Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 92 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 қыркүйектегі № 751 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.09.2015 № 751 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты басқаға беру шарттарын мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Лицензиялық, қосалқы лицензиялық шарттарды, өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты төлемдер туралы шарттарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Патенттік сенім білдірілген өкілдерді мемлекеттік тіркеу және аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Тауар таңбасына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Тауар шығарылған жердің атауына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Өнеркәсіптік үлгіге патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Пайдалы модельге патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Өнертабысқа патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «Инновациялық патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) «Селекциялық жетістікке патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты
басқаға беру шарттарын мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты басқаға беру шарттарын мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы) арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 92. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2015 года № 751
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.09.2015 № 751 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация договоров уступки, связанных с использованием объектов промышленной собственности»;
2) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация лицензионных, сублицензионных договоров, договоров о платежах, связанных с использованием объектов промышленной собственности»;
3) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация и аттестация патентных поверенных»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства на товарный знак»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства на наименование места происхождения товара»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача патента на промышленный образец»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача патента на полезную модель»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача патента на изобретение»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача инновационного патента»;
10) стандарт государственной услуги «Выдача патента на селекционное достижение».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация договоров уступки, связанных с
использованием объектов промышленной собственности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация договоров уступки, связанных с использованием объектов промышленной собственности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап:
он бес жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттардың алдын ала сараптамасы жүргізіледі, оның барысында қажетті құжаттардың бар болуы және оларға белгіленген талаптардың сақталуы тексеріледі;
жиырма күндік мерзімде мәні бойынша сараптама жүргізіледі, оның барысында шарт материалдарын зерттеу жүргізіледі;
сараптаманың нәтижесі оң болса шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздердің жоқ екендігі туралы қорытындыны сараптама ұйымы бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге шешім қабылдау үшін жібереді (сараптама ұйымы шартты тіркеуден бас тарту туралы қорытынды шығарған жағдайда, бұл қорытынды көрсетілетін қызметті алушыға екі жұмыс күні ішінде жіберіледі);
сараптама ұйымының қорытындысы келіп түскен кезден бастап бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші шартты тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Құжаттардың ресімделуіне қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін, бірақ жоюға болатын негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға сұрау жіберіліп, ол жолданған күннен бастап үш ай мерзімде жоқ немесе түзетілген құжаттарды ұсыну немесе қажетті өзгерістер мен толықтырулар енгізу ұсынылады. Мұндай жағдайда мәні бойынша сараптама жүргізудің мерзімдері жоқ немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз түрінде берілетін шартты тіркеу күні мен оның ағымдағы нөмірімен бірге мөртабаны қойылған шартты мемлекеттік тіркеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің 150 пайызы мөлшерінде заңдық мәні бар әрекеттер жасалған және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды беретін жерде Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Сараптама жүргізу үшін мемлекеттік монополия саласындағы заңнамаға сәйкес белгіленген төлем алынады. Белгіленген тарифтердің құны мен мөлшерлері сараптама ұйымының www.kazpatent.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
в течение пятнадцати рабочих дней проводится предварительная экспертиза поступивших документов, в ходе которой проверяется наличие необходимых документов и соблюдение установленных к ним требований;
в двадцатидневный срок проводится экспертиза по существу, в ходе которой проводится изучение материалов договора;
при положительном результате экспертизы заключение об отсутствии оснований, препятствующих регистрации договора, в течение пяти рабочих дней направляется экспертной организацией услогодателю для принятия решения (в случае вынесения экспертной организацией заключения об отказе в регистрации договора, данное заключение направляется услугодателю в течение двух рабочих дней);
в течение пяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации услогодателем принимается решение о регистрации или об отказе в регистрации договора.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугополучателю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае сроки проведения экспертизы по существу исчисляются с даты представления отсутствующих или исправленных документов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – государственная регистрация договора с проставленным штампом с датой регистрации и текущим номером договора, выдаваемого на бумажном носителе, либо мотивированный ответ в письменном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)», размере 150 процентов от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины.
Дополнительно за проведение экспертизы взимается плата, установленная в соответствии с законодательством в сфере государственной монополии. Стоимость и размеры установленных тарифов размещены на интерент-ресурсе экспертной организации www.kazpatent.kz.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өнеркәсіптік меншіктің біртектес объектілері мәні болып табылатын, титул парағымен жабдықталған басқаға беру шартының төрт данадағы түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері. Шарттың әрбір данасы тігіледі, тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалатын, мөртаңбасы және екі тараптың соған уәкілетті адамдардың (патентті басқаға беру шарттарына қатысты – екі тараптың соған уәкілетті адамдарының не көрсетілетін қызметті алушының) қолдары қойылатын қағаз пломбасымен бекітіледі;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге де өкіл арқылы берілген жағдайда нотариат бекіткен сенімхат;
4) мемлекеттік баж төлемін растайтын құжаттар;
5) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін (Қазақстан Республикасының резиденттері) иеленушіні басқару органдарының шарт жасасу және оған кәсіпорын басшысының қол қоюы жөніндегі өкілеттіктерін беру мәселесі бойынша шешімі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде қағаз түріндегі өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркеу туралы белгі жасау оның қабылдануын растау болып табылады.
10. Мына:
1) оған қатысты шарт жасалатын және оны қалпына келтіру мүмкіндігі жоқ қорғау құжатының қолданысын тоқтату;
2) сараптама ұйымының сұрау салуы бойынша барлық қажетті материалдардың және мәліметтердің үш айлық мерзімде ұсынылмауы;
3) тараптардың тауар таңбасын айрықша құқықтарды басқаға беру шартын жасасуға қажетті құқықтарының болмауы;
4) тауар таңбасына айрықша құқықтарды басқаға беру тауарға немесе оны дайындаушыға қатысты жаңылыстырудың себебі болуы ықтималдығы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі

8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) подлинники или нотариально удостоверенные копии договора уступки в четырех экземплярах, предметом, которого являются однородные объекты промышленной собственности, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи уполномоченных на то лиц обеих сторон (в отношении договоров уступки патента – уполномоченных на то лиц обеих сторон либо услугополучателя);
3) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) документ, подтверждающий оплату государственной пошлины;
5) для национальных услугополучателей (резиденты Республики Казахстан) решение органов управления владельца по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию его руководителем предприятия.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан являются:
1) прекращение действия охранного документа, в отношении которого заключается договор и отсутствует возможность их восстановления;
2) непредставление в трехмесячный срок всех необходимых материалов и сведений по запросу экспертной организации;
3) отсутствие у сторон необходимых прав на заключение договора уступки исключительных прав на товарный знак;
4) если уступка исключительных прав на товарный знак может явиться причиной введения в заблуждение относительно товара или его изготовителя.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодатя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көш., № 8-үй, 13-кіреберіс, № 925-кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-37.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, подъезд № 13, кабинет № 925, контактный телефон: (87172) 74-07-37.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги

13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.intellkaz.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Өнеркәсіптік меншік объектілерін
пайдалануға байланысты басқаға беру
шарттарын мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк
деректемелері
Бенефициар – ҚР Қаржы министрлігінің СК Астана қаласы бойынша
Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – «ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық
комитеті» ММ
КБЕ-11
Бюджеттік сыныптама коды (БТК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтеріне ақы төлеуге қажетті банк
деректемелері
Қабылдаушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК
Мекенжайы
010000, Астана қ., Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, 18 В кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
«Нұрбанк» АҚ
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
«Өнеркәсіптік меншік объектілерін
пайдалануға байланысты басқаға беру
шарттарын мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Зияткерлік меншік құқығы комитетінің
«Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК
Өнеркәсіптік меншік объектілерін басқаға беру
шартын тіркеу туралы
ӨТІНІШ
1. Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау
құжаттарына) шартты тіркеуді сұраймын.
2. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) және
нөмірі (нөмірлері):
_____________________________________________________________________
3. Иесі (иелері):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайлары (пошталық индексін, елдің атауын қоса алғанда)
және телефондары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Егер иесі бірнешеу болса, көрсету керек

13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.intellkaz.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, а также путем обращения по телефону к услугодателю.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
договоров уступки, связанных с
использованием объектов
промышленной собственности»
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Налоговое управление по Есильскому району Налогового Департамента по г. Астана НК МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – ГУ «Комитет казначейства Министерства финансов РК» КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
010000, г. Астана, Левобережье, Дом Министерств,
ул. Орынбор, д.8, подъезд 18 В
БИН:
020940003199
Наименование банка:
АО «Нурбанк»
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
договоров уступки, связанных с
использованием объектов
промышленной собственности»
РГП «Национальный институт
интеллектуальной собственности»
Комитета по правам интеллектуальной
собственности Министерства
юстиции Республики Казахстан
Заявление
о регистрации договора уступки на объекты
промышленной собственности
1. Прошу зарегистрировать договор уступки охранного документа
(охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
2. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного
документа (охранных документов):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Владелец (Владельцы):
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при наличии) физического или наименование юридического лица)
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Указать, если владельцев несколько

4. Құқықтық мирасқор (құқықтық мирасқорлар):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайлары (пошталық индексін, елдің атауын қоса алғанда)
және телефондары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Егер құқықтық мирасқорлар бірнешеу болса, көрсету керек
5. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтінім берушінің
өзге өкілі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Мекенжайлары (пошталық индексін, елдің атауын қоса алғанда)
және телефондары: ___________________________________________________
7. Хат алмасуға арналған мекенжайлар:
_____________________________________________________________________
8. Қосымшалар:
Тіркелетін шарт ____ парақта (№№ ____ қосымшалар ____ парақта)
____ данада;
Патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе басқа өкілетті
өкілдің өкілеттіктерін растайтын сенімхат;
Мемлекеттік баж төлемін растайтын құжат;
Басқа құжат (көрсету керек)
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші ____________________________________________ М.О.
(Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болса), қолы)
Күні «___» ___________ 20__ жыл.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Лицензиялық, қосалқы лицензиялық шарттарды, өнеркәсіптік
меншік объектілерін пайдалануға байланысты төлемдер туралы
шарттарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Лицензиялық, қосалқы лицензиялық шарттарды, өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты төлемдер туралы шарттарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:

4. Правопреемник (Правопреемники):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при наличии) физического или наименование юридического лица)
Адреса (включая почтовый индекс, название страны) и телефоны:
_____________________________________________________________________
Указать, если правопреемников несколько
5. Патентный поверенный или иной представитель заявителя:
_____________________________________________________________________
6. Адреса (включая почтовый индекс, название страны) и телефоны:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Адреса для переписки:
_____________________________________________________________________
8. Приложения:
Регистрируемый договор на __ листах (с приложениями №№ __ на ____ листах) в _____ экземплярах;
Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного
или другого полномочного представителя;
Документ, подтверждающий оплату государственной пошлины.
Другой документ (указать):
_____________________________________________________________________
Заявитель ________________________________________________ М.П.
(Должность, Ф.И.О.(при наличии) и подпись)
Дата «___» ______ 20 ___ год.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация лицензионных, сублицензионных
договоров, договоров о платежах, связанных с использованием
объектов промышленной собственности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация лицензионных, сублицензионных договоров, договоров о платежах, связанных с использованием объектов промышленной собственности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап:
он бес жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттардың алдын ала сараптамасы жүргізіледі, оның барысында қажетті құжаттардың бар болуы және оларға белгіленген талаптардың сақталуы тексеріледі;
жиырма күндік мерзімде мәні бойынша сараптама жүргізіледі, оның барысында шарт материалдарын зерттеу жүргізіледі;
сараптама нәтижесі оң болса, шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздердің жоқ екендігі туралы қорытындыны сараптама ұйымы бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге шешім қабылдау үшін жібереді (сараптама ұйымы шартты тіркеуден бас тарту туралы қорытынды шығарған жағдайда, бұл қорытынды көрсетілетін қызметті алушыға екі жұмыс күні ішінде жіберіледі);
сараптама ұйымының қорытындысы келіп түскен кезден бастап бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы шартты тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Құжаттардың ресімделуіне қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін, бірақ жоюға болатын негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға сұрау жіберіліп, ол жолданған күннен бастап үш ай мерзімде жоқ немесе түзетілген құжаттарды ұсыну немесе қажетті өзгерістер мен толықтырулар енгізу ұсынылады. Мұндай жағдайда мәні бойынша сараптама жүргізудің мерзімдері жоқ немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз түрінде берілетін шартты тіркеу күні мен оның ағымдағы нөмірімен бірге мөртабаны қойылған шартты мемлекеттік тіркеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің 150 пайызы мөлшерінде заңдық мәні бар әрекеттер жасалған және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды беретін жерде Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Сараптама жүргізу үшін мемлекеттік монополия саласындағы заңнамаға сәйкес белгіленген қосымша ақы алынады. Белгіленген тарифтердің құны мен мөлшерлері сараптама ұйымының www.kazpatent.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген.

1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
в течение пятнадцати рабочих дней проводится предварительная экспертиза поступивших документов, в ходе которой проверяется наличие необходимых документов и соблюдение установленных к ним требований;
в двадцатидневный срок проводится экспертиза по существу, в ходе которой проводится изучение материалов договора;
при положительном результате экспертизы заключение об отсутствии оснований, препятствующих регистрации договора, в течение пяти рабочих дней направляется экспертной организацией услугополучателю для принятия решения (в случае вынесения экспертной организацией заключения об отказе в регистрации договора, данное заключение направляется услугополучателю в течение двух рабочих дней);
в течение пяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации услугополучателем принимается решение о регистрации или об отказе в регистрации договора.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугополучателю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае сроки проведения экспертизы по существу исчисляются с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – государственная регистрация договора с проставленным штампом с датой регистрации и текущим номером договора, выдаваемого на бумажном носителе, либо мотивированный ответ в письменном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)», размере 150 процентов от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины.
Дополнительно за проведение экспертизы взимается плата, установленная в соответствии с законодательством в сфере государственной монополии. Стоимость и размеры установленных тарифов размещены на интерент-ресурсе экспертной организации www.kazpatent.kz.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өнеркәсіптік меншіктің біртектес объектілері мәні болып табылатын, титул парағымен жабдықталған лицензиялық, қосалқы лицензиялық шарттың, төлемдер туралы шарттың төрт данадағы түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері. Шарттың әрбір данасы тігіледі, тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалатын, мөртаңбасы және екі тараптың соған уәкілетті адамдарының қолдары қойылатын қағаз пломбасымен бекітіледі;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге де өкіл арқылы берілген жағдайда нотариат куәландырған сенімхат;
4) мемлекеттік баж төлемін және сараптама жүргізу төлемін растайтын құжаттар;
5) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін (Қазақстан Республикасының резиденттері) лицензиарды (қосалқы лицензиарды) басқару органдарының шарт жасасу және заңды тұлға атынан өтініш берілген жағдайда оған кәсіпорын басшысының қол қоюы жөніндегі өкілеттіктерін беру мәселесі бойынша шешімі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде қағаз түріндегі өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркеу туралы белгі жасау оның қабылдануын растау болып табылады.
10. Мына:
1) оған қатысты шарт жасалатын және оны қалпына келтіру мүмкіндігі жоқ қорғау құжатының қолданысын тоқтату;
2) сараптама ұйымының сұрау салуы бойынша барлық қажетті материалдардың және мәліметтердің үш айлық мерзімде ұсынылмауы;
3) тараптардың шарт жасасуға қажетті құқықтарының болмауы;
4) лицензиатқа тауар таңбасын пайдалануға рұқсат беретін лицензиялық шартта қосалқы лицензиялық шартты тіркеуге лицензиат өкілеттіктерінің болмауы және уәкілетті органда тіркелген лицензиялық шарттың болмауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі

8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) подлинники или нотариально засвидетельствованные копии лицензионного, сублицензионного договора, договора о платежах в четырех экземплярах, предметом которого являются однородные объекты промышленной собственности, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи уполномоченных на то лиц обеих сторон;
3) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) документы, подтверждающие оплату государственной пошлины и оплату проведения экспертизы;
5) для национальных услугополучателей (резиденты Республики Казахстан) решение органов управления лицензиара (сублицензиара) по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию его руководителем предприятия в случае подачи заявления от имени юридического лица.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан являются:
1) прекращение действия охранного документа, в отношении которого заключается договор и отсутствует возможность их восстановления;
2) непредставление в трехмесячный срок всех необходимых материалов и сведений по запросу экспертной организации;
3) отсутствие у сторон необходимых прав на заключение договора;
4) отсутствие в лицензионном договоре, разрешающем лицензиату использование товарного знака, полномочий лицензиата на регистрацию сублицензионного договора и отсутствие лицензионного договора, зарегистрированного в уполномоченном органе.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.intellkaz.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушіге телефон бойынша жүгіну арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Лицензиялық, қосалқы лицензиялық шарттарды,
өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға
байланысты төлемдер туралы шарттарды
мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк
деректемелері
Бенефициар – ҚР Қаржы министрлігінің СК Астана қаласы бойынша
Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – «ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық
комитеті» ММ
КБЕ - 11
Бюджеттік сыныптама коды (БТК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтеріне ақы төлеуге қажетті банк
деректемелері
Қабылдаушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК
Мекенжайы
010000, Астана қ., Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, 18 В кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
«Нұрбанк» АҚ
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
«Лицензиялық, қосалқы лицензиялық шарттарды,
өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға
байланысты төлемдер туралы шарттарды
мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Зияткерлік меншік құқықтары жөніндегі комитетінің
«Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК
Лицензиялық немесе қосалқы лицензиялық шартты тіркеу туралы
ӨТІНІШ
1. Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау
құжаттарына) қатысты лицензиялық (қосалқы лицензиялық) шартты
тіркеуді сұраймын.
2. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) және
нөмірі (нөмірлері):
_____________________________________________________________________
3. Лицензиар (қосалқы лицензиар):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке тұлғаның аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды
тұлғаның атауы
Мекенжайлары (пошта индексін, елдің атын қоса алғанда) және
нөмірлері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Егер лицензиарлар бірнешеу болса, көрсету керек

13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.intellkaz.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, а также путем обращения по телефону к услугодателю.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
лицензионных, сублицензионных
договоров, договоров о платежах,
связанных с использованием
объектов промышленной
собственности»
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Налоговое управление по Есильскому району Налогового Департамента по г. Астана НК МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – ГУ «Комитет казначейства Министерства финансов РК» КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
010000, г. Астана, Левобережье, Дом Министерств, ул. Орынбор, д.8, подъезд 18 В
БИН:
020940003199
Наименование банка:
АО «Нурбанк»
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
лицензионных, сублицензионных
договоров, договоров о платежах,
связанных с использованием
объектов промышленной
собственности»
РГП «Национальный институт
интеллектуальной собственности»
Комитета по правам интеллектуальной
собственности Министерства
юстиции Республики Казахстан
Заявление
о регистрации лицензионного или сублицензионного договора
1. Прошу зарегистрировать лицензионный (сублицензионный) договор в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
2. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных документов): ____________________________________
3. Лицензиар (Сублицензиар): __________________________________
Ф.И.О (при наличии) физического или наименование юридического лица
Адреса (включая почтовый индекс, название страны) и телефоны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Указать, если лицензиаров несколько

4. Лицензиат (қосалқы лицензиат):
Жеке тұлғаның аты, тегі әкесінің аты (бар болса)немесе заңды
тұлғаның атауы
Мекенжайлары (пошта индексін, елдің атын қоса алғанда) және
нөмірлері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Егер лицензиарлар бірнешеу болса, көрсету керек
5. Патенттік сенім білдірілген өкілдер немесе өтінім берушінің
өзге өкілі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мекенжайлары (пошта индексін, елдің атын қоса алғанда) және
нөмірлері
6. Лицензия түрі:
_____________________________________________________________________
7. Лицензиялық шартта көзделген пайдалану түрлерін ескерумен
берілетін құқықтар көлемі:
_____________________________________________________________________
8. Хат алмасуға арналған мекенжайлар:
_____________________________________________________________________
9. Қосымшалар:
Тіркелетін шарт ____ парақта (№№ ____ қосымшалар ____ парақта)
____ данада;
Патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе басқа өкілетті
өкілдің өкілеттіктерін растайтын сенімхат;
Мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
Жалғастыруға арналған парақтар;
Басқа құжат (көрсету керек)
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші
________________________________________________________________ М.О.
Лауазымы, Т.А.Ә.(бар болса) және қолы
Күні «___» ___________ 20__ жыл.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Патенттік сенім білдірілген өкілдерді мемлекеттік тіркеу және
аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Патенттік сенім білдірілген өкілдерді мемлекеттік тіркеу және аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz және «Е-лицензиялау»: www.elicense.kz (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап:
аттестаттау емтиханы 30 (отыз) жұмыс күні ішінде жүргізіледі;
патенттік сенім білдірілген өкілді тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде беріледі.

4. Лицензиат (Сублицензиат):___________________________________
Ф.И.О (при наличии) физического или наименование юридического лица
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны
_____________________________________________________________________
Указать, если лицензиатов несколько
5. Патентный поверенный или иной представитель заявителя: _____
Адреса (включая почтовый индекс, название страны) и телефоны
_____________________________________________________________________
6. Вид лицензии:_______________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования,
предусмотренных лицензионным договором: _____________________________
_____________________________________________________________________
8. Адреса для переписки: ______________________________________
_____________________________________________________________________
9. Приложения:
Регистрируемый договор на __ листах (с приложениями №№ __ на ____ листах) в _____ экземплярах;
Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного
или другого полномочного представителя;
Документ, подтверждающий оплату государственной пошлины;
Листы для продолжения;
Другой документ (указать) _____________________________________
_____________________________________________________________________
Заявитель     _______________________________________ М.П.
Должность, Ф.И.О (при наличии) и подпись
Дата «___» ______ 20 ___ год.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация и аттестация патентных поверенных»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация и аттестация патентных поверенных» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz и «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
аттестационный экзамен проводится в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
выдача свидетельства о регистрации патентного поверенного (далее – свидетельство) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления заявления;

2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
Портал арқылы өтініш берген кезде:
аттестаттау емтиханы 30 (отыз) жұмыс күні ішінде жүргізіледі;
куәлік өтініш келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде беріледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындылары бойынша оң шешім және қағаз жеткізгіште берілетін патенттік сенім білдірілген өкілді тіркеу туралы куәлікті беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – патенттік сенім білдірілген өкілдердің аттестаттаудан өту орны мен мерзімі және патенттік сенім білдірілген өкілді тіркеу туралы куәлікті беру туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж заңды мәні бар әрекеттер жасаған және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды беретін жерде «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасы кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы:
патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау үшін – айлық есептік көрсеткіштің 1 500 (бір мың бес жүз) пайызы;
қағаз жеткізгіште куәлікті бергені үшін – портал арқылы куәлік алу жағдайларын қоспағанда, республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік бажды төлеу күніне қолданылатын айлық есептік көрсеткіштің 100 (жүз) пайызы төленеді.
Мемлекеттік баж төлемнің мөлшері мен күнін растайтын төлем құжатын беретін банк мекемелері арқылы төленеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу портал арқылы берілген кезде төлем электрондық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ ) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік баж төлеуге қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут;
при обращении через портал:
аттестационный экзамен проводится в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
выдача свидетельства в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – положительное решение по итогам сдачи аттестационного экзамена и выдача свидетельства о регистрации патентного поверенного, выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал – уведомление о месте и сроках прохождения аттестации патентных поверенных и выдача свидетельства о регистрации патентного поверенного направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в «личном кабинете» услугополучателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)»:
за аттестацию кандидатов в патентные поверенные – 1 500 (одна тысяча пятьсот) процентов месячного расчетного показателя;
за выдачу свидетельства на бумажном носителе – 100 (сто) процентов месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины, за исключением случаев получения свидетельства через портал.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.
При подаче электронного запроса на получение государственной услуги через портал оплаты осуществляется через платежный шлюз электронного правительства (далее – ПШЭП).
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
патенттік сенім білдірілген өкілдердің аттестаттаудан өтуі үшін:
1) мемлекеттік немесе орыс тілдерінде аттестаттауға рұқсат беру туралы өтініш;
2) фотосуреті бар жеке іс парағы;
3) жоғары білім туралы диплом көшірмесі;
4) зияткерлік меншік саласындағы жұмыс өтілін растайтын еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының көшірмесі не қабылдау және шығару туралы бұйрықтардан үзінді көшірмелер;
5) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты (жеке басын сәйкестендіру үшін);
6) патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті алушы өзі немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі ұсынған кезде құжаттардың түпнұсқалары салыстырылғаннан кейін қайтарылады.
Осы бөліктің 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттар аттестаттау емтиханына келген кезде көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын олардың түпнұсқаларымен салыстырылады.
аттестаттау емтиханынан оң нәтижемен өткен жағдайда куәлік алу үшін:
1) еркін нысанда толтырылатын куәлікті алуға өтініш;
2) аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындылары бойынша оң шешім;
3) куәлікті беру үшін мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат.
порталға:
патенттік сенім білдірілген өкілдердің аттестаттаудан өтуі үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылатын электрондық құжат түріндегі сұрау салу;
2) фотосуреті бар жеке іс парағының электрондық көшірмесі;
3) жоғары білім туралы дипломның электрондық көшірмесі;
4) зияткерлік меншік саласындағы жұмыс өтілін растайтын еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының электрондық көшірмесі не қабылдау және шығару туралы бұйрықтардан үзінді көшірмелер;
5) ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылған патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау үшін мемлекеттік баж төлемі туралы ақпарат не электрондық құжат түріндегі түбіртек.
аттестаттау емтиханынан оң нәтижемен өткен жағдайда куәлік алу үшін:

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
для прохождения аттестации патентных поверенных:
1) заявление о допуске к аттестации на государственном или русском языках;
2) личный листок с фотографией;
3) копия диплома о высшем образовании;
4) копия трудовой книжки или трудового договора либо выписки из приказов о приеме и увольнении, подтверждающих стаж работы в области интеллектуальной собственности;
5) удостоверение личности или паспорта гражданина Республики Казахстан (для идентификации личности);
6) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных.
При представлении документов лично услугополучателем или по доверенности его уполномоченным представителем оригиналы документов после сверки возвращаются.
Документы, указанные в подпунктах 3) и 4) настоящей части, сверяются с их оригиналами, представляемых услугополучателем при явке на аттестационный экзамен;
для получения свидетельства в случае положительного прохождения аттестационного экзамена:
1) заявление на получение свидетельства, заполняемое в произвольной форме;
2) положительное решение по итогам сдачи аттестационного экзамена;
3) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу свидетельства;
на портал:
для прохождения аттестации патентных поверенных:
1) запрос в форме электронного документа удостоверяющего электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия личного листка с фотографией;
3) электронная копия диплома о высшем образовании;
4) электронная копия трудовой книжки или трудового договора либо выписки из приказов о приеме и увольнении, подтверждающих стаж работы в области интеллектуальной собственности;
5) информация об оплате государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных осуществляется через ПШЭП, либо квитанция в форме электронного документа;
для получения свидетельства в случае положительного прохождения аттестационного экзамена:

1) еркін нысанда толтырылатын куәлікті алуға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындылары бойынша оң шешімнің электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Портал немесе уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсету кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – қағаз жеткізгіште өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі жасау оның қабылдануын растау болып табылады;
портал арқылы тапсырған кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мына:
1) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының кәсіпкерлік қызметпен айналысуына тыйым салынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының зияткерлік меншік саласындағы уәкілетті органның және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкері, сондай-ақ оның жақын туысы, жұбайы (зайыбы) болуы;
3) зияткерлік меншік саласындағы қолданыстағы заңнамаға сәйкес патенттік сенім білдірілген өкілдер тізілімінен көрсетілетін қызметті алушыны алып тастау;
4) заңда белгіленген тәртіппен қылмыс жасағаны үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көш., № 8-үй, 13-кіреберіс, № 925-кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-37.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

1) запрос в форме электронного документа удостоверяющего ЭЦП услугополучателя, на получение свидетельства, заполняемое в произвольной форме;
2) электронная копия положительное решение по итогам сдачи аттестационного экзамена.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан являются:
1) если услугополучателю в соответствии с законами Республики Казахстан запрещается заниматься предпринимательской деятельностью;
2) если услугополучатель является сотрудником уполномоченного органа в сфере интеллектуальной собственности и его подведомственных организациях, а также его близким родственником, супругом (супругой);
3) в случае исключения услугополучателя из реестра патентных поверенных в соответствии с действующим законодательством в сфере интеллектуальной собственности;
4) в случае наличия непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, подъезд № 13, кабинет № 925, контактный телефон: (87172) 74-07-37.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.intellkaz.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болса, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Патенттік сенім білдірілген өкілдерді
мемлекеттік тіркеу және аттестаттау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк
деректемелері
Бенефициар – ҚР Қаржы министрлігінің СК Астана қаласы бойынша
Салық департаментің Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар Банкі – «ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық
комитеті» ММ
КБЕ - 11
Бюджеттік сыныптама коды (БСК) – 108118
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Тауар таңбасына куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тауар таңбасына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы), оның ішінде «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.intellkaz.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация и
аттестация патентных поверенных»
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – ГУ Налоговое управление по Есильскому району Налогового департамента по г. Астана НК МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ2A
Банк Бенефициара – ГУ «Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан», г. Астана
КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Выдача свидетельства на товарный знак»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства на товарный знак» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы жүгінген кезде тауар таңбасына сараптама жүргізу және оған куәлік дайындау барысында сұратылатын құжаттарды, соның ішінде төлемді растайтын құжаттарды (сұрау салуға жауап беру мерзімдерін ұзартуды, көрсетілетін қызметті алушы өткізіп алған мерзімдерді қалпына келтіруді, басқаға беру шартын немесе лицензиялық шартты тіркеуді есептемей) уақытылы ұсынған жағдайда – 12 (он екі) ай ішінде көрсетіледі.
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз түрінде берілетін Тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде тіркелген тауар таңбасына куәлік не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екені және тауар таңбасына берілген куәлікті пошта немесе курьерлік байланыс арқылы жібергені туралы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарламасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз немесе электронды түрдегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызы мөлшерінде заңдық мәні бар әрекеттер жасалған және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды беретін жерде Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Сараптама жүргізу үшін мемлекеттік монополия саласындағы заңнамаға сәйкес белгіленген қосымша ақы алынады. Белгіленген тарифтердің құны мен мөлшері сараптама ұйымының www.kazpatent.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық өтінім портал арқылы берілген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылу мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген.

