Алматы агломерациясын дамыту жөніндегі іс-шаралардың 2020 жылға дейінгі өңіраралық жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 6 маусымдағы № 581 қаулысы
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Алматы агломерациясын дамыту жөніндегі іс-шаралардың 2020 жылға дейінгі өңіраралық жоспары (бұдан әрі – Өңіраралық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Өңіраралық жоспардың орындалуын үйлестіруді қамтамасыз етсін.
3. Орталық және жергілікті жауапты атқарушы органдар Өңіраралық жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және жыл сайын, 15 қаңтарға және 15 шілдеге Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне Өңіраралық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 6 маусымдағы
№ 581 қаулысымен
бекітілген
Алматы агломерациясын дамыту жөніндегі іс-шаралардың 2020 жылға
дейінгі өңіраралық жоспары
Өңіраралық жоспардың паспорты
Өңіраралық жоспардың атауы
Алматы агломерациясын дамыту жөніндегі іс-шаралардың 2020 жылға дейінгі өңіраралық жоспары
Әзірлеу үшін негіздеме
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысы
Өңіраралық жоспарды әзірлеуге және іске асыруға жауапты мемлекеттік орган
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
Мақсаты
Алматы агломерациясын тұрмыс сапасы және қалалық ортасы жоғары, әлемдік деңгейдегі креативті өзек-қаласы бар Қазақстан дамуының ұзақ мерзімді полюсі ретінде қалыптастыру
Міндеттері
1. Алматы агломерациясын аумақтық және институционалдық дамыту
2. Республикалық және өңірлік нарықтарда Алматы агломерациясын экономикалық позициялау (басым салалар, секторлар, даму кластерлері)
3. Алматы өзек-қаласын, оның қала маңы аймағын және тартылыс (әсер ету) аймағын инфрақұрылымдық үйлестіріп дамыту
Іске асыру мерзімі (кезеңдері)
Бірінші кезең: 2013 – 2016 жылдар

Об утверждении Межрегионального плана мероприятий по развитию Алматинской агломерации до 2020 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2013 года № 581
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Межрегиональный план мероприятий по развитию Алматинской агломерации до 2020 года (далее – Межрегиональный план).
2. Министерству регионального развития Республики Казахстан обеспечить координацию выполнения Межрегионального плана.
3. Ответственным центральным и местным исполнительным органам обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Межрегиональным планом, и представлять ежегодно, к 15 января и 15 июля, в Министерство регионального развития Республики Казахстан информацию о ходе его выполнения.
4. Министерству регионального развития Республики Казахстан ежегодно, к 25 января и 25 июля, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Межрегионального плана.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство регионального развития Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2013 года № 581
Межрегиональный план мероприятий по развитию
Алматинской агломерации до 2020 года
Паспорт Межрегионального плана
Наименование
Межрегионального плана
Межрегиональный план мероприятий по развитию Алматинской агломерации до 2020 года
Основание для разработки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов»
Государственный орган, ответственный за разработку и реализацию Программы
Министерство регионального развития Республики Казахстан, акимы города Алматы и Алматинской области
Цель
Формирование Алматинской агломерации как долгосрочного полюса роста Казахстана с креативным городом-ядром мирового уровня с высоким качеством жизни и городской среды
Задачи
1. Территориальное и институциональное развитие Алматинской агломерации.
2. Экономическое позиционирование (приоритетные отрасли, сектора, кластеры развития) Алматинской агломерации на республиканском и региональном рынках.
3. Инфраструктурное скоординированное развитие города-ядра Алматы, его пригородной зоны и зоны притяжения (влияния).
Сроки (этапы) реализации
Первый этап: 2013 – 2016 годы

Екінші кезең: 2017 – 2020 жылдар
Қаржыландыру көздері және көлемі
Алматы агломерациясын дамыту жөніндегі өңіраралық жоспарды қаржыландыру республикалық бюджет, Алматы қаласы мен Алматы облысының жергілікті бюджеттері қаражатының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздердің есебінен және шегінде жүзеге асырылатын болады.
Өңіраралық жоспарды республикалық бюджеттен қаржыландыру көлемінің барлығы 23579,5 млн. теңгені құрайды, оның ішінде:
2013 жылы – 7744,1 млн. теңге**;
2014 жылы – 10835,4 млн. теңге**;
2015 жылы – 5000,0 млн. теңге**.
Алматы қаласы мен Алматы облысының жергілікті бюджеттерінен қоса қаржыландыру көлемі Өңіраралық жоспар шеңберінде іске асырылатын инвестициялық жобаларға бағытталған республикалық бюджеттен берілетін қаражаттың көлемі айқындалғаннан кейін анықталады.
**Қаражаттың көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттер бекітілген және нақтыланған кезде анықталады.
Алматы агломерациясын дамыту жөніндегі іс-шаралардың 2020 жылға
дейінгі өңіраралық жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар (млн. теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1. Алматы агломерациясын аумақтық және институционалдық дамыту
Алматы қаласы мен оның қала маңы аймағының бас жоспарларын 2020 жылға дейінгі көрсеткіштерді белгілей отырып шоғырландыру
1
Алматы, Қапшағай, Есік, Қаскелең, Талғар қалалары мен Шамалған, Ақжар, Абай, Бесағаш, Тұзбастау, Өтеген батыр, Боралдай, Жетіген, Байсерке, Первомайский, Покровка, Ұзынағаш, Карғалы елді мекендерінің бас жоспарына және (немесе) егжей-тегжейлі жоспарлануына Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қазандағы № 1097 қаулысымен бекітілген Алматы қаласының қала маңы аймағының (Аумақтардың қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасы) ережелерін және аумақтарды агломерациялық дамытуды ескере отырып, өзгерістер енгізу
Мәслихат сессияларының шешімі
Алматы облысының әкімі, Алматы қаласының әкімі
2014 жылғы 2-тоқсан
Жергілікті бюджеттерге не басқа көздерде көзделген қаражат шегінде
Жергілікті бюджет
2
Алматы агломерациясын дамыту мәселелері мен жолдары жөнінде қолданбалы ғылыми зерттеу өткізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімі, Алматы қаласының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
Жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде
Жергілікті бюджет
3
Алматы қаласының айналасындағы контрмагнит-қалаларды айқындау және оларды ұзақ мерзімді дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімі, Алматы қаласының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
4
Алматы агломерациясын дамытудың ұзақ мерзімді кезеңге арналған қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын әзірлеу және бекіту, онда мыналар көзделеді:

