бөлiмi
Ержанов көшесi, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
3)
№ 2 қалалық бөлiмi
Чкалов көшесi, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
4)
№ 3 қалалық бөлiмi
Мұқанов көшесi, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
5)
№ 4 қалалық бөлiмi
Архитектурная көшесi, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
6)
№ 5 қалалық бөлiмi
21 шағын ауданы, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
7)
№ 6 қалалық бөлiмi
Серов көшесi, 73-үй
8 (7212) 93-16-94
8)
№ 1 Темiртау қалалық бөлiмi
Блюхер көшесi, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
9)
№ 2 Темiртау қалалық бөлiмi
Республика даңғылы, 128-үй
8 (7213) 99-79-96
10)
№ 1 Абай аудандық бөлiмi
Абай қаласы, Абай көшесi, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
11)
№ 2 Абай аудандық бөлiмi
Абай қаласы, Топар кентi, Қазыбек би көшесi, 3-үй
8 (72153) 3-04-46
12)
Сораң қалалық бөлiмі
Сораң қаласы, Жамбыл көшесi, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
13)
№ 1 Шахтинск қалалық бөлiмі
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65 «Б» үй
8 (72156) 5-21-25
14)
№ 2 Шахтинск қалалық бөлiмі
Шахтинск қаласы, Шахан кентi, 10/16 квартал, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
15)
№ 1 Осакаров аудандық бөлiмi
Осакаров кентi, Пристационная көшесi, 12-үй
8 (72149) 4-32-62
16)
№ 2 Осакаров аудандық бөлiмi
Осакаров ауданы, Молодежный кентi, Абай көшесi, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
17)
Сәтбаев қалалық бөлiмі
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
18)
Балқаш қалалық бөлiмi
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесi, 20 «А» үй
8 (71036) 6-83-37
19)
Шет аудандық бөлiмi
Ақсу–Аюлы ауылы, Жапақов көшесi, 23/1, Ағадыр кентi, Тәуелсiз Қазақстан көшесi, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
20)
Жезқазған қалалық бөлiмi
Жезқазған қаласы, Б. Момышұлы көшесi, 9-үй
8 (7102) 73-81-09
21)
Жаңаарқа аудандық бөлiмi
Жаңаарқа ауданы, А. Оспанов көшесi, 40, Атасу кентi
8 (71030) 2-69-09
22)
Қаражал қалалық бөлiмi
Қаражал қаласы, Ленин көшесi, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
23)
Приозерск қалалық бөлiмi
Приозерск қаласы, Балқаш көшесi, 7-үй
8 (71039) 5-27-37
24)
№ 1 Бұқар жырау аудандық бөлiмi
Бұқар жырау ауданы, Абылай хан көшесi, 37, Ботақара кентi
8 (72154) 2-23-73
25)
№ 2 Бұқар жырау аудандық бөлiмi
Бұқар жырау ауданы, Мир көшесi, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
26)
№ 1 Ақтоғай аудандық бөлiмi
Ақтоғай кентi, Бөкейхан көшесi, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
27)
№ 2 Ақтоғай аудандық бөлiмi
Сарышаған кентi, Абай көшесi, 12-үй
8 (71038) 22-3-39
28)
Нұра аудандық бөлiмi
Киевка кентi, Сүлейменовтер көшесi, 2-үй
8 (721-44) 2-11-11
29)
Ұлытау аудандық бөлiмi
Ұлытау ауданы, Ұлытау кентi, Амангелдi көшесi, 29 «А» үй

8-711-42-21-884
17)
Отдел по
Акжаикскому
сельскому округу
Теректинского района
Теректинский район,
с. Акжаик,
ул. Ак жайык, 5
8-711-43-91-316
8. Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Карагандинской области»
ул. Чкалова, 7
8 (7212) 41-63-10
2)
Городской отдел № 1
ул. Ержанова, 47/3
8 (7212) 33-13-10
3)
Городской отдел № 2
ул. Чкалова, 7
8 (7212) 41-03-92
4)
Городской отдел № 3
ул. Муканова, 5
8 (7212) 77-26-57
5)
Городской отдел № 4
ул. Архитектурная, 8
8 (7212) 45-71-01
6)
Городской отдел № 5
21 мкр., д. 6/7
8 (7212) 32-92-51
7)
Городской отдел № 6
ул. Серова, 73
8 (7212) 93-16-94
8)
Отдел № 1
г. Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
9)
Отдел № 2
г. Темиртау
пр. Республики, 128
8 (7213) 99-79-96
10)
Абайский
районный отдел № 1
г. Абай,
ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
11)
Абайский
районный отдел № 2
г. Абай, п. Топар,
ул. Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
12)
Отдел г. Сарань
г. Сарань,
ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
13)
Отдел № 1
г. Шахтинск
г. Шахтинск,
пр. А. Кунанбаева, 65 «Б»
8 (72156) 5-21-25
14)
Отдел № 2
г. Шахтинск
г. Шахтинск, п. Шахан,
квартал 10/16 д. 16
8 (72156) 3-20-99
15)
Осакаровский
районный отдел № 1
п. Осакаровка,
ул. Пристационная, 12
8 (72149) 4-32-62
16)
Осакаровский районный отдел № 2
р-н Осакаровка,
п. Молодежный
ул. Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
17)
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев,
проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
18)
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш,
ул. Бокейхана, 20а
8 (71036) 6-83-37
19)
Шетский
районный отдел
село Аксу–Аюлы,
ул. Жапакова, 23/1;
п. Агадырь,
ул. Тәуелсiз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
20)
Отдел
г. Жезказган
г. Жезказган,
ул. Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
21)
Жанааркинский
районный отдел
Жанааркинский район,
ул. А. Оспанова, 40,
п. Атасу
8 (71030) 2-69-09
22)
Отдел
г. Каражал
г. Каражал,
ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
23)
Отдел
г. Приозерск
г. Приозерск,
ул. Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
24)
Бухар жырауский
районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район,
ул. Абылай хана, 37,
п. Ботакара
8 (72154) 2-23-73
25)
Бухар жырауский
районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район,
ул. Мира, 24
8 (72138) 3-15-62
26)
Актогайский
районный отдел № 1
п. Актогай,
ул. Бокейхана, 10
8 (71037) 2-11-05
27)
Актогайский
районный отдел № 2
п. Сары-шаган,
ул. Абая, 12
8 (71038)22-3-39
28)
Нуринский
районный отдел
п. Киевка,
ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
29)
Улытауский
районный отдел
Улытауский район,
п. Улытау,
ул. Амангельды, 29 «а»

8 (71035) 2-13-06
30)
Қарқаралы аудандық бөлiмi
Қарқаралы қаласы, Әубәкiров көшесi, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
9. «Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Таран көшесi, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2)
Қостанай қалалық бөлiмi
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гашика көшесi, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
3)
Алтынсарин бөлiмi
Қостанай облысы, Силантьевка кентi, Ленин көшесi, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4)
Амангелдi бөлiмi
Қостанай облысы, Амангелдi ауылы, Майлин көшесi, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5)
Арқалық бөлiмi
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесi, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6)
Әулиекөл бөлiмi
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесi, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7)
Денисов бөлiмi
Қостанай облысы, Денисовка ауылы, Советская көшесi, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8)
Жангелдин бөлiмi
Қостанай облысы, Жангелдин ауданы, Торғай ауылы, 8 март көшесi, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9)
Жiтiқара аудандық бөлiмi
Қостанай облысы, Жiтiқара қаласы, Ленин көшесi, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10)
Қамысты бөлiмi
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесi, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11)
Қарабалық бөлiмi
Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық кентi, Космонавттар көшесi, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12)
Қарасу бөлiмi
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомольская көшесi, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13)
Лисаковск бөлiмi
Қостанай облысы, Лисаковск қаласы, 4-шағын ауданы, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14)
Меңдiқара бөлiмi
Қостанай облысы, Меңдiқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесi, 4 «А» үй
8 (714-43) 22-4-60
15)
Наурызым бөлiмi
Қостанай облысы, Наурызым ауданы, Қарамендi кентi, Шақшақ Жәнiбек көшесi, 5-үй
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
16)
№ 1 Рудный бөлiмi
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Космонавттар даңғылы, 12-үй
8 (714-31) 49-8-02
17)
№ 2 Рудный бөлiмi
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Корчагин көшесi, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18)
Сарыкөл бөлiмi
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кентi, Ленин көшесi, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19)
Таран бөлiмi
Қостанай облысы, Таран ауданы, Таран ауылы, Калинин көшесi, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20)
Ұзынкөл бөлiмi
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесi, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21)
Федоров бөлiмi
Қостанай облысы, Федоров ауданы, Федоровка ауылы, Красноармейская көшесi, 56-үй

8 (71035) 2-13-06
30)
Каркаралинский
районный отдел
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
9. Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Костанайской
области»
Костанайская область,
г. Костанай,
ул. Тарана, д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2)
Костанайский
городской отдел
Костанайская область,
г. Костанай,
ул. Гашика, д. 14
8 (7142) 26-45-51
3)
Алтынсаринский
отдел
Костанайская область,
п. Силантьевка,
ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4)
Амангельдинский
отдел
Костанайская область,
с. Амангельды,
ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5)
Аркалыкский отдел
Костанайская область,
г. Аркалык,
ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6)
Аулиекольский
отдел
Костанайская область,
с. Аулиеколь,
ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7)
Денисовский
отдел
Костанайская область,
с. Денисовка,
ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8)
Жангельдинский
отдел
Костанайская область,
Жангельдинский р-он,
с. Торай,
ул. 8 марта, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9)
Житикаринский
отдел
Костанайская область,
г. Житикара,
ул. Ленина, д. 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10)
Камыстинский отдел
Костанайская область,
Камыстинский р-он,
с. Камысты,
ул. Ержанова, д. 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11)
Карабалыкский отдел
Костанайская область,
Карабалыкский р-он,
п. Карабалык,
ул. Космонавтов, д. 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12)
Карасуский отдел
Костанайская область,
Карасуский р-он,
с. Карасу,
ул. Комсомольская д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13)
Лисаковский отдел
Костанайская область,
г. Лисаковск,
микрорайон № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область,
Мендыкаринский р-он,
с. Боровское,
ул. Королева, д. 4 «А»
8 (714-43) 22-4-60
15)
Наурзумский отдел
Костанайская область,
Наурзумский р-он,
п. Караменды,
ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
16)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область,
г. Рудный,
пр. Космонавтов, д. 12
8 (714-31) 49-8-02
17)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область,
г. Рудный,
ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18)
Сарыкольский отдел
Костанайская область,
Сарыкольский р-он,
п. Сарыколь,
ул. Ленина, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19)
Тарановский отдел
Костанайская область,
Тарановский р-он,
с. Тарановское,
ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20)
Узункольский отдел
Костанайская область,
Узункольский р-он,
с. Узынколь,
ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21)
Федоровский отдел
Костанайская область,
Федоровский р-он,
с. Федоровка,
ул. Красноармейская, 56

8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
22)
Қостанай аудандық бөлiмi
Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затобол кентi, Калинин көшесi, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
10. «Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Ғ. Мұратбаев көшесi, 2 «Е» үй
8 (7242) 23-07-16
2)
№ 1 қалалық бөлiм
Қызылорда қаласы, Тасбөгет кентi, Амангелдi көшесi, нөмiрсiз
8 (7242) 21-66-64
3)
№ 2 қалалық бөлiм
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесi, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
4)
№ 3 қалалық бөлiм
Қызылорда қаласы, Шұғыла шағын ауданы, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
5)
№ 4 қалалық бөлiм
Қызылорда қаласы, Ақмешiт шағын ауданы, 1 «Б» үй
8 (7242) 22-48-27
6)
Байқоңыр қалалық бөлiмi
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов көшесi, 17 «А» үй
8 (3362) 27-54-81
7)
Арал аудандық бөлiмi
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Қарасақал көшесi, нөмiрсiз
8 (72433) 25-0-02
8)
Қазалы аудандық бөлiмi
Қызылорда облысы, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесi, нөмiрсiз
8 (72438) 26-1-27
9)
Қармақшы аудандық бөлiмi
Қызылорда облысы, Жосалы кентi, Абай көшесi, нөмiрсiз
8 (72437) 2-11-62
10)
Жалағаш аудандық бөлiмi
Қызылорда облысы, Жалағаш кентi, Желтоқсан көшесi, нөмiрсiз
8 (72431) 32-3-03
11)
Сырдария аудандық бөлiмi
Қызылорда облысы, Тереңөзек кентi, Амангелдi көшесi, 55 «А» үй
8 (72436) 2-29-00
12)
Шиелi аудандық бөлiмi
Қызылорда облысы, Шиелi кентi, Рысқұлов көшесi, нөмiрсiз
8 (72432) 4-15-59
13)
Жаңақорған аудандық бөлiмi
Қызылорда облысы, Жаңақорған кентi, Сығанақ көшесi, нөмiрсiз
8 (72435) 21-4-51
11. «Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 шағын ауданы, 67 «Б» ғимараты
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2)
№ 1 Ақтау қалалық бөлiмi
Ақтау қаласы, 15 шағын ауданы, 67 «Б» ғимараты
8 (7292) 42-23-17
3)
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлiмi
Жаңаөзен қаласы, Өркен шағын ауданы, Оқушылар шығармашылығы үйі ғимараты
8 (72934) 5-03-90
4)
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлiмi
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
5)
№ 4 Бейнеу аудандық бөлiмi
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесi, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
6)
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлiмi
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, "Боранқұлмәдениет" ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
7)
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлiмi
Шетпе ауылы, Орталық көшесi, 15 (Қазпошта ғимараты)
8 (72931) 22-0-79
8)
№ 6 Қарақия аудандық бөлiмi
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесi, 15-үй
8 (72937) 22-2-10
9)
№ 7 Түпқараған аудандық бөлiмi
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесi, 6 «Д» үй
8 (72938) 2-30-38
10)
Түпқараған ауданының № 10 Ақшүкiр бөлiмi
Ақшүкiр ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек көшесi, 5-үй

8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
22)
Отдел Костанайского района
Костанайская область,
Костанайский р-он,
п. Затабольск,
ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
10. Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Кызылординской области»
Кызылординская область,
г. Кызылорда,
ул. Г. Муратбаева, 2 «Е»
8 (7242) 23-07-16
2)
городской отдел № 1
г. Кызылорда,
пос. Тасбогет,
ул. Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
3)
городской отдел № 2
г. Кызылорда,
ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
4)
городской отдел № 3
г. Кызылорда,
мкр. Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
5)
городской отдел № 4
г. Кызылорда,
мкр. Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
6)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область,
г. Байконыр,
ул. Максимова, 17 «а»
8 (3362) 27-54-81
7)
Аральский районный отдел
Кызылординская область,
г. Аральск,
ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
8)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область,
г. Казалинск,
ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
9)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область,
кент Жосалы,
ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
10)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область,
кент Жалагаш,
ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
11)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область,
кент Теренозек,
ул. Амангельди, 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
12)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область,
кент Шиели,
ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
13)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область,
кент Жанакорган,
ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
11. Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
г. Актау, 15 мкр.,
зд. 67 «б»
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2)
Актауский городской отдел № 1
г. Актау, 15 мкр.,
зд. 67 «б»
8 (7292) 42-23-17
3)
Жанаозенский городской отдел № 2
г. Жанаозен,
микрорайон Оркен,
зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
4)
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район,
село Мангистау,
зд. Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
5)
Бейнеуский районный отдел № 4
село Бейнеу,
ул. Косай ата,
зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
6)
Боранкулское отделение № 9
Бейнеуского района
с. Боранкул, 7 аул,
зд. ГУ «Боранкулмадениет»
8 (72932) 3-16-95
7)
Мангистауский районный отдел № 5
село Шетпе,
ул. Центральная, 15 (здание Казпочта)
8 (72931) 22-0-79
8)
Каракиянский районный отдел № 6
село Курык,
ул. Валиханова, д. 15
8 (72937) 22-2-10
9)
Тупкараганский районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко,
ул. Маяулыз, д. 6 «д»
8 (72938) 2-30-38
10)
Акшукурское отделение № 10
Тупкараганского района
село Акшукур,
зд. ТОО «Жайлау» ул. Уштерек, 5

8 (72938) 33-28-44
11)
№ 8 Жетiбай аудандық бөлiмi
Жетiбай кентi, Жаңақұрылыс көшесi, 10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
12. «Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесi, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2)
Павлодар қалалық бөлiмi
Павлодар қаласы, Кутузов көшесi, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3)
№ 1 Павлодар қалалық бөлiмi
Павлодар қаласы, Исиналиев көшесi, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4)
Павлодар аудандық бөлiмi
Павлодар қаласы, Толстой көшесi, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5)
Екiбастұз қалалық бөлiмi
Екiбастұз қаласы, Мәшһүр-Жүсiп көшесi, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6)
Ақсу қалалық бөлiмi
Ақсу қаласы, Ленин көшесi, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7)
Ақтоғай аудандық бөлiмi
Ақтоғай ауылы, Абай көшесi, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
8)
Баянауыл аудандық бөлiмi
Баянауыл ауылы, Сәтбаев көшесi, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9)
Железин аудандық бөлiмi
Железин ауылы, Торайғыров көшесi, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
10)
Шарбақты аудандық бөлiмi
Шарбақты ауылы, В. Чайко көшесi, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11)
Қашыр аудандық бөлiмi
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесi, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
12)
Лебяжі аудандық бөлiмi
Аққу ауылы, Тәшiмов көшесi, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
13)
Ертiс аудандық бөлiмi
Ертiс ауылы, Иса Байзақов көшесi, 14-үй
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
14)
Май аудандық бөлiмi
Май ауылы, Сейфуллин көшесi, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
15)
Успен аудандық бөлiмi
Успен ауылы, Тәуелсiздiкке 10 жыл көшесi
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
13. «Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесi, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
2)
Қалалық бөлiмi
Қазақстан Конституциясы көшесi, 72
8 (7152) 33-02-26
3)
Айыртау ауданы бойынша бөлiмi
Д. Сыздықов көшесi, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
4)
Ақжар ауданы бойынша бөлiмi
Победа көшесi, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
5)
Аққайың ауданы бойынша бөлiмi
Труд көшесi, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
6)
Есiл ауданы бойынша бөлiмi
Ленин көшесi, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
7)
Жамбыл ауданы бойынша бөлiмi
Горький қиылысы, 10-үй
8 (71544) 2-29-16
8)
Ғ. Мүсiрепов атындағы аудан бойынша бөлiмi
Ленин көшесi, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
9)
Қызылжар ауданы бойынша бөлiмi
Институт көшесi, 1 «А» үй
8 (71538) 2-17-46
10)
М. Жұмабаев ауданы бойынша бөлiмi
Юбилейная көшесi, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
11)
Мамлют ауданы бойынша бөлiмi
С. Мұқанов көшесi, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
12)
Тайынша ауданы бойынша бөлiмi
Қазақстан Конституциясы көшесi, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
13)
Тимирязев ауданы бойынша бөлiмi
Уәлиханов көшесi, 17-үй

8 (72938)33-28-44
11)
Жетыбайский районный отдел № 8
пос. Жетыбай,
ул. Жанакурылыс, зд. 10
8 (72935) 26-9-33
12. Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
г. Павлодар,
ул. Павлова, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2)
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар,
ул. Кутузова, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3)
Павлодарский городской отдел № 1
г. Павлодар,
ул. Исиналиева, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4)
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар,
ул. Толстого, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз,
ул. Машхур-Жусуп, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6)
Аксуский городской отдел
г. Аксу,
ул. Ленина, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7)
Актогайский районный отдел
с. Актогай,
ул. Абая, 72
8 (71841) 2-21-66
8)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул,
ул. Сатпаева, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9)
Железинский районный отдел
с. Железинка,
ул. Торайгырова, 58
8 (71831) 2-25-86
10)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты,
ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11)
Качирский районный отдел
с. Теренколь,
ул. Тургенова, 85
8 (71833) 2-24-79
12)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку,
ул. Ташимова, 114
8 (71839) 2-11-07
13)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск,
ул. Исы-Байзакова, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
14)
Майский районный отдел
с. Майск,
ул. Сейфуллина, 13
8 (71838) 9-21-44
15)
Успенский районный отдел
с. Успенка,
ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
13. Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
ул. Ауэзова, 157
8 (7152) 33-12-57
2)
Городской отдел
ул. Конституции
Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-26
3)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д. Сыздыкова, 4
8 (71533) 2-01-84
4)
Отдел по Акжарскому району
ул. Победы, 67
8 (71546) 2-21-08
5)
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда, 11
8 (71532) 2-25-86
6)
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина, 6
8 (71543) 2-20-03
7)
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького, 10 «Г»
8 (71544) 2-29-16
8)
Отдел по району
им. Г. Мусрепова
ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
9)
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская, 1 «А»
8 (71538) 2-17-46
10)
Отдел по району М. Жумабаева
ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
11)
Отдел по Мамлютскому району
ул. С. Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
12)
Отдел по Тайыншинскому району
ул. Конституции
Казахстана, 208
8 (71536) 2-36-03
13)
Отдел по Тимирязевскому району
ул. Уалиханова, 17