4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал при условии своевременного предоставления документов, запрашиваемых в процессе проведения экспертизы и подготовки свидетельства на товарный знак, в том числе документов, подтверждающих оплату (без учета сроков продления ответа на запрос, восстановления пропущенных сроков услугополучателем, регистрации договора уступки или лицензионного договора) – в течение 12 (двенадцати) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десяти) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десяти) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство на товарный знак, зарегистрированного в Государственном реестре товарных знаков выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал – уведомление в форме электронного документа удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в «личном кабинете» услугополучателя о готовности результата оказания государственной услуги и направлении свидетельства на товарный знак посредством почтовой или курьерской связи, либо выдача мотивированного ответа на бумажном или электронном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)», размере 100 процентов от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины.
Дополнительно за проведение экспертизы взимается плата, установленная в соответствии с законодательством в сфере государственной монополии. Стоимость и размеры установленных тарифов размещены на интерент-ресурсе экспертной организации www.kazpatent.kz.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) порталың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстары жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы өтінім берілген жағдайда нотариат куәландырған сенімхат;
3) белгіленген мөлшерге сәйкес төлемді растайтын құжаттар;
4) ұжымдық тауар таңбасын өз атына тiркеуге уәкiлеттi ұйымның атауын, бұл таңбаны тiркеу мақсатын, осы таңбаны пайдалануға құқылы субъектiлер тiзбесiн, ұжымдық тауар таңбасымен белгiленетiн тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң тiзбесi мен бiрыңғай сапасын немесе өзге де сипаттамаларын, оны пайдалану шарттарын, оны пайдалануды бақылау тәртiбiн, ұжымдық тауар таңбасы жарғысының ережелерiн бұзғаны үшiн жауаптылықты қамтитын ұжымдық тауар таңбасы жарғысы (ұжымдық тауар таңбасына өтiнiм берiлген жағдайда);
5) көрменiң халықаралық мәртебесiн, оның уақыты мен өткiзу орнын, тауар таңбасы ретiнде мәлiмделген белгiсi бар экспонаттау объектісін көрсете отырып, көрмелiк басымдықты сұратудың заңдылығын растайтын құжат (құжатты әкімшілік немесе көрмені ұйымдастыру комитеті мәлімдейді және көрменің халықаралық мәртебесін растауға тиіс);
порталда:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолымен куәландырылған белгіленген нысандағы өтініш;
2) құжаттың электрондық көшірмесі нысанында патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы өтініш берілген жағдайда нотариат куәландырған сенімхат;
3) ЭҮТШ арқылы белгіленген мөлшерде тиісті төлемнің төленгенін растайтын ақпарат, екінші деңгейдегі банктер арқылы төленген жағдайда, қағаз түріндегі түбіртек құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге қоса тіркеледі;
4) ұжымдық тауар таңбасын өз атына тiркеуге уәкiлеттi ұйымның атауын, бұл таңбаны тiркеу мақсатын, осы таңбаны пайдалануға құқылы субъектiлер тiзбесiн, ұжымдық тауар таңбасымен белгiленетiн тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң тiзбесi мен бiрыңғай сапасын немесе өзге де сипаттамаларын, оны пайдалану шарттарын, оны пайдалануды бақылау тәртiбiн, ұжымдық тауар таңбасы жарғысының ережелерiн бұзғаны үшiн жауаптылықты қамтитын ұжымдық тауар таңбасы жарғысы (ұжымдық тауар таңбасына өтiнiм берiлген жағдайда) құжаттың электрондық көшірмесі нысанында өтінімге қоса тіркеледі.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
3) документы, подтверждающие соответствующую оплату в установленном размере;
4) устав коллективного товарного знака (в случае подачи заявки на коллективный товарный знак), включающий наименование организации, уполномоченный зарегистрировать коллективный товарный знак на свое имя, цель регистрации этого знака, перечень субъектов, имеющих право на пользование этим знаком, перечень и единые качества или иные характеристики товаров и услуг, которые будут обозначаться коллективным товарным знаком, условия его использования, порядок контроля за его использованием, ответственность за нарушение положений устава коллективного товарного знака;
5) документ, подтверждающий правомерность испрашивания выставочного приоритета с указанием международного статуса выставки, времени и места ее проведения, объекта экспонирования с заявляемым в качестве товарного знака обозначением (документ заявляется администрацией или организационным комитетом выставки и должен подтверждать международный статус выставки);
на портал:
1) заявление установленной формы удостоверенной электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя в форме электронной копии документа;
3) информация, подтверждающая соответствующую оплату в установленном размере через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
4) устав коллективного товарного знака (в случае подачи заявки на коллективный товарный знак), включающий наименование организации, уполномоченный зарегистрировать коллективный товарный знак на свое имя, цель регистрации этого знака, перечень субъектов, имеющих право на пользование этим знаком, перечень и единые качества или иные характеристики товаров и услуг, которые будут обозначаться коллективным товарным знаком, условия его использования, порядок контроля за его использованием, ответственность за нарушение положений устава коллективного товарного знака прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;

5) көрменiң халықаралық мәртебесiн, оның уақыты мен өткiзу орнын, тауар таңбасы ретiнде мәлiмделген белгiсi бар экспонаттау объектісін көрсете отырып, көрмелiк басымдықты сұратудың заңдылығын растайтын құжат (құжатты әкімшілік немесе көрмені ұйымдастыру комитеті мәлімдейді және көрменің халықаралық мәртебесін растауға тиіс) құжаттың электрондық көшірмесі нысанында өтінімге қоса тіркеледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) - оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрінеді.
10. Мына:
1) егер мәлімделген тауар таңбалары айырым қабілеті жоқ белгiлерден ғана тұратын;
тауарлардың белгiлi бiр түрiн белгiлеу үшiн жалпыға ортақ қолданысқа енген;
жалпыға ортақ қабылданған символдар мен терминдер болып табылса;
тауарлардың түрiн, сапасын, санын, қасиетiн, мақсатын, құндылығын, сондай-ақ олардың шығарылған немесе өткiзілген орны мен уақытын көрсетсе;
тауарларды немесе көрсетiлетін қызметтердi белгiлеу үшiн пайдаланылатын олармен тiкелей сипаттық және (немесе) қауымдастық байланысқа ие болса;
2) егер мәлімделген тауар таңбалары мемлекеттiк елтаңбаларды, тулар мен эмблемаларды, халықаралық ұйымдардың қысқартылған немесе толық атауларын және олардың елтаңбаларын, тулары мен эмблемаларын, ресми бақылаулық, кепiлдiк және сынамалық таңбаларды, мөрлердi, олимпиадалық символиканы, наградаларды және басқа да айырым белгiлерiн, сондай-ақ араласып кеткен дәрежеге дейiн соларға ұқсас белгiлердi жасаса;

5) документ, подтверждающий правомерность испрашивания выставочного приоритета с указанием международного статуса выставки, времени и места ее проведения, объекта экспонирования с заявляемым в качестве товарного знака обозначением (документ заявляется администрацией или оргкомитетом выставки и должен подтверждать международный статус выставки) – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью соответствующих уполномоченных лиц.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан являются:
1) если заявленные товарные знаки состоят исключительно из обозначений, не обладающих различительной способностью;
вошедших во всеобщее употребление для обозначения товаров определенного вида;
являются общепринятыми символами и терминами;
указывают на вид, качество, количество, свойство, назначение, ценность товаров, а также на место и время их производства или сбыта;
имеют прямую описательную и (или) ассоциативную связь с товарами или услугами, для обозначения которых они используются;
2) если заявленные товарные знаки воспроизводят государственные гербы, флаги и эмблемы, сокращенные или полные наименования международных организаций и их гербы, флаги и эмблемы, официальные контрольные, гарантийные и пробирные клейма, печати, олимпийскую символику, награды и другие знаки отличия, а также обозначения, сходные с ними до степени смешения;

3) егер мәлімделген тауар таңбалары тауарға немесе оның дайындаушысына, оның iшiнде тауар шығарылған жерге қатысты жаңылыстыруға қабілетті географиялық объектiлердiң атауларына қатысты жалған болып табылады немесе жаңылыстыруға қабілетті болса;
4) егер мәлімделген тауар таңбалары тауар нақты шығарылған жерін формальды көрсетеді, бiрақ тауар басқа аумақтан шығарылғаны туралы қате түсiнiк берсе;
5) егер мәлімделген тауар таңбалары минералды суларды, шараптарды немесе күштi спирт ішімдiктерiн сәйкестендіретін географиялық объектілердiң атаулары болып табылатын немесе оларды қамтитын, сол жерден шығарылмаған сондай тауарларды белгiлеу үшiн, сондай-ақ егер аударма пайдаланылса немесе белгiде "түрiнде", "үлгiсiнде", "стилiнде" деген немесе басқа да осындай сөздер қоса жазылса;
6) егер мәлімделген тауар таңбалары өзiнiң мазмұны бойынша қоғамдық мүдделерге, iзгiлiк пен мораль қағидаттарына қайшы келсе;
7) егер мәлімделген тауар таңбалары араласып кеткен дәрежеге дейiн бiрдей немесе ұқсас:
бiртекті тауарлар мен қызметтерге қатысты басқа адамның атына неғұрлым ерте басымдықпен Қазақстан Республикасында тiркелген тауар таңбаларымен ұқсас болса;
тауарлар мен қызметтердiң кез келген түрiне қатысты Қазақстан Республикасында белгiленген тәртiппен жалпыға бiрдей белгiлi деп танылған тауар таңбаларымен ұқсас болса;
бiртекті тауарлар мен қызметтерге (керi қайтарып алынғандарынан басқа) қатысты басқа адамның атына неғұрлым ерте басымдықпен тiркеуге мәлімделген белгiлермен ұқсас болса;
егер тауар таңбасын тіркеу дараландыру үшін тауар шығарылған жердің атауы тіркелген тауарларға қатысты жүзеге асырылса, тауар шығарылған жердiң осы атауын пайдалану құқығы иесiнiң атына тiркелетiн тауар таңбасының қорғалмайтын элементi ретiнде олар енгiзiлуi мүмкiн жағдайларды қоспағанда, кез келген тауарларға қатысты Қазақстан Республикасында қорғалатын тауар шығарылған жер атауларымен ұқсас болса;
8) егер мәлімделген тауар таңбалары олардың неғұрлым ертерек басымдығы болған жағдайда басқа адамдардың атындағы Қазақстан Республикасында қорғалатын өнеркәсiптiк үлгiлермен ұқсас болса;
9) егер мәлімделген тауар таңбалары өтiнiм берiлген күнге авторлық құқықтарды бұзушылықпен Қазақстан Республикасында белгiлi әдебиет, ғылым және өнер туындыларының, белгiлi өнер туындылары мен олардың фрагменттерiнің атауларын қамтыса;
10) егер мәлімделген тауар таңбалары осы адамдардың, олардың мұрагерлерiнiң немесе құқық мирасқорларының жеке мүлiктiк емес құқықтарын бұза отырып, олардың тектерiн, есiмдерiн, бүркеншiк аттарын және солардан таралатын есiмдердi, портреттерi мен факсимилелерiн қамтыса, сондай-ақ, егер бұл белгiлер Қазақстан Республикасы тарихы мен мәдениетiнiң игiлiгi болғанда, тиiстi құзыреттi органның рұқсатынсыз тіркелмесе, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі болып табылады.