Второй этап: 2017 – 2020 годы
Источники и объемы финансирования
Финансирование Межрегионального плана мероприятий по развитию Алматинской агломерации будет осуществляться за счет и в пределах средств республиканского бюджета, местных бюджетов города Алматы и Алматинской области, а также иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
Объемы финансирования Межрегионального плана из республиканского бюджета всего составляют 23579,5 млн. тенге, из них:
в 2013 году – 7 744,1 млн. тенге**;
в 2014 году – 10 835,4 млн. тенге**;
в 2015 году – 5 000,0 млн. тенге**.
Объемы софинансирования из местных бюджетов города Алматы и Алматинской области будут определены после определения объемов средств из республиканского бюджета, направленных на инвестиционные проекты, которые будут реализовываться в рамках Межрегионального плана.
**Объемы средств будут определены при утверждении и уточнении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Межрегиональный план мероприятий по развитию
Алматинской агломерации до 2020 года
п/п
Наименование мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
Предполагаемые расходы (млн. тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Территориальное и институциональное развитие Алматинской агломерации
Консолидация генеральных планов города Алматы и его пригородной зоны с определением
показателей на 2020 год
1
Внести изменения в генеральные планы и (или) проекты детальной планировки городов Алматы, Капшағай, Есик, Каскелен, Талгар и населенных пунктов Шамалган, Акжар, Абай, Бесагаш, Тузбастау, Утеген-батыр, Боралдай, Жетиген, Байсерке, Первомайский, Покровка, Узынагаш, Каргалы с учетом положений Генерального плана развития пригородной зоны города Алматы (комплексной схемы градостроительного планирования территорий), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2010 года № 1097, и агломерационного развития территорий
Решение сессии маслихатов
Акимы  Алматинской области,  города Алматы
2 квартал 2014 года
В пределах средств, предусмотренных местным бюджетам либо иными источниками
Местный бюджет
2
Провести прикладное научное исследование по вопросам и путям развития Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы Алматинской области, аким города Алматы
4 квартал 2013 года
В пределах средств, предусмотренных местным бюджетам
Местный бюджет
3
Внести предложения по определению и долгосрочному развитию городов-контрмагнитов вокруг города Алматы
Информация в МРР
Акимы  Алматинской области,  города Алматы
4 квартал 2013 года
Не требуются
4
Разработать и утвердить Комплексную схему градостроительного планирования территории Алматинской агломерации на долгосрочный период, который предусматривает:

1) агломерацияның дамуында өңіраралық және салааралық мүдделерді үйлестіру;
2) қазіргі заманғы әлемдік үрдістерді ескере отырып, агломерацияның аумағын нақты функционалдық аймақтарға бөлу;
3) жерді түгендеуді жүргізіп, агломерацияны дамыту мақсатында аумақтарды резервке қоя отырып, қала құрылысын ерекше реттеу аймағын белгілеу (тұрғын үй құрылысы, өнеркәсіптік алаңдар, магистральды инфрақұрылым, рекреация аймақтары, жасыл белдеулер және басқалар);
4) өзек-қаланы, қала маңын, тартылыс аймақтарының инфрақұрылымын үйлестіре дамыту
Мәслихат сессияларының шешімі
Алматы облысының әкімі, Алматы қаласының әкімі
2014 жылғы 2-тоқсан
Жергілікті бюджеттерге не басқа көздерде көзделген қаражат шегінде
Жергілікті бюджет
Нормативтік құқықтық актілерге агломерацияларды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
5
Мыналарды:
1) Алматы қаласын іргелес елді мекендермен ұзақ мерзімді агломерациялық дамытуды;
2) Алматы агломерациясын дамыту жөніндегі нысаналы индикаторлар мен шараларды ескере отырып, Алматы қаласын және Алматы облысын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған бағдарламаларына мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген өзгерістер енгізу
Мәслихат сессияларының шешімі
Алматы облысының әкімі, Алматы қаласының әкімі
2014 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
-
Агломерацияны басқару моделі
6
Жалпы агломерациялық жобаларды бірлесіп іске асыру және даулы мәселелерді Астана және Алматы агломерацияларын дамыту мәселелері жөніндегі комиссияға шығару тетігін айқындау
Қазақстан Республикасы Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, Алматы облысы мен Алматы қаласының әкімдері
2013 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
-
7
Астана және Алматы агломерацияларын дамыту мәселелері жөніндегі комиссиямен келісілген Алматы қаласы мен Алматы облысы әкімдіктерінің арасындағы Алматы агломерациясын дамыту жөніндегі бірлескен қызмет туралы меморандум жасасу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
2. Республикалық және өңірлік нарықтарда 2013 – 2016 жылдарға арналған Алматы агломерациясын экономикалық позициялау
Агломерацияны дамытуда SmartCity («ақылды қала») стратегиясын іске асыру
8
Астана қаласының әкімдігі әзірлеген Smart Astana тұжырымдамасына ұқсас Smart Almaty тұжырымдамасын әзірлеу және бекіту
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
9
Green 4 жобаларының шеңберінде энергияны тиімді басқару жүйесін енгізу бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, ИЖТМ
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияны өндірістік және сервистік орталық ретінде қалыптастыру және дамыту
Индустриялық аймақтарды құру
10
Алматы агломерациясының аумағындағы индустриялық аймақтар қызметінің ұзақ мерзімді бағыттары бойынша тұжырымдамалы ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
11
Өнеркәсіп объектілерін Алматы қаласының сыртына шығару жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ИЖТМ, Алматы қаласы және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияны көлік-логистика және сауда орталығы ретінде қалыптастыру және дамыту
Көлік-логистикалық орталықтар құру
12
Алматы агломерациясының дамытуды есепке ала отырып, «Қорғас» шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын («Қорғас» ШЫХО) одан әрі дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ИЖТМ, Алматы облысы мен Алматы қаласының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
13
G4 City серіктес қалаларының аумағында «Жаңа Алматы» АЭА құру мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасы Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Алматы облысы мен Алматы қаласының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
14
Green 4 жобасының шеңберінде Өркен (GrowingCity) серіктес қаласының аумағында «Қорғас – Шығыс қақпасы» АЭА-ның қосалқы аймағын құру мәселесін пысықтап, орындылығы жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Алматы облысы мен Алматы қаласының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Сауда ұйымдары желісін дамыту
15
Green 4 серіктес қалаларының аумағында сауда-логистикалық орталықтар құру жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы облысы мен Алматы қаласының әкімдері, ИЖТМ, ЭБЖМ
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
16
Алматы агломерациясының аумағында сауда базарларын ретке келтіру жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласы және Алматы облысының әкімдері

1) координацию межрегиональных и межотраслевых интересов в развитии агломерации;
2) четкое функциональное зонирование территории агломерации с учетом современных мировых тенденций;
3) установление зоны особого градостроительного регулирования с проведением инвентаризации земель, резервирования территорий для целей развития агломерации (жилая застройка, промышленные площадки, магистральная инфраструктура, зоны рекреации, зеленые пояса и другие);
4) скоординированное развитие инфраструктуры города-ядра, пригородов, зон притяжения
Решение сессии маслихатов
Акимы  Алматинской области,  города Алматы
2 квартал 2014 года
В пределах средств, предусмотренных местным бюджетам либо иными источниками
Местный бюджет
Внесение изменений и дополнений в нормативные правовые акты по вопросам развития
агломераций
5
Внести изменения в Программы развития города Алматы и Алматинской области на 2011-2015 годы, согласованные с заинтересованными государственными органами с учетом:
1) долгосрочного агломерационного развития города Алматы с прилегающими населенными пунктами;
2) целевых индикаторов и мер по развитию Алматинской агломерации
Решение сессии маслихатов
Акимы  Алматинской области,  города Алматы
4 квартал 2014 года
Не требуются
-
Модель управления агломерацией
6
Определить механизм совместной реализации общеагломерационных проектов и выноса спорных вопросов на Комиссию по вопросам развития Астанинской и Алматинской агломераций
Информация в Правительство Республики Казахстан
МРР, акимы города Алматы и Алматинской области
3 квартал 2013 года
Не требуются
-
7
Заключить Меморандум между акиматами города Алматы и Алматинской области о совместной деятельности по развитию Алматинской агломерации, согласованный Комиссией по вопросам развития Астанинской и Алматинской агломераций
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
3 квартал 2013 года
Не требуются
2. Экономическое позиционирование Алматинской агломерации на республиканском и региональном рынках на 2013-2016 годы
Реализация стратегии SmartCity («умный город») в развитии агломерации
8
Разработать и утвердить Концепцию Smart Almaty по аналогии с концепцией Smart Astana, разработанной акиматом города Астаны
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
2 квартал 2014 года
Не требуются
9
Внести предложения по внедрению системы энергоэффективного управления в рамках проектов Green 4
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МИНТ
2 квартал 2014 года
Не требуются
Формирование и развитие агломерации как производственного и сервисного центра
Создание индустриальных зон
10
Внести концептуальные предложения по долгосрочным направлениям деятельности индустриальных зон на территории Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
3 квартал 2013 года
Не требуются
11
Внести предложения по выносу промышленных объектов за пределы города Алматы
Информация в МРР
МИНТ, акимы города Алматы и Алматинской области
3 квартал 2013 года
Не требуются
Формирование и развитие агломерации как транспортно-логистического
и торгового центра
Создание транспортно-логистических центров
12
Внести предложения по дальнейшему развитию Международного центра приграничного сотрудничества «Хоргос» (МЦПС «Хоргос») с учетом развития Алматинской агломерации
Информация в МРР
МИНТ, акимы Алматинской области и города Алматы
4 квартал 2013 года
Не требуются
13
Проработать вопрос создания СЭЗ «Жаңа Алматы» на территории городов – спутников G4 City
Информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, акимы Алматинской области и города Алматы
2 квартал 2014 года
Не требуются
14
Проработать вопрос и внести предложения о целесообразности создания в рамках проекта Green 4 на территории города-спутника Өркен (GrowingCity) субзоны СЭЗ «Хоргос – Восточные ворота»
Информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, акимы Алматинской области и города Алматы
4 квартал 2013 года
Не требуются
Развитие сети торговых организаций
15
Внести предложения по созданию торгово-логистических центров на территории городов-спутников Green 4
Информация в МРР
Акимы Алматинской области и города Алматы, МИНТ, МЭБП
4 квартал 2013 года
Не требуются
16
Внести предложения по упорядочению торговых рынков на территории Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области

