"Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 1675 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің стратегиялық жоспарында:
«2. Ағымдағы жағдайды талдау» деген бөлімде:
«1. Елдiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген кіші бөлімде:
елуінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бүгінгі таңда Қазақстан тиісті хаттамаларға қол қою арқылы ДСҰ-ға мүше 29 елмен қазақстандық тауарлар және қызметтер нарығына қол жеткізу бойынша екіжақты келіссөздерді аяқтады.»;
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген бөлімде:
«1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген 1-стратегиялық бағытта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 "О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 1675
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 «О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «2. Анализ текущей ситуации»:
в подразделе «1. Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:
часть пятидесятую изложить в следующей редакции:
«На сегодня Казахстан завершил двусторонние переговоры по доступу на казахстанский рынок товаров и услуг с 29 странами-членами ВТО с подписанием соответствующих протоколов.»;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:

«2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету» деген 1-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
«2012 жыл» деген бағанда:
«ЖІӨ ФКИ» деген 1-тармақтағы «106,0» деген сандар «105,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шикізаттық емес сектордың ФКИ» деген 2-тармақтағы «107,6» деген сандар «107,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Негізгі капиталға инвестициялар көлемінің өсімі» деген 3-тармақтағы «106,1» деген сандар «103,5» деген сандармен ауыстырылсын;

в цели 1. «Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года»:
в целевых индикаторах:
в графе «2012 год»:
в пункте 1. «ИФО ВВП» цифры «106,0» заменить цифрами «105,4»;
в пункте 2. «ИФО несырьевого сектора» цифры «107,6» заменить цифрами «107,4»;
в пункте 3. «Рост объема инвестиций в основной капитал» цифры «106,1» заменить цифрами «103,5»;

«2012 жыл» деген бағандағы «300» деген сандар «710» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
«
14) Рұқсат беру құжаттарын беру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуді (Министрлік көрсететін рұқсат беру құжаттарын беру) электрондық форматқа аудару
X
X
»;
«Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетіктерін дамыту» деген 1.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:

в графе «2012 год» цифры «300» заменить цифрами «710»;
мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
«
14) Перевод оказания государственных услуг по выдаче
разрешительных документов (выдача разрешительных документов,
оказываемых Министерством) в электронный формат
X
X
»;
в задаче 1.3. «Развитие механизмов государственно-частного партнерства»:
в показателях прямых результатов:

«2012 жыл» деген бағандағы «3» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«Ішкі сауданың тиімділігін арттыру» деген 1.4-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Сауда ФКИ» деген 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. Бөлшек сауда айналымының өсу қарқыны
Стат.деректер
Алдыңғы жылға қарағанда %-бен
100
102
103
104
106
106
»;
«Экономикалық әлеуеттiң ұтымды аумақтық ұйымдастырылуын құру мен халықтың тыныс-тiршiлiгi үшiн қолайлы жағдайлар жасау» деген 1.5-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Қалалық агломерацияларды және моноқалаларды дамыту» бағдарламасы шеңберінде жайластыру бойынша іс-шаралар өткізілген моноқалалар саны» деген 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«

в графе «2012 год» цифру «3» заменить цифрой «1»;
в задаче 1.4. «Повышение эффективности внутренней торговли»:
в показателях прямых результатов:
пункт 1. «ИФО торговли» изложить в следующей редакции:
«
1. Темп роста
розничного
товарооборота
Стат.
данные
% к
предыдущему
году
100
102
103
104
106
106
»;
в задаче 1.5. «Создание рациональной территориальной организации экономического потенциала и благоприятных условий жизнедеятельности населения»:
в показателях прямых результатов:
пункт 3. «Количество моногородов в которых проведены мероприятия по обустройству в рамках Программы «Развитие городских агломераций и моногородов» изложить в следующей редакции:
«

1) Бюджет саясатының басымдықтары мен республикалық бюджет шығыстарын айқындау
X
X
X
X
2) Бюджеттік саясаттың негізгі өлшемдерін ортамерзімдік кезеңге әзірлеу
X
X
X
X
3) Бюджеттік заңнаманы жетілдіру
X
X
X
X
X
4) Үшжылдық кезеңге арналған «Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
X
X
X
X
X
5) Республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру үшін тартылатын тиісті жылға арналған үкіметтік қарыздар бойынша болжамды деректерді айқындау
X
X
X
X
6) Үкіметтік борыш лимитін, мемлекеттік кепілдік пен мемлекеттік кепілгерлікті беру лимиттерін айқындау
X
X
X
X
7) Жергілікті атқарушы органдар борышының лимитін айқындау
X
X
X
X
8) Әлеуметтік-экономикалық дамудың басымдықтарын іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындау
Х
Х
Х
Х
9) Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесін қалыптастыру
Х
Х
Х
Х
10) Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағалау жүргізу
Х
Х
Х
11) Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттік инвестицияларды іске асыруға бағалау жүргізу
Х
Х
Х
12) 2009 – 2010 жылдарға арналған экономика мен қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарын қамтамасыз ету үшін бөлінетін Ұлттық қор қаражатының пайдаланылуын бақылау жөніндегі есепті дайындау
Х
Х
Х
Х
13) «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қайта құрылымдауды жүзеге асырған екінші деңгейдегі банктерді одан әрі дамыту мәселесі бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
X
14) 2020 жылға дейін исламдық қаржыландыруды дамытудың жол картасына мониторинг жүргізу
X
X
X
X