3) если заявленные товарные знаки являются ложными или способными ввести в заблуждение относительно товара или его изготовителя, в том числе наименований географических объектов, способных ввести в заблуждение относительно места производства товара;
4) если заявленные товарные знаки формально указывают на истинное место производства товара, но дающих ошибочное представление о том, что товар происходит с другой территории;
5) если заявленные товарные знаки представляют собой или содержат наименования географических объектов, идентифицирующие минеральные воды, вина или крепкие спиртные напитки, для обозначения таких товаров, не происходящих из данного места, а также, если используется перевод или обозначение сопровождается такими выражениями как "вида", "типа", "в стиле" или другими подобными;
6) если заявленные товарные знаки противоречат по своему содержанию общественным интересам, принципам гуманности и морали;
7) если заявленные товарные знаки тождественные или сходные до степени их смешения;
с товарными знаками, зарегистрированными в Республике Казахстан с более ранним приоритетом на имя другого лица в отношении однородных товаров и услуг;
с признанными в установленном порядке общеизвестными в Республике Казахстан товарными знаками в отношении любых видов товаров и услуг;
с обозначениями, заявленными на регистрацию с более ранним приоритетом на имя другого лица в отношении однородных товаров и услуг (кроме отозванных);
с наименованиями мест происхождения товаров, охраняемыми в Республике Казахстан в отношении любых товаров, кроме случаев, когда они могут быть включены в качестве неохраняемого элемента товарного знака, регистрируемого на имя владельца права пользования данным наименованием места происхождения товара, если регистрация товарного знака осуществляется в отношении тех же товаров, для индивидуализации которых зарегистрировано наименование места происхождения товара;
8) если заявленные товарные знаки воспроизводят промышленные образцы, охраняемые в Республике Казахстан, на имя других лиц при условии их более раннего приоритета;
9) если заявленные товарные знаки содержат названия известных в Республике Казахстан на дату подачи заявки произведений литературы, науки и искусства, известные произведения искусства и их фрагменты в нарушение авторских прав;
10) если заявленные товарные знаки содержат фамилии, имена, псевдонимы и производные от них, портреты и факсимиле в нарушение личных неимущественных прав этих лиц, их наследников или правопреемников, а также, если эти обозначения являются достоянием истории и культуры Республики Казахстан – без разрешения соответствующего компетентного органа.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.intellkaz.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болса, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Тауар таңбасына куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк
деректемелері
Бенефициар – ҚР Қаржы министрлігінің СК Астана қаласы бойынша
Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – «ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық
комитеті» ММ
КБЕ - 11
Бюджеттік сыныптама коды (БСК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтеріне ақы төлеуге қажетті банк
деректемелері
Қабылдаушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК
Мекенжайы
010000, Астана қ., Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, 18 В кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
«Нұрбанк» АҚ
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
«Тауар таңбасына куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
ҰЗМИ РМК толтырылады
Түскен күні
Берілген күні
Өтінім N
Тауар таңбасын тіркеуге арналған
ӨТІНІМ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына
010000‚ Астана қ.‚ Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, № 18 В кіреберіс
Қазақстан Республикасында тауар таңбасы (қызмет көрсету белгісі) ретінде көрсетілген белгінің тіркелу сұратылады.
Ұжымдық тауар таңбасы
Ұйымдастырушылық-құқықтық нысанын көрсетумен өтінім берушінің толық атауы (немесе егер өтінім беруші жеке тұлға болса, аты, тегі, әкесінің аты (бар болса).
ДЗМҰ st.3 стандарты бойынша елдің коды (егер орнатылған болса)
Заңды тұлғаны немесе дара кәсіпкерді (ҚР өтінім берушілері үшін)
мемлекеттік тіркеу туралы мәлімет
______________________________________________________________________________________
Өтінім берушінің мекенжайы**, телефон, мобильдік телефон, телефакс, E-mail
______________________________________________________________________________________
Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл
______________________________________________________________________________________
Хат-хабар алмасу мекенжайы, (адресатты көрсете отырып толық пошта мекенжай) телефон,
мобильдік телефон, телефакс, E-mail
Бұрын берілген өтінім (өтінімдер) бойынша конвенциялық басымдылық сұратылады
Бірінші өтінім нөмірі
Сұратылған басымдылық күні
ST.3 бойынша берілген елдің коды
Көрмелік басымдылық сұратылады
Ашық көрсетілімнің басталу күні
Мәлімделетін белгі:
Стандартты қаріптік орындаудағы тауар таңбасы
Транслитерация
Аударма
Көлемді тауар таңбасы
Түсті белгідегі тауар таңбасы
Түстерді көрсету:
* Қазақстан Республикасының өтінім берушілері үшін қазақ және/немесе орыс тілдерінде толтырылады;
** Шетелдік өтінім берушілері үшін транслитерация орыс тілінде толтырылады; шетелдік өтінім берушілері үшін латын әрпімен толтырылады                қажеттісін белгілеу
ТҚХК сыныптары бойынша топтастырылған тауар таңбаларын қорғау сұратылатын тауарлар мен қызметтер
Мәлімделген белгі Қазақстанда ертерек тіркелген. Тіркеу № ____________________________
______________________________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
Дара кәсіпкердің Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжат
Мәлімделетін белгінің бейнесі: ақ-қара саны _____, түрлі-түсті саны _____
Белгі сипаттамасы
Тауар/қызмет тізбесі (егер ол бланкке сыймай қалса)
Өтінім берушілер тізбесі (егер олар бірнешеу болса)
Төлем туралы құжат: есеп/төлем тапсырысы № ________________
Сенімхат
Бұрын берілген өтінім(дер)нің куәландырылған көшірмесі
Бұрын берілген өтінім аудармасының көшірмесі
Ұжымдық белгі туралы келісім
Басқа құжаттар (көрсету), соның ішінде белгіленгендер _____________
Барлығы __________________ бет
Қоса берілетін құжаттар тізбесі
______________________________________________________________________________________
Мәлімделетін белгіні тіркеуге беру басқа тұлғалардың зияткерлік меншік құқығын бұзбайтындығын растаймын
Қолы
Лауазымы (Т.А.Ә. (бар болса)
МО
Күні
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы                                                       Күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Тауар шығарылған жердің атауына куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.intellkaz.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства
на товарный знак»
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Налоговое управление по Есильскому району Налогового Департамента по г. Астана НК МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – ГУ «Комитет казначейства Министерства финансов РК» КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
010000, г. Астана, Левобережье, Дом Министерств, ул. Орынбор, д.8, подъезд 18 В
БИН:
020940003199
Наименование банка:
АО «Нурбанк»
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства
на товарный знак»
заполняется РГП НИИС
Дата поступления
Дата подачи
N заявки
Заявка
на регистрацию товарного
знака
В Республиканское государственное предприятие
«Национальный институт интеллектуальной
собственности»
Комитета по правам интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции Республики Казахстан
010000‚ г. Астана‚ Левобережье, Дом Министерств,
ул. Орынбор, д. 8,
подъезд № 18 В
Настоящим испрашивается регистрация представленного обозначения в качестве товарного знака (знака обслуживания) в Республике Казахстан.
Коллективный
товарный знак
Полное наименование заявителя с указанием
организационно-правовой формы (или фамилия, имя,
отчество (при наличии), если заявитель -
физическое лицо)*.
Код страны по
стандарту
ВОИС st. 3
(если он установлен)
_______________
_______________
_________________________________
_________________________________
Сведения о государственной регистрации юридического лица
или индивидуального предпринимателя (для заявителей Республики Казахстан)
________________________________________________________________________________
Адрес заявителя**, телефон‚ мобильный телефон, телефакс, E-mail
_______________________________________________________________________
Патентный поверенный или иной представитель
_________________________________________________________________________________
Адрес для переписки, (полный почтовый адрес с указанием адресата),
телефон‚ мобильный телефон, телефакс, E-mail
_________________________________________________________________________________
Испрашивается конвенционный приоритет по ранее поданной заявке (заявкам)
Номер первой заявки
Дата испрашиваемого
приоритета
Код страны
подачи по ST. 3
Испрашивается выставочный приоритет
Дата начала открытого
показа
Заявляемое обозначение:
Товарный знак в
стандартном
шрифтовом
исполнении
Транслитерация
Перевод
Товарный знак
объемный
Товарный знак в
цветовом
исполнении
Указание цветов: красный
*Наименование заполняется на казахском и/или русском языках для заявителей Республики Казахстан;
**транслитерация заполняется на русском языке для иностранных заявителей
нужное отметить
Товары и услуги, для которых испрашивается охрана товарного знака, сгруппированные по классам МКТУ
Заявляемое обозначение имеет более раннюю регистрацию в Казахстане. № регистрации _____________
_____________________________________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:
Документ, подтверждающий гос. регистрацию индивидуального
предпринимателя в Республике Казахстан
Изображения заявляемого обозначения: черно-белые в количестве
______, цветные в количестве ______
Описание обозначения
Перечень товаров/услуг (если он не поместился на бланке)
Перечень заявителей (если их несколько)
Документ об оплате: cчет/ платежное поручение № ______ от ________
Доверенность
Заверенная копия ранее поданной заявки(-ок)
Перевод копии ранее поданной заявки
Соглашение о коллективном знаке
Другие документы (указать)‚ в т.ч. отмеченные в п._______
Всего листов ___________________________
__
Перечень прилагаемых документов отметить
_______________
__________________________________________________________________________
Настоящим подтверждаю‚ что подача на регистрацию заявляемого обозначения не
нарушает права интеллектуальной собственности других лиц
Подпись
Должность (ФИО (при наличии))
МП
Дата
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан согласен.
Подпись                                    Дата
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Выдача свидетельства на наименование места происхождения
товара»

1. Жалпы ережелер
1. «Тауар шығарылған жердің атауына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы), оның ішінде «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгіну кезінде тауар шығарылған жердің атауына куәліктің сараптамасын жүргізу және дайындық процесінде сұратылатын құжаттарды, оның ішінде төлемді растайтын құжаттарды (сұрау салуға жауап беру мерзімдерін ұзартуды, көрсетілетін қызметті алушының өткізіп алынған мерзімін қалпына келтіруді, өзгеге беру шартын немесе лицензиялық шарттың тіркелуін ескерместен) уақтылы ұсынған кезден бастап – 9 (тоғыз) ай ішінде.
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат берілген ең ұзақ күту уақыты – 10 (он) минут.
3) рұқсат берілген ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште берілетін Тауарлар шығарылған жердің атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркелген тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығына куәлік не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екені және тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығына куәлікті почта немесе курьерлік байланыс арқылы жібергені туралы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарламасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз немесе электрондық түрдегі дәлелді жауап.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства на наименование места происхождения товара» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал при условии своевременного предоставления документов, запрашиваемых в процессе проведения экспертизы и подготовки свидетельства на наименование мест происхождения товаров, в том числе документов, подтверждающих оплату (без учета сроков продления ответа на запрос, восстановления пропущенных сроков услугополучателем, регистрации договора уступки или лицензионного договора) – в течение 9 (девяти) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство на право пользования наименованием места происхождения товара, зарегистрированного в Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал – уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в «личном кабинете» услугополучателя о готовности результата оказания государственной услуги и направлении свидетельства на право пользования наименованием места происхождения товара посредством почтовой или курьерской связи, либо выдача мотивированного ответа на бумажном или электронном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызы мөлшерінде заңдық мәні бар әрекеттер жасалған және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды беретін жерде Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Сараптама жүргізу үшін мемлекеттік монополия саласындағы заңнамаға сәйкес белгіленген ақы қосымша алынады. Белгіленген тарифтердің құны мен мөлшері сараптама ұйымының www.kazpatent.kz интернет-ресурсында орналасқан.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық портал арқылы өтінім берілген жағдайда, төлемақы «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеуге қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) Қазақстан Республикасының көрсетілетін қызметті алушылары үшін:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген географиялық объектіде орналасқаны және ерекше қасиеттері осы географиялық объектіге тән табиғат жағдайларына және (немесе) адами факторларына байланысты тауарды шығаратыны туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы;
осы географиялық объектіде өндірушінің және оның өндірісінің нақты орналасқан жері туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы;
шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тауардың шығарылған жерінің мәлімделген атауына құқығын растайтын құжат (түпнұсқа немесе куәландырылған көшірме түріндегі тауардың шығарылған елінің құзыретті органы берген шығарылған елдегі объектіні тіркеу туралы куәлік (сертификат);

7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)», размере 100 процентов от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины.
Дополнительно за проведение экспертизы взимается плата, установленная в соответствии с законодательством в сфере государственной монополии. Стоимость и размеры установленных тарифов размещены на интерент-ресурсе экспертной организации www.kazpatent.kz.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для услугополучателей Республики Казахстан:
заключение местного исполнительного органа о том, что услугополучатель находится в указанном географическом объекте и производит товар, особые свойства которого связаны с характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) человеческими факторами;
заключение местного исполнительного органа о действительном место нахождения производителя и его производства в данном географическом объекте;
для иностранного услугополучателя:
документ, подтверждающий право услугополучателя на заявленное наименование места происхождения товара (свидетельство (сертификат) о регистрации объекта в стране происхождения, выданное компетентным органом страны происхождения товара, в подлиннике или в виде заверенной копии);

3) өкіл арқылы іс жүргізілген жағдайда нотариат куәландырған сенімхат;
4) сараптама ұйымы көрсеткен қызметке төлемнің төленгенін растайтын құжаттарды ұсынады;
порталға өтініш берген кезде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, белгіленген нысандағы өтініші;
2) Қазақстан Республикасының көрсетілетін қызметті алушылары үшін:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген географиялық объектіде орналасқаны және ерекше қасиеттері осы географиялық объектіге тән табиғат жағдайларына және (немесе) адами факторларына байланысты тауарды шығаратыны туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге қоса тіркеледі;
осы географиялық объектіде өндірушінің және оның өндірісінің нақты орналасқан жері туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге қоса тіркеледі;
шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тауардың шығарылған жерінің мәлімделген атауына құқығын растайтын құжат (түпнұсқа немесе куәландырылған көшірме түріндегі тауардың шығарылған елінің құзыретті органы берген шығарылған елдегі объектіні тіркеу туралы куәлік (сертификат) – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі;
3) құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінім патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілген жағдайда нотариат куәландырған сенімхат;
4) ЭҮТШ арқылы белгіленген мөлшерде тиісті төлемді растайтын ақпарат, төлем екінші деңгейдегі банктер арқылы төленген жағдайда, қағаз жеткізгіштегі түбіртек құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге қоса тіркеледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

3) нотариально заверенная доверенность, в случае ведения делопроизводства через представителя;
4) документы, подтверждающие оплату услуг экспертной организации;
на портал:
1) заявление установленной формы удостоверенной электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для услугополучателей Республики Казахстан:
заключение местного исполнительного органа о том, что услугополучатель находится в указанном географическом объекте и производит товар, особые свойства которого связаны с характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) человеческими факторами – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
заключение местного исполнительного органа о действительном место нахождения производителя и его производства в данном географическом объекте – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
для иностранного услугополучателя:
документ, подтверждающий право услугополучателя на заявленное наименование места происхождения товара (свидетельство (сертификат) о регистрации объекта в стране происхождения, выданное компетентным органом страны происхождения товара, в подлиннике или в виде заверенной копии) – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
3) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя в форме электронной копии документа;
4) информация подтверждающая соответствующую оплату в установленном размере через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе – прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.intellkaz.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болса, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Тауар шығарылған жердің атауына
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк
деректемелері
Бенефициар – ҚР Қаржы министрлігінің СК Астана қаласы бойынша
Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – «ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық
комитеті» ММ
КБЕ - 11
Бюджеттік сыныптама коды (БТК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтеріне ақы төлеуге қажетті банк
деректемелері
Қабылдаушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК
Мекенжайы
010000, Астана қ., Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, 18 В кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
«Нұрбанк» АҚ
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
«Тауар шығарылған жердің атауына
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(ҰЗМИ РМК толтырылады)
Түскен күні
(210) Өтінім №
(220) Берілген күні
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Зияткерлік меншік құқығы комитеті "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
Қазақстан Республикасы, 010000 Астана қ., Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, № 18 В кіреберіс
Тауар шығарылған жердің атауын пайдалану
құқығын тіркеуге және/немесе оны беруге
ӨТІНІШІ
Төмендегі құжаттарды ұсына отырып, өтінімге көрсетілген белгіні тауар шығарылған жердің атауы ретінде тіркеуді және онымен пайдалану құқығын беруін сұраймын.
(731) Өтінім беруші:
ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша елдің коды
(ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, заңды тұлғаның толық атауы,
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтері немесе, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Өтінім берушінің толық мекенжайы:
Телефон:
Ұялы телефон:                                               Факс:
(750) Хат-хабар алмасу мекенжайы: (толық пошталық мекенжайы, аты немесе адресаттың атауы)
Телефон:
Ұялы телефон:                                               Факс:
(740) Патенттік сенім білдірілген өкіл (Т.А.Ә. (бар болса) тіркеу нөмірі)
және өтінім берушінің өзге өкілі
(540) Мәлімделген белгі (бас әріптермен басып шығару)
Тауардың түрі немесе нақты тауар
Тауардың ерекше белгілерін суреттеу
Тауар шығарылған (өндірілген) жердің орны (географиялық
объектінің шекараларын көрсету)
_____________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар тізбесі
1 данадағы парақтар саны
Даналар
саны
өтінімді беру үшін төлемнің төленгені туралы құжат
құзыретті органның қорытындысы
өтінімге қоса берілетін құжаттардың орыс тіліне аудармасы
өкілдің уәкілеттігін куәландыратын сенімхат
өзге де құжат (көрсету)
Қолы
Өтінім берушінің (егер өтінім беруші заңды тұлға болып табылса, мөрмен куәландырылады) немесе патенттік сенім білдірілген өкілінің қолы және күні:
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы                                                       Күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Өнеркәсiптiк үлгiге патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.intellkaz.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства на наименование
места происхождения товара»
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Налоговое управление по Есильскому району Налогового Департамента по г. Астана НК МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – ГУ «Комитет казначейства Министерства финансов РК» КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
010000, г. Астана, Левобережье, Дом Министерств, ул. Орынбор, д.8, подъезд 18 В
БИН:
020940003199
Наименование банка:
АО «Нурбанк»
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства на наименование
места происхождения товара»
(заполняется РГП НИИС)
Дата поступления
(210) № заявки
(220) Дата подачи
В РГП «Национальный институт интеллектуальной
собственности»
Комитета по правам интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции Республики Казахстан
Республика Казахстан, 010000, г. Астана,
Левобережье, Дом министерств, ул. Орынбор,
д. 8, подъезд № 18 В
Заявление
на регистрацию и/или предоставление права пользования
наименованием места происхождения товара
Представляя указанные ниже документы, прошу зарегистрировать указанное в заявке
обозначение в качестве наименования места происхождения товара и предоставить право
пользования им
(731) Заявитель:
Код страны
по стандарту
ВОИС ST. 3
(Полное наименование юридического лица с указанием организационно-правовой формы,
сведения о государственной регистрации или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
Полный адрес заявителя
Факс:
Телефон:
Мобильный телефон:
(750) Адрес для переписки (полный почтовый адрес, имя или наименование адресата)
Телефон:
Факс:
Мобильный телефон:
(740) Патентный поверенный (Ф.И.О. (при наличии), регистрационный номер)
или иной представитель заявителя
(540) Заявленное обозначение (печатать заглавными буквами)
Вид товара или конкретный товар
Описание особых свойств товара
Место происхождения (производства) товара (с указанием границ географического объекта)
Перечень прилагаемых документов
Кол-во листов в 1 экз.
Кол-во экз.
документ об оплате за подачу заявки
заключение компетентного органа
перевод на русский язык документов, прилагаемых
к заявке
доверенность, удостоверяющая полномочия
представителя
иной документ (указать)
Подпись
Подпись заявителя (заверенная печатью, если заявитель является юридическим лицом) или
патентного поверенного и дата
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан согласен.
Подпись                                    Дата
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Выдача патента на промышленный образец»

