ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013 - 2018 жылдарға арналған ұлттық жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 Қаулысы
Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге дайындық бойынша жұмыстарды ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013-2018 жылдарға арналған ұлттық жоспары (бұдан әрі – Ұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары:
1) Ұлттық жоспарды iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне жартыжылдық және жыл қорытындылары бойынша 10 шілдеден және 10 қаңтардан кешіктірмей Ұлттық жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.03.2015 № 128 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі жартыжылдық және жыл қорытындылары бойынша 20 шілдеден және 20 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Ұлттық жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.03.2015 № 128 қаулысымен.
4. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.12.2013 № 1428 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 қаңтардағы
№ 10 қаулысымен
бекітілген
ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың
және өткізудің 2013 – 2018 жылдарға арналған
ұлттық жоспары

Об утверждении Национального плана организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 - 2018 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10
В целях организации работ по подготовке к проведению в городе Астане Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Национальный план организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 – 2018 годы (далее - Национальный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан:
1) принять меры по реализации Национального плана;
2) представлять по итогам полугодия и года, не позднее 10 июля и 10 января в Министерство национальной экономики Республики Казахстан информацию о ходе реализации Национального плана.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.03.2015 № 128.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам полугодия и года, не позднее 20 июля и 20 января представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе исполнения Национального плана.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 13.03.2015 № 128.
4. Исключен постановлением Правительства РК от 30.12.2013 № 1428.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2013 года № 10
Национальный план
организации и проведения Международной специализированной
выставки ЭКСПО-2017 на 2013 - 2018 годы

Ескерту. Ұлттық жоспар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 715; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.12.2013 № 1428; 02.04.2014 N 295; 01.07.2014 № 753; 13.03.2015 № 128 қаулыларымен.
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушы
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
Ұйымдастырушылық сипаттағы іс-шаралар
1.
Жұмыс органдарының Ұйымдастыру комитеті жанындағы Жұмыс штабтарының 2013 – 2017 жылдарға арналған жұмыс жоспарларының жобаларын әзірлеуі және бекітуі
Ұйымдастыру комитетінің хаттамасы
ЭБЖМ, ИЖТМ, БҒМ, СІМ, МАМ, ККМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
2.
Көрмені ұйымдастыру жөніндегі қажетті актілерді, сондай-ақ рәсімдік және қаржылық құжаттарды қабылдау кестесін бекіту
Ұйымдастыру комитетінің хаттамасы
ЭБЖМ, Қаржымині, Әділетмині
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
3.
ЭКСПО-2017 қолдау қоры жұмысының жаңа регламентін әзірлеу, Қор комиссиясының құрамын жаңарту
Ұйымдастыру комитетінің хаттамасы
ЭБЖМ, СІМ, БҒМ, Астана қаласының әкімдігі, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
талап етілмейді
4.
Астана қаласының әкімдігі жанындағы ЭКСПО-2017 қолдау қорын бюджеттен тыс көздер есебінен қаржыландыруды ұлғайту мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ұйымдастыру комитеті, ЭБЖМ, СІМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
5.
Халықаралық көрмелер бюросы (бұдан әрі - ХКБ) Атқарушы комитетінде Тіркеу дерекнамасын ресми бекітуді есепке ала отырып, 2014 – 2018 жылдарға түзетулермен Ұлттық жоспарға өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
6.
ЭКСПО-2017 көрмесінің комиссарын (бұдан әрі – Комиссар) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу және тағайындау
Қазақстан Республикасы Президентінің актісі
СІМ
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
7.
Көрмеге қатысу шарттарына қол қою бойынша жұмысты ұйымдастыру және ЭКСПО-2017 қатысушы елдері бас комиссарларының отырыстарын өткізу
шарттарға қол қою және бас комиссарлардың отырыстарын өткізу
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2014 - 2016 жылдар
талап етілмейді
8.
Мына:
1) көрмені өткізу үшін бюджеттік және бюджеттен тыс көздер бөлінісінде жылдар бойынша қажетті қаражат көлемін айқындау;
2) мемлекеттік-жеке серіктестік пен демеушілікті қоса алғанда, көрмені қаржыландыру көздері;
3) көрмені бюджеттік және бюджеттен тыс көздер есебінен қаржыландырудың ашық тетіктерін қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қазан
талап етілмейді
9.
Әлемдік тәжірибені талдау негізінде көрмені өткізуден, оның ішінде көрмені даярлау, өткізу және өткізуден кейінгі кезеңде кірісті көбейту мен шығынды азайту жолымен, барынша көп экономикалық нәтижеге қол жеткізу жөніндегі іс-қимыл жоспарын әзірлеу
Іс-қимыл жоспарының жобасы
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қаржымині, Астана қаласының әкімдігі, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
талап етілмейді
10.
Астанада ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасы
ЭБЖМ, Қаржымині, Әділетмині, ИЖТМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді

Сноска. Национальный план в редакции постановления Правительства РК от 10.07.2013 № 715; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.12.2013 № 1428; от 02.04.2014 № 295; от 01.07.2014 № 753; от 13.03.2015 № 128.
п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственный исполнитель
Срок выполнения
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
Мероприятия организационного характера
1.
Разработка рабочими органами и утверждение проектов планов работ рабочих штабов при Оргкомитете на 2013 - 2017 годы
протокол Оргкомитета
МЭБП, МИНТ, МОН, МИД, МКИ, МТК, акимат г. Астаны
февраль
2013 года
не требуется
2.
Утверждение графика принятия необходимых актов, а также процедурных и финансовых документов по организации выставки
протокол Оргкомитета
МЭБП, МФ, МЮ
февраль
2013 года
не требуется
3.
Разработка нового регламента работы Фонда поддержки ЭКСПО-2017, обновление состава Комиссии Фонда
протокол Оргкомитета
МЭБП, МИД, МОН, акимат г. Астаны, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
март
2013 года
не требуется
4.
Проработка вопроса об увеличении финансирования Фонда поддержки ЭКСПО-2017 при акимате города Астаны за счет внебюджетных источников
информация в Правительство Республики Казахстан
Оргкомитет, МЭБП, МИД, АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
февраль
2013 года
не требуется
5.
Внесение изменений в Национальный план с корректировкой на 2014 - 2018 годы с учетом официального утверждения регистрационного досье на Исполкоме Международного бюро выставок (далее - МБВ)
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь
2013 года
не требуется
6.
Согласование с Администрацией Президента Республики Казахстан и назначение Комиссара выставки ЭКСПО-2017 (далее - Комиссар)
акт Президента Республики Казахстан
МИД
февраль
2013 года
не требуется
7.
Организация работы по подписанию договоров участия в выставке и проведение заседаний генеральных комиссаров стран-участников ЭКСПО-2017
подписание договоров и проведение заседании генеральных комиссаров
Комиссар, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
2014-2016 годы
не требуется
8.
Разработка предложений по:
1) определению необходимого объема средств для проведения выставки по годам в разрезе бюджетных и внебюджетных источников;
2) источникам финансирования выставки, включая государственно-частное партнерство и спонсорство;
3) формированию прозрачных механизмов финансирования выставки за счет бюджетных и внебюджетных источников
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
октябрь
2013 года
не требуется
9.
На основе анализа мирового опыта разработка Плана действий по получению максимального экономического эффекта от проведения выставки, в том числе путем максимизации доходов и минимизации затрат в период подготовки, проведения и после проведения выставки
проект Плана действий
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МФ, акимат г. Астаны, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
июнь
2013 года
не требуется
10.
Разработка Концепции проекта Закона Республики Казахстан о некоторых вопросах организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в Астане
концепция проекта Закона Республики Казахстан
МЭБП, МФ, МЮ, МИНТ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
сентябрь
2013 год
не требуется