1) Определение приоритетов бюджетной политики и
расходов республиканского бюджета
X
X
X
X
2) Разработка основных параметров бюджетной политики
на среднесрочный период
X
X
X
X
3) Совершенствование бюджетного законодательства
X
X
X
X
X
4) Разработка проекта Закона Республики Казахстан
«О гарантированном трансферте из Национального фонда
Республики Казахстан» на трехлетний период
X
X
X
X
X
5) Определение прогнозных данных по
правительственным займам на соответствующий год,
привлекаемым для финансирования дефицита
республиканского бюджета
X
X
X
X
6) Определение лимита правительственного долга,
лимитов предоставления государственных гарантий и
поручительств государства
X
X
X
X
7) Определение лимита долга местных исполнительных
органов
X
X
X
X
8) Определение новых инициатив расходов,
направленных на реализацию приоритетов
социально-экономического развития
Х
Х
Х
Х
9) Формирование перечня приоритетных республиканских
бюджетных инвестиций
Х
Х
Х
Х
10) Проведение оценки реализации бюджетных
инвестиционных проектов
Х
Х
Х
11) Проведение оценки реализации бюджетных
инвестиций, планируемых посредством участия
государства в уставном капитале юридических лиц
Х
Х
Х
12) Подготовка отчета по контролю за использованием
средств Национального фонда, выделяемых для
обеспечения Плана совместных действий по
стабилизации экономики и финансовой системы на 2009
– 2010 годы
Х
Х
Х
Х
13) Разработка проекта Закона Республики Казахстан
«О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросу
дальнейшего развития банков второго уровня,
осуществивших реструктуризацию»
X
14) Проведение мониторинга Дорожной карты развития
исламского финансирования до 2020 года
X
X
X
X

15) Екінші деңгейдегі банктер активтерінің сапасын жақсарту жөніндегі қадамдық жоспарға мониторинг жүргізу
X
X
X
X
»;
«Әлемдік сауда-экономикалық жүйеге интеграциялау арқылы республиканың экономикалық мүдделерін жылжыту мен қорғаудың тиімді және жедел жүйесін құру» деген 2-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
«Сыртқы сауда айналымының өсу қарқыны» деген 1-тармақта:
«2012 жыл» деген бағанда:
«103,8» деген сандар «111,5» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4, 5, 6, 7, 8-тармақтармен толықтырылсын:
«

15) Проведение мониторинга Пошагового плана по
улучшению качества активов банков второго уровня
X
X
X
X
»;
в цели 2. «Создание эффективной и оперативной системы продвижения и защиты экономических интересов республики путем интеграции в мировую торгово-экономическую систему»:
в целевых индикаторах:
в пункте 1. «Темп роста внешнеторгового оборота»:
в графе «2012 год»:
цифры «103,8» заменить цифрами «111,5»;
дополнить пунктами 4, 5, 6, 7, 8 следующего содержания:
«

3) Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шарттық-құқықтық базасын құрайтын халықаралық шарттарды кодификациялау мәселелері бойынша жұмыс топтарының отырыстарына қатысу
X
X
X
X
»;
«Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының Бірыңғай экономикалық кеңістігін қалыптастыруды аяқтау» деген 2.2-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Бірыңғай экономикалық кеңістіктің құқықтық базасын қалыптастыруды аяқтау» деген 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«

3) Участие в заседаниях рабочих групп по вопросам
кодификации международных договоров, составляющих
договорно-правовую базу Таможенного союза и Единого
экономического пространства
X
X
X
X
»;
в задаче 2.2. «Завершение формирования Единого экономического пространства Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации»:
в показателях прямых результатов:
пункт 1. «Завершение формирования правовой базы Единого экономического пространства» изложить в следующей редакции:
«

1. Бірыңғай экономикалық кеңістіктің құқықтық базасын қалыптастыруды аяқтау
Нормативтік құқықтық база
Келісімдер саны
-
17
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі келіссөздер процесінің қорытындылары бойынша
-
-
-
»;
«БЭК шарттық-құқықтық базасын қалыптастыратын келісімдерді іске асыру мақсатында халықаралық шарттар мен өзге де құжаттарға қол қою» деген 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«
2. БЭК шарттық-құқықтық базасын қалыптастыратын келісімдерді іске асыру мақсатында халықаралық шарттар мен өзге де құжаттарға қол қою
ЭДСМ деректері
Дана
13
8
1
1
»;
«Дүниежүзілік Сауда Ұйымына кіру» деген 2.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Жұмыс тобына мүше елдермен ДСҰ-ға кіру бойынша екі жақты келіссөздерді аяқтау» деген 1-тармақта:
«2012 жыл» деген бағандағы «4» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
«Нәтижелі мемлекеттік секторды құру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу» деген 1-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
«Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін анықталған мемлекеттік қызметтер санынан стандартталған және регламенттелген мемлекеттік қызметтерді қамту деңгейі» деген 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін анықталған мемлекеттік қызметтер санынан мемлекеттік қызметтердің стандарттаумен және регламенттеумен қамтылу деңгейі
Мемлекеттік қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу мониторингінің нәтижелері, нормативтік-құқықтық база
%
60
80
85
»;