1. Жалпы ережелер
1. «Өнеркәсiптiк үлгiге патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы) арқылы, оның ішінде «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгіну кезінде өнеркәсіптік үлгіге патенттің сараптамасын жүргізу және дайындық процесінде сұратылатын құжаттарды уақтылы, оның ішінде төлемді растайтын құжаттарды (сауалға жауапты ұзарту мерзімін, көрсетілетін қызметті алушының өткізіп алған мерзімін қайта қалпына келтіру, өзгеге беру шартын немесе лицензиялық шарттың тіркелуін ескерместен) ұсынған кезден бастап – 12 (он екі) ай өткеннен кейін;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште берілетін Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттiк тiзiлiмiнде тiркелген өнеркәсіптік үлгіге патент не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екені және өнеркәсіптік үлгіге патентті почта немесе курьерлік байланыс арқылы жібергені туралы көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарламасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық түрдегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызы мөлшерінде заңдық мәні бар әрекеттер жасалған және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды беретін жерде Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Сараптама жүргізгені үшін қосымша мемлекеттік монополия саласындағы заңнамаға сәйкес белгіленген ақы алынады. Белгіленген тарифтердің құны мен мөлшері сараптама ұйымының www.kazpatent.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық портал арқылы өтінім берілген жағдайда, төлемақы «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеуге қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача патента на промышленный образец» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал при условии своевременного предоставления документов, запрашиваемых в процессе проведения экспертизы и подготовки патента на промышленный образец, в том числе документов, подтверждающих оплату (без учета сроков продления ответа на запрос, восстановления пропущенных сроков услугополучателем, регистрации договора уступки или лицензионного договора) – по истечении 12 (двенадцати) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десяти) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десяти) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – патент на промышленный образец, зарегистрированного в Государственном реестре промышленных образцов выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал – уведомление о готовности результата оказания государственной услуги и направлении патента на промышленный образец посредством почтовой или курьерской связи в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в «личном кабинете» услугополучателя, либо выдача мотивированного ответа в электронном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)», размере 100 процентов от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины.
Дополнительно за проведение экспертизы взимается плата, установленная в соответствии с законодательством в сфере государственной монополии. Стоимость и размеры установленных тарифов размещены на интерент-ресурсе экспертной организации www.kazpatent.kz.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) мәлiмделген үлгi (үлгiлер) туралы толық егжей-тегжейлi түсiнiк беретiн бұйымның (бұйымдардың) немесе макеттiң кескiнi бейнеленген қайта жасауға жарамды жиынтығы;
3) өнеркәсiп үлгiсiнiң елеулi белгiлерiнiң тiзбесiн қамтитын сипаттамасы;
4) өкiл немесе патенттік сенім білдірілген өкіл арқылы iс жүргiзген жағдайда, нотариат куәландырған сенімхат;
5) белгiленген мөлшерде өтінім беруге тиісті төлемнің төленгенiн растайтын құжат;
6) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының мүгедектігі, мүгедектік туралы, орта білім беру мектебі, кәсіптік-техникалық училищелер, техникалық орта оқу орындары оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерінің анықтамалары).
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған белгіленген нысандағы өтініші;
2) мәлiмделген үлгi (үлгiлер) туралы толық егжей-тегжейлi түсiнiк беретiн бұйымның (бұйымдардың) немесе макеттiң кескiнi бейнеленген қайта жасауға жарамды жиынтығы – құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі;
3) оның елеулi белгiлерiнiң тiзбесiн қамтитын өнеркәсiптiк үлгiсінiң еркін нысандағы сипаттамасы құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі;
4) өкiл немесе патенттік сенім білдірілген өкіл арқылы iс жүргiзген жағдайда, құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы нотариат куәландырған сенімхат;
5) ЭҮТШ арқылы белгіленген мөлшерде төлем төленгенiн растайтын ақпарат екінші деңгейдегі банктер арқылы төленген жағдайда, қағаз жеткізгіштегі түбіртек – құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі;
6) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының мүгедектігі, мүгедектік туралы орта білім беру мектебі, кәсіптік-техникалық училищелер, орта техникалық оқу орындары оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерінің анықтамалары) – құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) - оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету үшін сауалдың қабылданғаны туралы мәртебесі бейнеленеді.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) комплект пригодных для репродуцирования изображений изделия (изделий) или макета, дающих полное детальное представление о заявляемом образце (образцах);
3) описание промышленного образца, включающее перечень его существенных признаков;
4) нотариально заверенная доверенность, в случае ведения делопроизводства через представителя или патентного поверенного;
5) документы, подтверждающие оплату подачи заявки в установленном размере;
6) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты за подачу заявки (справка об инвалидности Великой Отечественной войны, инвалидности, учащего общеобразовательной школы, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений);
на портал:
1) заявление установленной формы удостоверенной электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) комплект пригодных для репродуцирования изображений изделия (изделий) или макета, дающих полное детальное представление о заявляемом образце (образцах) – прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
3) описание в произвольной форме промышленного образца, включающее перечень его существенных признаков – прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
4) нотариально заверенная доверенность, в случае ведения делопроизводства через представителя или патентного поверенного в форме электронной копии документа;
5) информацию подтверждающие оплату в установленном размере через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
6) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты за подачу заявки (справка об инвалидности Великой Отечественной войны, инвалидности, учащего общеобразовательной школы, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений) – прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.intellkaz.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болса, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Өнеркәсіптік үлгіге патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк
деректемелері
Бенефициар – ҚР Қаржы министрлігінің СК Астана қаласы бойынша
Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – «ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық
комитеті» ММ
КБЕ - 11
Бюджеттік сыныптама коды (БТК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтерін төлеуге қажетті банк
деректемелері
Қабылдаушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК
Мекенжайы
010000, Астана қ., Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, 18 В кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
«Нұрбанк» АҚ
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
«Өнеркәсіптік үлгіге патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Кіріс нөмірі №
Түскен күні
(21) Тіркеу №
(22) Берілген күні
Басымдығы
Өнеркәсіптік үлгіге Қазақстан
Республикасының патентін беру туралы
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК-ға
010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй,, № 18 В кіреберіс,
Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өтінім берушінің (берушілердің) атына Қазақстан Республикасының патентін беруді сұраймын (сұраймыз).
(71) Өтінім беруші (берушілер)
(Толық аты (Т.А.Ә. (бар болса) немесе атауы және тұрғылықты жері немесе орналасқан жері көрсетіледі.
Өтінім иелері – авторлардың тұрғылықты мекенжайы туралы деректер 97 коды бар бағанда көрсетіледі)
ДЗМҰ ST.3
стандарты бойынша
елдің коды
(егер белгілі болса)
ҰЗМИ -ға өтінім берілген күннен ертерек басымдық сұралған кезде ғана толтырылады.
Өнеркәсіптік үлгінің басымдығын:
Париж конвенциясына қатысушы мемлекетке бірінші өтінім (өтінімдер) берілген (Заңның 20-б. 2-т.)
Заңның 20-б. 4-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бұдан бұрын өтінім берілген
Заңның 20-б. 4-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бастапқы берілген
(өтінім нөмірі _______________, берген күні _________________)
бұдан бұрын берілген өтінімдерге қосымша материалдардың түскен (Заңның 20-б. 3-т.) күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз).
Бірінші, бұдан бұрын берілген, бастапқы өтінімнің №
басымдық сұралған күн
(33) ST.3 бойынша берген
елдің коды (конвенциялық
басымдық сұралған кезде)
(54) Өнеркәсіптік үлгінің атауы
Заңның 9-б. 4-т. талаптары сақталған
(98) Хат-хабар алмасуға арналған мекенжай (толық пошталық мекенжайы және адресаттың аты-жөні)
Телефон:                      Ұялы телефон:                      Факс:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (толық атауы (Т.А.Ә. (бар болса), тіркеу нөмірі, мекенжайы) немесе өтінім берушінің (берушілердің) өкілі (толық аты немесе атауы, мекенжайы)
Қоса берілетін құжаттар тізбесі
1 данадағы парақ саны
Дана саны
Өтінім беруге және патент алуға құқықтың туындау негізі (құжатты ұсынусыз):
Заңның 10-б. 2-т. талаптары сақталған және өтінім иесі жұмыс беруші болып табылады
жұмыс берушінің немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды беруі
автордың немесе оның құқықтық мирасқорының құқықты қайта беруі
мұрагерлік құқығы
өтінімге қосымша
өнеркәсіптік үлгінің сипаттамасы
бұйым кескіндемесінің жиынтығы
сызба(лар) және өзге де материалдар
өтінімді беруге ақы төлегені
туралы құжат
төлем мөлшерін азайтуға негіздің бар-жоғын растайтын құжат
бірінші өтінімнің (өтінімдердің) көшірмесі (конвенциялық басымдық сұралған кезде)
(ҰЗМИ мөртаңбасының орны)
өтінімнің шет тіліндегі құжаттары
патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе өкілдің уәкілеттілігін растайтын сенімхат
басқа да құжат (көрсетілсін)
(72) Автор(лары)
(толық аты (Т.А.Ә. (бар болса)
(97) Елдің атауы және егер ол белгілі болса, ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша оның кодын қоса алғанда, тұрғылықты жерінің толық пошталық мекенжайы
Патентті алу құқығын қайтадан берген автор(лар) - өтінім беруші(лер) және/немесе автор(лар) қол(дар)ы
Мен (біз) ______________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
патент беру туралы мәліметтерді жариялау кезінде мені (бізді) автор(лар)ы ретінде көрсетпеуді сұраймын(мыз).
Автор(лар) қол(дар)ы:
Қолы
Автор(лар) болып табылмайтын өтінім иесінің (иелерінің) қолы (қолдары) (заңды тұлғаның атынан қол қойған кезде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы                                                       Күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Пайдалы модельге патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.intellkaz.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача патента на
промышленный образец»
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Налоговое управление по Есильскому району Налогового Департамента по г. Астана НК МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – ГУ «Комитет казначейства Министерства финансов РК» КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
010000, г. Астана, Левобережье, Дом Министерств, ул. Орынбор, д.8, подъезд 18 В
БИН:
020940003199
Наименование банка:
АО «Нурбанк»
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача патента на
промышленный образец»
Входящий номер
______________
Дата поступления
(21) Регистрационный №
(22) Дата подачи
приоритет
Заявление
о выдаче патента
Республики Казахстан
на промышленный образец
В РГП «Национальный
институт интеллектуальной
собственности»
Комитета по правам
интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Республика
Казахстан, 010000
г. Астана, Левобережье,
Дом Министерств,
ул. Орынбор, д. 8, подъезд
18В
Предоставляя указанные ниже документы, прошу (просим) выдать патент
Республики Казахстан на имя заявителя(ей)
(71) Заявитель(и):
(указывается полное имя (ФИО (при наличии)) или наименование и местожительство или местонахождение.
Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе с кодом 97)
Код страны
по стандарту
ВОИС ST. 3
(если он
установлен)
Заполняется только при испрашивании приоритета по дате, более ранней, чем дата подачи
заявки в НИИС
Прошу (просим) установить приоритет промышленного образца по дате:
подачи первой(ых) заявки(ок) в государстве-участнике Парижской конвенции
(п. 2 ст. 20 Закона)
подачи более ранней заявки в НИИС в соответствии с п. 4 ст. 20 Закона
подачи первоначальной заявки в НИИС в соответствии с п. 5 ст. 20 Закона
(номер заявки _________________, дата подачи _________________)
поступления дополнительных материалов к более ранней заявке (п. 3 ст. 20 Закона)
№ первой, более ранней,
первоначальной заявки
Дата испрашиваемого
приоритета
(33) Код страны подачи по
ST. 3 (при испрашивании
конвенционного
приоритета)
(54) Название промышленного образца
Соблюдены требования п. 4 ст. 9 Закона
(98) Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон:
Мобильный телефон
Факс:
(74) Патентный поверенный (полное имя (ФИО (при наличии)), регистрационный номер,
адрес) или представитель заявителя(ей) (полное имя или наименование, адрес)
Перечень прилагаемых
документов
Кол-во л.
в 1 экз.
Кол-во
экз.
Основание для
возникновения права на
подачу заявки и получение
патента (без
представления документа):
приложение к заявлению
описание промышленного образца
заявитель является
работодателем и
соблюдены условия п.
2 ст. 10 Закона
комплект изображений изделия
чертеж(и) и иные материалы
переуступка права
работодателем или
его правопреемником
документ об оплате подачи заявки
переуступка права
автором или его
правопреемником
документ, подтверждающий наличие
оснований для уменьшения размера
оплаты
право наследования
(место для штампа НИИС)
копия(и) первой(ых) заявки(ок)
(при испрашивании конвенционного
приоритета)
документы заявки на иностранном
языке
доверенность, удостоверяющая
полномочия патентного поверенного
или представителя
другой документ (указать)
(72) Автор(ы)
(указывается полное
имя (ФИО (при
наличии))
(97) Полный почтовый адрес
местожительства, включая
наименование страны и ее
код по стандарту ВОИС ST. 3,
если он установлен
Подпись(и)
автора(ов)-заявителя(ей)
и/или автора(ов),
уступившего(их) право на
получение патента
Я (мы) ______________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора(ов) при публикации сведений о выдаче патента
Подпись(и) автора(ов):
Подпись
подпись(и) заявителя(ей), не являющегося(ихся) автором(ами), дата подписания (при
подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью)
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан согласен.
Подпись                                    Дата
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Выдача патента на полезную модель»