8 (71537) 2-03-02
14)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлiмi
Уәлиханов көшесi, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
15)
Шал ақын ауданы бойынша бөлiмi
Желтоқсан көшесi, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
14. «Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделi Қожа көшесi, нөмiрсiз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2)
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлiмi
Шымкент қаласы, Мәделi Қожа көшесi, нөмiрсiз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3)
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлiмi
Шымкент қаласы, Мәделi Қожа көшесi, нөмiрсiз
8 (7252) 99-72-31
4)
Шымкент қаласының № 3 қалалық бөлiмi
Шымкент қаласы, Оспанов көшесi, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
5)
Шымкент қаласының № 4 қалалық бөлiмi
Шымкент қаласы, Сайрам көшесi, нөмірсіз
8 (7252) 52-50-84
6)
Шымкент қаласының № 5 қалалық бөлiмi
Шымкент қаласы, Республика көшесi, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
7)
Арыс қалалық бөлiмi
Арыс қаласы, Ергөбек көшесi, нөмiрсiз
8 (72540) 2-31-18
8)
Бәйдiбек аудандық бөлiмi
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесi, нөмiрсiз
8 (72548) 21-443
9)
Кентау қалалық бөлiмi
Кентау қаласы, Абылай хан көшесi, 10-үй
8 (72536) 36-456
10)
Қазығұрт аудандық бөлiмi
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесi, нөмiрсiз
8 (72539) 22-757
11)
Мақтарал аудандық бөлiмi
Жетiсай қаласы, Жайшыбеков көшесi, нөмiрсiз
8 (72534) 61-343
12)
Отырар аудандық бөлiмi
Шәуiлдiр ауылы, Жiбек жолы даңғылы, нөмiрсiз
8 (72544) 22-616
13)
Ордабасы аудандық бөлiмi
Темiрлан ауылы, Қажымұқан көшесi, нөмiрсiз
8 (72530) 22-670
14)
Түркiстан қалалық бөлiмi
Түркiстан қаласы, Тiлеулi мыңбасы көшесi, нөмiрсiз
8 (72533) 41679
15)
Төлеби аудандық бөлiмi
Леңгiр қаласы, Төле би көшесi, нөмiрсiз
8 (72547) 61-90-56
16)
Түлкiбас аудандық бөлiмi
Түлкiбас ауылы, Т. Рысқұлов көшесi, 189-үй
8 (72538) 52-709
17)
Сайрам аудандық бөлiмi
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесi, нөмiрсiз
8 (72531) 77-079
18)
Созақ аудандық бөлiмi
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесi, нөмiрсiз
8 (72546) 43-329
19)
Сарыағаш аудандық бөлiмi
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесi, нөмiрсiз
8 (72537) 27-020
20)
Абай ауылдық бөлiмi
Абай ауылы, А. Жылқышиев көшесi, нөмiрсiз
8 (72532) 31-629
21)
Шардара аудандық бөлiмi
Шардара қаласы, Шардара тұйығы, нөмiрсiз
8 (72535) 21-583
15. «Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесi, 51-үй
8 (727) 247-16-28
2)
Әуезов аудандық бөлiмi
Жандосов көшесi, 51-үй
8 (727) 247-16-27
3)
Алмалы аудандық бөлiмi
Бөгенбай батыр көшесi, 221-үй
8 (727) 378-09-09
4)
Алатау аудандық бөлiмi
Шаңырақ-2 шағын ауданы, Жанқожа батыр көшесi, 24-үй
8 (727) 395-36-10
5)
Бостандық аудандық бөлiмi
Алмагүл шағын ауданы, 9 «А» үй
8 (727) 396-37-00

8 (71537) 2-03-02
14)
Отдел по Уалихановскому району
ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
15)
Отдел по району Шал акына
ул. Желтоксана, 31
8 (71534) 2-73-90
14. Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Южно- Казахстанской
области»
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2)
Городской отдел № 1
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3)
Городской отдел № 2
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
4)
Городской отдел № 3
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Оспанова, 61
8 (7252) 30-01-35
5)
Городской отдел № 4
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Сайрамская, б/н
8 (7252) 52-50-84
6)
Городской отдел № 5
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Республика, 15
8 (7252) 56-52-84
7)
Арысский
городской отдел
г. Арыс,
ул. Ергөбек, б/н
8 (72540) 2-31-18
8)
Байдибекский
районный отдел
с. Шаян,
ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
9)
Кентауский
городской отдел
г. Кентау,
ул. Абылай хана, 10
8 (72536) 36-456
10)
Казыгуртский
районный отдел
с. Казыгурт,
ул. Конаева, б/н
8 (72539) 22-757
11)
Мактаральский
районный отдел
г. Жетисай,
ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
12)
Отырарский
районный отдел
с. Шауилдир,
пр. Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 22-616
13)
Ордабасинский
районный отдел
с. Темирлан,
ул. Кажымухана, б/н
8 (72530) 22-670
14)
Туркистанский
городской отдел
г. Туркестан,
ул. Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
15)
Толебийский
районный отдел
г. Ленгер,
ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
16)
Тулькибасский
районный отдел
с. Тулькибас,
ул. Т. Рыскулова, 189
8 (72538) 52-709
17)
Сайрамский
районный отдел
с. Аксукент,
ул. Кыстаубаева, б/н
8 (72531) 77-079
18)
Созакский
районный отдел
с. Шолаккорган,
ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
19)
Сарыагашский
районный отдел
с. Сарыагаш,
ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
20)
Абайский
сельский отдел
с. Абай,
ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
21)
Шардаринский
районный отдел
г. Шардара,
тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
15. Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1)
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
2)
отдел
Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
3)
отдел
Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
4)
отдел
Алатауского района
мкр-н Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
5)
отдел
Бостандыкского района
мкр-н Алмагуль, 9 «а»
8 (727) 396-37-00

6)
Жетiсу аудандық бөлiмi
Төле би көшесi, 155-үй
8 (727) 330-72-43
7)
Медеу аудандық бөлiмi
Марков көшесi, 44-үй
8 (727) 239-65-52
8)
Түрксiб аудандық бөлiмi
Рихард Зорге көшесi, 9-үй
8 (727) 234-09-74
16. «Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1)
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
2)
Алматы ауданы бойынша бөлiмi
Мирзоян көшесi, 25-үй
8 (7172) 61-84-11
3)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
4)
№ 2 бөлімше
Абай көшесi, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
5)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кентi, Ақтасты көшесi, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
6)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлiмi
Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
7)
«Тiлендиев» бөлiмшесi
Бөгенбай даңғылы, 6 «А» үй
8 (7172) 94-99-96
8)
«Ақжайық» бөлiмшесi
Есенберлин көшесi, 16/2-үй («Темiрбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
9)
«Өндiрiс» бөлiмшесi
Кемеңгерұлы көшесi, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
10)
«Кенесары» бөлiмшесi
Сарыарқа даңғылы, 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
11)
«Жеңiс» бөлiмшесi
Жеңiс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
12)
Есiл ауданы бойынша бөлiмi
Сауран көшесi, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
13)
Есiл ауданы бойынша бөлiмшесi
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй, № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Өнiмдi
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге
рұқсат беру» мемлекеттiк
қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәндерi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну жағдайларының %-ы (үлесi)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
100
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына канағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру), химия
өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану
бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) мына мекенжайда: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел.: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, сондай-ақ «электрондық үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы көрсетеді.

6)
отдел
Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
7)
отдел
Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
8)
отдел
Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
16. Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1)
Филиал РГП
«Центр обслуживания
населения
по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2)
Отдел по
Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
3)
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
4)
Отделение № 2
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
5)
Отделение № 3
пос. Железнодорожный,
ул. Актасты, д. 20
8 (7172) 94-71-80
6)
Отдел по
Сарыаркинскому району
пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
7)
Отделение
«Тлендиева»
пр. Богенбая, д. 6 «а»
8 (7172) 94-99-96
8)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2
(в здании АО «Темiрбанк»)
8 (7172) 59-28-33
9)
Отделение «Өндiрiс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
10)
Отделение
«Кенесары»
пр. Сарыарка, д. 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
11)
Отделение «Жеңiс»
пр. Жеңiс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
12)
Отдел по
Есильскому району
ул. Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
13)
Отделение по
Есильскому району
пр. Кабанбай батыра,
д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на переработку
продукции вне территории
Республики Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги
в установленный срок
с момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных качеством
и информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых
доступна в электронном
формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по проектированию
(технологическое) и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных ископаемых),
химических производств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).

2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 12-бабының 2) тармақшасының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Өнеркәсiп саласындағы жекелеген қызмет түрлерiн лицензиялау ережесiн және оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1311 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz;
2) порталда орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының телефоны бойынша көрсетілуі мүмкін (1414).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру), химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не Комитеттің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен қол қойылған қызметтерді беруден бас тартуы туралы дәлелді жауабы, не қағаз тасығыштағы немесе электронды құжат түріндегі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Комитетте немесе порталда мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
лицензия беру – осы стандарттың 11-тармағының бірінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – осы стандарттың 11-тармағының жиырма төртінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқаларын беру – осы стандарттың 11-тармағының он төртінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
өтініш берген күні алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексімен белгіленген мөлшерде және тәртіпте қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады.
Мемлекеттiк қызметті портал арқылы алуға электронды сауал берген жағдайда, төлем «электронды үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1311 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к отдельным видам деятельности в сфере промышленности».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета: www.comprom.kz;
2) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), химических производств либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица Комитета, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги в Комитете или на портале:
выдача лицензии – не позднее пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в первом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в двадцать четвертом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в четырнадцатом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в размере и порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах бюджет» (Налоговый кодекс).
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».

9. Жұмыс кестесі:
1) Комитет – еңбек заңнамасына сай демалыс және мереке күндерін қоспағанда, Комитеттің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұманы қоса алғанда күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін құжаттарды қабылдауды кеңсе жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетіп қызмет көрсету көзделмеген.
2) портал – тәулік бойы жұмыс істейді.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) Комитеттің ғимаратында, ғимаратқа кіру жеке № 1 кіру арқылы жүзеге асырылады, онда дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдайлар, күтуге жайлы жағдай жасалған күту орны және қажетті құжаттарды дайындау орындары көзделген, оларда толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2) порталда – жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы не оның өкілі (сенімхат бойынша) Комитетке не порталға мынадай құжаттарды:
Комитетке:
1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлғалар үшін белгіленген нысан бойынша өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – мемлекеттік қызметті алушы жарғысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжатты;
4) дара кәсіпкер үшін – мемлекеттік қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
5) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда) көшірмесін;
6) қызметтiң жекелеген түрiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымды төленгенiн растайтын (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) құжатты;
7) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды ұсынады.
Лицензиясы бар қызмет түрiнің шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) лицензияның (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшiрмесi;
3) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қызметтің кiшi түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәлiметтер мен құжаттар.
Алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалтқан, бүлдіріп алған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға құқылы. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін мынадай құжаттар қажет:

9. График работы:
1) Комитета – ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Комитета, прием документов осуществляется канцелярией с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
2) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании Комитета, вход в здание осуществляется через отдельный вход № 1, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с комфортными условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков;
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель либо его представитель (по доверенности) представляют следующие документы в Комитет либо на портал:
в Комитет:
1) заявление по установленной форме для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) копии устава получателя государственной услуги (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность, - для физического лица;
4) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
5) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) документ, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия видом деятельности (нотариально засвидетельствованный в случае непредставления оригинала для сверки);
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
1) заявление по установленной форме для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) копия лицензии (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии получатель имеет право на получение дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии. Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии необходимы следующие документы:

1) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтініш;
2) телнұсқаны бергені үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесі.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын өзгерткенде;
2) дара кәсіпкерді қайта тіркеу кезінде оның атауын және мекенжайын өзгерткенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосып жіберу, бөлу немесе өзгерту нысанында қайта құру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауын және (немесе) заңдық мекенжайын өзгерткенде қайта ресімдеуге жатады.
Қызмет түрiнiң және (немесе) кiшi түрiнiң атауы өзгерген жағдайда, алушы осы тармақта белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiшті беруге құқылы.
Лицензияларды, лицензия мен лицензияға қосымшаның (бар болған жағдайда) көшiрмелерiн қайта ресiмдеу кезiнде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алым төлегенiн растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiш бередi.
Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру), химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресiмдеу үшін мынадай құжаттар қажет:
1) өтiнiш;
2) лицензияны қайта ресiмдеу үшін бюджетке лицензиялық алымды төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшiрмесi;
3) лицензияның мәліметтері (www.elicense.kz порталында болған жағдайда) не лицензияның (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) (бар болған жағдайда) көшiрмелерi.
Құжаттарды қабылдау кезінде Комитеттің қызметкері негізгі нұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін негізгі нұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарып береді.
Порталға:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат нысанындағы сұрауы.
Құжаттардың деректері:
жеке басының куәлігі;
жарғы электронды сканерленген көшірме түрінде электронды сұрауға бекітіледі;
заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама;
дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
«электронды үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпарат;
осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу үшін мынадай құжаттар қажет:
лицензияның мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не лицензия болған жағдайда сканерленген көшірмесі электрондық сұрауға бекітіледі;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес кіші қызмет түріне біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Тау-кен, химия өндірістерін жобалау және (немесе) пайдалану бойынша қызметтің түрлерін жүзеге асыруға арналған лицензияны қайта ресімдеу үшін мыналарды беру қажет:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат түріндегі сұрау;
ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы ақпарат;
лицензия мәліметі (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не сканерленген көшірмесі түріндегі лицензия электронды сұрауға бекітіледі.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін және мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті* немесе анықтаманы Комитет портал арқылы ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности получатель имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается получателем в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), химических производств необходимы следующие документы:
1) заявление;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копия лицензии (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) (в случае наличия).
При приеме документов сотрудник Комитета сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
На портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя.
Данные документов:
удостоверяющих личность;
устав прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;
свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежного шлюза «электронного правительства» (далее – ПШЭП);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 3 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
данные лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо в случае наличия лицензии сканированная копия прикрепляется к электронному запросу);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по проектированию и (или) эксплуатации горных, химических производств необходимо представить:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя;
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, и свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.

Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Комитет алушыдан құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі белгіленген жағдайда Комитет белгіленген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді. Келешекте Комитеттің осы негіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға құқығы жоқ.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Комитетте мемлекеттік қызметті алу үшін осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес бекітілген нысандағы өтініштер бланкісі интернет–ресурста: www.comprom.kz орналастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін электронды сұраудың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау поштамен жіберу не Комитеттің кеңсесіне тапсыру арқылы мына мекенжайда жүзеге асырылады: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-17-07, факс: 24-47-94.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау алушының жеке кабинетінен жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде:
1) өтінішті қағаз түрінде қабылдауды растау, тіркеу күнін және нөмірін көрсете отырып, оның көшірмесінде Комитеттің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады;
2) портал арқылы жүгінген кезде алушының порталдағы жеке кабинетіне алушының мемлекеттік қызметтің нәтижелерін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Комитетте дайын құжаттарды алушыға беруді Комитеттің қызметкері жүзеге асырады.
Сұрауды өз еркімен жіберген кезде – порталдағы жеке кабинетінде.
Мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты алушы Комитетте қағаз тасығышта немесе электронды құжат түрінде екі жұмыс күннің ішінде алады.

Примечание: * Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В дальнейшем Комитет не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Для получения государственной услуги в Комитете бланки заявлений утвержденной формы, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту, размещаются на интернет-ресурсе: www.comprom.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. Прием документов осуществляется путем отправки по почте либо сдачи в канцелярию Комитета по адресу: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел.: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94.
На портале прием электронного запроса осуществляется в личном кабинете получателя.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю:
1) подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии Комитета с указанием даты и номера регистрации;
2) при обращении через портал в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. В Комитете выдача готовых документов получателю осуществляется работником Комитета.
В личном кабинете на портале – при самостоятельном направлении запроса.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в Комитете в течение двух рабочих дней на бумажном носителе или в форме электронного документа.

16. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарымен субъектiлердiң осы санаты үшiн қызметтiң түрiмен айналысуға тыйым салынғанда;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмеген;
3) алушы бiлiктiлiк талаптарына сай келмегенде;
4) алушыға лицензия беру келiсушi мемлекеттiк органмен келiсiлмесе;
5) алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi болғанда;
6) сот орындаушысының ұсынуы негiзiнде сот алушыға лицензия алуға тыйым салғанда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Егер Комитет осы стандартпен белгіленген мерзімде алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бермеген, не лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оларды беру мерзімі өткен күннен бастап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілді деп есептеледі.
Комитет лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік қызметті алушыға тиісті лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруге міндетті.
Комитет лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бес жұмыс күні өткеннен кейін бермеген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алынды деп есептеледі, ал лицензияның өзін алғанға дейін қызметтің лицензияланатын түрін жүзеге асыру заңдылығын растайтын құжат Комитеттің құжаттарды қабылдаған күні туралы белгісі бар құжаттың көшірмесі болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындауда заңдылықты сақтау;
3) алушылармен жұмыс кезіндегі сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы түпкілікті және толық ақпаратты беру;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымдық тұлғалар қызметінің ашықтығы;
6) алушының құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
7) алушының құжаттарындағы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмыс нәтижелерi осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің тиiстi бұйрығымен бекiтiледi.

16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии получателю согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю получать лицензии.
В случае, если Комитет в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю лицензию и (или) приложение к лицензии либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия и (или) приложение к лицензии считаются выданными.
Комитет не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии обязан выдать получателю государственных услуг соответствующую лицензию и (или) приложение к лицензии.
В случае невыдачи Комитетом лицензии и (или) приложения к лицензии по истечении пяти рабочих дней лицензия и (или) приложение к лицензии считаются полученными, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия документа с отметкой о дате приема документов Комитетом.
3. Принцип работы
17. Деятельность Комитета основывается по отношению к получателю на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости при работе с получателями;
4) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачности деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечения сохранности документов получателя;
7) защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.

5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде Комитет қызметкерлерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi № 1704 кабинетте, тел.: 8 (7172) 24-07-45 түсiндiріледі.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, № 2502 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-00.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде дұрыс қызмет көрсетпеуіне шағымды алушылар мына мекенжайға өтініш жолымен Комитетке жібереді:
1) Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73.
2) порталда, саll–орталығының телефон нөмірі (1414) бойынша жібере алады.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, алушы заңнамамен белгiленген тәртiпте сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін субъектіге немесе лауазымды тұлғаның атына жазылуы тиіс.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (құжаттарда жеке басын куәландыратын бар болған кезде), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға алушы қол қоюы тиіс. Шағымды берген кезде субъектінің атауы немесе кімнің әрекетіне шағым жасалса, соның лауазымы, тегі және лауазымды тұлғалардың аты-жөні, шағымдану себебі мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген мерзімде қаралады. Алушыға тiркелген күнi мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi. Алушыға шағымды қарау нәтижелері жазбаша түрде поштамен хабарланады.
Алушылар порталы арқылы электронды сұрауды жібергеннен кейін «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол мемлекеттік органда (жеткізу, тіркеу, орындау, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауаптың белгісі) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.
26. Алушылар үшін қосымша пайдалы ақпаратты мына мекенжайдан алуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73, Комитеттің интернет-ресурсы: www.comprom.kz, сондай-ақ саll–орталығының телефон нөмірі (1414).
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін
жобалау (технологиялық) және (немесе)
пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндірістерін
жобалау (технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалану қызмет түрін
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаға лицензия беру үшiн өтiнiш нысаны
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берудi
сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Есеп шоты ___________________________________________________________
(шоттың №, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Филиалдары (өкілдіктері, объектілер, пункттер, учаскелер)
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері
_____________________________________________________________________
және деректемелері)
Ұсынылатын құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы __________________        _____________________________________
(қолы)                    (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мөрдің орны
Өтініш 20__ жылғы ________________________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты адамының қолы,
тегi, аты, әкесiнiң аты)
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін
жобалау (технологиялық) және (немесе)
пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндірістерін
жобалау (технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалану қызмет түрін
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
2-қосымша
Жеке тұлғаға лицензия беру үшін өтiнiш нысаны
_____________________________________________________________________
(Лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ жүзеге асыруға
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруiңiздi сұраймын.
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі __________, сериясы ____________
№ ________________, ___________________________________________ берді
Берілген күні _______________________________________________________
Есеп шоты (бар болған жағдайда) _____________________________________
(шот №, банктiң атауы және
орналасқан жерi)
Қоса берiлiп отырған құжаттар: ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________        __________________________________________
(қолы)                       (тегi, аты, әкесiнiң аты)
20__ жылғы _________
Өтiнiш 20__ жылғы ________________________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты тұлғасының қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін
жобалау (технологиялық) және (немесе)
пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндірістерін
жобалау (технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалану қызмет түрін
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
3-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар (материалдар мен құжаттар)*

5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) сотрудников Комитета в процессе предоставления государственной услуги разъясняется в кабинете № 1704, тел.: 8 (7172) 24-07-45.
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону саll–центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, кабинет № 2502, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-00.
22. Жалобы на не корректное обслуживание при оказании государственной услуги получателем направляются путем обращения:
1) в Комитет по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73
2) на портале, по номеру телефона саll–центра (1414).
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
После отправки электронного обращения через портал получателя из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Дополнительную полезную информацию для получателей можно получить по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73, на интернет-ресурсе Комитета: www.comprom.kz, а также по телефону саll–центра: (1414).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
проектированию (технологическое)
и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных
ископаемых), химических
производств»
Форма заявления для выдачи лицензии для юридического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление _____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности
_____________________________________________________________________
Адрес________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Расчетный счет ______________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
(местонахождение
_____________________________________________________________________
и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________ ______________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество)
Место печати
_________________20__ года
Заявление принято к рассмотрению ________________20__года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа лицензирования)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
проектированию (технологическое)
и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных
ископаемых), химических
производств»
Форма заявления для выдачи лицензии для физического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
_____________________________________________________________________от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление _____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Место жительства ____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид ____, серия _________________
№ __________________ выдан __________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
Расчетный счет (если имеется) _______________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ ___________________________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
________________20____года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
проектированию (технологическое)
и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных
ископаемых), химических
производств»
Сведения и документы в соответствии с квалификационными
требованиями (материалы и документы)*