10-1.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен ХКБ арасындағы ЭКСПО-2017 өткізуге байланысты жеңілдіктер мен артықшылықтар туралы келісімнің жобасын әзірлеу
Келісім жобасы
СІМ (жинақтау), ҚОСРМ, ЭБЖМ, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
10-2.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен ХКБ арасындағы ЭКСПО-2017 өткізуге байланысты жеңілдіктер мен артықшылықтар туралы келісімді ратификациялау туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
СІМ (жинақтау), ЭМ, ҰЭМ, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім - бойынша
2015 жылғы қазан
талап етілмейді
10-3.
Халықаралық көрмелер туралы конвенцияны (Париж, 1928 жылғы 22 қараша) ратификациялау туралы заң жобасын әзірлеу және оны Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізу
заң жобасы
СІМ (жинақтау), ЭБЖМ, ҚОСРМ, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы ақпан
талап етілмейді
10-4.
ЭКСПО-2017 көрмесінің қазіргі заманғы талаптарға сай келетін кедендік инфрақұрылымын құру мәселесін пысықтау, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ келісім бойынша), Қаржымині, ҰЭМ
2016 жылғы шілде
талап етілмейді
10-5.
Кедендік бақылаудан кедергісіз өткізу мақсатында ЭКСПО-2017 көрмесіне қатысушыларды кедендік қамтамасыз ету жоспарын әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ келісім бойынша), Қаржымині, ҰЭМ
2016 жылғы шілде
талап етілмейді
Халықаралық көрмелер бюросымен өзара іс-қимыл жөніндегі іс-шаралар
11.
ХКБ Бас ассамблеяларындағы Қазақстан Республикасы делегаттарының қатарынан ХКБ жанындағы Қазақстан ресми өкілін айқындау – ХКБ-да Қазақстан Республикасының халықаралық кеңсесін құру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СІМ
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
12.
ХКБ Хатшылығымен өзара іс-қимыл жасау және алдыңғы ЭКСПО-лар тәжірибесін зерделеу үшін «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ жанында ХКБ жанындағы Қазақстанның халықаралық кеңсесін құру (3 адам) мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СІМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
13.
ХКБ-ға тіркеу жарнасын төлеу үшін бюджеттік өтінім дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
14.
Қазақстандық делегацияның, оның ішінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қатысуымен ХКБ Атқарушы комитетіне дайындауды және оның қатысуын қамтамасыз ету (мамыр, қазан), Тіркеу дерекнамасының таныстырылымымен ХКБ-ның 153 және 154-ші Бас ассамблеяларына қатысу (маусым, қараша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, СІМ, Қаржымині
2013 жылғы мамыр

10-1.
Разработка проекта Соглашения между Правительством Республики Казахстан и МБВ о льготах и преимуществах, связанных с проведением ЭКСПО-2017
проект Соглашения
МИД (созыв), МОСВР, МЭБП, МФ, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь
2014 года
не требуется
10-2.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан о ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и МБВ о льготах и преимуществах, связанных с проведением ЭКСПО-2017
проект Закона Республики Казахстан
МИД (созыв), МЭ, МНЭ, МФ, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
октябрь 2015 года
не требуется
10-3.
Разработка проекта Закона о ратификации Конвенции о международных выставках (Париж, 22 ноября 1928 года) и его внесение на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона
МИД (созыв), МЭБП, МОСВР, МФ, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
февраль
2014 года
не требуется
10-4.
Проработка вопроса создания таможенной инфраструктуры выставки ЭКСПО-2017, отвечающей современным требованиям, обеспечение ее функционирования
Информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МФ, МНЭ
июль 2016 года
не требуется
10-5.
Разработка плана взаимодействия по таможенному обеспечению участников выставки ЭКСПО-2017 с целью беспрепятственного прохождения таможенного контроля
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МФ, МНЭ
июль 2016 года
не требуется
Мероприятия по взаимодействию с Международным бюро выставок
11.
Определение официального представителя Казахстана при МБВ из числа делегатов Республики Казахстан на генеральных ассамблеях МБВ - формирование международного офиса Республики Казахстан в МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
МИД
май 2013 года
не требуется
12.
Проработка вопроса создания Международного офиса Казахстана при МБВ (3 человека) при АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» для взаимодействия с Секретариатом МБВ и изучения опыта предыдущих ЭКСПО
информация в Правительство Республики Казахстан
МИД, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май 2013 года
не требуется
13.
Подготовка бюджетной заявки для оплаты регистрационного взноса в МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май 2013 года
не требуется
14.
Обеспечение подготовки и участия казахстанской делегации, в том числе с участием Премьер-Министра Республики Казахстан, на Исполкоме МБВ (май, октябрь), участие на 153 и 154-ой генеральных ассамблеях МБВ (июнь, ноябрь) с презентацией регистрационного досье
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май 2013 года

ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
14-1.
Қазақстандық делегацияның ХКБ Атқару комитетіне (мамыр, қазан) және ХКБ Бас ассамблеясының 155-156-ші сессияларына (маусым, қараша) қатысуы
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ
2014 жылғы шілде, желтоқсан
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
14-2.
Қазақстандық делегацияның ХКБ Атқару комитетіне (мамыр, қазан) және ХКБ Бас ассамблеясының сессияларына (маусым, қараша) жыл сайынғы қатысуы
ҰЭМ-ге ақпарат
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҰЭМ
жыл сайын, 2015 жылғы шілде, желтоқсан, 2016 жылғы шілде, желтоқсан, 2017 жылғы шілде, желтоқсан
2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде (065 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)
Тіркеу дерекнамасын және техникалық құжаттарды әзірлеу жөніндегі іс-шаралар
15.
Тіркеу дерекнамасының жобасын әзірлеу, ХКБ Атқарушы комитетінде ілгерілету және тіркеу жөніндегі Ұлттық консультант кеңсесін құру мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ұйымдастыру комитеті, ЭБЖМ, СІМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы қаңтар
талап етілмейді
16.
Тіркеу дерекнамасының жобасын әзірлеу және бекіту
Мемлекеттік комиссияның хаттамасы
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қазан
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
17.
Тіркеу дерекнамасының жобасын ХКБ-мен бірге тексеру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), СІМ
2013 жыл бойы
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
18.
ЭКСПО-2017 көрмесін өткізу тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
Мемлекеттік комиссияның хаттамасы
ҚОСРМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
талап етілмейді
19.
ЭКСПО-2017 көрмесіне өтінім дерекнамасын жаңарту, оның ішінде сандық және қаржылық көрсеткіштерді нақтылау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ, ҚОСРМ, СІМ, ИЖТМ, ККМ, БҒМ, ӨДМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы қараша
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
20.

средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
14-1.
Участие казахстанской делегации на Исполкоме МБВ (май, октябрь) и на 155-156-ой сессиях Генеральной ассамблеи МБВ (июнь, ноябрь)
информация в Правительство Республики Казахстан
Комиссар, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭБП
июль, декабрь
2014 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
14-2.
Ежегодное участие казахстанской делегации на Исполкоме МБВ (май, октябрь) и сессиях Генеральной ассамблеи МБВ (июнь, ноябрь)
информация в МНЭ
Комиссар, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МНЭ
ежегодно июль, декабрь 2015 года, июль, декабрь 2016 года, июль, декабрь 2017 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 065 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»)
Мероприятия по разработке регистрационного досье и технических документов
15.
Проработка вопроса создания офиса национального консультанта по разработке, продвижению и регистрации проекта регистрационного досье в Исполнительном комитете МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
Оргкомитет, МЭБП, МИД, акимат г. Астаны
январь
2013 года
не требуется
16.
Разработка и утверждение проекта регистрационного досье
протокол Госкомиссии
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
октябрь
2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по  бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
17.
Инспектирование проекта регистрационного досье с МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИД
в течение 2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
18.
Разработка проекта Концепции проведения выставки ЭКСПО-2017
протокол Госкомиссии
МОСВР, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
апрель 2013 года
не требуется
19.
Актуализация заявочного досье к выставке ЭКСПО-2017, в том числе уточнение количественных и финансовых показателей
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭБП, МОСВР, МИД, МИНТ, МТК, МОН, МРР, акимат г. Астаны
ноябрь 2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
20.