1. Жалпы ережелер
1. «Пайдалы модельге патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы) арқылы, оның ішінде «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгіну кезінде пайдалы модельге патенттің сараптамасын жүргізу және дайындық процесінде сұратылатын құжаттарды уақтылы, оның ішінде төлемді растайтын құжаттарды (сұрауға жауапты ұзарту мерзімін, көрсетілетін қызметті берушінің өткізіп алған мерзімін қайта қалпына келтіру, өзгеге беру шартын немесе лицензиялық шарттың тіркелуін ескерместен) ұсынған кезден бастап – 12 (он екі) ай өткеннен кейін;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште берілетін Пайдалы модельдердің мемлекеттiк тiзiлiмiнде тiркелген пайдалы модельге патент не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екені және пайдалы модельге патентті пошта немесе курьерлік байланыс арқылы жібергені туралы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарламасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық түрдегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызы мөлшерінде заңдық мәні бар әрекеттер жасалған және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды беретін жерде Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Сараптама жүргізгені үшін қосымша мемлекеттік монополия саласындағы заңнамаға сәйкес белгіленген ақы алынады. Белгіленген тарифтердің құны мен мөлшері сараптама ұйымының www.kazpatent.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық портал арқылы өтінім берілген жағдайда, төлемақы «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеуге қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача патента на полезную модель» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал при условии своевременного предоставления документов, запрашиваемых в процессе проведения экспертизы и подготовки патента на полезную модель, в том числе документов, подтверждающих оплату (без учета сроков продления ответа на запрос, восстановления пропущенных сроков услугодателем, регистрации договора уступки или лицензионного договора) – по истечении 12 (двенадцати) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – патент на полезную модель, зарегистрированный в Государственном реестре полезных моделей, выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал – уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в «личном кабинете» услугополучателя о готовности результата оказания государственной услуги и направлении патента на полезную модель, посредством почтовой или курьерской связи, либо выдача мотивированного ответа в электронном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)», размере 100 процентов от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины.
Дополнительно за проведение экспертизы взимается плата, установленная в соответствии с законодательством в сфере государственной монополии. Стоимость и размеры установленных тарифов размещены на интерент-ресурсе экспертной организации www.kazpatent.kz.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілген жағдайда, нотариат куәландырған сенімхат;
3) белгiленген мөлшерде тиісті төлем төленгенiн растайтын құжат;
4) тиiстi бiлiм саласындағы маман жүзеге асыру үшiн оны толық, жеткiлiктi ашып көрсететін пайдалы модельдің сипаттамасы;
5) объектiні айқындайтын және оның мәнiн бiлдiретiн пайдалы модельдің формуласы;
6) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының мүгедектігі, мүгедектік туралы, орта білім беру мектебі, кәсіптік-техникалық училищелер, техникалық орта оқу орындары оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерінің анықтамалары).
7) сызбалар;
8) реферат.
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған белгіленген нысандағы өтініші;
2) құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілген жағдайда, нотариат куәландырған сенімхат;
3) ЭҮТШ арқылы белгіленген мөлшерде тиісті төлемнің төленгенін растайтын ақпарат, төлем екінші деңгейдегі банктер арқылы төленген жағдайда, қағаз жеткізгіштегі түбіртек құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі;
4) тиісті білім саласындағы маман жүзеге асыру үшін оны толық, жеткілікті ашып көрсететін пайдалы модельдің еркін нысандағы сипаттамасы құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі;
5) объектіні айқындайтын және оның мәнін білдіретін пайдалы модельдің формуласы құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі;
6) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының мүгедектігі, мүгедектік туралы, орта білім беру мектебі, кәсіптік-техникалық училищелер, техникалық орта оқу орындары оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерінің анықтамалары) – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
3) документы, подтверждающие соответствующие оплаты в установленном размере;
4) описание полезной модели, раскрывающее его с полнотой, достаточной для осуществления специалистом в соответствующей области знаний;
5) формулу полезной модели, определяющую объект и выражающую его сущность;
6) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты за подачу заявки (справка об инвалидности Великой Отечественной войны, инвалидности, учащего общеобразовательной школы, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений);
7) чертежи;
8) реферат;
на портал:
1) заявление установленной формы удостоверенной электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя в форме электронной копии документа;
3) информацию, подтверждающий соответствующие оплаты в установленном размере через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
4) описание полезной модели в произвольной форме, раскрывающее его с полнотой, достаточной для осуществления специалистом в соответствующей области знаний прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
5) формулу полезной модели, определяющую объект и выражающую его сущность прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
6) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты за подачу заявки (справка об инвалидности Великой Отечественной войны, инвалидности, учащего общеобразовательной школы, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений) – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.intellkaz.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болса, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414).
«Пайдалы модельге патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк
деректемелері
Бенефициар – ҚР Қаржы министрлігінің СК Астана қаласы бойынша
Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – «ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық
комитеті» ММ
КБЕ - 11
Бюджеттік сыныптама коды (БТК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтеріне ақы төлеуге қажетті банк
деректемелері
Қабылдаушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК
Мекенжайы
010000, Астана қ., Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, 18 В кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
«Нұрбанк» АҚ
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
«Пайдалы модельге патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Келіп түскен күні
(85) Халықаралық өтінімнің ұлттық фазаға ауыстырылған күні
(21) Тіркеу №
(22) Берілген күні
(86) алушы ведомство белгілеген халықаралық өтінімнің тіркелген нөмірі және халықаралық өтінімнің берілген күні
(87) халықаралық өтінімнің нөмірі және халықаралық жарияланған күні
Пайдалы модельге
Қазақстан Республикасының
патентін беру туралы
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» РМК-ға
010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, 8-үй, № 18 В кіреберіс
Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өтінім иесінің (иелерінің) атына пайдалы модельге Қазақстан Республикасының патентін беруді сұраймын (сұраймыз)
(71) Өтінім иесі (иелері):
(Толық аты (Т.А.Ә. (бар болса)немесе атауы және тұратын немесе болатын жері көрсетіледі.
Өтінім иелері-авторлардың тұрғылықты жері туралы деректер (72) коды бар бағанның тұсындағы бағанда келтіріледі)
ДЗМҰ ST.3
стандарты бойынша
елдің коды
(егер белгілі болса)
ҰЗМИ-ға өтінім берген күннен ертерек басымдық сұралған кезде ғана толтырылады
Пайдалы модельдің басымдығын:
Париж конвенциясына қатысушы мемлекетке бірінші өтінім (өтінімдер) берілген (Заңның 20-бабы 2-т.)
Заңның 20-б. 4-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бұдан бұрын өтінім берілген
Заңның 20-б. 5-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бастапқы өтінімді беру күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз)
бастапқы өтінімнің басымдығы (Заңның 20-б. 5-т.)
(өтінімнің нөмірі __________, берген күні _____________)
бұдан бұрын берілген өтінімдерге қосымша материалдардың түскен (Заңның 20-б. 3-т.) күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз)
(31) Бірінші, бұдан бұрын берілген, бастапқы өтінімнің №
(32) Басымдық сұралған күн
(33) ST.3 бойынша берген елдің коды (конвенциялық басымдық сұралған кезде)
(54) Пайдалы модельдің атауы
Заңның 9-б. 4-т. талаптары сақталған
Хат алмасуға арналған мекенжай (толық пошталық мекенжайы және адресаттың аты)
Телефон:                         Ұялы телефон:                          Факс:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (толық аты (Т.А.Ә. (бар болса), тіркеу нөмірі, мекенжайы) немесе өтінім иесінің (иелерінің) өкілі (толық аты (Т.А.Ә.(бар болса) немесе атауы, мекенжайы)
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі
1 данадағы парақ саны
Дана саны
Өтінім беруге және пайдалы модельге патент алуға құқықтың туындау негізі (құжат ұсынусыз):
Заңның 10-б. 2-т. талаптары сақталған және өтінім иесі жұмыс беруші болып табылады
жұмыс берушінің немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды беруі
автордың немесе құқықтық мирасқордың құқықты қайта беруі
мұрагерлік құқығы
өтінімге қосымша
пайдалы модель сипаттамасы
пайдалы модель формуласы
сызулар және өзге материалдар
реферат
өтінім беруге төлем туралы құжат
төлем мөлшерін азайтуға негіздің бар-жоғын растайтын құжат
бірінші өтінімнің (өтінімдердің) көшірмелері (конвенциялық басымдылық сұралған кезде)
(ҰЗМИ мөртаңбасы орны)
өтінімнің шет тіліндегі құжаттары
патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын сенімхат
басқа құжат (көрсетілсін)
формуламен (рефератпен) жариялау үшін ұсынылатын сызбалар фигурасының №
(72) Автор(лар)
(толық аты (Т.А.Ә. (бар болса) көрсетіледі)
Елдің атауы және егер ол белгіленсе, ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша оның кодын қоса алғанда, тұратын жерінің толық пошталық мекенжайы
Пайдалы модельге патент алуға құқығын берген автор(лардың) - өтініш иесінің (лерінің) және/немесе авторлардың қолы(дары)
Мен (біз)
______________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
пайдалы модельге патент беру туралы мәліметтерді жариялау кезінде мені (бізді) автор (лар) ретінде көрсетпеуді сұраймын (сұраймыз)
Автордың (авторлардың) қолы (қолдары):
Қолы
Автор(лар) болып табылмайтын өтінім иесінің (иелерінің) қолы (қолдары) (заңды тұлғаның атынан қол қойған кезде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы                                                       Күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Өнертабысқа патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.intellkaz.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача патента на полезную модель»
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Налоговое управление по Есильскому району Налогового Департамента по г. Астана НК МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – ГУ «Комитет казначейства Министерства финансов РК» КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
010000, г. Астана, Левобережье, Дом Министерств, ул. Орынбор, д.8, подъезд 18 В
БИН:
020940003199
Наименование банка:
АО «Нурбанк»
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача патента на полезную модель»
Нужное отметить знаком Х
Заявление с реквизитами, проставленными РГП НИИС, является уведомлением о поступлении заявки
Дата поступления
(85) Дата перевода международной заявки на национальную фазу
(21) Регистрационный №
(22) Дата подачи
(86) регистрационный номер международной заявки и дата международной подачи, установленные получающим ведомством
(87) номер и дата международной публикации международной заявки
Заявление
о выдаче патента
Республики Казахстан
на полезную модель
В РГП «Национальный
институт интеллектуальной
собственности»
Комитета по правам
интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Республика
Казахстан,010000
г. Астана, Левобережье,
Дом Министерств,
ул. Орынбор, д. 8, подъезд
18В
Предоставляя указанные ниже документы, прошу (просим) выдать патент
Республики Казахстан на имя заявителя(ей)
(71) Заявитель(и):
(указывается полное имя (Ф.И.О. (при наличии)) или наименование и местожительство или местонахождение.
Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе рядом с кодом (72)
Код страны
по стандарту
ВОИС ST. 3
(если он
установлен)
Заполняется только при испрашивании приоритета по дате, более ранней, чем дата подачи заявки в НИИС
Прошу (просим) установить приоритет промышленного образца по дате:
подачи первой(ых) заявки(ок) в государстве-участнике Парижской конвенции
(п. 2 ст. 20 Закона)
подачи более ранней заявки в НИИС в соответствии с п. 4 ст. 20 Закона
подачи первоначальной заявки в НИИС в соответствии с п. 5 ст. 20 Закона
приоритета первоначальной заявки (п. 5 ст. 20 Закона)
(номер заявки _________________, дата подачи _________________)
поступления дополнительных материалов к более ранней заявке (п. 3 ст. 20 Закона)
(31) № первой, более ранней,
первоначальной заявки
Дата испрашиваемого
приоритета
(33) Код страны подачи по
ST. 3 (при испрашивании
конвенционного
приоритета)
(54) Название полезной модели
Соблюдены требования п. 4 ст. 9 Закона
________________________________________________________________________________
Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон:
Мобильный тел.
Факс:
(74) Патентный поверенный (полное имя (Ф.И.О. (при наличии)), регистрационный номер,
адрес) или представитель заявителя(ей) (полное имя (Ф.И.О. (при наличии))или наименование, адрес)
Перечень прилагаемых
документов
Кол-во л.
в 1 экз.
Кол-во
экз.
Основание для
возникновения права на
подачу заявки и получение
патента (без
представления документа):
приложение к заявлению
описание полезной модели
заявитель является
работодателем и
соблюдены условия п.
2 ст. 10 Закона
формула полезной модели
чертеж(и) и иные материалы
переуступка права
работодателем или
его правопреемником
реферат
документ об оплате подачи заявки
переуступка права
автором или его
правопреемником
документ, подтверждающий наличие
оснований для уменьшения размера
оплаты
право наследования
(место для штампа НИИС)
копия(и) первой(ых) заявки(ок)
(при испрашивании конвенционного
приоритета)
документы заявки на иностранном
языке
доверенность, удостоверяющая
полномочия патентного поверенного
или представителя
другой документ (указать)
№ фигуры чертежей, предлагаемой для публикации с формулой (рефератом)
(72) Автор(ы)
(указывается полное
имя (Ф.И.О. (при
наличии)))
(97) Полный почтовый адрес
местожительства, включая
наименование страны и ее
код по стандарту ВОИС ST. 3,
если он установлен
Подпись(и)
автора(ов)-заявителя(ей)
и/или автора(ов),
уступившего(их) право на
получение патента на полезную модель
Я (мы) ______________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора(ов) при публикации сведений о выдаче патента на полезную модель
Подпись(и) автора(ов):
Подпись
подпись(и) заявителя(ей), не являющегося(ихся) автором(ами), дата подписания (при
подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью)
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан согласен.
Подпись                                    Дата
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Выдача патента на изобретение»