«Өнеркәсіп саласындағы жекелеген қызмет түрлерін лицензиялау ережесін және оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1311 Қаулысы.
Құжат атауы
1
Тау-кен, мұнай-химия, химия, мұнай-газ өңдеу өндiрiстерiн жобалау жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары қолданылады және:
1.1
меншiк (меншiк құқығын растайтын құқық белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi) немесе жалға алу (сенiмгерлiк басқару және өзге шарттардың нысандары) құқығындағы өндiрiстiк ғимараттың, үй-жайдың
меншiк (ғимараттың, үй-жайдың) құқығын растайтын құқық белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi немесе өзге шарттардың нысандары
1.2
тиiстi бiлiм деңгейiне жауап беретiн және мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжiрибесi бар техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктiлiк құрамының (тегiн, атын, әкесiнiң атын, мамандығы бойынша бiлiмiн, лауазымын, осы саладағы жұмыс өтiлiн қамтитын жиынтық кесте);
тегiн, атын, әкесiнiң атын, мамандығы бойынша бiлiмiн, лауазымын, осы саладағы жұмыс өтiлiн қамтитын жиынтық кесте
1.3
сертификаттардың, лицензиялардың, пiкiрлердiң, ұсынымдардың болуын қамтиды (бар болса).
көрсетілген құжаттардың көшірмесі (бар болса)
2
Тау-кен өндiрiстерiн пайдалану жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары пайдалы қазбалар өндiрумен байланысты тау-кен жұмыстарының кешенiн орындайтын заңды тұлғаларға (оның iшiнде филиалдар, өкiлдiктер) және жеке тұлғаларға (дара кәсiпкерлер) қолданылады және:
2.1
жобаға сәйкес келетiн тау-кен жұмыстарын орындаудың технологиялық регламентiнiң
лицензияланатын қызмет түрінің және кіші қызмет түрлерін (жұмыстарын) орындаудың технологиялық регламентi
2.2
меншiк құқығындағы өндiрiстiк базаның (меншiк құқығын растайтын, құқық белгiлейтiн құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерi) немесе жалгерлiктiң (жалгерлiк шарты):
- пайдалы қазбаларды өндiру (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда, мұнай, газ, газ конденсатын қатты пайдалы қазбалар), кен орындарын аршу және игеру, кен орындарында технологиялық жұмыстар жүргiзу үшiн, тарату жұмыстарының - инженерлiк құрылыстардың, машиналардың, механизмдердiң, құрал-саймандардың, арнайы көлiктердiң, жабдықтардың, арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың, тау-кен өндiрiстерiнде пайдаланылатын химиялық реагенттердi сақтауға арналған сыйымдылықтардың
- пайдалы қазбаларды өндiру үшiн жарылыс, бұрғылау-жарылыс жұмыстарын жүргiзу кезiнде - жарылғыш материалдарды өндiрiс орнына тасымалдауға лицензиясы бар мамандандырылған ұйымдармен лицензиясының не шартының уәкiлеттi мемлекеттiк органның рұқсатының не жарылғыш заттарды, материалдарды сақтауға арналған қажеттi қоймалары бар мамандандырылған ұйымдармен шарттың ашық тау-кен жұмыстарында ұңғымаларды бұрғылау үшiн бұрғылау станогының
меншiк құқығын растайтын, құқық белгiлейтiн құжаттардың немесе жалгерлiктiң шарты көшірмесі:
- инженерлiк құрылыстардың, машиналардың, механизмдердiң, құрал-саймандардың, арнайы көлiктердiң, жабдықтардың, арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың, тау-кен өндiрiстерiнде пайдаланылатын химиялық реагенттердi сақтауға арналған сыйымдылықтардың тізімі;
пайдалы қазбаларды өндiру үшiн жарылыс, бұрғылау-жарылыс жұмыстарын жүргiзу кезiнде
- жарылғыш материалдарды өндiрiс орнына тасымалдауға лицензиясы бар мамандандырылған ұйымдармен лицензиясының не шартының уәкiлеттi мемлекеттiк органның рұқсатының не жарылғыш заттарды, материалдарды сақтауға арналған қажеттi қоймалары бар мамандандырылған ұйымдармен шарттың ашық тау-кен жұмыстарында ұңғымаларды бұрғылау үшiн бұрғылау станогының
Көрсетiлген технологиялық жұмыстардың түрлерi бойынша сервистiк қызметтер көрсететiн заңды тұлғаларға (оның iшiнде филиалдар, өкiлдiктер) және жеке тұлғаларға (дара кәсiпкерлер) қойылатын бiлiктiлiк талаптары:
- тапсырыс берушiнiң жобасына сәйкес келетiн тау-кен жұмыстарын орындаудың технологиялық регламентiнiң
- қажеттi өндiрiстiк базаның (меншiк құқығын растайтын құжаттар, жалдау шарты немесе тапсырыс берушiнiң базасында жұмыстарды орындау туралы шарт);
- машиналардың, механизмдердiң, көлiк құралдарының, аспаптардың, жабдықтардың пайдаланылуын және оларға техникалық қызмет көрсетiлуiн қамтамасыз ететiн қызметтер туралы;
- шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң басшысы бекiткен тау-кен жұмыстарын жүргiзу кезiнде аварияларды жою жоспарының
- бiлiктiлiк талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бiлiктiлiк туралы мәлiметтердiң және ұсынылған мәлiметтердi растайтын құжаттардың
- өнеркәсiп және экологиялық қауiпсiздiк саласындағы аумақтық органдардың тексеру актiсiнiң болуын қамтиды;
2.3
мыналарды:
- машиналарды, механизмдердi, көлiк құралдарын, аспаптарды, жабдықтарды пайдалану мен техникалық қызмет көрсетудi;
- еңбек қауiпсiздiгiн бақылауды;
- метрологиялық бақылауды;
- маркшейдерлiк жұмыстарды қамтамасыз ететiн қызметтердiң;
көрсетілген қызметтердің құрылуы туралы бұйрықтың көшірмелері
2.4
шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң басшысы бекiткен тау-кен жұмыстарын жүргiзу кезiндегi аварияларды жою жоспарының
тау-кен жұмыстарын жүргiзу кезiндегi болмыс аварияларды жою жоспары
2.5
тиiстi бiлiм беру деңгейiне жауап беретiн және мамандығы бойынша iс жүзiндегi жұмыс тәжiрибесi бар техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамының (тегiн, атын, әкесiнiң атын, бiлiмi бойынша мамандығын, қызметiн, осы саладағы жұмыс өтiлiн қамтитын жиынтық кесте);
тегiн, атын, әкесiнiң атын, бiлiмi бойынша мамандығын, қызметiн, осы саладағы жұмыс өтiлiн қамтитын жиынтық кесте
2.6
өтiнiш берушiнiң лицензияланатын қызмет түрiн орындау үшiн өндiрiстiк, техникалық мүмкiндiктерiнiң болуы туралы өнеркәсiптiк және экологиялық қауiпсiздiк саласындағы аумақтық органдардың тексеруi
көрсетілген аумақтық органдардың тексеру актісі
3.
Химия өндiрiстерiн пайдалану жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары қолданылады және:
3.1
еңбек қауiпсiздiгiнiң, санитарлық-эпидемиологиялық қауiпсiздiктiң және қоршаған ортаны қорғаудың нормативтiк талаптарына сәйкес келетiн технологиялық регламенттiң
технологиялық процесстің өткізуін қамтитын операциялардың, лицензияланатын қызмет түрінің және кіші қызмет түрлерін орындаудың технологиялық регламентi
3.2
мамандандырылған өндiрiстiк ғимараттардың (зауыт, цех), жабдықтар мен механизмдердiң, технологиялық желiлердiң, шикiзатты дайындау, қайта өңдеу қондырғыларының, шикiзатты сақтау үшiн арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың, дайын өнiмдердiң, жарылыс өрт қауiптi, улы күштi әсер ететiн заттардың (салынған объектiнi пайдалануға қабылдап алу туралы мемлекеттiк қабылдау комиссиясы актiсiнiң көшiрмесi, құқықты белгiлейтiн құжаттардың, меншiк немесе жалдау құқығын растайтын көшiрмелерi); арнайы өндірістік ғимарат;
салынған объектiнi пайдалануға қабылдап алу туралы мемлекеттiк қабылдау комиссиясы актiсiнiң көшiрмесi, құқықты белгiлейтiн құжаттардың, меншiк немесе жалдау құқығын растайтын көшiрмелерi
3.3
өнiм сапасының стандарттарға, нормаларға және техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертхананың (немесе қызмет көрсетуге арналған шарттың);
өнiм сапасының стандарттарға, нормаларға және техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертхананың немесе қызмет көрсетуге арналған шартты
3.4
шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң басшысы бекiткен өндiрiстегi аварияларды жою жоспарының
өндiрiстегi аварияларды жою жоспары
3.5
мыналарды:
- машиналарды, механизмдердi, аспаптарды, жабдықтарды пайдалану мен техникалық қызмет көрсетудi;
- еңбек қауiпсiздiгiн бақылауды;;
- метрологиялық бақылауды қамтамасыз ететiн қызметтердiң
көрсетілген қызметтердің құрылуы туралы бұйрықтың көшірмелері
3.6
тиiстi бiлiм беру деңгейiне жауап беретiн және мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжiрибесi бар техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктiлiк құрамының (аты-жөнiн, бiлiмi бойынша мамандығын, қызметiн, осы саладағы жұмыс стажын қамтитын жиынтық кесте);
аты-жөнiн, бiлiмi бойынша мамандығын, қызметiн, осы саладағы жұмыс стажын қамтитын жиынтық кесте
3.7
өтiнiш берушiнiң лицензияланатын қызмет түрiн орындауы үшiн өндiрiстiк, техникалық мүмкiндiктерiнiң болуы туралы өнеркәсiптiк, экологиялық және санитарлық-эпидемиологиялық қауiпсiздiк саласындағы аумақтық органдардың тексеру актiсiнiң (өндiрiс түрiн, жұмыстар түрiн көрсете отырып) болуын қамтиды.
көрсетілген аумақтық органдардың тексеру актісі
* Барлық берілетін құжаттар көшірмелер түрінде беріледі және заңды тұлғалар үшін мөрмен және тұтынушының бірінші басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшін тұтынушының қолымен куәландырылады.
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін
жобалау (технологиялық) және (немесе)
пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндірістерін
жобалау (технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалану қызмет түрін
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

Квалификационные требования, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1311 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к отдельным видам деятельности в сфере промышленности».
Наименование документа
1
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по проектированию горных, химических производств, включают наличие:
1.1
производственного здания, помещения на праве собственности (копии правоустанавливающих документов, подтверждающих право собственности) или аренды (доверительного управления и иных форм договоров);
копия документа на право собственности (здания, помещения) или иных форм управления
1.2
квалификационного состава технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню, и имеющих опыт практической работы по специальности (сводная таблица, включающая: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в данной области);
сводная таблица, включающая: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в данной области
1.3
сертификатов, лицензий, отзывов, рекомендаций (при наличии).
копии данных документов (при наличии)
2
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по эксплуатации горных производств распространяются на юридические лица (в том числе филиалы, представительства) и физические лица (индивидуальные предприниматели), выполняющие комплекс горных работ, связанных с добычей полезных ископаемых, и включают наличие:
2.1
технологического регламента выполнения горных работ, соответствующего проекту;
технологический регламент выполнения лицензируемых видов и подвидов деятельности (работ), содержащего режим и порядок проведения операций технологического процесса
2.2
производственной базы на праве собственности (копии правоустанавливающих документов, подтверждающих право собственности) или аренды (доверительного управления и иных форм договоров):
- для добычи полезных ископаемых (твердые полезные ископаемые, за исключением общераспространенных полезных ископаемых), вскрытия и разработки месторождений, ликвидационных работ - инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, специально оборудованных складов, помещений, емкостей для хранения химических реагентов, используемых при горных производствах;
- при производстве взрывных, буро-взрывных работ для добычи полезных ископаемых - лицензии либо договора со специализированной организацией, имеющей лицензию на транспортировку взрывчатых материалов к месту производства; разрешение уполномоченного государственного органа либо договора со специализированной организацией, имеющей необходимые склады для хранения взрывчатых веществ, материалов; бурового станка для бурения скважин на открытых горных работах;
копии правоустанавливающих документов, подтверждающих право собственности или аренды:
- перечень инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, специально оборудованных складов, помещений, емкостей;
- копия лицензии или договор со специализированной организацией, имеющей лицензию на транспортировку взрывчатых материалов к месту производства;
- разрешение уполномоченного государственного органа или договор со специализированной организацией, имеющей необходимые склады для хранения взрывчатых веществ, материалов; бурового станка
Квалификационные требования для юридических лиц (в том числе филиалов, представительств) и физических лиц (индивидуальных предпринимателей), оказывающих сервисные услуги по данным видам технологических работ, включают наличие:
- технологического регламента выполнения горных работ, соответствующего проекту заказчика;
- необходимой производственной базы (документы, подтверждающие право собственности, договор аренды или договор о выполнении работ на базе заказчика;
- служб, обеспечивающих эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, транспортных средств, приборов, оборудования;
- плана ликвидации аварий при ведении горных работ, утвержденных руководителем хозяйствующего субъекта;
- сведения о квалификации по форме, согласно приложению 1 к квалификационным требованиям и документы, подтверждающие представленные сведения;
- акта обследования территориальными органами в области промышленной и экологической безопасности.
2.3
служб, обеспечивающих:
- эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, транспортных средств, приборов, оборудования;
- контроль безопасности труда;
- метрологический контроль;
- маркшейдерские работы;
копии приказов о создании данных служб
2.4
плана ликвидации аварий при ведении горных работ, утвержденных руководителем хозяйствующего субъекта;
план ликвидации возможных аварий при ведении горных работ
2.5
квалификационного состава технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню, и имеющих опыт практической работы по специальности (сводная таблица, включающая: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в данной области);
сводная таблица, включающая информацию по каждому из работников: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности в данной области
2.6
акта обследования территориальными органами в области промышленной и экологической безопасности о наличии производственных, технических возможностей для выполнения заявителем лицензируемого вида деятельности (с уточнением сферы производства).
акты обследования указанных территориальных органов
3
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по эксплуатации химических производств, включают наличие:
3.1
технологического регламента, соответствующего нормативным требованиям безопасности труда, санитарно-эпидемиологической безопасности и охраны окружающей среды;
технологический регламент выполнения лицензируемого вида деятельности, содержащего порядок проведения операций технологического процесса
3.2
специализированных производственных зданий (завод, цех), оборудования и механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ (копию акта государственной приемочной комиссии о приемке построенного объекта в эксплуатацию, копии правоустанавливающих документов, подтверждающих право собственности или аренды, доверительного управления и иных форм договоров);
копию акта государственной приемочной комиссии о приемке построенного объекта в эксплуатацию, копии правоустанавливающих документов, подтверждающих право собственности или аренды, доверительного управления и иных форм договоров
3.3
аккредитованной лаборатории (или договор на обслуживание) по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям;
аккредитованная лаборатория или договор на обслуживание по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
3.4
плана ликвидации аварий на производстве, утвержденного руководителем хозяйствующего субъекта;
плана ликвидации аварий на производстве
3.5
служб, обеспечивающих:
- соблюдение технологического процесса и выпуск продукции заданного качества;
- эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, приборов, оборудования;
- контроль безопасности труда;
- метрологический контроль;
копии приказов о создании данных служб
3.6
квалификационного состава технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню, и имеющих опыт практической работы по специальности (сводная таблица, включающая: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в данной области);
сводная таблица, включающая информацию по каждому из работников: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности в данной области
3.7
акта обследования территориальными органами в области промышленной, экологической и санитарно-эпидемиологической безопасности о наличии производственных, технических возможностей для выполнения заявителем лицензируемого вида деятельности (с указанием вида производства, видов работ).
акты обследования указанных территориальных органов
* Все представляемые документы заверяются печатью и подписью первого руководителя потребителя или лица, его замещающего - для юридических лиц; подписью потребителя - для физических лиц.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
проектированию (технологическое)
и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных
ископаемых), химических
производств»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) мынадай мекенжайда: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел.: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 14-бабының 1) тармақшасының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 қарашадағы № 1137 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz;
2) порталда орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының телефоны бойынша берілуі мүмкін (1414 ).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын не Комитеттің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен қолы қойылған қызметті көрсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауапты, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта немесе электронды құжат түрінде беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Комитетте немесе порталда мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
лицензия беру – осы стандарттың 11-тармағының бірінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – осы стандарттың 11-тармағының жиырма төртінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқаларын беру – осы стандарттың 11-тармағының он төртінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
өтініш берген күні алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.

4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по производству,
переработке, приобретению, хранению, реализации,
использованию, уничтожению ядов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет) по следующему адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 1)
статьи 14 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года № 1137 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета: www.comprom.kz;
2) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица Комитета, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги в Комитете или на портале:
выдача лицензии – не позднее пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в первом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в двадцать четвертом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в четырнадцатом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения - не более 20 минут.

1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) лицензияның көшiрмесi (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырған);
3) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қызметтің кiшi түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәлiметтер мен құжаттар.
Алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалтқан, бүлдіріп алған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алуға құқылы. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін мынадай құжаттарды:
1) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
2) телнұсқаны бергені үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін тапсырады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын өзгерткенде;
2) дара кәсіпкерді қайта тіркеу кезінде оның атауын және мекенжайын өзгерткенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосып жіберу, бөлу немесе өзгерту нысанында қайта құру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауын және (немесе) заңдық мекенжайын өзгерткенде қайта ресімдеуге жатады.
Қызмет түрiнiң және (немесе) кiшi түрiнiң атауын өзгерткен жағдайда, алушы осы тармақта белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiшті беруге құқылы.
Лицензияларды, лицензия мен лицензияға қосымшаның (бар болған жағдайда) көшiрмелерiн қайта ресiмдеу кезiнде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiштi бередi.
Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресiмдеу үшін мынадай құжаттар қажет:
өтiнiш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымды төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшiрмесi;
лицензия мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) немесе лицензия (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) (бар болған жағдайда) көшiрмелерi.
Құжаттарды қабылдау кезінде Комитеттің қызметкері негізгі нұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін негізгі нұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарып береді.
Порталға:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат нысанындағы сұрауы.
Құжаттардың деректері:
жеке басының куәлігі;
жарғы электронды сканерленген көшірме түрінде электронды сұрауға бекітіледі;
заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама;
дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлік;
«электронды үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпарат;
осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу үшін мынадай құжаттар қажет:
лицензияның мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не лицензия болған жағдайда сканерленген көшірмесі электрондық сұрауға бекітіледі;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес кіші қызмет түріне біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою бойынша қызмет түрлерін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеу үшін мыналарды беру қажет:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат түріндегі сұрау;
ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы ақпарат;
лицензия мәліметі (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не сканерленген көшірмесі түріндегі лицензия электронды сұрауға бекітіледі.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін және мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті* немесе анықтаманы Комитет портал арқылы ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

1) заявление по установленной форме для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) копия лицензии (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии получатель имеет право на получение дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии. Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии необходимы следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, получатель имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается получателем в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов необходимы следующие документы:
заявление;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копия лицензии (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) (в случае наличия).
При приеме документов сотрудник Комитета сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
На портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя.
Данные документов:
удостоверяющий личность;
устав прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;
свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежного шлюза «электронного правительства» (далее – ПШЭП);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 3 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
данные лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо в случае наличия лицензии сканированная копия прикрепляется к электронному запросу;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов необходимо представить:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя;
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, и свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.

100
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Монтаждауды, реттеудi, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса
алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың
қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын,
сондай-ақ оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен
жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, алу және өткiзу жөніндегі
қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметінің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел.: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, сондай-ақ «электрондық үкіметтің». www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 20-бабының 1) тармақшасының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Монтаждауды, реттеудi, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, алу және өткiзу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 ақпандағы № 93 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz;
2) порталда орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының телефоны бойынша берілуі мүмкін (1414).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – монтаждауды, реттеудi, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, алу және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру не Комитеттің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен қол қойылған қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы немесе электронды құжат түріндегі дәлелді жауап беру болып табылады.

100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности по разработке, производству,
ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и
военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и
приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования
для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование, хранение, ремонт и сервисное
обслуживание»
1. Общие положения
1. Государственная услуга, оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет) по следующему адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя электронной-цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 1) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 93 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет - ресурсе Комитета: www.comprom.kz;
2) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписанного ЭЦП уполномоченного лица Комитета либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в форме электронного документа.