2014 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияны технологиялық трансферттің және технологияларды коммерцияландырудың орталығы ретінде қалыптастыру және дамыту
17
Алматы агломерациясын дамытуды есепке ала отырып, «Ақпараттық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағын (АЭА) одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі, ИЖТМ
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
18
Жетекші шетел компанияларының процессингтік орталықтарын (жаппай стандарттық технологияларды импорттау мақсатында) орналастыру үшін GateCity Нұротау және GrowingCity Өркен серіктес қалаларының экономикалық әлеуетін (технологиялық парк, АЭА қосалқы аймағы, КЛО, ҒЗИ, зертханалар, оқу орталықтары және басқалары) пайдалану мүмкіндіктері мәселесін пысықтап, ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияны туристік-рекреациялық және мәдени орталық ретінде қалыптастыру және дамыту
19
Алматы облысының перспективалық туристік бағыттарында (Шарын, Түрген, Есік, Шымбұлақ, Үлкен Алматы көлі және басқалары) тау туризмін, альпинизмді, рафтингті, атпен серуендеу қызметтерін тұжырымдамалық дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, ИЖТМ
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
20
Алматы облысының Іле Алатауы, Алтын Емел, Шарын мемлекеттік ұлттық табиғи парктерін (МҰТП) тұжырымдамалы дамыту және жүйелі негізде танымал ету жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Қоршағанортамині, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
21
«Алтын Аймақ» тарихи-мәдени этноландшафттық белдеуді тұжырымдамалы дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, МАМ
2014 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
22
«Алма-Арасан», «Алматы», «Қазақстан», «Қарғалы» өңірлік шипажайларына жаңғырту мен қайта жаңарту жүргізу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, ДСМ
2014 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
23
Алматы агломерациясының, Алматы қаласы маңының тарих және мәдениет ескерткіштерінің орналасу карта-схемасы мен қорғау аймақтарының жобасын әзірлеуге ұсыныс енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
МАМ, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2015 – 2016 жылдардағы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
24
«Есік» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайының шекара аумағы мен қорғау аймақтарын қоршау жөнінде ұсыныстар енгізу (табиғи материалдарды пайдалану арқылы)
ӨДМ-ге ақпарат
МАМ, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2014 - 2016 жылдардағы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
Алматы агломерациясының агроөнеркәсіптік кешенін одан әрі дамыту
25
Алматы агломерациясының аумағында ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу бойынша жобаларды қаржыландырудың басымдылығы жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
2014 - 2020 жылдардағы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
26
Алматы агломерациясы аймағының инфрақұрылымына байланысты проблемалы мәселелерді (сумен жабдықтау, электрмен қамтамасыз ету, жолдар, интернет және т.б.) шешу жөнінде шаралар қабылдау
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
27
Алматы агломерациясының аймағына кіретін кәсіпорындар өндірген ауыл шаруашылығы өнімдерін әзірлеудің және дайын өнім жеткізудің жолға қойылған жүйесінде жәрдем көрсету шараларын қабылдау
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2014 - 2016 жылдардағы қаңтар, шілде
Талап етілмейді