1. Жалпы ережелер
1. «Өнертабысқа патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы) арқылы, оның ішінде «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгіну кезінде өнертабысқа патенттің сараптамасын жүргізу және дайындық процесінде сұратылатын құжаттарды уақтылы, оның ішінде төлемді растайтын құжаттарды (сұрауға жауапты ұзарту мерзімін, көрсетілетін қызметті алушының өткізіп алған мерзімін қайта қалпына келтіру, өзгеге беру шартын немесе лицензиялық шарттың тіркелуін ескерместен) ұсынған кезден бастап – 18 (он сегіз) ай өткеннен кейін;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште берілген, Өнертабыстардың мемлекеттiк тiзiлiмiнде тiркелген өнертабысқа патент не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екені және өнертабысқа патентті пошта немесе курьерлік байланыс арқылы жібергені туралы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарламасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды түрдегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызы мөлшерінде заңдық мәні бар әрекеттер жасалған және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды берген жерде Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Сараптама жүргізгені үшін мемлекеттік монополия саласындағы заңнамаға сәйкес белгіленген ақы қосымша алынады. Белгіленген тарифтердің құны мен мөлшері сараптама ұйымының www.kazpatent.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық портал арқылы өтінім берілген жағдайда, төлемақы «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеуге қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача патента на изобретение» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал при условии своевременного предоставления документов, запрашиваемых в процессе проведения экспертизы и подготовки патента на изобретение, в том числе документов, подтверждающих оплату (без учета сроков продления ответа на запрос, восстановления пропущенных сроков услугополучателем, регистрации договора уступки или лицензионного договора) – по истечениии 18 (восемнадцати) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – патент на изобретение, зарегистрированного в Государственном реестре изобретений, выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал – уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в «личном кабинете» услугополучателя о готовности результата оказания государственной услуги и направлении патента на изобретение посредством почтовой или курьерской связи, либо выдача мотивированного ответа в электронном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)», размере 100 процентов от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины.
Дополнительно за проведение экспертизы взимается плата, установленная в соответствии с законодательством в сфере государственной монополии. Стоимость и размеры установленных тарифов размещены на интерент-ресурсе экспертной организации www.kazpatent.kz.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілген жағдайда, нотариат куәландырған сенімхат;
3) белгiленген мөлшерде тиісті төлем төленгенiн растайтын құжат;
4) тиiстi бiлiм саласындағы маман оны жүзеге асыруы үшiн толық, жеткiлiктi ашып көрсететін өнертабыстың сипаттамасы;
5) өнертабыстың объектiсiн айқындайтын және оның мәнiн бiлдiретiн формуласы;
6) өнертабыстың мәнiн түсiну үшiн қажетті болса, сызбалар мен материалдар;
7) реферат;
8) өтінім беруге төлем мөлшерін азайту үшін негіздерді растайтын құжат;
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған белгіленген нысандағы өтініші;
2) құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілген жағдайда, нотариат куәландырған сенімхат;
3) ЭҮТШ арқылы белгіленген мөлшерде тиісті төлемнің төленгенін растайтын ақпарат, төлем екінші деңгейдегі банктер арқылы төленген жағдайда, қағаз жеткізгіштегі түбіртек құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі;
4) тиісті білім саласындағы маман жүзеге асыру үшін оны толық, жеткілікті ашып көрсететін өнертабыстардың еркін нысандағы сипаттамасы құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі;
5) объектіні айқындайтын және оның мәнін білдіретін өнертабыстың формуласы құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі;
6) егер олар мәнін түсіну үшін қажет болса, сызбалар мен материалдар құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі;
7) еркін нысандағы реферат құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі;
8) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының мүгедектігі, мүгедектік туралы орта білім беру мектебі, кәсіптік-техникалық училищелер, орта техникалық оқу орындары оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерінің анықтамалары) – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардың талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
3) документы, подтверждающие соответствующие оплаты в установленном размере;
4) описание изобретения, раскрывающее его с полнотой, достаточной для осуществления специалистом в соответствующей области знаний;
5) формулу изобретения, определяющую объект и выражающую его сущность;
6) чертежи и материалы, необходимые для понимания сущности;
7) реферат;
8) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты за подачу заявки;
на портал:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги удостоверенной электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя в форме электронной копии документа;
3) информацию, подтверждающую соответствующие оплаты в установленном размере через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
4) описание в произвольной форме изобретения, раскрывающее его с полнотой, достаточной для осуществления специалистом в соответствующей области знаний – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
5) формулу изобретения, определяющую объект и выражающую его сущность – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
6) чертежи и материалы, если они необходимы для понимания сущности – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
7) реферат в произвольной форме – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
8) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты за подачу заявки (справка об инвалидности Великой Отечественной войны, инвалидности, учащего общеобразовательной школы, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений) – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью соответствующих уполномоченных лиц.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

10. Мына:
1) көрсетілетін қызметті алушы сұрап отырған құқықтық қорғау көлемiндегi мәлiмделген өнертабыстың патент қабiлеттiлiгi талаптарына сәйкес келмеуі;
2) егер өтiнiм өнертабыстар ретiнде қорғалмайтын объектiлерге қатысты болса;
3) егер көрсетілетін қызметті алушы ұсынылған формулада өтiнiмнiң бастапқы материалдарында жоқ белгiлерді қамтитыны немесе өнертабыс ретiнде қорғалатын объектiден басқа, өнертабыс ретiнде қорғалатын объектiлерге жатпайтын ұсынысты да сипаттайтыны туралы немесе оған қатысты өнертабыс бiрлiгiнің талаптары бұзылуына байланысты қарау жүргізілмегені туралы хабарланғаннан кейiн өнертабыс формуласын өзгертпесе, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көш., № 8-үй, 13-кіреберіс, № 925-кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-37.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш берген шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, являются:
1) несоответствие заявленного изобретения в испрашиваемом услугополучателем объеме правовой охраны условиям патентоспособности;
2) если заявка относится к объектам, не охраняемым в качестве изобретений;
3) если услугополучатель не изменяет формулы изобретения после уведомления о том, что предложенная формула содержит признаки, отсутствующие в первоначальных материалах заявки, или, помимо объекта, охраняемого в качестве изобретения, характеризует также предложение, которое не относится к объектам, охраняемым в качестве изобретения, или в отношении которого рассмотрение не проводилось в связи с нарушением требования единства изобретения.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, подъезд № 13, кабинет № 925, контактный телефон: (87172) 74-07-37.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

Париж конвенциясына қатысушы мемлекетке бірінші өтінім (өтінімдер) берілген (Заңның 20-бабы 2-т.)
Заңның 20-б. 4-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бұдан бұрын өтінім берілген
Заңның 20-б. 5-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бастапқы берілген
бастапқы өтінімнің басымдығы (Заңның 20-б. 5-т.)
(өтінімнің нөмірі __________, өтінімді берген күні _____________)
бұдан бұрын берілген өтінімдерге қосымша материалдардың түскен (Заңның 20-б. 3-т.) күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз).
(31) Бірінші бұдан бұрын берілген, бастапқы өтінімнің №
(32) Басымдық сұралған күн
(33) ST.3 бойынша берген елдің коды (конвенциялық басымдық сұралған кезде)
(54) Өнертабыстың атауы
Заңның 9-б. 4-т. талаптары сақталған
Хат-хабар алмасуға арналған мекенжай (толық пошталық мекенжайы және адресаттың аты)
Телефон:                            Ұялы телефон:                             Факс:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (толық аты (Т.А.Ә. (бар болса), тіркеу нөмірі) немесе өтінім иесінің (иелерінің) өкілі (толық аты (Т.А.Ә. (бар болса) немесе атауы)
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі
1 данадағы парақ саны
Дана саны
Өтінім беруге және өнертабысқа патентті алуға құқықтың туындау негізі (құжат ұсынусыз):
Заңның 10-б. 2-т. талаптары сақталған және өтінім иесі жұмыс беруші болып табылады
жұмыс берушінің немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды беруі
автордың немесе құқықтық мирасқордың құқықты қайта беруі
мұрагерлік құқығы
өтінімге қосымша
өнертабыстың сипаттамасы
өнертабыстың формуласы
сызбалар және өзге материалдар
реферат
өтінім беруге төлем туралы құжат
төлем мөлшерін азайтуға негіздің бар-жоғын растайтын құжат
бірінші өтінімнің (өтінімдердің) көшірмелері (конвенциялық басымдық сұралған кезде)
(ҰЗМИ мөртаңбасы орны)
өтінімнің шет тіліндегі құжаттары
патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын сенімхат
басқа құжат (көрсетілсін)
Формуламен (рефератпен) жариялау үшін ұсынылатын сызбалар фигурасының №
(72) Автор(лар)
(толық аты (Т.А.Ә. (бар болса) көрсетіледі)
Елдің атауы және егер ол белгіленсе, ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша оның кодын қоса алғанда, тұратын жерінің толық пошталық мекенжайы
Өнертабысқа патент алуға құқығын берген автор (лардың)-өтініш иесінің (лерінің) және/немесе авторлардың қолы(дары)
Мен (біз)
______________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
Өнертабысқа патент беру туралы мәліметтерді жариялау кезінде мені (бізді) автор (лар) ретінде көрсетпеуді сұраймын (сұраймыз)
Автордың (авторлардың) қолы (қолдары):
Қолы
Автор (лар) болып табылмайтын өтінім иесінің (иелерінің) қолы (қолдары) (заңды тұлғаның атынан қол қойған кезде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы                                                       Күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Инновациялық патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

(п.2 ст.20 Закона)
подачи более ранней заявки в НИИС в соответствии с п. 4 ст. 20 Закона
подачи первоначальной заявки в НИИС в соответствии с п. 5 ст. 20 Закона
приоритета первоначальной заявки (п. 5 ст. 20 Закона)
(номер заявки ___________, дата подачи ____________)
поступления дополнительных материалов к более ранней заявке (п. 3 ст. 20 Закона)
(31) № первой, более ранней,
первоначальной заявки
(32) Дата испрашиваемого
приоритета
(33) Код страны подачи по
ST. 3 (при испрашивании
конвенционного
приоритета)
(54) Название изобретения
Соблюдены требования п. 4 ст. 9 Закона
________________________________________________________________________________
Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон:
Мобильный тел.
Факс:
(74) Патентный поверенный (полное имя (ФИО (при наличии)), регистрационный номер)
или представитель заявителя(ей) (полное имя или наименование)
Перечень прилагаемых
документов
Кол-во л.
в 1 экз.
Кол-во
экз.
Основание для возникновения права
на подачу заявки и получение
патента на изобретение (без представления
документа):
приложение к
заявлению
описание изобретения
заявитель
является
работодателем и
соблюдены условия
п. 2 ст. 10
Закона
формула изобретения
чертеж(и) и иные
материалы
переуступка права
работодателем или его
правопреемником
реферат
документ об оплате
подачи заявки
переуступка права
автором или его
правопреемником
документ,
подтверждающий
наличие оснований
для уменьшения
размера оплаты
право
наследования
(место для штампа НИИС)
копия(и) первой(ых)
заявки(ок) (при
испрашивании
конвенционного
приоритета)
документы заявки на
иностранном языке
доверенность,
удостоверяющая
полномочия
патентного
поверенного
или представителя
другой документ
(указать)
№ фигуры чертежей, предлагаемой для публикации с формулой (рефератом)
(72)
Автор(ы)
(указывается полное
имя (Ф.И.О.
(при
наличии))
Полный почтовый адрес
местожительства, включая
наименование страны и ее
код по стандарту ВОИС ST. 3,
если он установлен
Подпись(и) автора(ов)-заявителя(ей) и/или
автора(ов), переуступившего(их) право на
получение патента на изобретение
Я (мы) ______________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора(ов) при публикации сведений о выдаче патента на изобретение
Подпись(и) автора(ов):
Подпись
подпись(и) заявителя(ей), не являющегося(ихся) автором(ами), дата подписания (при
подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью)
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан согласен.
Подпись                                    Дата
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Выдача инновационного патента»

1. Жалпы ережелер
1. «Инновациялық патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы) арқылы, оның ішінде «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгіну кезінде өнертабысқа патенттің сараптамасын жүргізу және дайындық процесінде сұратылатын құжаттарды уақтылы, оның ішінде төлемді растайтын құжаттарды (сұрауға жауапты ұзарту мерзімін, көрсетілетін қызметті алушының өткізіп алған мерзімін қайта қалпына келтіру, өзгеге беру шартын немесе лицензиялық шарттың тіркелуін ескерместен) ұсынған кезден бастап – 12 (он екі) ай өткеннен кейін;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште берілетін Өнертабыстардың мемлекеттiк тiзiлiмiнде тiркелген инновациялық патент не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екені және инновациялық патентті пошта немесе курьерлік байланыс арқылы жібергені туралы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарламасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық түрдегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызы мөлшерінде заңдық мәні бар әрекеттер жасалған және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды беретін жерде Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабында белгіленген төлемнің мөлшерін және күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Сараптама жүргізгені үшін қосымша мемлекеттік монополия саласындағы заңнамаға сәйкес белгіленген ақы алынады. Белгіленген тарифтердің құны мен мөлшері сараптама ұйымының www.kazpatent.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық портал арқылы өтінім берілген жағдайда, төлемақы «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеуге қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача инновационного патента» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал при условии своевременного предоставления документов, запрашиваемых в процессе проведения экспертизы и подготовки патента на изобретение, в том числе документов, подтверждающих оплату (без учета сроков продления ответа на запрос, восстановления пропущенных сроков услугополучателем, регистрации договора уступки или лицензионного договора) – по истечении 12 (двенадцати) месяцев.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – инновационный патент, зарегистрированный в Государственном реестре изобретений, выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал - уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в «личном кабинете» услугополучателя о готовности результата оказания государственной услуги и направлении инновационного патента, посредством почтовой или курьерской связи, либо выдача мотивированного ответа в электронном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов услугодателем, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты, установленной статьей 539 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)», размере 100 процентов от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины.
Дополнительно за проведение экспертизы взимается плата, установленная в соответствии с законодательством в сфере государственной монополии. Стоимость и размеры установленных тарифов размещены на интерент-ресурсе экспертной организации www.kazpatent.kz.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

7) еркін нысандағы реферат құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі;
8) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының мүгедектігі, мүгедектік туралы, орта білім беру мектебі, кәсіптік-техникалық училищелер, техникалық орта оқу орындары оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерінің анықтамалары) – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету үшін сауалдың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
10. Мына:
1) өтiнiм өнертабыстар ретiнде қорғалмайтын объектiлерге қатысты болса;
2) егер көрсетілетін қызметті алушы ұсынылған формулада өтiнiмнiң бастапқы материалдарында жоқ белгiлерді қамтитыны немесе өнертабыс ретiнде қорғалатын объектiден басқа, өнертабыс ретiнде қорғалатын объектiлерге жатпайтын ұсынысты да сипаттайтыны туралы немесе оған қатысты өнертабыс бiрлiгiнің талаптары бұзылуына байланысты қарау жүргізілмегені туралы хабарланғаннан кейiн өнертабыс формуласын өзгертпесе;
3) егер өтiнiм жергiлiктi жаңалыққа және өнеркәсiптiк қолдану шартына сай келмейтiн ұсынысты қамтыса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі

7) реферат в произвольной форме – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
8) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты за подачу заявки (справка об инвалидности Великой Отечественной войны, инвалидности, учащего общеобразовательной школы, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений) – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью соответствующих уполномоченных лиц.
Услугополучатель получает письменное согласие услугодателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании данной государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, являются:
1) заявка относится к объектам, не охраняемым в качестве изобретений;
2) если услугополучатель не изменяет формулы изобретения после уведомления о том, что предложенная формула содержит признаки, отсутствующие в первоначальных материалах заявки, или, помимо объекта, охраняемого в качестве изобретения, характеризует также предложение, которое не относится к объектам, охраняемым в качестве изобретения, или в отношении которого рассмотрение не проводилось в связи с нарушением требования единства изобретения;
3) если заявка содержит предложение, не отвечающее условию локальной новизны и промышленной применимости.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

Париж конвенциясына қатысушы мемлекетке бірінші өтінім (өтінімдер) берілген (Заңның 20-бабы 2-т.)
Заңның 20-б. 4-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бұдан бұрын өтінім берілген
Заңның 20-б. 5-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бастапқы берілген
бастапқы өтінімнің басымдылығы (Заңның 20-б. 5-т.)
(өтінімнің нөмірі __________, берген күні _____________)
бұдан бұрын берілген өтінімдерге қосымша материалдардың түскен (Заңның 20-б. 3-т.) күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз).
(31) Бірінші бұдан бұрын берілген, бастапқы өтінімнің №
(32) Басымдық сұралған күн
(33) ST.3 бойынша берген елдің коды (конвенциялық басымдық сұралған кезде)
(54) Өнертабыстың атауы
Заңның 9-б. 4-т. талаптары сақталған
Хат-хабар алмасуға арналған мекенжай (толық пошталық мекенжайы және адресаттың аты)
Телефон:                             Ұялы телефон:                             Факс:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (толық аты (Т.А.Ә. (бар болса), тіркеу нөмірі) немесе өтінім иесінің (иелерінің) өкілі (толық аты (Т.А.Ә. (бар болса) немесе атауы, мекенжайы)
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі
1 данадағы парақ саны
Дана саны
Өтінім беруге және инновациялық патентті алуға құқықтың пайда болу негізі (құжат ұсынусыз):
Заңның 10-б. 2-т. талаптары сақталған және өтінім иесі жұмыс беруші болып табылады
жұмыс берушінің немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды беруі
автордың немесе құқықтық мирасқордың құқықты қайта беруі
мұрагерлік құқығы
өтінімге қосымша
өнертабыстың сипаттамасы
өнертабыстың формуласы
сызбалар және өзге материалдар
реферат
өтінім беруге төлем туралы құжат
төлем мөлшерін азайтуға негіздің бар-жоғын растайтын құжат
бірінші өтінімнің (өтінімдердің) көшірмелері (конвенциялық басымдық сұралған кезде)
(ҰЗМИ мөртаңбасы орны)
өтінімнің шет тіліндегі құжаттары
патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын сенімхат
басқа құжат (көрсетілсін)
Формуламен (рефератпен) жариялау үшін ұсынылатын сызбалар фигурасының №
(72) Автор(лар)
(толық аты (Т.А.Ә. (бар болса) көрсетіледі)
Елдің атауы және белгіленсе, ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша оның кодын қоса алғанда, тұратын жерінің толық пошталық мекенжайы
Өнертабысқа инновациялық патент алуға құқығын берген автор(лардың) - өтініш иесінің(лерінің) және/немесе авторлардың қолы(дары)
Мен (біз)
______________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
Өнертабысқа инновациялық патент беру туралы мәліметтерді жариялау кезінде мені (бізді) автор(лар) ретінде көрсетпеуді сұраймын (сұраймыз)
Автордың (авторлардың) қолы (қолдары):
Қолы
Автор(лар) болып табылмайтын өтінім иесінің (иелерінің) қолы (қолдары) (заңды тұлғаның атынан қол қойған кезде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы                                                       Күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 92 қаулысымен
бекітілген
«Селекциялық жетістікке патент беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

(п.2 ст.20 Закона)
подачи более ранней заявки в НИИС в соответствии с п. 4 ст. 20 Закона
подачи первоначальной заявки в НИИС в соответствии с п. 5 ст. 20 Закона
(номер заявки _________________, дата подачи _________)
приоритета первоначальной заявки (п. 5 ст. 20 Закона)
(номер заявки _________, дата подачи ______________)
поступления дополнительных материалов к более ранней заявке (п. 3 ст. 20 Закона)
(31) № первой, более ранней,
первоначальной заявки
(32) Дата испрашиваемого
приоритета
(33) Код страны подачи по
ST. 3 (при испрашивании
конвенционного
приоритета)
(54) Название изобретения
Соблюдены требования п. 4 ст. 9 Закона
_______________________________________________________________________________
Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон:
Мобильный тел.
Факс:
(74) Патентный поверенный (полное имя (Ф.И.О. (при наличии)), регистрационный номер)
или представитель заявителя(ей) (полное имя (Ф.И.О. (при наличии)) или наименование)
Перечень прилагаемых
документов
Кол-во л.
в 1 экз.
Кол-во
экз.
Основание для возникновения
права на подачу заявки и
получение инновационного патента на изобретение (без
представления документа):
приложение к заявлению
описание изобретения
заявитель является
работодателем и
соблюдены условия
п. 2 ст. 10 Закона
формула изобретения
чертеж(и) и иные
материалы
переуступка права
работодателем или его
правопреемником
реферат
документ об оплате подачи заявки
переуступка права
автором или его
правопреемником
документ, подтверждающий наличие оснований для уменьшения размера оплаты
право
наследования
копия(и) первой(ых) заявки(ок) (при испрашивании конвенционного приоритета)
(место для штампа НИИС)
документы заявки на иностранном языке
доверенность,
удостоверяющая полномочия
патентного поверенного
или представителя
другой документ (указать)
№ фигуры чертежей, предлагаемой для публикации с формулой (рефератом)
(72) Автор(ы)
(указывается полное
имя (ФИО (при
наличии))
Полный почтовый адрес
местожительства, включая
наименование страны и ее
код по стандарту ВОИС ST. 3,
если он установлен
Подпись(и) автора(ов)-заявителя(ей) и/или
автора(ов), переуступившего(их) право на
получение инновационного патента на изобретение
Я (мы) ______________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора(ов) при публикации сведений о выдаче инновационного патента на изобретение
Подпись(и) автора(ов):
Подпись:
подпись(и) заявителя(ей), не являющегося(ихся) автором(ами), (при
подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью)
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан согласен.
Подпись                                    Дата
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 92
Стандарт государственной услуги
«Выдача патента на селекционное достижение»

1. Жалпы ережелер
1. «Селекциялық жетістікке патент беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2.Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3.Мемлекеттік қызметті Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы) арқылы, оның ішінде «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау жөнiндегi және тұқымдарды сынақтан өткiзу және сапасын анықтау жөнiндегi мемлекеттiк комиссияларының жануарлар тұқымдарын сынақтан және байқаудан өткiзу және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттарын бағалау мерзімдеріне байланысты көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген кезде селекциялық жетістікке сараптама жүргізу және оған патент дайындау процесінде сұратылатын құжаттарды уақтылы, оның ішінде төлемді растайтын құжаттарды (сұрауға жауапты ұзарту мерзімін, көрсетілетін қызметті алушының өткізіп алған мерзімін қайта қалпына келтіру, өзгеге беру шартын немесе лицензиялық шарттың тіркелуін ескерместен) ұсынған кезден бастап;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште берілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттiк тiзiлiмiнде тiркелген селекциялық жетістікке патент не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екені және селекциялық жетістікке патентті пошта немесе курьерлік байланыс арқылы жібергені туралы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарламасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды түрдегі дәлелді жауап.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача патента на селекционное достижение» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал при условии своевременного предоставления документов, запрашиваемых в процессе проведения экспертизы и подготовки патента на селекционное достижение, в том числе документов, подтверждающих оплату (без учета сроков продления ответа на запрос, восстановления пропущенных сроков услугополучателем, регистрации договора уступки или лицензионного договора) в зависимости от сроков проведения испытаний и апробации пород животных и испытаний и оценки сортов сельскохозяйственных растений Государственными комиссиями по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур и по испытанию и апробации пород Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - патент на селекционное достижение, зарегистрированного в Государственном реестре селекционных достижений выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал – уведомление о готовности результата оказания государственной услуги и направлении патента на селекционное достижение посредством почтовой или курьерской связи в форме электронного документа удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в «личном кабинете» услугополучателя, либо выдача мотивированного ответа в электронном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.

2) селекциялық жетістіктің еркін нысандағы сауалнамасы – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде өтінімге тіркеледі;
3) құжаттың электрондық көшірмесі нысанында өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы өтініш берілген жағдайда, нотариат куәландырған сенімхат;
4) ЭҮТШ арқылы белгіленген мөлшерде тиісті ақы төленгенiн растайтын ақпарат, төлем екінші деңгейдегі банктер арқылы төленген жағдайда, қағаз жеткізгіштегі түбіртек құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі;
5) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының мүгедектігі, мүгедектік туралы, орта білім беру мектебі, кәсіптік-техникалық училищелер, техникалық орта оқу орындары оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерінің анықтамалары) – құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
10. Мына:
1) егер сорттың, тұқымның атауы селекциялық жетістікті бірдейлендіруге мүмкіндік бермесе және көрсетілетін қызметті алушы сорттың, тұқымның жаңа атауын ұсынбаса;
2) егер сорт, тұқым патентке қабiлеттiлiк талаптарына сәйкес келмесе, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген негіздемесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі

2) анкета селекционного достижения в произвольной формы – прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
3) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя в форме электронной копии документа;
4) информацию, подтверждающий соответствующую оплату в установленном размере через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
5) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты (справка об инвалидности Великой Отечественной войны, инвалидности, учащего общеобразовательной школы, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений) – прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан являются:
1) если наименование сорта, породы не позволяет идентифицировать селекционное достижение и услугополучателем не предложено новое наименование сорта, породы;
2) если сорт, порода не соответствуют требованиям патентоспособности.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

Халықаралық конвенцияға қатысушы мемлекетке бірінші өтінімді(дер) беру (Заңның 7-б.2-т.)
мемлекеттік комиссияда пайдалануға рұқсат беруге өтінімнің түсуі (Заңның 4-б.2-т.) күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз).
Бірінші немесе пайдалануға рұқсат беруге өтінім №
Сұралатын басымдылық күні
(33) берілетін мемлекет коды ДЗМҰ ST.3 бойынша
Өтінімді қарастыру кезеңі
Селекциялық жетістік қандай атаумен тіркелген
Бірінші өтініммен берілген материал осы сортты (тұқымды) көрсететінін және осы өтінімге сәйкес келетінін мәлімдеймін (мәлімдейміз)
Тегі, түрі ___________________________________________________________________________
(атауы мемлекеттік тілде немесе орыс тілінде)
___________________________________________________________________________
(латынша атауы)
Ұсынылатын атауы
Селекциялық нөмірі
Селекциялық жетістік ____________________________ елде (елдерінде) өсіріліп шығарылған
Сорт (тұқымы) сатуға ұсынылды ма немесе сатылады ма ұсынылды ма:
Өтінім берілген елде - жоқ - иә бірінші рет ______________ атауымен ___________
(күні)
Басқа елдерде: - жоқ - иә бірінші рет ____________________________________________
_____________________________________________________________________________ атауымен
98) Хат-хабар алмасу үшін мекенжайы (толық пошталық мекенжайы)
Телефон:                                         Факс:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тіркеу нөмірі) немесе өтінім берушінің өкілі (өкілдері)
Қоса берілетін құжаттар тізбесі
1 данадағы
бет саны.
Даналар саны
Патентті алу және өтінім беру құқықтарының туындау негіздемесі (құжатты ұсынбай):
Заңның 5-б. 1-т. талаптары сақталған және өтінім иесі жұмыс беруші болып табылса
жұмыс беруші немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарын беруі
автор немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарын беруі
мұрагерлік құқығы
(ҰЗМИ мөртаңбасына арналған орын)
өтінімге қосымша
селекциялық жетістіктер анкетасы
суреттер
түрлі-түсті слайдтар
бұрынғы сатылым туралы ақпараттар
өтінім беру төленгендігі туралы құжат
төлем мөлшерін азайту үшін негіздеменің бар-жоғын растайтын құжат
бірінші өтінім (өтінімдер) көшірмесі (конвенциялық басымдылықтар сұралған кезде)
өтінімнің мемлекеттік немесе орыс тіліне аудармасы
патенттік сенім білдірілген өкілі немесе өкілдің уәкілеттілігін растайтын сенімхат
басқа да құжат (көрсету)
72) Автор(лары)
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
(97) ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша елдің атауы және оның кодын қоса алғанда, тұрғылықты жерінің толық пошталық мекенжайы, егер орнатылған болса
Патентті алу құқығын қайтадан берген автор(лар) - өтінім беруші(лер) және/немесе
автор(лар) қол(дар)ы
Өтінім материалдарын жариялаған кезде мені (бізді) (Т.А.Ә. (бар болса)
______________________________________ автор(лар)ы ретінде көрсетпеуді сұраймын(мыз).
Автор(лар) қол(дар)ы:
Патент алуға құқық берген автор мирасқоры (толық аты немесе атауы, тұрғылықты жерінің немесе орналасқан жерінің атауы, қолы, күні (заңды тұлғаның атынан қол қойған кезде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Мендегі (біздегі) ақпарат бойынша өтінімдерді қарастыру үшін қажетті және өтініш пен ережеге енгізілген өзгертулер дұрыс және түпкілікті екендігін мәлімдеймін(міз).
Мен (біз) үлгілер дұрыс алынғанын және селекциялық жетістіктердің репрезентациялық іріктемесін көрсететінін растаймын(мыз).
Қолы
өтініш иесінің (иелерінің) немесе патенттік сенім білдірушінің қолы (қолдары), қол қойылған күн (заңды тұлға атынан қол қойылған кезде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы                                                       Күні

Международной конвенции (п. 2 ст. 7 Закона)
поступления заявки на допуск к использованию в
госкомиссию (п. 2 ст. 4 Закона)
№ первой
заявки или
заявки на
допуск к
использованию
Дата
испрашиваемого
приоритета
(33) Код
страны
подачи по
ST. 3 ВОИС
Стадия рассмотрения заявки
Под каким
названием
зарегистрировано
селикционное
достижение
Я (мы) заявляю (ем), что материал, переданный с первой заявкой,
представляет данный; сорт (породу) и соответствует настоящей заявке
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Род, вид
_______________________________________________________________
(название на государственном или русском языке)
_______________________________________________________________
(латинское название)
Предлагаемое наименование
Селекционный номер
Селекционное достижение выведено в стране (ax)
_________________________________________________
Предлагался ли сорт (порода) к продаже или продавался:
В стране подачи заявки: - нет - да впервые под названием _____________________
Предлагался ли сорт(порода) к продаже или продавался:
В других странах:- нет - да впервые под названием _______________
(98) Адрес для переписки (полный почтовый адрес)
Телефон:                                                           факс:
(74) Патентный поверенный (фамилия, имя, отчество (при наличии), регистрационный
номер) или представитель заявителя (заявителей)
Перечень прилагаемых
документов
Кол-во
л. в 1
экз.
Кол-во
экз.
Основание для
возникновения права на
подачу заявки и получение
патента (без представления
документа):
заявитель является
работодателем и соблюдены
условия п. 2 ст. 5 Закона
переуступка права
работодателем или его
правопреемником
переуступка права
автором или его
правопреемником
право наследования
(место для штампа НИИС)
приложение к заявлению
анкета селекционного достижения
фотографии
цветные слайды
информация о ранее произведенной
продаже
документ об оплате подачи заявки
документ, подтверждающий наличие
оснований для уменьшения размера
оплаты
копия(и) первой(ых) заявки(ок) (при
испрашивании конвенционного
приоритета)
перевод заявки на государственный
или русский язык
доверенность, удостоверяющая
полномочия патентного поверенного
или представителя
другой документ (указать)
72) Авторы (указывается полные
Ф.И.О (при наличии))
(97) Полный
почтовый адрес
Подпись(и)
место жительства,
включая
наименование
страны и ее код
по стандарту ST. 3
ВОИС, если
он установлен
автора(ов)-заявителя
(ей) и/или
автора(ов),
переуступившего(их)
право на получение
патента
Я (мы) ___________________________________________________________________
(Ф.И.О (при наличии))
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора(ов) при публикации
материалов заявки
Подпись(и) автора(ов):
Правопреемник автора, переуступивший право на получение патента (полное имя
или наименование, местожительство или местонахождение, подпись, дата (при
подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется
печатью):
Я (мы) заявляю(ем), что по имеющимся у меня (нас) сведениям информация,
необходимая для рассмотрения заявок и внесенная в настоящее заявление и в
приложения, является окончательной и правильной. Я (мы) подтверждаю(ем),
что образцы получены должным образом и представляют репрезентативную
выборку селекционного достижения.
Подпись
подпись(и) заявителя(ей) или патентного поверенного, дата подписания
(при подписании от имени юридического лица подпись руководителя
скрепляется печатью)
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан согласен.
Подпись                                    Дата