Тіркеу дерекнамасының бірінші кезеңінің жобасын Мемлекеттік комиссияда ұсыну (Жалпы ережелер, 1 және 2 арнайы ережелер, көрмені өткізуден бас тартқан жағдайда өтемақы туралы құжат, Қатысу шарты)
Презентация
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
21.
Тіркеу дерекнамасының бірінші нұсқасын ХКБ Атқарушы комитетіне енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
22.
Тіркеу дерекнамасының екінші кезеңінің жобасын  әзірлеу (мазмұны бойынша жоспар, мастер-жоспар, көрмеден кейінгі пайдалану жоспары, коммуникациялық жоспар, коммерцияландыру жоспары, қаржы жоспары)
Тіркеу дерекнамасының екінші кезеңінің жобасы
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ, ҚОСРМ, СІМ, ИЖТМ, ККМ, БҒМ, ӨДМ, Астана қаласының әкімдігі, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жылғы маусым-қазан
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
23.
Тіркеу дерекнамасының түпкілікті нұсқасын ХКБ Атқарушы комитетіне енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қазан
талап етілмейді
24.
Тіркеу дерекнамасының түпкілікті жобасын ХКБ Бас ассамблеясының 154-сессиясында бекітуге  шығару
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қараша
талап етілмейді
24-1.
ХКБ Бас ассамблеясының 155-ші сессиясында Тіркеу дерекнамасын бекіту
ХКБ шешімі
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
талап етілмейді
24-2.
Көрмеге дайындалудың және оны өткізудің операциялық жоспарын әзірлеу мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҰЭМ, Қаржымині
2015 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
25.
ХКБ-ның ресми логотипін және туын алу мәселесін пысықтау және Қазақстан атынан ресми қабылдау ұйымдастыру
ХКБ-ның ресми логотипін және туын алу
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
талап етілмейді
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамын құру  және оның қызметін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар
26.
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-ны құру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ, Қаржымині, Әділетмині, БҚА
2013 жылғы қаңтар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылға арналған резерві
27.
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ жарғылық капиталының кезең-кезеңімен капиталдандырылуын қамтамасыз ету мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ЭБЖМ, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
28.
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-ның бірінші басшысын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу және тағайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ұйымдастыру комитеті, ЭБЖМ
2013 жылғы қаңтар
талап етілмейді
29.
Қаржылық-экономикалық көрсеткіштерді, қызметтің негізгі бағыттарын көрсете отырып, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ қызметі тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
Тұжырымдаманың жобасы
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» деген бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
30.
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-ның ішкі қызметін реттейтін құжаттарды бекіту
Директорлар кеңесінің шешімі
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
талап етілмейді
31.
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ персоналының бұрын ЭКСПО өткізген жетекші көрме компаниялары мен корпорацияларында тағылымдамадан өту және оқу мәселелерін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ,«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
32.
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ құрылғаны туралы ХКБ Хатшылығына ресми хабарлау
СІМ нотасы
СІМ
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
33.
ЭКСПО-2017 логотипінің редизайны және оны халықаралық және ұлттық деңгейлерде тіркеу мәселесін пысықтау
Мемлекеттік комиссияның хаттамасы
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы ақпан-сәуір
ЭДСМ-ның 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
34.
Париж қаласында (Франция) ХКБ Атқарушы комитетінің жұмысы шеңберінде «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ қызметін халықаралық презентациясы
презентациясы
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
35.
Астанадағы ЭКСПО-2017 халықаралық көрмесінің корпоративтік атрибутикасын және имидждік өнімін жасау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарлама сы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде

Презентация проекта первого этапа регистрационного досье на Госкомиссии (общие правила, специальные положения 1 и 2, документ о компенсации в случае отказа от проведения выставки, Договор участия)
презентация
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май
2013 года
не требуется
21.
Внесение первого этапа регистрационного досье в Исполнительный комитет МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
Комиссар, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май
2013 года
не требуется
22.
Разработка проекта второго этапа регистрационного досье (план по содержанию, мастер-план, план послевыставочного использования, коммуникационный план, план коммерциализации, финансовый план)
проект второго этапа регистрационного досье
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МОСВР, МЭБП, МФ, МОН, МИНТ, акимат г. Астаны, заинтересованные государственные органы
июнь - октябрь
2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
23.
Внесение окончательного варианта регистрационного досье в Исполнительный комитет МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
Комиссар, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
октябрь
2013 года
не требуется
24.
Вынесение на утверждение окончательного проекта регистрационного досье на 154-й сессии Генеральной ассамблеи МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
Комиссар, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
ноябрь
2013 года
не требуется
24-1.
Утверждение Регистрационного досье на 155-ой сессии Генеральной ассамблеи МБВ
решение МБВ
Комиссар, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
июнь
2014 года
не требуется
24-2.
Проработка вопроса разработки операционного плана подготовки и проведения выставки
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МНЭ, МФ
сентябрь 2015 года
не требуется
25.
Проработка вопроса получения официального логотипа и флага МБВ и организации официального приема от Казахстана
получение официального логотипа и флага МБВ
Комиссар, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
июнь
2014 года
не требуется
Мероприятия по созданию и обеспечению деятельности
акционерного общества «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
26.
Создание АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП, МФ, МЮ, АЗК
январь
2013 года
*резерв Правительства Республики Казахстан на 2013 год
27.
Проработка вопроса обеспечения поэтапной капитализации уставного капитала АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, МФ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май
2013 года
не требуется
28.
Согласование с Администрацией Президента Республики Казахстан и назначение первого руководителя АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
информация в Правительство Республики Казахстан
Оргкомитет, МЭБП
январь
2013 года
не требуется
29.
Разработка проекта Концепции деятельности АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» с отражением финансово-экономических показателей, основных направлений деятельности
проект Концепции
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭБП
май
2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
30.
Утверждение документов, регулирующих внутреннюю деятельность АО директоров «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
решение Совета директоров
АО «Национальная компания; Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май-июнь
2013 года
не требуется
31.
Проработка вопросов стажировки и обучения персонала АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» в ведущих выставочных компаниях и корпорациях, ранее проводивших ЭКСПО
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
февраль
2013 года
не требуется
32.
Официальное уведомление Секретариата МБВ о создании АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
нота МИД РК
МИД
февраль
2013 года
не требуется
33.
Редизайн логотипа ЭКСПО-2017 и проработка вопроса его регистрации на международном и национальном уровнях
протокол Госкомиссии
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
февраль - апрель
2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
34.
Международная презентация деятельности АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» в рамках работы Исполкома МБВ в г. Париж (Франция)
презентация
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май
2013 года
не требуется
35.
Изготовление корпоративной атрибутики и имиджевой продукции Международной выставки ЭКСПО-2017 в г. Астане
отчет в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
сентябрь
2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП

35-1.
ЭКСПО-2017 маскоты (символ) нұсқаларын әзірлеу
символдың нұсқалары
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), МАМ
2014 жылғы қыркүйек
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
35-2.
Мемлекеттік комиссияда ЭКСПО-2017 маскотын (символ) таныстыру
тұсаукесер
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИДМ
2015 жылғы шілде
талап етілмейді
35-2.
Мемлекеттік комиссияда ЭКСПО-2017 маскотын (символ) таңдау бойынша халықтық онлайн дауыс беруі нәтижелерінің тұсаукесері
тұсаукесер
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), МАМ
2014 жылғы қараша
талап етілмейді
36.
Алматы және Қарағанды қалаларында «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ презентациясымен ЭКСПО-2017 тақырыбы бойынша екі өңірлік іс-шара ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ИЖТМ
2013 жылғы желтоқсан
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарлама сы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
37.
ИЖТМ ұйымдастыратын шетелдік туристік көрмелерге  «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-ның қатысуын пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Комиссар ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
38.
ЭКСПО-2017 қатысушы дамушы елдерге көмек бағдарламасын іске асыру
ҰЭМ-ге
СІМ, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2015-2016 жылдар қаңтар, шілде
2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде (065 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым», бюджеттік бағдарламасы)
ЭКСПО-2017 жер учаскесін және аумағын дайындау жөніндегі іс-шаралар
39.
Бұрын мәлімделген жер учаскесін жаңа орналасу жеріне ауыстыру бөлігінде өтінім мәліметін өзгерту мүмкіндігі мәселесін ХКБ Хатшылығымен келісу
ҚР СІМ нотасы
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ҚОСРМ, СІМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы маусым
талап етілмейді
40.
ЭКСПО-2017 символы болатын объектінің үздік нобай-идеясына халықаралық сәулет конкурсын ұйымдастыру үшін бюджеттік өтінім енгізу (2013 жылғы қыркүйекте конкурсты қорытындылап, жобаны іске асыру бойынша жауапты орындаушыны айқындау)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ұйымдастыру комитеті, Астана қаласының әкімдігі, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
41.

