Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Қолжетiмдi тұрғын үй - 2020" бағдарламасы шеңберiнде тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесi арқылы тұрғын үйлердi жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит берудің 2014 жылға арналған шарттары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 167 қаулысы
«2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 1329 қаулысының 9-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үйлерді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит берудің 2014 жылға арналған шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен кредиттік шарттар жасасуды;
2) кредиттік шарттар талаптарының орындалуын бақылауды;
3) бюджеттік кредиттердің мақсатты және тиімді пайдаланылуын, өтелуін және қызмет көрсетілуін бақылау мен мониторингілеуді қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне кредиттерді игеру туралы ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ 167 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасы
шеңберінде тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын
үйлерді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит
берудің 2014 жылға арналған шарттары
1. Қарыз алушыларға кредиттер беру үшін мынадай негізгі шарттар белгіленеді:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі – қарыз алушылар) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне (бұдан әрі – кредитор) мәслихаттардың 2014 жылға арналған облыстық бюджеттерде, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінде тиісті түсімдерді көздейтін шешімдерін ұсынуы;

Об условиях кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений на 2014 год в рамках Программы "Доступное жилье - 2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 167
В соответствии с пунктом 9 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 1329 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 - 2016 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые условия кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений на 2014 год в рамках Программы «Доступное жилье - 2020».
2. Министерству финансов Республики Казахстан, Министерству регионального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение кредитных договоров с местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы;
2) контроль за выполнением условий кредитных договоров;
3) контроль и мониторинг целевого и эффективного использования, погашения и обслуживания бюджетных кредитов.
3. Местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы ежеквартально, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять информацию об освоении кредитов в Министерство регионального развития Республики Казахстан и Министерство финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство регионального развития Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2014 года № 167
Условия кредитования областных бюджетов, бюджетов
городов Астаны и Алматы на проектирование,
строительство и (или) приобретение жилья через систему
жилищных строительных сбережений на 2014 год в рамках
Программы «Доступное жилье - 2020»
1. Для предоставления кредитов заемщикам устанавливаются следующие основные условия:
1) представление местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее – заемщики) решений маслихатов, предусматривающих в областных бюджетах, бюджетах городов Астаны и Алматы на 2014 год соответствующие поступления, в Министерство финансов Республики Казахстан (далее – кредитор);

2) «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы қарыз алушыларға 29 472 165 000 (жиырма тоғыз миллиард төрт жүз жетпіс екі миллион бір жүз алпыс бес мың) теңге сомасындағы кредиттер тұрғын үйлерді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 9 (тоғыз) жыл мерзімге сыйақының 0,01 % мөлшерлемесі бойынша беріледі;
3) кредиттерді игеру кезеңі кредитордың шотынан кредиттер аударылған сәттен бастап есептеледі және 2015 жылғы 10 желтоқсанда аяқталады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.05.2014 № 559 қаулысымен.
2. Кредиттерді беру, өтеу және қызмет көрсету жөніндегі қосымша шарттар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес кредиттік шартта белгіленеді.

2) кредиты в сумме 29472165000 (двадцать девять миллиардов четыреста семьдесят два миллиона сто шестьдесят пять тысяч) тенге предоставляются заемщикам сроком на 9 (девять) лет по 0,01 %-ной ставке вознаграждения на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений в рамках программы «Доступное жилье – 2020».
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.05.2014 № 559.
2. Дополнительные условия по предоставлению, погашению и обслуживанию кредита устанавливаются в кредитном договоре в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.