1 квартал 2014 года
Не требуются
Формирование и развитие агломерации как центра технологического трансферта и
коммерциализации технологий
17
Внести предложения по дальнейшему развитию специальной экономической зоны (СЭЗ) «Парк информационных технологий» с учетом развития Алматинской агломерации
Информация в МРР
Аким города Алматы, МИНТ
2 квартал 2014 года
Не требуются
18
Проработать вопрос и внести предложения по возможностям использования экономического потенциала (технопарк, субзона СЭЗ, ТЛЦ, НИИ, лаборатории, учебные центры и другие) городов-спутников GateCity Нұротау и GrowingCity Өркен для дислокации процессинговых центров (в целях импорта массовых стандартных технологий) ведущих иностранных компаний
Информация в МРР
Аким города Алматы
2 квартал 2014 года
Не требуются
Формирование и развитие агломерации как туристско-рекреационного и культурного центра
19
Внести предложения по концептуальному развитию услуг горного туризма, альпинизма, рафтинга, конных прогулок на перспективных туристских маршрутах (Шарын, Тургень, Есик, Шымбулак, Большое Алматинское озеро и другие) Алматинской области
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МИНТ
4 квартал 2013 года
Не требуются
20
Внести предложения по концептуальному развитию и популяризации на системной основе государственных национальных природных парков (ГНПП) Иле-Алатау, Алтын-Эмель, Шарын Алматинской области
Информация в МРР
МООС, акимы города Алматы и Алматинской области
2 квартал 2014 года
Не требуются
21
Внести предложения по концептуальному развитию историко-культурного этноландшафтного пояса «Алтын Аймак»
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МКИ
3 квартал 2014 года
Не требуются
22
Внести предложения по проведению модернизации и реконструкции региональных курортов «Алма-Арасан», «Алматы», «Казахстан», «Каргалы»
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МЗ
3 квартал 2014 года
Не требуются
23
Внести предложения по разработке картосхемы расположения и проекта зон охраны памятников истории и культуры Алматинской агломерации, пригорода города Алматы
Информация в МРР
МКИ, акимы города Алматы и Алматинской области
Январь, июль 2014 - 2016 годов
Не требуются
24
Внести предложения по ограждению границ территории и зон охраны государственного историко-культурного заповедника-музея «Есик» (с использованием природных материалов)
Информация в МРР
МКИ, акимы города Алматы и Алматинской области
Январь, июль 2014-2016 годов
Не требуются
Дальнейшее развитие агропромышленного комплекса Алматинской агломерации
25
Внести предложения по приоритетному финансированию проектов по переработке сельскохозяйственной продукции на территории Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию)
Январь, июль 2014-2016 годов
Не требуются
26
Принять меры по решению проблемных вопросов, связанных с инфраструктурой зоны Алматинской агломерации (водоснабжение, электрообеспечение, дороги, интернет и т.д.)
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
4 квартал 2013 года
Не требуются
27
Принять меры по оказанию содействия в налаженной системе заготовки и поставки готовой сельскохозяйственной продукции, произведенной предприятиями, входящими в зону Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
Январь, июль 2014-2016 годов
Не требуются

3. Алматы агломерациясының инфрақұрылымын озық (инновациялық) технологияларды қолдана отырып, кешенді дамыту
Көлік инфрақұрылымын кешенді дамыту
28
Алматы агломерациясының көлік жүйесін, оның ішінде көп полимагистральды желілер негізінде дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 - 2015 жылдардағы 4-тоқсан
Талап етілмейді
29
Алматы станциясын айналып өтетін теміржол желісін салу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ККМ, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
30
Қала аумағын ұтымды қамтитын және Алматы қаласы маңындағы аумақтың сыртқы көліктік жүйелерімен байланыстары бар айналма жолдарды (ішкі және сыртқы) дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, ККМ
2014 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
31
Алматы қаласын оған іргелес жатқан Алматы облысының – Қапшағай, Есік, Қаскелең, Талғар, Шамалған, Ақжар, Абай, Бесағаш, Тұзбастау, Өтеген батыр, Боралдай, Жетіген, Байсерке, Первомайский, Покровка, Ұзынағаш, Қарғалы сияқты ірі елді мекендерімен байланыстыратын автокөлік жолдарын 1А санатына жеткізу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімі, ККМ
2013 – 2016 жылдардағы қаңтар, шілде жыл сайын
Талап етілмейді
32
LRT және BRT желілерін Алматы қаласының ішінде, сонымен қатар Алматы қаласы маңындағы аумақтың негізгі бағыттары мен бас композициялық осьтері бойынша салу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
33
Алматы агломерациясының қоғамдық көлігін мультимодальді негізде дамытудың ұзақ мерзімді схемасын әзірлеу және бекіту
Мәслихат шешімі
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
34
Метрополитен желілерін Алматы агломерациясының дамуын ескере отырып, кезең-кезеңімен дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі
2013 – 2014 жылдардағы 4-тоқсан
Талап етілмейді
35
Алматы қаласының ықпал ету аймағында кіші авиацияны дамыту жөнінде тұжырымды ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2015 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
36
Алматы агломерациясының барлық аумағында цифрлы теңдікті қамтамасыз ету бойынша тұжырымды ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 - 2016 жылдардағы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Инженерлік инфрақұрылымды кешенді дамыту
Агломерацияны энергиямен және газбен орнықты жабдықтау
37
«Энергияны үнемдеу және энергия тиімділігін арттырудағы SmartCity технологиялары» мастер-жоспарын әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, ИЖТМ
2014 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
-
38
Smart-LED жобасын (жарық технологияларын) іске асыру жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, ИЖТМ
2014 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
39
Алматы агломерациясының аумағындағы елді мекендерді газбен жабдықтауды қамтамасыз ету жөніндегі мәселені пысықтау
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, МГМ

3. Комплексное развитие инфраструктуры Алматинской агломерации с применением
передовых (инновационных) технологий
Комплексное развитие транспортной инфраструктуры
28
Внести предложения по развитию транспортной системы Алматинской агломерации, в том числе на основе полимагистральных сетей
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
4 квартал 2013-2015 годов
Не требуются
29
Внести предложения по строительству железнодорожной линии в обход станции Алматы
Информация в МРР
МТК, акимы города Алматы и Алматинской области, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
1 квартал 2014 года
Не требуются
30
Внести предложения по формированию кольцевых обводных дорог (внутренних и внешних), транспортных коридоров с оптимальным охватом городских территорий и связями с внешними транспортными системами пригородной зоны города Алматы
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МТК
1 квартал 2014 года
Не требуются
31
Внести предложения по доведению до 1А категории автомобильных дорог, связывающих город Алматы с непосредственно прилегающими к нему крупными населенными пунктами Алматинской области – Капшағай, Есик, Каскелен, Талгар, Шамалган, Акжар, Абай, Бесагаш, Тузбастау, Утеген-батыр, Боралдай, Жетиген, Байсерке, Первомайский, Покровка, Узынагаш, Каргалы
Информация в МРР
Аким Алматинской области, МТК
Январь, июль 2013-2016 годов
Не требуются
32
Внести предложения по строительству транспортных линий (LRT, BRT) как внутри города Алматы, так и по основным направлениям и главным композиционным осям пригородной зоны города Алматы
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
2 квартал 2014 года
Не требуются
33
Разработать и утвердить долгосрочную схему развития общественного транспорта Алматинской агломерации на мультимодальной основе
Решение маслихата
Акимы города Алматы и Алматинской области
2 квартал 2014 года
Не требуются
34
Внести предложения по поэтапному развитию линий метрополитена с учетом развития Алматинской агломерации
Информация в МРР
Аким города Алматы
4 квартал 2013-2014 годов
Не требуются
35
Внести концептуальные предложения по развитию малой авиации в зоне влияния города Алматы
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МТК
4 квартал 2015 года
Не требуются
36
Внести концептуальные предложения по обеспечению цифрового равенства на всей территории Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
4 квартал 2013-2016 годов
Не требуются
Комплексное развитие инженерной инфраструктуры
Устойчивое энерго- и газообеспечение агломерации
37
Внести предложения по разработке Мастер-плана «Технологии SmartCity в энергосбережении и повышении энергоэффективности»
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МИНТ
4 квартал 2014 года
Не требуются
-
38
Внести предложения по реализации проекта Smart-LED (световые технологии)
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МИНТ
4 квартал 2014 года
Не требуются
39
Проработка вопроса по обеспечению газификацией населенных пунктов на территории Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МНГ

2015 - 2016 жылдардағы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
40
Алматы агломерациясының тұрғын үй-коммуналдық саласының барлық бағыттарын (жылумен, электр энергиясымен, газбен жабдықтау, кәріздер және телекоммуникациялар) автоматтандыру жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, ККМ
2013 - 2015 жылдардағы 4-тоқсан
Талап етілмейді
41
Табиғи және техногендік сипаттағы авариялық жағдайларда жылдам ден қою үшін резервтік қорды құру жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Сумен жабдықтау және су бұру
42
Алматы агломерациясының дамуын ескере отырып, елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту мен салу бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2014 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
43
Алматы агломерациясы дамытуды ескере отырып, елді мекендердің кәріздік жүйесін қайта жаңарту мен салу бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты (ТКШ) жаңғырту
44
Алматы қаласының ғимараттары мен құрылыстарына мониторинг жүргізудің смарт-технологиясын енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияның әлеуметтік инфрақұрылымын дамыту
45
«350 дәрігерлік амбулаторияның құрылысы» шеңберінде дәрігерлік амбулаторияларды салу шараларын қабылдау
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімі, ДСМ
2013 - 2014 жылдардағы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Республикалық және жергілікті бюджеттер
46
Алматы агломерациясының денсаулық сақтау мекемелерін одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімі, ДСМ
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
47
С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетіне заңды дербестікті сақтау құқығымен жекелеген ҒЗИ/ҒО қосу арқылы зерттеу институты мәртебесін беру жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ДСМ, БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2015 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
48
Алматы агломерациясының шегінде балаларға арналған, мектепке дейінгі және мектепте білім беру мекемелерін кешенді дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, БҒМ
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
49
Бақай шағын ауданында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі
2013 - 2014 жылдардағы 4-тоқсан
2013 жыл – 200,0
2014 жыл – 786,5
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (10 %)
50

Январь, июль 2015-2016 годов
Не требуются
40
Внести предложения по автоматизации всех сфер жилищно-коммунальной сферы (ЖКХ) (тепло-, электро-, газоснабжение, канализация и телекоммуникации) Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МТК
4 квартал 2013-2015 годов
Не требуются
41
Внести предложения по созданию резервного фонда для быстрого реагирования в аварийных ситуациях природного и техногенного характера
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
4 квартал 2013 года
Не требуются
Водоснабжение и водоотведение
42
Внести предложения по реконструкции и строительству системы водоснабжения населенных пунктов с учетом развития Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
1 квартал 2014 года
Не требуются
43
Внести предложения по реконструкции и строительству канализационной системы населенных пунктов с учетом развития Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
4 квартал 2013 года
Не требуются
Модернизация жилищно-коммунального хозяйства (ЖКХ)
44
Внести предложения по внедрению смарт-технологии мониторинга зданий и сооружений города Алматы
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
4 квартал 2013 года
Не требуются
Развитие социальной инфраструктуры агломерации
45
Принять меры по строительству врачебных амбулаторий в рамках «Строительство 350 врачебных амбулаторий»
Информация в МРР
Аким Алматинской области, МЗ
4 квартал 2013-2014 годов
Не требуется
Республиканский и местный бюджеты
46
Внести предложения по дальнейшему развитию учреждений здравоохранения Алматинской агломерации
Информация в МРР
Аким Алматинской области, МЗ
4 квартал 2013 года
Не требуются
47
Внести предложения по обретению Казахским национальным медицинским университетом имени С.Д. Асфендиярова (город Алматы) статуса исследовательского университета путем присоединения отдельных НИИ/ НЦ к медицинскому вузу с правом сохранения юридической самостоятельности
Информация в МРР
МЗ, МОН, аким города Алматы
4 квартал 2015 года
Не требуются
48
Внести предложения по комплексному развитию учреждений детского, дошкольного и школьного образования в пределах Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области, МОН
4 квартал 2013 года
Не требуются
49
Построить школу на 1200 мест в микрорайоне Бакай
Информация в МРР
Аким города Алматы
4 квартал 2013-2014 годов
2013 год – 200,0
2014 год – 786,5
Республиканский бюджет,  софинансирование за счет средств местного бюджета (10%)
50

Шаңырақ-5 шағын ауданында 280 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
2013 жыл – 100,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (10 %)
51
Бекітілген жер учаскелерінде әрқайсысы 120 орындық төрт балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
2013 жыл – 1 056,1
Республикалық бюджет, жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (10 %)
52
6 мектепті сейсмикалық күшейте отырып, қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
2013 жыл – 2 472,5
Республикалық бюджет, жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (10 %)
53
Алматы қаласында студенттік қалашықтың құрылысына ТЭН әзірлеу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
2013 жыл – 7,5
Республикалық бюджет
54
Алматы қаласы Бостандық ауданы Әл-Фараби даңғылы, 73 мекенжайындағы бекітілген жер учаскесінде орналасқан «Нұр-Мүбарак» Ислам мәдениеті Египет университетінің 610 орындық жатақханасын салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
2013 жыл – 418,4
Республикалық бюджет
55
Алматы қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 71/15 “а” мекенжайында орналасқан «Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті» РМК № 8 оқу корпусын жатақхана ретінде қайта құру
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
2013 жыл – 379,2
Республикалық бюджет
56
Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесінің 170 орындық жатақханасын салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2014 жылғы 4-тоқсан
2014 жыл – 589,7
Республикалық бюджет
57
Қыздар педагогикалық университетінің 450 орындық жатақханасын
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2013  -2014 жылдардағы 4-тоқсан
2013 жыл – 393,9
2014 жыл – 532,8
Республикалық бюджет
58
Алматы қаласындағы Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінің ғылыми-зерттеу институтының зертханалық корпустарын салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2013 - 2014 жылдардағы 4-тоқсан
2013 жыл – 1 410,5
2014 жыл – 1 971,0
Республикалық бюджет
59
Алматы облысында Олимпиадалық даярлау базасын салу
ӨДМ-ге ақпарат
СДШІА
2013 – 2015 жылдардағы 4-тоқсан
2013 жыл – 1303,0
2014 жыл - 6955,4
2015 жыл – 5000,0
Республикалық бюджет
60
Алматы агломерациясының тарихи және мәдени ескерткіштерінің орналасу карта-схемасы мен қорғау аймақтарының жобаларын әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
МАМ, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
4. Агломерация аумағын экологиялық сауықтыру бойынша шаралар
61
Green 4 жобасының аумағында шағын гелиостанция салу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Қоршағанортамині, Алматы облысының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
-
62
Green 4 жобасының аумағында толық циклды қоқыс өңдеуші зауыт салу жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Қоршағанортамині, Алматы облысының әкімі
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
63
Алматы агломерациясының ауыз суының жоғары сапасын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды көздейтін «Таза су» мастер-жоспарын әзірлеу және бекіту
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі, Алматы облысының әкімі
2014 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
64
Алматы агломерациясының ауа бассейнінің жоғары сапасын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды көздейтін «Таза ауа» мастер-жоспарын әзірлеу және бекіту
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі, Алматы облысының әкімі
2014 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
-
65
Алматы агломерациясында жасыл екпелер жүйесін дамыту жөніндегі жоспарды әзірлеу және бекіту
Мәслихат сессияларының шешімі
Алматы қаласының және Алматы облысының әкімі
2014 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
-
66
Алматы қаласының қатты тұрмыстық қалдықтарын (ҚТҚ) көму мен қайта өңдеу полигонын құру жөніндегі жобаны іске асыру бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі

Построить детский сад на 280 мест в микрорайоне Шанырак-5
Информация в МРР
Аким города Алматы
4 квартал 2013 года
2013 год – 100,0
Республиканский бюджет, софинансирование за счет средств местного бюджета (10%)
51
Построить четыре детских сада по 120 мест на закрепленных земельных участках
Информация в МРР
Аким города Алматы
4 квартал 2013 года
2013 год – 1 056,1
Республиканский бюджет, софинансирование за счет средств местного бюджета (10%)
52
Провести сейсмоусиление с восстановительными работами 6-ти школ:
Информация в МРР
Аким города Алматы
4 квартал 2013 года
2013 год – 2 472,5
Республиканский бюджет, софинансирование за счет средств местного бюджета (10%)
53
Разработать ТЭО на строительство студенческого городка в городе Алматы
Информация в МРР
МОН, аким города Алматы
4 квартал 2013 года
2013 год – 7,5
Республиканский бюджет
54
Построить общежитие на 610 мест Египетского университета Исламской культуры «Нурмубарак» на закрепленном земельном участке по проспекту Аль-Фараби, 73 в Бостандыкском районе города Алматы
Информация в МРР
МОН, аким города Алматы
4 квартал 2013 года
2013 год – 418,4
Республиканский бюджет
55
Реконструировать учебный корпус № 8 РГП «КазНУ имени Аль-Фараби» под общежитие, расположенный по адресу:
город Алматы, проспект Аль-Фараби, 71/15 "а"
Информация в МРР
МОН, аким города Алматы
4 квартал 2013 года
2013 год – 379,2
Республиканский бюджет
56
Построить общежитие на 170 мест Алматинского хореографического училища имени Селезнева
Информация в МРР
МОН, аким города Алматы
4 квартал 2014 года
2014 год – 589,7
Республиканский бюджет
57
Построить общежитие на 450 мест женского педагогического университета
Информация в МРР
МОН, аким города Алматы
4 квартал 2013-2014 годов
2013 год – 393,9
2014 год – 532,8
Республиканский бюджет
58
Построить лабораторные корпуса научно-исследовательского института Казахского национального университета имени Аль-Фараби
Информация в МРР
МОН РК и акимат города Алматы
4 квартал 2013-2014 годов
2013 год – 1 410,5
2014 год – 1 971,0
Республиканский бюджет
59
Строительство республиканской базы олимпийской подготовки в Алматинской области
Информация в МРР
АДСФК
4 квартал 2013-2015 годов
2013 год – 1303,0
2014 год - 6955,4
2015 год – 5000,0
Республиканский бюджет
60
Внести предложения по разработке картосхемы расположения и проектов зон охраны памятников истории и культуры Алматинской агломерации
Информация в МРР
МКИ, акимы города Алматы и Алматинской области
4 квартал 2013 года
Не требуются
4. Меры по экологическому оздоровлению территории Алматинской агломерации
61
Внести предложения по созданию мини-гелиостанции на территории проекта Green 4
Информация в МРР
МООС, аким Алматинской области
4 квартал 2013 года
Не требуются
-
62
Внести предложения по строительству мусороперерабатывающего завода полного цикла на территории проекта Green 4
Информация в МРР
МООС, аким Алматинской области
4 квартал 2013 года
Не требуются
63
Разработать и утвердить Мастер-план «Чистая вода», предусматривающий меры по обеспечению высокого качества питьевой воды Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
1 квартал 2014 года
Не требуются
64
Разработать и утвердить Мастер-план «Чистый воздух», предусматривающий меры по обеспечению высокого качества воздушного бассейна Алматинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Алматы и Алматинской области
1 квартал 2014 года
Не требуются
65
Разработать и утвердить План мероприятий по развитию системы зеленых насаждений в Алматинской агломерации
Решение сессии маслихатов
Акимы города Алматы и Алматинской области
1 квартал 2014 года
Не требуются
66
Внести предложения по реализации проекта по созданию полигона по захоронению и переработке твердых бытовых отходов (ТБО) города Алматы
Информация в МРР
Аким города Алматы

2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
5. Алматы агломерациясында төтенше жағдайлардың жағымсыз салдарының алдын алу және азайту бойынша шаралар
67
Алматы агломерациясының аумағында маусымдық су тасқындары мен су басып қалуларға, селдерге, сырғымалар мен көшкіндерге, өрттерге, жер сілкіністеріне, төтенше жағдайлардың медициналық-санитариялық салдарына қарсы тұру инфрақұрылымын дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ТЖМ, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
2013 – 2016 жылдарға арналған өңіраралық іс-шаралар жоспары бойынша барлығы
2013 жыл
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
7741,1
2014 жыл
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
10835,4
2015 жыл
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
5000,0
Ескертпе:
**қаржылардың көлемі Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде анықталатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
«ҚТЖ» ҰК» АҚ – «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ – «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдинг» акционерлік қоғамы
АЭА – арнайы экономикалық аймақ
МЖӘ – мемлекеттік-жеке меншік әріптестік.

2 квартал 2014 года
Не требуются
5. Меры по предотвращению и минимизации негативных последствий чрезвычайных ситуаций в Алматинской агломерации
67
Внести предложения по развитию на территории Алматинской агломерации инфраструктуры противодействия сезонным паводкам и наводнениям, селям, оползням и лавинам, пожарам, землетрясениям, медико-санитарным последствиям чрезвычайных ситуаций
Информация в МРР
МЧС, акимы города Алматы и Алматинской области
4 квартал 2013 года
Не требуются
Всего по Межрегиональному плану мероприятий на 2013 – 2016 годы
2013 год Республиканский бюджет Местный бюджет
7741,1
2014 год Республиканский бюджет Местный бюджет
10835,4
2015 год Республиканский бюджет Местный бюджет
5000,0
Примечания:
**объем средств будет определен при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
расшифровка аббревиатур:
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
АО «НК «КТЖ» – акционерное общество «Национальная компания «Казакстан темір жолы»
АО «НУХ «КазАгро» – акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»
СЭЗ – специальная экономическая зона
ГЧП – государственно-частное партнерство.