35-1.
Разработка вариантов маскота (символа) ЭКСПО-2017
варианты символа
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МКИ
сентябрь
2014 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
35-2.
Презентация маскота (символа) ЭКСПО-2017 на Госкомиссии
презентация
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИР
июль 2015 года
не требуется
36.
Организация и проведение двух региональных мероприятий по тематике ЭКСПО-2017 в г. Алматы и г. Караганда с презентацией АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, МОСВР, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИНТ
декабрь
2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
37.
Проработка участия АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» в зарубежных туристических выставках, организуемых МИНТ
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, Комиссар, АО  «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь
2013 года
не требуется
38.
Реализация Программы помощи развивающимся странам-участникам ЭКСПО-2017
информация в МНЭ
МИД, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
январь, июль 2015 - 2016 годов
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 065 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»)
Мероприятия по подготовке земельного участка и территории ЭКСПО-2017
39.
Согласование с Секретариатом МБВ вопроса возможности изменения заявочного досье в части замены ранее заявленного земельного участка на новое месторасположение
нота МИД РК
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МОСВР, МИД, МФ, акимат г. Астаны
июнь
2013 года
не требуется
40.
Внесение бюджетной заявки для организации международного архитектурного конкурса на лучшую эскиз-идею объекта, который станет символом ЭКСПО-2017 (с подведением итогов конкурса в сентябре 2013 года и определением ответственного исполнителя по реализации проекта)
информация в Правительство Республики Казахстан
Оргкомитет, акимат г. Астаны, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана Экспо-2017» (по согласованию)
февраль
2013 года
не требуется
41.

Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 көрме кешенінің, ЭКСПО-2017 символы болатын нысанның үздік эскиз-идеясы бойынша халықаралық сәулет конкурсын ұйымдастыру және өткізу
Конкурстың әділқазылары шешімнің қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» Ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қаржымині
2013 жылғы қазан
*Үкіметтің 2013 жылғы арналған резерві
42.
2017 жылға қарай «Смарт-Астана» жобасын іске қосу жөнінде ұсыныстар, сондай-ақ «Ақылды қала» қағидаттары бойынша объектілерді салу және жаңа коммуникацияларды басқару жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ЭБЖМ,ӨДМ «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
43.
Инженерлік инфрақұрылымды сумен,газбен,жылумен,электрмен жабдықтау және кәріз қамтамасыз ете отырып, ЭКСПО-2017 аумағында құрылыс салуды жобалауға техникалық тапсырманы әзірлеу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша) Астана қаласының әкімдігі, ЭБЖМ
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
43-1.
Көрме кешені объектілері құрылыстың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу
сараптаманың қорытындысы бар техникалық-экономикалық негіздеме
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ҚОСРМ, Астана қаласының әкімдігі
2014 жылғы наурыз
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
43-2.
Көрме кешені объектілерінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
жобалау-сметалық құжаттама
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҰЭМ, ЭМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы қараша – 2015 жылғы желтоқсан
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (025 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)
43-3.
ЭКСПО-2017 көрме кешенінің құрылыс-монтаж жұмыстарының кестесін әзірлеу
құрылыс кестесі
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ҚОСРМ, Астана қаласының әкімдігі
2014 жылғы мамыр
талап етілмейді
43-4.
ЭКСПО-2017 көрме кешенінің құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізу және аяқтау
пайдалануға беру актісі
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҰЭМ, ЭМ, Астана қаласының әкімдігі
2017 жылғы қаңтар
2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және оның шегінде (025 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)

Организация и проведение международного заказного архитектурного конкурса на лучшую эскиз-идею выставочного комплекса ЭКСПО-2017, в том числе объекта, который станет символом ЭКСПО-2017 в городе Астане
информация в Правительство Республики Казахстан по итогам решения жюри конкурса
АО «Национальная компания «Астана Экспо-2017» (по согласованию), МФ
октябрь
2013 года
*резерв Правительства на 2013 год
42.
Выработка предложений по запуску проекта «Смарт-Астана» к 2017 году, а также предложений по строительству объектов и управлению новыми коммуникациями по принципам «умного города»
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
Акимат г. Астаны, МЭБП, МРР, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май
2013 года
не требуется
43.
Проработка вопроса разработки технического задания на проектирование застройки территории ЭКСПО-2017 с обеспечением инженерной инфраструктурой (водо-, газо-, тепло-, электроснабжения и канализации)
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), акимат г. Астаны, МЭБП
декабрь
2013 года
не требуется
43-1.
Разработка технико-экономического обоснования строительства объектов выставочного комплекса
технико-экономическое обоснование с заключением экспертизы
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МРР, МОСВР, акимат г. Астаны
март
2014 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
43-2.
Разработка проектно-сметной документации на строительство объектов выставочного комплекса
проектно-сметная документация
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МНЭ, МЭ, акимат г. Астаны
ноябрь
2013 года
– декабрь
2015 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 025 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»)
43-3.
Разработка графика строительно-монтажных работ выставочного комплекса ЭКСПО-2017
график строительства
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МРР, МОСВР, акимат г. Астаны
май
2014 года
не требуется
43-4.
Проведение и завершение строительно-монтажных работ выставочного комплекса ЭКСПО-2017
акт ввода в эксплуатацию
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МНЭ, МЭ, акимат г. Астаны
январь
2017 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 025 «Целевой вклад АО «Национальная компания «ЭКСПО-2017»)

43-5.
«Қазақстан» ұлттық павильонын салу
Мемлекеттік қабылдау комиссиясының актісі
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы шілде – 2016 жылғы желтоқсан
2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде (065 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)
43-6.
Көрме павильонын салу
Мемлекеттік қабылдау комиссиясының актісі
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қазан – 2016 жылғы желтоқсан
2014-2016 жылдарға арналған Республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде (065 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)
43-7.
Ойын-сауық және сауда аймағын салу
Мемлекеттік қабылдау комиссиясының актісі
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы сәуір - 2016 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
43-8.
ЭКСПО-2017 қатысушылары үшін көп функционалды тұрғын үй кешенін салу
Мемлекеттік қабылдау комиссиясының актісі
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қыркүйек - 2016 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
44.
Көрме объектілерін салу кезінде бірегей құрылыс және басқа да жаңа материалдар мен технологияларды және Астана қаласының инфрақұрылымын қолдану және пайдалану бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Астана қаласының әкімдігі, ӨДМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша))
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
45.
ЭКСПО-2017 объектілерін салуға бөлінген жер учаскесін сатып алу және «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-ның жарғылық капиталына беру мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, Қаржымині, АУЗР, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қазан
Талап етілмейді
46.
Астана қаласында және басқа өңірлерде салу үшін қажетті нақты объектілер мен коммуникациялардың тізбесін айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы қазан
талап етілмейді
47.
Көрмені өткізуді ескере отырып, Астана қаласының бекітілген бас жоспарына тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізу қажеттілігі мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ӨДМ, Қаржымині
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
47-1.
ЭКСПО-2017 аумағын ескере отырып, Астана қаласының Бас жоспарына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Астана қаласының әкімдігі, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылғы қараша
талап етілмейді
«Болашақ энергиясы» ЭКСПО-2017 тақырыбын дамыту жөніндегі іс-шаралар
48.
Болашақ энергиясын дамытудың 2013 – 2017 жылдарға арналған кешенді жоспарының жобасын әзірлеу жөніндегі ұсынысты пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ, БҒМ, ӨДМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
49.
Болашақ энергиясын дамытудың 2013 – 2017 жылдарға арналған кешенді жоспарының жобасын Мемлекеттік комиссиясындағы презентациясы
Презентация
ҚОСРМ, ИЖТМ, БҒМ, ӨДМ, МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
50.
Болашақ энергиясын дамытудың 2013 – 2017 жылдарға арналған кешенді жоспарының жобасын бекіту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚОСРМ, ИЖТМ, БҒМ, ӨДМ, МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қазан
талап етілмейді
51.
«Қазақстан Республикасының 2013 – 2017 жылдарға арналған таза энергия көздерін әзірлеу» ғылыми-техникалық бағдарламасын әзірлеу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ЭБЖМ, ИЖТМ, ҚОСРМ
2013 жылғы маусым
талап етілмейді
52.
Көрме тақырыбымен байланысты қазақстандық бастамаларды (энергиялық-экологиялық стратегия, «Жасыл көпір», Қазақстанның «жасыл экономикаға» өту стратегиясы) осы Ұлттық жоспармен біріктіру бойынша ұсыныстар енгізу, сондай-ақ олардың халықаралық алаңдарда кешенді ілгерілеуін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ, БҒМ, СІМ
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
53.
Конференциялар мен форумдарға қатысу мәселесін пысықтау:
- «Болашақ энергиясы» ЭКСПО - 2017 тақырыбын Астана экономикалық форумының панельді сессияларында дамыту;
- Қазақстанның индустрияландыру күні шеңберінде «Болашақ энергиясы» тақырыбына халықаралық конференцияларды (көрме-форум) ұйымдастыру және өткізу;
- Абу-Дабидегі (Біріккен Араб Әмірліктері) болашақ энергиясы дүниежүзілік форумына және Болашақ энергиясы бойынша еуропалық форумға жыл сайын қатысу;
- бизнес-қоғамдастық ұйымдастырған бизнес-форумдар мен алаңдарға Қазақстанның қатысуы
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша) ЭБЖМ,  ИЖТМ, ҚОСРМ, БҒМ
2013 жылғы маусым
талап етілмейді
54.
Астана қаласында «Жасыл көпір» жыл сайынғы халықаралық көрмелер мен конференцияларды өткізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚОСРМ, ЭБЖМ, ИЖТМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
55.
«Болашақ энергиясы» тақырыбы бойынша оқушылар, студенттер және талапкерлер үшін тақырыптық оқу бағдарламаларын әзірлеу
тақырыптық бағдарламалар
БҒМ, ИЖТМ, ҚОСРМ
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
56.
Баламалы энергетиканы дамытудың перспективалы кластерлік үлгісін дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҚОСРМ, ИЖТМ, ЭБЖМ, КММ, БҒМ, ӨДМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
2013 жылғы шілде
талап етілмейді

43-5.
Строительство национального павильона «Казахстан»
акт государственной приемочной комиссии
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
июль 2014 года - декабрь 2016 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014- 2016 годы (бюджетная программа 065 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»)
43-6.
Строительство выставочного павильона
акт государственной приемочной комиссии
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
октябрь 2014 года - декабрь 2016 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014- 2016 годы (бюджетная программа 065 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО- 2017»)
43-7.
Строительство развлекательной и торговой зоны
акт государственной приемочной комиссии
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)
апрель 2015 года - декабрь  2016 года
не требуется
43-8.
Строительство многофункционального жилого комплекса для участников ЭКСПО-2017
акт государственной приемочной комиссии
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)
сентябрь 2014 года - декабрь 2016 года
не требуется
44.
Внесение предложений по применению и использованию уникальных строительных и других новейших материалов и технологий при сооружении объектов выставки и инфраструктуры г. Астаны
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, акимат г. Астаны, МРР, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь
2013 года
не требуется
45.
Проработка вопроса выкупа и передачи в уставный капитал АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» земельного участка, отведенного под строительство объектов ЭКСПО-2017
информация в Правительство Республики Казахстан
акимат г. Астаны, МФ, МРР, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
апрель
2013 года
не требуется
46.
Определение перечня конкретных объектов и коммуникаций в городе Астане и других регионах, необходимых для строительства
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию),  МРР, МВД акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
октябрь
2013 года
не требуется
47.
Проработка вопроса необходимости внесения соответствующих изменений и дополнений в утвержденный Генеральный план города Астаны с учетом проведения выставки
информация в Правительство Республики Казахстан
акимат г. Астаны, МРР, МФ
февраль
2013 года
не требуется
47-1.
Внесение изменений в Генеральный план города Астаны с учетом территории ЭКСПО-2017
постановление Правительства Республики Казахстан
акимат г. Астаны, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
ноябрь 2016 года
не требуется
Мероприятия по развитию тематики ЭКСПО-2017 «Энергия будущего»
48.
Проработка предложения по разработке проекта Комплексного плана развития энергии будущего на 2013 - 2017 годы
информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, МОН, МРР, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
сентябрь
2013 года
не требуется
49.
Презентация на Госкомиссии проекта Комплексного плана развития энергии будущего на 2013-2017 годы
презентация
МОСВР, МИНТ, МОН, МРР, МНГ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
сентябрь
2013 года
не требуется
50.
Утверждение проекта Комплексного плана развития энергии будущего на 2013-2017 годы
постановление Правительства Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, МОН, МРР, МНГ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
октябрь
2013 года
не требуется
51.
Проработка вопроса разработки научно-технической программы «Разработка чистых источников энергии Республики Казахстан на 2013-2017 годы»
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МЭБП, МИНТ, МОСВР
июнь
2013 года
не требуется
52.
Внесение предложения по консолидации казахстанских инициатив, связанных с тематикой выставки (энергоэкологическая стратегия, «Зеленый мост», стратегия перехода Казахстана на «зеленую» экономику») с данным Национальным планом, а также обеспечение комплексного их продвижения на международных площадках
информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, МОН, МИД
май
2013 года
не требуется
53.
Проработка вопроса участия в конференциях и форумах:
- развитие тематики ЭКСПО-2017 «Энергия будущего» на панельных сессиях Астанинского экономического форума;
- организация и проведение международных конференций (выставка-форум) в рамках Дня индустриализации Казахстана;
- ежегодное участие на Всемирном форуме энергии будущего в Абу-Даби (Объединенные Арабские Эмираты) и Европейском форуме по энергии будущего;
- участие на бизнес-форумах и площадках Казахстана, организованных бизнес-сообществом
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭБП, МИНТ, МОСВР, МОН
июнь
2013 года
не требуется
54.
Проработка вопроса проведения ежегодных международных выставок и конференций «Зеленый Мост» в г. Астане
информация в Правительство Республики Казахстан
МОСВР, МЭБП, МИНТ, АО Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май
2013 года
не требуется
55.
Разработка тематических программ для учеников, студентов и абитуриентов по тематике «Энергия будущего»
тематические программы
МОН, МИНТ, МОСВР
май
2013 года
не требуется
56.
Внесение предложений по развитию перспективной кластерной модели развития альтернативной энергетики
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОСВР, МИНТ, МЭБП, МТК, МОН, МРР, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
июль
2013 года
не требуется