6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Комитетте немесе порталда мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
лицензия беру – осы стандарттың 11-тармағының бірінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – осы стандарттың 11-тармағының жиырма төртінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқаларын беру – осы стандарттың 11-тармағының он төртінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
алушыға өтініш берген күні қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексімен белгіленген мөлшерде және тәртіпте қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады.
Мемлекеттiк қызметті портал арқылы алуға электронды сауал берген жағдайда, төлем «электронды үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) Комитет – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, Комитеттің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін құжаттарды қабылдауды кеңсе жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетіп қызмет көрсету көзделмеген.
2) портал – тәулік бойы жұмыс істейді.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) Комитеттің ғимаратында көрсетіледі, ғимаратқа кіру жеке № 1 кіру арқылы жүзеге асырылады, онда дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдайлар, күтуге жайлы жағдай жасалған күту орны және қажетті құжаттарды дайындау орны көзделген, онда толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2) порталда – жеке кабинетте.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы не оның өкілі (сенімхат бойынша) Комитетке не порталға мынадай құжаттарды:
Комитетке:
1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлғалар үшін белгіленген нысан бойынша өтінішті;

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги в Комитете или на портале:
выдача лицензии – не позднее пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в первом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в двадцать четвертом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в четырнадцатом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в размере и порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах бюджет» (Налоговый Кодекс).
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы:
1) Комитета – ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Комитета прием документов осуществляется канцелярией с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено;
2) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании Комитета, вход в здание осуществляется через отдельный вход № 1, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с комфортными условиями ожидания и подготовки необходимых документов в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков;
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель либо его представитель (по доверенности) представляет следующие документы в Комитет либо на портал:
в Комитет:
1) заявление по установленной форме для юридического или физического лица согласно приложению 1 и 2 к настоящему стандарту;

2) заңды тұлға үшін – жарғының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін;
5) алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін;
6) жекелеген қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжат (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған);
7) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сай мәліметтер мен құжаттарды тапсырады.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу үшін мынадай құжаттар қажет:
1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды және жеке тұлғалар үшін белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) лицензияның көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаны тапсырмаған жағдайда нотариалды куәландырылған);
3) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қызметтің кіші түріне біліктілік талаптарға сай мәліметтер мен құжаттар.
Алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалтқан, бүлдіріп алған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алуға құқылы. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін мынадай құжаттарды:
1) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
2) телнұсқаны бергені үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін тапсырады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын өзгерткенде;
2) дара кәсіпкерді қайта тіркеу кезінде, оның атауын және мекенжайын өзгерткенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосып жіберу, бөлу немесе өзгерту нысанында қайта құру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауын және (немесе) заңдық мекенжайын өзгерткенде қайта ресімдеуге жатады.
Қызмет түрiнiң және (немесе) кiшi түрiнiң атауын өзгерткен жағдайда, алушы осы тармақпен белгiленген тәртiпте лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiшті беруге құқылы.
Лицензияларды, лицензия мен лицензияға қосымшаның (бар болған жағдайда) көшiрмелерiн қайта ресiмдеу кезiнде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiш бередi.
Монтаждауды, реттеудi, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, алу және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеу үшін мынадай құжаттар қажет:
өтiнiш;
лицензияны қайта ресімдегені үшін бюджетке лицензиялық алымды төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшiрмесi.
лицензия мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не лицензия (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) (бар болған жағдайда) көшiрмелерi.
Құжаттарды қабылдау кезінде Комитеттің қызметкері негізгі нұсқаларды мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтердің және құжаттардың көшірмелерімен салыстырады, одан кейін негізгі нұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Порталға:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат нысанындағы сұрауы.
Құжаттардың деректері:
жеке басының куәлігі;
жарғы электронды сканерленген көшірме түрінде электронды сұрауға бекітіледі;
заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама;
дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
«электронды үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпарат;
осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу үшін мынадай құжаттар қажет:
лицензияның мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не лицензия болған жағдайда сканерленген көшірмесі электрондық сұрауға бекітіледі;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес кіші қызмет түріне біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Монтаждауды, реттеудi, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, алу және өткiзу бойынша қызметтің түрін жүзеге асыруға арналған лицензияны қайта ресімдеу үшін мыналарды беру қажет:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат түріндегі сұрау;
ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы ақпарат;
лицензия мәліметі (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не сканерленген көшірмесі түріндегі лицензия электронды сұрауға бекітіледі.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін және мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті* немесе анықтаманы Комитет портал арқылы ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

2) копии устава получателя государственной услуги (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность - для физического лица;
4) копия свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
5) копия свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
6) документ, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия видом деятельности (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
1) заявление по установленной форме для юридического или физического лица согласно приложению 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) копия лицензии (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии получатель имеет право на получение дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии. Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии необходимы следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности получатель имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается получателем в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание необходимы следующие документы:
заявление;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копия лицензии (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) (в случае наличия).
При приеме документов сотрудник Комитета сверяет, подлинность оригиналов с копиями документов и со сведениями предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
На портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя.
Данные документов:
удостоверяющий личность;
устав прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;
свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежного шлюза «электронного правительства» (далее – ПШЭП);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 3 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
данные лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо в случае наличия лицензии сканированная копия прикрепляется к электронному запросу;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание необходимо представить:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя;
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, и свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.

Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Комитет алушыдан құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі белгіленген жағдайда Комитет белгіленген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді. Келешекте Комитеттің осы негіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға құқығы жоқ.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Комитетте мемлекеттік қызметті алу үшін бекітілген нысандағы өтініштер бланкісі интернет–ресурста: www.comprom.kz орналастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін электронды сұраудың нысанын толтыру қажет.
13. Комитетте құжаттарды қабылдау поштамен жөнелту не Комитеттің кеңсесіне мына мекенжай бойынша тапсыру арқылы жүзеге асырылады: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде алушыға:
1) өтінішті қағаз түрінде қабылдауды растау тіркеу күні мен нөмірін көрсете отырып, оның көшірмесіне Комитет кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады;
2) портал арқылы жеке кабинетке жүгіну кезінде порталда алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу уақыты мен күнін көрсете отырып мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Комитетте дайын құжаттарды алушыға беруді Комитет қызметкері жүзеге асырады.
Сұрауды өз еркімен жіберген кезде – порталдағы жеке кабинетінде.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты алушы Комитетте қағаз тасығышта немесе электронды құжат түрінде екі жұмыс күні ішінде алады.

Примечание: * Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В дальнейшем Комитет не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Для получения государственной услуги в Комитете, бланки заявлений утвержденной формы размещаются на интернет-ресурсе: www.comprom.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. В Комитете прием документов осуществляется, путем отправки по почте либо сдачи в канцелярию Комитета по адресу: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел.: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94.
На портале прием электронного запроса осуществляется в личном кабинете получателя.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается:
1) подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии Комитета с указанием даты и номера регистрации;
2) при обращении через портал, получателю в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. В Комитете выдача готовых документов получателю осуществляется работником Комитета.
В личном кабинете на портале – при самостоятельном направлении запроса.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в Комитете в течение двух рабочих дней на бумажном носителе или в форме электронного документа.

16. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарымен субъектiлердiң осы санаты үшiн қызметтiң түрiмен айналысуға тыйым салынса;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмесе;
3) алушы бiлiктiлiк талаптарына сай келмесе;
4) алушыға лицензия беру келiсушi мемлекеттiк органмен келiсiлмесе;
5) алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi болса;
6) сот орындаушысының ұсынуы негiзiнде сот алушыға лицензия алуға тыйым салынса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Егер, Комитет осы стандартпен белгіленген мерзімде алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бермеген, не лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оларды беру мерзімі өткен күннен бастап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілді деп есептеледі.
Комитет лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруге міндетті.
Комитет лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бес жұмыс күні өткеннен кейін бермеген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алынды деп есептеледі, ал лицензияның өзін алғанға дейін қызметтің лицензияланатын түрін жүзеге асыру заңдылығын растайтын құжат Комитеттің құжаттарды қабылдаған күні туралы белгісі бар құжаттың көшірмесі болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындауда заңдылықты сақтау;
3) алушылармен жұмыс кезіндегі сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы түпкілікті және толық ақпаратты беру;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымдық тұлғалар қызметінің ашықтығы;
6) алушының құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) алушының құжаттарындағы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмыстың нәтижелерi осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің тиiстi бұйрығымен бекiтiледi.

16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии получателю согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю получать лицензии.
В случае если Комитет в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю лицензию и (или) приложение к лицензии либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия и (или) приложение к лицензии считаются выданными.
Комитет не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии обязан выдать получателю государственных услуг соответствующую лицензию и (или) приложение к лицензии.
В случае невыдачи Комитетом лицензии и (или) приложения к лицензии по истечении пяти рабочих дней лицензия и (или) приложение к лицензии считаются полученными, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия документа с отметкой о дате приема документов Комитетом.
3. Принцип работы
17. Деятельность Комитета основывается по отношению к получателю на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с получателями;
4) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечение сохранности документов получателя;
7) защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.

100
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және
өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел.: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, сондай-ақ «электрондық үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 20-бабының 2) тармақшасының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 наурыздағы № 243 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz;
2) порталда орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының телефоны бойынша берілуі мүмкін (1414).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не Комитеттің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен қол қойылған қызметті көрсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауапты не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта немесе электронды құжат түрінде беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.

100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по разработке, производству,
приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических
веществ и изделий с их применением»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет) по следующему адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2008 года № 243 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета: www.comprom.kz;
2) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением», либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица Комитета, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).

3) жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжатты;
4) дара кәсіпкер үшін – мемлекеттік қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
5) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда) көшірмесін;
6) қызметтiң жекелеген түрiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымды төленгенiн растайтын (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) құжатты;
7) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды ұсынады.
Лицензиясы бар қызмет түрiнің шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысан бойынша өтініш;
лицензия (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшiрмесi;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қызметтің кiшi түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сәйкес мәлiметтер мен құжаттар.
Алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалтқан, бүлдіріп алған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға құқылы. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін мынадай құжаттарды:
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
телнұсқаны бергені үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін тапсырады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын өзгерткенде;
дара кәсіпкерді қайта тіркеу кезінде оның атауын және мекенжайын өзгерткенде;
заңды тұлғаны біріктіру, қосып жіберу, бөлу немесе өзгерту нысанында қайта құру кезінде;
заңды тұлғаның атауын және (немесе) заңдық мекенжайын өзгерткенде қайта рәсімдеуге жатады.
Қызмет түрiнiң және (немесе) кiшi түрiнiң атауын өзгерткен жағдайда, алушы осы тармақта белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiшті беруге құқылы.
Лицензияларды, лицензия мен лицензияға қосымшаның (болған жағдайда) көшiрмелерiн қайта ресiмдеу кезiнде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алым төлегенiн растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiш бередi.
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны қайта ресiмдеу үшін мынадай құжаттар қажет:
өтiнiш;
лицензияны қайта ресiмдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшiрмесi.
лицензия мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) немесе лицензия салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған (бар болған жағдайда) көшiрмелерi.
Құжаттарды қабылдау кезінде Комитеттің қызметкері негізгі нұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін негізгі нұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарып береді.
Порталға:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат нысанындағы сұрауы.
Құжаттардың деректері:
жеке басының куәлігі;
жарғы электронды сканерленген көшірме түрінде электронды сұрауға бекітіледі;
заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама;
дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
«электронды үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпарат.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу үшін мынадай құжаттар қажет:
лицензияның мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не лицензия болған жағдайда сканерленген көшірмесі электрондық сұрауға бекітіледі;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес кіші қызмет түріне біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны қайта ресiмдеу үшін мыналарды беру қажет:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат түріндегі сұрау;
ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы ақпарат;
лицензиялық мәліметі (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не сканерленген көшірмесі түріндегі лицензия электронды сұрауға бекітіледі.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін және мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті* немесе анықтаманы Комитет портал арқылы ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

3) документ, удостоверяющий личность, - для физического лица;
4) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
5) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованный, в случае непредставления оригинала для сверки);
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
заявление по установленной форме для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
копию лицензии (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии получатель имеет право на получение дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии. Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии необходимы следующие документы:
заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности получатель имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается получателем в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением необходимы следующие документы:
заявление;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копия лицензии (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) (в случае наличия).
При приеме документов сотрудник Комитета сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
На портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя.
Данные документов:
удостоверяющих личность;
устав прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;
свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежного шлюза «электронного правительства» (далее – ПШЭП);
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
данные лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо в случае наличия лицензии сканированная копия прикрепляется к электронному запросу);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением необходимо представить:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя;
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность и свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.

Пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды өзінің өндірістік мұқтажы үшін сатып алатын шаруашылық жүргізуші субъектілер үшін 4-тармақтың 1) тармақшасы бойынша, 2) тармақшадағы жарушының бірыңғай кітапшасының болуы туралы мәліметтерді ұсыну талап етілмейді.
* Барлық берілетін құжаттар көшірмелер түрінде беріледі және заңды тұлғалар үшін мөрмен және мемлекеттік қызметті алушының бірінші басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшін мемлекеттік қызметті алушының қолымен куәландырылады.
«Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен
олар қолданылып жасалған бұйымдарды
әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу
бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
100
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Босатылатын оқ-дәрiлерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел.: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, сондай-ақ «электрондық үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы көрсетеді.

Для хозяйствующих субъектов, приобретающих пиротехнические вещества и изделия с их применением для собственных производственных нужд, представление сведений по подпункту 1), о наличии Единой книжки взрывника по подпункту 2) пункта 4 не требуется.
* Все представляемые документы заверяются печатью и подписью первого руководителя получателя государственной услуги или лица, его замещающего - для юридических лиц, подписью получателя государственной услуги - для физических лиц.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности
по разработке, производству,
приобретению и реализации взрывчатых
и пиротехнических веществ и изделий
с их применением»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению,
утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых
боеприпасов, вооружений, военной техники,
специальных средств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).

2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 20-бабының 3) тармақшасының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери-техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 қаңтардағы № 82 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz;
2) порталда орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының телефоны бойынша берілуі мүмкін (1414).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери-техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның көшірмесін беру не Комитеттің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауабы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы туралы қағаз тасығыштағы немесе электронды құжат түріндегі дәлелді жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Комитетте немесе порталда мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
лицензия беру – осы стандарттың 11-тармағының бірінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – осы стандарттың 11-тармағының жиырма төртінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқаларын беру – осы стандарттың 11-тармағының он төртінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
өтініш берген күні алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексімен белгіленген мөлшерде және тәртіпте қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады.
Мемлекеттiк қызметті портал арқылы алуға электронды сауал берген жағдайда, төлем «электронды үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 31 января 2008 года № 82 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета: www.comprom.kz;
2) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств», либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица Комитета, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги в Комитете или на портале:
выдача лицензии – не позднее пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в первом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в двадцать четвертом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в четырнадцатом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в размере и порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах бюджет» (Налоговый кодекс).
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».

100
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің
экспорты мен импортына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия
телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) мынадай мекенжайда: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, тел.: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 8 (7172) 24-47-94, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 9-бабының 3) тармағына, «Экспорттық бақылау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 6-бабының 5) тармақшасына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің, экспорты мен импортын, сондай-ақ жекелеген тауарлардың импортын автоматты түрде лицензиялау кезіндегі қызметті лицензиялау ережесін, лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және экспорты мен импорты лицензиялануға тиіс тауарлардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 маусымдағы № 578 қаулысына және «Тауарлардың сыртқы сауда саласындағы лицензиялау ережесі туралы келісімге қол қою туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 8 маусымдағы № 851 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) Комитеттің интернет-ресурсында: www.comprom.kz;
2) порталда орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының телефоны бойынша берілуі мүмкін (1414).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi - тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру не Комитеттің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолы қойылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы немесе электронды құжат түріндегі дәлелді жауап болып табылады.

100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции,
подлежащей экспортному контролю»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет) по следующему адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-93, 24-14-07, факс: 24-47-94, также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 3) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», подпункта 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «Об экспортном контроле», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2008 года № 578 «Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю, а также деятельности при автоматическом лицензировании импорта отдельных товаров, квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию и перечня товаров, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию» и постановления Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2009 года № 851 «О подписании Соглашения о правилах лицензирования в сфере внешней торговли товарами».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета: www.comprom.kz;
2) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю», либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица Комитета, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в форме электронного документа.

4) дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін;
5) алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін;
6) жекелеген қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжат (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған);
7) осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сай мәліметтер мен құжаттарды тапсырады.
Алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалтқан, бүлдіріп алған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алуға құқылы. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін мынадай құжаттарды:
1) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
2) телнұсқаны бергені үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін тапсырады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын өзгерткенде;
2) дара кәсіпкерді қайта тіркеу кезінде, оның атауын және мекенжайын өзгерткенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосып жіберу, бөлу немесе өзгерту нысанында қайта құру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауын және (немесе) заңдық мекенжайын өзгерткенде қайта ресімдеуге жатады.
Қайта ресiмдеу туралы өтiнiш лицензияларды, лицензия мен лицензияға қосымшаның (бар болған жағдайда) көшiрмелерiн қайта ресiмдеу кезiнде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде алушымен беріледi.
Тауарлар экспортына және импортына, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімдерге лицензияны қайта ресiмдеу үшін мынадай құжаттар қажет:
өтiнiш;
лицензияны қайта ресiмдеу үшін бюджетке лицензиялық алымды төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшiрмесi.
лицензияның мәліметтері (www.elicense.kz порталында болған жағдайда) не лицензия (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) (бар болған жағдайда) көшiрмелерi.
Құжаттарды қабылдау кезінде Комитеттің қызметкері негізгі нұсқаларды мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтердің және құжаттардың көшірмелерімен салыстырады, одан кейін негізгі нұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Порталға:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат түріндегі сұрауы.
Құжаттардың деректері:
жеке басының куәлігі;
жарғы электронды сканерленген көшірме түрінде электронды сұрауға бекітіледі;
заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама;
дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлік;
«электронды үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпарат;
осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Тауарлардың оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына және импортына лицензия лицензияны қайта ресімдеу үшін мыналарды беру қажет:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат түріндегі сұрау;
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпарат;
лицензия мәліметі (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не сканерленген көшірмесі түріндегі лицензия электронды сұрауға бекітіледі.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін және мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті* немесе анықтаманы Комитет портал арқылы ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

4) копию свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
5) копию свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия видом деятельности (нотариально засвидетельствованный в случае непредставления оригинала для сверки);
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
Получатель вправе получить дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии при утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии. Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии получатель подает следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Заявление о переоформлении подается получателем в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Для переоформления лицензии на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю необходимы следующие документы:
заявление;
копия документа, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии (нотариально засвидетельствованный, в случае непредставления оригинала для сверки);
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копию лицензии (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки) (в случае наличия).
При приеме документов сотрудник Комитета сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
На портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя.
Данные документов:
удостоверяющих личность;
устав прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;
свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежного шлюза «электронного правительства» (далее – ПШЭП);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 5 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для переоформления лицензии на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю необходимо представить:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя;
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, и свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.