1. Завершение
формирования правовой
базы Единого
экономического
пространства
Нормативно
-правовая
база
Кол-во
соглаше-
ний
-
17
По итогам
переговорного
процесса по
формированию
Единого
экономического
пространства
-
-
-
»;
пункт 2. «Подписание международных договоров и иных документов в целях реализации Соглашений, формирующих договорно-правовую базу ЕЭП» изложить в следующей редакции:
«
2. Подписание международных договоров и
иных документов в целях реализации
соглашений, формирующих договорно-правовую
базу ЕЭП
Данные
МЭРТ
Шт.
13
8
1
1
»;
в задаче 2.3. «Вступление во Всемирную торговую организацию»:
в показателях прямых результатов:
в пункте 1. «Завершение двусторонних переговоров по вступлению в ВТО со странами-членами Рабочей группы»:
в графе «2012 год» цифру «4» заменить цифрой «3»;
в стратегическом направлении 2. «Создание результативного государственного сектора»:
в цели 1. «Внедрение новой модели государственного управления, на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году»:
в целевых индикаторах:
пункт 1. «Уровень охвата стандартизацией и регламентацией государственных услуг от количества выявленных государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» изложить в следующей редакции:
«
1. Уровень охвата стандартизацией
и регламентацией государственных
услуг от количества выявленных
государственных услуг,
оказываемых физическим и
юридическим лицам
Результаты
мониторинга
разработки
стандартов и
регламентов
государственных
услуг,
нормативно-правовая
база
%
60
80
85
»;

«2012 жыл» деген бағандағы «25» деген сандар «23» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«Қазақстан Республикасы Президентiнiң Мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі Жарлығының жобасын әзірлеу» деген 5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
5) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджеті және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасын әзірлеу
Х
»;
«Квазимемлекеттік сектор қызметінің тиімділігін арттыру» деген 1.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Квазимемлекеттік секторды басқаруды талдау және бағалаумен қамту» деген 1-тармақта:
«2012 жыл» деген бағандағы «60» деген сандар алынып тасталсын;
«Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен шарттары туралы Қазақстан Республикасының сұралған тұрғындар санынан ақпараттанған тұрғындарының үлесі» деген 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«
3. «Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен қатысу шарттары туралы Қазақстан Республикасының ақпараттанған тұрғындарының үлесі (сұралғандар санынан)
ЭДСМ, ЖАО деректері
%
10
30
50
70
80
»;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«Мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін талдау мен бағалауды жүргізу» деген 1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
1) Мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін талдау мен бағалауды жүргізу
X
X
X
»;
«Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен шарттары туралы тұрғындарды ақпараттандыру мен түсіндіру бойынша жұмыстарды жүргізу» деген 6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
6) «Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен қатысу шарттары туралы тұрғындарды түсіндіру мен ақпараттандыру бойынша жұмыс жүргізу
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«5. Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бөлімде:
«Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«БАМ» деген аббревиатура «МАМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«ТСМ» деген аббревиатура алынып тасталсын;
«2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету» деген 1-мақсатта:
«Болжанатын көрсеткіштер шегінде экономиканың дамуын қамтамасыз ету» деген 1.1-міндетте:
қол жеткізу үшін ведомствоаралық өзара іс-қимыл талап етілетін міндеттердің көрсеткіштерінде:
«Экономика өсуінің нақты қалыптасқан қарқынының ЖІӨ өсуінің мақсатты көрсеткіштерінен ауытқуы» деген 1-тармақта:
мына:
«
БАМ
ақпарат пен байланысты дамыту көрсеткіштері бойынша
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
МАМ
ақпаратты дамыту көрсеткіштері бойынша
»;
мына:
«
ККМ
көлік саласын дамыту көрсеткіштері бойынша
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
ККМ
көлік саласын және байланысты дамыту көрсеткіштері бойынша
»;
«Нәтижелі мемлекеттік секторды құру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«БАМ» деген аббревиатура «ККМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;

в графе «2012 год» цифры «25» заменить цифрами «23»;
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
подпункт 5) «Разработка проекта Указа Президента Республики Казахстан по внесению изменений и дополнений в Единую систему оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«
5) Разработка проекта Указа Президента Республики Казахстан
по внесению изменений и дополнений в Единую систему оплаты
труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся
за счет государственного бюджета и сметы (бюджета)
Национального Банка Республики Казахстан
Х
»;
в задаче 1.3. «Повышение эффективности деятельности квазигосударственного сектора»:
в показателях прямых результатов:
в пункте 1. «Охват анализом и оценкой управления квазигосударственного сектора»:
в графе «2012 год» цифры «60» исключить;
пункт 3. «Доля информированного населения Республики Казахстан о задачах и условиях Программы «Народное IPO» из числа опрошенного населения» изложить в следующей редакции:
«
3. Доля (из числа опрошенных)
информированного населения Республики
Казахстан о задачах и условиях участия в
Программе «Народное IPO»
Данные
МЭРТ,
МИО
%
10
30
50
70
80
»;
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
подпункт 1) «Проведение анализа и оценки эффективности управления государственным имуществом» изложить в следующей редакции:
«
1) Проведение анализа и оценки эффективности управления
государственным имуществом
X
X
X
»;
подпункт 6) «Проведение работы по разъяснению и информированию населения о задачах и условиях Программы «Народное IPO» изложить в следующей редакции:
«
6) Проведение работы по разъяснению и информированию населения
о задачах и условиях участия в Программе «Народное IPO»
Х
Х
Х
Х
Х
»;
в разделе «5. Межведомственное взаимодействие»:
в стратегическом направлении 1. «Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:
аббревиатуру «МСИ» заменить аббревиатурой «МКИ»;
аббревиатуру «МТС» исключить;
в цели 1. «Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года»:
в задаче 1.1. «Обеспечение развития экономики в пределах прогнозируемых параметров»:
в показателях задач, для достижения которых требуется межведомственное взаимодействие:
в пункте 1 «Отклонение фактически сложившихся темпов роста экономики от целевых показателей роста ВВП»:
строку:
«
МСИ
показателям развития информации и связи
»
изложить в следующей редакции:
«
МКИ
показателям развития информации
»;
строку:
«
МТК
показателям развития сферы транспорта
»
изложить в следующей редакции:
«
МТК
показателям развития сферы транспорта и связи
»;
в стратегическом направлении 2. «Создание результативного государственного сектора»:
аббревиатуру «МСИ» заменить аббревиатурой «МТК»;