56-1.
«Болашақ энергиясы» "ЭКСПО-2017 тақырыбына арналған жыл сайынғы форумды дайындау және өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ЭМ, СІМ, Астана қаласының әкімдігі
2015-2017  жылдар
талап етілмейді
56-2.
Астана қаласында және Қазақстанның өңірлерінде «Болашақ энергиясы» көрме тақырыбына байланысты жастар, бұқаралық және мәдени іс-шаралар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), БҒМ, МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015-2016 жылдар
2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде (040 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы)
56-3.
ЭКСПО-2017 тақырыбын танымал ету бойынша іс-шаралар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИДМ, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Cамұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «Парасат холдингі» АҚ (келісім бойынша), «Зерде» холдингі» АҚ (келісім бойынша), «Ұлттық медициналық холдинг» АҚ (келісім бойынша), «Назарбаев Университеті» ДБҰ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
жыл сайын: 2014 жылғы 10 шілде, 2015 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде, 2016 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде, 2017 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде
талап етілмейді
56-4.
Мынадай:
1) жасыл технологияларды пайдалана отырып, пилоттық жобаларды іске асыру;
2) «Жасыл көпір» әріптестік бағдарламасының жыл сайынғы көрме-конференциясына қатысу бойынша іс шаралар өткізу
ЭМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «Парасат» холдингі» АҚ (келісім бойынша), «Зерде» холдингі» АҚ (келісім бойынша), «Ұлттық медициналық холдинг» АҚ (келісім бойынша), «Назарбаев Университеті» ДБҰ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
жыл сайын: 2014 жылғы 10 шілде, 2015 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде, 2016 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде, 2017 жылғы 10 қаңтар және 10 шілде
талап етілмейді
Туризмді дамыту жөніндегі іс-шаралар
57.
Астанадан 30 км дейінгі радиуста орналасқан елордамен шектесетін елді мекендерде Олимпиада қалашығы үлгісіндегі эко- және этноауылдарды құру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ҚОСРМ, ИЖТМ, АШМ, МАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
2014 жылғы тамыз
Талап етілмейді
58.
Төсек орындарының санын көрсете отырып, Қазақстан Республикасының қонақүй кешендерін, демалыс үйлерін және сауықтыру орталықтарын енгізудің және кеңейтудің

56-1.
Подготовка и проведение ежегодного форума, посвященного теме ЭКСПО-2017 «Энергия будущего»
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭ, МИД, акимат г. Астаны
2015-2017 годы
не требуется
56-2.
Проведение молодежных, массовых и культурных мероприятий, связанных с тематикой выставки «Энергия будущего» в городе Астане и регионах Казахстана
Информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МОН, МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2015-2016 годы
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 040 «Услуги по организации международных имиджевых выставок»)
56-3.
Проведение мероприятий по популяризации тематики ЭКСПО-2017
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИР, МЭ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), АО «Холдинг «Парасат» (по согласованию), АО «Холдинг «Зерде» (по согласованию), АО «Национальный медицинский холдинг» (по согласованию), АОО «Назарбаев Университет» (по согласованию), заинтересованные государственные органы
ежегодно: 10 июля 2014 года,
10 января
и 10 июля 2015 года,
10 января и 10 июля 2016 года,
10 января и 10 июля 2017 года
Не требуется
56-4.
Проведение мероприятий по:
1) реализации пилотных проектов с использованием зеленых технологий;
2) участию в ежегодной конференции-выставке Программы партнерства «Зеленый мост»
информация в МЭ
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), АО «Холдинг «Парасат» (по согласованию), АО «Холдинг «Зерде» (по согласованию), АО «Национальный медицинский холдинг» (по согласованию), АОО «Назарбаев Университет» (по согласованию), заинтересованные государственные органы
ежегодно:
10 июля 2014 года,
10 января и 10 июля 2015 года,
10 января и 10 июля 2016 года,
10 января и 10 июля 2017 года
не требуется
Мероприятия по развитию туризма
57.
Выработка предложений по созданию эко- и этнодеревень в прилегающих к столице населенных пунктах в радиусе до 30 км от Астаны по примеру Олимпийских деревень
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МРР, МОСВР, МИНТ, МСХ, МКИ, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
август
2014 года
не требуется
58.

2013 – 2017 жылдарға арналған жоспарының жобасын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы тамыз
талап етілмейді
59.
Қонақүй қызметтерін көрсететін объектілердің сыйымдылығын ұлғайту мақсатында оларды салу және реконструкциялау жобаларын жеңілдікті қаржыландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Астана қаласының әкімдігі, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИДМ, ҰЭМ, «Даму» КДҚ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
талап етілмейді
60.
ЭКСПО-2017 өткізуді есепке ала отырып, Астана қаласында туризм, оның ішінде экотуризм саласын дамыту бойынша мастер-жоспар әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, ҚОСРМ, ККМ, Комиссар  Астана қаласының әкімдігі, мүдделі мемлекеттік органдар, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы тамыз
талап етілмейді
61.
Ұлттық брендті құру мүмкіндігімен не жол маңы сервисінің атақты брендтері мен франшизаларын тарта отырып, 2016 жылға қарай Астана-Щучье және Астана-Қарағанды тас жолдарын жол маңы сервисінің заманауи пункттерімен қамтамасыз ету және жарақтау бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, ККМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Ақмола және Қарағанды облыстарының әкімдіктері, ӨДМ
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
62.
Көрме қонақтарын өңірлерде қолайлы болуын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ИЖТМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
62-1.
Көрме аумағында қонақтардың еркін жүріп-тұруын қамтамасыз ету үшін еріктілер қызметі бойынша іс-шаралар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша) БҒМ, облыстардың,  Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015-2017 жылдар
2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде (065 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)
62-2.
Қолданыстағы стандарттарға, техникалық регламенттерге, құрылыс нормалары мен қағидаларына сәйкес ЭКСПО-2017 көрме-кешенін қоса алғанда, мүмкіндігі шектеулі адамдардың және халықтың басқа да аз қозғалатын топтары үшін Астана қаласының әлеуметтік инфрақұрылымдарының қол жетімділігін қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы қаңтар
талап етілмейді
Астана қаласын дайындау және Қазақстанның өңірлерін тарту жөніндегі іс-шаралар
63.
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды қамтамасыз ете отырып, Астанада салынуы жоспарланған ЭКСПО-2017 аумағымен шектесетін ЭКСПО-сити тұрғын алаптарының құрылысын салу жобасын әзірлеу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ӨДМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
талап етілмейді

Внесение предложений по разработке проекта плана ввода и расширения гостиничных комплексов, домов отдыха и оздоровительных центров Республики Казахстан на 2013 - 2017 годы с указанием количества койко-мест
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МРР, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
август
2013 года
не требуется
59.
Выработка предложений по льготному финансированию проектов строительства и реконструкции объектов, оказывающих гостиничные услуги в целях увеличения их вместимости
предложения в Правительство Республики Казахстан
акимат г. Астаны, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИР, МНЭ, АО «ФРП «Даму» (по согласованию)
июнь 2015 года
не требуется
60.
Внесение предложений по разработке проекта мастер-плана по развитию отрасли туризма, в том числе эко-туризма в г. Астане с учетом проведения ЭКСПО-2017
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МОСВР, МТК, Комиссар, акимат г. Астаны, заинтересованные государственные органы, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
август
2013 года
не требуется
61.
Внесение предложений по обеспечению и оснащению к 2016 году современными пунктами придорожного сервиса автомобильных дорог: Астана-Щучинск и Астана-Караганда с возможностью создания национального бренда либо с привлечением известных брендов и франшиз придорожного сервиса
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МТК, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), акиматы Акмолинской и Карагандинской областей, МРР
декабрь
2013 года
не требуется
62.
Разработка предложений по обеспечению комфортного пребывания гостей выставки в регионах
информация в МЭБП
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИНТ, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
декабрь
2013 года
не требуется
62-1.
Проведение мероприятий по волонтерской деятельности для обеспечения комфортного пребывания гостей на территории выставки
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2015-2017 годы
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014-2016 годы (бюджетная программа 065 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»)
62-2.
Обеспечение доступности для людей с ограниченными возможностями и других маломобильных групп населения к объектам социальной инфраструктуры города Астаны, включая выставочный комплекс ЭКСПО-2017 согласно действующих стандартов, технических регламентов, строительных норм и правил
информация в МНЭ
акимат г. Астаны, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
январь 2017 года
не требуется
Мероприятия по подготовке города Астаны и вовлечению регионов Казахстана
63.
Выработка предложений по разработке проекта застройки с обеспечением инженерно-коммуникационной инфраструктурой планируемых к строительству жилых массивов ЭКСПО-сити в Астане на прилегающей территории ЭКСПО-2017
информация в Правительство Республики Казахстан
акимат г. Астаны, МРР, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
июнь
2014 года
не требуется

63-1.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 аумағында cауда ойын-сауық орталығының құрылысы бойынша ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке ақпарат
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы шілде
талап етілмейді
64.
ЭКСПО-2017 тұрғын объектілерін Астана қаласының тұрғын үй қорына беру және пайдалану тәртібі бойынша ұсыныстарды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қаржымині, Астана қаласының әкімдігі, ӨДМ
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
65.
Индустриялық парктің және «Астана – жаңа қала» АЭА бекітілген аумағын кеңейтудің орындылығы туралы ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ИЖТМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
66.
Әлемдік тәжірибе негізінде көрмені өткізу кезінде, одан кейін де тікелей және жанама кірістерді алудың қосымша резервтерін іздеу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭДСМ, Қаржымині, «Астана ЭКСПО-2017» Ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қазан
талап етілмейді
67.
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының көрмеге қатысу жоспарларын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы тамыз
талап етілмейді
ЭКСПО-2017 ұйымдастыру және өткізу жағдайларында шағын және орта бизнесті дамыту жөніндегі іс-шаралар
68.
Мыналарды:
- «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасын жаңа бағыттармен толықтыруды;
- көрме мақсаттары үшін жеткізілетін ШОБ объектілерінің тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің сапасын арттыруды қамтамасыз ететін ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастыруға және өткізуге шағын және орта бизнес субъектілерін тарту жөніндегі егжей-тегжейлі іс-қимыл жоспарын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ӨДМ, ЭБЖМ, Қаржымині, АШМ, ИЖТМ
2014 жылғы маусым
талап етілмейді
69.
Астана және Алматы қалаларының қалалық шекараларынан тыс жерлерде танымал қазақстандық және әлемдік брендтерді төмен бағалармен көтерме-бөлшектеп саудалау орталықтарын ашу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ Қаржымині, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
70.
ЭКСПО-2017 ұйымдастыруға және өткізуге тартылған көрмені ұйымдастырушылардың, мемлекеттік органдар мен қызмет көрсету саласы өкілдерінің тілдік сауаттылығын (мемлекеттік, орыс және ағылшын тілдерін меңгеру) көтеру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
71.
Көрме индустриясының саласында тартылған отандық компанияларды оқыту үшін көрмелік қызметтердің халықаралық стандарттарын енгізу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
талап етілмейді
72.
Көрмені өткізу кезінде тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
талап етілмейді
73.
Көрмені өткізуге дайындалу үшін өңірлер арасында автомобиль, темір жол және әуе көлігін дамыту, сондай-ақ халықаралық әуе қатынасының мәселесін пысықтау бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
ККМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
74.
ЭКСПО-2017 ұйымдастырудың және өткізудің әлеуетін есепке ала отырып, Астанада және басқа да өңірлерде бизнес-инкубаторлар, технопарктер және ғылыми-технологиялық алаңдар желісін құру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ИЖТМ, АШМ, ҚОСРМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
Ақпараттық жария ету және сүйемелдеу жөніндегі іс-шаралар
75.
Ел ішіндегі және халықаралық алаңдардағы іс-шараларды жария ету жөнінде 2013 жылға арналған жедел медиа-жоспарды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жылғы қаңтар
талап етілмейді
76.
Ел ішіндегі және халықаралық алаңдардағы іс-шараларды жария ету жөніндегі 5 жылдық медиа-жоспарды әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
77.
Ел ішіндегі және барлық халықаралық алаңдардағы іс-шараларды жария ету жөніндегі медиа-жоспардың жыл сайын әзірленуін қамтамасыз ету
Медиа-жоспар
ИДМ, СІМ
тамыз, жыл сайын
талап етілмейді

63-1.
Выработка предложений по строительству торгово-развлекательного центра в г. Астане на территории ЭКСПО-2017
Информация
в Правительство
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
июль
2014 года
не требуется
64.
Разработка предложений по порядку передачи и использования жилых объектов ЭКСПО-2017 в жилищный фонд г. Астаны
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МФ, акимат г. Астаны, МРР
декабрь
2013 года
не требуется
65.
Разработка предложений о целесообразности расширения утвержденной территории индустриального парка и СЭЗ «Астана -новый город»
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИНТ, акимат г. Астаны
май
2013 года
не требуется
66.
Проработка вопроса изыскания дополнительных резервов получения прямых и косвенных доходов, как в период проведения, так и после выставки на основе мирового опыта
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, МФ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
октябрь
2013 года
не требуется
67.
Внесение предложений по разработке планов участия областей, г.г. Астаны и Алматы на выставке
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
август
2013 года
не требуется
Мероприятия по развитию малого и среднего бизнеса в условиях
организации и проведения ЭКСПО-2017
68.
Разработка детального плана действий по вовлечению субъектов малого и среднего бизнеса в организацию и проведение Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017, обеспечивающего:
- дополнение Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020» новыми направлениями;
- повышение качества товаров и услуг объектов МСБ, поставляемых для целей выставки
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МРР, МЭБП, МФ, МСХ, МИНТ
июнь
2014 года
не требуется
69.
Разработка предложений по созданию за пределами городских границ г.г. Астаны и Алматы оптово-розничных центров известных казахстанских и мировых брендов по сниженным ценам
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭБП, МФ, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
май
2013 года
не требуется
70.
Внесение предложений по повышению языковой грамотности (владение государственным, русским и английским языками) организаторов выставки, представителей государственных органов и сферы услуг, вовлеченных в организацию и проведение ЭКСПО-2017
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
сентябрь
2013 года
не требуется
71.
Внесение предложений по внедрению международных стандартов выставочных услуг для обучения отечественных компаний, задействованных в области выставочной индустрии
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
июнь
2014 года
не требуется
72.
Разработка комплекса мер по обеспечению продуктами питания в период проведения выставки
информация в Правительство Республики Казахстан
МСХ, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию)
июнь
2014 года
не требуется
73.
Разработка предложений по развитию автомобильного, железнодорожного, воздушного транспорта между регионами, а также проработка вопроса международного авиасообщения для подготовки к проведению выставки
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТК, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, Комиссар, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь
2013 года
не требуется
74.
Внесение предложений по созданию сети бизнес-инкубаторов, технопарков и научно-технологических площадок в г. Астане и других регионах с учетом потенциала организации и проведения ЭКСПО-2017
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИНТ, МСХ, МОСВР, МООН, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
декабрь
2013 года
не требуется
Мероприятия по информационному освещению и сопровождению
75.
Разработка оперативного медиа-плана на 2013 год по освещению мероприятий внутри страны и на международных площадках
информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, заинтересованные государственные органы
январь
2013 года
не требуется
76.
Разработка и утверждение 5-летнего медиа-плана по освещению мероприятия внутри страны и на международных площадках
информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, МИД заинтересованные государственные органы
февраль 2013 года
не требуется
77.
Обеспечение ежегодной разработки медиа-плана по освещению мероприятия внутри страны и на всех международных площадках
медиа-план
МИР, МИД
август, ежегодно
не требуется

77-1.
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ басшылығының қатысуымен ЭКСПО-2017 дайындық барысы туралы баспасөз-конференцияларын ұйымдастыру және өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИДМ
тоқсан сайын 2015-2017 жылдар
2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде (065 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым» бюджеттік бағдарламасы)
77-2.
Бұқаралық ақпарат құралдары арасында оң имидж қалыптастыру және олардың ЭКСПО-2017 тақырыбына ниеттестігі деңгейін арттыру үшін іс-шаралар ұйымдастыру
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын 2017 жылға дейін
2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде (065 «Астана ЭКСПО-2017 ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым», бюджеттік бағдарламасы)
Қоғамдық тәртіпті қорғауды және қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар
78.
ЭКСПО-2017 аумағында Астана қаласының Ішкі істер департаменті Жедел басқару орталығының шығарылған автоматтандырылған жұмыс орындары бар қазіргі заманғы байланыс және техника құралдарымен қамтамасыз етілген Полиция бөлімінің ғимаратын (үй-жайын) салу, сондай-ақ жаңа теміржол вокзалын жобалау кезінде үй-жайларды бөлу бойынша мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ, ККМ, Астана қаласының әкімдігі, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
Барынша жоғары экономикалық тиімділікке қол жеткізуге бағытталған іс-шаралар
79.
Демеушілерді тарту, кемінде 8
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), СІМ, ИДМ, ЭМ
жыл сайын: 2014 жылғы желтоқсан, 2015 жылғы желтоқсан, 2016 жылғы желтоқсан, 2017 жылғы маусым
талап етілмейді
80.
Жаңа технологиялардың әлемдік көшбасшы брендтерін тарту (халықаралық конференциялар мен көрмелерге қатысу, форумдар ұйымдастыру және т.б.), кемінде 8
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), СІМ, ИДМ, ЭМ
жыл сайын: 2014 жылғы желтоқсан, 2015 жылғы желтоқсан, 2015 жылғы желтоқсан, 2016 жылғы желтоқсан, 2017 жылғы маусым
талап етілмейді
81.
ЭКСПО-2017 өткізудің тікелей және жанама экономикалық әсерін бағалау
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰЭМ, АШМ, ЭМ, БҒМ, Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ келісім бойынша
жыл сайын, 2015 жылғы 15 мамырдан бастап 2018 жылғы 15 мамырға дейін
талап етілмейді
82.
ЭКСПО-2017 объектілерін көрмеден кейінгі кезеңде пайдалану тетігін әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша), Қаржымині, ҰЭМ, МСМ, ИДМ, Астана қаласының әкімдігі, «Назарбаев Университеті» ДБҰ (келісім бойынша)
2017 жылғы сәуір
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ                      - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
Әділетмині               - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҒМ                      - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
Еңбекмині                – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
ИЖТМ                     - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
ККМ                      - Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Қаржымині                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҚОСРМ                    – Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
МАМ                      - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
ақпарат министрлігі
МГМ                      - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
министрлігі
ӨДМ                      - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму
министрлігі
СІМ                      - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
ІІМ                      - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі
ЭБЖМ                     - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
БҚА                      - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті
қорғау агенттігі (Монополияға қарсы
агенттік)
СА                       – Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі
«Астана ЭКСПО-2017»      - «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы»
ұлттық компаниясы» АҚ      акционерлік қоғамы
Комиссар-ЭКСПО-2017      - халықаралық мамандандырылған көрмесінің
Комиссары
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ        - «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі»
акционерлік қоғамы
мемлекеттік комиссия     - ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған
көрмесін дайындау және өткізу жөніндегі
мемлекеттік комиссия
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ»    - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ
акционерлік қоғамы
Тіркеу дерекнамасы       - ЭКСПО халықаралық көрмесін өткізу құқығын
алған елдің құжаты, оның көрмені
ұйымдастыру және өткізу бойынша
міндеттемелерін көздейді
Ұйымдастыру комитеті     - ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған
көрмесін өткізу мәселелері жөніндегі
ұйымдастыру комитеті
Ұлттық жоспар            - ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған
көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің
2013–2018 жылдарға арналған ұлттық
жоспары
ХКБ                      - Халықаралық көрмелер бюросы
ХКБ Атқарушы комитеті    - Париж қаласында (Француз Республикасы)
орналасқан Халықаралық көрмелер бюросының
атқарушы комитеті
ЭКСПО-2017 Қолдау қоры   - бюджеттен тыс қаражат есебінен құрылған
және Астана қаласы әкімдігінің «Нұрлы
Астана» корпоративті қорында ЭКСПО-2017
шеңберіндегі іс-шараларды қолдау үшін
көзделген қаражат
ИДМ -                      Қазақстан Республикасы Инвестициялар және
даму министрлігі
ЭМ -                       Қазақстан Республикасы Энергетика
министрлігі
ҰЭМ -                      Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика
министрлігі
МСМ -                      Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт
министрлігі
«Даму» КДҚ» АҚ -           «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры»
акционерлік қоғамы»
*                        - Бюджет заңнамасының белгіленген
талаптарына сәйкес қаралатын болады

77-1.
Организация и проведение пресс-конференций о ходе подготовки к ЭКСПО-2017 с участием руководства АО «НК «Астана ЭКСПО-2017»
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИР
ежеквартально 2015 - 2017 годы
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014- 2016 годы (бюджетная программа 065 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»)
77-2.
Организация мероприятий для поддержания позитивного имиджа среди средств массовой информации и повышения уровня их лояльности к тематике ЭКСПО-2017
Информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно до 2017 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2014- 2016 годы (бюджетная программа 065 «Целевой вклад АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»)
Мероприятия по обеспечению охраны общественного порядка и безопасности
78.
Проработка вопроса по строительству на территории ЭКСПО-2017 здания (помещения) Отдела полиции, обеспеченного современными средствами связи и техники, с вынесенными автоматизированными рабочими местами Центра оперативного управления Департамента внутренних дел города Астаны, а также выделению помещений полиции при проектировании нового железнодорожного вокзала
информация в Правительство Республики Казахстан
МВД, МТК, акимат г. Астаны, МБЭП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
сентябрь
2013 года
не требуется
Мероприятия, направленные на достижение максимального экономического эффекта
79.
Привлечение спонсоров, не менее 8
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИД, МИР, МЭ
ежегодно: декабрь 2014 года, декабрь 2015 года, декабрь 2016 года, июнь 2017 года
не требуется
80.
Привлечение мировых брендов- лидеров новых технологий (участие в международных конференциях и выставках, организация форумов и др.), не менее 8
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИД, МИР, МЭ
ежегодно: декабрь 2014 года, декабрь 2015 года, декабрь 2016 года, июнь 2017 года
не требуется
81.
Оценка прямого и косвенного экономического эффекта от проведения ЭКСПО-2017
информация в МНЭ
МНЭ, МСХ, МЭ, МОН, АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
ежегодно, начиная с 15 мая 2015 года до 15 мая 2018 года
не требуется
82.
Разработка механизма реализации объектов ЭКСПО-2017 в послевыставочный период
информация в МНЭ
АО «НК «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МФ, МНЭ, МКС, МИР, акимат г. Астаны, АОО «Назарбаев Университет» (по согласованию)
апрель 2017 года
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МОСВР – Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МРР - Министерство регионального развития Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
АС – Агентство по статистике Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» - акционерное общество «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
Комиссар - Комиссар Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017
АО «НУХ «КазАгро» - акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»
Госкомиссия - Государственная комиссия по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017
АО «ФНБ «Самрук-Казына» - акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
регистрационное досье - документ страны, получившей право проведения международной выставки ЭКСПО, предусматривающий ее обязательства по организации и проведению выставки
Оргкомитет - организационный комитет по вопросам проведения международной выставки ЭКСПО-2017
Национальный план - Национальный план организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013-2018 годы
МБВ - Международное бюро выставок
Исполком МБВ - Исполнительный комитет Международного бюро выставок, расположенный в г. Париже (Французская Республика)
фонд поддержки ЭКСПО-2017 - средства, сформированные за счет внебюджетных источников и предусмотренные для поддержки мероприятий в рамках ЭКСПО-2017 в корпоративном фонде «Нурлы Астана» акимата г. Астаны
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО «ФРП «Даму» - акционерное общество «Фонд развитая предпринимательства «Даму».
* - будет рассматриваться согласно установленным требованиям бюджетного законодательства