Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1132 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 86 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.02.2014 № 86 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 34-бабының 2-тармағына, «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2), 3) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Магистральдық газ құбыржолдарын, мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi құбыржолдарын пайдалану жөніндегі қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөніндегі қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1132 қаулысымен
бекiтiлген
«Магистральдық газ құбыржолдарын, мұнай құбыржолдарын,
мұнай өнiмдерi құбыржолдарын пайдалану жөніндегі қызметке
лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Магистральдық газ құбыржолдарын, мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi құбыржолдарын пайдалану жөніндегі қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі және оның аумақтық органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайлары осы стандартқа 1-1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы баламалы негізде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicence.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1132. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 86
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.02.2014 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1132
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на деятельность по эксплуатации магистральных
газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов» (далее - государственная услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и его территориальными органами (далее - уполномоченный орган), адреса и графики работы которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, и через центры обслуживания населения (далее - центр) на альтернативной основе, адреса которых указаны в приложении 1-1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал) при наличии электронной цифровой подписи у получателя государственной услуги (далее — ЭЦП).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 12-бабының, «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 13-бабының және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат порталда, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) www.arem.kz интернет-ресурсында, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Агенттіктің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша департаменттерінің (бұдан әрі – Агенттіктің аумақтық органдары) үй-жайларында орналасқан стендтерде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнің «Халыққа қызмет көрсету орталығы», республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтың телефоны (1414) арқылы ұсынылуы мүмкін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі www. elicence.kz порталында уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжат нысанында магистральдық газ құбыржолдарын, мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi құбыржолдарын пайдалану қызметіне лицензия немесе лицензияға қосымша беру не электрондық құжат нысанында уәкілетті органның мемлекеттік қызметін немесе кағаз жеткізгіште уәкілетті орган ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш берген жағдайда стандарттың мемлекеттік қызметін көрсету мерзімдері (құжаттарды қабылдаған күнінен бастап):
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған күнінен бастап);
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған күнінен бастап);
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру кезінде – тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған күнінен бастап);
порталда:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру – тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу – тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О естественных монополиях и регулируемых рынках» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещается на портале, интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (далее - Агентство), www.arem.kz, на стендах, расположенных в помещениях департаментов Агентства по областям, городам Астане и Алматы (далее - территориальные органы Агентства), указанных в приложении 1 к настоящему стандарту, а также на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - РГП «Центр») www.con.gov.kz.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра: (1414).
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале - www.elicense.kz лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации, магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги уполномоченного органа в форме электронного документа или на бумажном носителе в уполномоченном органе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченный орган или Центр сроки оказания государственной услуги стандарта (со дня приема документов) составляют:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение пятнадцати рабочих дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (со дня приема документов);
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение десяти рабочих дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (со дня приема документов);
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение двух рабочих дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (со дня приема документов);
на портале:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение пятнадцати рабочих дней со дня подачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение десяти рабочих дней со дня подачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;

2) құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
8. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органға осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжатты ұсыну арқылы ақылы көрсетіледі.
Осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес лицензияларды (лицензиялардың телнұсқаларын) беру (қайта ресімдеу) кезінде алынады.
Лицензияға қосымшалар (лицензияға қосымшалардың телнұсқаларын) беру кезінде лицензиялық алым алынбайды.
Магистральдық газ құбыржолдарын, мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi құбыржолдарын пайдалану қызметімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымдардың ставкалары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Магистральдық газ құбыржолдарын, мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi құбыржолдарын пайдалану қызметіне лицензия алуға, лицензияның телнұсқаларын қайта ресімдеуге, беруге арналған электрондық сұраныс портал арқылы берілген жағдайда, ақы төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, Агенттіктің және Агенттіктің аумақтық органдарының осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген;
қабылдау кезек тәртібімен алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) орталықтардың – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген жұмыс кестесіне сай күн сайын дүйсенбі мен сенбі аралығында үзіліссіз сағат 9-00–ден 20-00-ге дейін;
қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
3) порталда – тәулік бойы.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
10. Мемлекеттік қызмет Министрліктер үйінің ғимаратында, Агенттіктің аумақтық органдарының үй-жайларында және порталда – «жеке кабинетте» көрсетіледі.
Министрліктер үйінің ғимаратында мүмкіндіктері шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
Агенттіктің аумақтық органдарының үй-жайларында күту залы, ақпараттық стендтер бар.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Лицензияны және лицензияға қосымшаны (қызметтiң кiшi түрлерi болған жағдайда) алу үшiн мынадай құжаттар қажет:

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время в очереди при получении документов - не более 20 минут.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
8. Государственная услуга оказывается платно с предоставлением в уполномоченный орган документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью.
Лицензионный сбор за право занятия данной деятельностью взимается при выдаче (переоформлении) лицензий (дубликата лицензий) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет».
При выдаче приложений к лицензии (дубликатов приложений к лицензии) лицензионный сбор не взимается.
Ставки лицензионного сбора за право занятия деятельностью по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии на деятельность по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы:
1) Агентства и территориальных органов Агентства указан в приложении 1 к настоящему стандарту, за исключением выходных и праздничных дней;
прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) центров - ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва;
прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания;
3) на портале - круглосуточно.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
10. Государственная услуга оказывается в здании Дома министерств, помещениях территориальных органов Агентства и на портале – в «личном кабинете».
В здании Дома министерств предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
В помещениях территориальных органов Агентства имеются зал ожидания, информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия подвидов деятельности) необходимы следующие документы:

1) осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
2) заңды тұлға үшiн – жарғының және мемлекеттік қызметті алушының заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмелерi;
3) дара кәсіпкер үшін – мемлекеттік қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі;
4) жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
5) мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi;
6) осы қызметпен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi, лицензиялық алымның мөлшері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген;
7) осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжаттар нысанында порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның қызметкері түпнұсқалардың шынайылығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензиясы бар қызмет түрi шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
1) осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
2) лицензияның (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi;
3) осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген қызметтiң кiшi түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәлiметтер мен құжаттар. Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжаттар нысанында порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның қызметкері түпнұсқалардың шынайылығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды тұтынушыға қайтарады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлiнген жағдайда лицензиаттың лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алуға құқығы бар.
Лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға телнұсқаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:

1) заявление установленной формы для юридического или физического лица, указанное в приложениях 3 и 4 к настоящему стандарту;
2) копии устава и свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные, в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
3) копия свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя для индивидуального предпринимателя;
4) копия документа, удостоверяющего личность, - для физического лица;
5) копия свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки), размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту;
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 5 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
При приеме документов сотрудник уполномоченного органа сверяет, подлинность оригиналов с копиями документов и со сведениями предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
1) заявление установленной формы для юридического или физического лица, указанное в приложениях 3 и 4 к настоящему стандарту;
2) копия лицензии (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности, указанными в приложении 5 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
При приеме документов сотрудник уполномоченного органа сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и со сведениями предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиат имеет право на получение дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии.
Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии необходимы следующие документы:

1) лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға телнұсқа беру туралы өтініш;
2) телнұсқаны беру үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi, лицензиялық алымның мөлшері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты өзгерген;
2) дара кәсiпкердi қайта тiркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлғаны бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда қайта ресiмделуге жатады.
Қызмет түрiнiң және (немесе) кiшi түрiнiң атауы өзгерген жағдайда, лицензиаттың осы тармақта белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiш беруге құқығы бар.
Лицензиат қайта ресiмдеу туралы өтiнiштi лицензияларды, лицензия көшірмелері мен лицензияға қосымшаларды (болған жағдайда) қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым (лицензиялық алым өлшемі осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген) төленгенін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде ұсынады.
Лицензиат қайта ресiмделген лицензияны алған кезде бұрын берiлген лицензия мен лицензияға қосымшаны (болған жағдайда) лицензиарға қайтарады.
Лицензияны порталда алу үшін мемлекеттік қызметті алушыға мынадай құжаттар қажет:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжат нысанындағы сұранысы;
2) заңды тұлға үшін – электрондық сұранысқа тіркелетін сканерленген электрондық көшірме түріндегі заңды тұлғаның жарғысы;
3) сканерленген электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұранысқа тіркелетін осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
4) жеке тұлға үшін – мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері;
5) заңды тұлға үшін – мемлекеттік қызметті алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы куәлік;
6) дара кәсіпкер үшін – мемлекеттік қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы куәлік;
7) осы қызметпен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенi туралы мәліметтер, лицензиялық алымның мөлшері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензиясы бар қызмет түрi шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:

1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки), размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту.
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, лицензиат имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии (размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту), копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Лицензиат при получении переоформленной лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).
Для получения лицензии на портале получателю государственной услуги необходимы следующие документы:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) устав юридического лица в виде электронной сканированной копии, прикрепляемый к электронному запросу – для юридического лица;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 5 к настоящему стандарту в виде электронных сканированных копий, прикрепляемые к электронному запросу;
4) удостоверение личности получателя государственной услуги – для физического лица;
5) свидетельство о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица - для юридического лица;
6) свидетельство о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
7) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью, размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:

1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжат нысанындағы сұранысы;
2) сканерленген электрондық көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркелетін (егер лицензия қағаз жеткізгіште болса) лицензия;
3) сканерленген электрондық көшірмелер түрінде электрондық сұранысқа тіркелетін осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген қызметтің кіші түріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлiнген жағдайда лицензиаттың лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алуға құқығы бар.
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
1) мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұранысы;
2) осы қызметпен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенi туралы мәліметтер, лицензиялық алымның мөлшері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай:
1) жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты өзгерген;
2) дара кәсiпкердi қайта тiркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлғаны бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда қайта ресiмделуге жатады.
Қызмет түрiнiң және (немесе) кiшi түрiнiң атауы өзгерген жағдайда, лицензиаттың осы тармақта белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiш беруге құқығы бар.
Лицензиат қайта ресiмдеу туралы сұранысты:
1) осы қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленгені туралы мәліметтерді, лицензиялық алым өлшемі осы стандартқа  2-қосымшада көрсетілген;
2) электрондық сұранысқа (лицензия қағаз жеткізгіште болған жағдайда) тіркелетін сканерленген электрондық көшірмелер түріндегі лицензияның және лицензияға қосымшалардың (лицензия электрондық құжат нысанында болған жағдайда) деректерін не лицензияны немесе лицензияға қосымшаны қоса бере отырып, күнтізбелік отыз күн ішінде береді.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензиат қайта ресiмделген лицензияны алған кезде бұрын берiлген лицензия мен лицензияға қосымшаны (болған жағдайда) лицензиарға қайтарады.

1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) лицензия в виде электронной сканированной копии, прикрепляемая к электронному запросу (если лицензия на бумажном носителе);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности, указанными в приложении 5 к настоящему стандарту в виде электронных сканированных копий, прикрепляемые к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенные ЭЦП.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиат имеет право на получение дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии.
Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии необходимы следующие документы:
1) запрос в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
2) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью, размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенные ЭЦП.
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, лицензиат имеет право подать запрос о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Запрос о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением:
1) сведений об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью, размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту;
2) данных лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия лицензии в форме электронного документа) либо лицензия и приложение к лицензии в виде электронных сканированных копий, прикрепляемых к электронному запросу (в случае наличия лицензии на бумажном носителе).
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенные ЭЦП.
Лицензиат при получении переоформленной лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).

12. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініш нысандары порталда, Агенттіктің орталық аппаратының www.arem.kz интернет – ресурсында, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Агенттіктің аумақтық органдарының үй-жайларында орналасқан стендтерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа өтініш жасаған жағдайда осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тұғырда, сондай-ақ «Орталық» РМК-нің www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
13. Құжаттарды қабылдау портал арқылы және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар және уақыт бойынша жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұранысты қабылдау мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Таңдалған қызметке сәйкес сұраныс адресат –мемлекеттік органға автоматты түрде жіберіледі.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау Агенттіктің орталық аппаратының кеңсесінде және Агенттіктің аумақтық органдарында тіркеу (мөртабан мен күні) болып табылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екi жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге мiндеттi. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактiлерi анықталған жағдайда уәкілетті орган көрсетілген мерзiмде өтiнiштi одан әрi қараудан жазбаша дәлелдi түрде бас тартуды ұсынады.
Өтініш портал арқылы жасалған жағдайда мемлекеттік қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметтің нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті ұсынуға арналған сұранысты алғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Өтініш жіберілген және оған нөмір берілген кезден бастап уәкілетті орган екі күннен кешіктірмей өтінішті тіркеуге тиіс, бұл ретте мемлекеттік қызметті алушыға «жеке кабинетіне», сондай-ақ порталда тіркелу кезінде көрсетілген электрондық мекенжайға уәкілетті органның өтінішті қабылдағаны туралы хабарлама қабылданған күні көрсетіліп жіберіледі.
Орталыққа өтініш жасалған кезде құжаттардың тапсырылғанын тиісті құжаттарды қабылдау туралы:

12. Формы заявления для получения лицензии и (или) приложения к лицензии размещаются на портале, на интернет-ресурсе Центрального аппарата Агентства www.arem.kz, на стендах, расположенных в помещениях территориальных органов Агентства, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в Центр бланки заявлений утвержденной формы, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
13. Прием документов осуществляется через портал и по адресам и времени, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта является регистрация (штамп и дата) в канцелярии Агентства и в территориальных органах Агентства.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги, обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении через портал, получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
Не позднее двух дней с момента отправки и присвоения номера заявления уполномоченный орган должен зарегистрировать обращение, при этом, получателю государственной услуги в «личный кабинет», а также на электронный адрес, указанный при регистрации на портале, направляется уведомление о принятии заявления уполномоченным органом с указанием даты принятия.
При обращении в центр подтверждением сдачи документов является расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) сұранысты қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұратылып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды тапсыру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат растайды.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
15. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша қолма-қол (жеке келуі немесе сенімхат бойынша өкіліне) және (немесе) электронды түрде беріледі.
Өтініш портал арқылы жасалған жағдайда қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Орталықта тұтынушыға дайын құжаттарды тапсыруды орталық қызметкері «терезе» арқылы қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын жүзеге асырады.
Егер тұтынушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижесін алмаған жағдайларда, орталық бір ай бойы оның сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны уәкілетті органға табыс етеді.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
16. Егер:
1) осы санаттағы субъектiлер үшiн қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмеген;
3) мемлекеттік қызметті алушы бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеген;
4) келiсушi мемлекеттiк орган мемлекеттік қызметті алушыға лицензия беруді келiспеген;
5) мемлекеттік қызметті алушының жекелеген қызмет түрiмен айналысуына тыйым салатын заңды күшiне енген оған қатысты сот үкiмi болған;
6) сот орындаушысының ұсынысы негiзiнде сот мемлекеттік қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салған жағдайларда лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту жүзеге асырылады.
Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бермеген не лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оларды беру мерзімі аяқталған күнінен бастап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілді деп есептеледі.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру мерзімі өткен кезден бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруге міндетті.
Уәкілетті орган бес жұмыс күні өткен соң лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бермеген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алынды деп есептеледі, ал лицензияның өзін алғанға дейін лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асырудың заңдылығын растайтын құжат уәкілетті органның құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі бар тізімдеменің көшірмесі, өтініш портал арқылы жасалған кезде – уәкілетті органның өтінішті алғаны туралы хабарлама (сұраныс нөмірі), сондай-ақ орталықтың қызметкері нөмірі мен күнін көрсете отырып берген қолхат болып табылады.
Орталық осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде тұтынушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беріледі.

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
15. Лицензия и (или) приложение к лицензии выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, и (или) в электронном виде.
При обращении через портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.
В центре выдача готовых документов потребителю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если потребитель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
16. Отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии получателю государственной услуги согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю государственной услуги получать лицензии.
В случае, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги лицензию и (или) приложение к лицензии либо не представил мотивированный отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия и (или) приложение к лицензии считаются выданными.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии обязан выдать получателю государственной услуги соответствующую лицензию и (или) приложение к лицензии.
В случае невыдачи уполномоченным органом лицензии и (или) приложения к лицензии по истечении пяти рабочих дней, лицензия и (или) приложение к лицензии считаются полученными, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов уполномоченным органом, при обращении через портал - уведомление о получении заявления (номер запроса) уполномоченным органом, а также расписка, выданная сотрудником центра с указанием номера и даты.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником Центра потребителю выдается расписка с указанием недостающих документов.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлi және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылықты сақтау;
6) мемлекеттік қызметті алушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерi осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Мемлекеттік қызметті көрсететін уәкілетті органның жұмыстары бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң нормативтік, нысаналы мәндері жыл сайын Агенттіктің орталық аппаратының тиісті бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасына наразылық болған жағдайда, уәкілетті органның қызметкерлеріне шағым:
1) Агенттіктің орталық аппаратында лицензиялау мәселелерін қадағалайтын Агенттік төрағасы орынбасарының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша;
2) Агенттіктің аумақтық органдарында Агенттіктің тиісті аумақтық органының бірінші басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша беріледі;
3) Орталық көрсеткен мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда Орталықта шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-ға беріледі.
Уәкілетті орган қызметкерлерінің іс-әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібін:
1) Агенттіктің орталық аппаратында лицензиялау мәселелерін қадағалайтын Агенттік төрағасының орынбасары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша;
2) Агенттіктің аумақтық органдарында Агенттіктің тиісті аумақтық органының бірінші басшысы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша түсіндіреді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
21. Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не қолма-қол осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша қабылданады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпарат call-орталықтың телефоны (1414) арқылы алуға болады.

Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 6 к настоящему стандарту.
19. Нормативные, целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются соответствующим приказом центрального аппарата Агентства.
5. Порядок обжалования
20. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги, жалоба на действия сотрудников уполномоченного органа подается:
1) в центральном аппарате Агентства на имя заместителя Председателя Агентства, курирующего вопросы лицензирования, по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) в территориальных органах Агентства на имя первого руководителя соответствующего территориального органа Агентства по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
3) в Центре, в случае несогласия с результатами оказанной центром государственной услуги, жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указаны в пункте 26 настоящего стандарта.
Порядок обжалования действий (бездействий) сотрудников уполномоченного органа разъясняется:
1) в центральном аппарате Агентства - заместителем Председателя Агентства, курирующим вопросы лицензирования, по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) в территориальных органах Агентства - первым руководителем соответствующего территориального органа Агентства по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
21. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414.

Орталық қызметкерінің іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны не осы стандартқа 1-1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алуға болады.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
22. Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Берілген шағымға жауапты не шағымды қарау барысы туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алады.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
24. Шағымда жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты, почта мекенжайы, күні, заңды тұлға үшін – оның атауы, почта мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке мемлекеттік қызметті алушы қол қояды.
Шағым берілген кезде іс-әрекеттеріне шағым беріліп отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі мен аты-жөні, өтініш беру негізі мен талаптары көрсетіледі.
25. Қолма–қол да, почта арқылы да түскен шағымның алынғанын растау Агенттіктің орталық аппаратында және Агенттіктің аумақтық органдарында осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайларда жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін журналға тіркеу (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртабан, кіріс нөмірі және күні қойылады) болып табылады.
Шағымды қабылдаған тұлға мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымын қабылдағанын растайтын талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі көрсетіледі.
Шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелерi туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде тапсырыс тәртiбiмен почта арқылы не қол қойғызып қолма-қол берiледi.
Мемлекеттік қызметті алушының шағымын қарау нәтижелерi туралы жазбаша түрде тапсырыс пошта арқылы не қол қойғызып қолма-қол беріп хабарланады.
Электрондық өтініш портал арқылы жасалған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізеді, ол өтінішті мемлекеттік органда өңдеу барысында жаңартылады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қаралғаны немесе қараудан бас тартылғаны туралы жауап).
Уәкілетті органның жауабы «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұсынылады.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа өтініш жасаған кезде қолма-қол, сол сияқты почта арқылы түскен шағымның алынғанын растау оны орталықтың немесе «Орталық» РМК-нің кеңсесінде тіркеу (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртабан, кіріс нөмірі және күні қойылады) болып табылады.
Шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғаны туралы растау талонын береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректерін көрсете отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.
Орталық мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қарау нәтижелерi туралы жазбаша түрде почта арқылы не қолма-қол қол қойғызып хабарлайды.

Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 1-1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
22. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы получателя государственной услуги получает по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе указываются для физического лица - фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, дата, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и по почте является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в Центральном аппарате Агентства и территориальных органах Агентства по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
О результатах рассмотрения жалобы получателя государственной услуги сообщается в письменном виде по почте заказным письмом либо нарочно под роспись.
В случае электронного обращения через портал, получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Ответ от уполномоченного органа предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
При обращении получателя государственной услуги в центр подтверждением их принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии Центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Центром о результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте либо нарочно под роспись.

Ескерту. 25-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
26. Пайдалы ақпаратты:
1) Агенттіктің орталық аппаратының www.arem.kz интернет-ресурсынан не Агенттіктің аумақтық органдарының үй-жайларында орналасқан стендтерден;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетi «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсынан не Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй мекенжайы, 8 7172 94 99 95 телефоны бойынша алуға болады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Магистральдық газ құбыржолдарын,
мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi
құбыржолдарын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің және оның аумақтық органдарының жұмыс кестесі
р/с №
Атауы
Орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Хат–хабарды қабылдау кестесі
Телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
Агенттіктің орталық аппараты
Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8

Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
26. Полезную информацию можно получить на интернет-ресурсе:
1) центрального аппарата Агентства www.arem.kz либо на стендах, расположенных в помещениях территориальных органов Агентства;
2) республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан www.con.gov.kz либо по адресу: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 7172 94 9995.
Сноска. Пункт 26 в редакции постановления Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность по эксплуатации
магистральных газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов»
График работы Агентства Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и его территориальных органов
№ п/п
Наименование
Адрес расположения
График работы
График приема корреспонденции
Номер телефона
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
7
1
Центральный аппарат Агентства
г. Астана,
ул. Орынбор, 8

жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
74-11-96
қабылдау бөлмесі
74-02-89
2
Агенттіктің Астана қаласы бойынша департаменті
Астана қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 7
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
36-83-14
қабылдау бөлмесі
36-83-15
3
Агенттіктің Алматы қаласы бойынша департаменті
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
272-21-07
қабылдау бөлмесі
271-66-39
4
Агенттіктің Алматы облысы бойынша департаменті
Талдықорған қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 78
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін

с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
74-11-96
приемная
74-02-89
2
Департамент Агентства по
г. Астане
г. Астана,
ул.Тауелсиздик, 7
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
36-83-14
приемная
36-83-15
3
Департамент Агентства по
г. Алматы
г. Алматы,
площадь Республики, 4
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
272-21-07
приемная
271-66-39
4
Департамент Агентства по Алматинской области
г. Талдыкорган,
ул. Кабанбай батыра, 78
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед

түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
27-09-02
қабылдау бөлмесі
27-12-50
5
Агенттіктің Ақмола облысы бойынша департаменті
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 230
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
25-39-68
қабылдау бөлмесі
25-38-97
6
Агенттіктің Ақтөбе облысы бойынша департаменті
Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр даңғылы, 40

с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
27-09-02
приемная
27-12-50
5
Департамент Агентства по Акмолинской области
г. Кокшетау,
ул. Ауэзова, 230
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
25-39-68
приемная
25-38-97
6
Департамент Агентства по Актюбинской области
г. Актобе,
пр. Абылхаир хана, 40

жұмыс күндері сағ.8.00-ден 17.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 12.00-ден 13.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.8.00-ден 16.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 12.00-ден 13.30-ға дейін
54-00-47
қабылдау бөлмесі
54-14-19
7
Агенттіктің Атырау облысы бойынша департаменті
Атырау
қаласы,
Абай көшесі,
10 а
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.00-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 16.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.00-ға дейін
32-88-31
қабылдау бөлмесі
32-82-55
8
Агенттіктің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті
Өскемен қаласы, Буров көшесі,20

с 8.00 до 17.30 ч
перерыв на обед
с 12.00- 13.30 ч
в рабочие дни
с 8.00 до 16.00 ч
перерыв на обед
с 12.00- 13.30 ч
в рабочие дни
54-00-47
приемная
54-14-19
7
Департамент Агентства по Атырауской области
г. Атырау,
ул. Абая, 10 а
с 9.00 до 18.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.00 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 16.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.00 ч
в рабочие дни
32-88-31
приемная
32-82-55
8
Департамент Агентства по Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Бурова, 20

жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
78-52-23
қабылдау бөлмесі
57-79-91
9
Агенттіктің Жамбыл облысы бойынша департаменті
Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 78
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
43-54-71
қабылдау бөлмесі
45-94-68
10
Агенттіктің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 182/1
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін

с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
78-52-23
приемная
57-79-91
9
Департамент Агентства по Жамбылской области
г. Тараз,
ул. Желтоксан, 78
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
43-54-71
приемная
45-94-68
10
Департамент Агентства по Западно-Казахстанской области
г. Уральск,
пр. Достык-Дружба, 182/1
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед

түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 16.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
51-16-61
қабылдау бөлмесі
50-95-44
11
Агенттіктің Қарағанды облысы бойынша департаменті
Қарағанды қаласы, Костенко көшесі, 6
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 16.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
42-51-96
қабылдау бөлмесі
42-67-00
12
Агенттіктің Қостанай облысы бойынша департаменті
Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 115
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін

с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 16.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
51-16-61
приемная
50-95-44
11
Департамент Агентства по Карагандинской области
г. Караганда,
ул. Костенко, 6
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 16.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
42-51-96
приемная
42-67-00
12
Департамент Агентства по Костанайской области
г. Костанай,
пр. Аль-Фараби, 115
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни

42-16-43
қабылдау бөлмесі
43-84-14
15
Агенттіктің Павлодар облысы бойынша департаменті
Павлодар қаласы, Академик Қ. Сәтпаев көшесі,136
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
32-55-85
қабылдау бөлмесі
32-25-05
16
Агенттіктің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті
Петропавл қаласы, Совет көшесі, 34
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін

42-16-43
приемная
43-84-14
15
Департамент Агентства по Павлодарской области
г. Павлодар,
ул. Академика К. Сатпева, 136
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
32-55-85
приемная
32-25-05
16
Департамент Агентства по Северо-Казахстанской области
г. Петропавловск,
ул. Советская, 34
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 16.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни

42-78-81
қабылдау бөлмесі
46-49-64
17
Агенттіктің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті
Шымкент қаласы, Тәуке Хан даңғылы, 82
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
жұмыс күндері сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін
53-55-15
қабылдау бөлмесі
53-42-63
«Магистральдық газ құбыржолдарын,
мұнай құбыржолдарын, мұнай өнімдері
құбыржолдарын пайдалану бойынша
қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияға телнұсқалар беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 № 130  қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Р/с № Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдері, бөлімшелері) Орналасқан мекенжайы Байланыс деректері
1 2 3 4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов к-сі, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қ., Біржан Сал к-сі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Аудандық бөлім Красный Яр ауылы
Көкшетау қ., Красный Яр ауылы, Ленин к-сі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қ., Нұрмағамбетов к-сі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы ауылы, М. Мәметова к-сі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қ., Уәлиханов к-сі, 11-үй, кеңсе
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астрахан ауылы, Әл-Фараби к-сі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қ., Сейфуллин к-сі, 18б-үй, кеңсе
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қ., Абылай Хан к-сі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс к-сі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қ., Мұсабаев к-сі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қ., Сыздықов к-сі, 2а үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қ., Жеңіс к-сі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державинск қ., Ғабдуллин к-сі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин к-сі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10

42-78-81
приемная
46-49-64
17
Департамент Агентства по Южно-Казахстанской области
г. Шымкент,
пр. Тауке хана, 82
с 9.00 до 18.30 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
с 9.00 до 17.00 ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30 ч
в рабочие дни
53-55-15
приемная
53-42-63
Приложение 1-1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на деятельность по эксплуатации
магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Перечень Центров обслуживания населения
Сноска. Стандарт дополнен приложением 1-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного дня после первого опубликования).
№ п/п
Наименование Центров (филиалы, отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау
ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел с.Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный Яр
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный отдел
Аккольский район, г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, п. Аршалы,
ул. М. Маметовой д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарского районный отдел
Атбасарский район, г. Атбасар,
ул. Валиханова д. 11, оф.
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка, ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский районный отдел
Буландынский район, г. Макинск,
ул. Сейфуллина д. 18б, оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район, г. Щучинск,
ул. Абылай Хана д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь, ул. Победы д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау, ул. Мусабаева д. 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк, ул. Сыздыкова д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный отдел
Есильский район, г. Есиль,
ул. Победы д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск, ул. Габдуллина д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район, с. Жаксы,
ул. Ленина д. 8
8 (71635) 2-17-10

15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Бейбітшілік к-сі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай к-сі, 44а үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
17)
Степногор қалалық бөлімі
Степногор қ., 4 шағын аудан, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балқаш ауылы, Абылай хан к-сі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин к-сі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды ауылы, Аты аталмаған тұйық к-сі, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қ., Тургенев к-сі, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
1)
Ақтөбе қалалық № 1 бөлімі
Ақтөбе қ., Тургенев к-сі, 109 үй
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қ., Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев к-сі, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қ., Киров к-сі, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлімі
Мәртөк ауданы, Мәртөк кенті, Байтұрсынов к-сі, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қ., Абай к-сі, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлімі
Қандыағаш қ, Мұғалжар ауданы, Молодежный шағын ауданы, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі аудандық бөлімі
Ембі қ., Мұғалжар ауданы, Әміров к-сі, 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темір аудандық № 8 бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин к-сі, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда кенті, Нұрымжанов қиылысы, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлімі Бадамша ауылы
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би к-сі, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар к-сі, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Әйтеке би аудандық № 12 бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған к-сі, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр к-сі, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелдин к-сі, 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Шалқар қ., Шалқар ауданы, Әйтеке би к-сі, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қ., Тәуелсіздік к-сі, 67 Б

15)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район,
с. Зеренда, ул. Мира д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский район,
с. Коргалжын, ул. Абая д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
17)
Степногорский городской отдел
г. Степногорск, 4 мкр. д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район,
с. Балкашино, ул. Абылай хана д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол, ул. Гагарина д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район,
п. Шортанды, пер. Безымянный д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Тургенева 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский городской отдел № 1
г. Актобе,
ул. Тургенева 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с. Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе Каргалинский район, с. Каргалинское (Жилянка),
ул. Сатпаева 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный отдел
Алгинский район г. Алга,
ул. Кирова 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный отдел
Мартукский район п. Мартук
ул. Байтурсынова 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район,
г. Хромтау ул. Абая 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район,
г. Кандыагаш мкр. Молодежный 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район, г. Эмба ул. Амирова 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный отдел № 8
Темирский район, п. Шубаркудук, Байганина 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район
п. Кобда пер. Нурымжанова 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский районный отдел с.Бадамша
Каргалинский район, с. Бадамша
ул. Айтеке би 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный отдел
Уилский район, с. Уил
ул. Кокжар 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский районный отдел № 12
Айтекебийский район,
с. Комсомольское ул. Балдырган 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский районный отдел
Байганинский район,
с. Карыуылкелди
ул. Барак батыра 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный отдел
Актюбинская область, Иргизский район,
с. Иргиз ул. Жангельдина 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область, Шалкарский район,
г. Шалкар, ул. Айтеке би 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67Б

8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр к-сі, 20
8 (72832) 2-14-51
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев к-сі, 3
8 (72841) 2-17-60
2)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қ., 8 наурыз к-сі, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай ауылы, Абылай хан к-сі, 237
8 (72837) 4-13-85
3)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов к-сі, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
4)
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қ., Абай к-сі, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов к-сі, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
5)
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков к-сі, 52
8 (72836) 3-22-16
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов к-сі, 1
8 (72770) 2-30-90
7)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік к-сі, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзал к-сі, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала к-сі, 9
8 (7275) 24-88-10
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев к-сі, 29
8)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қ, Жанғозин к-сі, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Тау-Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті, Рысқұлов к-сі, 129
8 (727) 391-38-58
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев к-сі, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
9)
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қ., Абылай хан к-сі, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
10)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қ., Момышұлы к-сі, нөмірсіз
8 (72840) 3-25-88
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан к-сі, 45
8 (72842) 9-10-59
11)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов к-сі, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қ., Қонаев к-сі, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді кенті, Сейфуллин к-сі, 34
8 (72772) 7-11-94
13)
Сарқант аудандық бөлімі
Сарқант қ., Жамбыл к-сі, нөмірсіз
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев к-сі, 1
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы к-сі, нөмірсіз
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол кенті, Райымбек к-сі, нөмірсіз
8 (72779) 2-11-65
15)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қ., Головацкий к-сі, нөмірсіз
8 (72831) 5-51-11
16)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қ, Лермонтов к-сі, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Нұра бөлімшесі
Нұра кенті, Школьная к-сі, 10
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қ, Тәуелсіздік к-сі, 67 Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қ., Октябрь к-сі, 7
8 (72835) 4-35-38

8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова,
Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
Отделение Капал
с. Капал,
ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
2)
Алакольский районный отдел
г. Ушарал,
ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай,
ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
3)
Балхашский районный отдел
с. Баканас,
ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22 8 (72773) 9-18-20
4)
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик,
ул. Абая, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Отделение Шелек
с. Шелек,
ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
5)
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
6)
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш,
ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
7)
Илийский районный Отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат,
ул. Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Отделение Боролдай
с. Боролдай,
ул. Вокзальная, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
Отделение Караой
с. Караой,
ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
Отделение Акши
с. Акши,
ул. Конаева, 29
8)
Карасайский районный отдел
г. Каскелен,
ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы,
ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
Отделение Шамалган
ст. Шамалган,
ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
9)
Караталский районный отдел
г. Уштобе,
ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
10)
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
Отделение Когалы
п. Когалы,
ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
11)
Коксуский районный отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
13)
Саркандский районный отдел
г. Саркан,
ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбекский районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
15)
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент,
ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
16)
Талгарский районный отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43 8 (72774) 2-21-33
Отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдыкорганский городской отдел
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелийский городской отдел
г. Текели,
ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38