«2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу» деген 1-мақсатта:
«Квазимемлекеттік сектор қызметінің тиімділігін арттыру» деген 1.3-міндетте:
қол жеткізу үшін ведомствоаралық өзара іс-қимыл талап етілетін міндеттердің көрсеткіштерінде:
«Қазақстан Республикасының сұралған тұрғындар санынан «Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен шарттары туралы ақпараттанған тұрғындарының үлесі» деген 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«
2. Қазақстан Республикасының «Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен қатысу шарттары туралы ақпараттанған тұрғындарының үлесі (сұралғандар санынан)
ЖАО
«Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен қатысу шарттары туралы тұрғындарды түсіндіру мен ақпараттандыру бойынша жұмыс жүргізу
»;
«6. Тәуекелдерді басқару» деген бөлімде:
Ішкі тәуекелдер мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне енгізілген мемлекеттік қызметтердің уақтылы стандартталмауы және регламенттелмеуі
1. «Мемлекеттік қызметтерді көрсету» бағыты бойынша мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметі тиімділігінің төмендеуі
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібінің ашық еместігі
1. Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне қабылданған өзгерістер туралы мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды уақтылы хабардар ету
2. Мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеудің тұрақты мониторингі және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесіне, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне оның нәтижелері туралы тиісті есептерді жіберу
»;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлімде:
001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттiк жоспарлау мен басқару жүйесiн қалыптастыру және дамыту жөнiндегi қызметтер»
100 «Экономика және сауда саясаты, мемлекеттiк жоспарлау мен басқару жүйесi саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету»
102 «Экономика, сауда және мемлекеттiк басқару саласында қолданбалы зерттеулердi жүзеге асыру»
103 «Әлеуметтiк, сараптамалық зерттеулер жүргiзу және консалтинг қызметтерiн көрсету»
104 «Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету»
Сипаттама
Уәкілетті органның еңбекақы қорына төлеу, кеңсе тауарларымен, байланыс қызметтерімен қамтамасыз ету, ақпараттық бағдарламаларды сүйемелдеу, негізгі құралдарды ұстау және жөндеу және өкілдік шығыстар қарастырылған қызметін қамтамасыз ету; стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды мониторингілеу; «Экономикалық зерттеулер институты» АҚ-ны мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалауға тарту; заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу; экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласындағы іс-шараларды талдамалық сүйемелдеу.
Бюджеттік бағдарлама түрі
Мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, құзыреттіліктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
Ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. Бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары

в цели 1. «Внедрение новой модели государственного управления на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году»:
в задаче 1.3. «Повышение эффективности деятельности квазигосударственного сектора»:
в показателях задач, для достижения которых требуется межведомственное взаимодействие:
пункт 2. «Доля информированного населения Республики Казахстан о задачах и условиях Программы «Народное IPO» от числа опрошенного населения» изложить в следующей редакции:
«
2. Доля (из числа опрошенных)
информированного населения
Республики Казахстан о задачах и
условиях участия в Программе
«Народное IPO»
МИО
Проведение работы по разъяснению и
информированию населения о задачах и
условиях участия в Программе
«Народное IPO»
»;
в разделе «6. Управление рисками»:
Внутренние риски дополнить строкой следующего содержания:
«
Несвоевременность
стандартизации и
регламентации
государственных
услуг, включенных в
Реестр
государственных
услуг, оказываемых
физическим и
юридическим лицам
1. Снижение
эффективности
деятельности
государственных и
местных
исполнительных
органов по
направлению «Оказание
государственных
услуг»
2. Непрозрачность
порядка оказания
государственных услуг
1. Своевременное уведомление
государственных и местных
исполнительных органов о принятых
изменениях в Реестр государственных
услуг, оказываемых физическим и
юридическим лицам
2. Постоянный мониторинг разработки
стандартов и регламентов
государственных услуг и направление в
Канцелярию Премьер-Министра
Республики Казахстан, Администрацию
Президента Республики Казахстан
соответствующих отчетов о его
результатах
»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
бюджетную программу 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления» изложить в следующей редакции:
«
Бюджетная
программа
001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики,
системы государственного планирования и управления»:
100 «Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области
экономической и торговой политики, системы государственного планирования и
управления»;
102 «Проведение прикладных исследований в сфере экономики, торговли и
государственного управления»;
103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание
консалтинговых услуг»;
104 «Обеспечение функционирования информационных систем и
информационно-техническое обеспечение государственных органов»
Описание
Обеспечение деятельности уполномоченного органа, в которой предусмотрены
расходы на выплату фонда оплаты труда, обеспечение канцелярскими товарами,
услугами связи, на сопровождение информационных программ, содержание и
ремонт основных средств и представительские расходы;
мониторинг стратегических и программных документов;
привлечение АО «Институт экономических исследований» к оценке эффективности
деятельности государственных органов;
проведение научной экономической экспертизы законопроектов;
аналитическое сопровождение мероприятий в сфере экономики, торговли и
государственного управления.
Вид
бюджетной
программы
в зависи-
мости от
содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание
вытекающих из них государственных услуг
в зависи-
мости от
способа
реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/
развитие
Текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный
период
Плановый период
Проек-
тируе-
мый
2014
год
Проекти-
руемый
2015 год
2009
год
(от-
чет)
2010
год
(план)
2011
год
2012
год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия
бюджетной
программы:

**** 2012 жылы 120 400 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 70 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т., 2013, 2014 жылдары 172 000 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 100 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т.
»;
006 «Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы бағалау және сараптау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«Бюджеттiк инвестициялар мен концессиялар мәселелері бойынша сараптамалар жүргізу, сондай-ақ концессия жобаларын, оның iшiнде бюджеттен қосымша қаржыландыру шартымен iске асырылуын бағалау» деген жолдағы «477 065» деген сандар «302 643» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы» АҚ-ның бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша сараптаманы дайындауы және жүргізуі» деген жолдағы «140» деген сандар «117» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы» АҚ концессиялық жобалардың, оның ішінде бюджеттен қосымша қаржыландыру шартымен, іске асырылуын бағалауды дайындауы және жүргізуі» деген жолдағы «5» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Концессияға берілуге ұсынылатын объектілердің тізбесі» деген жолдағы «12» деген сандар «5» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Құжаттаманың бір сараптамасы мен бағалауын жүргізудің орташа құны» деген жолдағы «3 290,1» деген сандар «2 586,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «477 065» деген сандар «302 643» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелер бойынша халықаралық рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимыл» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«Standard&Poor's, Fitch және Moody's халықаралық рейтингтік агенттіктері сарапшыларының жыл сайынғы сапарларын ұйымдастыру. Рейтингтік агенттіктердің Қазақстан Республикасының егеменді кредиттік рейтингтеріне мониторинг және бақылау жасауы (қайта қарау, сақтау)» деген жолдағы «30 390» деген сандар «31 220» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«Халықаралық рейтинг агенттiктерi бойынша жарналар сомасы, оның ішінде:» деген жолдағы «30 390» деген сандар «31 220» деген сандармен ауыстырылсын;
«Standard&Poor`s» деген жолдағы «7 500» деген сандар «7 750» деген сандармен ауыстырылсын;
«Moody`s» деген жолдағы «8 250» деген сандар «8 525» деген сандармен ауыстырылсын;

**** в 2012 году 120 400 (объем бюджетных расходов) / 70 (количество законопроектов) = 1 720 т.т., в 2013, 2014 гг. 172 000 (объем бюджетных расходов / 100 (количество законопроектов) = 1 720 т.т.»;
в бюджетной программе 006 «Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Проведение экспертиз по вопросам бюджетных инвестиций и концессий, а также оценки реализации концессионных проектов, в том числе на условии софинансирования из бюджета» цифры «477 065» заменить цифрами «302 643»;
в показателях прямого результата:
в строке «Проведение и подготовка АО «Казахстанский центр государственно-частного партнерства» экспертизы по вопросам бюджетных инвестиций и концессии» цифры «140» заменить цифрами «117»;
в строке «Проведение и подготовка АО «Казахстанский центр государственно-частного партнерства» оценки реализации концессионных проектов, в том числе на условии софинансирования из бюджета» цифру «5» заменить цифрой «4»;
в показателях конечного результата:
в строке «Перечень объектов, предлагаемых к передаче в концессию» цифры «12» заменить цифрой «5»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость проведения одной экспертизы и оценки документации» цифры «3 290,1» заменить цифрами «2 586,7»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «477 065» заменить цифрами «302 643»;
в бюджетной программе 010 «Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Организация ежегодных визитов аналитиков международных рейтинговых агентств Standard&Poor's, Fitch и Moody's. Мониторинг и наблюдение (пересмотр, сохранение) рейтинговыми агентствами за суверенным кредитным рейтингом Республики Казахстан» цифры «30 390» заменить цифрами «31 220»;
в показателях эффективности:
в строке «Сумма взносов по международным рейтинговым агентствам, в том числе:» цифры «30 390» заменить цифрами «31 220»;
в строке «Standard&Poor’s» цифры «7 500» заменить цифрами «7 750»;
в строке «Moody’s» цифры «8 250» заменить цифрами «8 525»;