5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Комитеттің қызметкерлерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi № 1704 кабинетте, тел.: 8 (7172) 24-07-45 түсiндiріледі.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1 қабат, № 1 кіру, № 2502 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-00.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде дұрыс қызмет көрсетпеуіне шағымды алушылар мына мекенжай бойынша өтініш жолымен Комитетке жібереді:
1) Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73.
2) порталда саll–орталығының телефон нөмірімен (1414).
23. Мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда алушы заңнамамен белгiленген тәртiппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін субъектіге немесе лауазымды тұлғаның атына жазылуы тиіс.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (құжаттарда жеке басын куәландыратын бар болған кезде), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға алушы қол қоюы тиіс. Шағымды берген кезде субъектінің атауы немесе кімнің әрекетіне шағым жасалса, соның лауазымы, тегі және лауазымды тұлғалардың аты-жөні, шағымдану себебі мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген мерзімде қаралады. Алушыға тiркелген күнi мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi. Алушыға шағымды қарау нәтижелері жазбаша түрде поштамен хабарланады.
Алушының порталы арқылы электронды сұрауды жібергеннен кейін «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол мемлекеттік органда (жеткізу, тіркеу, орындау, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап туралы белгі) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.
26. Алушылар үшін қосымша пайдалы ақпаратты мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73, Комитеттің интернет-ресурсынан: www.comprom.kz, сондай-ақ саll–орталығының телефон нөмірінен (1414) алуға болады.
«Тауарлардың, оның ішінде экспорттық
бақылауға жататын өнімнің экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
1-қосымша
Экспорт лицензиясына өтiнiш

5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) сотрудников Комитета в процессе предоставления государственной услуги разъясняется в кабинете № 1704, тел. 8 (7172) 24-07-45.
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону саll–центра (1414).
В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», 1 этаж, вход № 1, кабинет № 2502, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-00.
22. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги получателем направляются путем обращения:
1) в Комитет по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73;
2) на портале, по номеру телефона саll–центра (1414).
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
После отправки электронного обращения через портал получателя из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Дополнительную полезную информацию для получателей можно получить по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73, на интернет-ресурсе Комитета: www.comprom.kz, а также по телефону саll–центра: (1414).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
экспорт и импорт товаров, в том
числе продукции, подлежащей
экспортному контролю»
Заявление на лицензию на экспорт

1. № ЛИЦЕНЗИЯ
2. Өтiнiш берушi, оның мекен-жайы, телефоны
3. Тапсырма бойынша (ұйым, кәсiпорын, оның мекен-жайы, телефоны)
7. Сатып алушы, оның мекен-жайы
4. Әзiрлеушi, оның мекен-жайы
8. Сатып алушының елi
5. Баратын елi
9. Қолданылу мерзiмi
6. Кеден органы
10. Мәмiле сипаты
11. Төлем валютасы
12. Тауардың атауы мен толық сипаттамасы
13. Тауардың ҚР СЭҚ ТН бойынша коды
15. Өлшем бiрлiгi ҚР СЭҚ ТН бойынша (негiзгi/қосалқы
17. Жалпы құны (мың):
төлем валютасында:
теңгеде:
USD долларында:
14. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды
16. Саны
18. Лицензия сұрау үшiн негiз
20. Келiсiлдi
19. Өтiнiш берушiден
Т.А.Ә.
лауазымы
қолы, МО     күнi
21. ҚР мемлекеттiк органы -
лицензиар
Өтiнiш қарауға қабылданды
200__ ж. "___" __________
22. Есеп айыру (валюталық) шоттарының нөмiрлерi, банк бөлiмшелерiнiң атауы
23. Лицензияның ерекше шарттары
«Тауарлардың, оның ішінде экспорттық
бақылауға жататын өнімнің экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
2-қосымша
Импорт лицензиясына өтiнiш
1. № ЛИЦЕНЗИЯ
2. Өтiнiш берушi, оның мекен-жайы, телефоны
3. Тапсырма бойынша (ұйым, кәсiпорын, оның мекен-жайы, телефоны)
7. Сатушы, оның мекен-жайы
4. Тұтынушы, оның мекен-жайы
8. Сатушының елi
5. Шыққан елi
9. Қолданылу мерзiмi
6. Кеден органы
10. Мәмiле сипаты
11. Төлем валютасы
12. Тауардың атауы мен толық сипаттамасы
13. Тауардың ҚР СЭҚ ТН бойынша коды
15. Өлшем бiрлiгi ҚР СЭҚ ТН бойынша (негiзгi/қосалқы)
17. Жалпы құны (мың):
төлем валютасында:
теңгеде:
USD долларында:
14. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды
16. Саны
18. Лицензия сұрау үшiн негiз
20. Келiсiлдi
19. Өтiнiш берушi
Т.А.Ә.
лауазымы
қолы, МО     күнi
21. ҚР мемлекеттiк органы -
лицензиар
Өтiнiш қарауға қабылданды
200__ ж. "___" __________
22. Есеп айыру (валюталық) шоттарының нөмiрлерi, банк бөлiмшелерiнiң атауы
23. Лицензияның ерекше шарттары
«Тауарлардың, оның ішінде экспорттық
бақылауға жататын өнімнің экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
3-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтініш
1. № Өтініш
2. Қолдану кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңіне|
3. Лицензия типі
|ЭКСПОРТ
4. Келісім-шарт
жылғы ________ № ________
5. Өтініш беруші|
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісім-шарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтінім берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі         Күні
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензиясын беру өтінішіне қосымша
жылғы     №     лицензияға қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ №    парақ

1. ЛИЦЕНЗИЯ №
2. Заявитель, его адрес, телефон
3. По поручению (организация, предприятие, адрес, телефон)
7. Покупатель, его адрес
4. Изготовитель, его адрес
8. Страна покупателя
5. Страна назначения
9. Срок действия
6. Таможенный орган
10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и полная характеристика товара
13. Код товара по ТН ВЭД РК
15. Ед. измерения по ТН ВЭД РК (основная/ дополнительная)
17. Общая стоимость (в тысячах) в
валюте платежа:
тенге:
долларах USD:
14. Код товара по контрольным спискам
16. Количество
18. Основание для запроса лицензии
20. Согласовано
19. От заявителя
Ф.И.О.
должность
подпись, МП дата
21. Государственный орган РК - лицензиар
Заявление принято к рассмотрению
"___" __________ 200__г.
22. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование отделений банков
23. Особые условия лицензии
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
экспорт и импорт товаров, в том
числе продукции, подлежащей
экспортному контролю»
Заявление на лицензию на импорт
1. ЛИЦЕНЗИЯ №
2. Заявитель, его адрес, телефон
3. По поручению (организация, предприятие, адрес, телефон)
7. Продавец, его адрес
4. Потребитель, его адрес
8. Страна продавца
5. Страна происхождения
9. Срок действия
6. Таможенный орган
10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и полная характеристика товара
13. Код товара по ТН ВЭД РК
15. Ед. измерения по ТН ВЭД РК (основная/ дополнительная)
17. Общая стоимость
(в тысячах) в:
валюте платежа:
тенге:
долларах USD:
14. Код товара по контрольным спискам
16. Количество
18. Основание для запроса лицензии
20. Согласовано
19. От заявителя
Ф.И.О.
должность
подпись, МП дата
21. Государственный орган РК - лицензиар
Заявление принято к рассмотрению
"___" __________ 200__г.
22. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование отделений банков
23. Особые условия лицензии
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
экспорт и импорт товаров, в том
числе продукции, подлежащей
экспортному контролю»
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии | ЭКСПОРТ
4. Контракт
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
ФИО
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
Приложение к заявлению о выдаче лицензии
на экспорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №

18. Өтінім берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі       Күні
«Тауарлардың, оның ішінде экспорттық
бақылауға жататын өнімнің экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
4-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия беру туралы өтініш
1. № өтініш
2. Қолдану кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңіне|
3. Лицензия типі
|ИМПОРТ
4. Келісім-шарт
жылғы ________ № ________
5. Өтініш беруші|
6. Сатушы
7. Жөнелтілетін ел|
8. Сатушының елі|
9. Келісім-шарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтінім берушінің уәкілетті тұләасы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі       Күні
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензиясын беру өтінішіне қосымша
жылғы     №     лицензияға қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ №    парақ
18. Өтінім берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі       Күні
«Тауарлардың, оның ішінде экспорттық
бақылауға жататын өнімнің экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
5-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар
(материалдар мен құжаттар)*
Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң экспорты және импорты жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiнде, сондай-ақ жекелеген тауарлардың импортын автоматты түрде лицензиялау кезiнде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мыналардың болуын қамтиды:
1.
экспорты мен импорты лицензиялауға жататын тауарларға, оның iшiнде экспорттық бақылауға жататын өнiмге және импорты автоматты түрде лицензиялауға жататын жекелеген тауарларға сыртқы сауда мәмiлелерiне қатысушылар арасындағы сатып алу-сату келiсiм-шарты (шарты) немесе өзге де иелiктен шығару құжаты;
2.
егер өтiнiш берушi ретiнде делдал әрекет етсе, экспорты мен импорты лицензиялауға жататын тауарларды, оның iшiнде экспорттық бақылауға жататын өнiмдi және импорты автоматты түрде лицензиялауға жататын жекелеген тауарларды экспорттаушы және өндiрушi немесе импорттаушы мен тұтынушы арасындағы шарттар;
3.
егер оларға қатысты iшкi нарықта лицензиялау енгiзiлген қызметтiң осындай түрi тауар айналымына байланысты болған жағдайда қызметтiң тиiстi түрiн жүзеге асыруға арналған лицензия;
4.
Қазақстан Республикасынан импортталатын өнiмнiң тек түпкi пайдаланушы елдiң мұқтажы және қазақстандық тараптың келiсiмiнсiз үшiншi елдерге керi экспорттауға немесе беруге жол бермеу үшiн ғана пайдаланылатыны туралы алушы елдiң мiндеттемелерiнен тұратын алушы елдiң уәкiлеттi мемлекеттiк органы берген түпкi пайдаланушының сертификатының түпнұсқасы (экспорттық бақылауға жататын өнiмдi экспорттаған кезде).*

18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
Должность
Подпись и печать Дата
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
экспорт и импорт товаров, в том
числе продукции, подлежащей
экспортному контролю»
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия с дд.мм.гггг по дд.мм.гггг |
3. Тип лицензии | импорт
4. Контракт № от
5. Заявитель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по етн вэд и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фио
должность
телефон
Подпись и печать дата
Приложение к заявлению о выдаче лицензии
на импорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
Всего листов лист №
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.и.о.
Должность
подпись и печать дата
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
экспорт и импорт товаров, в том
числе продукции, подлежащей
экспортному контролю»
Сведения и документы в соответствии с квалификационными
требованиями (материалы и документы)
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по экспорту и импорту товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю, а также при автоматическом лицензировании импорта отдельных товаров включают наличие:
1
контракт (договор) купли-продажи или иного документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки на товары, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию, в том числе продукцию, подлежащую экспортному контролю, и на отдельные товары, импорт которых подлежит автоматическому лицензированию;
2
договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товаров, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю, и отдельных товаров, импорт которых подлежит автоматическому лицензированию, если в качестве заявителя выступает посредник;
3
лицензии на осуществление соответствующего вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на внутреннем рынке;
4
оригинала сертификата конечного пользователя (при экспорте продукции, подлежащей экспортному контролю), выданного уполномоченным государственным органом страны-получателя, содержащего обязательства страны-получателя об использовании импортируемой из Республики Казахстан продукции только для нужд этой страны и недопущении ее реэкспорта или передачи в третьи страны без согласия казахстанской стороны.
Документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 3), представляются в виде копий и заверяются печатью и подписью первого руководителя заявителя или лица, его замещающего - для юридических лиц; подписью заявителя - для физических лиц.
5
На получение лицензий на экспорт (импорт) отдельных товаров заявителем предоставляются

1), 2) және 3) тармақшаларда көрсетiлген құжаттар көшiрмелер түрiнде берiледi және заңды тұлғалар үшiн мөрмен және өтiнiш берушi бiрiншi басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшiн өтiнiш берушiнiң қолымен куәландырылады.
5.
Жекелеген тауарлардың экспортына (импортына) лицензиялар алу үшiн өтiнiш берушi мыналарды ұсынады:
"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес 0 санатына жатқызылған ядролық материалдардың, технологиялардың, құрылғылардың және жабдықтардың экспорты (импорты) кезiнде:
ядролық қаруы жоқ елдерге экспорттаған кезде - импорттаушы елдiң құзыреттi мемлекеттiк органы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы растаманың түпнұсқасы;
импорттау кезiнде - Қазақстан Республикасындағы түпкi пайдаланушы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы растамасының түпнұсқасы, сондай-ақ тауар шыққан елдiң құзыреттi органдары берген тауардың шығу тегi туралы сертификаттың көшiрмесi;
растама ядролық экспорттың (импорттың) алынған заттары, сондай-ақ олардың негiзiнде немесе оларды пайдалану нәтижесiнде өндiрiлген ядролық және арнайы ядролық емес материалдар, құрылғылар мен жабдықтар:
- ядролық қару мен басқа да ядролық жарылғыш құрылғылар өндiру үшiн немесе қандай да бiр әскери мақсатқа қол жеткiзу үшiн пайдаланылмайтыны;
- оларды iс жүзiнде пайдаланудың бүкiл мерзiмi iшiнде Атом энергиясы жөнiндегi халықаралық агенттiктiң (АТЭХАГ) кепiлдiгiнде тұратындығы;
- АТЭХАГ ұсынғаннан төмен болмайтын деңгейдегi физикалық қорғау шараларымен қамтамасыз етiлетiндiгi;
- тек 1) тармақшаның бесiншi, алтыншы, жетiншi абзацтарында көзделген шарттарда және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Атом энергетикасы комитетiнiң жазбаша келiсiмi болған кезде керi экспортталатыны (экспортталатыны) немесе алушы елдiң заңды құзырынан берiлетiнi туралы мiндеттемелердi қамтуы тиiс.
6.
"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-санаттарға жатқызылған (ядролық жеткiзiп берушi тобы (ЯЖТ) үшiн ғана) жабдықтарды, материалдарды және қосарлы пайдаланудың тиiстi технологияларын экспорттаған (импорттаған) кезде:
ядролық қаруы жоқ елдерге экспорттаған кезде - импорттаушы елдiң түпкi пайдаланушысы тарапынан алынатын тауардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы растаманың түпнұсқасы;
импорттау кезiнде - Қазақстан Республикасындағы түпкi пайдаланушы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы растамасының түпнұсқасы, сондай-ақ тауар шыққан елдiң құзыреттi органдары берген тауардың шығу тегi туралы сертификаттың көшiрмесi;
растама ядролық экспорттың (импорттың) алынған заттары, сондай-ақ олардың негiзiнде немесе оларды пайдалану нәтижесiнде өндiрiлген ядролық және арнайы ядролық емес материалдар, құрылғылар мен жабдықтар:
- ядролық қару мен басқа да ядролық жарылғыш құрылғыларды өндiру үшiн немесе қандай да бiр әскери мақсатқа қол жеткiзу үшiн пайдаланылмайтыны;
- АТЭХАГ кепiлдiгiнде тұрмаған ядролық отын циклi саласындағы қызметте пайдаланылмайтыны;
- тек 2) тармақшаның бесiншi, алтыншы абзацтарында көзделген шарттарда және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Атом энергетикасы комитетiнiң жазбаша келiсiмi болған кезде керi экспортталатыны (экспортталатыны) немесе алушы елдiң заңды құзырынан берiлетiнi туралы мiндеттемелердi қамтуы тиiс;
7.
иондаушы сәуле шығару көздерiнiң және изотоптардың, рентгендiк, альфа-, бета-, гамма- немесе нейтрондық сәулеленудi (аппаратураға қосалқы бөлшектердi қоспағанда) пайдалануға негiзделген аппаратураның импорты кезiнде:
тиiстi аумақтағы мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарында ресiмделген тапсырыс-өтiнiмнiң түпнұсқасы;
тауар шыққан елдiң құзыреттi органы берген тауардың шығу тегi туралы сертификаттың көшiрмесi;
8.
экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң экспорты (импорты) кезiнде:
әкелiнетiн немесе әкетiлетiн заттар мен материалдардың атауы мен саны (салмағы); оны әкелу (әкету) үшiн жауапты адамның тегi, аты, әкесiнiң аты, жеке куәлiгiнiң немесе паспортының сериясы мен нөмiрi; заттар мен құралдар әкетiлетiн немесе әкелiнетiн мемлекет; әкелу немесе әкету жүзеге асырылатын кеден пунктi көрсетiлетiн кәсiпорын, мекеме, ұйым басшысының қолдаухаты;
экспорты мен импорты лицензиялануға тиiс тауарларға, оның iшiнде экспорттық бақылауға жататын өнiмге сыртқы сауда мәмiлесiне қатысушылар арасындағы сатып алу-сату келiсiм шартының (шартының) немесе өзге де иелiктен айыру құжатының көшiрмесi;
егер өтiнiш берушi ретiнде делдал әрекет етсе, экспорты мен импорты лицензиялануға тиiс тауарларды, оның iшiнде экспортты бақылауға жататын өнiмдердi экспорттаушы және өндiрушi немесе импорттаушы мен тұтынушы арасындағы шарттардың көшiрмесi;
егер мұндай қызмет түрi оларға қатысты iшкi нарықта лицензиялау енгiзiлген қызметтiң тауар айналымына байланысты болса, қызметтiң тиiстi түрiн жүзеге асыруға арналған лицензияның көшiрмелелерi;
заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiктiң және статистикалық карточканың көшiрмелерi;
Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң экспорты мен импортын, сондай-ақ жекелеген тауарлардың импортын автоматты түрде лицензиялау кезiндегi қызметтi лицензиялау ережесiне 1 және 2-қосымшаларға сәйкес импортқа (экспортқа) лицензия алуға өтiнiш;
9.
азаматтық және қызметтiк қару мен патрондардың экспорта және импорты кезiнде:
аумақтық iшкi iстер органы берген қару мен оның патрондарын сатып алуға (импорттау үшiн) лицензияның көшiрмелерi;
азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының сәйкестiгiн растау жөнiндегi уәкiлеттi орган берген сәйкестiк сертификатының көшiрмесi (егер қару Мемлекеттiк кадастрға енгiзiлген жағдайда);
қару мен пайдаланылатын патрондардың атауы мен моделiнiң белгiсi (патрондардың үлгiсi) туралы ақпаратты, негiзгi техникалық көрсеткiштерiн, қаруды дайындаушы елдiң және фирманың атауы, оның түрлi-түстi фотосуретi (егер қару кадастрға енгiзiлмеген жағдайда);
алушы заңды тұлғаға қару мен оның патрондары әкетiлетiн шетел мемлекетiнiң уәкiлеттi мемлекеттiк iшкi iстер органы қару мен оның патрондарын сатып алуға және әкелуге (экспортқа лицензияға арналған өтiнiш келiсiлген кезде) берген рұқсаттардың (лицензиялардың) көшiрмелерi;
10.
жарылғыш заттардың, жару құралдарының және оқ-дәрiнiң (аңшылықтан басқа) (бұдан әрi - ЖЗ және ЖМ) экспорты (импорт) кезiнде:
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң (бұдан әрi - ТЖМ) аумақтық органы берген ЖЗ мен ЖМ сатып алуға (импорттау үшiн) рұқсаттың (куәлiктiң) көшiрмелерi;
аумақтық iшкi iстер органы берген ЖЗ мен ЖМ сатып алуға (импорттау үшiн) рұқсаттың көшiрмесi;
ТЖМ-нiң аумақтық органы берген қойманы ЖЗ мен ЖМ сақтау үшiн (базистiк, шығыстық) пайдалануға рұқсаттың көшiрмесi;
аумақтық iшкi iстер органы берген ЖЗ мен ЖМ сақтауға арналған рұқсаттың көшiрмесi;
ЖЗ мен ЖМ автомобиль көлiгiмен тасымалданған жағдайда мынадай құжаттардың көшiрмелерi ұсынылады: аумақтық жол полициясы органы берген көлiк құралын қауiптi жүктердi тасымалдауға жiберу туралы рұқсат, қауiптi жүктердi тасымалдауға рұқсат және тасымалдау құқығына арналған лицензия;
11.
азаматтық пиротехникалық бұйымдардың экспорты (импорты) кезiнде:
аумақтық iшкi iстер органы азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сатып алуға (импорттау үшiн) берген лицензияның көшiрмесi;
аумақтық iшкi iстер органы азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтауға берген рұқсаттың көшiрмесi;
ТЖМ-нiң аумақтық органы берген азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтау үшiн қойманы (базистiк, шығыстық) пайдалануға рұқсаттың көшiрмесi.
12.
улардың экспорты (импорты) кезiнде:
уларды автомобиль көлiгiмен тасымалдаған жағдайда мынадай құжаттардың көшiрмелерi ұсынылады:
аумақтық жол полициясы органы берген көлiк құралын қауiптi жүктердi тасымалдауға жiберу туралы рұқсат, қауiптi жүктердi тасымалдауға рұқсат және тасымалдау құқығына арналған лицензия;
13.
улардың, пестицидтердiң (улы химикаттардың), рентген жабдықтарынының экспорты (импорты) кезiнде:
рентген жабдығын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
рентген сәулелену көздерiмен жұмыс iстеу құқығына лицензияның көшiрмесi;
пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiруге (формуляциялауға) және/немесе сатуға және/немесе аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен пайдалануға арналған лицензиялардың көшiрмелерi;
егер пестицидтердi (улы химикаттарды) бүрiккiш немесе өзiне меншiк құқығында немесе жер пайдалану құқығында тиесiлi жер учаскесiнде қызметтiң тиiстi түрiне арналған лицензияда көзделмеген басқа техникамен қолдану үшiн импорттайтын тұтынушы өтiнiш берушi ретiнде әрекет етсе, жер учаскесiне құқық белгiлейтiн құжаттардың нотариалды расталған көшiрмелерi мен пестицидтер (улы химикаттар) санының химиялық өңдеуге қажеттi есептемелерi;
келiсiм-шарттың (шарттың) көшiрмесi. Егер сатушы ретiнде дистрибьютор компания әрекет етсе, өтiнiш берушi дистрибьютор компания мен пестицидтi (улы химикатты) тiркеушi фирманың арасындағы лицензиялық келiсiмнiң көшiрмесiн немесе пестицидтi (улы химикатты) тiркеушi фирманың дистрибьютор компания Қазақстан Республикасының аумағына әкелетiн пестицидтi (улы химикатты) сату құқығына рұқсат-хат ұсынады;
рентген жабдығының импортына тапсырыс-өтiнiм;
химиялық өнiмнiң қауiпсiздiгi паспорты;
пестицидтердi (улы химикаттарды), уларды сақтауға арналған қойманың санитарлық паспорты (санитарлық-эпидемиологиялық қорытынды);
14.
сары ("ақ") фосфордың, улардың, пестицидтердiң (улы химикаттардың), өнеркәсiп қалдықтарының экспорта (импорты) кезiнде:
Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Әлеуеттi уытты химиялық заттардың халықаралық тiркелiмi базасынан әлеуеттi уытты химиялық заттардың (қалдықтарды қоса алғанда) сипаттамасын беру бойынша ақпараттық карта;
қоршаған ортаны ластағаны үшiн экологиялық сақтандыру жөнiндегi сақтандыру полисi;
уытты қалдықтарды, химиялық заттарды тасымалдау, сақтау, қолдану немесе қайта өңдеу кезiнде мемлекеттiк бақылауды жүргiзу мүмкiндiгi туралы Департаменттердiң, Департамент филиалдарының растау хаты;
сақтау қоймасының санитарлық паспорты;
сақтау қоймаларының жаңаларын салу немесе оларды қайта жаңарту кезiнде мемлекеттiк экологиялық сараптаманың оң қорытындысы;
егер, өтiнiш берушi ретiнде делдал әрекет еткен жағдайда, қалдықтарды, оның iшiнде пайдаланылған өнiм ыдыстарын кәдеге жаратуға, сақтауға және көмуге кәсiпорынмен жасалған шарт ұсынылады және тауарды кейiннен тұтынушыларға сату үшiн келiсiм-шарттарда (шарттарда) пайдаланылған өнiмнiң ыдысын мiндеттi түрде қайтаруды көздеу қажет;
келiсiм-шарттарда (шарттарда) өсiмдiктердi қорғаудың химиялық құралдарының, химиялық (уытты) заттардың және өнеркәсiп қалдықтарының импорты кезiнде ақаулы тауарларды экспорттаушыға қайтару тәртiбiн көздеу қажет;
15.