8 (72835) 4-35-18
19)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков к-сі, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қ., Сәтпаев д-лы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлім
Атырау қ., Сәтпаев д-лы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
2)
№ 1 қалалық бөлімі
Атырау қ., Баймұқанов к-сі, 16а үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№ 2 қалалық бөлімі
Атырау қ., Балықшы, Байжігітов к-сі, 80а үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев к-сі, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай к-сі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай к-сі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қ., Бейбітшілік к-сі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев к-сі, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлімі
Атырау облысы, Мақат ауданы, Мақат кенті, Центральная к-сі, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан к-сі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қ., Белинский к-сі, 37 а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
№ 1 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қ., Сәтпаев д-лы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
№ 2 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қ., Қазақстан к-сі, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович к-сі, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан аудандық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қ., Жангелдин к-сі, 52 а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қ., Стаханов к-сі, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катонқарағай аудандық бөлімі
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан к-сі, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы к-сі, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қ., Семей к-сі, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный ауылы, 9-үй

8 (72835) 4-35-18
19)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
г. Атырау,
проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г. Атырау,
проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-29-42
2)
городской отдел № 1
г. Атырау,
ул. Баймуханова дом 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел № 2
г. Атырау,
Балыкшы, ул. Байжигитова дом 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный отдел
Атырауская область, Индерский район,
пос. Индерборский, ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область, Махамбетский район,
с. Махамбет, ул. Абая, дом 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область, Кызылкугинский район,
с. Миялы, ул. Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный отдел
Атырауская область, Жылыойский район,
г. Кульсары, ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область, Курмангазинский район,
с. Ганюшкино, ул. Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный отдел
Атырауская область, Макатский район,
п. Макат, ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный отдел
Атырауская область, Исатайский район,
с. Аккыстау, ул. Егеменды Казахстан, дом 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
пр. Сатпаева 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть-Каменогорский городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое, ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан, ул. Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский район,
с. Улкен – Нарын,
ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный отдел
Курчумский район, с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район,
с. Аксуат, ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный отдел
Уланский район, п. Молодежный дом 9

8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонайха қ., 3 шағын аудан, 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семей қалалық № 1 бөлімі
Семей қ., 408-орам, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семей қалалық № 2 бөлімі
Семей қ., Найманбаев к-сі, 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев к-сі, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз қ., Аягөз ауданы, Дүйсенов к-сі, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин к-сі, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная к-сі, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық к-сі, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қ, Абай к-сі,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан к-сі, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан к-сі, 116
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қ., Абай д-лы, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қ., К. Қойгелді к-сі, № 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлім
Тараз қ., Сәтпаев к-сі, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлім
Тараз қ., Талас шағын ауданы, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлім
Тараз қ., Абай д-лы, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеу к-сі, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай к-сі, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б. Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы к-сі, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана к-сі, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмайылов к-сі, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков к-сі, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қ., Жібек жолы к-сі, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қ., Молдағұлов к-сі, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Т. Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы к-сі, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлімі
Шу қ., Автобаза к-сі, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Бейбітшілік к-сі, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
БҚО, Орал қ., Жамбыл к-сі, 81/2 үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Ақжайық аудандық бөлімі
БҚО, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Ақжайық тұйық к-сі, 2
8-711-36-92-580

8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район,
г. Шемонайха 3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской отдел № 1
г. Семей,
408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный отдел
Абайский район, с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской отдел
Аягозский район, г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район,
с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район,
с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау, ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район,
г. Курчатов, ул. Абая,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район,
с. Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный отдел
Урджарский район,
с. Урджар, ул. Абылайхана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
г. Тараз
пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской отдел
г. Тараз,
ул. К. Койгелды, № 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел № 1
г. Тараз,
ул. Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел № 2
г. Тараз,
мкр. Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел № 3
г. Тараз
пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер,
ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный отдел
с. Аса,
ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный отдел
с. Кордай,
ул. Домалак анна, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский районный отдел
с. Мерке,
ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум,
ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный отдел
г. Каратау,
ул. Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т. Рыскуловского района
с. Кулан, ул. Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный отдел
г. Шу,
ул. Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково,
ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
ЗКО, г. Уральск,
ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Отдел по Акжаикскому району
ЗКО, Акжаикский район,
с. Чапаев, переулок Акжаикский, 2
8 (711) 36-92-580

2)
Бөкейорда аудандық бөлімі
БҚО, Бөкейорда ауданы, Сайхин ауылы, Берғалиев к-сі, 1
8-711-40-21-8478-711-40-21-835
3)
Бөрлі аудандық бөлімі
БҚО, Бөрлі ауданы, Ақсай қ., Железнодорожная к-сі, 121А
8-711-33- 35-5508-711-33-36-778
4)
Жаңақала аудандық бөлімі
БҚО, Жанақала ауданы, Жаңақала ауылы, Халықтар достығы к-сі, 63А
8-711-41-22-4038-711-41-22-404
5)
Жәнібек аудандық бөлімі
БҚО, Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Иманов к-сі, 79
8-711-35-22-425
6)
Зеленов аудандық бөлімі
БҚО, Зеленов ауданы, Переметное ауылы, Гагарин к-сі, 69 Б
8-711-30-23-6148-711-30-23-616
7)
Қазталов аудандық бөлімі
БҚО, Қазталов ауданы, Қазталов ауылы, Лұқманов к-сі, 22 А
8-711-44-32-2048-711-44-32-205
8)
Қаратөбе аудандық бөлімі
БҚО, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев к-сі, 23/1
8-711-45-31-8008-711-45-31-463
9)
Сырым аудандық бөлімі
БҚО, Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан к-сі, 11/2
8-711-34-31-4468-711-34-31-447
10)
Тасқала аудандық бөлімі
БҚО, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Вокзал к-сі, 6
8-711-39-22-3988-711-39-21-979
11)
Теректі аудандық бөлімі
БҚО, Теректі ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная к-сі, 24
8-711-32-23-3788-711-32-23-379
12)
Шыңғырлау аудандық бөлімі
БҚО, Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Тайманов к-сі, 95
8-711-37-33-3118-711-37-34-420
13)
Қазталов аудандық бөлімі
БҚО, Қазталов ауданы, Жалпақтал ауылы, С. Датұлы к-сі, 23
8-711-38-21-0448-711-38-21-045
14)
Дарьинское ауылдық округы бөлімі
БҚО, Зеленов ауданы, Дарьинское ауылы, Балдырған к-сі, 27/1
8-711-31-24-0808-711-31-24-082
15)
Ақжайық ауданы Тайпақ ауылдық округы бөлімі
БҚО, Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин к-сі, 13
8-711-42-21-884
16)
Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округы бөлімі
БҚО, Теректі ауданы, Ақжайық ауылы, Ақ жайық к-сі, 5
8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Чкалов к-сі, 7
8 (7212) 41-63-10
1)
Қалалық № 1 бөлім
Ержанов к-сі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Қалалық № 2 бөлім
Чкалов к-сі, 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Қалалық № 3 бөлім
Мұқанов к-сі, 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Қалалық № 4 бөлім
Архитектурная к-сі, 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Қалалық № 5 бөлім
21 шағын аудан, 6/7 үй
8 (7212) 32-92-51
6)
Қалалық № 6 бөлім
Серов к-сі, 73
8 (7212) 93-16-94
7)
Теміртау қалалық № 1 бөлімі
Блюхер к-сі, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Теміртау қалалық № 2 бөлімі
Республика д-лы, 128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абай аудандық № 1 бөлім
Абай қ., Абай к-сі, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абай аудандық № 2 бөлім
Абай қ., Топар кенті, Казыбек би к-сі, 3

2)
Отдел по Бокейординскому району
ЗКО, Бокейординский район,
с. Сайхин, ул. Бергалиева, 1
8 (711) 40-21-847
8 (711) 40-21-835
3)
Отдел по Бурлинскому району
ЗКО, Бурлинский район,
г. Аксай, ул. Железнодорожная, 121 А
8 (711) 33-35-550
8 (711) 33-36-778
4)
Отдел по Жангалинскому району
ЗКО, Жангалинский район,
с. Жангала, ул. Халыктар достыгы, 63А
8 (711) 41-22-403
8 (711) 41-22-404
5)
Отдел по Жанибекскому району
ЗКО, Жанибекский район,
с. Жанибек, ул. Иманова, 79
8 (711) 35-22-425
6)
Отдел по Зеленовскому району
ЗКО, Зеленовский район,
с. Переметное, ул. Гагарина, 69Б
8 (711) 30-23-614
8 (711) 30-23-616
7)
Отдел по Казталовскому району
ЗКО, Казталовский район,
с. Казталовка, ул. Лукманова, 22А
8 (711) 44-32-204
8 (711) 44-32-205
8)
Отдел по Каратюбинскому району
ЗКО, Каратобинский район,
с. Каратобе, ул. Курмангалиева, 23/1
8 (711) 45-31-800
8 (711) 45-31-463
9)
Отдел по Сырымскому району
ЗКО, Сырымский район,
с. Жымпиты, ул. Казахстанская, 11/2
8 (711) 34-31-446
8 (711) 34-31-447
10)
Отдел по Таскалинскому району
ЗКО, Таскалинский район,
с. Таскала, ул. Вокзальная, 6
8 (711) 39-22-398
8 (711) 39-21-979
11)
Отдел по Теректинскому района
ЗКО, Теректинский район,
с. Федоровка, ул. Юбилейная, 24
8 (711) 32-23-378
8 (711) 32-23-379
12)
Отдел по Чингирлаускому району
ЗКО, Чингирлауский район, с. Чингирлау, ул. Тайманова, 95
8 (711) 37-33-311
8 (711) 37-34-420
13)
Отдел по Казталовскому району
ЗКО, Казталовский район,
с. Жалпактал, ул. С. Датулы, 23
8 (711) 38-21-044
8 (711) 38-21-045
14)
Отдел по Дарьинскому сельскому округу
ЗКО, Зеленовский район,
с. Дарьинское, ул. Балдырган, 27/1
8 (711) 31-24-080
8 (711) 31-24-082
15)
Отдел по Тайпакскому сельскому округу Акжаикского района
ЗКО, Акжаикский район,
с. Тайпак, ул. Шемякина, 13
8 (711) 42-21-884
16)
Отдел по Акжаикскому сельскому округу Теректинского района
ЗКО, Теректинский район,
с. Акжаик, ул. Ак жайык, 5
8 (711) 43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
ул. Ержанова 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
ул. Муканова 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
ул. Архитектурная 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
21 мкр. дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
ул. Серова, 73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г. Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г. Темиртау
пр. Республики, 128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный отдел № 1
г. Абай
ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный отдел № 2
г. Абай,
п. Топар, ул. Казыбек би, 3

8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қалалық бөлімі
Саран қ., Жамбыл к-сі, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Шахтинск қалалық № 1 бөлімі
Шахтинск қ., А. Құнанбаев д-лы, 65 Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Шахтинск қалалық № 2 бөлімі
Шахтинск қ., Шахан кенті, 10/16 орам 16-үй
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаров аудандық № 1 бөлімі
Осакаровка кенті, Пристационная к-сі, 12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаров аудандық №2 бөлімі
Осакаровка ауданы, Молодежный кенті, Абай к-сі, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтпаев қалалық бөлімі
Сәтпаев қ., Сәтпаев д-лы, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қалалық бөлімі
Балхаш қ., Бөкейхан к-сі, 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу - Аюлы ауылы, Жапақов к-сі, 23/1 Ақадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан к-сі, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қаласы
Жезқазған қ., Б.Момышұлы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, А.Оспанов к-сі, 40, Атасу кенті
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қ., Ленин к-сі, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозер қалалық бөлімі
Приозер қ., Балқаш к-сі, 7
8 (71039) 5-27-37
23)
Бұқар жырау аудандық № 1 бөлімі
Бұқар Жырау ауданы, Абылай хан к-сі, 37 Ботақара кенті
8 (72154) 2-23-73
24)
Бұқар жырау аудандық № 2 бөлімі
Бұқар Жырау ауданы, Бейбітшілік к-сі, 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Ақтоғай аудандық № 1 бөлімі
Ақтоғай кенті, Бөкейхан к-сі, 10 Ақтоғай кенті
8 (71037) 2-11-05
26)
Ақтоғай аудандық № 2 бөлімі
Сарышаған кенті, Абай к-сі, 12
8 (71038) 22-3-39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер к-сі, 2
8 (721-44) 2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау кенті, Амангелді к-сі, 29а Ұлытау кенті
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қ., Әубәкіров к-сі, 21
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай облысы, Қостанай қ., Таран к-сі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай қ., Гашик к-сі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин бөлімі
Қостанай облысы, Силантьевка кенті, Ленин к-сі, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді бөлімі
Қостанай облысы, Амангелді ауылы, Майлин к-сі, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қ., Абай к-сі, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин к-сі, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов бөлімі
Қостанай облысы, Денисовка ауылы, Совет к-сі, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелді бөлімі
Қостанай облысы, Жангелді ауданы, Торғай ауылы, 8 наурыз к-сі, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жітіқара бөлімі
Қостанай облысы Жітіқара қ., Ленин к-сі, 108-үй

8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г. Сарань
г. Сарань
ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г. Шахтинск
г. Шахтинск
проспект А. Кунанбаева 65Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г. Шахтинск
г. Шахтинск п. Шахан Квартал 10/16 д.16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский районный отдел № 1
п. Осакаровка
ул. Пристационная, 12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский районный отдел № 2
р-н Осакаровка п. Молодежный ул. Абая 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев
проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш ул. Бокейхана 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова, 23/1
п. Агадырь, ул. Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган
Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район,
ул. А. Оспанова, 40 п. Атасу
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражал
ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г. Приозерск
ул. Балхашская 7
8 (71039) 5-27-37
23)
Бухар-жырауский районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район,
ул. Абылай хана, 37 п. Ботакара
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар-жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район,
ул. Мира 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный отдел № 1
п. Актогай,
ул. Бокейхана, 10 п. Актогай
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный отдел № 2
п. Сары-шаган
ул. Абая 12
8 (71038) 22-3-39
27)
Нуринский районный отдел
п. Киевка,
ул. Сулейменовых, 2
8 (72144) 2-11-11
28)
Улытауский районный отдел
Улытауский район
ул. Амангельды 29а п. Улытау
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
Костанайская область
г. Костанай ул. Тарана д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский городской отдел
Костанайская область
г. Костанай ул. Гашика д. 14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область,
п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский отдел
Костанайская область,
с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Костанайская область,
г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Костанайская область,
с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Костанайская область,
с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Костанайская область Жангельдинский р-он,
с. Торай, ул. 8 марта 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Костанайская область
г. Житикара, ул. Ленина д. 108

8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты бөлімі
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов к-сі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық бөлімі
Қостанай облысы Қарабалық ауданы, Қарабалық ауылы, Космонавтар к-сі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу бөлімі
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомольская көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковск бөлімі
Қостанай облысы, Лисаковск қаласы, № 4 шағын аудан, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара бөлімі
Қостанай облысы, Меңдіқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесі, 4А үй
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурызым бөлімі
Қостанай облысы, Наурызым ауданы, Карамеңді кенті, Шақшақ Жәнібек к-сі, 5-үй
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
№ 1 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қ., Космонавт к-сі, 12-үй
8 (714-31) 49-8-02
16)
№ 2 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қ., Корчагин көшесі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл бөлімі
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кенті, Ленин к-сі, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таран бөлімі
Қостанай облысы, Таран ауданы, Таран ауылы, Калинин к-сі, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл бөлімі
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай к-сі, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров бөлімі
Қостанай облысы, Федоров ауданы, Федоровка кенті, Красноармейская к-сі, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай ауданының бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затобол кенті, Калинин к-сі, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда облысы, Қызылорда қ., Мұратбаев к-сі, 2 Е
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлімі
Қызылорда қ., Тасбөгет кенті, Амангелді к-сі, нөмірсіз
8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлімі
Қызылорда қ., Жанқожа батыр к-сі, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлімі
Қызылорда қ., Шұғыла шағын ауданы, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлімі
Қызылорда қ., Ақмешіт к-сі, 1 б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қ., Максимов к-сі, № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Қызылорда облысы Арал қ., Қарасақал к-сі, нөмірсіз
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы Қазалы қ., Жанқожа батыр к-сі, нөмірсіз
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы Жосалы кенті, Абай к-сі, нөмірсіз
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Қызылорда облысы Жалағаш кенті, Желтоқсан к-сі, нөмірсіз

8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Костанайская область,Камыстинский р-он,
с. Камысты, ул. Ержанова д.66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский отдел
Костанайская область Карабалыкский р-он,
п. Карабалык, ул. Космонавтов д. 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский отдел
Костанайская область, Карасуский р-он, с. Карасу,
ул. Комсомольская д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
Костанайская область,
г. Лисаковск, микрорайон № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область Мендыкаринский р-он,
с. Боровское, ул. Королева д. 4А
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Костанайская область, Наурзумский р-он,
п. Караменды, ул. Шакшак Жанибека д. 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область,
г. Рудный, пр. Космонавтов, д. 12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область,
г. Рудный, ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский отдел
Костанайская область, Сарыкольский р-он,
п. Сарыколь, ул. Ленина 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Костанайская область, Тарановский р-он,
с. Тарановское, ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Костанайская область, Узункольский р-он,
с. Узынколь, ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Костанайская область, Федоровский р-он,
с. Федоровка, ул. Красноармейская 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского района
Костанайская область, Костанайский р-он,
п. Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
Кызылординская область
г. Кызылорда ул. Г. Муратбаева 2Е
8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда,
пос. Тасбогет, ул. Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда,
ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда,
мкр. Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр. Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область
г. Байконыр, ул. Максимова № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный отдел
Кызылординская область
г. Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область
г. Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область
кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область
кент Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н

8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Тереңөзек кенті, Амангелді к-сі № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Шиелі кенті, Рысқұлов к-сі, нөмірсіз
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, Сығанақ к-сі, нөмірсіз
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қ., 15 шағын аудан, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Ақтау қалалық № 1 бөлімі
Ақтау қ., 15 шағын аудан, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-17
2)
Жаңаөзен қалалық № 2 бөлімі
Жаңаөзен қ., Өркен шағын ауданы, Оқушылар шығармашылығы үйі ғимараты
8 (72934) 5-03-90
3)
Мұнайлы аудандық № 3 бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеу аудандық № 4 бөлім
Бейнеу ауылы, Қосай ата к-сі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
Бейнеу ауданының Боранқұл № 9 бөлімшесі
Боранқұл 7 ауыл, «Боранқұлмәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
5)
Маңғыстау аудандық № 5 бөлімі
Шетпе ауылы, Центральная көшесі, № 15 Казпочта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
6)
Қарақия аудандық № 6 бөлімі
Кұрық ауылы, Уәлиханов к-сі, № 15 үй
8 (72937) 22-2-10
7)
Түпқараған аудандық № 7 бөлімі
Форт-Шевченко қ., Маяулыз к-сі, 6 үй
8 (72938) 2-30-38
Түпқараған ауданының Ақшүкір № 10 бөлімшесі
Ақшүкір ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек к-сі, № 5
8 (72938) 33-28-44
8)
Жетібай аудандық № 8 бөлімі
Жетібай кенті, Жаңа құрылыс, № 10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қ., Павлов к-сі, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қ., Кутузов к-сі, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қ., Исиналиев к-сі, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қ., Толстой к-сі, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қ., Мәшхүр-Жүсіп к-сі, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қ., Ленин к-сі, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай к-сі, 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтбаев к-сі, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железин аудандық бөлімі
Железин ауылы, Торайғыров к-сі, 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В. Чайко к-сі, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенев к-сі, 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов к-сі, 114

8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область
кент Теренозек, ул. Амангельди № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область
кент Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область
кент Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
г. Актау,
15 мкр зд. 67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской отдел № 1
г. Актау,
15 мкр зд. 67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский городской отдел № 2
г. Жанаозен мкр-н Оркен,
зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район,
с. Мангистау зд. Общественных организаций
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный отдел № 4
с. Бейнеу ул. Косай ата
зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
Боранкулское отделение № 9 Бейнеуского района
с. Боранкул 7 аул,
зд. ГУ Боранкул мадениет
8 (72932) 3-16-95
5)
Мангистауский районный отдел № 5
с. Шетпе ул. Центральная
№ 15 здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
6)
Каракиянский районный отдел № 6
с. Курык
ул. Валиханова дом № 15
8 (72937) 22-2-10
7)
Тупкараганский районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко
ул. Маяулыз д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
с. Акшукур зд. ТОО «Жайлау»
ул. Уштерек № 5
8 (72938) 33-28-44
8)
Жетыбайский районный отдел № 8
пос. Жетыбай ул. Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
г. Павлодар
ул. Павлова 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар
ул. Кутузова 204
8 (7182) 34-59-04
8 (7182) 34-59-05
2)
Павлодарский городской отдел № 1
г. Павлодар
ул. Исиналиева 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар
ул. Толстого 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз
ул. Машхур-Жусуп 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской отдел
г. Аксу
ул. Ленина 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный отдел
с. Актогай
ул. Абая 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул
ул. Сатпаева 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный отдел
с. Железинка
ул. Торайгырова 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты
ул. В. Чайко 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный отдел
с. Теренколь
ул. Тургенова 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку
ул. Ташимова 114

8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов к-сі, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин к-сі, 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успен аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл к-сі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов к-сі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлім
Қазақстан Конституциясы к-сі, 72 үй
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау ауданы бойынша бөлімі
Д. Сыздықов к-сі, 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар ауданы бойынша бөлімі
Жеңіс к-сі, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың ауданы бойынша бөлімі
Еңбек к-сі, 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл ауданы бойынша бөлімі
Ленин к-сі, 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл ауданы бойынша бөлімі
Горький тұйық к-сі, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ. Мүсірепов атындағы аудан бойынша бөлімі
Ленин к-сі, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар ауданы бойынша бөлімі
Институт к-сі, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
М. Жұмабаев ауданы бойынша бөлімі
Юбилейная к-сі, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют ауданы бойынша бөлімі
С. Мұқанов к-сі, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша ауданы бойынша бөлімі
Қазақстан Конституциясы к-сі, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязов ауданы бойынша бөлімі
Уәлиханов к-сі, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлімі
Уәлиханов к-сі, 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын ауданы бойынша бөлімі
Желтоқсан к-сі, 31
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қ., Мәделі Қожа к-сі, нөмірсіз
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қаласының № 3 қалалық бөлімі
Шымкент қ., Оспанов к-сі № 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қаласының № 4 қалалық бөлімі
Шымкент қ., Сайрам к-сі
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қаласының № 5 қалалық бөлімі
Шымкент қ., Республика к-сі, 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қ., Ергөбек к-сі, нөмірсіз
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ к-сі, нөмірсіз
8 (72548) 21-443
8)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қ., Абылай хан к-сі, № 10
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев к-сі, нөмірсіз
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қ., Жайшыбеков к-сі, нөмірсіз
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы д-лы, нөмірсіз
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан к-сі, нөмірсіз

