Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2013 жылға арналған қаражатты бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 ақпандағы № 113 қаулысы
«2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2012 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2013 жылға арналған қаражат бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, Білім және ғылым министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды қамтамасыз етсін.
3. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы есептер берсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жартыжылдық қорытындылары бойынша, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.

О распределении средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2013 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2013 года № 113
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года «О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы» и Указом Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 «О Государственной программе развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Казахстан» на 2011 - 2015 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Распределить средства на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2013 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерствам здравоохранения, образования и науки Республики Казахстан обеспечить перечисление целевых текущих трансфертов в установленном законодательством порядке.
3. Центральным государственным и местным исполнительным органам ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство здравоохранения Республики Казахстан отчеты о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан по итогам полугодия к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.

5. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 ақпандағы
№ 113 қаулысына
қосымша
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық
және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2013
жылға арналған қаражатты бөлу
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.09.2013 № 960 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.12.2013 № 1401 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Іс-шаралар атауы
Жауапты мемлекеттік органдар
Сома, мың теңге
1
2
3
4

5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение к постановлению
Правительства Республики Казахстан
от 11 февраля 2013 года № 113
Распределение средств на реализацию межсекторального и
межведомственного взаимодействия по вопросам охраны
здоровья граждан на 2013 год
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.09.2013 № 960 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.12.2013 № 1401 (вводится в действие с 01.01.2013).
Наименование мероприятий
Ответственные
государственные органы
Сумма,
тыс. тенге
1
2
3
4

484
Маңғыстау облысы
1 568
Павлодар облысы
2 053
Солтүстік Қазақстан облысы
1 889
Оңтүстік Қазақстан облысы
2 382
Алматы қаласы
842
Астана қаласы
826
Барлығы
13 902 580
Ескертпе:
* Мектеп жасындағы балалардың арасында тірек-қимыл аппараты ауруларының профилактикасы бойынша іс-шараларды өткізуді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті уәкілетті білім беру органдары жүзеге асырады.
** Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесінің емдеу-профилактикалық мекемелеріне арналған медициналық техника, медициналық мақсаттағы бұйымдар тізбесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен келісіледі. Қылмыстық-атқару жүйесінің емдеу-профилактикалық мекемелеріне арналған медициналық техниканы, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу Қазақстан Республикасының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
*** Бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар мен одан босатылған адамдар арасында АИТВ инфекциясының профилактикасы жөніндегі іс-шараларды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті уәкілетті денсаулық сақтау органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
СДШІА - Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ҮЕҰ - үкіметтік емес ұйымдар

484
Мангистауская область
1 568
Павлодарская область
2 053
Северо-Казахстанская
область
1 889
Южно-Казахстанская
область
2 382
город Алматы
842
город Астана
826
Всего
13 902 580
Примечание:
*Проведение мероприятий по профилактике заболеваний опорно-двигательного аппарата среди детей школьного возраста осуществляют местные уполномоченные органы образования областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
**Перечень медицинской техники, изделий медицинского назначения для лечебно-профилактических учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласовывается с Министерством здравоохранения Республики Казахстан. Закуп медицинской техники, изделий медицинского назначения для лечебно-профилактических учреждений уголовно-исполнительной системы осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
***Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы и закуп услуг осуществляют местные уполномоченные органы здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур:
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
НПО – неправительственные организации