«Fitch» деген жолдағы «14 640» деген сандар «14 945» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «30 390» деген сандар «31 220» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағандағы:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«4. Шығыс Қазақстан облысының ядролық сынақтардан зардап шеккен 17 ауданында жергілікті бастамаларды қаржыландырудың икемді тетігін пилотты түрде қолдану (ПРООН)» деген тармақтағы «100 500,0» деген сандар «96 192» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасында Тікелей шетелдік инвестицияларға негізделген, ШОБ-ты өңірлік дамыту тәсілі» бағдарламасы шеңберінде ЭЫДҰ елдерінде әдіснамалық ұсыныстар беру және оқыту» деген жолдағы «550 000» деген сандар «514 061» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Мемлекеттік органдар қызметі тиімділігінің орташа деңгейін жыл сайын 10 %-ға арттыру» деген жолдағы «10» деген сандар «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік органдар қызметі тиімділігінің орташа деңгейін жыл сайын 10 %-ға арттыру» деген жолдағы «66», «72,6», «79,9», «87,9» деген сандар тиісінше «63,2», «66,4», «69,7», «73,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «1 178 321» деген сандар «1 138 074» деген сандармен ауыстырылсын;
«Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен» деген жолдағы «578 409» деген сандар «538 162» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«Жеткiлiксiз өндірістік (индустриялды) инфрақұрылымды жеткiзу» деген жолдағы «18 796 000» деген сандар «16 696 810» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жеткiлiксiз инфрақұрылыммен қамтамасыз етiлген жобалар саны» деген жолдағы «95» деген сандар «90» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «18 796 000» деген сандар «16 696 810» деген сандармен ауыстырылсын;
015 «Бизнестің жол картасы – 2012» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетті сауықтыру және күшейту» деген бюджеттік бағдарламада:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Екiншi деңгейлi банктердiң жаңа кредиттерi бойынша сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Екiншi деңгейдегі банктердiң жаңа кредиттерi бойынша сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау
%
7
5
5
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен айқындалатын болады
»;

в строке «Fitch» цифры «14 640» заменить цифрами «14 945»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «30 390» заменить цифрами «31 220»;
в бюджетной программе 012 «Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в пункте «4. Пилотное применение гибкого механизма финансирования местных инициатив в 17 районах Восточно-Казахстанской области, пострадавших от ядерных испытаний (ПРООН)» цифры «100 500,0» заменить цифрами «96 192»;
в строке «Предоставление методических рекомендаций и обучение в странах ОЭСР в рамках программы «Подход к региональному развитию МСБ, основанный на Прямых иностранных инвестициях в Республике Казахстан» цифры «550 000» заменить цифрами «514 061»;
в показателях конечного результата:
в строке «Увеличение среднего уровня эффективности деятельности государственных органов ежегодно на 10%» цифры «10» заменить цифрой «5»;
в строке «Увеличение среднего уровня эффективности деятельности государственных органов ежегодно на 10%» цифры «66», «72,6», «79,9», «87,9» заменить соответственно цифрами «63,2», «66,4», «69,7», «73,2»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «1 178 321» заменить цифрами «1 138 074»;
в строке «За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета» цифры «578 409» заменить цифрами «538 162»;
в бюджетной программе 014 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Подведение недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры» цифры «18 796 000» заменить цифрами «16 696 810»;
в показателях прямого результата:
в строке «Количество проектов обеспеченных недостающей инфраструктурой» цифры «95» заменить цифрами «90»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «18 796 000» заменить цифрами «16 696 810»;
в бюджетной программе 015 «Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»»:
в показателях эффективности:
строку «Субсидирование процентной ставки вознаграждения по новым кредитам банков второго уровня» изложить в следующей редакции:
«
Субсидирование процентной ставки
вознаграждения по новым кредитам
банков второго уровня
%
7
5
5
Будут определены
решением Правительства
Республики Казахстан
»;

016 «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде оператор мен қаржылық агент көрсететiн қызметтердi төлеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«1. Қаржы агентімен шарттар жасасу және екiншi деңгейдегi банк қарыздары бойынша сыйақы ставкаларын субсидиялау үшiн қаражат аудару қызметтерін көрсетуi» деген тармақтағы «84 460» деген сандар «87 870» деген сандармен ауыстырылсын;
«3. Қаржы агентінің Бағдарламаны іске асыру мониторингін жүргізу» деген тармақтағы «175 731» деген сандар «179 109» деген сандармен ауыстырылсын;
«4. Оператордың бағдарламаны iске асыруын сүйемелдеу» деген тармақтағы «142 508» деген сандар «145 920» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «463 140» деген сандар «473 340» деген сандармен ауыстырылсын;
025 «Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың, техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу»* деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«Бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажеттi сараптамалар жүргізуді, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуді қаржыландыру» деген жолдағы «1 676 000» деген сандар «594 156» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Техникалық-экономикалық негіздемелері әзірленетін жобалардың саны» деген жолдағы «20» деген сандар «14» деген сандармен ауыстырылсын;
«Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілген қызметтердiң саны» деген жолдағы «2» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалың негіздемелерін әзірлеуге және сараптауға арналған болжалды шығындар» деген жолдағы «1 420 000» деген сандар «579 659» деген сандармен ауыстырылсын;
«Концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге және сараптауға арналған болжамды шығындар» деген жолдағы «150 000» деген сандар «14 497» деген сандармен ауыстырылсын;
«Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеудің болжамды шығындары» деген жолдағы «106 000» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «1 676 000» деген сандар «594 156» деген сандармен ауыстырылсын;
033 «Астана экономикалық форумын өткiзудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:

в бюджетной программе 016 «Оплата услуг оператора и финансового агента оказываемых в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в пункте «1. Заключение договоров финансовым агентом и оказание услуг по перечислению средств для субсидирования ставки вознаграждения по кредитам банков второго уровня» цифры «84 460» заменить цифрами «87 870»;
в пункте «3. Осуществление мониторинга финансового агента реализации Программы» цифры «175 731» заменить цифрами «179 109»;
в пункте «4. Сопровождение реализации Программы оператором» цифры «142 508» заменить цифрами «145 920»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «463 140» заменить цифрами «473 340»;
в бюджетной программе 025 «Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов»*:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов» цифры «1 676 000» заменить цифрами «594 156»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество проектов, по которым разрабатываются технико-экономические обоснования» цифры «20» заменить цифрами «14»;
в строке «Количество оказанных услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов» цифры «2» заменить цифрой «0»;
в показателях эффективности:
в строке «Предполагаемые затраты на разработку и экспертизу технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов» цифры «1 420 000» заменить цифрами «579 659»;
в строке «Предполагаемые затраты на разработку и экспертизу технико-экономических обоснований концессионных проектов» цифры «150 000» заменить цифрами «14 497»;
в строке «Предполагаемые затраты на консультативное сопровождение концессионных проектов» цифры «106 000» заменить цифрой «0»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «1 676 000» заменить цифрами «594 156»;
в бюджетной программе 033 «Услуги по обеспечению проведения Астанинского экономического Форума»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:

«Астана экономикалық форумының өткізу және дайындау» деген жолдағы «386 000» деген сандар «370 756» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Астаналық экономикалық форумға қатысушы елдер саны» деген жолдағы «80» деген сандар «90» деген сандармен ауыстырылсын;
«Астаналық экономикалық форумға қатысушылар саны» деген жолдағы «4 000» деген сандар «8 000» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Астаналық экономикалық форум шеңберінде жасалған келісім шарттардың саны (меморандумдар, келісімдер, хаттамалар)» деген жолдағы «25» деген сандар «44» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «386 000» деген сандар «370 756» деген сандармен ауыстырылсын;
044 «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Сатып алынатын компъютерлік техниканың саны» деген жолдағы «62» деген сандар «102» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынатын принтерлердің саны» деген жолдағы «59» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Есептеу техникасы мен серверлік жабдықтар паркін жаңарту» деген жолдағы «17,8» деген сандар «18,6» деген сандармен ауыстырылсын;
049 «Экспорттаушы – 2020» бағыты шеңберiнде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Сыртқы сауда айналымының өсу қарқыны» деген жолдағы «103,8» деген сандар «111,5» деген сандармен ауыстырылсын;
117 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«1. «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасының 1 және 3 бағыттарын іске асыру шеңберінде екінші деңгейлі банктердің кредиттері бойынша пайыздық ставканы субсидиялау» деген тармақтағы «7 460 394» деген сандар «9 496 328» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«2012 жыл» деген бағанда:
«1. «Бизнестiң жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберiнде кәсіпкерлік субъектілері үшін екінші деңгейлі банктердің несиелері бойынша пайыздық мөлшерлемені төмендету» деген тармақта:
«а) экономиканың шикізаттық емес секторларында жобаларды іске асыратындарға» деген тармақшадағы «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен анықталатын болады» деген сөздер «7» деген санмен ауыстырылсын;
«б) өнімді сыртқы нарықтарға экспорттайтындарға» деген тармақшадағы «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен анықталатын болады» деген сөздер «6» деген санмен ауыстырылсын;

в строке «Подготовка и проведение Астанинского экономического форума» цифры «386 000» заменить цифрами «370 756»;
в показателях прямого результата:
в строке «Количество стран, участвующих в Астанинском экономическом форуме» цифры «80» заменить цифрами «90»;
в строке «Количество участников Астанинского экономического форума» цифры «4 000» заменить цифрами «8 000»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество контрактов (меморандумы, соглашения, протокола), заключенных в рамках Астанинского экономического форума» цифры «25» заменить цифрами «44»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «386 000» заменить цифрами «370 756»;
в бюджетной программе 044 «Капитальные расходы Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан»:
в графе «2012 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Кол-во закупаемой компьютерной техники» цифры «62» заменить цифрами «102»;
в строке «Кол-во закупаемых принтеров» цифры «59» заменить цифрой «0»;
в показателях эффективности:
в строке «Обновление парка вычислительной техники и серверного оборудования» цифры «17,8» заменить цифрами «18,6»;
в бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020»:
в графе «2012 год»:
в показателях конечного результата:
в строке «Темп роста внешнеторгового оборота» цифры «103,8» заменить цифрами «111,5»;
в бюджетной программе 117 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса-2020»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в пункте «1. Субсидирование процентной ставки по кредитам банков второго уровня в рамках реализации 1 и 3 направлений Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020» цифры «7 460 394» заменить цифрами «9 496 328»;
в показателях прямого результата:
в графе «2012 год»:
в пункте «1. Снижение процентной ставки по кредитам банков второго уровня для субъектов предпринимательства в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса 2020»:»:
в подпункте «а) реализующих проекты в несырьевых секторах экономики;» слова «Будут определены решением Правительства Республики Казахстан» заменить цифрой «7»;
в подпункте «б) экспортирующих продукцию на внешние рынки» слова «Будут определены решением Правительства Республики Казахстан» заменить цифрой «6»;