8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск
ул. Исы-Байзакова 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный отдел
с. Майск
ул. Сейфуллина 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
с. Успенка
ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
ул. Ауэзова 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д. Сыздыкова 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому району
ул. Победы 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им. Г. Мусрепова
ул. Ленина 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М. Жумабаева
ул. Юбилейная 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому району
ул. С. Муканова 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по Тимирязевскому району
ул. Уалиханова 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по Уалихановскому району
ул. Уалиханова 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по району Шал акына
ул. Желтоксана 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Южно- Казахстанской области»
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел № 1 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Оспанова № 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Республика 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской отдел
г. Арыс
ул. Ергөбек б/н
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский районный отдел
с. Шаян
ул. Мынбулак б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской отдел
г. Кентау
ул. Абылай хан, № 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт
ул. Конаева, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай
ул. Жайшыбекова б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир,
проспект Жибек жолы б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан
ул. Кажымухан б/н

8 (72530) 22-670
13)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қ., Тілеулі мыңбасы к-сі, нөмірсіз
8 (72533) 41679
14)
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қ., Төле би к-сі, нөмірсіз
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т.Рысқұлов к-сі, 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев к-сі, нөмірсіз
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов к-сі, нөмірсіз
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы к-сі, нөмірсіз
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А. Жылқышиев к-сі, нөмірсіз
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қ., Шардара тұйық к-сі, нөмірсіз
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов к-сі, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Жандосов к-сі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Бөгенбай батыр к-сі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Шаңырақ-2 шағын ауданы, Жанқожа батыр к-сі, 24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл 9а шағын ауданы
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би к-сі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Марков к-сі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге к-сі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Республика д-лы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян к-сі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
№ 1 бөлімше
Республика д-лы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
№ 2 бөлімше
Абай к-сі, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты к-сі, 20 үй
8 (7172) 94-71-80
2)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика д-лы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай д-лы, 6а үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин к-сі, 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы к-сі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімшесі
Сарыарқа д-лы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс д-лы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
3)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран к-сі, 7
8 (7172) 50-13-70
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр д-лы, 5/1 үй, вп. № 1
8 (7172) 50-91-95
«Магистральдық газ құбыржолдарын,
мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi
құбыржолдарын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнiмдерiнiң құбырларын пайдалану қызметімен айналысу құқығы
үшін лицензиялық алым ставкалары
Алым ставкалары «Республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген және алымды төлеу күніне қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің мөлшеріне сүйене отырып белгіленеді және мынаны құрайды:
р/с №
Лицензияланатын қызмет түрлері
Алым ставкалары, АЕК-пен
1
2
3
1
Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалану қызмет түрлері мен айналысу құқығы үшін алым ставкалары
10
2.
Лицензияның телнұсқасын беру үшін алым ставкалары
лицензия беру кезіндегі ставканың 100%
3.
Лицензияларды қайта ресімдеу үшін ставкалар
лицензия беру кезіндегі ставканың 10%, бірақ 4 АЕК-тен артық емес
«Магистральдық газ құбыржолдарын,
мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi
құбыржолдарын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Заңды тұлғаға лицензия беру үшiн өтiнiш нысаны
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТIНIШ
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берудi сұраймын.
Мекенжайы:
_____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №,
_____________________________________________________________________                       телефон, факс, е-mail)
Есеп шоты:
_____________________________________________________________________
(шоттың №, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Филиалдары (өкілдіктері, объектілер, пунктер, учаскелер):
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері
_____________________________________________________________________
және деректемелері)
Беріліп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы: __________________  _____________________________________
(қолы)               (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мөрдің орны
Өтініш 20___ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды  _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегi, аты, әкесiнiң
аты)
«Магистральдық газ құбыржолдарын,
мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi
құбыржолдарын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Жеке тұлғаға лицензия беру үшін өтiнiш нысаны
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ жүзеге асыруға
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруiңiздi сұраймын.
Тұрғылықты жері:
_____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________, сериясы ______________
№ _______, ____________________________________________________ берді
Берілген күні:
_____________________________________________________________________
Есеп шоты (бар болған жағдайда): ____________________________________
(шот №, банктiң атауы және
орналасқан жерi)
Қоса берiлiп отырған құжаттар________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________ _________________________________
(қолы)            (тегi, аты, әкесiнiң аты)
20___ жылғы _________
Өтiнiш 20__ жылғы __________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты тұлғасының қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Магистральдық газ құбыржолдарын,
мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi
құбыржолдарын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар
(материалдар мен құжаттар)
Біліктілік талаптары
Құжат атауы
1
Меншiгiнде немесе өзге де заңды негiздерде магистральдық газ құбыржолдарының, мұнай құбыржолдарының, мұнай өнiмдерi құбыржолдарының диагностикалық, бақылау-өлшеу аспаптарының, сондай-ақ магистральдық газ құбыржолдарын, мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi құбыржолдарын пайдалануды қамтамасыз ететiн құралдардың, жабдықтардың болуы

8 (72530) 22-670
13)
Туркистанский городской Отдел
г. Туркестан
ул. Тылеулы мынбасы б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный отдел
г. Ленгер
ул. Толе-би б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас
ул. Т. Рыскулова 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент
ул. Кыстаубаев б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган
ул. Кожанова б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш
ул. Шораулы б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с. Абай
ул. А. Жылкышиева б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
г. Шардара тупик Шардара б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
мкр-н Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр-н Алмагуль 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна д.25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая д. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный,
ул. Актасты д. 20
8 (7172) 94-71-80
2)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр. Республики д. 43
8 (7172) 32-46-97
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая д. 6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка д. 12 (в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс д. 34
8 (7172) 31-70-37
3)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по эксплуатации магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Ставки лицензионного сбора за право занятия деятельностью по
эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов
Ставки сбора устанавливаются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете» и действующего на дату уплаты сбора, и составляют:
п/п
Виды лицензируемой деятельности
Ставки
сбора, в МРП
1
2
3
1.
Ставки сбора за право занятия видом деятельности по
эксплуатации магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
10
2.
Ставки сбора за выдачу дубликата лицензии
100 % от
ставки
при выдаче
лицензии
3.
Ставки за переоформление лицензии
10 % от
ставки
при выдаче
лицензии,
но не более 4 МРП
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по эксплуатации магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Форма заявления для выдачи лицензии для юридического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
От __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности
_____________________________________________________________________
Адрес: ______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Расчетный счет: _____________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки): ______________
(местонахождение
_____________________________________________________________________
и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель: _______________    ____________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество)
Место печати
_________________20__ года
Заявление принято к рассмотрению ________________20__года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа лицензирования)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по эксплуатации магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Форма заявления для выдачи лицензии для физического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
_____________________________________________________________________
От __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Место жительства: ___________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _______________
№ _____________________ выдан _______________________________________
дата выдачи: ________________________________________________________
Расчетный счет (если имеется): ______________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________
__________________ ___________________________________________
(подпись)                 (фамилия, имя, отчество)
_____________ 20____года
Заявление принято к рассмотрению ______________20___года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица
лицензиара)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность по эксплуатации
магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Сведения и документы в соответствии с квалификационными
требованиями (материалы и документы)
квалификационные требования
наименование документа
1
2
3
1
Наличие в собственности или на иных
законных основаниях магистральных
газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов,
диагностических,
контрольно-измерительных приборов,
а также инструментов, оборудования,
обеспечивающих эксплуатацию
магистральных газопроводов,
нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов

1) өтiнiш берушiнiң теңгерiмiндегi негiзгi өндiрiстiк активтердiң тiзбесi;
2) меншiгiнде немесе өзге де заңды негiздерде магистральдық газ құбыржолдарының, мұнай құбыржолдарының, мұнай өнiмдерi құбыржолдарының диагностикалық, бақылау-өлшеу аспаптарының, сондай-ақ магистральдық газ құбыржолдарын,  мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi құбыржолдарын пайдалануды қамтамасыз ететін құралдардың, жабдықтардың болуын растаушы құқығын белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi;
3) негiзгi жабдықтың техникалық сипаттамалары бойынша ақпарат
2
Мыналарды:
1) жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетудi;
2) магистральдық газ құбыржолдарының, мұнай құбыржолдарының, мұнай өнiмдерiнің құбыржолдарының пайдаланудың технологиялық процесiн сақтауды;
3) еңбекті қорғау мен қауiпсiздiк техникасын;
4) қоршаған ортаны қорғауды;
5) метрологиялық бақылауды қамтамасыз ететiн, қызметтердің болуы
осы қызметтердi құру туралы бұйрықтардың көшiрмелері
3
Тиiстi бiлiм деңгейiне (басшылар үшiн - мұнай-газ саласындағы жоғары бiлiм, мамандар үшiн - арнаулы орта бiлiм) жауап беретiн бiлiктi техникалық басшылар мен мамандар құрамының (өндiрiстiк персоналдың жалпы санының 70 % кем емес) болуы
1) штат кестесі;
2) әрбір қызметкер бойынша ақпаратты қамтитын жиынтық кесте: тегі, аты, әкесінің аты, білімі бойынша мамандығы, лауазымы, мамандығы бойынша осы саладағы жұмыс өтілімі
4
Белгiленген тәртiппен бекiтiлген:
1) қоршаған ортаны қорғау, техника қауiпсiздiгі жөнiндегi бағдарламалар мен iс-шаралардың;
2) осы заманғы жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, жұмыс істейтін өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бағдарламалардың;
3) жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламалардың);
4) аварияларды жою жоспарының болуы
Белгiленген тәртiппен бекiтiлген:
1) қоршаған ортаны қорғау, техника қауiпсiздiгі жөнiндегi бағдарламалар мен iс-шаралар;
2) осы заманғы жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, жұмыс істейтін өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бағдарламалар;
3) жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламалары);
4) аварияларды жою жоспары
«Магистральдық газ құбыржолдарын,
мұнай құбыржолдарын, мұнай өнiмдерi
құбыржолдарын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы

1) перечень основных производственных активов,
находящихся на балансе заявителя;
2) копии правоустанавливающих документов,
подтверждающих наличие в собственности или на иных
законных основаниях магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, диагностических,
контрольно-измерительных приборов, а также
инструментов, оборудования, обеспечивающих
эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов;
3) информация по техническим характеристикам основного
оборудования
2
Наличие служб, обеспечивающих:
1) эксплуатацию и техническое
обслуживание оборудования;
2) соблюдение технологического
процесса эксплуатации магистральных
газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов;
3) охрану труда и технику
безопасности;
4) охрану окружающей среды;
5) метрологический контроль
копии приказов о создании данных служб
3
Наличие состава (не менее 70 % от
общей численности производственного
персонала) квалифицированных
технических руководителей и
специалистов, отвечающих
соответствующему образовательному
уровню (для руководителей - высшее
образование в нефтегазовой сфере,
для специалистов -
средне-специальное образование)
1) штатное расписание;
2) сводная таблица, включающая информацию по каждому
из работников: фамилию, имя, отчество, специальность
по образованию, должность, стаж работы по
специальности в данной области
4
Наличие утвержденных в
установленном порядке:
1) программ и мероприятий по охране
окружающей среды, технике
безопасности;
2) программ по реконструкции,
модернизации действующих
производственных объектов, с
использованием современного
оборудования и технологий;
3) планов (программ) выполнения
ремонтных работ;
4) плана ликвидации аварий
Утвержденные в установленном порядке:
1) программы и мероприятия по охране окружающей среды,
технике безопасности;
2) программы по реконструкции, модернизации
действующих производственных объектов, с
использованием современного оборудования и
технологий;
3) планы (программ) выполнения ремонтных работ;
4) план ликвидации аварий
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по эксплуатации магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде  қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %- ы (үлесi)
90
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
90
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны в
электронном формате

100
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1132 қаулысымен
бекiтiлген
«Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу
жөніндегі қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөніндегі қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай мен жұмыс кестесі бойынша, сондай-ақ тұтынушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www. elicence.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 12-бабының, «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 13-бабының және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат порталда, Агенттіктің www.arem.kz интернет – ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтың телефоны (1414) арқылы ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі www. elicence.kz порталында уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжат нысанында энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру, лицензияның телнұсқаларын қайта ресімдеу, беру не электрондық құжат нысанында уәкілетті органның мемлекеттік қызметін немесе кағаз жеткізгіште уәкілетті органда ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажеттi құжаттарды уәкілетті органға немесе порталға тапсырған кезден бастап (құжаттар қабылданған күнінен бастап) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
лицензияны беру кезінде – он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – екі жұмыс күні ішінде;

100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1132
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
деятельность по покупке электрической энергии в целях
энергоснабжения»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения» (далее – государственная услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (далее – Агентство), адрес и график работы которого указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при наличии электронной цифровой подписи у получателя государственной услуги (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О естественных монополиях и регулируемых рынках» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещается на портале, интернет-ресурсе Агентства www.arem.kz.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра портала: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале - www.elicense.kz лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги уполномоченного органа в форме электронного документа или на бумажном носителе в уполномоченном органе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (со дня приема документов), в уполномоченный орган или на портал составляют:
при выдаче лицензии – не позднее пятнадцати рабочих дней;
при переоформлении лицензии – в течение десяти рабочих дней;
при выдаче дубликата лицензии – в течение двух рабочих дней;

2) құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органға осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжатты ұсыну арқылы ақылы көрсетіледі.
Осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес лицензияларды (лицензиялардың телнұсқаларын) беру (қайта ресімдеу) кезінде алынады.
Лицензияға қосымшалар (лицензияға қосымшалардың телнұсқаларын) беру кезінде лицензиялық алым алынбайды.
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметімен айналысу құқығы үшін үшін лицензиялық алымдардың ставкалары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия алуға, лицензияның телнұсқаларын қайта ресімдеуге, беруге арналған электрондық сұраныс портал арқылы берілген жағдайда, ақы төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Агенттіктің жұмыс кестесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Құжаттарды қабылдау қызмет жедел көрсетілместен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс кестесі - тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет Министрліктер үйінің ғимаратында және порталда – «жеке кабинетте» көрсетіледі.
Министрліктер үйінің ғимаратында мүмкіндіктері шектеулі мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Лицензияны немесе лицензияға қосымшаны (қызметтің кіші түрлері болған жағдайда) алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
1) осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
2) заңды тұлға үшiн – жарғының және мемлекеттік қызметті алушының заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмелерi;
3) дара кәсіпкер үшін – мемлекеттік қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі;
4) жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
5) мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi;
6) осы қызметпен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi, лицензиялық алымның мөлшері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время в очереди при получении документов - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно с предоставлением в уполномоченный орган документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью.
Лицензионный сбор за право занятия данной деятельностью взимается при выдаче (переоформлении) лицензий (дубликата лицензий) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет».
При выдаче приложений к лицензии (дубликатов приложений к лицензии) лицензионный сбор не взимается.
Ставки лицензионного сбора за право занятия деятельностью по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения, в форме электронного документа указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы Агентства указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
Прием документов осуществляется без ускоренного обслуживания.
График работы портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в здании Дома министерств и на портале – в «личном кабинете».
В здании Дома министерств предусмотрены условия для обслуживания получателем государственной услуги с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия подвидов деятельности) необходимы следующие документы:
1) заявление установленной формы для юридического или физического лица, указанное в приложениях 3 и 4 к настоящему стандарту;
2) копии устава и свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
3) копия свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
4) копия документа, удостоверяющего личность, - для физического лица;
5) копия свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки), размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту;

7) осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжаттар нысанында порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның қызметкері түпнұсқалардың шынайылығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензия жоғалған, бүлінген кезде лицензиаттың лицензияның телнұсқасын алуға құқығы бар.
Лицензияның телнұсқасын алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
1) лицензияның телнұсқасын беру туралы өтініш;
2) телнұсқаны беру үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi, лицензиялық алымның мөлшері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Лицензия мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты өзгерген;
2) дара кәсiпкердi қайта тiркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлғаны бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда қайта ресiмдеуге жатады.
Қызмет түрiнiң атауы өзгерген жағдайда, лицензиаттың осы тармақта белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiш беруге құқығы бар.
Лицензиат қайта ресiмдеу туралы өтiнiштi лицензияларды (лицензиялық алым өлшемі осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген), лицензияның көшірмелерін (болған жағдайда) қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленгенін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде ұсынады.
Лицензиат қайта ресiмделген лицензияны алған кезде бұрын берiлген лицензияны (болған жағдайда) лицензиарға қайтарады.
Лицензияны порталда алу үшін мемлекеттік қызметті алушыға мынадай құжаттар қажет:
1) ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
2) заңды тұлға үшін – электрондық сұранысқа тіркелетін сканерленген электрондық көшірме түріндегі заңды тұлғаның жарғысы;
3)электрондық сұранысқа тірелетін сканерленген электрондық көшірмелер түрінде - осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;

7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 5 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
При приеме документов сотрудник уполномоченного органа сверяет, подлинность оригиналов с копиями документов и со сведениями предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
При утере, порче лицензии лицензиат имеет право на получение дубликата лицензии.
Для получения дубликата лицензии необходимы следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки), размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту.
Лицензия подлежит переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида деятельности, лицензиат имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий (размер лицензионного сбора указан в приложении 2 к настоящему стандарту), копии лицензии (в случае наличия).
Лицензиат при получении переоформленной лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию (в случае наличия).
Для получения лицензии на портале получателю государственной услуги необходимы следующие документы:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) устав юридического лица в виде электронной сканированной копии, прикрепляемый к электронному запросу – для юридического лица;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 5 к настоящему стандарту - в виде электронных сканированных копий, прикрепляемые к электронному запросу;

12. Лицензия алуға арналған өтініш нысандары порталда, Агенттіктің www.arem.kz интернет – ресурсында орналастырылады.
13. Құжаттарды қабылдау портал арқылы және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай және уақыт бойынша жүзеге асырылады. Порталда электрондық сұранысты қабылдау мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады. Таңдалған қызметке сәйкес сұраныс адресат – мемлекеттік органға автоматты түрде жіберіледі.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау Агенттіктің орталық аппаратының кеңсесінде тіркеу (мөртабан мен күні) болып табылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екi жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге мiндеттi. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактiлерi анықталған жағдайда уәкілетті орган көрсетілген мерзiмде өтiнiштi одан әрi қараудан жазбаша дәлелдi түрде бас тартуды ұсынады.
Портал арқылы өтініш жасалған жағдайда мемлекетті қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметтің нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті ұсынуға арналған сұранысты алғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Өтініш жіберілген және оған нөмір берілген кезден бастап уәкілетті орган екі күннен кешіктірмей өтінішті тіркеуге тиіс, бұл ретте мемлекеттік қызметті алушыға «жеке кабинетіне», сондай-ақ порталда тіркелу кезінде көрсетілген электрондық мекенжайға уәкілетті органның өтінішті қабылдағаны туралы хабарлама қабылданған күні көрсетіліп жіберіледі.
15. Лицензия осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша қолма-қол (жеке келуі не сенімхат бойынша өкіліне) және (немесе) электронды нұсқада беріледі.
Өтініш портал арқылы жасалған жағдайда қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Егер:
1) осы санаттағы субъектiлер үшiн қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш ұсынылған жағдайда жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмеген;
3) мемлекеттік қызметті алушы бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеген;
4) келiсушi мемлекеттiк органмен мемлекеттік қызметті алушыға лицензия беру келiсiлмеген;
5) мемлекеттік қызметті алушыға қатысты оған жекелеген қызмет түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi болған;

12. Формы заявления для получения лицензии размещаются на портале, на интернет-ресурсе Агентства www.arem.kz.
13. Прием документов осуществляется через портал и по адресу и времени, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта является регистрация (штамп и дата) в канцелярии Центрального аппарата Агентства.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
Не позднее двух дней с момента отправки и присвоения номера заявления уполномоченный орган должен зарегистрировать обращение, при этом, получателю государственной услуги в «личный кабинет», а также на электронный адрес, указанный при регистрации на портале, направляется уведомление о принятии заявления уполномоченным органом с указанием даты принятия.
15. Лицензия выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу указанному в приложении 1 к настоящему стандарту и (или) в электронном виде.
При обращении через портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.
16. Отказ в выдаче лицензии осуществляется в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии получателю государственной услуги согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;

6) сот орындаушысының ұсынуы негiзiнде сот мемлекеттік қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салған жағдайларда, лицензия беруден бас тарту жүзеге асырылады.
Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға лицензия бермеген не лицензия беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оларды беру мерзімі аяқталған күнінен бастап лицензия берілді деп есептеледі.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушыға лицензияны беру мерзімі өткен сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті лицензияны беруге міндетті.
Уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде лицензияны бермеген жағдайда, лицензия алынды деп есептеледі, ал лицензияның өзін алғанға дейін лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асырудың заңдылығын растайтын құжат уәкілетті орган құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі бар тізімдеменің көшірмесі, портал арқылы жасалған кезде - уәкілетті органның өтінішті алғаны туралы хабарламасы (сұраныс нөмірі) болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлi және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылықты сақтау;
6) мемлекеттік қызметті алушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерi осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Мемлекеттік қызметті көрсететін уәкілетті органның жұмыстары бағаланатын, мемлекеттiк қызметтердiң сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң нормативтік, нысаналы мәндері жыл сайын Агенттіктің тиісті бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасына наразылық болған жағдайда Агенттік қызметкерлерінің іс-әрекеттеріне шағым лицензиялау мәселелерін қадағалайтын Агенттік төрағасы орынбасарының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Агенттік қызметкерлерінің іс-әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібін лицензиялау мәселелерін қадағалайтын Агенттік төрағасының орынбасары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша түсіндіреді.
21. Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не қолма-қол осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша қабылданады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталығы ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны (1414) арқылы алуға болады.

6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю государственной услуги получать лицензии.
В случае, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги лицензию либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия считаются выданными.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии обязан выдать получателю государственной услуги соответствующую лицензию.
В случае невыдачи уполномоченным органом лицензии по истечении пяти рабочих дней лицензия считается полученным, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов уполномоченным органом, при обращении через портал – уведомление о получении заявления (номер запроса) уполномоченным органом.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 6 к настоящему стандарту.
19. Нормативные, целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Агентства.
5. Порядок обжалования
20. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги, жалоба на действия сотрудников уполномоченного органа и подается на имя заместителя Председателя Агентства, курирующего вопросы лицензирования по адресу, указанному в  приложении 1 к настоящему стандарту.
Порядок обжалования действий (бездействий) сотрудников уполномоченного органа разъясняется заместителем Председателя Агентства, курирующего вопросы лицензирования, по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414.

22. Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады. Мемлекеттік қызметті алушы берілген шағымға жауапты не шағымды қарау барысы туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алады.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
24. Шағымда жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты, почта мекенжайы, күні, заңды тұлға үшін – оның атауы, почта мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке мемлекеттік қызметті алушы қол қояды.
Шағымды берген кезде іс-әрекеттеріне шағым беріліп отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі мен аты-жөні, өтініш беру негізі мен талаптары көрсетіледі.
25. Қолма – қол да, почта арқылы да түскен шағымның алынғанын растау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша Агенттіктің орталық аппаратында жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін журналға тіркеу (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртабан, кіріс нөмірі және күні қойылады) болып табылады.
Шағымды қабылдаған тұлға мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымын қабылдағанын растайтын талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі көрсетіледі.
Шағымдары қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының шағымын қарау нәтижелерi туралы жазбаша түрде тапсырыс почта арқылы не қол қойғызып қолма-қол беріп хабарланады.
Электрондық өтініш портал арқылы жасалған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізеді, ол мемлекеттік органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қаралғаны немесе қараудан бас тартылғаны туралы жауап).
Уәкілетті органнан жауап «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұсынылады.

22. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы получатель государственной услуги получает по адресу и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе указываются для физического лица - фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, дата, для юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и по почте является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в Центральном аппарате Агентства по адресу указанному в приложении 1 к настоящему стандарту.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте заказным письмом либо нарочно под роспись.
В случае электронного обращения через портал, получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Ответ от уполномоченного органа предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».

26. Пайдалы ақпаратты Агенттіктің www.arem.kz, интернет – ресурсынан алуға болады.
«Энергиямен жабдықтау мақсатында
электр энергиясын сатып алу жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің жұмыс кестесі
р/с №
Атауы
Орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Хат-хабарды қабылдау кестесі
Телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8
сағ.9.00-ден 18.30-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін жұмыс күндері
сағ.9.00-ден 17.00-ға дейін
түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін жұмыс күндері

26. Полезную информацию можно получить на интернет-ресурсе Агентства www.arem.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по покупке электрической энергии в
целях энергоснабжения»
График работы Агентства Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
№ п/п
Наименование
Адрес
расположения
График работы
График приема
корреспон-
денции
Номер
телефона
Номер
телефона
руково-
дителя
1
2
3
4
5
6
7
1
Агентство
Республики
Казахстан по
регулиро-
ванию
естественных
монополий
г. Астана,
ул. Орынбор,
8
с 9.00 до 18.30
ч
перерыв на обед
с 13.00- 14.30
ч
в рабочие дни
с 9.00 до
17.00 ч
перерыв на
обед
с 13.00-
14.30 ч
в рабочие дни

74-11-96
74-02-89
қабылдау бөлмесі
«Энергиямен жабдықтау мақсатында
электр энергиясын сатып алу жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу
қызметімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым ставкалары
Алым ставкалары «Республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген және алымды төлеу күніне қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің мөлшеріне сүйене отырып белгіленеді және мынаны құрайды:
р/с №
Лицензияланатын қызмет түрлері
Алым ставкалары, АЕК-пен
1
2
3
1
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметімен айналысу құқығы үшін алым ставкалары
10
2.
Лицензияның телнұсқасын беру үшін алым ставкалары
лицензия беру кезіндегі ставканың 100%
3.
Лицензияларды қайта ресімдеу үшін ставкалар
лицензия беру кезіндегі ставканың 10%, бірақ 4 АЕК-тен артық емес
«Энергиямен жабдықтау мақсатында
электр энергиясын сатып алу жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Заңды тұлғаға лицензия беру үшiн өтiнiш нысаны
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруді сұраймын.
Мекенжайы:
____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №,
_____________________________________________________________________                       телефон, факс, е-mail)
Есеп шоты:
_____________________________________________________________________
(шоттың №, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Филиалдары (өкілдіктер, объектілер, пунктер, учаскелер):
_____________________________________________________________________                            (орналасқан жері
_____________________________________________________________________                          және деректемелері)
Қоса беріліп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы: _________________ _________________________________
(қолы)             (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мөрдің орны
Өтініш 20___ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегi,
аты, әкесiнiң аты)
«Энергиямен жабдықтау мақсатында
электр энергиясын сатып алу жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Жеке тұлғаға лицензия беру үшiн өтiнiш нысаны
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты толық атауы)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берудi сұраймын.
Тұрғылықты жері:
_____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: ______ түрі _________________ сериясы
берілген № _____________________ берілген күні ______________________
Есеп шоты (егер болған жағдайда):____________________________________
(шоттың №, банктiң атауы және
орналасқан жерi)
Қоса беріліп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ __________________________
(қолы)       (тегi, аты, әкесiнiң аты)
20__ жылғы ____________
Өтiнiш 20 ___ жылғы _______________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты тұлғасының қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
«Энергиямен жабдықтау мақсатында
электр энергиясын сатып алу жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар
(материалдар мен құжаттар)
Біліктілік талаптары
Құжат атауы
1
2
3
1
Тиiстi бiлiм деңгейiне жауап беретiн бiлiктi басшылар мен мамандар құрамының болуы
тегiн, атын, әкесiнiң атын, бiлiмi бойынша мамандығын, лауазымын, осы саладағы жұмыс өтiлiн қамтитын жиынтық кесте
2
Тұтынушылармен (абоненттiк қызметтер, учаскелер) жұмысты, жедел диспетчерлiк қызметтi қамтамасыз ететiн қызметтердiң (персоналдың) немесе диспетчерлiк қызмет көрсету жөнiндегi қандай да бiр заңды диспетчерлiк орталықпен шарттың (ниет хаттамасының) болуы
Тұтынушылармен (абоненттiк қызметтер, учаскелер) жұмысты, жедел диспетчерлiк қызметтi қамтамасыз ететiн қызметтердiң (персоналдың) немесе диспетчерлiк қызмет көрсету жөнiндегi қандай да бiр заңды диспетчерлiк орталықпен шарттың (ниет хаттамасының) болуын растаушы құжаттар
3
Банк анықтамасымен расталған кемiнде 10000 айлық есептiк көрсеткiш мөлшеріндегі айналым қаражатының болуы
Банк анықтамасы
4
Өтiнiш берушi мен энергия өндiрушi және энергия берушi ұйымдардың арасында, авария болған жағдайда резервтен орнын толтыру шартымен электр энергиясын жеткiзуге және беруге және (немесе) таратуға арналған шарттардың немесе ниет хаттамаларының болуымен бiрге тұтынушыларға, оның iшiнде өңiрден тысқары жерлерге электр энергиясын жеткiзудiң техникалық мүмкiндiгiнiң болуы
Өтiнiш берушi мен энергия өндiрушi және энергия берушi ұйымдардың арасында, авария болған жағдайда резервтен орнын толтыру шартымен электр энергиясын жеткiзуге және беруге және (немесе) таратуға арналған шарттардың немесе ниет хаттамалары
5
Меншiк құқығында немесе өзге де заңды негiздерде тұтынушылармен жұмыс iстеуге және абоненттiк қызметтердi орналастыруға арналған (құқық белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi) ғимараттың немесе үй-жайдың болуы
Тұтынушылармен жұмыс iстеуге және абоненттiк қызметтердi орналастыруға арналған ғимараттың немесе үй-жайдың меншiк құқығында немесе өзге де заңды негiздерде болуын растаушы құқық белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi
«Энергиямен жабдықтау мақсатында
электр энергиясын сатып алу жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

74-11-96
приемная
74-02-83
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по покупке электрической энергии в
целях энергоснабжения»
Ставки лицензионного сбора за право занятия деятельностью по
покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
Ставки сбора устанавливаются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан
«О республиканском бюджете» и действующего на дату уплаты сбора, и составляют:
п/п
Виды лицензируемой деятельности
Ставки
сбора,
в МРП
1
2
3
1.
Ставки сбора за право занятия деятельностью по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
10
2.
Ставки сбора за выдачу дубликата лицензии
100 % от
ставки
при выдаче
лицензии
3.
Ставки за переоформление лицензии
10 % от
ставки
при выдаче
лицензии, но не более 4 МРП
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по покупке электрической энергии в
целях энергоснабжения»
Форма заявления для выдачи лицензии для юридического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
От __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности
_____________________________________________________________________
Адрес: ______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Расчетный счет: _____________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки): ______________
(местонахождение
_____________________________________________________________________
и реквизиты)
Прилагаемые документы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________
Руководитель: __________________ ______________________________
(подпись)         (фамилия, имя, отчество)
Место печати
_________________20__ года
Заявление принято к рассмотрению ________________20__года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа
лицензирования)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по покупке электрической энергии в
целях энергоснабжения»
Форма заявления для выдачи лицензии для физического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
_____________________________________________________________________
От __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Место жительства: ___________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _______________
№ _____________________ выдан _______________________________________
дата выдачи: ________________________________________________________
Расчетный счет (если имеется): ______________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ ___________________________________________
(подпись)              (фамилия, имя, отчество)
________________20____года
Заявление принято к рассмотрению ______________20___года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по покупке электрической энергии в
целях энергоснабжения»
Сведения и документы в соответствии с квалификационными
требованиями (материалы и документы)
квалификационные требования
наименование документа
1
2
3
1
Наличие состава квалифицированных
руководителей и специалистов,
отвечающих соответствующему
образовательному уровню
сводная таблица, включающая: фамилию, имя,
отчество, специальность по образованию,
должность, стаж работы в данной области
2
Наличие служб (персонала),
обеспечивающих работу с потребителями
(абонентские службы, участки),
оперативно-диспетчерскую деятельность
или наличие договора (протокола
намерений) с каким-либо правомочным
диспетчерским центром по оказанию
диспетчерских услуг
документы, подтверждающие наличие служб
(персонала), обеспечивающих работу с
потребителями (абонентские службы, участки),
оперативно-диспетчерскую деятельность или
договор (протокола намерений) с каким-либо
правомочным диспетчерским центром по оказанию
диспетчерских услуг
3
Наличие оборотных средств в размере не
менее 10000 месячных расчетных
показателей
справка с банка
4
Наличие технической возможности
поставки электрической энергии
потребителям, в том числе и за пределы
региона, включающей наличие договоров
или протоколов намерений между
заявителем и энергопроизводящей и
энергопередающей организациями на
поставку и передачу и (или)
распределение электрической энергии с
условием резервного замещения на случай
аварий
договоры или протоколы намерений между
заявителем и энергопроизводящей и
энергопередающей организациями на поставку и
передачу и (или) распределение электрической
энергии с условием резервного замещения на
случай аварий
5
Наличие на праве собственности или на
иных законных основаниях здание или
помещение для работы с потребителями и
размещения абонентских служб (копии
правоустанавливающих документов)
копии правоустанавливающих документов,
подтверждающих наличие в собственности или на
иных законных основаниях здания или помещения
для работы с потребителями и размещения
абонентских служб
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по покупке электрической энергии в
целях энергоснабжения»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4