1) при экспорте (импорте) ядерных материалов, технологий, установок и оборудования, отнесенных к Категории 0, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю":
при экспорте в страны, не обладающие ядерным оружием - оригинал заверения со стороны компетентного государственного органа страны импортера о мирном использовании получаемых товаров;
при импорте - оригинал заверения со стороны конечного пользователя в Республике Казахстан о мирном использовании получаемых товаров, а также копию сертификата происхождения товара, выданные компетентными органами страны происхождения;
заверения должны содержать обязательства о том, что полученные предметы ядерного экспорта (импорта), а также произведенные на их основе или в результате их использования ядерные и специальные неядерные материалы, установки и оборудование:
- не будут использоваться для производства ядерного оружия и других ядерных взрывных устройств или для достижения какой-либо военной цели;
- будут находиться под гарантиями Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) в течение всего срока их фактического использования;
- будут обеспечены мерами физической защиты на уровнях, не ниже рекомендованных МАГАТЭ;
- будут реэкспортироваться (экспортироваться) или передаваться из-под юрисдикции страны-получателя только на условиях, предусмотренных в абзацах пятом, шестом, седьмом подпункта 1) и при наличии письменного согласия Комитета по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
6
при экспорте (импорте) оборудования, материалов и соответствующих технологий двойного использования, отнесенных к Категориям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 (только для группы ядерных поставщиков (ГЯП) в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю":
при экспорте в страны, не обладающие ядерным оружием - оригинал заверения со стороны конечного пользователя страны импортера о мирном использовании получаемых товаров;
при импорте - оригинал заверения со стороны конечного пользователя в Республике Казахстан о мирном использовании получаемых товаров, а также копию сертификата происхождения товара, выданные компетентными органами страны происхождения;
заверения должны содержать обязательства о том, что полученные предметы ядерного экспорта (импорта), а также произведенные на их основе или в результате их использования ядерные и специальные неядерные материалы, установки и оборудование:
- не будут использоваться для производства ядерного оружия и других ядерных взрывных устройств или для достижения какой-либо военной цели;
- не будут использоваться в деятельности в области ядерного топливного цикла, не поставленной под гарантии МАГАТЭ;
- будут реэкспортироваться (экспортироваться) или передаваться из-под юрисдикции страны-получателя только на условиях, предусмотренных в абзацах пятом, шестом подпункта 2) и при наличии письменного согласия Комитета по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
7
при импорте источников ионизирующего излучения и изотопов, аппаратуры, основанной на использовании рентгеновского, альфа-, бета-, гамма- или нейтронного излучений (за исключением запасных частей к аппаратуре):
оригинал заказа-заявки, оформленной в органах государственного санитарно-эпидемиологического надзора на соответствующей территории;
копию сертификата происхождения товара, выданный компетентным органом страны происхождения;
8
при экспорте (импорте) продукции, подлежащей экспортному контролю:
ходатайство руководителя предприятия, учреждения, организации, где указываются наименование и количество (вес) ввозимых или вывозимых веществ и материалов; фамилия, имя, отчество, серия и номер удостоверения личности или паспорта лица, ответственного за ввоз (вывоз); государство, из которого вывозятся или куда ввозятся предметы и вещества; таможенный пункт, через который осуществляется ввоз или вывоз;
копию контракта (договора) купли-продажи или иного документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки на товары, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию, в том числе продукцию, подлежащую экспортному контролю;
копия договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товаров, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю, если в качестве заявителя выступает посредник;
копии лицензии на осуществление соответствующего вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на внутреннем рынке;
копии свидетельства о государственной регистрации юридического лица и статистической карточки;
заявление на лицензию на импорт (экспорт), согласно приложениям 1, 23 и 4 к Правилам лицензирования экспорта и импорта товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю, а также деятельности при автоматическом лицензировании импорта отдельных товаров, утвержденных Правительством Республики Казахстан;
9
при экспорте (импорте) гражданского и служебного оружия и патронов:
копии лицензии на приобретение (для импорта) оружия и патронов к нему, выданной территориальным органом внутренних дел;
копию сертификата соответствия, выданного уполномоченным органом по подтверждению соответствия (в случае если оружие внесено в Государственный кадастр) гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
информацию о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и фирмы-изготовителя оружия, его цветная фотография (в случае если оружие не внесено в кадастр);
к нему, выданные юридическому лицу-получателю уполномоченным государственным органом внутренних дел иностранного государства, куда вывозится оружие и патроны к нему (при согласовании заявления на лицензию на экспорт);
10
при экспорте (импорте) взрывчатых веществ, средств взрывания и пороха (кроме охотничьего) (далее - ВВ и ВМ):
копии разрешения (свидетельства) на приобретение (для импорта) ВВ и ВМ, выданного территориальным органом Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - МЧС);
копии разрешения на приобретение (для импорта) ВВ и ВМ выданного территориальным органом внутренних дел;
копии разрешения на эксплуатацию склада (базисного, расходного) для хранения ВВ и ВМ, выданного территориальным органом МЧС;
копии разрешения на хранение ВВ и ВМ выданного территориальным органом внутренних дел;
в случае транспортировки ВВ и ВМ автомобильным транспортом предоставляются копии следующих документов: разрешения о допуске транспортного средства к перевозке опасных грузов, выданное территориальным органом дорожной полиции, разрешения на перевозку и лицензии на право перевозки опасных грузов;
11
при экспорте (импорте) гражданских пиротехнических изделий:
копию лицензии на приобретение (для импорта) гражданских пиротехнических изделий, выданной территориальным органом внутренних дел;
копию разрешения на хранение гражданских пиротехнических изделий, выданного территориальным органом внутренних дел;
копию разрешения на эксплуатацию склада (базисного, расходного) для хранения гражданских пиротехнических изделий, выданного территориальным органом МЧС;
12
при экспорте (импорте) ядов:
в случае транспортировки ядов автомобильным транспортом предоставляются следующие копии документов:
разрешения о допуске транспортного средства к перевозке опасных грузов, выданное территориальным органом дорожной полиции, разрешения на перевозку и лицензии на право перевозки опасных грузов;
13
при экспорте (импорте) ядов, пестицидов (ядохимикатов), рентгеновского оборудования:
копию свидетельства о государственной регистрации рентгеновского оборудования;
копию лицензии на право обращения с источниками рентгеновского излучения;
копии лицензий на производство (формуляцию) и/или реализацию и/или применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами;
в случае, если в качестве заявителя выступает потребитель, импортирующий пестициды (ядохимикаты) для применения опрыскивающей или другой техникой, не предусмотренной лицензией на соответствующий вид деятельности на земельном участке, принадлежащем ему на праве собственности или праве землепользования, представляются нотариально заверенные копии правоустанавливающих документов на земельный участок и расчеты, необходимых для химической обработки количеств пестицидов (ядохимикатов);
копию контракта (договора). В случае если в качестве продавца выступает компания-дистрибьютор, заявителем представляется копия лицензионного соглашения между компанией-дистрибьютором и фирмой-регистрантом пестицида (ядохимиката) или письмо-разрешение от фирмы-регистранта пестицида (ядохимиката) на право реализации ввозимого компанией-дистрибьютором пестицида (ядохимиката) на территории Республики Казахстан;
заказ-заявка на импорт рентгеновского оборудования;
паспорт безопасности химической продукции;
санитарный паспорт (санитарно-эпидемиологическое заключение) на склад для хранения пестицидов (ядохимикатов), ядов;
14
при экспорте (импорте) фосфора желтого ("белого"), ядов, пестицидов (ядохимикатов), промышленных отходов:
информационная карта по представлению характеристик потенциальных токсичных химических веществ (включая отходы) из базы Международного регистра потенциально токсичных химических веществ Организации Объединенных Наций;
страховой полис по экологическому страхованию за загрязнение окружающей среды;
письмо-подтверждение Департаментов, филиалов Департаментов, о возможности проведения государственного контроля при перевозке, хранении, применении или переработке токсичных отходов, химических веществ;
санитарный паспорт склада хранения;
положительное заключение государственной экологической экспертизы при строительстве новых или реконструкции складов хранения;
в случае, если в качестве заявителя выступает посредник, представляется договор с предприятием на утилизацию, хранение и захоронение отходов, в том числе тары из-под использованной продукции и в дальнейшей реализации товара потребителям необходимо в контрактах (договорах) предусмотреть обязательный возврат тары из-под использованной продукции;
в контрактах (договорах) необходимо предусмотреть порядок возврата экспортеру бракованных товаров при импорте химических средств защиты растений, химических (токсичных) веществ и промышленных отходов;
15

"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес 9-санатқа жатқызылған экспорттық бақылауға жататын тауарлардың экспорты (импорты) кезiнде:
экспортталатын өнiмге техникалық ұсыныс (алдын ала жоба) және техникалық жоба;
16.
жедел iздестiру iс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдардың (олардың жинақтауыштарын және қосалқы бөлшектерiн, қолданбалы бағдарламалардың пакеттерiн қоса алғанда), олардың нормативтiк-техникалық құжаттамасының (конструкторлық және пайдалану құжаттамасын қоса алғанда) экспорты (импорты) кезiнде:
экспортталатын (импортталатын) тауарды арнайы техникалық құралдарға жатқызу мәнiне арналған техникалық зерттеу қорытындысы.
17.
Ескертпе:
*Импорттаушы елдiң түпкi пайдаланушысының сертификатының түпнұсқалылығын тексерудi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi жүзеге асырады.
* Барлық берілетін құжаттар көшірмелер түрінде беріледі және заңды тұлғалар үшін мөрмен және мемлекеттік қызметті алушының бірінші басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшін мемлекеттік қызметті алушының қолымен куәландырылады.
«Тауарлардың, оның ішінде экспорттық
бақылауға жататын өнімнің экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
6-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
100
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен
қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және
өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты

при экспорте (импорте) товаров, подлежащей экспортному контролю отнесенных к Категории 9 в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю":
техническое предложение (аванпроект) или технический проект на экспортируемую продукцию;
16
при экспорте (импорте) специальных технических средств для проведения оперативно-розыскных мероприятий (включая комплектующие и запасные части к ним, пакеты прикладных программ), нормативно-технической документации к ним (включая конструкторскую и эксплуатационную):
заключение по техническому исследованию на предмет отнесения экспортируемого (импортируемого) товара к специальным техническим средствам.
17
Примечание:
* проверка подлинности сертификата конечного пользователя страны-импортера осуществляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
* Все представляемые документы заверяются печатью и подписью первого руководителя получателя государственной услуги или лица, его замещающего - для юридических лиц, подписью получателя государственной услуги - для физических лиц.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
экспорт и импорт товаров, в том
числе продукции, подлежащей
экспортному контролю»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке),
хранению, переработке и реализации юридическими лицами
лома и отходов цветных и черных металлов»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар), сондай-ақ «электрондық үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 12-бабының 6) тармақшасының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 31 қаңтардағы № 80 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың интернет-ресурстарында;
2) порталда орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының телефоны бойынша берілуі мүмкін (1414).
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен қол қойылған қызметті көрсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауап, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы туралы қағаз тасығыштағы немесе электронды құжат түріндегі дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органдарда немесе порталда мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
лицензия беру – осы стандарттың 11-тармағының бірінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – осы стандарттың 11-тармағының он алтыншы абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;
лицензия телнұсқаларын беру – осы стандарттың 11–тармағының сегізінші абзацында айқындалған қажетті құжаттарды алушы берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
өтініш берген күні алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей (городов республиканского значения, столицы) (далее – уполномоченные органы), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 6) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 31 января 2008 года № 80 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсах уполномоченных органов, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченных органах или на портале:
выдача лицензии – не позднее пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в первом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в шестнадцатом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в восьмом абзаце пункта 11 настоящего стандарта;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения - не более 20 минут.

8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексімен белгіленген мөлшерде және тәртіппен қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады.
Мемлекеттiк қызметті портал арқылы алуға электронды сауал берген жағдайда, төлем «электронды үкіметтің» төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі - ЭҮТШ) жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органдардың осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетіп қызмет көрсету көзделмеген.
2) портал – тәулік бойы жұмыс істейді.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органдардың ғимараттарында, онда дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдайлар, күтуге жайлы жағдай жасалған күту орны және қажетті құжаттарды дайындау орны көзделген, онда толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2) порталда – жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы не оның өкілі (сенімхат бойынша) уәкілетті органға не порталға мынадай құжаттарды:
Уәкілетті органға:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес заңды тұлға үшін белгіленген нысан бойынша өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – мемлекеттік қызметті алушы жарғысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаны ұсынбаған жағдайда) көшірмесін;
4) қызметтiң жекелеген түрiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымды төленгенiн растайтын (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) құжатты;
5) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сай мәліметтер мен құжаттарды тапсырады.
Алушы лицензияны жоғалтқан, бүлдіріп алған кезде лицензияның телнұсқасын алуға құқылы. Лицензияның телнұсқасын алу үшін мынадай құжаттарды:
лицензияның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
телнұсқаны бергені үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін тапсырады.
Лицензия мынадай жағдайларда:
заңды тұлғаны біріктіру, қосып жіберу, бөлу немесе өзгерту нысанында қайта құру кезінде;
заңды тұлғаның атауын және (немесе) заңдық мекенжайын өзгерткенде қайта ресімдеуге жатады.
Қызмет түрiнiң атауын өзгерткен жағдайда, алушы осы тармақта белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiшті беруге құқылы.
Лицензияның көшірмесін (бар болған жағдайда), лицензияны қайта ресiмдеу кезiнде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алым төлегенiн растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiштi бередi.
Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресiмдеу үшін мынадай құжаттар қажет:

8. Государственная услуга предоставляется на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в размере и порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
9. График работы:
1) уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено;
2) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в зданиях уполномоченных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с комфортными условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков;
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель либо его представитель (по доверенности) представляют следующие документы в уполномоченный орган либо на портал:
в уполномоченный орган:
1) заявление по установленной форме для юридического лица согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) копии устава получателя государственной услуги (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридического лица;
3) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) документ, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия видом деятельности (нотариально засвидетельствованный в случае непредставления оригинала для сверки);
5) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
При утере, порче лицензии получатель имеет право на получение дубликата лицензии. Для получения дубликата лицензии необходимы следующие документы:
заявление о выдаче дубликата лицензии;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия подлежит переоформлению в следующих случаях:
при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида деятельности получатель имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается получателем в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии (в случае наличия).
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов необходимы следующие документы необходимы следующие документы:

1) өтiнiш;
2) бюджетке лицензиялық алымды төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшiрмесi;
3) лицензия мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) немесе лицензия (бар болған жағдайда) көшiрмелерi.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның қызметкері негізгі нұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін негізгі нұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарып береді.
Порталға:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат нысанындағы сұрауы.
Құжаттардың деректері:
жеке басының куәлігі;
жарғы электронды сканерленген көшірме түрінде электронды сұрауға бекітіледі;
заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама;
«электронды үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпарат;
осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресiмдеу үшін:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат түріндегі сұрау;
ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы ақпарат;
лицензия мәліметі (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не сканерленген көшірмесі түріндегі лицензия электронды сұрауға бекітіледі.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін және мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті* немесе анықтаманы Комитет портал арқылы ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1) заявление;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копия лицензии (в случае наличия).
При приеме документов сотрудник уполномоченного органа сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
На портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя.
Данные документов:
устав прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;
свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 3 к настоящему стандарту - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов необходимо представить:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя;
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, и свидетельство* или справку о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
Примечание: * Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

12. Мемлекеттік қызметті уәкілетті органдарда алу үшін осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес бекітілген нысандағы өтініштер бланкісі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың интернет-ресурстарында орналастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін электронды сұраудың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау поштамен жіберу жолымен не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органдарға тапсырылады.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде алушы:
1) өтінішті қағаз түрінде қабылдауды растау тіркеу күнін және нөмірін көрсете отырып, алушының көшірмесінде уәкілетті органда тіркелгені туралы белгі болып табылады;
2) портал арқылы жүгінген кезде алушының порталдағы жеке кабинетіне алушының мемлекеттік қызметтің нәтижелерін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Дайын құжаттарды алушыға беруді:
1) уәкілетті органдарда уәкілетті органдардың қызметкерлері;
2) сұрауды өз еркімен жіберген кезде - порталдағы жеке кабинетте жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты алушы уәкілетті органдарда қағаз тасығышта немесе электронды құжат түрінде екі жұмыс күннің ішінде алады.
16. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарымен субъектiлердiң осы санаты үшiн қызметтiң түрiмен айналысуға тыйым салынса;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмеген;
3) алушы бiлiктiлiк талаптарына сай келмесе;
4) алушыға лицензия беру келiсушi мемлекеттiк органмен келiсiлмесе;
5) алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi болғанда;
6) сот орындаушысының ұсынуы негiзiнде сот алушыға лицензия алуға тыйым салғанда мемлекеттік қызметті беруден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Егер уәкілетті органдар осы стандартпен белгіленген мерзімде алушыға лицензияны бермеген, не лицензияны беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оларды беру мерзімі өткен күннен бастап лицензия берілді деп есептеледі.
Уәкілетті органдар лицензияны беру мерзімі өткен күннен бастап мемлекеттік қызметті алушыға тиісті лицензияны бес жұмыс күнінен кешіктірмей беруге міндетті.
Уәкілетті органдар лицензияны бес жұмыс күні өткеннен кейін бермеген жағдайда, лицензия алынды деп есептеледі, ал лицензияның өзін алғанға дейін қызметтің лицензияланатын түрін жүзеге асыру заңдылығын растайтын құжат уәкілетті органдардың құжаттарды қабылдаған күні туралы белгісі бар құжаттың көшірмесі болып табылады.

12. Для получения государственной услуги в уполномоченных органах бланки заявлений утвержденной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, размещаются на интернет-ресурсах уполномоченных органов, указанных приложении 1 к настоящему стандарту.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. Прием документов осуществляется путем отправки по почте либо сдачи в уполномоченные органы по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в личном кабинете получателя.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю:
1) подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации уполномоченным органом с указанием даты и номера регистрации;
2) при обращении через портал в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов получателю осуществляется:
1) в уполномоченных органах работниками уполномоченных органов;
2) в личном кабинете на портале – при самостоятельном направлении запроса.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в уполномоченных органах в течение двух рабочих дней на бумажном носителе или в форме электронного документа.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии заявителю согласующим государственным органом;
5) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии.
В случае, если уполномоченные органы в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю лицензию либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия считается выданной.
Уполномоченные органы не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии обязан выдать получателю государственных услуг соответствующую лицензию.
В случае невыдачи уполномоченными органами лицензии по истечении пяти рабочих дней лицензия считается полученной, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия документа с отметкой о дате приема документов уполномоченными органами.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органдардың қызметі алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындауда заңдылықты сақтау;
3) алушылармен жұмыс кезіндегі сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы түпкілікті және толық ақпаратты беру;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымдық тұлғалар қызметінің ашықтығы;
6) алушының құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) алушының құжаттарындағы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға көрсету бойынша жұмыстың нәтижелерi осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Уәкілетті жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын уәкілетті органдардың басшыларының тиiстi бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде уәкілетті органдардың қызметкерлерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша тиісті уәкілетті органның басшыларымен түсiндiріледі.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша тиісті уәкілетті органның бірінші басшысының атына беріледі.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде дұрыс қызмет көрсетпеуіне шағымды алушылар өтініш жолымен:
1) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша тиісті уәкілетті органға;
2) порталда саll–орталығының телефон нөмірі (1414) бойынша жібере алады.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда алушы заңнамамен белгiленген тәртiпте сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін субъектіге немесе лауазымды тұлғаның атына жазылуы тиіс.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (құжаттарда жеке басын куәландыратын бар болған кезде), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға алушы қол қоюы тиіс. Шағымды берген кезде субъектінің атауы немесе кімнің әрекетіне шағым жасалса, соның лауазымы, тегі және лауазымды тұлғалардың аты-жөні, шағымдану себебі мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген мерзімде қаралады. Алушыға тiркелген күнi мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi. Алушыға шағымды қарау нәтижелері жазбаша түрде поштамен хабарланады.
Алушылар порталы арқылы электронды сұрауды жібергеннен кейін «жеке кабинетінен» жүгініс туралы ақпарат қолжетімді болады, ол мемлекеттік органда (жеткізу, тіркеу, орындау, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап туралы белгі) жүгіністі өңдеу барысында жаңартылып отырады.

3. Принцип работы
17. Деятельность уполномоченных органов основывается по отношению к получателю на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости при работе с получателями;
4) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачности деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечения сохранности документов получателя;
7) защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующими приказами руководителей уполномоченных органов.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) сотрудников уполномоченных органов в процессе предоставления государственной услуги разъясняется первым руководителем соответствующего уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону саll–центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя первого руководителя соответствующего уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги получателем направляются путем обращения:
1) в соответствующий уполномоченный орган по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) на портале, по номеру телефона саll–центра (1414).
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
После отправки электронного обращения через портал получателя из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

26. Алушылар үшін қосымша пайдалы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша және уәкілетті органдардың интернет-ресурстарынан, сондай-ақ саll–орталығының телефон нөмірінен (1414) алуға болады.
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы
(дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және
өткiзуi бойынша қызмет түрін жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
1-қосымша
Р/с №
Атауы
Орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Кіріс құжаттар қабылдау кестесі
Телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
Электронды поштасының мекенжайы
Веб-сайт
1.
«Астана қаласының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Астана қ., Бейбітшілік к-сі, 11
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7172) 55-69-22
Қабылдау бөлімі 8 (7172) 55-68-97
y.kabdi№ov@upp.asta№a.kz
www.upp-asta№a.kz
2.
«Павлодар облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Павлодар қ., Ленин к-сі, 61
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7182) 32-30-43, 32-27-52, 32-04-20
Қабылдау бөлімі 8 (7182) 32-00-83
ke№se.dpp@pavlodar.gov.kz
www.upp.pavlodar.gov.kz
3.
«Батыс Қазақстан облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Орал қ., Х. Чурин к-сі, 116
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7112) 50-34-19
Қабылдау бөлімі 8 (7112) 50-80-09
prom-otdel@mail.ru
busi№ess.bko.kz
4.
«Қостанай облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Қостанай қ., Баймағамбетов к-сі, 195
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7142) 53-45-94
Қабылдау бөлімі 8 (7142) 575-240
dpp@kosta№ay.kz
www.dpp.kosta№ay.kz
5.
«Оңтүстік Қазақстан облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Шымкент қ., Қазыбек би к-сі, 5
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда

26. Дополнительную полезную информацию для получателей можно получить по адресам и на интернет-ресурсах уполномоченных органов, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту, а также по телефону саll–центра: (1414).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности
по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов
цветных и черных металлов»
№ п/п
Наименование
Адрес располо-
жения
График работы
График приема корреспон-
денции
Номер телефона
Номер телефона руково-
дителя
Адрес элек-
тронной почты
Веб-сайт
1
ГУ «Управление предпри-
нимательства и промышлен-
ности города Астаны»
г. Астана, ул. Бейбитшилик, 11
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7172) 55-69-22
приемная 8(7172) 55-68-97
y.kabdinov@upp.astana.kz
www.upp-astana.kz
2.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Павлодарской области»
г. Павлодар,
ул. Ленина, 61.
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней
8 (7182) 32-30-43, 32-27-52,
32-04-20
приемная 8(7182) 32-00-83
kense.dpp@pavlodar.gov.kz
www.upp.pavlodar.gov.kz
3.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Западно-
Казахстанской области»
г.Уральск ул. Х. Чурина, 116
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7112) 50-34-19
приемная 8(7112) 50-80-09
prom-otdel@mail.ru
business.bko.kz
4.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности» Костанайской области
г. Костанай, ул. Баймагамбетова, 195
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7142) 53-45-94
Приемная
8(7142) 575-240
dpp@kostanay.kz
www.dpp.kostanay.kz
5.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Южно-
Казахстанской области»
г. Шымкент, ул. Казыбек би, 5
ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней

8 (7252) 39-11-46, 39-11-57
Қабылдау бөлімі 8 (7252) 53-49-40
oppuko@mail.ru
uppuko.ce№terkz.kz
6.
«Шығыс Қазақстан облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Өскемен қ., М. Горький к-сі, 40
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7232) 26-53-62, 57-83-44
Қабылдау бөлімі 8 (7232) 26-38-71
obr_prom2@predprom.vko.gov.kz
www.predprom.vko.gov.kz
7.
«Ақмола облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Көкшетау қ., Әуелбеков к-сі, 179а
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7162) 76-29-56
Қабылдау бөлімі 8 (7232) 76-29-42
depprom@bk.ru
upp.akmol.kz
8.
«Ақтөбе облысының Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы» ММ
Ақтөбе, Әбілқайыр хан даңғылы, 40
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7132) 54-48-01
Қабылдау бөлімі 8 (7132) 54-59-25
energy.akto.kz
9.
«Қарағанды облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Қарағанды қ., Әліханов к-сі, 13
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7212) 42-57-60
Қабылдау бөлімі 8 (7132) 41-27-91, 42-45-05
oblupp@mail.ru, nedra_2010@mail.ru
www.uppkrg.kz
10.
«Қызылорда облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Қызылорда қ., Абай к-сі, 27
күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 15.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 15.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7242) 23-48-11
8 (7242) 23-41-66
dpp_korda@mail.ru
www.e-kyzylorda.gov.kz
11.
«Маңғыстау облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Ақтау қ., 14 шағын аудан, 1 үй
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс 12.30-дан 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс 12.30-дан 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда

8(7252) 39-11-46, 39-11-57
Приемная
8(7252) 53-49-40
oppuko@mail.ru
uppuko.centerkz.kz
6.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Восточно-
Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск, ул. М. Горького, 40
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7232) 26-53-62, 57-83-44
Приемная
8(7232) 26-38-71
obr_prom2@predprom.vko.gov.kz
www.predprom.vko.gov.kz
7.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Акмолинской области»
г. Кокшетау, ул. Ауельбекова, 179 а
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7162) 76-29-56
Приемная
8(7232) 76-29-42
depprom@bk.ru
upp.akmol.kz
8.
ГУ «Управление энергетики и коммуналь-
ного хозяйства Актюбинской области»
г. Актобе, пр. Абылкайыр хана, 40
в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
в рабочие дни с 9.00 до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7132) 54-48-01
8(7132) 54-59-25
energy.akto.kz
9.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Карагандинской области»
г. Караганды, ул. Алиханова, 13
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7212) 42-57-60
8(7212) 41-27-91, 42-45-05
oblupp@mail.ru, nedra_2010@mail.ru
www.uppkrg.kz
10.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Мангистауской области»
г. Актау, 14 мкрн. здание 1
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней

8 (7292) 313597
Қабылдау бөлімі 8 (7292) 314537
mangprom@mail.ru
12.
«Солтүстік Қазақстан облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Петропавл қ., Қазақстан Конституциясы к-сі, 58
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
+7 7152 36-05-49
+7 7152 360402
dpp@sko.kz
dpp.sko.kz
13.
«Алматы қаласының Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы» ММ
Алматы қ., Республика ал., 4
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7272) 716588, 720026, 721006, 720260
Қабылдау бөлімі 8 (7272) 716554
gz@e-e.kz
www.almaty.kz
14.
«Алматы облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Талдықорған қ., Шевченко к-сі, 131
күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 15.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 15.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7282) 272108, 272645
Қабылдау бөлімі 8 (7282) 272549
torgovlya_dpp@mail.ru
upp.zhetysu-gov.kz
15.
«Жамбыл облысы әкімшілігінің Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Тараз қ., Төле би к-сі, 35
күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 15.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 15.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7262) 437259, 579258
Қабылдау бөлімі 8 (7262) 579273
akim_dpp@mail.ru
www.business-taraz.kz
16.
«Атырау облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» ММ
Атырау қ., Әйтеке би к-сі, 77
күн сайын сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 12.30-дан 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
күн сайын сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 12.30-дан 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерді қоспағанда
8 (7122) 354510
8 (7122) 35-45-75
k-akmalieva@rambler.ru, meirim_85@mail.ru
www.atyrau.gov.kz
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы
(дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және
өткiзуi бойынша қызмет түрін жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
2-қосымша
Заңды тұлғаға лицензия беру үшiн өтiнiш нысаны
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берудi
сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Есеп шоты ___________________________________________________________
(шоттың №, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Филиалдары (өкілдіктері, объектілер, пункттер, учаскелер)
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері
_____________________________________________________________________
және деректемелері)
Ұсынылатын құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы __________________        _____________________________________
(қолы)                     (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мөрдің орны
Өтініш 20__ жылғы ________________________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты адамының қолы,
тегi, аты, әкесiнiң аты)
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы
(дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және
өткiзуi бойынша қызмет түрін жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
3-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар
(материалдар мен құжаттар)*
Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi жөнiндегi қызмет түрін лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Біліктілік талаптары
1.
мыналарды:
оттегi және пропаны бар баллондарды сақтауға арналған орынды;
қара және түстi металдардың сынықтары мен қалдықтарын және қорытпаларды топтары, түрлерi, маркалары мен сұрыптары бойынша бөлiп сақтауға арналған контейнерлердi немесе алаңдарды;
түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауға (дайындауға), сақтауға және қайта өңдеуге арналған жабық үй-жайды не асфальтталған немесе қатты жамылғылы орынды;
сынықтар мен қалдықтарды сұрыптауға, кесуге және пакеттеуге арналған жабдығы мен құралдары бар арнайы алаңдарды немесе өндiрiстiк үй-жайларды;
өрт сөндiру құралдарымен жарақтандырылған түстi және қара металдардың жарылу қаупi бар сынықтарына арналған қойманы;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды;

8(7292) 313597
Приемная 8(7292) 314537
mangprom@mail.ru
11.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности акимата Жамбылской области»
г. Тараз, ул. Толе би, 35
ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7262) 437259, 579258
8(7262) 579273
akim_dpp@mail.ru
www.business-taraz.kz
12.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности» Алматинской области
Алматинская область
г. Талдыкорган,
ул.Шевченко, 131
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7282) 272108, 272645
приемная 8(7282) 272549
torgovlya_dpp@mail.ru
upp.zhetysu-gov.kz
13.
ГУ «Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы.»
г.Алматы, пл. Республики, 4
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7272) 716588, 720026, 721006, 720260
8(7272) 716554
gz@e-e.kz
www.almaty.kz
14.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Кызылординской области»
г. Кызылорда, ул. Абая, 27
ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7242) 23-48-11
Приемная 8(7242) 23-41-66
dpp_korda@mail.ru
www.e-kyzylorda.gov.kz
15.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Атырауской области»
г. Атырау, улица Айтеке би, 77
ежедневно с 8.30 до 18.00 часов, перерыв на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 8.30 до 18.00 часов, перерыв на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
8(7122)354510
Приемная 8(7122) 35-45-75
k-akmalieva@rambler.ru, meirim_85@mail.ru
www.atyrau.gov.kz
16.
ГУ «Управление предприни-
мательства и промышлен-
ности Северо-
Казахстанской области»
г. Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 58
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
+7 7152 36-05-49
+7 7152 360402
dpp@sko.kz
dpp.sko.kz
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности
по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов
цветных и черных металлов»
Форма заявления для выдачи лицензии для юридического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление _____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности
_____________________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Расчетный счет ______________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
(местонахождение
_____________________________________________________________________
и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________ ______________________________
(подпись)         (фамилия, имя, отчество)
Место печати
_________________20__ года
Заявление принято к рассмотрению ________________20__года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа лицензирования)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности
по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов
цветных и черных металлов»
Сведения и документы в соответствии с
квалификационными требованиями *
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, включают наличие:
Квалификационные требования
1.
специализированной производственной базы на праве собственности, огороженной и включающей:
место для хранения баллонов с кислородом и пропаном;
контейнер или площадку для раздельного хранения лома и отходов черных и цветных металлов и сплавов по группам, видам, маркам и сортам;
закрытое помещение либо заасфальтированное или имеющее твердое покрытие место для сбора (заготовки), хранения и переработки лома и отходов цветных и черных металлов;
специальную площадку или производственное помещение с оборудованием и инструментами для сортировки, резки и пакетирования лома и отходов цветных и черных металлов;
хранилище для взрывоопасного лома и отходов цветных и черных металлов, оснащенное средствами пожаротушения;
служебное помещение для размещения работающего персонала;

белгiленген тәртiппен тiркелген кемiнде 50 %-ы электромагниттiк шайбалармен не грейферлiк қапсырулармен жарақталуы тиiс жүк көтергiштiгi кемiнде 5 тонна стационарлық немесе ұтқыр жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздегі жүк көтергiш жабдықты;
қара металдардың сынығын отпен кесуге арналған жабдықты, оның iшiнде қысыммен жұмыс iстейтiн ыдыстарды;
қара металдардың жеңiл салмақты сынығын пакеттеуге арналған престердi, гидроқайшыларды, жоңқаны сұрыптауға және ұсақтауға арналған қондырғыларды;
олардың салыстырып тексерiлгенi туралы сертификаты бар өлшем құралдарын (автомобиль немесе темiр жол таразыларын және басқа да өлшем құралдарын);
салыстырып тексерiлгенi туралы сертификаты бар қара және түстi металдардың сынықтары мен қалдықтары радиациясының деңгейiн өлшеуге арналған дозиметрлiк немесе радиометрлiк жабдықты қамтитын мамандандырылған жеке меншiк құқығындағы қоршалған өндiрiстiк база
2.
қара және түстi металдардың сынықтары мен қалдықтарын тасымалдау үшiн жеке меншiк құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі (жүк) автокөлiк
3.
мынадай мөлшерлерде:
түстi металдардың сынықтарымен және қалдықтарымен жұмыс iстеу үшiн - кемiнде 400 ш.м.;
қара металдардың сынықтарымен және қалдықтарымен жұмыс iстеу үшiн - кемiнде 1000 ш.м.;
автокөлiк үшiн кiреберiс жолдары бар және/немесе кiреберiс темiр жол тұйықтары бар жеке меншiк немесе жалға алу құқығындағы жер учаскесi не оның үлесi
4.
заңды тұлғаның басшысы бекiткен түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және сату жөнiндегi нұсқаулық
5.
пайдаланылатын жабдықпен жұмыс iстеу үшiн арнайы даярлықтан өткен бiлiктi персонал (краншылар, престеушiлер, газбен кесушiлер, пиротехниктер, дозиметршiлер)
1-тармақта көрсетiлген талаптар түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын филиалды ашқан жағдайда да қойылады.
Мамандандырылған өндiрiстiк базадан өзге жерде аумақтық орналасқан жеке меншік немесе жалға алу құқығындағы, қоршалған және санитариялық-эпидемиологиялық, өрт, экологиялық, өнеркәсiп қауiпсiздiгi талаптарына сәйкес келетiн қабылдау пунктiн ашқан жағдайда мыналардың болуы талап етіледі:
Біліктілік талаптары
1.
қолма-қол ақшамен жұмысқа ыңғайланған (сейф немесе арнайы жабдықталған касса, байланыс құралдары, фискальдық жады бар бақылау-кассалық аппарат) үй-жай
2.
олардың салыстырып тексерiлгенi туралы сертификаты бар өлшем құралдары (автомобиль немесе темiр жол таразыларын және басқа да өлшем құралдары)
3.
қабылдау пунктiнiң заңды тұлғаға тиесiлiлiгi, лицензия нөмiрi, жұмыс режимi көрсетiлген маңдайша
4.
кемiнде 200 ш.м алаң
* Барлық берілетін құжаттар көшірмелер түрінде беріледі және заңды тұлғалар үшін мөрмен және мемлекеттік қызметті алушының бірінші басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшін мемлекеттік қызметті алушының қолымен куәландырылады.
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы
(дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және
өткiзуi бойынша қызмет түрін жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телқұжаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

зарегистрированное в установленном порядке стационарное или мобильное грузоподъемное оборудование, находящееся на праве собственности или ином законном основании, грузоподъемностью не менее 5 тонн, не менее 50 % которого должно быть оснащено электромагнитными шайбами либо грейферными захватами;
оборудование для огневой резки лома черных металлов, в том числе сосуды, работающие под давлением;
прессы для пакетирования легковесного лома черных металлов, гидроножницы, установки для сортировки и дробления стружки;
средства измерений (автомобильные или железнодорожные весы и другие средства измерений) с сертификатами об их поверке;
дозиметрическое или радиометрическое оборудование для измерения уровня радиации лома и отходов цветных и черных металлов с сертификатами об их поверке
2.
автотранспорта (грузового), находящегося на праве собственности или ином законном основании, для перевозки лома и отходов цветных и черных металлов
3.
земельного участка либо его доли с подъездными путями для автотранспорта и/или подъездными железнодорожными путями-тупиками на праве собственности или аренды следующих размеров:
для работы с ломом и отходами цветных металлов - не менее             400 кв. м;
для работы с ломом и отходами черных металлов - не менее              1000 кв. м
4.
инструкции по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, утвержденной руководителем юридического лица
5.
квалифицированного персонала (крановщик, прессовщик, газорезчик, пиротехник, дозиметрист), прошедшего специальную подготовку для работы с используемым оборудованием
Требования, указанные в пункте 1, также предъявляются при открытии филиала, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов.
В случае открытия приемного пункта, находящегося на праве собственности или ином законном основании, огороженного и территориально расположенного в ином месте от специализированной производственной базы, требуется наличие:
Квалификационные требования
1.
помещения, приспособленного для работы с наличными деньгами (сейф или специально оборудованная касса, средства связи, контрольно-кассовый аппарат с фискальной памятью)
2.
средств измерений (автомобильные или железнодорожные весы и другие средства измерений) с сертификатами об их поверке
3.
вывески с указанием принадлежности приемного пункта юридическому лицу, номера и даты выдачи лицензии, режима работы
4.
площади не менее 200 кв. м.
* Все представляемые документы заверяются печатью и подписью первого руководителя потребителя государственной услуги или лица, его замещающего - для юридических лиц, подписью потребителя государственной услуги - для физических лиц.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности
по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов
цветных и черных металлов»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

100
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.06.2013 № 580 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб–порталы www.e.gov.kz немесе «Е лицензиялау» www.elicense.kz веб–порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 9) тармақшасына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-1 және 15-2-тармақтарына, «Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 572 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның: www.comprom.kz интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mint.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде, уәкілетті органның ғимаратында орналасқан стенділерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда;
4) порталда орналастырылады.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесі химиялық өнімді тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) қағаз тасығышта беру не уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Алушы уәкілетті органға куәлікті қағаз тасығыштағы алу үшін жүгінген жағдайда, куәлік электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен расталады және уәкілетті органның басшысы қол қояды.
6. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:

100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Регистрация и учет химической продукции»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 06.06.2013 № 580 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 9) статьи 8 Закона Республики Казахстан «О безопасности химической продукции», статьей 29 Закона Республики Казахстан «Об информатизации», статьей 15-1 и 15-2 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 572 «Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.comprom.kz;
2) на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mint.gov.kz;
3) в официальных источниках информации, на стендах, информационных досках с образцами, размещенными в здании уполномоченного органа;
4) на портале.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о регистрации химической продукции (далее – свидетельство), мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
В случае обращения получателя в уполномоченный орган за получением свидетельства на бумажном носителе, свидетельство оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем уполномоченного органа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері – бес жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні қызмет көрсетудің рұқсат етiлген ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз;
2) порталда – тәулік бойы кезек тәртібінде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) дене мүмкіндіктері шектеулі адамдардың қолжетімділігі үшін жағдайлар көзделген өтініш берушінің таңдауы бойынша уәкілетті органның ғимаратында.
Ғимаратта құқық тәртібін қолдау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы дабылдар және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
Ғимарат дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін арналған пандус арқылы кіру және құжаттардың үлгілері бар ақпараттық стендтермен жабдықталған.
2) порталда – алушының «жеке кабинетінде» көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1. Уәкілетті органда:
1) тіркеу үшін:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша химиялық өнімді тіркеуге арналған өтініш;
жеке тұлғалар үшін жеке басын куәландыратын құжат;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама;
химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспорты;
2) химиялық өнімді қайта тіркеу үшін:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша химиялық өнімді қайта тіркеуге арналған өтініш;
жеке тұлғалар үшін жеке басты куәландыратын құжат;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама;
химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспорты;
химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік.
Уәкілетті орган мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманы портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжаттар нысанында, ал химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік және қауіпсіздік паспортын мәліметтер нысанынан алады.
2. Порталда:
1) тіркеу үшін:
заңды тұлғаны мемлекеттік осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес деректері бар алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жеке тұлғалар үшін жеке басын куәландыратын құжат;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама;
химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты;

1) сроки оказания государственной услуги – пять рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания заявителя в день обращения – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в уполномоченном органе ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) на портале – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа по выбору получателя, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности.
Здание оборудовано входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями и информационными стендами с образцами документов;
2) на портале – в «личном кабинете» получателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет следующие документы:
1. В уполномоченном органе:
1) для регистрации:
заявление на регистрацию химической продукции по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность, для физических лиц;
справка о государственной регистрации для юридических лиц;
паспорт безопасности химической продукции;
2) для перерегистрации химической продукции:
заявление на регистрацию химической продукции по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность, для физических лиц;
справка о государственной регистрации для юридических лиц;
паспорт безопасности химической продукции;
свидетельство о регистрации химической продукции.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, справку о государственной регистрации юридического лица, содержащихся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц, а свидетельство о регистрации химической продукции и паспорт безопасности химической продукции из формы сведений.
2. На портале:
1) для регистрации:
заявление с данными, соответствующими приложению 1 к настоящему стандарту, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя;
документ, удостоверяющий личность, для физических лиц;
справка о государственной регистрации для юридических лиц;
паспорт безопасности химической продукции;

2) қайта тіркеу және жаңа куәлікті алу үшін:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес деректері бар алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жеке тұлғалар үшін жеке басын куәландыратын құжат;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама;
химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты;
химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманы, уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында, ал химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік және химиялық қауіпсіздігі өнімнің паспортын мәліметтер нысанынан алады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат және оны алу алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері http://www.comprom.kz интернет-ресурсында және уәкілетті органның үй-жайында орналасқан арнайы ақпараттық стенділерде орналасады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрау толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 бөлме мекенжайы бойынша уәкілетті органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Веб-порталға жүгінген кезде электронды сұрауды жіберу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау автоматты түрде таңдалған қызметке сәйкес мемлекеттік органға – адресатқа жіберіледі.
14. Уәкілетті органның кеңсесі арқылы құжаттарды қабылдаған кезде алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат мыналарды көрсете отырып беріледі:
1) өтінішті қабылдаған күні және нөмірі;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Портал арқылы өтініш жасаған кезде порталдағы «жеке кабинетке» мемлекеттік қызмет нәтижелерін алушы алған күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жібереді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға:

2) для перерегистрации и получения нового свидетельства:
заявление с данными, соответствующими приложению 1 к настоящему стандарту в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя;
документ, удостоверяющий личность, для физических лиц;
справка о государственной регистрации для юридических лиц;
паспорт безопасности химической продукции;
свидетельство о регистрации химической продукции.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, справку о государственной регистрации юридического лица, содержащихся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц, а свидетельство о регистрации химической продукции и паспорт безопасности химической продукции из формы сведений.
12. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе http://www.comprom.kz и специальных информационных стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Прием документов осуществляется через канцелярию уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706.
При обращении на веб-портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу-адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При приеме документов через канцелярию уполномоченного органа получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал, получателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для представления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю представляется:

1) уәкілетті органда – сенімхат бойынша алушының немесе өкілдің жеке келуі арқылы қолма-қол;
2) порталда – алушының «жеке кабинетінде» көрсетіледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) химиялық өнімнің қауіпсіздігі саласындағы заңнама талаптарына химиялық өнімнің сәйкессіздігі;
2) химиялық өнім қауіпсіздігінің паспортында толық емес ақпаратты ұсыну;
3) химиялық өнім қауіпсіздігінің паспортында химиялық өнім туралы дұрыс емес мәліметтерді беру;
4) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабына сәйкес негіздемелердің болуы:
сұратылған электрондық ақпараттық ресурсқа қатысты қол жетімділікке шектеулер болғанда және сұрау салу жіберген тұлғаның сұратылған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
сұратылған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және кімнің иелігінде екені оған белгісіз болса;
сұрау салу мәнін нақтылау кезінде сұрау салушы тұлғаның нақты қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтінім жасағанын анықтау мүмкін болмаса;
электрондық ақпараттық ресурсты сұратушы тұлға сұрау салуды орындау шығыстарын төлемесе, егер шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе шартта көзделсе;
сұрау салу «Ақпараттандыру туралы» Заңның 36-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе:
ақпаратты сұратқан тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты;
заңды тұлға атынан сұрау салумен жүгінген кезде - заңды тұлғаның толық атауы, сауалмен жүгінген тұлғаның лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты;
сұрау салу жүгінген адамның байланыс деректері (почталық мекенжайы немесе электрондық почта мекенжайы не телефонның немесе телефакстің нөмірі), олар арқылы ақпараттық жүйенің меншік иесі немесе оны иеленушісі электрондық ақпараттық ресурстарды беруі немесе  ақпаратты сұратқан тұлғамен байланысуы мүмкін;
сұратылған электрондық ақпараттық ресурстың мазмұны, құжаттың атауы мен мазмұны немесе оған белгілі құжаттың деректемелері.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты алушы электрондық құжат нысанында «жеке кабинетінде» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет қызметі өтініш берушіге қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) алушылармен жұмыс жасау кезіндегі сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;

1) в уполномоченном органе – нарочно путем личного посещения получателем или представителем по доверенности;
2) на портале – в «личный кабинет» получателя.
16. В представлении государственной услуги отказывается в случаях:
1) несоответствия химической продукции требованиям законодательства в области безопасности химической продукции;
2) представления неполной информации в паспорте безопасности химической продукции;
3) представления недостоверных сведений о химической продукции в паспорте безопасности химической продукции;
4) наличия оснований, предусмотренных в соответствии со статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации»:
в отношении запрашиваемого электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении он находится;
при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо;
лицом, запрашивающим электронный информационный ресурс, не оплачены расходы на исполнение запроса, если оплата расходов предусмотрена законодательством Республики Казахстан или договором;
запрос не соответствует требованиям, установленным статьей 36 Закона Республики Казахстан «Об информатизации»:
фамилия, имя, отчество лица, запрашивающего информацию;
при обращении с запросом от имени юридического лица – полное наименование юридического лица, должность, фамилия, имя и отчество лица, обратившегося с запросом;
контактные данные лица, обратившегося с запросом (почтовый адрес или адрес электронной почты либо номер телефона или телефакса), посредством которых собственник или владелец информационной системы может предоставить электронные информационные ресурсы или связаться с лицом, запрашивающим информацию;
содержание запрашиваемого электронного информационного ресурса, наименование и содержание документа или известные ему реквизиты документа.
На портале мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги получатель получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
3. Принцип работы
17. Деятельность Комитета основывается по отношению к заявителю на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости при работе с заявителями;
4) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;

5) өтініштерді қарау кезінде лауазымды тұлғалар қызметінің ашықтығы;
6) алушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты қорғау және құпиялылық.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмыс нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің тиiстi бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдем көрсету уәкілетті органның кеңсесінде мына мекенжайы бойынша: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 бөлме, қабылдау телефоны: 8 (7172) 29-90-73 (электрондық поштаның мекенжайы: kpmint1711@comprom.kz) жүзеге асырылады.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты саll-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым Министрлікке беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2602 бөлме, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 24-22-09, 29-90-05 (электрондық поштаның мекенжайы: kpmint1711@comprom.kz).
22. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде дұрыс қызмет көрсетілмеуіне шағымдану:
1) уәкілетті органға мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 бөлме, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73 (электрондық пошта мекенжайы: kpmint1711@comprom.kz);
2) порталда саll-орталығының телефон нөмірі (1414) бойынша өтініш беру арқылы жіберіледі.
23. Мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, алушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқылы.
24. Құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін субъектіге немесе лауазымды тұлғаға шағым жазылуы тиіс.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға алушы қол қоюы тиіс. Шағымды беру кезінде субъектінің немесе әрекетіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты-жөні, шағымдану себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімде қаралады.
Алушыға өтініштің (шағымның) қабылданған күні және уақыты, қабылданған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі. Шағымның қаралу нәтижесі туралы алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Электрондық шағымды портал арқылы «жеке кабинеттен» жібергеннен кейін алушыға шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол мемлекеттік органда өтінішті өңдеу кезінде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау, қарау туралы белгі болады және бас тарту туралы жауап).

5) прозрачности деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечения сохранности документов получателя;
7) защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателем измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются в канцелярии уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73 (адрес электронной почты: kpmint1711@comprom.kz).
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону саll–центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в Министерство: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2602, телефон приемной: 8 (7172) 24-22-09, 29-90-05 (адрес электронной почты: kpmint1711@comprom.kz).
22. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги получателям направляются путем обращения:
1) в уполномоченный орган по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73 (адрес электронной почты: kpmint1711@comprom.kz);
2) на портале, по номеру телефона саll–центра (1414).
23. В случае несогласия с результатами государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем. При подаче жалобы указывается наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Получателю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
После отправки электронного обращения через портал из «личного кабинета» получателю доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

26. Мемлекеттік қызметті алушының қосымша ақпаратты уәкілетті органның интернет-ресурсынан www.comprom.kz алуына болады.
«Химиялық өнімдерді
тіркеу және есепке алу»
мемлекеттiк қызмет стандартына
1-қосымша
_________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
_________________________________________________
(мемлекеттік қызмет алушының толық атауы)
Мекенжайы _________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон)
Алушының деректемелері ______________________________________________
(ЗТ/ЖК мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, № БСН, ЖСН)
Химиялық өнімді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті алу үшін
ӨТІНІШ

26. Дополнительную информацию получатель государственной услуги может получить на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.comprom.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Регистрация и учет
химической продукции»
В ____________________________
(полное наименование
______________________________
уполномоченного органа)
от ___________________________
(полное наименование
______________________________
получателя государственной
услуги)
Адрес ________________________
(индекс, город, район, область,
______________________________
улица, № дома, телефон)
Реквизиты получателя __________
(№ свидетельства
______________________________
о гос.регистрации ЮЛ/ИП, БИН, ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение свидетельства о регистрации
(перерегистрации) химической продукции

«Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 2 шілдедегі № 302 Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 572 қаулысымен бекітілген Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу ережесіне сәйкес химиялық өнімді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік беруді сұраймыз.
Басшы __________________         ______________________________
(қолы)                 (тегі, аты, әкесінің аты)
«Химиялық өнімдерді
тіркеу және есепке алу»
мемлекеттiк қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Алдыңғы жылдағы мақсаттық көрсеткіш мәні
Есептік жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметтерді көрсету жағдайлары % (үлесі)
100
2. Сапа
2.1. қызметті көрсету үдерісі қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
100
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратпен және сапасымен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
100
3.2. электронды түрдегі қолжетімді ақпарат қызметі % (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Осы шағымданудың қолда бар тәртібіне қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
100

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2007 года № 302 «О безопасности химической продукции» и Правилами регистрации и учета химической продукции, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 572 просим выдать свидетельство о регистрации (перерегистрации).
Руководитель __________________ _______________________________
(подпись)         (фамилия, имя, отчество)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Регистрация и учет
химической продукции»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100

5. Сыпайылық
5.1. Қызмет көрсетуші қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Бағалы металдармен құрамында бағалы металдар бар шикiзат
тауарларымен және олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда
операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар мен жеке
кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Бағалы металдармен, олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда, құрамында бағалы металдар бар шикiзат тауарларымен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен жеке кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі - Өнеркәсіп комитеті) көрсетеді.
Өнеркәсіп комитетінің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Белорус Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының кеден одағын бірыңғай тарифтік емес реттеу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Мемлекетаралық Кеңесінің (Кеден одағының жоғары органы) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 19 шешімін орындау жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 120 Жарлығына, «Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидасын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 Қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар, сондай-ақ олардың үлгілері туралы толық ақпарат Өнеркәсіп комитетінің интернет-ресурсында: www.comprom.kz орналасады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – бағалы металдармен, олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда, құрамында бағалы металдар бар шикiзат тауарларымен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен жеке кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру (бұдан әрі - анықтама), не бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.

5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки о постановке на специальный учет юридических
лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции
с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и
сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы»
1. Общее положение
1. Государственная услуга «Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом промышленности Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет промышленности).
Юридический адрес Комитета промышленности: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр».
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 120 «О мерах по выполнению Решения Межгосударственного совета (высшего органа таможенного союза) Евразийского экономического сообщества «О едином нетарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации» от 27 ноября 2009 года № 19», постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924 «Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также об их образцах располагается на интернет-ресурсе Комитета промышленности: www.comprom.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы (далее – справка), либо выдача мотивированного ответа о причинах отказа на бумажном носителе.

6. Мемлекеттiк қызмет заңды тұлғаларға және дара кәсіпкерлерге көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі алушыдан құжаттарды қабылдаған күннен бастап - 7 жұмыс күні.
Құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
Құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Өнеркәсіп комитетінің жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Өнеркәсіп комитетінде мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет «Транспорт Тауэр» ғимаратында көрсетіледі. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке есігімен рұқсат беру бюросында берілетін бір реттік рұқсатнама арқылы жүзеге асырылады. Ғимаратта құқық тәртібін қолдау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнализациялары және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Ғимарат:
1) физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар есікпен;
2) ішінде ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы:
1) тауардың атауын, оның өлшем бiрлiктерiндегi саны көрсетілген тапсырыс-хатты;
2) алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесін;
3) заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшірмесі.
Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
4) дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесін ұсынады;
5) құрамында бағалы металдар бар шикiзат тауарларын өндiру субъектiлерi үшiн – жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келiсiмшарт көшiрмесiн ұсынады. Бұл ретте мұндай құжатқа өзгерiс пен толықтыру енгiзiлген жағдайларды қоспағанда, егер мұндай құжаттың көшiрмесi бұрын ұсынылған жағдайда, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келiсiмшартты ұсыну талап етiлмейдi;

6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям (далее - получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги 7 рабочих дней с момента принятия документов получателя. Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 20 минут.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета промышленности: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных согласно трудовому законодательству.
В Комитете промышленности государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании «Транспорт Тауэр». Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, которое имеет отдельный вход. Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Здание оборудовано:
1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) информационными стендами внутри.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель предоставляет:
1) письмо-заявку, с указанием наименования товара, его количества в единицах измерения;
2) копия свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе;
3) копию свидетельства* или справки о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица.
Примечание: * Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
4) копия свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) для субъектов добычи сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы – копия контракта на право недропользования. При этом не требуется представление контракта на право недропользования, в случае, если копия такого документа была представлена ранее, за исключением случаев, когда в такой документ были внесены изменения и дополнения;

6) құрамында бағалы металдар бар шикiзат тауарларымен операцияларды жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқығы бар басқа ұйымдар үшiн - әкетiлетiн шикiзат тауарларына меншiк құқығын растайтын құжат;
7) сыртқы сауда шартының (келiсiмшартының) көшiрмесiн ұсынады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Тапсырыс-хат еркін түрде беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды Өнеркәсіп комитетінің кеңсесі мына мекенжайда қабылдайды: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1711 кабинет, тел: 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
14. Тапсырыс-хатты қабылдауды растау, тіркеу күні мен нөмірін көрсете отырып, оның көшірмесінде Өнеркәсіп комитетінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады.
15. Анықтаманы беру мемлекеттік қызметті алушының (бұдан әрі - алушы) немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілінің жеке келуі жағдайында мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, Өнеркәсіп комитеті, 1711 кабинет, тел: 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
16. Осы стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттардың пакетiн толық бермеген жағдайда уәкiлеттi орган алушыға анықтама беруден дәлелді бас тарту ұсынады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Өнеркәсіп комитетінің жұмыс қағидаттары:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түпкілікті және толық ақпаратты беру;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Өнеркәсіп комитетінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Өнеркәсіп комитетінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.

6) для других организаций, имеющих право в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять операции с сырьевыми товарами, содержащих драгоценные металлы – документ, подтверждающий право собственности на вывозимые сырьевые товары;
7) копия внешнеторгового договора (контракта).
Комитет промышленности в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов Комитет промышленности в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В дальнейшем Комитет промышленности не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Письмо-заявка предоставляется в произвольной форме.
13. Документы для получения государственной услуги принимаются канцелярией Комитета промышленности по адресу: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, тел.: 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
14. Подтверждением принятия письма-заявки является отметка на его копии о регистрации в канцелярии Комитета промышленности с указанием даты и номера регистрации.
15. Выдача справки осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (далее – получатель) или по доверенности его уполномоченного представителя по адресу: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр», Комитет промышленности, кабинет № 1711, тел. 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
16. Мотивированный отказ о выдаче справки представляется получателю уполномоченным органом в случае подачи не полного пакета документов, согласно пункту 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Принципами работы Комитета промышленности являются:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые получатель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты работы Комитета промышленности измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета промышленности, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.

5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде Өнеркәсіп комитеті қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі 1804 кабинетте, тел.: 8 (7172) 24-28-42 түсіндіріледі.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым Өнеркәсіп комитеті төрағасының атына беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, алушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым еркін нысанда жазылады. Қажет болған жағдайда шағымға алушы сілтеме жасайтын мән-жайларды растайтын құжаттар қоса беріледі.
25. Шағымды қабылдау кезінде алушыға күні мен уақыты, шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Берілген шағымға жауапты не шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты мына мекенжайдан алуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1711 кабинет, тел: 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
26. Алушылар үшін қосымша пайдалы ақпаратты мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1706 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 29-90-73, Комитеттің интернет-ресурсынан: www.comprom.kz, сондай-ақ саll–орталығының телефон нөмірінен (1414) алуға болады.
«Бағалы металдармен құрамында бағалы
металдар бар шикiзат тауарларымен және
олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда
операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар
мен жеке кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы
анықтама беру» мемлекеттік қызметінің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействий) сотрудников Комитета промышленности в процессе предоставления государственной услуги разъясняется в кабинете № 1804, тел. 8(7172) 24-28-42.
21. В случае несогласия с результатами оказания услуги жалоба подается в Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр».
График работы: в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя Комитета промышленности: город Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной 8(7172) 29-90-73.
График работы: в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба составляется в произвольной форме. При необходимости к жалобе прилагаются документом, подтверждающие обязательства, на которые ссылается получатель.
25. При принятии жалобы получателю выдается талон с указаниями даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» от 12 января 2007 года.
Ответ на подобную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, телефон 8(7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
26. Дополнительную полезную информацию для получателей можно получить по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1706, телефон приемной: 8 (7172) 29-90-73, на интернет - ресурсе Комитета: www.comprom.kz, а также по телефону саll–центра: (1414).
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Выдача справки о
поставке на специальный учет
юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей, осуществляющих
операции с драгоценными металлами,
за исключением изделий из них,
и сырьевыми товарами,
содержащими драгоценные металлы»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронной форме
100
4. Процесс обжалования

4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар
бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы
немесе мүмкін еместігі туралы қорытындыны беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытындыны беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет мына мекенжайда көрсетіледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Белорусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының кеден одағын бірыңғай тарифтік емес реттеу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Мемлекетаралық Кеңесінің (Кеден одағының жоғары органы) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 19 шешімін орындау жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 120 Жарлығына, Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидасын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 Қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар, сондай-ақ олардың үлгілері туралы толық ақпарат Өнеркәсіп комитетінің интернет-ресурсында: www.comprom.kz орналасады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытындыны беру (бұдан әрі - қорытынды), не беруден бас тартуы себептері туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды тұлғаларға және дара кәсіпкерлерге көрсетіледі.

4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключений об экономической нецелесообразности
или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих
драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан»
1. Общее положение
1. Государственная услуга «Выдача заключений об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет промышленности).
Государственная услуга предоставляется по следующему адресу:
010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр».
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 120 «О мерах по выполнению Решения Межгосударственного совета (высшего органа таможенного союза) Евразийского экономического сообщества «О едином нетарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации» от 27 ноября 2009 года № 19, постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924 «Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также об их образцах располагается на интернет-ресурсе Комитета промышленности: www.comprom.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан (далее – заключение), либо выдача мотивированного ответа о причинах отказа на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям (далее – получатель).

6) құрамында бағалы металдар бар шикiзат тауарларымен операцияларды жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқығы бар басқа ұйымдар үшiн - әкетiлетiн шикiзат тауарларына меншiк құқығын растайтын құжат;
7) сыртқы сауда шартының (келiсiмшартының) көшiрмесiн ұсынады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Тапсырыс-хат еркін түрде беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды Өнеркәсіп комитетінің кеңсесі мына мекенжайда қабылдайды: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, 1711 кабинет, тел: 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
14. Тапсырыс-хатты қабылдауды растау, тіркеу күні мен нөмірін көрсете отырып, оның көшірмесінде Өнеркәсіп комитетінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады.
15. Қорытындыны беру мемлекеттік қызметті алушының (бұдан әрі - алушы) немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілінің жеке келуі жағдайында мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, Өнеркәсіп комитеті, 1711 кабинет, тел: 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
16. Осы стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттардың пакетiн толық бермеген жағдайда уәкiлеттi орган алушыға қорытынды беруден дәлелді бас тарту ұсынады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде Өнеркәсіп комитеті қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түпкілікті және толық ақпаратты беру;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Өнеркәсіп комитетінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

6) для других организаций, имеющих право в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять операции с сырьевыми товарами, содержащих драгоценные металлы – документ, подтверждающий право собственности на вывозимые сырьевые товары;
7) копия внешнеторгового договора (контракта).
Комитет промышленности в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов Комитет промышленности в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В дальнейшем Комитет промышленности не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Письмо-заявка предоставляется в произвольной форме.
13. Документы для получения государственной услуги принимаются канцелярией Комитета промышленности по адресу: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711 тел. 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
14. Подтверждением принятия письма-заявки является отметка на его копии о регистрации в канцелярии Комитета промышленности с указанием даты и номера регистрации.
15. Выдача заключения, осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги или по доверенности его уполномоченного представителя по адресу: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр», Комитет промышленности, кабинет № 1711 тел. 8 (7172) 24-14-07, факс: 24-47-94.
16. Мотивированный отказ в выдаче заключения представляется заявителю уполномоченным органом в случае подачи не полного пакета документов, согласно пункту 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. При оказании государственной услуги Комитет промышленности руководствуется следующими принципами:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги (далее – получатель) не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты работы Комитета промышленности измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.

2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1130 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасындағы шикiзат тауарларынан бағалы
металдарды өнеркәсiптiк алудың мүмкiндiгi (мүмкiн еместiгi) мен
экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасындағы шикiзат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсiптiк алудың мүмкiндiгi (мүмкiн еместiгi) мен экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі - Өнеркәсіп комитеті) көрсетеді.
Өнеркәсіп комитетінің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауар» ғимараты.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Белорус Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының кеден одағын бірыңғай тарифтік емес реттеу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Мемлекетаралық Кеңесінің (Кеден одағының жоғары органы) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 19 шешімін орындау жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 120 Жарлығына, Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидасын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 Қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар, сондай-ақ олардың үлгілері туралы толық ақпарат Өнеркәсіп комитетінің интернет-ресурсында: www.comprom.kz орналасады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi – Қазақстан Республикасындағы шикiзат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсiптiк алудың мүмкiндiгi (мүмкiн еместiгi) мен экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру (бұдан әрі - қорытынды), не беруден бас тартуы себептері туралы дәлелді жауап беру болып табылады.

2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1130
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключений о возможности (невозможности)
и экономической целесообразности (нецелесообразности)
промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых
товаров в Республике Казахстан»
1. Общее положение
1. Государственная услуга «Выдача заключений о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет промышленности).
Юридический адрес Комитета промышленности: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание «Транспорт Тауэр».
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 120 «О мерах по выполнению Решения Межгосударственного совета (высшего органа таможенного союза) Евразийского экономического сообщества «О едином нетарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации» от 27 ноября 2009 года № 19», постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924 «Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также об их образцах располагается на интернет-ресурсе Комитета промышленности: www.comprom.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан (далее - заключение), либо выдача мотивированного ответа о причинах отказа на бумажном носителе.