«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «11 250 000» деген сандар «13 285 934» деген сандармен ауыстырылсын;
053 «Облыстық бюджеттерге моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Қалалық агломерацияларды және моноқалаларды дамыту» бағдарламасы» деген сөздер «Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы» деген сөздермен ауыстырылсын;
сапа көрсеткiштерiнде:
«Қалалық агломерацияларды және моноқалаларды дамыту» бағдарламасы» деген сөздер «Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы» деген сөздермен ауыстырылсын;
054 «Маңғыстау облысы бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағандағы:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«Республикалық бюджеттен Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласына кәсіпкерлікті қолдауға қаражаттар бөлу» деген жолдағы «200 000» деген сандар «30 000» деген сандармен ауыстырылсын;
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Субсидияланатын (кепiлдендiретiн) кредиттер саны» деген жолдағы «20» деген сандар «2» деген санмен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «200 000» деген сандар «30 000» деген сандармен ауыстырылсын;
055 «Облыстық бюджеттерге «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сипаттамада»:
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымының дамуына көмек көрсетуге облыстық бюджетте қарастырылған шығыстар» деген жолдағы «қалалардың» деген сөз алынып тасталсын;
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
«Қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту мәселелерін шешу үшін қаржылай қолдау көрсетуге облыстар әкімдігіне республикалық бюджеттен қаражаттар бөлу» деген жолдағы «Қалалардың» деген сөз алынып тасталсын;
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамытуға жергілікті атқарушы органдардан алынған қарастырылған және мақұлданған өтінімдер саны» деген жолдағы «Қалалардың» деген сөз алынып тасталсын;
«2012 жыл» деген бағанда:
«Қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамытуға жергілікті атқарушы органдардан алынған қарастырылған және мақұлданған өтінімдер саны» деген жолдағы «12» деген сандар «54» деген сандармен ауыстырылсын;
«Инженерлік инфрақұрылымды дамыту бойынша іс-шаралар өткізілетін қалалар саны» деген жолдағы «қалалар» деген сөз «елді мекендер» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Өлш. бірл.» деген бағанда:
«Қалалар саны» деген жолдағы «қалалар» деген сөз «елді мекендер» деген сөздермен ауыстырылсын;
«2012 жыл» деген бағанда:

в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «11 250 000» заменить цифрами «13 285 934»;
в бюджетной программе 053 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на решение вопросов обустройства моногородов»:
в показателях прямого результата:
слова «Программы «Развитие городских агломераций и моногородов» заменить словами «Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы»;
в показателях качества:
слова «Программы «Развитие городских агломераций и моногородов» заменить словами Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы»;
в бюджетной программе 054 «Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Выделение средств из республиканского бюджета на поддержку предпринимательства г. Жанаозен Мангистауской области» цифры «200 000» заменить цифрами «30 000»;
в показателях прямого результата:
в строке «Количество субсидируемых (гарантируемых) кредитов» цифры «20» заменить цифрой «2»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «200 000» заменить цифрами «30 000»;
в бюджетной программе 055 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»:
в «Описании»:
в строке «Расходы предусмотрены областным бюджетам на оказание содействия развитию инженерной инфраструктуры городов в рамках Программы «Развитие регионов» слово «городов» исключить;
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Выделение средств из республиканского бюджета акиматам областей на финансовую поддержку регионов для развития инженерной инфраструктуры городов» слово «городов» исключить;
в показателях прямого результата:
в строке «Количество рассмотренных и одобренных заявок, полученных от местных исполнительных органов на развитие инженерной инфраструктуры городов» слово «городов» исключить;
в графе «2012 год»:
в строке «Количество рассмотренных и одобренных заявок, полученных от местных исполнительных органов на развитие инженерной инфраструктуры городов» цифры «12» заменить цифрами «54»;
в строке «Количество городов, в которых будут проведены мероприятия по развитию инженерной инфраструктуры» слово «городов» заменить словами «населенных пунктов»;
в графе «Ед. изм.»:
в строке «Кол-во городов» слово «городов» заменить словами «населенных пунктов»;
в графе «2012 год»:

«Инженерлік инфрақұрылымды дамыту бойынша іс-шаралар өткізілетін қалалар саны» деген жолдағы «5» деген сан «24» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Бөлінген шек шамасында қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін қаржылай қолдау көрсету» деген жолдағы «қалалардың» деген сөз алынып тасталсын;
сапа көрсеткiштерiнде:
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін мемлекеттік қолдауға жүгінгендердің өтінімдерін уақтылы қарастыру» деген жолдағы «қалалардың» деген сөз алынып тасталсын;
«Бюджет шығыстарының жиынтығы» деген кестеде:
«2012 жыл» деген бағанда:
«97 447 554», «37 366 315» және «60 081 239» деген сандар тиісінше «95 913 571», «37 931 522» және «57 982 049» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

в строке «Количество городов, в которых будут проведены мероприятия по развитию инженерной инфраструктуры» цифру «5» заменить цифрами «24»;
в показателях конечного результата:
в строке «Оказание финансовой поддержки для развития инженерной инфраструктуры городов в пределах выделенных лимитов» слово «городов» исключить;
в показателях качества:
в строке «Своевременное рассмотрение заявок обратившихся за государственной поддержкой для развития инженерной инфраструктуры городов в рамках Программы «Развитие регионов» слово «городов» исключить;
в таблице «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2012 год»:
цифры «97 447 554», «37 366 315» и «60 081 239» заменить соответственно цифрами «95 913 571», «37 931 522» и «57 982 049».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов